Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) BBéci válasza air (#28700) üzenetére


BBéci
titán

Alaphelyzetben mindegyik LCD TV 50 hertzes, 100 és annál több csak akkor lesz, ha képkocka interpolálás vagy BFI történik.

(#28695) Bigeee
Miért ne működne, CI+ van bennük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28702) air válasza BBéci (#28701) üzenetére


air
nagyúr

Ezt már többször leírtad, de én akkor sem értem.
BFI-t és köztes képkocka beszúrást az 50Hz-esnek mondott készülékek is használják.
Akkor úgy kérdezem, mit nem tud az 50Hz-es TV?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28703) blakey válasza air (#28702) üzenetére


blakey
titán

Minden LCD tv 50/60Hz-es, az a hiba, hogy 100/120Hz-esnek nevezzük azokat amelyek képesek az interpolációra.
Tehát amelyik 50Hz-esbe van interpoláció az a "100Hz-es".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28704) x.pet válasza Bigeee (#28695) üzenetére


x.pet
tag

kdl-43w807c esetén biztosan tudom, hogy működik az UPC mediacard. Ezért gondolom, hogy az összes w75 és w80 modellek esetén is így van.

(#28705) ArGab válasza blakey (#28703) üzenetére


ArGab
őstag

Nekem sem áll össze, hogy csak 50/60Hz panelek vannak. Ha így lenne, hogyan jelenítene meg kadenciahelyesen 24p tartalmat? Főleg hogy volt tévé amire 5:5 megjelenítést írtak, azaz elvileg minden képkockát ötször jelenített meg: 5*24=120Hz. Azonkívül ha csak a BFI-t nézem és azt veszem, hogy tud 50 helyett 48Hz-en futni, akkor is 1 képkocka, 1 fekete. Ez elég gyér teljesítmény lenne, amikor moziban is 3:3-mal vetítenek.

(#28706) air válasza blakey (#28703) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem most már nem fogom megtalálni azt a cikket, amit 5 évvel ezelőtt olvastam a Samsung D6500-as TV kapcsán, de ott direkt ki volt emelve, hogy abban a TV-ben nem valós 100Hz-es panel volt hanem csak 50-es, ami BFI-vel hazudta magát 100-nak. És ezért nem volt FullHD 3D-ben.
Ebben a készülékben egyébként a mozgásjavításnál külön be lehet kapcsolni a BFI-t, és ettől láthatóan sötétebb tónust is kap a kép.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28707) dh66e válasza ArGab (#28705) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt olvassátok át alaposan és megfogjátok érteni.24p

(#28708) blakey válasza air (#28706) üzenetére


blakey
titán

Az úgy nem igaz, mert nem kell BFI a 3D-hez. Nem azért nem volt Full HD a 3D. Volt D6510-em és volt benne interpoláció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28709) air válasza blakey (#28708) üzenetére


air
nagyúr

"Az úgy nem igaz, mert nem kell BFI a 3D-hez."
Én sem állítottam, hogy kell.

"Nem azért nem volt Full HD a 3D."
Hanem miért?

"Volt D6510-em és volt benne interpoláció."
Tudom, ezt mondtam én is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28710) blakey válasza air (#28709) üzenetére


blakey
titán

A BFI nem interpoláció, ún. "Fake interpoláció" hiszen csak fekete képkockákat szúr be.

Már nem tudom a pontos megfogalmazást de itt a fórumon megtalálható a válasz, szerintem a Samsung topikban lesz, volt belőle balhé a németeknél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28711) daniel2121 válasza Bigeee (#28695) üzenetére


daniel2121
senior tag

naná hogy működik,a upc-t hagyjad messze nem teljes a lista.

(#28712) ArGab válasza dh66e (#28707) üzenetére


ArGab
őstag

Így tudtam eddig is, de ez az én értelmezésemben pont azt jelenti, hogy van valós 100/120-as panel. Máskülönben nem tudna működni a 4:4 vagy 5:5 pulldown.

(#28713) air válasza blakey (#28710) üzenetére


air
nagyúr

Ezt most nem igazán értem.
Eddig szakértőknek tűntél, de ez most nettó mellébeszélés. :F
Én is tudom, hogy milyen balhé volt belőle. És nem csak a németeknél, hanem Kanadában, Ausztráliában, és egy csomó más európai országban, ahol sokkal korrektebbül kezelték ezt a "világméretű" csalást, mint nálunk.
Reklamáltam én is, és még kárpótlást is kaptam.
De ez egyáltalán nem magyarázat arra, amiről eddig beszéltünk.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28714) blakey válasza air (#28713) üzenetére


blakey
titán

Akkor olvass utána, nem tudom mit nem értesz, mindent ki lett tárgyalva pár évvel ezelőtt, nézz utána.
Sehol nem vagyok szakértőnek feltűntetve. Ha azt nem érted, hogy a BFI nem interpoláció akkor az is le van írva. Egyébként meg sz összes hsz témába vágott, nem kell Off-ba tenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28715) air válasza blakey (#28714) üzenetére


air
nagyúr

1. Samsung TV-ről beszéltem, nem Sony-ról, ezért off.
2. Valóban nincs feltüntetve sehol, hogy szakértő vagy, csak úgy adod elő magad.
3. Ez a "kinyilatkoztatok, de ha nem hiszed, akkor nézz utána" stílus szintén nem azt erősíti, hogy értesz hozzá.
Én bevallom, hogy nem értek, és merek kérdezni, de ha csak ilyen válasz jön, akkor köszönöm, de ezt nem kérem.
Leírtam, hogy anno utánaolvastam, és erre emlékszem. Erre azt válaszoltad, hogy nem így van, de konkrétumot nem írtál, csak annyit, hogy fogadjam el, vagy nézzek utána. Szerintem ez nem tekinthető segítő szándéknak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28716) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

- Igaz 300km-ert mentem érte tegnap,és igaz hogy van pici felhőm,(4 hónapot használt)
Ez csak üresjáratban látszik (Ez elviekben nem is "hiba" :U )
De,megvettem a Kdl 50W 805Cbaep-t :)
Egyelőre nem ugrálok,nézegetem, próbálgatom van rá 5 év garim... :K
Tapasztalat cserére írna majd nekem valaki, akinek szintén ez a modell van :R

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#28717) PrinceHerceg válasza DirtyFREE (#28716) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Guuut... :C

[ Szerkesztve ]

(#28718) Lauda válasza DirtyFREE (#28716) üzenetére


Lauda
félisten

Grat a tv-hez! Ha tevezes kozben nem latod, akkor nem kell vele foglalkozni.

(#28719) BBéci válasza ArGab (#28705) üzenetére


BBéci
titán

Kevered az LCD panel frissítési frekvenciáját a pulldown-nal. Előbbit a folyadékkristályok lomhasága korlátozza, nem tudják eléggé gyorsan nyitni és zárni fény útját.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28720) blakey válasza DirtyFREE (#28716) üzenetére


blakey
titán

Konkrétan mi miatt szeretnél cserélni? A felhősödés nem indok a cserére hacsak nem olyan mértékű ami már zavaró. Mennyire zavaró? Tartalom nélkül is zavaró, világos foltokat látsz? Ha netán szervizelik, lehet, hogy rosszabb panelt szerelnek be és akkor rosszabbul jártál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28721) Bubukain válasza blakey (#28720) üzenetére


Bubukain
senior tag

tapasztalatot akar cserélni, nem tv-t :DDD

(#28722) PrinceHerceg válasza blakey (#28720) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szvsz addig a pontig, ameddig feltételezhetően van kvázi hibátlan LCD TV is, még egy fél tenyérnyi felhőcske is marha zavaró tud lenni! Engem legalább is joggal hergel az efféle gondlat és természetesen cseréltetném is kifelé, mert hát ha 1x 100%-ot fizettem, akkor senki se merje rámsózni a szemetét, inkább csinálja tökösre a masináját, mert az hosszabb távon is áldásos tud lenni! ;)

(#28723) Mate


Mate
nagyúr

W755 és WD755 közt mi a különbség?

(#28724) Joshi válasza PrinceHerceg (#28722) üzenetére


Joshi
titán

Ezért kell plazma hiányában oledet venni. :D

(#28723) Mate: pár hsz-t lesszives visszaolvasni. :B

[ Szerkesztve ]

(#28725) V.T. válasza Mate (#28723) üzenetére


V.T.
aktív tag

A W az ajánlott, az Andoriodos smart, a másik meg csak sima Smart tv. Nem ajánlott én úgy tudom.

(#28726) Mate válasza V.T. (#28725) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

(#28727) blakey válasza Bubukain (#28721) üzenetére


blakey
titán

Csak vissza kéne olvasnia, rengeteg tapasztalat van mivel lassan 2 éves modell. A többit kiegészítésként írtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28728) blakey válasza PrinceHerceg (#28722) üzenetére


blakey
titán

Igen, még a tökéletesnek vélt sem az, tudom, láttam mindhárom technológiát, mindenben van valami hiba, kompromisszummentes megoldás egyelőre nincs. Szerencsére egy tv-m volt amit nem bírtam elviselni és cseréltem, mostani tv-imen szerencsére minimális a felhősödés, sőt inkább nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28729) csabi1971


csabi1971
csendes tag

Sziasztok!

Több évnyi Samsung tévézést követően tegnap óta használok egy 65XD7505-öt.
Egyelőre semmilyen beállításhoz nem nyúltam, minden gyári!

Az első benyomások kedvezőek, a kép (UPC kábel+HD) nagyon jó még az SD adásokon is a HD adások, elsősorban az ismeretterjesztő csatornák egyenesen kiválóak.
A 4K demok pazar részletekkel bírnak. Egy Popcorn 400-at használok PioLX86-on keresztül csatlakoztatva a tévéhez, az első film amit néztem az Aranyélet 4. része [moderálva], ami sajnos darabos volt, a kép egy pillanatra megállt.
valakinek van ötlete miért?

Warezzel kapcsolatban ne a fórumon kérj segítséget!

A hangjával sincsen semmi gond. A kezelhetőségét szoknom kell, egyelőre nem tudtam megbarátkozni vele.
A távirányító nagyon olcsó hatású.
Letöltöttem a SonyMote programot de egyelőre nem látja a tévét,a készülék kábelen csatlakozik a telefon wifi-n a belső hálózathoz. Valakinek ötlet?

[ Módosította: radi8tor ]

(#28730) stewe780 válasza Keitaro (#28683) üzenetére


stewe780
őstag

Ezt a Motionflow köztes képkockát hol kell bekapcsolni, esetleg alapértelmezésben be van kapcsolva?

Nálam több 1080p mkv is kicsit szaggat, nem csúnyán, de a folyamatos kameramozgásnál, vagy folyamatosan és egyenletesen haladó tárgyaknál látom. A TV adás viszont teljesen jó, meg mkv-ban is találtam olyat, ami nem akad, hanem tényleg csúcsminőségűek a mozgások. Jellemzően a teljes képernyős 1080p-s filmek jók, és aminél fekete csíkok jelennek meg fent és lent (a film képméret arány nem egyezik a tv arányával), azoknál érzek egy kis szaggatást. Szóval ez most a film kódolás tulajdonsága, vagy tényleg valamit be lehet kapcsolni? Másnál is van ilyen, vagy csak én nézem túl kritikusan a mozgások folyamatosságát?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28731) gyeniko válasza csabi1971 (#28729) üzenetére


gyeniko
őstag

Csakaszoni! :DD

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#28732) Pokolika


Pokolika
tag

Sziasztok!
A kérdés egyszerű szerintetek egy sony KDL50W755 vagy samu 49K5500?
Filmnézés egy kis játék.

(#28733) V.T. válasza Pokolika (#28732) üzenetére


V.T.
aktív tag

Szerintem itt senki sem fogja neked ajánlani a Samsung-ot :D
Nekem 55W756C van, Xbox One-al használom és rendszeresen nézek rajta filmet, én ezt ajánlom. A samsung amúgy is 5-ös széria, én 6-os alatt nem is vennék semmiből, de ez az én véleményem!
Amúgy meg a Sony-n Android van ami marha gyors, Samsung meg sem közelíti.

(#28734) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sajnos még az euronics nem jelzett vissza most is túlterhelt az oldaluk. Kiderül lesz-e még a 55W808C-ből. Ha viszont lesz akkor a TV belső lejátszóját használjam a filmek lejátszásához vagy vegyek külső media playert ? Jelentős lenne a javulás. Elsősorban FHD mkv filmeket néznék.

(#28735) agabe válasza Pokolika (#28732) üzenetére


agabe
addikt

Ahogy V.T. is írta 5500-as samsung nem egy kategória a W755C sonyval, szóval a kettő közül akkor is egyértelműen a sony ha samsung topikban kérdezted volna.
Ha már samsung: volt telekomnál kedvezmányesen 48"-os H6400-as...olyat biztos tesznek fel Hardverapróra is majd hirdetni amikor megkapják a szállításokat arra érdemes lehet figyelni mert árban jobb lehet 15-20%-al mostani akciós 50W755-ös árnál is, de ha annyira nem számít az árkülönbség, akkor 200ezer körül 50W755-öst preferálnám helyedben.

(#28736) #46129152 válasza V.T. (#28733) üzenetére


#46129152
törölt tag

Szia. 55W755c nekem is ez a kiszemeltem.
Mivel nézel filmeket rajta? Érdemes venni egy jó médialejátszót, vagy netán egy kisebb laptopot HDMI kimenettel?
Azt kipróbáltam,hogy a saját médialejátszója nem viszi a Youtubról letöltött 4K filmeket.
Ez azért sem jó, mert a régebbi 42' Sony-m az meg viszi.

(#28737) V.T. válasza #46129152 (#28736) üzenetére


V.T.
aktív tag

Pendrive-ról nézek filmeket, nem kötöttem össze a tévét se pc-vel se laptoppal. Sajna elég rossz netem van így 3D-t 1080-ban ritkán nézek mert lassan tölti le. Előtte 50W809C-m volt.

Eddig nem volt olyan formátum amivel ne tudott volna megbirkózni. Letöltöttem a VLC-t meg az MX Playert így mindig van alternatíva.

(#28738) azozo


azozo
senior tag

Valaki megtudná mondani hogy, van -e olyan lehetőség vagy app ami nornális mappa nézetet tud a filmeknél bélyegképpel! ?
A régi b828-as elég jól kezelte a film mappákat .Kiválasztottam majd ott voltak látszottak melyik film,rajzfilm az.
Most szegény kisfiú (nem tud még olvasni) nem tudja kiválasztani, ha ömlesztve van a külső vinyon vagy esetleg olyat is lát amit nem kellene a Video-k alatt .. :((

(#28739) Lauda


Lauda
félisten

Androidos telo kepet hogy tudom kiloni a tv-re? :Y

(#28740) Joezyka válasza Joezyka (#28676) üzenetére


Joezyka
senior tag

Ebben tudna valaki segíteni?
Köszönöm

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#28741) V.T. válasza Lauda (#28739) üzenetére


V.T.
aktív tag

Oneplus 3-mon tartalom átküldésnek hívják.
Mindegyiken más a neve. Az ikon talán hasonló, egy TV ikon az egyik sarkában egy wifi jel.

(#28742) Gsx-rr válasza Lauda (#28739) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Chrome alol siman tudsz castolni. Mint egy Google ChromeCast-al.
Kepernyot tukrozni meg ugy tudsz,ha kivalasztod a forrasok kozokk a kepernyotukrozest eloszor.utana meg a telefonodon is
Keper

(#28743) BBéci válasza #46129152 (#28736) üzenetére


BBéci
titán

"Érdemes venni egy jó médialejátszót?"
Nem csak érdemes, hanem egyenesen kötelező, ha maximálisan ki akarod használni a TV tudását.

(#28737) V.T.
Ha 1080-nál kisebb felbontású filmeket nézel azon a tévén, akkor feleslegesen vetted meg, pénzkidobás volt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28744) air válasza Gsx-rr (#28742) üzenetére


air
nagyúr

W800-on nem a források között van a Screen Mirroring, hanem az alkalmazások alatt.
Tehát lehet, hogy neki sem a források között kell keresni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28745) Gsx-rr válasza air (#28744) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem irta milyen tipus. Sajatombol indultam ki.

(#28746) air válasza Gsx-rr (#28745) üzenetére


air
nagyúr

Én is. :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28747) cotagg válasza azozo (#28738) üzenetére


cotagg
tag

Archos-t nézzed meg!

(#28748) V.T. válasza BBéci (#28743) üzenetére


V.T.
aktív tag

Nem volt pénzkidobás. Játszom legtöbbször.
Meg most valtok szolgáltatót lesz végre 120megas netem.

[ Szerkesztve ]

(#28749) Tegla80 válasza air (#28706) üzenetére


Tegla80
addikt

Nemtom,h ez az e amire gondolsz,de itt is irva vagyon,h miert nem kepes fhd 3d -re. "D" szeria tudastar
Plusz meg egy erdekesseg attamero81 -tol. (akirol tudjuk,h ott melozott es volt ralatasa a dolgokra. Sokat is segitett anno a samu topikban.....)
Amugy a W8b nel a Sony is ellotte ezt a poent,mert ez sem fhd 3d. ;) Bar itt nemtom annak irtak e.....nem is lenyeg,mert halott mar a 3D.

Sony® & PlayStation®

(#28750) azozo válasza cotagg (#28747) üzenetére


azozo
senior tag

Pont az nem telepítettem fel még :P
Este havernál kipróbálom ,meg egy samsung 4100gb 3d aktívot ...elvileg jónak kell lennie hozzá..... :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.