Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) dodopek válasza nem_tom (#14000) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem igen. A legalapabb részén legalábbis biztosan. Van itt jópár ember, aki előszeretettel módosítja a játékot. Szóval ha valami nem gömbölyű, csak kérdezz. :)
Pl a felbontást így tudod átállítani:

Megkeresed ezt a sort:
vid_mode 1280x720
és átírod amekkorában játszani akarsz,mentés...

[ Szerkesztve ]

(#14002) nem_tom válasza dodopek (#14001) üzenetére


nem_tom
őstag

Értem. Köszi, hogy megpróbáltatok segíteni! :R Most már viszont elegem van az egész macerából és abból is, hogy huszadjára kell újratelepítenem a játékot. (ami nem 2 perc sajnos) Még megpróbálkozom a Complete móddal és ha nem megy, akkor még egyszer kijátszom az eredetit és kész annyi.
Egyébként a játék nagyon tetszett, legalább annyira mint a SoC. Bár lehetett volna sokkal parásabb is, azért így is volt 1-2 rész ahol majdnem telecsokiztam a gatyámat. :DDD

(#14003) genndy válasza nem_tom (#14002) üzenetére


genndy
addikt

Egyszerűbben megúsztad volna, ha a friss telepítést kimásolod valahová...
Egyébként szerintem a gamedata törlése bőven elég, mert minden mod csakide piszkít (ez mondjuk nem biztos. Complete tuti hogy csak ide pakol, a játék eredeti fájljait nem bántja).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14004) dodopek válasza nem_tom (#14002) üzenetére


dodopek
addikt

Utolsó lehetőség. Csináljak egy működő gamedata mappát 2.2+magyarítással? Feltolom valahova, aztán ha azzal sem megy, akkor nincs ötletem.Amúgy nem tudom érdemes e egyáltalán erőltetni neked ezeket a modokat. Ne vedd fikázásnak(tényleg ne!), de a géped elég vékony hozzá...Egyébként majdnem földik vagyunk.Én Kerepesen járom a Zónát... :)

[ Szerkesztve ]

(#14005) nem_tom válasza dodopek (#14004) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem a grafikai tuning érdekel, hanem a játékélmény. És a leírások alapján ezek a módok jobbat biztosítanak mint az eredeti. (amúgy az új Gainward 9600GT videó kártyám nagyon szépen viszi az új játékokat) :)

Egyébként most francba a módokkal, más gond merült fel. Újrahúztam a játékot és azóta alsó hangon 15 perc kell, amíg betölt valamit. (új játék, mentés betöltése) Sőt! Nem is azóta, ugyan is pont emiatt telepítettem újra, viszont továbbra is ez a hasfájása. Egyszer vártam végig (új játékot nyomtam), nagy nehezen betöltött 15 perc alatt aztán lefagyott. Egye meg a a mit tudom én mi már ezt az egészet, hogy nekem semmi sem akar működni. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14006) dodopek válasza nem_tom (#14005) üzenetére


dodopek
addikt

Milyen oprendszer? Ha 7, és be van pipálva valami kompatibilitási mód, akkor azt vedd ki. Csak lassítja a betöltést, nem segít semmit...
A VGA ok, de ez a játék moddolva nagyon ram, és cpu igényes. Nálam 1 magot 100%-on, három magot kb 70% hajt...

[ Szerkesztve ]

(#14007) nem_tom válasza dodopek (#14006) üzenetére


nem_tom
őstag

32 bites Win7. Viszont nincs bepipálva semmi a kompatibilitásnál. :F

No hát igen. Mindegy, ha nem is a legjobb minőségben, de legalább szépen fusson. :)

[ Szerkesztve ]

(#14008) dodopek válasza nem_tom (#14007) üzenetére


dodopek
addikt

500Mb már fenn van dkydrive-on, bár lövésem sincs, hogy Te onnan le tudod e tölteni.Még nem próbáltam ezt a rendszert.

Többiek!
Nem tudjátok át lehet e írni a játék küldetéseit? Valami fura módon abban a pillanatban haltam meg, amikor rákattintottam a skat-5 megvizsgálására. Az eredmény, hogy a koptert már nem lehet vizsgálni, de a PDA-ból nem tűnt el a küldetés. Elég bosszantó...

(#14009) dodopek válasza dodopek (#14008) üzenetére


dodopek
addikt

Sajnos csak bejelentkezve lehet letölteni... :( Esetleg annyit tudunk még csinálni, hogy holnap este Kistarcsán suliban leszek, ha hozol egy pen drive-ot, szívesen odaadom. Nekem itt végetért a tudományom... :(

(#14010) mickemoto


mickemoto
őstag

Nemrég újra elővettem a Stalker COP-ot,az Enot Edition moddal, egy délutánnyi crysis 3 után ami egyben végigjátszást is jelentett :((( .
Egyetlen egy szépséghibával találkoztam eddig, mégpedig hogy nem működik az mp3 lejátszó.Valaki aki már játszott ezzel a moddal tudna segíteni?

(#14011) nem_tom válasza dodopek (#14009) üzenetére


nem_tom
őstag

Köszönöm a fáradozást, de inkább hagyjuk. :R Amúgy se működik most nekem a CoP. Teljesen játszhatatlan. :F

(#14012) dodopek válasza mickemoto (#14010) üzenetére


dodopek
addikt

Mar mas is jelezte, hogy nem megy.Amennyire nekem dereng, nem lett megoldas.

nem_tom!
nincs mit, ezert van a forum. :)

(#14013) Aarpok válasza mickemoto (#14010) üzenetére


Aarpok
őstag

Azért nem működik mert hiányoznak a hangfájlok.Külön le kell tölteni ha jól emlékszem valaki linkelte keress rá.

Аарпок

(#14014) Aarpok válasza mickemoto (#14010) üzenetére


Aarpok
őstag

[link] Tessék PeL kolléga linkelte valamikor.

Аарпок

(#14015) rétisün válasza mickemoto (#14010) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, még kell hozzá valami mod hogy menjen, de pontosabbat nem tudok, én sose használtam :(

mondom :D

ez van, mikor elkezdek írni egy hsz-t, aztán közben elkalandozok a youtube-on :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14016) Physicist03


Physicist03
senior tag

Folytatódik az új SGM fejlesztése :C :R Csak, hogy jó hireket is közöljek :DDD
Ja és hamarosan információk is érkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#14017) rétisün válasza Physicist03 (#14016) üzenetére


rétisün
veterán

a fejlesztők a népharagtól (vagy az ukrán maffiától :D ) tartva meggondolták magukat? mindegy, lényeg hogy folytatják :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14018) lsc


lsc
nagyúr

Agroprom alagútra van valami megoldás már? Még mindig kifagy.

Az élet kegyetlen .

(#14019) mickemoto válasza Aarpok (#14014) üzenetére


mickemoto
őstag

Köszönöm szépen, remélem menni fog.Egész jó zenéket válogattak bele, még ilyesmire is figyeltek.

(#14020) mickemoto válasza rétisün (#14015) üzenetére


mickemoto
őstag

Mi a helyzet azokkal a zenékkel amike a rádióban szólnak, azokat ki lehet valahogy szedni a játékból vagy legalább a címlistát?

(#14021) rétisün válasza mickemoto (#14020) üzenetére


rétisün
veterán

a modokban a gamedata\sounds\radio_music mappa. alapjátékban nem tudom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14022) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap pöcre hangoltam az új 7770 Vapor-x-et a gépemben.
Szépen előveszem megint a kedvenc játékaimat. Természetesen a CoP Sgm nem maradhat ki! :D
Kb akkor pörögtem itt a fórumon mikor Pel-ék elkészültek a fordításal.
Az Sgm telepítési sémája változott valamit?
Természetes a grafikai modokkal együtt. ;)

(#14023) Aarpok válasza SetCHOO. (#14022) üzenetére


Aarpok
őstag

Szia!
Nem változott semmit mindent ugyan úgy kell. :D

Аарпок

(#14024) mickemoto válasza rétisün (#14021) üzenetére


mickemoto
őstag

Megvan a keresett szám :C , mostmár csak az előadót és címet kell kideríteni mert azok nincsenek feltüntettve csak számozva vannak.

(#14025) SetCHOO. válasza Aarpok (#14023) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Akkor nem maradtam le semmi újdonságról? Azt gondoltam, sorra jönnek ki jobbnál jobb addonok.
Lost Alfa megjelent már?

(#14026) Dhampir válasza SetCHOO. (#14025) üzenetére


Dhampir
félisten

Még nem jelent meg.

Lost Alpha fórum

(#14027) fpeter07


fpeter07
veterán

Hol talál meg a másik kulcsot, ami szükséges a méregládák kinyitásához? Gyanítom, hogy a hídon kellene lennie, de csak az egyiket találtam meg egy terepjáróban. Nincs ötletem hol keressem a másikat.

A szennyvíztisztítónál lévő küldetést csak úgy lehet megcsinálni, ha nem vesznek észre a zsoldosok?

(#14028) genndy válasza fpeter07 (#14027) üzenetére


genndy
addikt

Pedig ott a másik kulcs is, alaposan nézd végig az autókat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#14029) rétisün válasza fpeter07 (#14027) üzenetére


rétisün
veterán

én általában megtisztítottam a szennyvíztisztítót, de volt olyan is, hogy sikerült belopóznom, és elvinni a szükséges cuccokat. (egyik irányból rájuk lősz, aztán megkerülöd az épületet, ha nem vesznek észre, be tudsz menni, esetleg benn kell egy-két zsoldost jobb belátásra kényszeríteni :D )

ott kell pedig lenniük a kulcsoknak, az lezuhant autót is átnézted?

amúgy a vérszopókat el lehet intézni a gáz nélkül is...a folyosóról behajítasz egy grántot közéjük, kiszaladsz, felugrasz a szekrényre:

ott nem érnek el, aztán lehet őket aprítani, gránáttal, mindenfélével.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14030) galaktikus válasza fpeter07 (#14027) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Az egyik kulcs a konvoj első kocsijában van fent a hídon, a másik pedig az utolsóban, ami már le van zuhanva a leszakadt hídról.. ha emlékezetem nem csal :K

(#14029) rétisün:

Köszi a vérszopós ötletet, ezt én is kipróbálom.. eddig abban a tudatban voltam, hogy ha véletelnül felébresztem őket akkor biztos a halál.. :D

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#14031) fpeter07 válasza rétisün (#14029) üzenetére


fpeter07
veterán

Az lehet, de a méreg lassabban hat, had szenvedjenek csak. Tudtam, hogy valami lezuhant kocsiban lesz, pedig direkt körbenéztem a híd alatt is. Na mindegy, majd holnap teszek vele még egy próbát.

(#14032) nem_tom válasza nem_tom (#14005) üzenetére


nem_tom
őstag

UP! a 2. bekezdésnek... hátha tud rá valaki mondani valami okosságot. :R

(#14033) shield


shield
Topikgazda

Elkezdtem a S.N.I.P.E.R.-T, kicsit gondban vagyok mert az első kitörést nem élem túl, mert nem találtam olyan helyet ami megvédene. Hol lehet olyan helyet találni ahol átvészelem? A faluban sehol sem jött össze. Szido bunker lejárata sem védett meg, be sem tudtam menni az öreg zsibishez. Ebben a játékban nem lehet vele üzletelni?
A kezdő ponton is próbálkoztam (katonaság), de ott sem oké.
Nagyon megköszönném a segítséget!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14034) #90933760 válasza shield (#14033) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van nálad analitikus vagy mi a fszom szer. Az a nagy barnás kapszula izé. Azt kell bevenni kitöréskor és akkor túléled. Ha pedig 3x túléled utána már nem fog kelleni, mert anélkül is túléled a kitöréseket.

Nem lehet vele üzletelni nincs is ott, de bejutni majd befogsz nemsokára küldetésként.

[ Szerkesztve ]

(#14035) shield válasza shield (#14033) üzenetére


shield
Topikgazda

Közben már rájöttem hogy robbanóanyagot kell találnom :W , megtaláltam. Fel kell robbantani, de hogyan? Oda vágtam egy gránátot, robbanás, az ajtó még mindig zárva. Többszöri próbálkozás, akkor látom a kiírást, hogy valamilyen katonai szerelő láda kellene a szerelőnek. Mi van? :O
Ilyen baromkodás lesz végig?
Már nem sok kedvem van ehhez a játékhoz.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14036) shield válasza #90933760 (#14034) üzenetére


shield
Topikgazda

Nagyon köszi. Mindjárt neki rugaszkodom még egyszer.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14037) Medvelászló válasza shield (#14035) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Van egy detonátor is a robbanószerhez a tatyódban,próbáld azzal!

(#14038) shield válasza #90933760 (#14034) üzenetére


shield
Topikgazda

Tényleg volt egy anabiotikus szer a tasiban, nagyon köszönöm a segítséget. :R
Már kezdtem kissé pipa lenni.

Medvelászló még nincs detonátorom, de hál' isten túl éltem Baltoafarkas segítségével. :K
A jó bajtárs mindig segít. :R

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14039) dodopek válasza shield (#14038) üzenetére


dodopek
addikt

Lemégy szidorovicshoz, ha megvan a robbanószer, odaállsz az ajtóhoz, kiírja, hogy tedd le a puffantót, F gombbal, ki onnan, és ekkor már ott a detonátor a hátizsákban. Egy jótanács. Ne légy a pincében, amikor robban... :D

(#14040) Medvelászló válasza shield (#14038) üzenetére


Medvelászló
senior tag

A detonátor automatik ott lesz a zsákodban vagy a kezedben ha elhelyezted a robbanószert az ajtón.(az Sgm 2.2-ben így volt)
Dodo kolléga megelőzött: OFF :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14041) shield válasza dodopek (#14039) üzenetére


shield
Topikgazda

Akkor megcsinálom a bummot. :D Köszi. :R

Kicsit szoknom kell a karakter mozgását, valahogy egész más mint SoC-ban.
Jól néznek ki a fegyverek, szép a grafika. Hiába a directx 11 nem hazudik.
Mondjuk kicsit meglepődtem amikor mesterlövész puskával nem fejbe lőttem az ellent, akkor kellet 3-4 lövés is. Ak-nál pedig kibírnak fél tárra valót is, nem semmi.
Nekem meg majdnem végem amikor rám lőnek egy puskával.:F
Pedig csak a falubeli stalkerek voltak, kicsit haragszanak rám mert véletlen felrobbantottam egyiküket a pincében. :B

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14042) dodopek válasza shield (#14041) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem töltsd vissza azt az utolsó állást, ahol még nem haragszanak rád.

Spoiler!

Kis segítség. A vasúti sínek alatti dombnál van egy elektro anomáliákkal teli átjáró. Ott van elrejtve egy zsoldos ruha, ami jóval ellenállóbb, mint a mostani ruhád. Az egyik padláson meg pénzeszsák. 1:10nél találod, hogy hol a rejtekhely.

[ Szerkesztve ]

(#14043) shield válasza dodopek (#14042) üzenetére


shield
Topikgazda

Végül is mindenkit kicsináltam a faluban és visszamentem a kezdő helyőrségre, ott is vannak stalkerek és nem is haragszanak rám. Rengeteg cuccot szedtem össze, de tizedét sem lehet eladni az állapotuk miatt. A súlyhatárt már átírtam a cucc eladást is át kellene írni, hogy eladhatóbbak legyenek.
Tudod melyik fájlban és mit kell átírni? Megköszönném.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14044) Dhampir válasza shield (#14043) üzenetére


Dhampir
félisten

Sőt, még a kitöréseket is kikapcsolhatod, úgy még könnyebb lesz. Így viszont csökken vagy odavész a játék élménye.

(#14045) fpeter07


fpeter07
veterán

Azt hiszem gyakori vendég leszek itt. :) A daruknál játszódó küldetésnél mit kell csinálnom? Találkoznom kéne Fajddal, csak valamit megint nem veszek észre.

(#14046) Medvelászló válasza fpeter07 (#14045) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Ha a dokit keresed akkor: ott van egy bug,a fehér kör ami a küldi helyét mutatja,nem a daru alatt lesz hanem a bungiban,csak kopogj be hozzá és beenged! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14047) shield válasza Dhampir (#14044) üzenetére


shield
Topikgazda

A játék élményét nem növeli ha a szerzett 15 fegyverből egyet sem lehet eladni. Nem értem hogy egy 50%-os fegyvert miért nem lehet eladni. Egy kisebb csapat lemészárlása ennyit se hozzon a konyhára mint az ellőtt lőszer ára.!? Szerintem ez nem könnyítés hanem ésszerűsítés, persze kinek hogy.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#14048) rétisün válasza shield (#14047) üzenetére


rétisün
veterán

ami fegyvert nem tudtam eladni, azt én összegyűjtögettem egy hátizsákba (lehet venni a kereskedőnél már kordonban is, vagy van egy a vasúti hídnál évő kocsi tetején) és átcipeltem zatonba (jó sokat fordultam :D ), ott a szerelő mellett a zöld dobozba belepakoltam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#14049) Aarpok válasza rétisün (#14048) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen ami azért is hasznos mert előbb meglesz a kedvezmény a javításhoz (amit persze lehet).Kedvezmény nélkül elég borsosak az árak a fejlesztésekre.

Аарпок

(#14050) shield válasza rétisün (#14048) üzenetére


shield
Topikgazda

Ha nem lesz más megoldás akkor marad a gyűjtögetés és cipekedés. :D
Kordonban a parancsnok ládáját már töltögetem.
Már több fájlba bele néztem, az árakat nem akarom piszkálni, de jó volna ezen a hülyeségen változtatni.
Nem tudom milyen %-ban van meghatározva, hogy értéktelen legyen a fegyver.
Néztem pl. egy puska amit nem lehet eladni, 8 kis négyzetecske van alatta az állapotára, abból 5.5 színes. Ha ezek szerint megy az értékelés, akkor igen csak több 50%-nál és még is értéktelen.
Valahol már olvastam erről, de eddig hasztalan volt a keresésem.
Biztosra veszem hogy a játékosok közt már van olyan aki már átírta, csak sajna Ő nem olvassa a nyavalygásomat.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.