Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Joshi válasza #46129152 (#28947) üzenetére


Joshi
titán

4K-ból 55"-os méretben megfizethető áron egyelőre csak a 2015-ös 55X8509C ajánlott, de már nem nagyon lehet kapni. Akkor már egyértelműen az 55W809C, ahogy írták FHD-ból ez a csúcs.

(#28949) 69pablotaxi Azért, mert a W80xC egy FHD csúcs míg az XD70xx egy belépő 4K.

[ Szerkesztve ]

(#28952) #46129152 válasza Joshi (#28951) üzenetére


#46129152
törölt tag

Elegem van belőletek!
Megyek veszek egy 755C-!
:DD :DD :DD

Köszi mindent!
:R :R :R

(#28953) Gaben360 válasza #46129152 (#28952) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én meg egy 809C-t,ha összejön! :DDD

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28954) varmi2


varmi2
nagyúr

Mindketten jól döntöttetek!

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28955) Khaosz55 válasza #46129152 (#28943) üzenetére


Khaosz55
addikt

55W808C a euronicsban 240K és van fekete is. ez olcsóbb mint a medias 755C.
Én ott vettem tegnap raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#28956) Khaosz55 válasza #46129152 (#28952) üzenetére


Khaosz55
addikt

[MM 755C - 250K]

[Euronics 808C - 250K]

2 napja még 240-ért vettem a 808C-t :C . gondolom viszik akkor rádobnak +10-et.

(#28957) PrinceHerceg válasza #46129152 (#28947) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

UPC egy rakás szar, pláne 4K-n... :O

(#28958) Gaben360 válasza Khaosz55 (#28956) üzenetére


Gaben360
senior tag

Mi a különbség 808 és 809 között?
Egyébként ennyi a 809 is a sony centerben.
Ja,a 809 edge vagy direkt ledes?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28959) Lauda válasza Gaben360 (#28958) üzenetére


Lauda
félisten

A tv ugyan az. A 808 euronics dedikalt modell.

(#28960) varmi2


varmi2
nagyúr

Valamiért nem indul el a mytv telenor. 2x letöröltem, és újratelepítettem, 2x újraindítottam a tv-t semmi. Elkezd tölteni, majd kilép. :W
Másnál megy?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#28961) Dollface válasza Lauda (#28959) üzenetére


Dollface
tag

....és azt esetleg tudod hogy mi a különbség az 55X8505 és 55X8509 között? Azon kívül, hogy a 8505 talpa sötétszürke, a 8509 talpa króm....?

Mert én 8505-t vettem 2 hónapja, de láttam hogy itt-ott volt 8509 is...

[ Szerkesztve ]

(#28962) PrinceHerceg válasza Dollface (#28961) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

nothiiing... :U

(#28963) blakey válasza PrinceHerceg (#28957) üzenetére


blakey
titán

Directen lehet, kábelen nem az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28964) PrinceHerceg válasza blakey (#28963) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Csodás, nekem kábelen se tűnik olyan kimagaslónak! :B

(#28965) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Arra gondoltam, hogy az One-Flick távvezérlő érintős részére kellene "ragasztani" valamilyen fóliát, hogy ne kopjon, fényesedjen ki. Valaki próbálkozott már ilyesmivel? Ha igen, akkor mit lenne érdemes rátenni, ami nyomtalanul el is távolítható?

[ Szerkesztve ]

(#28966) air válasza PrinceHerceg (#28964) üzenetére


air
nagyúr

Mihez képest?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28967) blakey válasza PrinceHerceg (#28964) üzenetére


blakey
titán

Több oka lehet ha valakinél nem jó, én végigjártam, hogy miként és mivel érhetem el a legjobb minőséget, kábelek, csatlakozók, megfelelő bejövő jelszint, stb. Szóval nálam nagyon jó a kábeles UPC. Ha nálad nem akkor itt az ideje rendbe tenni, mert alapesetben, jó kábelekkel és csatlakozókkal az egyik legjobb ha nem a legjobb minőséget nyújtó szolgáltató. A Durect meg egy cég, hiába kezdődik UPC-vel. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28968) headhunter


headhunter
addikt

Addig "tököltök" a 3D és nem 3D között, elfogy a 809C vagy nem lesz ilyen olcsó...

55W755C ugyanannyi vagy többe kerül mint az 55W809C, akkor melyiket is érdemes megvenni?! :U

(#28969) blakey válasza headhunter (#28968) üzenetére


blakey
titán

Most már egyre több helyen vannak bemutató, kiállított darabok, egyre kevesebb a bontatlan termék, így már figyelmesebbnek kell lenni. Aki most akar ilyen tv-t venni akkor ne gondolkodjon sokáig, most már tényleg elfogynak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28970) K Norbi válasza blakey (#28969) üzenetére


K Norbi
addikt

Bizony, már én is egyre jobban ezt látom. Jó sokáig tolják ezt a szériát.

[ Szerkesztve ]

(#28971) PrinceHerceg válasza blakey (#28967) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Eltérő kontrasztarány az egyes adóknál stb, bár leginkább csak az SD tartalmaknál... bár engem annyira nem érdekel, mert csak megjelenítőnek hajtom, TV-t a párom néz rajta... :D

(#28972) kets520 válasza K Norbi (#28910) üzenetére


kets520
tag

igen sajnos ez velem is meg esett enyémbe MT POWER CONVERTER panelt cseréltek

(#28973) BBéci válasza PrinceHerceg (#28971) üzenetére


BBéci
titán

Arról tutira nem a UPC tehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28974) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

A segítségeteket szeretném kérni.
Sony KDL43W805C készülékemre feltelepült a legújabb frissítés, és azóta olyat művel a tévém, hogy bekapcsolás után az info gombra és a guide gombra nem mindig reagál. Pár perc után viszont igen.
Vagy ha be is jön azonnal a guide, akkor a navigálógombokkal csak oldalirányban enged navigálni, 1-2 perc múlva viszont már fel és le is.
Olyan is volt, hogy teljesen be is fagyott a tévém.
Mit lehet ilyenkor tenni?

(#28975) jenco73


jenco73
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem 43ˇ" méretben egy jó tévét remek képminőséggel?
Smart funkciók és 4k nem lényeges a képminőség igen.
Tv adások és filmnézés a fő szempontok.

(#28976) dragonborn


dragonborn
tag

Győrben nem kaptam 55XD8005,csak Szombathelyen van 350 ert.véletlen kilyukadtam a sony központ oldalán itt meg csak 300e volt.meg is rendeltem 😀Persze nem azt hanem a 55XD8505-öt 351e-ért 😀remélem jobban járok vele

(#28977) DUB Inc. válasza dragonborn (#28976) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nekem nagyon tetszett az 55XD8005, de inkább a tavalyi modellt vettem meg a panel és a képfrissítés miatt.

(#28978) Khaosz55 válasza headhunter (#28968) üzenetére


Khaosz55
addikt

Csak 3D nincs a 755. Ami nem is kell nekem pl. Én azért vettem a 808-at mert olcsóbb volt mint a MM-ben lévő 755. A 808 meg fekete színű kerete van nekem ez tetszett.

(#28979) lasse001 válasza Khaosz55 (#28978) üzenetére


lasse001
senior tag

Van benne csak be kell kapcsolni benne.

(#28980) Khaosz55


Khaosz55
addikt

A KLD55W808C-t a következő paraméterek alapján állítottam be. Ez egy youtube video amivel bekalibrálták a 805C-t. [link]
90-es kontrasztot kicsinek erősnek tartom.

Most teszteltem. Full sötétben a háló szobában. SW 7. rész media playerrel.
Mozgásmegjelenítés és részletesség elég jó azzal nincs gondom. A feketét éreztem felhősnek, de raktam ki teljesen fekete, kék és zöld képet és nem láttam sehol felhőket. Ágyból nézem és a falon meg van döntve 5-6 fokban a TV. Szerintem inkább betekintési szög miatt kicsit másmilyen a fekete, mert ahogy a látott "felhő" felé mozdítottam a fejemet el is tűnt.

Mondom elégedett vagyok vele. Feketében azért elmarad rendesen a plazmától (55VT60), de ez van. Jó hogy ezt vettem VA panellal LG IPS volt még porondon, de annak a feketéje nagyon rossz. Lehet ezt teszem a nappaliba a hálóba meg megy megy a plazma mert sötét helyen az jobban érzi magát.

(#28981) Khaosz55 válasza lasse001 (#28979) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hivatalosan nincs.

(#28982) BBéci válasza Khaosz55 (#28980) üzenetére


BBéci
titán

Jó nagy butaság egy másik tévé beállításait lemásolni, mert ami azon optimális, az a tiéden lehet éppenséggel a lehető legszarabb.
Kalibráltasd szakemberrel, és a VT60-at is, ha eddig még nem tetted meg! Jelentősen javítható a képminősége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28983) Lauda válasza Khaosz55 (#28980) üzenetére


Lauda
félisten

Ha erosnek tartod a 90-es kontrasztot, akkor vedd lejjebb. Egyebkent en is 90-es kontraszttal nezem. Ha latsz valahol foltot es az a szogvaltozassal eltunik, akkor azt a betekintesi szog okozza. Ha mindig ott van, az a felhonek hivott jelenseg.

[ Szerkesztve ]

(#28984) stewe780 válasza varmi2 (#28939) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R

Megvan a 128-as pen drive. Kipróbáltam a felvételt. Az én tv-mben még az is lehet, hogy valami nem 100-as. Ugyanazt tapasztalom, mint a mozi filmeknél. Tehát van egy teljesen folyamatos kép a tv-ben. Mondjuk az M1 vagy a hirtv-n az alsó futó felirat csík jó teszt erre. Az a csík tök tisztán, folyamatosan úgymond folyik a képernyőn. Felveszem, visszajátszom, és akadozik. Eltűnt az a folyamatosság, ami az élő adásban volt. Lehet, hogy valami hibás ebben a tv-ben? Valaki kipróbálná a fentieket, hogy ő is ugyanezt tapasztalja?
Panaszkodtam már az akadásról, a mozi filmeknél ugyanezt az akadást tapasztalom, a tv élő adása meg tök folyamatos. Vissza vigyem? Gariztassam, vagy ez ilyen, ezt tudja? Kicsit tanácstalan vagyok. :F

szerk: a Motionflow-ot álligatom, de nem segít, az a futó felirat felvételről visszajátszva akadozik és kész.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28985) stewe780 válasza hegylako01 (#28950) üzenetére


stewe780
őstag

:R akkor ha optikai jönne be, akkor is tudok a tv-n csatornát váltani?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28986) blakey válasza stewe780 (#28984) üzenetére


blakey
titán

Szinte biztos, hogy a beállítások nem egyeznek, nálam tökéletesen megegyezik a felvétel az élőben látott műsorral de a beállítások is ugyanazok. Látatlanba nem tudjuk megmondani, hogy vidd-e vissza vagy sem, azt sem látjuk, hogy milyen beállítások mellett produkálja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28987) Khaosz55 válasza BBéci (#28982) üzenetére


Khaosz55
addikt

Győrben nem találtam még embert aki TV kalibrálással foglalkozott volna sajnos.
Az rendben hogy "butaság" egy beállított értékhez állítani, de az a helyzet, ezzel közelebb vagyok kalibrálás nélkül. Mondom lesz ember Győrben aki ilyet csinál már hívom is.

[ Szerkesztve ]

(#28988) Lauda válasza Khaosz55 (#28987) üzenetére


Lauda
félisten

Nem butasag az. Tok ugyan az a ket tv, csak a szinuk mas.

(#28989) Tegla80 válasza stewe780 (#28984) üzenetére


Tegla80
addikt

Minden forras(tuner,yt,usb,hdmi1/2/3/4,stb) mas kepi beallitasokat hasznal.Mig kulon kulon be nem allitod oket az alap beallitas van rajtuk.....szval valszeg az usb lejatszast is testre kellene szabnod,h a szemednek megfelelo legyen.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28990) Janaboy


Janaboy
veterán

Kicsit felcseszett az android.

A bongeszoben nem akart semmilyen oldal megnyitni, nem akarta bevinni az oldal nevet. Vagyis bevitte, de olyan mintha meg egy enterre vart volna, amit nem tudtam mire velni.

Aztan rtl most telepites:
Es explorer nem latta az apkt, egy masik nem latta a pendrivot a 3. Vmi x-file ilyesmi vegre mukodott.

Program feltelepitve, de indito ikon sehol (hova a picsuba teszi azokat amugy?).

Ugyhogy elegge kalandos volt

Arrol mar nem is beszelek h jelenitette meg az rtl most progit :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#28991) dh66e válasza stewe780 (#28984) üzenetére


dh66e
veterán

Mielőtt a tévére gyanakodnál mint a hiba forrása nézzük meg először azt a 128 gigás pent hogy milyen sebességre képes (írás/olvasási teszt).Ezt kéne először lecsekkolni.

Jana kolléga :)
Kodin keresztül próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

(#28992) stewe780 válasza dh66e (#28991) üzenetére


stewe780
őstag

77MB/sec-el írom, olvasás az elvileg magasabb, bár az igazat megvallva, azt nem néztem. (Sandisk Ultra)

blakey, Tegla80: Normál gyári képbeállítások. Tv és a visszajátszás esetében is gyári visszaállítást adtam neki a kép menüben. Megpróbálom felvenni, ha sikerül belinkelem.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28993) stewe780


stewe780
őstag

[link]
Kb. a feléig az élő tv adás felvétel mellett, majd a felénél átváltok visszajátszásra. Elég sokat veszít a minőségéből a felvétel során és a youtube konvertálás miatt, de azért egyértelműen látszik így is, hogy az élő tv adáson rendesen folyik a felirat, a visszajátszáson meg folyamatosan akadozó a mozgás. Elvileg egy az egyben rögzíti a digitális jelfolyamot, tehát ugyanaz megy az élő adás nézésekor, mint ha pen drive-ról nézem vissza, mégis visszajátszva akadozik. Nem tudom, hogy ez ilyen, vagy csak az enyém hibás. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28994) blakey válasza stewe780 (#28993) üzenetére


blakey
titán

Valamelyik képjavító okozza, ez nem Motionflow probléma, hasonlítsd össze a beállításokat és akkor látni fogod a különbséget. a másik dolog a pendrive, nem tudom, hogy mennyire szereti vagy nem, én 500 GB-os HDD-t használok.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28995) stewe780 válasza blakey (#28994) üzenetére


stewe780
őstag

Mindent ki/be és különböző lehetőségeiben álligatok a kép menüpont alatt, de ez sajnos nem változik. Ez az akadás benne van. Az élő TV műsorban meg tök folyamatos. Nektek tényleg ugyanolyan folyamatos a tv és egy tv felvétel visszajátszása?? Komolyan, egyre jobban úgy érzem kifogtam egy hibás darabot. Egyébként hasonló akadást tapasztalok a filmek alatt. Nekem egyszerűen mindent így játszik, egy kicsit akadozón. Kérem nézzétek meg még páran, és véleményezzétek. Egyszerűen nem tudom, hogy visszavigyem vagy mit csináljak.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28996) Pokolika válasza Khaosz55 (#28956) üzenetére


Pokolika
tag

Én meg 4 napja 50w755c-t 150K-ba vatta újonnan. :C
És eddig tökéletesen meg vagyok elégedve.
Ha meg akarom bekapcsolom a 3D-t....

(#28997) Janaboy válasza Pokolika (#28996) üzenetére


Janaboy
veterán

H lehet a 3dt bekapcsolni?

Janaboy

(#28998) Airness23


Airness23
csendes tag

Sziasztok!
nemrég vetten egy 43W807C Sonyt. használ valaki ilyen típushoz Samsung aktív szemüveget, működik vele? A Sony sajátja nemcsak hogy horror áron van, de jelenleg nem is lehet kapni. MM eladói szerint tökéletesen kompatibilis vele a Samué.
A másik kérdés, hogy ha 3D filmet keresek neten, milyet töltsek, mire figyeljek? A half-ok helyett 3D bluray isokat nézzek? Köszönöm előre is, ha valaki megosztja a tapasztalatait.

(#28999) Joshi válasza Airness23 (#28998) üzenetére


Joshi
titán

3D-ből egyértelműen a 3D BD50 ISO az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#29000) T_Stark válasza Airness23 (#28998) üzenetére


T_Stark
őstag

Én Samsung szemüveget használok, megy vele, csak bluetooth-os legyen.
Bár nálam néha elveszti a jelet, ha messzebbről nézem. Közelről nincs ilyen.

Ha a legjobb minőséget akarod, akkor 3D BD50 ISO-t, de ehhez kell külön lejátszó is, vagy PC.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.