Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) superg


superg
senior tag

HDR tartalmakkal hogy állunk?Mennyire van/lesz terjedőben?Kb mint a 4K?

(#28452) Gaben360 válasza #46129152 (#28450) üzenetére


Gaben360
senior tag

De,kevés nem tudom hol vehette,lehet outletben.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28453) #46129152 válasza Gaben360 (#28452) üzenetére


#46129152
törölt tag

Kicsit homályos volt nekem a magyarázat, ezért vetettem el.
" Sony kereskedés-szervizből vettem. Boltban el nem adott darab melyet a termék kifutása után vissza adott a kereskedő. Új a készülék garanciája már lejárt./ 6 hónap volt/ "

(#28454) Tegla80 válasza #46129152 (#28453) üzenetére


Tegla80
addikt

Ez igy akkor valszeg egy kiallitasi db volt.....En tuti nem koltenek ra.

Sony® & PlayStation®

(#28455) kets520


kets520
tag

Üdv Le töltöttem egy 3d filmet 3D Type...........: Side by Side
egymás mellet jelenik meg a kép kodi-val nézném lehetséges ez vagy más formátumú 3d kell?

(#28456) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok, nézegetem a TV-k mindenféle jellemzőit, és kérdezem, hogy az MHL-kábellel mobiltelefonról történő tükrözés megy-e az újabb TV-ken, azaz a Sony 7-es sorozatán is? Tesómnak van 32w650 azt hiszem, és kiváló, de az újabbnál nincs sehol se feltüntetve MHL-szabvány ismerete. Tök jó lenne a képernyőt egyetlen kábellel rátenni, én erre izgulok fel.
Elérhető ez az újabb modelleknél?

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#28457) ateszm válasza tutuhawer (#28456) üzenetére


ateszm
senior tag

Adatlapja írja amelyik tudja w755 tudja. Ha Sony mobilod van, kábel sem kell... :)

(#28458) HagaNRG válasza Gaben360 (#28390) üzenetére


HagaNRG
őstag

Szia!

Hogy ennyit megér-e használtan, az jó kérdés.
Maga a TV nem rossz. Annak idején valóban a H6400-zal volt egálban. Szerintem kinek, melyik márkanév volt szimpatikusabb, annak volt a jobb képe.

Nem hinném, hogy számottevő különbség lenne a két tv képe között.
A 60" méret viszont nem rossz csere 55"-ről, de ennyiért már épp megvehetsz egy új, dobozos, 0 üzemóráról induló garanciás Samsung J6200-at is. Ok, nincs hozzá okos táv, nincs 3D, de ennyi, simán nem fogod észrevenni a 6400 után, hogy bármi is változna.

Én mindenképp az új, 0km-es TV-t javaslom, főleg, ha csak 20k a differencia...

(#28459) renatto válasza kets520 (#28455) üzenetére


renatto
őstag

Most néztem rá én is és ha felhozom a menüt, hogy a 3D-t rákapcsoljam kilép a filmből. :(

Azt akartam megpróbálni, hogy vajon 3D filmet meg tudok-e nézni 2D-ben, de nem úgy hogy mindkét kép látható a TV-n, hanem csak az egyik... Vlc-vel viszi a Sidebyside/TopBottom filmet.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28460) blakey válasza HagaNRG (#28458) üzenetére


blakey
titán

Azért a W855B a Samsung H6400 felett volt/van. Jobb tv, de ilyen módon nem biztos, hogy bele szabad ugrani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28461) tutuhawer válasza ateszm (#28457) üzenetére


tutuhawer
őstag

Sony mobilom van, a következő is Sony mobil lesz majd , de a kábel a kép késése miatt kell, Tükrözném a képet kábellel és játszanék a kontrollerrel, ez a tervem. Már csináltam , és ezért kell a kábeles megoldás tutira.

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#28462) kets520 válasza renatto (#28459) üzenetére


kets520
tag

szia én a titanic-al próbálkoztam saját lejátszóknál nem jön elő a 3d menü úgy csináltam hogy pc-t rá dugtam a tv-re így van 3d menü így megnézhető a film

(#28463) ateszm válasza tutuhawer (#28461) üzenetére


ateszm
senior tag

55W756C tuti tudja,de egyszerűbb lenne leírnod melyik típust szeretnéd megvenni...

(#28464) tutuhawer válasza ateszm (#28463) üzenetére


tutuhawer
őstag

https://edigital.hu/led-televizio/sony-kdl32wd759baep-smart-led-televizio-p425447

A leírást természetesen mindig, telefon és TV esetében a gyártó honlapján nézem, és úgy nem találok információt.

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#28465) ateszm válasza tutuhawer (#28464) üzenetére


ateszm
senior tag

Szétgugliztam a szemem,de feladtam... :) Annyi mindent tud,hogy kizárt hogy ezt a tyúkbeles megoldást pont ne tudná. Esetleg holnap egy telefon a Központba,vagy rendeld neten,így visszaküldheted, ha mégsem tudja.

Hopp

[ Szerkesztve ]

(#28466) tutuhawer válasza ateszm (#28465) üzenetére


tutuhawer
őstag

Na, ez nem semmi, kösz a segítséget. :R Sonycentert, központiszalont is nézem, hogy ott milyen leírások vannak, és szét guglizom a szemem én is.

(Érdekesség, hogy a többi gyártó tv készülékei tudják a kábellel tükrözést átalakító eszköz nélkül?)

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#28467) blakey válasza tutuhawer (#28464) üzenetére


blakey
titán

Menj el egy boltba és nézd meg, hogy van-e az egyik HDMI porton MHL felirat, ha van akkor tudja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28468) hegylako01 válasza #46129152 (#28453) üzenetére


hegylako01
tag

Akkor a Sony vatera kiárusításában vette. Ott adják el, a szervizes vagy visszaküldött hibásnak mondott, de nem hibás tvket. Ott mindenre 6 hónap a garancia.
Én is vettem ott pár dolgot már.

(#28469) radi8tor válasza hegylako01 (#28468) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Adama149 jól bevásárolt náluk. :Y Valami nepper lehet.

⭐ Stella

(#28470) stewe780


stewe780
őstag

Sziasztok!

Ezeknél a félbuta (nem androidos) tv-knél azt írja, hogy fel tud venni műsort pen drive-ra. A kérdésem, hogy ez tényleg csak felvesz, vagy timeshift-et is tud?
(Tehát, hogy folyamatosan veszi fel az aktuális adást, és párhuzamosan visszajátssza ezalatt a 10 perccel ezelőttit.)

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28471) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!
Új 50W755C-n most játszottam le először FHD filmet a gyári lejátszójával pendrive-ról. Olyan problémát láttam, hogy a sötét jelenetek egy minimálisan mosódtak, de tényleg csak minimálisan. A nagyobb baj, hogy a sötét / világosabb kép váltogatásnál (pl két ember párbeszéde és kameraváltása) zavaró fényerő szabályozás szerűség történik kép váltáskor és a sötét jeleneteket még sötétebbre veszi. Vagy mikor folyamatosan sötétebb jelenet van, akkor néha ingadozik a fényerő/kontraszt. Kikapcsoltam minden létező dolgot amik automatikusra voltak állítva (motion flow, véletlenszerű zajszűrés, dinamikus kontraszt, stb... mindenféle kép"javítót"). És így is produkálta.
Digitális TV nézésnél, youtube-ozásnál nem tapasztaltam ilyen problémát.
Hol lehet a baj?

(#28472) blakey válasza rooland (#28471) üzenetére


blakey
titán

Minden bemeneten külön-külön kell kikapcsolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28473) Joshi válasza stewe780 (#28470) üzenetére


Joshi
titán

Nekem X8505B tévém van és működik a felvétel közbeni lejátszás. :K

(#28474) PrinceHerceg válasza ArGab (#28430) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

KODI elesett... :W

(#28475) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

SPMC talán, bár eddig ott sincs szerencsém... :(((

(#28476) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

W755c-re van olyan szoftvere lejatszo ami lejatszik Bd iso-t?

(#28477) rooland válasza blakey (#28472) üzenetére


rooland
senior tag

Erre gondolsz? Mert ahogy látom ez csak HDMI-re van. Úgymond TV-re önmagára (mivel gyári lejátszóval játszom le, pendrive-ról) nem találtam állítási lehetőséget.

(#28478) ArGab válasza PrinceHerceg (#28474) üzenetére


ArGab
őstag

Milyen szempontból esett el?

(#28479) stewe780 válasza Joshi (#28473) üzenetére


stewe780
őstag

Az már androidos. Én a nem androidoson kérdezem, ami csak youtube-ot, meg csak pár dolgot tud. Viszont ez is rögzít, de nem tudom, hogy timeshiftet is tud-e. Egyébként ma kérdeztem egy SONY inges emberkét az MM-ben, de ő sem tudta. Szóval, akinek van ilyen TV-je, annak megy a timeshift, vagy csak simán felvenni tud?

Juteszembe. Itt is megkérdezem. Ha engem nem érdekel az android, meg a 3D, csak a kép minősége, akkor is jobban megéri egy 43W807C egy 43WD757-nél. Számomra csak annyi a lényeg, hogy a kép minél szebb legyen, a mozgások minél folyamatosabbak, a színek természetesek, stb... A két modell nagyságrendileg egy árban van, az utóbbi nem 3D, meg nem droidos, ami nekem amúgy sem kell, viszont idei modell. A másik 3D, meg droid, de tavalyi sorozat. Ki melyiket választaná, ha csak a képminőség a kérdés?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28480) agabe válasza rooland (#28471) üzenetére


agabe
addikt

bar regabbi a tv-m (meg nem droidos, de ez szerintem mindegy), nalam a kepballitasokon belul a reszletes beallitasoknal a részl.kontraszt kiemelő volt ami ilyet csinalt, igy kikapcsoltam azota semmi problema.

[ Szerkesztve ]

(#28481) Joshi válasza stewe780 (#28479) üzenetére


Joshi
titán

Tehát akkor fussunk neki még1x. Az én készülékem azaz X8505B és a B betűn van a hangsúly NEM Androidos. Az Androidos X85-ös széria a C, azaz C jelölést kapta. ;)

(#28482) kkovi válasza bereske15 (#28393) üzenetére


kkovi
csendes tag

Üdv!
Nálam egy mérettel kisebb változat megy, alapvetően minden rendben van,Az igaz, hogy a 4k-a tartalom még alig-alig van, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy abban a felbontásban megnézhetők a 4k-s mintaképek a TV memóriájából, valamint a Youtube-on találhatsz még néhány ( valójában tényleg nagyon látványos) videót, bár on-line a teljes felbontásban szaggatás nélkül csak akkor jön, amennyiben az internet teljesen stabil, és a sebesség is jó.
Egyébként külső médialejátszóra, vagy a hálózatra kötött számítógépre kötve már jobban megy, de 4k-s tartalom azért egyenlőre még nincsen tengernyi.
Segíthet, ha vezetékkel tudod a Tv-t a hálózatra kötni, de ez sem jelent minden időben stabil sávszélességet, amennyiben akadozik, vissza kell venni a felbontást így is.
Ezzel együtt, bár tudom, hogy a belépő szintű UHD-S TV-k ( egyetlen márka sem!) nem ajánlottak ebben a topikban , ha nagyon jó áron találsz egyet :C
, csalódást nem fog okozni.S talán egy-két év múlva már a 4k-s tartalomból is jóval nagyobb lesz a kínálat.
Szempont lehet még, hogy a 4k-s műsor esetén tényleg kb.3 méterről kell nézned a képet, hogy a részletekben lehessen "tobzódni".
Alapvetően ( legalábbis az ismerősi körből) utólag szinte mindenki úgy érzi, hogy egy mérettel nagyobb TV jobb lenne, mert a korábbi 27-32-40 colos képernyőmérethez képest már jóval nagyobbnak sejti az ember a köv. képátlót, de pl. 5-6 méteres távolságról nézve már HD-adás esetén is megfizethetetlen méretű készüléket kellene beszerezni.
Tehát:( itt legalábbis) a méret a lényeg!

(#28483) ateszm válasza Gsx-rr (#28476) üzenetére


ateszm
senior tag

Az enyém nem játsza le, viszont mindig tisztaság van és kaja a hűtőben, mikor hazaérek... Ergó akkor lehet hogy mos főz takarít a TV-m? :))

(#28484) hegylako01 válasza radi8tor (#28469) üzenetére


hegylako01
tag

Nagyon jó dolgokat ki lehet fogni. Van mindenféle termék. Tv-k 32"-65" alaptól a 4K ig, 10eft-50eft között indultak az árak. Idén pont az volt a baj, hogy megjelentek a viszont eladók és felnyomták az árakat

(#28485) stewe780 válasza Joshi (#28481) üzenetére


stewe780
őstag

Tényleg. Mennyivel másabb, ha a legvégét is elolvasom a típusszámnak, nem csak következtetek valamire...
:DDD

Köszönöm! :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28486) blakey válasza rooland (#28477) üzenetére


blakey
titán

Nem, a kép beállításokra amit elvégeztél, azt minden bemeneten el kell végezned. A képen látható beállitásokhoz ne nyúlj amíg nem tudod mit jelentenek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28487) rooland válasza blakey (#28486) üzenetére


rooland
senior tag

OK. Csak a TV saját lejátszója nem bemenet. Ha bemegyek a képi beállításokra, alapból a Digitális adás bemenetre ugrik és azt állítja. Na mind1, majd keresek még valamit, köszi.

(#28488) blakey válasza rooland (#28487) üzenetére


blakey
titán

A belső lejátszója is bemenetnek számít ráadásul a Videó alkalmazáson belül van, tehát ott is be kell állitanod, sőt, a Home menü is bemenetnek számít, mert ott is külön állihatod a képet. :)
Nem elég egy helyen beállítanod a képmegjelenitést. Javaslom, hogy mindegyik részt állítsd be ahol épp nézel valamit vagy ellenőrizd. Én nem használom csak rögzítésre a tv lejátszóját, de nincs semmilyen élsimítás, elmosódás, sötétedés, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28489) stewe780


stewe780
őstag

Segítenétek felállítani egy sorrendet ezek között csak a panel minőségét tekintve (az android, vagy a 3D nem számít):

KDL-43WD757SAEP (2016)
KDL-43W807CSAEP (2015)
KDL-43W755C (2015)

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28490) blakey válasza stewe780 (#28489) üzenetére


blakey
titán

Akkor pont fordítva lenne jó a sorrend. :) W75C és W80C ua., egyiken aktív a 3D menüpont a másikban aktíválni kell, minden más megegyezik. WD-t gyengébbnek láttam, akárhányszor megnézem a boltokban ha egymás mellett van a kettő.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28491) stewe780 válasza blakey (#28490) üzenetére


stewe780
őstag

:R
Érdekes, hogy ezek nagyságrendileg egy árban vannak, mégis az újabb a rosszabb.
És ha mondjuk nem lesz a szimpla W-s akciós holnap, csak a WD, azért ugye az is használható kategória? más márkák, mondjuk egy LG vagy Samu képéhez viszonyítva?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28492) blakey válasza stewe780 (#28491) üzenetére


blakey
titán

Semmi érdekes nincs, nem véletlenül kerül annyiba a régi mint az új. Minden használható a maga nemében, de amikor összahasonlítasz több terméket akkor ezt kapod. :) Meg kell nézni őket élőben, anélkül ne vegyél tv-t, lehet, hogy neked az tetszik ami másoknak nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28493) Emu válasza stewe780 (#28491) üzenetére


Emu
őstag

Én megnéztem MM-ben egymás mellett a két TV-t. Ugyanaz a HD anyag ment rajta és nekem látható volt a különbség a kettő között. Hacsak kihagyhatatlan akció nem lenne a WD szériára holnap, tuti a W75c, vagy a W80c mellett döntenék. (Egyébként épp múlt pénteki BF-ben 145k volt a W75c, vettem is egyet, de sajnos pixelhiba miatt vissza is kellett vinnem)

(#28494) superg válasza Emu (#28493) üzenetére


superg
senior tag

És vajon véletlen volt hogy BF alkalmával pixelhibás tv-t árultak?

(#28495) Emu válasza superg (#28494) üzenetére


Emu
őstag

Erre nem tudok mit mondani, visszavittem szó nélkül rendelte a srác a másikat helyette. Maga a csomag bontatlan volt, biztos, hogy nem újracsomagolt, max. gyárilag újracsomagolt :)

(#28496) baxi320 válasza baxi320 (#28422) üzenetére


baxi320
tag

Erre valaki ?Kösz.

(#28497) stewe780 válasza Emu (#28493) üzenetére


stewe780
őstag

A W80C-t még sajnos sosem láttam, csak itt a fórum tapasztalatok alapján érzem, hogy jó lenne. Sajnos pont a WD-ről hallottam, hogy akciós lesz. Melyik MM-ben volt egymás mellett a kettő?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28498) Emu válasza stewe780 (#28497) üzenetére


Emu
őstag

Győriben :)

Egyébként MM-ben úgy emlékszem a WD széria volt leárazva múlt héten.

[ Szerkesztve ]

(#28499) superg válasza Emu (#28495) üzenetére


superg
senior tag

Reméljük csak véletlen egybeesés BF és a pixelhiba :)

(#28500) superg válasza stewe780 (#28497) üzenetére


superg
senior tag

Ediginél sztem biztos hogy megint akciós lesz a 755c hirdetik is Sony tévékre.Én nem láttam egyiket se de szinte kizártnak tartom hogy egy belépős 50Hz-es lebutított tévébe jobb panelt rakjanak mint a tavalyi magasabbra pozicionáltba(Ami idén is gyártásban maradt) Max ha ugyanaz a panel van benne de jobb nem hiszem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.