Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Dhampir


Dhampir
félisten

Ismeritek a Little Big szentpétervári rave együttest? :DD

LITTLE BIG – SKIBIDI (official music video)

(#36002) Papa Joe válasza Dhampir (#36001) üzenetére


Papa Joe
tag

Hááát, igyekszem nyitottan szemlélni a világot, és az elektronikus zene is közel áll hozzám - főleg a goa :K - , de ez inkább paródia, mint zene. Viszont ha igazán karakteres megjelenésű orosz előadókat keresel, akkor ezt ajánlom. :D
https://youtu.be/sGvcBPdtGdA

[ Szerkesztve ]

(#36003) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

shield: a minap eszembe jutott a Diverzáns mod. Azóta sem sikerült belőni és folytatni a fordítást? Lehet megkérhetnénk Laris-t, hogy segítsen hátha van ötlete :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#36004) Dhampir válasza Papa Joe (#36002) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, a humora miatt linkeltem. :)

Ez egy szép előadás, sajnos Hvorosztovszkij már nincs közöttünk:
"Подмосковные вечера" - А. Нетребко - Д. Хворостовский. Красная Площадь.

Apropó, erre a kérdésre esetleg tudod a választ? :F

[ Szerkesztve ]

(#36005) Papa Joe válasza Dhampir (#36004) üzenetére


Papa Joe
tag

Sajnos nem, pedig tudom, hogy hallottam már a játékon kívül máshol is. :(
Esetleg valaki olyan, aki érti is a szöveget, egy-egy dalrészletet beírva a neten rátalálhat. Nekem utoljára Általános iskolában kellett tanulnom, és nem is nagyon bánom, hogy már nem kell. Nagyon nincs érzékem a nyelvtanuláshoz, az oroszhoz meg - mivel kötelező volt - még dacból is álltam hozzá. Talán Saga, ha szépen megkéred tud neked segíteni benne.:FSzerintem néhány mondat beírásával egyszerűen a keresőbe, kiadja a dalszöveget, előadót, és onnan nyert ügyed van.

(#36006) Dhampir válasza Papa Joe (#36005) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm az ötletet!

Próbáltam SoundHund-al és zenefelismerő Google app-el is, de semmi eredményt nem hoztak.

Neten beírtam mondatrészeket, de valószínűleg nem a megfelelőket, így sokféle dalba belehallgathattam, de egyik sem volt a keresett.

Megpróbálom kikeresni a modifikáció fejlesztőinek elérhetőségét és tőlük megkérdezni.

(#36007) Timstrike válasza Dhampir (#35999) üzenetére


Timstrike
tag

Gondolom a Szövetség ideje 3-ból kellene a menü fájl?! Itt van [link]!!!

(#36008) Dhampir válasza Timstrike (#36007) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, köszönöm szépen! :R

(#36009) shield válasza ' Tzs , (#36003) üzenetére


shield
Topikgazda

Gondoltam rá hogy befejezem a későbbiek folyamán. Most egy másik modon dolgozom, a tesztelés folyik.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#36010) ' Tzs , válasza shield (#36009) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Melyiken?

Azért is kérdeztem, mert újrakezdtem sokadszorra :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#36011) lsc


lsc
nagyúr

Újabb Csernobil játék.

Az élet kegyetlen .

(#36012) Sensut válasza lsc (#36011) üzenetére


Sensut
őstag

Próbáltam egy verziót, de hát ez még messze áll attól, hogy az ember élvezze a játékot. Ez amolyan publikus béta egyelőre.

(#36013) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Szövetség ideje 3-ban a Freeplay-ben fizetségként fel lehetett venni egy rejtekhely zsákmányát a limanszki hídfő közelében a Limanszkba bevivő alagút bejáratának közelében, amiben egy Barrett M98B puska volt.

Ezt a fegyvert betéve a hátizsákba, elég csak rámutatni az egérrel és máris kidob a játék.

Hogyan tudnám kitörölni ezt a puskát az Inventory-ból, melyik mappában találom meg a megfelelő fájlt? :F

[ Szerkesztve ]

(#36014) Yutani válasza Dhampir (#36013) üzenetére


Yutani
nagyúr

[link]

#tarcsad

(#36015) Dhampir válasza Yutani (#36014) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

(#36016) Timstrike válasza Dhampir (#36013) üzenetére


Timstrike
tag

Nem kell kitörölni mert van javítás hozzá: [link]
A Barret M98B fegyver javítására szolgáló patch, töltsd le majd másold a “gamedata\configs\text\hun\” mappába.
Igy már működik a fegyver és lehet használni. :)

(#36017) Dhampir válasza Timstrike (#36016) üzenetére


Dhampir
félisten

Upsz, már kicseréltem, de köszönöm! :R

(#36018) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Néha nehéz megtalálni valamit a Szövetség ideje 3-ban. A "kagyló" műtárgyat és az aranyhalat merre lehet megtalálni? Utóbbiból lehet, hogy van, csak bepakoltam a Szövetség bázisán található egyik ládába.

Egyébként most megyek Fantomhoz a Katonai raktáraknál.

Utána valószínűleg a Szövetség bázisa és Borongós következik, hacsak nem pakolnak már megint tele újabb feladatokkal.

(#36019) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Közben belekerült az SGM 2.2 ajánlóba a Spawn menu, akit érdekel itt van bővebb infó: [SIGEROUS (SGM) 2.2 MOD - TzsWeb] Teszteltem, működik :D

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#36020) Dhampir válasza Dhampir (#36018) üzenetére


Dhampir
félisten

Már megvan, elméletileg. :)

(#36021) Dhampir válasza Dhampir (#36018) üzenetére


Dhampir
félisten

Az aranyhal műtárgy még hiányzik.

Valera kérése is zaccos küldetés.

Egész jó játék lenne a Szövetség ideje 3, ha nem volna tele nehezen fellelhető rejtekhelyekkel.

Biztosan az sem lenne jó, ha túl könnyű mércét állítana, de áttúrni a Zónát nem olyan egyszerű feladat.

Még a videó sem segít mindenben.

(#36022) Dhampir válasza sklopp (#35992) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt mindig elkap az anomália, ezért még nem sikerült kiszedni a tartalmát. Sejtettem, hogy ez lesz az, ellentétben a videóval, amiben néha kicsit másként van pár dolog.

(#36023) Papa Joe válasza Dhampir (#36022) üzenetére


Papa Joe
tag

Kitartás! A Valera küldetéssel szerintem nálam többet kevesen szívtak, de akkor is megéri végigtolni! Az aranyhalból találtam, többet is. Ha jól emlékszem gravitációs típusú anomália hozza létre. A tudástárban biztos benne van. Én a kagylót kerestem nagyon. Ha meglesz, előbb az Erdész kísérletét csináld meg, csak utánna add oda Kava haverjainak, mert én abból csak egyet találtam.

(#36024) hubai38


hubai38
aktív tag

Helló gyönyörű napot mindenkinek, a szövetség ideje 3 mennyi küldetést tartalmaz?

(#36025) Dhampir válasza Papa Joe (#36023) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, a kagyló és a többi még viszonylag könnyű volt. Véletlenül találtam olyan flashdrive-ot, ami megnyitja Raktárból a Limanszki átjárót, de annyi minden történt, hogy a sokktól már elfelejtettem a lelőhelyet.

(#36026) Dhampir válasza hubai38 (#36024) üzenetére


Dhampir
félisten

Szép napot!
Nagyon sok küldi van benne. Főleg a fő történetszál befejezése után a "freeplay-ben" csak úgy ömlenek a küldetések, amikor átlépünk egy másik pályára.

(#36027) Papa Joe válasza Dhampir (#36025) üzenetére


Papa Joe
tag

Na azt pedig nem nehéz. :) Ott volt az átjáró mellett, a Vérszívók falujában, az egyik padláson. Én azt nem találtam meg, ami Janovból vinne egyenesen a CPP-be, de már nem is kell, végeztem.
Hubai! Nagyon hosszú, és tényleg nem kell hozzá a cheat. A történet a végéig eléggé érdekes, a sok futkározást pedig gyorsan megszokod. Csak ajánlani tudom, és persze köszönni Larisnak a fordítást!

(#36028) borovi


borovi
aktív tag

Sziasztok! Kis segítséget kérek. Föltettem a gépre Tzs weblapjáról A szövetség ideje 3-mat, a Barrett javítást, a spawnert és a magyarítást, de nálam nem akar magyarul tudni a játék. Mi lehet a hiba?

(#36029) ' Tzs , válasza borovi (#36028) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Hali!
Lehet, hogy a telepítés sorrendjével van a baj. A magyarítást mindig a legvégén kell betenni -elvileg- legalábbis nálam így ment :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#36030) borovi


borovi
aktív tag

Tzs
Szia! Abban a sorrendben pakoltam, ahogy írtam, tehát a magyarítást a legvégén. Lehet, hogy kell az alapjáték is a telepítéshez? Ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#36031) Dhampir válasza Papa Joe (#36027) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy nem mindenkinek nehéz, de bizony a Szabad-játéktól kezdődően elég gyakran kellett moziznom egy-egy megoldhatatlannak tűnő feladat miatt. Itt kicsit egyértelműbbre vehettek volna ezt-azt, hogy ne kelljen minden egyes szöget-zugot átvizsgálni.

Nagyobbrészt videó nélkül is ment, például az első részben a találós kérdéses feladatok a kedvenceim voltak. A túlmilitarizált részletekből kicsit sok volt nekem, mert nem vagyok egy kimondott paintballos típus.

(#36032) sklopp válasza borovi (#36030) üzenetére


sklopp
őstag

Bocsánat, ezt új hozzászólásnak szántam, valahogy elszúrtam.

Üdv stalkerek.
Szövetség ideje 3. kérdések. Már nagyon a végén járok, csak két meló nem készült el.
Az egyik Helen története a Gorgon műtárgy megtalálásával. Sajnos a helyszínre nem tudok bejutni a Tudós Exo vagy az Anya Szíve hiányában. A kérdés, ezt az Exo-t nem Erdész adná a kísérlet elvégzése után? Csak mert nekem ez a kísérlet nem akart sehogyan sem sikeres lenni, bárhogyan próbáltam a legalább 1 óra, de mindenképp kevesebb mint 2 óra időt betartani a műszer anomáliában tartásával, Erdész csak annyit mond, gondolkozzak el, mit csesztem el és vége. Ez a feladat ennyiben is maradt.
A másik Maria kérése, Pripyatban az Amazonok 7 dokumentumának megkeresése. 5 megvan, az alapjátéki Pripyat szokott páncélszekrényeiben volt 4, +1 valahol a buszvégállomás környékén egy lakóház emeleti szobájában, de több nem akar előkerülni. Már napok óta járom Pripyatot, de a hiányzó két dokumentum nem akar megkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#36033) hubai38 válasza Dhampir (#36031) üzenetére


hubai38
aktív tag

Oké köszönöm szépen,még egy kérdés,Az utorrentest 4.47GB töltöttem le, gondolom alapjáték és a mód is egyben,kel e valami javítás?Vagy telepítés és magyarosítás és mehet.

(#36034) Dhampir válasza hubai38 (#36033) üzenetére


Dhampir
félisten

Amikor én telepítettem, nem volt még rá javítás. Esetleg, ha nem így van, akkor a többiek kijavítanak.

(#36032) sklopp

Merre lelted a Gorgont? :F

[ Szerkesztve ]

(#36035) hubai38 válasza Dhampir (#36034) üzenetére


hubai38
aktív tag

Oké köszi.

(#36036) sklopp válasza Dhampir (#36034) üzenetére


sklopp
őstag

Még nem fértem hozzá, mert leöl a pszi sugárzás. Ide nem lehet a Tudós Exo vagy az Anya Szíve nélkül bejutni:

(#36037) sklopp válasza hubai38 (#36035) üzenetére


sklopp
őstag

(#36038) Dhampir válasza sklopp (#36036) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

(#36039) Dhampir válasza Dhampir (#36021) üzenetére


Dhampir
félisten

Szövetség ideje 3

Segítségképpen két kép, hátha mások is itt találják meg Valera lőszeres ládáját.

Valera lőszeres ládája a Szövetség (Bár) területén, a Katonai raktárak felőli úton bejőve.

A benti sír rejtekhelyén lelhető fel.

[ Szerkesztve ]

(#36040) sklopp válasza Dhampir (#36039) üzenetére


sklopp
őstag

Megvan a Gorgon, https://www.youtube.com/watch?v=7n91zoGZOr0 4:17-nél. De csak pár mp. van felvenni, különben gyors halál. Ez a ruha kell:

Itt lesz a falnál:

(#36041) Timstrike válasza sklopp (#36040) üzenetére


Timstrike
tag

Igen a gorgon-hoz kell egy egy jó pszi-védelemmel ellátott ruha. Hol található? Itt van egy másfél perces videó [link]

Dhampir a Valera küldetés megoldásához random jelenik meg a csomag helye és szinte minden játékosnál különbözik a megtalálási hely.
Tehát nem lehet megmondani/kijelenteni,hogy itt vagy ott található lesz a csomag.Különben ezt már egy jó pár hozzászólással ezelőtt is jeleztük.

(#36042) hubai38 válasza sklopp (#36037) üzenetére


hubai38
aktív tag

Oké,esetleg új játék kezdése?Vagy mehet tovább.Ja igen hogyan lopok el három PD-át?

(#36043) sklopp válasza Timstrike (#36041) üzenetére


sklopp
őstag

Töredelmesen bevallom, teljesen bizonytalan vagyok, ami biztos, két ilyen spéci, zöldes ruhát találtam egy területen, az egyik ez az Exo, a másik anomáliás Szolgálat ruha, Borongós a valószínű. Az egyik talán rejtekhelyen, a másik elvégzett munka díja, de csak valószínű.

(#36044) Timstrike válasza hubai38 (#36042) üzenetére


Timstrike
tag

A mostohaapád tanítja meg hogyan kell lopni Bubble ajánlására.Le lesz írva mit és hogyan ,ha jól emlékszem. Gugolva vagy mélygugolásban közelítsd meg a karaktert és meg fog jelleni egy felirat amelynek a végén csak az ellopni való dolog lesz magyarul leírva(pl PDA vagy Bubble stb). Vigyázat mert ha nem megfelelő a közelítés a meglopni kivánt egyénhez akkor a beszélgetési lehetőség lesz csak elérhető.

sklopp az Exo-t kell csak megtartani,mert csak az lesz a hasznos!

[ Szerkesztve ]

(#36045) sklopp válasza hubai38 (#36042) üzenetére


sklopp
őstag

Nem kell újat kezdeni.
A PDA-k ellopásához tanulni kell, Apától. A lopáshoz a célszemély háta mögött mélyguggolásban kell közelíteni, amint megjelenik a szöveg, ok és megvan, ha az illetőnél van a tárgy.

(#36044) Timstrike
Igen, sajnos én feleslegesen tartalékoltam valamelyik privát ládámban.

[ Szerkesztve ]

(#36046) Dhampir válasza Dhampir (#36025) üzenetére


Dhampir
félisten

Na, összekevertem a kagylót, azt még nem találtam meg.

(#36041) Timstrike

Persze, a videóban is más helyen mutatta, ha jól rémlik. Mindenesetre a fotókon látható helyet ne hagyjátok ki.

Más:

Már három doksit megtaláltam Pripjatyban, egyelőre segítség nélkül. A virág a Kikötőben nem nehéz feladat, végre.

[ Szerkesztve ]

(#36047) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Szövetség ideje 3-ban, az Erdésztől kapott jupiteri mágneses anomáliás küldetésnél jó lenne a fordításban egyértelműbbé tenni a feladatot. Ahová a szkennert helyezni kell, egy hátizsák is található.

Ezt a küldetést elrontottam, mert számomra nem volt világos, hogy a hátizsákot is fel kell venni.

Egyébként érdekes, hogy még a szabad játék (freeplay) előtt, ha átmentem ezen a területen és kézben volt a fegyver, vagy akár csak a fegyvertartóba téve, azt mindig kivette és a földre dobta a láthatatlan anomália.

(#36048) Papa Joe válasza Dhampir (#36046) üzenetére


Papa Joe
tag

Kagylót én csak Pripyatban a régi közösségi házban találtam, a Prométheusszal szemben. Az alap játékban ott hajítják ki a pszi kutyát vonyítva a burerek, ha ez segít.

A rohangálás keresgélés engem annyira nem zavart, nálam ami gond volt, az valami egyedi bug lehetett. Ami viszont tényleg idegesítő, hogy vannak helyek, amit értelmetlen megtisztítani pl a Volhov rakétavédelmi bázis. Elmész mellette, kipucolod, bemész a Tudósok bunkerébe. Kijöttem, indulok vissza ugyanarra, és megint televan. WTF :F

A zöld exo a legjobb ruha ebben a játékban!!!
Ez az egyetlen ruha, aminél MINDEN egyes fejlesztést ki lehet maxolni, vagyis nem kell választanod két lehetőség közül, legalábbis Tim a Szövetség Bázisán meg tudta oldani.

(#36049) Dhampir


Dhampir
félisten

A Szövetség ideje 3 modifikációban már nők is feltűnnek.

Habár nem Csernobil, de a valós történelmi múltat megidézvén egy kis adalék a Barátság kőolajvezetékről, melynek építésén elhurcolt nők is robotoltak:

"A kísérő őrök katonaruhás orosz nők voltak. A női rabok részére külön lágerépületet emeltek, őket biztonsági szolgálatra besorozott volgai német lányok őrizték. Az internáltakat szakmák szerint építőbrigádokba osztva városépítési munkán dolgoztatták. Külön csoportokat vittek át azonos lágerszámmal Alekszandrovkába és Bugulmába, az alabástrom bányába, ahol fehér téglablokkokat készítettek (ezekből épült a város). Egy csoport a Pervomajszkoje nevű kis faluban dolgozott. A neve helyett mindenki szá­mot kapott, Berghoffer Róbert a 784-est. A nők egy részét a Barátság gáz­vezeték építésére vezényelték, 20-22 fokos hidegben is kemény fizikai munkát végeztek. (Ez lett a KGST-országok ipari együttműködését szim­bolizáló Barátság kőolajvezeték első szakasza.) Egyre több fogoly legyen­gült. „Télidőben naponta 4-5 sorstársunktól is búcsút kellet venni" - írja Berghoffer Róbert. A halál oka: általános legyengülés, vérhas, tífusz. Rö­vididő alatt 130-ra emelkedett az elhunyt férfiak száma. A nők erősebbnek bizonyultak: „...nem fut hozzájuk a halál. A láger négyszázhatvan női tag­jából egyet sem kellett itt eltemetni, míg sajnos, a férfiak közül 180 fő maradt itt Szibériában" ."

Olvasható/letölthető:
Dupka György: "Hova tűnt a sok virág..."

Idekapcsolódik még Berghoffer Róbert: Tabu - Élet a fehér pokolban/Leben in der weißen Hölle című könyve is.

Egyéb képek Dupka György könyvéből:

[ Szerkesztve ]

(#36050) sklopp válasza Dhampir (#36047) üzenetére


sklopp
őstag

Szia!
Akkor ezért volt sikertelen nekem is ez a feladat? Mint korábban írtam, bárhogyan próbáltam a feladatot végrehajtani a leírtak szerint, Erdész csak azt mondja, gondolkozzak el, miben hibáztam. A feladatban nincs említés a hátizsák felvételéről. De egyébként is hiába vettem volna fel, rögtön visszaugrott a helyére.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.