Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) PeL válasza Telda (#26000) üzenetére


PeL
addikt

Nehezebb. Pl. kevesebb a stamina, hamar kifulladsz még terheletlenül is, lassabb a futás, kötszerezés, medkit is lassabb, elteszi közben a fegyvert szóval csak fedezékben ajánlott, több fegyver van benne. Inkább a realisztikusság felé hajlik. Alapból nagy kihívás az SGM mod, ez még nehezebbé teszi :D HC mod eléggé

[ Szerkesztve ]

(#26002) PeL válasza Musicking (#25995) üzenetére


PeL
addikt

Leszedtem, kipróbálom

(#26003) Carasc0 válasza shield (#25996) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia! :DDD

Jó hát na izééé....fut minden...de pl. most a STALKERSOUP-t próbálom ki... Max fűvel simán csak 17 FPS volt.
Amúgy nagyon durva ez a mod...Hardcore gameplay-en nyomom...Szerintem van annyi cucc benne mint a LEGENDARY-ben.

Amúgy ez OFF... tehát sorry érte, mert a fenti modok Shoc-hoz valóak... :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26004) shield


shield
Topikgazda

Valaki mondjon nekem egy jó progit az FPS kijelzéshez a Fraps-on kívül, mert nekem valahogy nem akarja mutatni! Ami korrekten mutatja az egyik sarokban. Más funkciót nem is kell, hogy tudjon. Míg el nem felejtem, ne akarjon netre kapcsolódni, mert a játékgépem nem tud. Köszi.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#26005) hubai1979


hubai1979
őstag

Egy kis retro [link]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26006) #90933760 válasza rétisün (#25994) üzenetére


#90933760
törölt tag

De kurva jó. Gondolom magyarul nincs. Angolosítás van hozzá?

(#26007) Musicking válasza shield (#26004) üzenetére


Musicking
aktív tag

Az msi afterburner is tudja, osd menü alatt aktiválhatod. A másik az a Mirillis Action, de ennek az APP-s felvevő funkcióját nem szereti az x-ray engine, ezt leszámítva a legjobb képrögzítő progi.

SpinTires térképek: https://userscloud.com/go/1q2nebwr69wm/ , S.T.A.L.K.E.R. mods:https://mega.co.nz/#F!3MtwVBpZ!yS78_98dwg4MnYAHR_NYIw

(#26008) SaGa59 válasza #90933760 (#26006) üzenetére


SaGa59
őstag

A Sóhajok Völgyéhez (vagy Suttogások Völgyéhez, kinek hogy tetszik) van magyarítás, ahogy Rétisün berakott képén is láthatod. Letöltheted az alábbi googledrive-os linkről a moddal, és apatcheivel együtt.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26009) rétisün válasza shield (#26004) üzenetére


rétisün
veterán

nálam jó a fraps win 7-en és 8-on is. nem lehet, hogy valami régebbi verziód van, ami még nem boldogul a dx10-el?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26010) PeL


PeL
addikt

Egyébként van valami új mod amit érdemes kipróbálni? :D

(#26011) xFreex válasza PeL (#26010) üzenetére


xFreex
aktív tag

Tudom, hogy kérdésre kérdéssel nem illik, de mi volt az utolsó amivel toltad?

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#26012) PeL válasza xFreex (#26011) üzenetére


PeL
addikt

SGM, Lost Alpha, Secret Trails 2 + AA.

(#26013) xFreex válasza PeL (#26012) üzenetére


xFreex
aktív tag

Akkor:

Spectrum Project

Gladiator II

Dolina Sorohov Suttogások völgye?

Változás ideje 3 Mondjuk ez Clear Sky mod

Mindhez van magyaritás. SaGa59 aláírásában találod öket.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#26014) Telda


Telda
addikt

Hali!
Érdemes belekezdeni ebbe a Диверсант (Saboteur) modba?
Végig vitte valaki?

(#26015) hubai1979 válasza Telda (#26014) üzenetére


hubai1979
őstag

Eről beszélsz mester [link]

Én toltam egy keveset az sgm2.0- ra épűl,a mutáció burjánzik benne de erősen,a Braz magyarosítása körűl belűl olyan 80százalékban jó hozzá,valahól olvastam hogy 60-küldi van benne.A grafika lenyűgözö,levegőben mozgó vasutivagon meg hasónló látványoságok, Minden féle mutáns,pókok,civilzombik,vizi valamik de nagyon gyilkosak valami sáska szerűség meg mit tudom én. Tuttommal shield apánk javitgasa hozzá a magyarosítását persze ha van rá ideje.

Ha izgalomra vágysz próbáld ki minden képen.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26016) Telda válasza hubai1979 (#26015) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, akkor szerintem meg fogom nézni :).

(#26017) #90933760 válasza hubai1979 (#26015) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a csöcsös odabasz benne. :DDD

(#26018) hubai1979 válasza #90933760 (#26017) üzenetére


hubai1979
őstag

Az biztosan mester :K :K .

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26019) Telda válasza hubai1979 (#26018) üzenetére


Telda
addikt

A táj végig ilyen kopár és barna?
Tudom ez az igazi zóna hangulat, de én jobban szeretem a zöld területeket.

(#26020) Dhampir válasza Telda (#26019) üzenetére


Dhampir
félisten

Barna maci. :D

(#26021) hubai1979 válasza Telda (#26019) üzenetére


hubai1979
őstag

Ja igen, de gyönyörű még alacsonyabb felbontásban is.A mutánsokhoz mit szólsz,résen kell lenni a Zónában mikor kóborolsz,mert nem tudni mikor honnan mi támad rád.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#26022) Telda válasza hubai1979 (#26021) üzenetére


Telda
addikt

Még csak most fogom kipróbálni, ha sikerül elindítanom :)

(#26023) rétisün


rétisün
veterán

atyaég, kiraboltak :Y még az oázis szíve képződményemet is elvették, bár úgyse tudnám elvinni szakállnak, az egy másik mod :D ez meg a dolina shohorov.

de aztán visszatöltöttem azt a mentést, mielőtt elindultunk volna a téranomáliához, kipakoltam a cuccaimat, csak pont oda, ahol majd a kirablóim tanyáznak.
megint visszatöltöttem, kipakoltam máshova, aztán majd jól szétvintorezem a seggüket :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26024) Carasc0 válasza PeL (#26002) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia PEL!

Nincs neked véletlenül konfigurált SGM 2.0 GEO elmentett weapon állományok? Még jó múltkor írtad hogy pocsék a weapon beállítások, s átírsz pár fegyver paramétereit hogy realisztikusabb legyen. Ha esetleg még megvan neked vevő lennék rá. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26025) rétisün


rétisün
veterán

"-És nem akarod kideríteni azt a titkot?

-Dehogynem. De nem ebben a modban. Ebben a verzióban nem cél a Zóna misztikumának felderítése. Van épp elég más feladat is. Talán egyszer még visszatérhetünk a Völgybe és megvizsgálhatjuk ezt a kérdést is. Vagy így lesz, vagy nem - ki tudja, mit hoz a jövő…

-Hogy te mekkora egy tetű vagy! Épp csak egy kis komplikációnk akad és máris meghátrálsz?

-Ez nem az én döntésem, hanem a fejlesztőké."

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26026) PeL válasza Carasc0 (#26024) üzenetére


PeL
addikt

Üdv. Neki sem álltam, túl nagy meló lett volna annyi fegyvert átnézni :) Akkor végigvittem azt a modot aztán le is töröltem utána.

(#26027) Carasc0 válasza PeL (#26026) üzenetére


Carasc0
őstag

Értem! Köszönöm azért... Most jelenleg az ENOT-ot bütykölöm... Megpróbálom benépesíteni a mapokat. Igaz felmerült egy kérdés. Ha egy STALKER bespawnol a mapra, az össze vissza sétál, vagy erre is van valami útvonal script? Jó lenne ha bespawnoltatnék pár katonát, de az össze vissza császkálna.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26028) PeL válasza Carasc0 (#26027) üzenetére


PeL
addikt

Ebben meg nem tudok segíteni, modder téma :)

(#26029) Dhampir válasza rétisün (#26025) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezen én is derültem, habár egyúttal illúzióromboló is volt.

(#26023) rétisün

Kirablás után egy szál gatyában, sebesülten visszavergődtem a bázisra. Hülye fejjel korábban eladtam a tartalék cuccaim 98%-át is, de azért a ládában meglapult még egy fejlesztetlen Vintorez is. Ahhoz vettem pár darab töltényt, majd a támadás közben szajréztam alap cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#26030) rétisün válasza Dhampir (#26029) üzenetére


rétisün
veterán

feledékeny genkát csak fegyverre lehet szóra bírni? bár utána meg már nem beszél :D
vagy van más módszer is, mert hiába próbálok beszélni mindenkivel aki az utamba akad, hátha mondanak valamit ezzel kapcsolatban, senki nem mond semmit :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26031) Telda


Telda
addikt

Hali!

A szövetség ideje modban még az eleje felé, amikor az északi kapunál a pszh-val kell irtani a mutánsokat, ott a helikoptereket le lehet lőni, vagy nem is kell?

(#26032) SaGa59 válasza rétisün (#26030) üzenetére


SaGa59
őstag

Lődd térden egy gyenge pisztollyal, akkor csak megsebesül és beszél. Persze a két haverját el kell előbb intézni. A legjobb módszer: beszélsz vele, elhajt, elmész valami fedezékbe, ahonnan rálátsz, lábon lövöd. A haverjait kilövöd.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26033) SaGa59 válasza Telda (#26031) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem lehet és nem is kell. Majd kapsz egy célszerszámot erre...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26034) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

A Musicking MEGA oldaláról letöltött SGM 2.2 ENOT-ban már van egy magyarítás. Ez a legutolsó változat, vagy van hozzá egy újabb. No mert csak azért mert 1-2 dolog nem helyesen jelenik meg. Vannak ilyen TITLE_ meg ilyen hasonlóak. Pl. nem írja hogy "Radioatkív kitörés" Csak akkor írja ki mikor vége van! Nem vagyok kényes ,mert nekem jó így is, csak kérdem hátha van hozzá javított magyarítás!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26035) PeL válasza Carasc0 (#26034) üzenetére


PeL
addikt

Üdv. Az nem magyarítás hiba, de javítható egyébként, rájöttem mi a gondja. Arról van szó hogy a task_manager.ltx tartalmazza az atmosfear event kiírásait (blowout, fallout, psi-storm), amiket ugyan a merge patch tartalmaz, de rossz helyre teszi, mert az SGM modokban ez a fájl egy mappával beljebb van (\gamedata\config\misc\tasks\ helyen van a megfelelő). Itt megnyitod szerkesztővel az említett fájlt, és a végére bemásolod ezeket a sorokat:

;AtmosFear Fallout
[hide_from_fallout_rad]
icon = ui_inGame2_Fallout_rad
prior = 199
title_functor = fallout_task_title
descr_functor = fallout_task_descr
target_functor = fallout_task_target
;dont_send_update_news = true
condlist_0 = {=fallout_complete()} complete
condlist_1 = {!actor_alive()} fail

[hide_from_fallout_acid]
icon = ui_inGame2_Fallout_acid
prior = 199
title_functor = fallout_task_title
descr_functor = fallout_task_descr
target_functor = fallout_task_target
;dont_send_update_news = true
condlist_0 = {=fallout_complete()} complete
condlist_1 = {!actor_alive()} fail

;AtmosFear Psi Storm
[hide_from_psi_storm]
icon = ui_inGame2_psi_storm
prior = 199
title_functor = psi_storm_task_title
descr_functor = psi_storm_task_descr
target_functor = psi_storm_task_target
;dont_send_update_news = true
condlist_0 = {=psi_storm_complete()} complete
condlist_1 = {!actor_alive()} fail

Majd elmented, és innentől minden ilyet megfelelően fog működtetni a játék, és nem bugol be a quest log sem tőle többé.

(#26036) Carasc0 válasza PeL (#26035) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm szépen! Tényleg frankón működik... Így szinte tökéletes. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#26037) Highground


Highground
aktív tag

Boldog Karácsonyt Stalkerek!
:C :D

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#26038) PeL


PeL
addikt

Ígértem egy Zaton-ba érkező mentést az SGM 2.2 Enot verziójához.

http://www61.zippyshare.com/v/64535995/file.html

Ebben csak a Cordon - Mocsár rész van teljesítve, azon kívül érintetlen. Ha esetleg valaki unja már az elejét.

AF3-as verzió, tehát az fent kell legyen mindenképp hogy a mentés menjen. A merge patchem itt van hozzá:

http://www72.zippyshare.com/v/40420838/file.html

Ez is szintén csak ENOT verzióhoz való.

(#26039) PeL válasza Highground (#26037) üzenetére


PeL
addikt

Köszi, Boldog Karácsonyt.

(#26040) rétisün


rétisün
veterán

jól sejtem, ha ennyi:

akkor a mod (Долина Шорохов) annyi? :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26041) Antonius1978 válasza PeL (#26038) üzenetére


Antonius1978
addikt

Pel a kezdofegyvert teljesen felfejlesztetted a mentesben, es megvan a zsoldos ruha is ?
En csak ugy mentem at Zatonyra, ha osszeszedtem annyi penzt (kb 50-60 ezer ha jol dereng), hogy mindent felfejlesszek a kezdofegyveren.Asszem a zsoldos ruhat is lehetett valamelyest fejleszteni, ha jol emlekszem, de teljesen szetszakadt, mire Zatonyra ertem, ott pedig egyelore nem lehet ruhat venni penzhiany miatt, igy a szennyviztisztitos zsoldsokat kisse nehez lebirni :)
Lehet forditva kellet volna csinaljam, hagyjam a fegyvert, es a rengeteg meloval osszeszedett penzt pancelba fektetni :U :D

(#26042) PeL válasza Antonius1978 (#26041) üzenetére


PeL
addikt

Megvan a ruha, a kezdőfegyver is tuningolva van, nem fullosra, de a lényegesebbek igen (kezelhetőség, pontosság, visszarúgás). Pénz nincs sok a karakternél, olyan 15K RU, mert igazából csak átvágtattam az elején, hogy minél előbb túllegyek rajta, a rejtekhelyeket se néztem át mindet, szóval aki akar majd visszatérhet oda körülnézni.

[ Szerkesztve ]

(#26043) rétisün válasza PeL (#26042) üzenetére


rétisün
veterán

ha igazán át akarsz rohanni az elején, akkor az aknakeresőt megkapva egyből menj át zatonba, hagyd ki a gépállomás ostromát :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26044) PeL válasza rétisün (#26043) üzenetére


PeL
addikt

Erről nem tudtam hogy így is lehet :DDD legközelebb már így fogom csinálni :D

(#26045) SaGa59 válasza rétisün (#26040) üzenetére


SaGa59
őstag

Tulajdonképpen ennyi.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26046) rétisün válasza PeL (#26044) üzenetére


rétisün
veterán

link :U

(#26045) SaGa59: még kóválygok egy kicsit, megvárom míg a prof feljavítja az artit (nem találtam volna meg a screenshotod nélkül :B ) érekes nem is volt gombám, mégis csinálja....ha végez, viszek neki egy másik artit, azt is megcsinálja-e gomba nélkül.
meg közben keresek bombát, de úg vettem észre, hogy nem nagyon termelődnek újra az artik, kitörésre nem is emlékszem ebben a modban :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#26047) Antonius1978 válasza PeL (#26042) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem.Csak azert kerdem, mert en is ujra nekifogtam valamikor - mar fene tudja meghatarozni, es en is eljuttam egy pontig, ki tudja meddig.De vegulis en elvezem az elso palyat, meg a mocsarat is :DD
Ha kihagyod az ostromot (en sem probaltam meg soha) akkor elmarad egy fasza kis lovoldozes.
A jol felfejlesztett fegyverrel meg olyan alomszep fejeseket lehet loni, hogy orom nezni :DD
Egyszeruen imadom azt a kezdofegyvert, meg akar Janovban is lehet vele ervenyesulni.

(#26048) shield válasza Antonius1978 (#26041) üzenetére


shield
Topikgazda

Nem is nehéz már lenyomni a szennyvíztisztítós zsoldosokat ha megtaláltad a kedvező búvóhelyet. Rendszeresen járok vissza a modokban szajrét szerezni.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#26049) Antonius1978 válasza shield (#26048) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat ha ovatosan csinalod, akkor le lehet gyurni oket, de jol megtomnek geppuskagolyoval :)
Viszont a szajre is tetszetos, asszem 1 alkalommal (teherbirastol fuggoen), olyan 100-120-150-et lehet gyujteni a fegyverek eladasaval,UI : marmint 100-120-150 ezret.
De az is lehet hogy amit elmondtam az nem az Enot, hanem a Geonesis 2 :F :U

[ Szerkesztve ]

(#26050) Aarpok válasza Antonius1978 (#26049) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem sem nehéz lenyomni őket akkora mellénnyel jönnek szinte csak lőni kell. :DDD

Аарпок

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.