Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) sklopp válasza rétisün (#35100) üzenetére


sklopp
őstag

Nekem az összes Stalker és modjaik gond nélkül mennek a rendszerparticíóról, lévén a C: SSD.
Viszont úgy rémlik, az első indítás előtt törölni kell a User.ltx-et.

(#35102) rétisün válasza sklopp (#35101) üzenetére


rétisün
veterán

akkor más tippem nincs.... :(

én sose raktam nagyon régóta nem telepítek játékot rendszerpartícióra, szóval ezügyben abszolút nincs tapasztalatom, mennyire zavarhat be, de úgy rémlik másnak is volt ilyen gondja.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35103) Aarpok válasza rétisün (#35102) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem is 64 bites Windows 10- m van és 1 db SSD a gépben nincs gond egyik stalkeral sem. Az csináltam hogy nem a C:/Program Files(x86) helyre hanem a saját felhasználói nevem alá telepitettem C:/Users/Felhasználó név

Аарпок

(#35104) PeL


PeL
addikt

Új STALKER témájú open-world horror játék készül amit érdemes lesz szemmel tartani: Chernobylite

[ Szerkesztve ]

(#35105) Dhampir válasza PeL (#35104) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, kicsit korábban, február 7-én már írt róla Rony949.

(#35100) rétisün

Eddig mindig rendszerpartícióra telepítettem (a WoT kivételével), egy játékra létrehozott mappába.

[ Szerkesztve ]

(#35106) PeL válasza Dhampir (#35105) üzenetére


PeL
addikt

Nem olvastam :B Egy ideje már nem követem a topicokat :DDD

(#35107) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

sklopp: köszi a tanácsokat :)

rétisün: valszeg el fog menni az Exodus is szerintem. :)

Dhampir: Nincs mit :)

Eltelt egy kis idő, gondoltam újra kezdem a WoT-ot, viszont kérnék egy kis segítséget.
Láttam van a WoT-hoz egy csomó cucc, tesztelgettem is őket, de nem tudok rájönni a normális telepítési sorrendre. Ha ez meglenne akkor az ajánlót is kiegészíteném. A régi leírásban a gamedata + magyarítás van, viszont én találtam spawn menüt, swtc addon-t, HD model addon-t, crash memory.bat-ot, languages pack-ot.

Ha pld. az SWTC addon-t felteszem aztán a HD models-t, akkor a lövöldözéskor a golyók helyett szürke téglalapok jelennek meg.

Valaki letudná írni a helyes sorrendet?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35108) Dhampir válasza ' Tzs , (#35107) üzenetére


Dhampir
félisten

Már csak arra emlékszem, hogy valahonnan az alap dolgokat feltelepítettem, de egyebet nem.

Más:

Az Újságíró története milyen játék? :F

(#35109) sklopp válasza Dhampir (#35108) üzenetére


sklopp
őstag

Ez engem is érdekelne, letöltöttem, de még nem próbáltam. Még azt sem tudom, rá kell telepíteni a CoP-ra, vagy teljes telepítő? Két setup file + egy magyarítás gamedata.

(#35110) ' Tzs , válasza Dhampir (#35108) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Az egy egy pályás mini mod, Pripyatban játszódik. Egyszer belenéztem, de nem vittem végig. Ha jól rémlik ez a mod mintha a Rossz társaság mini mod folytatása lenne, de nem tuti.
[link]
Magyarítás: Újságíró története - [link]

sklopp: elvileg CoP install, gamedata leszed, bemásol, a játék indít. Ennyi :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35111) sklopp válasza ' Tzs , (#35110) üzenetére


sklopp
őstag

Kösz.

(#35112) Dhampir válasza ' Tzs , (#35110) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, tehát egy "mini mod", érdekes. :)

(#35113) ' Tzs , válasza Dhampir (#35112) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Nem tuti, hogy ez a megfelelő neve :D Csak a 45MB-os méret miatt hívtam így.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35114) SaGa59 válasza ' Tzs , (#35110) üzenetére


SaGa59
őstag

Igazából nincs kapcsolata egy másik moddal sem, viszont Újságíró az egyik szereplője a most megjelent Kalugin regénynek, a Végzetes álmoknak. Ez a történet a mod előtt játszódik és megtudjuk belőle azt, amire a mod csak utal, hogy ki is (volt) valójában Újságíró.
A mod kicsit sci-fi-be hajlik, ha valaki végig viszi. De – szerintem – sajnos tényleg elég mini, ráadásul van benne egy hosszú, repetitív küldetéssor, amit elég idegesítő végig vinni, de ha be akarod fejezni a történetet, akkor muszáj. Vagyis a modder nem volt túl fantáziadús. Egyszer megérheti kijátszani, de csak ennyi van benne. A Rossz társaság egy hasonló mini mod, abban sincs túl sok történet, egy sztori, ami érdekes, de nem hosszú és nem hív második játékra.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#35115) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

SaGa59: Köszi a bővebb infókat!

Igaziból én még mindig a "Szövetség ideje 3" verzióra lennék főleg kíváncsi majd egyszer, természetesen a te fordításoddal :) Az nagyon tetszett és érdekelne, hogy mi a sztori vége az Alfa-bionikusokkal, O-Tudat stb.
(A változás ideje is érdekelne, de az a bugok miatt végigjátszhatatlan a számomra évek óta, amiért mérges is vagyok, pedig a segítsünk Streloknak sztori szintén az egyik kedvenc lehetne... Nálad az hibátlanul futott?)

Egy kis érdekesség a S.T.A.L.K.E.R. 2 várók számára:[S.T.A.L.K.E.R. 2 MAP] és egy videó is. Aki jól tud külföldiül, legyenkedves írja meg, hogy miről is van szó itt: [The Untold Story of S.T.A.L.K.E.R. 2]

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35116) Rony949 válasza ' Tzs , (#35115) üzenetére


Rony949
őstag

Az a térkép szerintem még a régi STALKER 2-höz volt. A mostaniról SEMMIT se tudni.

(#35117) Sensut válasza ' Tzs , (#35115) üzenetére


Sensut
őstag

Nem a most beígért Stalker 2-ről van szó, hanem arról, amit annak idején elkezdtek, de nem lett semmi belőle.

(#35118) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Ja értem... okés.
Ezt be lehet tenni valamelyik modba? [S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - STCoP Weapon Pack 3.0 + Absolute Nature 4]

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35119) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#35118) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szerintem mas modokba nem nagyon lehet betenni, mert a modok mar eleve modositottak azokat az allomanyokat, amit ugyanez a mod elkovet, es szerintem emiatt osszeferhetetlen a legtobb moddal.
Valoszinuleg az alap COP-vel mukodik tokeletesen, velemenyem szerint, marmint a fegyver mod, mert az Absolute Nature az csak a texturakat csereli, xFreex is radobta a Turul modunkra, asszem a 3ast.

(#35120) sklopp válasza ' Tzs , (#35110) üzenetére


sklopp
őstag

Amit én töltöttem le (Újságíró) komplett telepítendő játék, mint írtam, kép setup file, + magyarítás gamedata. Elkezdtem nyomulni vele, de nem nagy durranás, kissé sivár a játék, az éppen nem aktív szereplők csak álldogálnak magukban, Pripyat szinte kihalt. Indításkor csak veterán vagy mester fokozat választható, de játék közben már lehet a szokott nehézségi fokozatok közül választani. Szerencsére, mert a zombik két mp. alatt simán kivégeznek ha csak kicsit is késlekedik az ember.
Majd kiderül a többi.

(#35121) Dhampir válasza sklopp (#35120) üzenetére


Dhampir
félisten

Késlekedés esetén a stopper használata kötelező. :D

(#35122) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Ez se lehet olyan rossz, [most jelent meg] :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35123) Papa Joe válasza ' Tzs , (#35122) üzenetére


Papa Joe
tag

Ha jól látom, akkor ez egy Call of Chernobyl mód, késő őszi grafikával. Néztem több végigjátszást, de engem személy szerint kinyírt, hogy egyfolytában a gázmaszkban liheg a játékos. Sokkal jobban tetszene egy olyan változat, mint pl a Metróban, ahol bizonyos szennyezett részeken kellett, de nem mindenhol. Az viszont, hogy folyamatosan kíséri 2 arc, az tetszett. Nem támadtak előtted, de rendesen védik a hátadat. Azt nem láttam, - vagy csak nem értettem az orosz nyelv miatt - hogy a játékos ad nekik utasításokat, vagy eleve ez a szerepük.

(#35124) shield válasza Papa Joe (#35123) üzenetére


shield
Topikgazda

Azt írják, hogy mindenhol sugárzás van. A Legendary-ban volt, hogy vehettem fel kísérőt. Valószínűleg többet is lehetett volna, de én csak eggyel vittem végig a játékot, egymást védve. Nyerő volt amikor a kezdőként a Zöldfülűek falujában csatlakozott hozzám egy jól felszerelt exoskeletonos Stalker. :D
Ha a CoC fordítást is megcsinálná a Ficsoport, az nagy szám lenne.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35125) Dhampir válasza Papa Joe (#35123) üzenetére


Dhampir
félisten

egyfolytában a gázmaszkban liheg a játékos

Az nem a Call of Darth Vader volt? :D

(#35126) Papa Joe


Papa Joe
tag

Dhampir! Call of Darth Vader? Erről még nem hallottam, de ha kijön, mindenképpen végigtolom! Nyakánál fogva vágnám falnak az irányítókat... :C

SMG 2.2-ben nem találom Bárkás testét a leégett falu alatti savas barlangban. A társát - nem ugrik be a neve - a fenyőtölgy anomália mellet a szokásos helyen megtaláltam. Alaposan végig szoktam járni mindent, az SGM hátizsákot, és egy másikat is találtam, de a tetem nincs semerre...
Valakinek esetleg egy kis halvány emléksugár? :F

(#35127) rétisün válasza Papa Joe (#35126) üzenetére


rétisün
veterán

úgy emlékszem, bárkás teste el szokott tűni, ha később mész el 'érte' amint megvan a feladat, egyből menni kell.

más is belefutott ebbe, ha jól rémlik, illetve azt hiszem én próbálgattam is annak idején, mennyire 'sürgős' megkeresni, és nem mindig volt ott, ahol lennie kell.

mod: volt már róla szó régebben is

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35128) hubai38


hubai38
aktív tag

[link]

[link]

Ha esetleg nem lenne meg valakinek..

[ Szerkesztve ]

(#35129) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Papa Joe: köszi a leírást, én ennyire nem merültem bele, de akkor nem lehet rossz ez, kivéve a Call of Darth Vader lehetőséget :D
Én is úgy emlékszem, hogy azonnal kell menni érte, amint megjelenik a feladat.

shield: A CoC fordításnak én is örülnék :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35130) Aarpok válasza Papa Joe (#35126) üzenetére


Aarpok
őstag

Ahogy süni mondja nem érdemes halogatni a megtalálását mert sajnos ködé válhat a tetem.

Аарпок

(#35131) Papa Joe válasza rétisün (#35127) üzenetére


Papa Joe
tag

Rétisün, Aarpok! Nagyon köszönöm, de akkor ezt úgy látszik buktam... :(( Sokkal messzebb vagyok annál, mintsem hogy ezért betöltsem a korábbi mentést. Reménykedtem benne, hogy talán csak máshová dobta be a gép, de mindegy. Erről a hibáról nem hallottam - vagy csak nem emlékszem valamiért - pedig mind az alapjátékot, mind a magyar nyelvű mod-okat végigtoltam, az SGM az utolsó.

Szó, mi szó egy mostani verziójú CoC magyarításnak én is nagyon örülnék, de ha esetleg egy másik mod érkezne, - normális történettel, kezelhetően optimalizálva - ugyanolyan boldog lennék.
Áldassék érte a készítők, fordítók keze!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#35132) Aarpok válasza Papa Joe (#35131) üzenetére


Aarpok
őstag

Neki fix helye van nem csak alapban,de az SGM-ben is.Más tárgyak, eszközök viszont vándorolnak rendesen a módban :D

Аарпок

(#35133) sklopp válasza Aarpok (#35132) üzenetére


sklopp
őstag

Én úgy szoktam, amint megérkezem a Szkadovszkra, leccucolok a ládámba, elsőnek körbekérdezek mindenkit, nyilván Kardánt is, először megyek Bárkást keresni, plusz a barlangban körülnézni mert több arti is van, meg szokott lenni egy zsebteleporter is. Utána megyek a cimboráját megkeresni. Így még sohasem fordult elő hogy eltűntek volna. Szerintem ott van az oka a gyors eltűnésnek, ugye a hullák többsége bizonyos idő után eltűnik, de néhány megmarad, akinek szerepe van a történetben később is. Úgy néz ki, Bárkás véletlenül az eltűnők csoportjába került, programhiba lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35134) Papa Joe válasza sklopp (#35133) üzenetére


Papa Joe
tag

Az az igazság, hogy valamiért ezek a "ghost" tárgyak problémája engem eddig valahogy elkerült. A SOC-ban még emlékszem, hogy voltak határidős feladatok, amit elbukhattál, de azok sem túl fontosak. Ha jól emlékszem - ami korom okán azért nem kizárt - olyanok mint pl: "hozz egy husiszemet". Talán azért is lehetnek számomra ismeretlen dolgok, mert eddig főként önerőből oldottam meg az ilyen problémákat, esetleg néztem pár videót. Nem ez az első fórum, ahol megfordulok, de az első ahonnan nem fordultam szinte azonnal ki. Furcsa, ha valahol nem néznek azonnal lámának, ha véletlen nem tudsz valamit, amit a másik igen. Egyszóval köszönöm, na... :R
Respect!

(#35135) sklopp válasza Papa Joe (#35134) üzenetére


sklopp
őstag

Öreg stalker nem vén stalker! Egyébként szintén zenész.

(#35136) Aarpok válasza Papa Joe (#35134) üzenetére


Aarpok
őstag

Magam nevében (szerintem a többiek is) igyekszem segíteni amennyiben tudok.Eddig én sem tapasztaltam olyant,hogy valakit lámának néztek volna amiért fel tett egy kérdést a játékkal ill. módjaival kapcsolatban. ;)

(#35135) sklopp Egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#35137) shield válasza Papa Joe (#35134) üzenetére


shield
Topikgazda

Itt az a szerencsés helyzet, hogy kapsz választ, jó a társaság. :K
Nekem is kell mindig segítség, mert nagyon sok mindent elfelejtek. Vannak modok, amikre már végképp nem emlékszem. Az öregség nem betegség, csak rohadt kellemetlen.
Úgy néz ki, hogy hamarosan megint lesz sok időm, újra elő szedem a modokat.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35138) batman91


batman91
őstag

Sziasztok!

A Misery mod-ról mit tudtok mondani? Megéri azt leszedni? Olvasgattam róla, hogy nagyon hardcore és elég sokat változtat a játékmechanikán és amúgy is szeretem a kihívásokat. Videók alapján is egész jónak tűnik, de azért kíváncsi vagyok a véleményeitekre. A válaszokat előre is köszi!

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#35139) rétisün válasza batman91 (#35138) üzenetére


rétisün
veterán

én elkezdtem, de nekem túl hardcore.....nem is bírtam sokáig, nem annyira játék volt, inkább szenvedés. mint a címe is mutatja.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35140) Dhampir válasza shield (#35137) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor a WiP-et ideje újra elővenni. :)

(#35141) Dhampir válasza Papa Joe (#35126) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lenne egy olyasmi mod, mint a Call of Dark Valley, ami egyelőre még csak fantázianév. :)

Sötét-völgy

Ott aztán lehetne "partizánkodni". :D

[ Szerkesztve ]

(#35142) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

[Sins of the Past - A múlt bűnei]

Ez egy tetszetős mod lesz ha elkészül, szerintem érdemes odafigyelni rá: [Sins of the Past - A múlt bűnei] Sztori alapú mod, átdolgozott térkép, a kinézete alapján nekem a Wind of Time-hoz hasonlít és ami nekem külön öröm, hogy benne van a Spectrum projektből megismert Kurchatov pálya is :)

[Gameplay 1] | [Gameplay 2]

Remélem tud angolul majd a mod, így talán könnyebb lenne a fordítás is :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35143) Dhampir válasza ' Tzs , (#35142) üzenetére


Dhampir
félisten

Hangulatosak a videók. :K

[ Szerkesztve ]

(#35144) Aarpok válasza batman91 (#35138) üzenetére


Aarpok
őstag

Már nem követem ennek a módnak a változatait legutolsó alkalommal a 2.0.1-et vittem végig belőle.Amennyiben tényleg szereted a kihívásokat akkor ez jó választásnak tűnik számodra.Szerintem tegyél vele egy próbát mindenképpen azt majd meglátod,megtapasztalod ;)

Аарпок

(#35145) shield válasza Dhampir (#35140) üzenetére


shield
Topikgazda

Jó lenne végig vinni a WiP-et, de annak idején elakadtam vele az egyik labor lejáratnál és ott abba is maradt a dolog.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35146) Dhampir válasza shield (#35145) üzenetére


Dhampir
félisten

tzsweb fórumtárs által megőrzött dodopek honlap tartalma, a fellelhető képek talán segíthetnek:

[COP]The Way in Pripyat

The Way in Pripyat

Esetleg még YouTube videókból, ha más megoldás nincsen.

Ha jól emlékszem, Pripjaty felé az alagút elején kell vigyázni, hogy idő előtt ne nyiffanjon ki a fontos információt hordozó mellékszereplő.

[ Szerkesztve ]

(#35147) Papa Joe


Papa Joe
tag

Namaszte!

SGM 2.2 újabb kérdés... :B Janovnál megtaláltam a kóddal védett hátizsákhoz a feloldó pendrive-t. Zatonon Noé ladikjában van egy hasonló, viszont annak sehol sem találom, pedig eléggé alaposan szét szoktam nézni mindenfelé. Esetleg valakinek egy kis emlékmorzsa?

(#35148) Aarpok válasza Papa Joe (#35147) üzenetére


Aarpok
őstag

Én csak egyetlen egyszer találtam ilyen pendrive-t a kotróhajó tetején.Próbaképpen megpróbálhatod.

Аарпок

(#35149) sklopp válasza Papa Joe (#35147) üzenetére


sklopp
őstag

Pendrive-ot a kóddal találhatsz még Janovban a konténerraktárban a baloldalon (bejárathoz képest) a kerítés melletti zöld szemetes tetején, Zatonban a Sevcsenko egyik motorjának a tetején, más nem jut eszembe. Igazság szerint nekem még egyik sem nyitott egyetlen batyut sem. Így aztán későbbi játszások alkalmával már nem is kerestem. Ha batyut kérdeztél, Janovban az északi alagútban (ahol a két törpét kell elintézni) az egyik mozdony tetején, Zatonban a kotróhajó mellé kötött uszály fülkéjében, több nem jut eszembe.

(#35150) Papa Joe válasza sklopp (#35149) üzenetére


Papa Joe
tag

Sajnos a Sevcsenko motorjának tetején csak egy fegyver javító készlet volt. A kotróhajónál sem a kis hajónál a hátizsák, sem a tetején nem találtam a pendrivet. Talán máshová dobálta a gép... Az egyetlen páros amit én használni tudtam, az Janovban a bányában, a markológép legtetején, a két nagy pózba közötti merevítőn pendrive. Kopacsiban az egyik leégett házban nyitja a hátizsákot. A pendriven két kattintással tudtam aktiválni, majd mutatta a térképen is, bár csak akkor, amikor már ott álltam mellette. Mindenesetre nagyon köszönöm a tippeket! :K

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.