Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) radi8tor válasza Zyrius (#27900) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én amondó vagyok, hogy vedd meg ha biztosan erre van szükséged.
Lehet le lesz akciózva (senki nem tudja ezt előre), de azokat elkapkodják pár perc alatt. Akkor meg foghatod a fejed miért nem vetted meg, ameddig készleten volt.
Én is sokáig halogattam a vásárlást (én mondjuk más okból), végül szinte az utolsó darabok egyikét vettem meg a tavalyi szériából.

⭐ Stella

(#27902) Mankó válasza SipiBcs (#27898) üzenetére


Mankó
veterán

:(( bezzeg a fekete meg mindenhol 470 körül van.

(#27903) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok.
Ha jól tudom a 755c, 756c és a 808c csak a 3D- s megjelenitésben térnek el műszakilag?
Mivel "sóher" vagyok ezért úgy gondoltam jó nekem a használt is.
Ezekre mennyire jellemző a beégés lehetősége a normál LCD (neonos) tv-khez képest (ugyan az, mivel csak a háttérvilágitása LED)?

(#27904) radi8tor válasza KRISSTUS (#27903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden kijelző egyedi jellemzőkkel rendelkezik. De idővel szerintem nem lesz rosszabb vagy jobb.
Ha használtan veszed és ennyire fontosnak tartod a ghostingot (mert a beégés amit írtál teljesen más és nem LCD-re jellemző dolog), akkor mindenképpen probáld ki átvétel előtt.

⭐ Stella

(#27905) Dareiosss válasza Zyrius (#27900) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nem valószínű, hogy ennél olcsóbb lesz, és ennél jobb ár/érték TV sem lesz a közeljövőben, épp most adtam le egy 55w756 ra rendelést MMben Öcsémnek. Ha teheted vedd az 55" osat. Itthon már van egy 55w755, nagyon megéri ez a típus ezt a pénzt.
Már nagyon végesek a készletek, bármelyik pillanatban elfogyhat ez a típus is, mint ahogy a w755ös is, sztem ne várj sokat.

[ Szerkesztve ]

(#27906) borzas71


borzas71
tag

Hello!

Éppen most rendeltem egy KDL55W755-t. Falra szereléshez mit ajánlotok?

Á, szóval ez az egyedi kiszállítási idő azt jelenti elfogyott? Akkor hívjam fel őket? Át lehet tetetni a megrendelést egy KDL55W756-osra?

[ Szerkesztve ]

(#27907) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!
55w756 tv-vel szemezek. Ez 2015-ös modell? Ajánlott vétel 250.000 körül?
Esetleg más best buy ebben a méretben és árkategóriában?
Sony mellett Samsung jöhetne még szóba.
Esetleg ebben az árkategóriában kicsit kisebb méretben van jó 4k TV?
Köszi előre is a segítséget!

(#27908) rooland válasza borzas71 (#27906) üzenetére


rooland
senior tag

Nekem egyedi kiszállítási határidőm volt a MM-ban 50-755Cre. 3 és fél hét után, ma délután fogják kihozni. Szóval ne add fel. :)

(#27909) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló Urak!

Olyan kérdésem lenne, hogy az 55w756c 100Hz panellal van e szerelve?

Előre is köszönöm a választ! :R

(#27910) borzas71 válasza rooland (#27908) üzenetére


borzas71
tag

Köszi!
Mindenesetre megrendeltem a másikat is (KDL55W756) ami van nekik raktáron, és írtam e-mailt, hogy az első rendelést ne vegyék figyelembe. Remélem nem lesz belőle gáz.

Ha jól láttam az adatokat a KDL55W755CBAEP és a KDL55W756CSAEP csak színében tér el egymástól...

[ Szerkesztve ]

(#27911) Lauda válasza Boxi88 (#27909) üzenetére


Lauda
félisten

:K :K Veheted nyugodtan, brutal tv-k!

[ Szerkesztve ]

(#27912) Lauda válasza borzas71 (#27910) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, csak szinben ternek el egymastol! :K

(#27913) Lauda válasza oliver7777 (#27907) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nagyon ajanlott vetel! Ne keresgelj tovabb, hanem vedd meg, nem fogsz csalodni benne! 4k-t felejtsd el. :N

[ Szerkesztve ]

(#27914) krisztian07


krisztian07
tag

Sziasztok. Tv vásárlás előtt állok és a tanácsotokat szeretném kérni. A sok márka közül a legtöbben a SONY-t ajánlják. Fontos lenne a gyerekek miatt a 3d ezért ezt a két modellt néztem ki: KDL-55W808C vagy a KDL-55W809C. Az lenne kérdésem, hogy az a két modell ajánlott tv-e? Kb. ez a max amit tv-re tudok költeni és most talán lesz rá akció.

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#27915) Jim-X


Jim-X
őstag

Karacsony elott hogy felporog a topik "tv vasarlas elott allok" szlogenekkel :C :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#27916) Lauda válasza krisztian07 (#27914) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Igen, nagyon ajanlott vetelek. A ket tv teljesen egyforma, barmelyiket megveheted! :K O lenne a 809: [link] ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#27917) krisztian07 válasza Jim-X (#27915) üzenetére


krisztian07
tag

Igazából mindenki előtte áll, csak valaki egy héten belül, valaki pedig 1-2 éven belül. :Y :DD

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#27918) oliver7777


oliver7777
tag

És a KDL-55W756C és a KDL-55W808C között 3D-n kívül mi a különbség? Mindkettő ajánlott itt fórumon, árban pedig nincs nagy különbség.
Köszi!

(#27919) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

A szervíz elvitte a tv-t. (Sony 55W829B) Elméletileg ennek az ez évi modelljére cserélik.
Az melyik? Mik arról a tapasztalatok?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#27920) junior11 válasza Jackie_Chan (#27919) üzenetére


junior11
veterán

A W80xC széria valamelyik modellje az utódja (805/807/808/809C). Képminőségben szerintem kb. ugyanott vannak + android tv rendszert kapott.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27921) Morris


Morris
veterán

Szerintetek mivel fessem át feketére az ezüst kávát? (65w857c) ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#27922) junior11 válasza Morris (#27921) üzenetére


junior11
veterán

Vékony ecsettel ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27923) Morris válasza junior11 (#27922) üzenetére


Morris
veterán

Nem hiszed el, de komolyan kérdezem. :DDD

Fújni kéne, de a kijelzőt valamivel óvni kell. :U

[ Szerkesztve ]

(#27924) Jackie_Chan válasza junior11 (#27920) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszi.
Mi a különbség az 5-7-8-9-es modell közt? Melyik a jobb?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#27925) junior11 válasza Jackie_Chan (#27924) üzenetére


junior11
veterán

Dizájnbeli különbségek többnyire, képminőségben nincs.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27926) Jackie_Chan válasza junior11 (#27925) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Csak azt nem értem,hogy ez most kb 260e. ft körül mozog én meg anno 369e.-t fizettem ki. Nem ennyiért kellene most TV-t adniuk??

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#27927) air válasza Jackie_Chan (#27924) üzenetére


air
nagyúr

Motionflow XR 800-900-1000, és káva szín.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27928) Jackie_Chan válasza air (#27927) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Akkor ha jól értem a W809C a jobb?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#27929) blakey válasza Jackie_Chan (#27926) üzenetére


blakey
titán

Örülj, hogy adnak és ne a pénzbeli értékét nézd hanem a belső értékét és az új nem rosszabb.

(#27928) Jackie_Chan
Nem, mindegyik ugyanolyan jó/rossz, a számok csak marketingfogás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27930) agabe válasza Jackie_Chan (#27926) üzenetére


agabe
addikt

Ugyanazt a kategóriát kapod amit annó vettél. Az, hogy közben olcsóbb lett a kategória lényegtelen.
Ha lenne nekik raktáron a régiből és cserélnék akkor se lennél felháborodva, most kapsz egy kb. ugyanolyan jót (nem rosszabbat az tuti) csak frissebb eresztésből.

[ Szerkesztve ]

(#27931) Jackie_Chan válasza agabe (#27930) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

:R
Azt nem tudom még a +3 év garral mi lesz amit vettem hozzá,mert az sorozatszámhoz van regisztrálva!?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#27932) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Akkor végül is, most a két modell közül melyik a jobb vétel?
KDL-55W755C / KDL-55W756C
vagy
KDL-55W808C / KDL-55W809C
Illetve, ha van, akkor mi a két típus között a lényegi különbség (a 3D-n kívül)?
Notebook-hoz lenne másodlagos kijelzőnek használva, gondolom az input lag azonos. :U

(#27933) blakey válasza Digidroid (#27932) üzenetére


blakey
titán

Annyiszor le lett írva, nem hinném, hogy a kereső nem adja ki a választ, semmi különbség csak a 3D, azt vedd amelyik kedvezőbb árú számodra és jobban tetszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27934) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nincs valahol valami Black Friday-es akció?

(#27935) Digidroid válasza blakey (#27933) üzenetére


Digidroid
tag

Köszönöm a gyors választ :R Igen láttam, hogy volt róla szó csak 100%-ra akartam menni, hogy esetleg nem-e jobb minőségű a 3D-s panel, mert én nem fél/egy évente vásárolok televíziót, ezért most szeretném letudni a következő 10-15 évet.. :)

(#27936) ateszm válasza Morris (#27923) üzenetére


ateszm
senior tag

Nem hiszel te senkinek úgy látom... :) Hidd el csak addig fog max zavarni a szürke káva, amíg fel nem rakod a falra,és be nem kapcsolod. :)

Digi szerintem az emberek 99%-a így van vele...:)

[ Szerkesztve ]

(#27937) tony70


tony70
tag

Aki frissítette a tv készüléket, megnézné nekem, hogy a motionflow beállításoknál megmaradtak e a fokozatok?
Nekem megvolt csak átváltottam a "trucinemát" és eltünt, majd a "tiszta" és az "egyenletes" is! Maradt a "kézi" és a "ki"!
A HDMI bemenetekhez nem merek nyúlni,,,
A tv-m 55x8507c!

[ Szerkesztve ]

(#27938) blakey válasza tony70 (#27937) üzenetére


blakey
titán

W755C-n minden megmaradt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27939) ateszm válasza tony70 (#27937) üzenetére


ateszm
senior tag

A fokozatok eddig is csak egyéni üzemmódban voltak elérhetőek. Szerk: (55"756C)

[ Szerkesztve ]

(#27940) agabe válasza Digidroid (#27935) üzenetére


agabe
addikt

Az is volt említve korábban ( igaz nem olyan sokszor) , hogy a 3D bekapcsolható a 75x-ben is mert csak szoftveres butítás, hogy nem tudja alapból, így azon kívül, hogy a panel amúgy is ugyanaz még az elektronika is megegyezik csak más beállításokkal fut.
Én 755/756 -ost venném ha lesz még akcióban 220ezer körüli áron (ezt a jó kis féláfás MM akciós árat csak elérik BF -en valamelyik nagyobb bolthálózatban és remélhetőleg lesz készlet is) esetleg +3 év gari bővítést még hozzá (így összesen 5év).
Ha jól látom most épp 238ezer Ft a 55W756C a Sony-nál, 225ezer a Medai Markt-ban ..az se rossz, de fene sem tudja érdemes-e várni.

[ Szerkesztve ]

(#27941) Zyrius


Zyrius
aktív tag

köszi a válaszokat a w75 szériával kapcsolatban.

Az Androidtól mennyire kell tartani? Nem nagyon jött ezzel kapcsolatban visszajelzés.
Panasonicnál vannak hasonló jó képpel rendelkező TV-k de úgy tudom, a firefox OS el lett dobva.
Itt kell ettől tartani? Úgy tudom a Philips is ezt a rendszert használja.

Vagy ne is álmodjak arról, hogy van infó... inkább kérdezzek meg egy jósnőt :)
köszi
üdv

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#27942) ateszm válasza Zyrius (#27941) üzenetére


ateszm
senior tag

Pont mint egy erősebb hardverrel rendelkező androidos telefon, nyilván korlátozottan olyan programokkal, amik csak a tv-n futnak. Nem kell félni tőle, én nagyon kedvelem, pedig telefonban menekültem az android elől... :)

(#27943) Gsx-rr válasza ateszm (#27942) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Plex jol mukodik?

(#27944) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Hat év ,,tévétlenség" után beszereztem egy KDL-55W808C-t. Egyenlőre még a dobozában tartózkodik. Üzembe helyezésnél esetleg kell valamire figyelnem?
Beállítások, mit kapcsoljak, be mit ne stb
Csak mozizásra lesz pc mellé. Antenna nincs úgyhogy klasszikus tv nézés nem lesz.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#27945) blakey válasza Zyrius (#27941) üzenetére


blakey
titán

Panasonic nem dobta a firefoxot, lehet, hogy átállnak másik rendszerre de az is lehet, hogy házon belül folytatják. Az Android egy rendszer, amit a Philips használ az nem ua. mint amit a Sony használ. Tudom, sokan megijesztik a kérdezőket, hogy így vagy úgy sz@r az Android de elárulom, hogy Sonyn jól működik, ennyi. De a tpikban már sokan leírták a véleményüket, olvasgasd ha van időd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27946) ateszm válasza Gsx-rr (#27943) üzenetére


ateszm
senior tag

Nem használom,mert kicsi a NAS-om. (Zyxel NAS326)

(#27947) air válasza Gsx-rr (#27943) üzenetére


air
nagyúr

Inkább Kodi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27948) #98588928


#98588928
törölt tag

Sziasztok,

Új tv vásárlását tervezem és ebben szeretnék egy kis segítséget kérni mert egyre csak gyűlnek a kérdések.
Főleg filmezésre, tv nézésre használnám. 48-50 col körüli méretben gondolkodom, árban 250e körül.
Kinéztem néhány típust:
- Sony 4K tv: Sony Bravia KD-49XD8005, KD-49XD7005
Viszont ezeknél azt olvastam, hogy a valós panel frissítés 50Hz-es ezért annyira nem ajánlott. Ez mit takar?
Ezután szóba jött egy FHD amit többen ajánlanak: Sony Bravia KDL-50W755C

MM-ben körülnézve talán a Sony-knak volt egy kicsit szebb képe, de bolti körülmények között ez fakadhat sok mindenből. Milyen pro-kontra érveket tudok mondani ezekre a típusokra? Ez a panel frissítés mennyire számít, hol lehet probléma? Megéri a 4K azt az 50-70 ezres felárt a FHD-hoz képest vagy egyenlőre tartalom hiányában FHD? Ti melyiket ajánlanátok és miért?
Esetleg van jobb alternatíva amit még érdemes megnézni?

Köszönöm a segítséget.

(#27949) Lauda válasza #98588928 (#27948) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

FHD-t vegyel most kupon akcio van a MM-ban, 224 ezer az 55w756c, foglalj amig lehet, nagyon jo tv.

(#27950) blakey válasza air (#27947) üzenetére


blakey
titán

Androidon jó a Plex is, de ha nincs mögötte egy jó szerver (ami bírja) akkor sajnos nem működik megfelelően, ebben az esetben olyat kell választani ami szerver részről nem erőforrás igényes, ha kel, a jukebox akkor Kodi, DLNa esetén Serviio (csak borítőképek és magyar címek szerinti rendszerezés, jelöli, hogy hol tartunk, stb, Emby)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.