Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) rétisün válasza Antonius1978 (#10000) üzenetére


rétisün
veterán

én már 3x :DD (5 újrakezdésből :DDD annyiszor jutottam el odáig)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10002) Medvelászló válasza Aarpok (#9999) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Juppi,akkor nagyon leragadtam a 2.0-félingben.Most megyek és kettéb@szok mindenkit a sötét kempingben.

(#10003) Antonius1978 válasza Aarpok (#9999) üzenetére


Antonius1978
addikt

Azert gondolom jo helyen van elrejtve :DD

Suni : miert, mindig mas helyen van ?

[ Szerkesztve ]

(#10004) Physicist03 válasza Aarpok (#9999) üzenetére


Physicist03
senior tag

Jaaaa, így már érthető :DDD

Egyébként valaki képes volt egyedül megtalálni az oázist úgy, hogy nem leste el sehonnan, hogy hol kell keresni? :DD

(#10005) Aarpok válasza Antonius1978 (#10003) üzenetére


Aarpok
őstag

Egy küldetés jutalmaként lehet hozzájutni.Voltam a sötétbe,katonai raktáraknál,agropromba is ennyivel lehetek elöbbre.Pripyatban lassan a végelszámolás következik amikor búcsút veszek Cyborg - tól a vulkánnal.
Medve: csak óvatosan nehogy olyat is kettévágj akit nem kellene :D
Physicist03: én utána néztem a neten.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10006) rétisün válasza Antonius1978 (#10003) üzenetére


rétisün
veterán

nm, mindig ugyanott, csak éppen sztem ember nem jön rá, hogy lehet odajutni.

(#10004) Physicist03: én meglestem :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10007) Physicist03 válasza rétisün (#10006) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ja, én is. Szerintem nagyon kevesen találják meg egyedül. Teljesen máshol van a bejárata, mint maga az oázis.

(#10008) rétisün válasza Physicist03 (#10007) üzenetére


rétisün
veterán

tényleg csak véletlenül lehet rábukkanni, mert semmi nem utal arra, hogy hol van, illetve ahol van, ott mi van (remélem érthető :D ) ráadásul az oszlopok között bolyongani 15x (de legalábbis jó sokszor) :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10009) Aarpok válasza Antonius1978 (#10000) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen remek kis arti.Az a helyzet nem éreztem okát,hogy lecseréljem fullra van fejlesztve és megkedveltem.A simában az AK tactic - al voltam így azt se cseréltem le.Kaptam egy kést egy küldi jutalmaként és ha azt akarom használni akkor a régi a hátizsákba teszi.

rétisün én kb 6 -szor megyek át az oszlopok között és már az oázisban is vagyok.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10010) Antonius1978 válasza Aarpok (#10005) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem.
Sotetvolgybe meg nem mentem at, habar a tudos mar hivott hogy fontos kuldetest akar rambizni.Eloszor gondoltam megcsinalok 1-2 kuldit es Kardannak mindent, hogy tudjam felfejleszteni a dolgaimat.

Amugy a regi helyen van az Oazis ?
En annelkul hogy meglestem volna, veletlenul megtalaltam az eredeti jatekban, de sokat tokolodtem az OSZLOPOK kozott, amig feltunt, hogy egyik helyen ha atmegyek, akkor ott olyan fatyol fele dolog vilagit halvanyan.
Aztan lassan osszeallt a kep, de amugy a neten is utannaneztem utanna.

SUNI : akkor huzzal at Janovba, majd kuldd vissza a mentest, rendicsek ? :DD

(#10011) Aarpok válasza Antonius1978 (#10010) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen ugyanott van mint az alapjátékban.Szerintem az a tudós majd a vörös erdőbe fog küldeni.Remek kis hely tiszta para :Y
(#10000) Antonius1978 tiéd lett a 10.000 - dik hsz.Gratula :C

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10012) Antonius1978 válasza Aarpok (#10009) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nos az en AKSM-em vagy mi a csuda a neve, amit az elejen kapunk, en azt kedveltem meg :)
1 szepseghibaja van csak, hogy nem lehet tavcsovet szerelni ra, esetleg egy lezeres celzot, de az engem valahogy idegesit, sokkal jobban lovok ha a sajat celzorendszeren at kukucskalok, csinaltam jopar fejlovest vele.Es a mocsarbol mar teljesen felfejlesztve hoztam at, szep volt a programozotol hogy megengedte hogy teljesen felfejlesszuk :)
Az AKM es AK 103 epp 1 hajszalnyival sebez tobbet, de az is lehet hogy csak azert, mert hozzajuk mar kaptam kezikonyvet.

Tetszik meg a dobtaras 7,62-es geppuska is, 75 loszerrel.
Hasznal valaki geppuskakat ?
Pl SAW, vagy M60 ? Az M60 lehet a legdurvabb, de nem tudom hogy ki tudja felfejleszteni...mintha Kardan tudna, de lehet a dobtaras 7,62-essel keverem...

Melyik a simma AK Tactic ? Nem is emlekszem ilyen nevu fegyverre ? Az a fos-zold szinu :), vagy melyik ?

UI : akkor jo ha az alap helyen van, egyik stalker azt mondta, hogy Pripjatyban az oriaskereknel, es mivel a szerszamok tekinteteben is jo helyet adtak meg a stalkerek, gondoltam hogy talan ott lesz, de az alap jatekban nem lehet odamenni asszem.
Aha, 10 ezredik HSZ, es meg jopofaskodtam is :)
Ha nekem is lesz olyan torkesem, en tuti hogy szalonnat fogok enni vele :DD

[ Szerkesztve ]

(#10013) Aarpok válasza Antonius1978 (#10012) üzenetére


Aarpok
őstag

Az a sima SGM 2.2 - ben a gun addonnal kerül a játékba.Az Enotban talán a AK-107 - es hasonlít rá.

Аарпок

(#10014) Antonius1978 válasza Aarpok (#10013) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem, szoval akkor olyan metalizalt fekete, ha jol gondolom.

Kivancsi vagyok a tobbi AK valtozatra ami meg a jatekvan lesz.
Te meg melyik fegyvert birod a jatekban ? Nekem az a 100as taru XM18 vagy mi a fene a neve, az is tetszik, meg a HK36E vagy mi, igaz annak csak 30as a tarja.

UI : persze, oda akar elkuldeni, egyertelmu, csak nem vettem meg fel a kuldit, ugyhogy nem tudom mirol lesz szo, mit fogok ott csinalni.
Aha, biztos hogy ijeszto hely, meg akkor is ha csak egy jatekban van :)

UI 2 : Strelok fegyveret is meg lehet talalni ? Nem volt azon a helyen ahol az alapjatekban van.

[ Szerkesztve ]

(#10015) Aarpok válasza Antonius1978 (#10014) üzenetére


Aarpok
őstag

Rengeteg fegyvert láttam a játékba AK - k bejönnek nekem illetve a Remington is jó volt sörétesnek csak tönkrement a katonai raktáraknál és most a franchi spas12 - t a sörétesem.Jó volt még a Lyncx amit a szökevény banditától szereztem.Ha másra lehet is panasz a fegyvertárra arra nem.

UI 2 a 3 hely egyikén lesz.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10016) rétisün válasza Antonius1978 (#10014) üzenetére


rétisün
veterán

nekem ott volt, a privát ládámban várja a gazdáját :DD

megyek kipróbálom a mentésed.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10017) Antonius1978 válasza Aarpok (#10015) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem : nos, mivel Kardannal es remelem a tobbi emberkenel is meglesznek a bonuszok, es elob utobb a penz sem lesz gond, minden fegyvert ami megtetszik teljesen felfejlesztem, es kiprobalom.
A geppuskakra vagyok kivancsi, mert nagyon lehet veluk tarolni, csak fel kell fejleszteni oket, mert pontatlanok messzire, es nagy a visszarugasuk is.

Akkor mar csak a 3ik hely marad, de nem tudom az melyik ?
Az also a hol az egyik uzenet van, az a cementgyar alatti pocegodor, vagy szennyviztarozo, a masodik az a Janov-i gyarban az udvaron, a 3ik gozom nincs...elfeledtem.

Suni : akkor varom, remelem sikerul nalad.Koszike :C

(#10018) Aarpok válasza rétisün (#10016) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor majd vidd el neki biztos örülni fog. :K
Antonius1978: akkor a kőfejtőnél lesz egy fáról kell majd felugrani a tetejére.
A géppuskákat én hanyagolom nehezek,nehéz velük forgolodni meg csak az enemy - k kezében pontosak.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#10019) rétisün válasza Antonius1978 (#10017) üzenetére


rétisün
veterán

nálam ment a mentésed.....igyekezz a fejlövésekkel, 300 után minden fegyver sebzése megnő.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10020) rétisün


rétisün
veterán

érdekes, a gauss-t, amit kardán csinált, akármelyikük meg tudja javítani, a rosszat, amit a monolitosoktól vettem el pripjatyban, azt meg nem :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10021) Antonius1978 válasza rétisün (#10019) üzenetére


Antonius1978
addikt

Akkor legyszi menj at Janovba, ott mentsd el, es kuldd vissza a mentest.Koszi.

(#10022) rétisün válasza Antonius1978 (#10021) üzenetére


rétisün
veterán

feltöltöttem ide, mivel az opera nem mentette el az e-mail címedet....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10023) PeL


PeL
addikt

Mennyire gáz hogy ma fent voltam a padláson és ösztönösen benéztem a kémény mögé hogy nincs e mögötte stash? :DDD

(#10024) Antonius1978 válasza rétisün (#10022) üzenetére


Antonius1978
addikt

Koszonom, remelem mostmar nem lesz gubanc :D

PEL : bizony mar eleg sulyos akkor az eseted :DD
Meg nyomod a Fallout 3-at ?

(#10025) Physicist03 válasza PeL (#10023) üzenetére


Physicist03
senior tag

A megszokás nagy úr :DDD

(#10026) PeL válasza Antonius1978 (#10024) üzenetére


PeL
addikt

Most pihentetőben van, Borderlands 2-zök :K

(#10027) Antonius1978 válasza PeL (#10026) üzenetére


Antonius1978
addikt

Es tetszik a B 2 ? Az elso resze nekem bejott, a rajzfilmes grafika miatt.
Soha nem szaggatott vagy lepett ki, ez tetszett abba a jatekba :)
A tortenete eleg silany volt,de a sok valtozatos fegyver az szinten tetszett.

(#10028) Aarpok válasza PeL (#10023) üzenetére


Aarpok
őstag

Ez már végstádiumba lévő játékelvonási tünet :DDD

Аарпок

(#10029) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Nos, a te menteseddel is kiakad, szerintem ujra kell tegyem az egesz jatekot.
Remelem akkor menni fog.Azert koszonom ;)

(#10030) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Sajnos nem megy, pedig a jatekot is ujratelepitettem...mindent...es megsem megy... :W :W :W :W :W :W :W

(#10031) rétisün válasza Antonius1978 (#10030) üzenetére


rétisün
veterán

az alapverzió sem megy, mod(ok) nélkül?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10032) PeL válasza Antonius1978 (#10027) üzenetére


PeL
addikt

Jó a 2. része is, szerintem jobb lett mint az első. A grafika ugyanolyan stílusú de szebb mégis, élesebbek a textúrák, meg valahogy az egész játék átgondoltabbnak tűnik.

(#10033) Antonius1978 válasza rétisün (#10031) üzenetére


Antonius1978
addikt

Azt nem probaltam, az az igazsag.

XRayEngine_error_report_121001-172416.zip - csinaltattam egy ilyent, ha valaki ert hozza, hogy kihamozza, hogy hol a baj, akkor nem banom ha vet ra egy pillantast.

Amugy most meg a regi allast sem tolti vissza, lam meg mast is probalok betoltetni...

(#10034) Antonius1978 válasza PeL (#10032) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem.
Nos lehet egyszer majd kiprobalom, de most elso a Stalker, utanna a Fallout 3, aztan a Skyrim mod-ok, es csak utanna a B2.

(#10035) Physicist03 válasza Antonius1978 (#10030) üzenetére


Physicist03
senior tag

Az alapjáték milyen verzió? Valamelyik hozzászólásodban irtad, hogy nem tudsz belemenni a beállitásokba, mert azonnal kilép a játék. Nem lehet, hogy a 01-es verziót használod?

(#10036) Antonius1978 válasza Physicist03 (#10035) üzenetére


Antonius1978
addikt

Azt sajna nem tudom, az enottal 1.6.02 lesz belole.

Szerencsem van, egy allast visszatolt, azt amikor adom el a kepzodmenyeket, es Janovba is at tudok menni annal a mentesnel.
Nem tudom mi kavart be, most kiprobaltam, hogy nem-e a hajnalos kuldi, amivel gonta biz meg (3 helyet at kell vizsgalni stb) de nem az kavar be, mert ha felveszem a kuldit ugyancsak atenged.
Esetleg gondlok meg Novikov 7 szenzorjara, amiket a Zatoni anomaliakbol szedek ossze.
Majd azzal is kiprobalom, de nem most, mar eleg sok idot elcsesztem a Stalkerrel most megyek kicsit WOT-ozni.Majd kesobb kiprobalom, es ujra irni fogok.

(#10037) Physicist03 válasza Antonius1978 (#10036) üzenetére


Physicist03
senior tag

Kötve hiszem, hogy az ENOT-al felmenne a 02-es patch (a mod oldalán irják is a készitők, hogy a 02-es verzió szükséges a mod-hoz). A főmenüben mutatja az alsó sarokban a verziót.
Régebben én is 01-el próbáltam és ugyanaz volt mint nálad, ha a beállitásokra mentem azonnal kidobott.

(#10038) Antonius1978 válasza Physicist03 (#10037) üzenetére


Antonius1978
addikt

En csak azt tettem, amit itt irtak nekem : Enot, 2-es fix, magyaritas. Ennyi.
Na mindegy, vesztettem kb 3 napnyi jatekot, de egye fene, az a lenyeg, hogy most nem tokolodom annyit a palyakon, megcsinalom a 3 kuldit Zatonban es huzok at Janovba.
Csak kar hogy elvesztettem a 120 kardanos cuccot, meg vagy 200 ezret es tarsai :W

(#10039) Physicist03 válasza Antonius1978 (#10038) üzenetére


Physicist03
senior tag

A 2-es fix-től nem lesz 02-es verziójú a játék :N csak egy "kiegészités", ami az észrevett bugokat javitja ki a modban.

(#10040) Antonius1978 válasza Physicist03 (#10039) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nos en nem tudom, de a verzioszam annyi amennyit irtam...amugy gozom nincs hogy az mit jelent....

(#10041) Physicist03 válasza Antonius1978 (#10040) üzenetére


Physicist03
senior tag

Ha az a verziószám amit írtál, akkor minden ok, nem az okozza a gondokat. Azt jelenti, hogy az elérhető legújabb verziójú az alapjátékod.

(#10042) #90933760


#90933760
törölt tag

Épp a Svarog detektort akarom megszerezni, de Bagoly nem ad munkát, azt olvastam, hogy a Szultán és Szakáll közötti konfliktus meg legyen oldva. Az nem a Sevcsenkós öldöklés? Utána adja majd ki a három Veles detektor küldit, ha jól értelmezem. Aztán elmegyek a PDA-ért, átadom a szabadságnak és beajánlom a Monolith osztagot. És akkor mehetünk Pripyatba, de előtte inkább megcsinálok még pár küldit itt. Ha jól látom van még két bejáratlan területem, azok majd csak Pripyatból lesznek elérhetők?

Amúgy a szennyvíztisztító mellett a sebhely anomáliánál találtam egy Monolith palit, felvettem a hídnál a ládikáját. Most akkor ezt adjam majd oda a többi Monolithnak Pripyatba? De hát előző alkalommal mikor játszottam ki kellett nyírni a Monolithokat (az adótornyukat, az egy lövéses küldi, meg a tetőn azt a vezérizét is kilőni), most meg nekik csinálom a küldiket, nem vágom. :U

Ja és Bagolynál van egy Gauss, de én inkább megszerzem a laborból. Mindenesetre ez is ciki, hogy Kardán beájul mikor meglátja nálam, közben meg ott van mellette Bagolynál is egy.

Csak nekem bonyolult egy kicsit a játék? :DD

[ Szerkesztve ]

(#10043) dodopek válasza #90933760 (#10042) üzenetére


dodopek
addikt

:) Nem bonyolult, csak életszerű. Nem feltétlenül ellenség, csak a pillanatnyi helyzet szerinti egymáshoz viszonyulás...
Szóval, a teljesség igénye nélkül. A táskát tényleg a Monolit főnökének kell odaadnod. Mivel nálad lesz a táska, nem lőnek.Vagy ilyesmi... Természetesen vadászhatsz is rájuk, de sok küldetést ad, érdemes előtte végigcsinálni.

Igen, a sevcsenkós küldetés. De az még folytatódik, az erdőgazdaságnál, meg talán még tovább iránytű képződmény keresés...
Ha Te szerkesztesz, akkor én is... :D
A gausst tényleg meg lehet venni valami horror áron, de mintha a többiek azt írták volna, hogy nem szabad, mert bebugol a játék a vaserdő alatti laborban. Vagy csak nem szabad oda hamarabb bemenni? Nem emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#10044) rétisün válasza #90933760 (#10042) üzenetére


rétisün
veterán

"Az nem a Sevcsenkós öldöklés?"

nem, énnekem anélkül is adta a 3 veleses küldit, hogy legyilkoltam volna akárkit is a szevcsenkonál. simán beszélgetve meg lehet oldani a dolgot, de ne kérdezd, miket válaszolgattam egyiknek-másiknak.

"De hát előző alkalommal mikor játszottam ki kellett nyírni a Monolithokat (az adótornyukat, az egy lövéses küldi, meg a tetőn azt a vezérizét is kilőni), most meg nekik csinálom a küldiket, nem vágom."

pripjatyban is kell majd monolitosokat irtani, mégis befogadnak, ha telejesíted az első küldit, amit cyborg ad.
és igen, el kell vinni a bőröndöt, de ettől még a szomszédos területről (folyami kikötő) simán ki kell őket irtani.

nálam nem volt bagolynál gauss, még azután sem, hogy a vaserdő alatti laborból elhoztam a dokumentációt meg a kisérleti gauss-t. lehet azért, mert valami bug folytán amint elintézem az alfát a vaserdőben, nyitva van a laborajtó?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10045) #90933760


#90933760
törölt tag

Sevcsenkó megvan, ez nem volt nehéz. De Bagoly ugyanúgy nem ad munkát, ezek szerint végig kell csinálnom Szakáll küldifolytatását és remélem utána megadja.

Akkor ha jól értem ugyanúgy ki kell nyírni a Monolithokat, de azokat akiknek a ládát kell odaadnom meg akik velem jönnek Pripyatba azok a haverjaim. :DD

Elcsodálkoztam mikor vizet láttam a szennyvíztisztítónál, mert eddig csak föld volt. Ráadásul nem is akármilyen víz, mert hullámzik is. Milyen lehet DX11-be. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10046) westcoastog


westcoastog
veterán

Megjavult a célzás a zöld távcsővel. :)

(#10047) rétisün válasza #90933760 (#10045) üzenetére


rétisün
veterán

nem :N

a bőröndöt majd pripjatyban kell odaadni a monolitosok vezetőjének, akikkel itt találkozol, azok tulajdonképpen már nem monolitosok, akiket be kell ajánlani valamelyik frakcióhoz.

az ő vezetőjük megy csak veled pripjatyba, de csak akkor, ha valahol befogadták őket.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10048) rétisün válasza Antonius1978 (#10029) üzenetére


rétisün
veterán

nálam meg pár dolog lenullázódott, mialatt a mentésekkel/mod_parameters-el variáltam, pl. fejlövések száma (de a bónusz megmaradt), bankárnál lévő pénzem, megtanult technikák, stb.

vaószínűleg azért, mert a nem megfelelő mod_parameters-hez tartozó mentést is próbálgattam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#10049) Aarpok


Aarpok
őstag

Szerintem nem bonyolult a játék csak minél több küldetés lehetőségét adja a kezedbe és ehhez ellenséges frakciók bizonyos helyeken semlegesek.Gondolj csak bele hogyan vennél fel küldiket ha állandóan szitává akarnának lőni?Ez persze nem jelenti azt,ha megcsináltál nekik mindent akkor nem ölheted meg őket.Addig kell barátkozni velük amíg annak feladatokat utána hidegre lehet tenni őket és onnantól úgy is vadásznak majd rád.Kivétel az alfa csapat ők sosem fognak tárt karokkal várni az ő feladatuk téged eltenni lábalól.

Аарпок

(#10050) Antonius1978 válasza rétisün (#10048) üzenetére


Antonius1978
addikt

Te nem mentetted el a sajat dolgaid mielott az enyemnek nekifogtal ? :F :Y

Sajna most neki kell fogjak es probalgassam, hogy mi a jo eg cseszi el az atkelest Janovba...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.