Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) PeL válasza emre (#4000) üzenetére


PeL
addikt

Akkor várj egy pillanatot légyszi, megcsinálom gyorsan a javítást hogy ne ugyanazt a rossz verziót linkeld be oda is :D

(#4002) PeL válasza PeL (#4001) üzenetére


PeL
addikt

Itt is van :) localization.ltx javítva meg az angol mondat az elején. A többit majd a 2.0-hoz csinálom meg :)

http://www.gamefront.com/files/21085740/SGM_v1_7_hun-fixed.zip

(#4003) dodopek


dodopek
addikt

Srácok!
Biztos én vagyok a mafla, de a tőkém hogy lehet felvenni a bankártól?Nincs olyan, hogy pénzfelvét,hiába 20h-20:45 közt megyek...

(#4004) stm_ válasza dodopek (#4003) üzenetére


stm_
tag

Nekem se akarja visszaadni a pénzem.. Befizetésnél naponta kiírja a kamatot de opció a kivételre nincs. Tárolásnál szintén nincs kifizetési opció.
A nálam lévő pénz meg valahogy hajlamos eltűnni :F 30e rubelből lesz 6e. Ez most vagy hiba vagy ennek a gyógyszere lenne a tárolás?

Ha veszek a kereskedőtől távcsövet akkor a kest levonja de a cucc nincs a zsákomban. Rendeltem Nimble-től fegyót...18e rubelem van...16e kellene neki de a játék szerint nincs elég pénzem :F

Néha az ajtók se akarnak kinyílni :C

(#4005) PeL válasza stm_ (#4004) üzenetére


PeL
addikt

Ki lehet venni, nekem is keresnem kellett de ott van valahol ha 20:00 és 20:45 között mész oda akkor megjelenik a kifizetés valamelyik menüben. Legalábbis meg kell jelennie. A random pénzeltűnéssel még nem találkoztam, lehet egy anomália kirántotta a zsebedből :DDD

Vagy esetleg lehet van egy olyan rejtett fícsörje a játéknak ha pl. szabad ég alatt alszol akkor kizsebelhetnek vagy ilyesmi. A nem nyíló ajtóval én eddig csak a 2.0-ban találkoztam, a Skadovsk fő ajtaja nem akart kinyílni egyszer, egy reload után már működött...

(#4006) PeL


PeL
addikt

Amúgy valaki nem emlékszik véletlen vagy nem nézné meg nekem hogy mi a neve a játék elején az NPC-nek akivel ha beszélsz elkísér a Skadovsk-ra (miután átvetted a csomagot Petka-tól)? Mert bizony SGM 2.0-ban nincs ott a neve csak annyi hogy "zat_accompany_stalker_name", ez meg igen ritka és érdekes név :D

Megnézném magam de ahhoz vissza kéne raknom az SGM 1.7-et és most csak ezért hogy ezt megnézzem nem akarom szétvágni a telepítésem :D

[ Szerkesztve ]

(#4007) stm_ válasza PeL (#4005) üzenetére


stm_
tag

Igen 20:00-20:45 között is próbálkoztam de sajnos nem jött a siker.
Nekem is a szkvadovszki ajtó nem akart kinyílni. Olyan is megesik, hogy a feladat végeztével és a jutalom (pénz) átvétele után nem változik a pénzösszegem :DDD
Nyílván ezek nálam bugok.

Venya a szívattyús - a bizonyos npc neve.

(#4008) dodopek válasza stm_ (#4007) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, biztos bug.Én is hiába mentem a megadott időben,nem volt kifizetés.Mondta, hogy lehetőségem van kivenni, de ahhoz kell lenni nálam az összeg 10%ának.(Gondoltam simán elmehetne magyar bankárnak is,annyi akadályt görget a kivét elé :D ). De hiába volt meg a 10%,nem engedte kivenni...

(#4009) dodopek


dodopek
addikt

Csak kíváncsiságból(ha már naponta itt beszélgetünk)...
Ki mennyi idős? Én 35 vagyok... Persze nem muszály,ha nem akarjátok elárulni... :D

(#4010) bluyoo válasza dodopek (#4009) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kisdobos még voltam úttörő már nem. :DDD
Nekem nincs gondom a bankkal bár nem a tárolást menüt használom.
És a pénz felvét is elérhető volt 20:00-20:45 között a befizetés menüben.

Bazinga!

(#4011) emre válasza dodopek (#4009) üzenetére


emre
veterán

40 :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4012) PeL válasza dodopek (#4009) üzenetére


PeL
addikt

25 :)

Amúgy tényleg nem találkoztam még ezzel a buggal. Viszont most megyek és tesztelem a 2.0-t :)

(#4013) PeL


PeL
addikt

Egyszerűen nem fogom fel hogy miért van az hogy a küldetések szövegében normálisan megjelennek az ékezetes betűk, a nevekben, felugró ablakokban pedig nem...

(#4014) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Milyen modot ajánlanátok? A bőség zavarával küszködök, hisz ez itt jó a másikban más a jó dolog. A SMRTER-t már kivittem, bár elméletileg jön ennek egy olyan változata, ahol a régi pályarészek benne vannak. Ez kijött már?
Visszatérve a mod kérdésre, olyan kéne ahol sok új quest van, nehezítés nem kell, max. ai, de inflációból nem kérek :DDD . Illetve ha lehet, akkor a magyarítást hozzá lehessen paszírozni.
Ha van ilyesfajta mod, ami jó, és van vele tapasztalatotok akkor tárt karokkal várom.

(#4015) 7600 GS


7600 GS
addikt

Létezik valami nagy magyar vagy nemzetközi STALKER-es oldal? Olyanra gondolok mint pl. az NFS Hungary. Jó lenne egy helyen tudni a patcheket, modokat, stb.

(#4016) emre válasza 7600 GS (#4015) üzenetére


emre
veterán

http://stalker.hardwired.hu/forum/

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4017) 7600 GS válasza emre (#4016) üzenetére


7600 GS
addikt

Köszi! :R

(#4018) dodopek


dodopek
addikt

Tényleg ki lehet venni a lóvét a bankártól.Befizetés menü alatt volt, ha jól emlékszem...

(#4019) zuzu000 válasza zuzu000 (#4014) üzenetére


zuzu000
őstag

Valaki?

(#4020) bluyoo válasza zuzu000 (#4019) üzenetére


bluyoo
nagyúr

[link]
Beállítható időjárás évszak és még sok más.PeLnek köszönhetően mindez magyarítva.
Az utóbbi pár hsz erről a módról szól ....
Az a mód a smrter_0.45 ha jól tudom de az biztos hogy még nincs kész.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#4021) zuzu000 válasza bluyoo (#4020) üzenetére


zuzu000
őstag

Ebben új questek is vannak? Sok benne a nehezítés?

(#4022) bluyoo válasza zuzu000 (#4021) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Igen vannak.Hát van pl.:aknák,stb. az Alfa csapatok mondjuk őket ki lehet kapcsolni ha jól emlékszem.
[link]
"Egy rövid változások listája:
- Megváltozott a tárgy
- A különböző küldetések hozzá (45)
- Szervezett sok jelenetek.
- Rengeteg új karakter.
- Éjjel, az összes NPC szinte nem látni.
- Megváltozott a HUD, az új funkciók.
- Mivel a különböző újítások kerültek a további beállítások menü módban, beállíthatja a "Memorandum", ahogy kellene.
- Új fegyverek, bronekostyum, tárgyak, gyógyszerek, élelmiszerek, partings, stb Természetesen az új fegyverek és bronekostyum javítható.
- Nos, minden kaliberű fegyverrel kell a megfelelő kipufogó.
- Megváltozott leírást készítenek az összes fegyvert és bronekostyum.
- Egy új jelenség - a napfogyatkozás.
- Minden hely tömve vannak az új titkok és rejtekhely a pillanatban az a több mint 110.
- Új speciális karakterek: főparancsnoka, a testőr, SAV, a nemesítő és a házaló.
- Felül kell vizsgálni a jellemzőit minden típusú fegyver.
- Lehet-frissítések leletek.
- A rendszer segítségével a karakterek, mint a "mód", akkor kiad egy rengeteg féle tranzakciók.
- Hozzáadott egy további lehetőséget, hogy megrendeléseket a ritka elemeket.
- Az új objektum - egy könyv a taktikai hadviselés. Lehetővé teszi számunkra, hogy tanulmányozza egy bizonyos típusú fegyvert, hogy folytassa a forgatás fegyverek tanult - nem több kárt.
- Összhangban fejlesztések - új fejlesztések.
- Új négy hatalmas adatbázis csoport: Bandits (Creek), Hajnal (Jupiter), Mercenaries (Jupiter), Monolith (Pripyat) Minden e csoportok is csatlakozhatnak.
- A halál a mutáns volt a veszteség valószínűsége a testrészek. Kiesett az akarat hazugság mellett a holttestet.
- Átdolgozott a mechanikai rendszer módosítását, így most, amikor fejlesztése lehetne emelni az összes fejlesztést.
- Mivel a friplee, SG kap lehetőséget, hogy utazni a helyszínek között.
- És így tovább."
Bocsi google fodító. :B

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#4023) zuzu000 válasza bluyoo (#4022) üzenetére


zuzu000
őstag

Huu, baromi jonak tunik. Koszonom :R

(#4024) zuzu000 válasza PeL (#3929) üzenetére


zuzu000
őstag

A magyarításnak a linkje nem jó

"Ismétlődő fejléc érkezett a szervertől"
Chrome-al.

(#4025) bluyoo válasza zuzu000 (#4024) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Javított magyarítás:
[link]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#4026) zuzu000 válasza bluyoo (#4025) üzenetére


zuzu000
őstag

Köszönöm, bár kiderült, hogy csak a chrome szarakodott. :)

(#4027) bluyoo válasza zuzu000 (#4026) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De ha az eredetit használod:
"A localization.ltx rossz helyen van egy mappával kijjebb kell rakni, nem a text mappában kell lennie mert az eredeti a \gamedata\configs\ mappában van. Oda másoljátok át, írjátok felül és lesznek ékezetek"

Bazinga!

(#4028) zuzu000 válasza bluyoo (#4027) üzenetére


zuzu000
őstag

A frissítettet használom, és megy is minden jó. De ilyen mikorlaggok nektek is vannak? Stabil 35-40 FPS, és néha néha be akad, és leesik nullára. Erre nincs valami mod?

(#4029) bluyoo válasza zuzu000 (#4028) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nálam a CPU_Control nevű programmal szinte eltűntek.A programokat 1-2 magra a játékot pedig 3-4 magra helyeztem.
Nálad is beválhat a dolog 2es magra az összes futó folyamatot 1-2magra meg STALKER-t.
Egy próbát megér.

Bazinga!

(#4030) zuzu000 válasza bluyoo (#4029) üzenetére


zuzu000
őstag

Tökéletes lett vele, semmi lagg. Köszönöm :R :R

(#4031) bluyoo válasza zuzu000 (#4030) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Good hunting stalker! :DDD

Bazinga!

(#4032) PeL


PeL
addikt

Én már a 2.0-val játszom, de van egy küldetés mikor Noah bárkáját kell megvédeni a mutánsoktól, egyelőre lehetetlennek tűnik, több csapat mutáns jön, vagy kinyírják az embereimet a 2. hullám elején vagy kifogyok lőszerből, vagy az NPC-ket akik védik a hajót kicsalják a banditák 2 km-ről és közben szétcsapják őket a mutánsok. 1 teljes napja szenvedek vele lassan, sikertelenül...

(#4033) zuzu000 válasza PeL (#4032) üzenetére


zuzu000
őstag

2.0 ban milyen ujitasok vannak?

(#4034) zuzu000 válasza bluyoo (#4031) üzenetére


zuzu000
őstag

Meglesz koszi :DDD

(#4035) PeL válasza zuzu000 (#4033) üzenetére


PeL
addikt

Túl sok nincs, bekerült Dark Valley, a detektorokhoz már akkumulátor is kell hogy működjön ami le is merül szóval mindig venni kell másikat, bugjavítások, optimalizálás, balansz, nálam sokkal jobban megy mint az 1.7-es... Ilyen apróságok

(#4036) zuzu000 válasza PeL (#4035) üzenetére


zuzu000
őstag

Magyarítással megy? Illetve az akksit ki lehet kapcsolni?

(#4037) PeL válasza zuzu000 (#4036) üzenetére


PeL
addikt

Nem hiszem hogy megy mert van benne pár új szöveg. De ehhez is elkészítem a magyarítást ha végig tudom játszani a modot (stabilitásteszt), az akksikat meg nem tudom hogy ki lehet-e kapcsolni, nem értek a moddoláshoz :)

(#4038) zuzu000 válasza PeL (#4037) üzenetére


zuzu000
őstag

A főmenüben van sgm beállítás, ott ki lehet-e?
Azt hiszem még akkor nem rakom fel, magyarítással jobb :)

(#4039) PeL válasza zuzu000 (#4038) üzenetére


PeL
addikt

Nem, nincs :) Valóban jobb magyarítással, viszont nem tudom mikor állok neki mert egyelőre még csak Zaton-al végeztem, illetve most el is akadtam ott mint fentebb írtam. Szóval még nem tudom mikor állok neki a magyarításnak a 2.0-hoz. De szerintem addig ellesztek az 1.7-el is :D Legalább lesz összehasonlítási alapotok ;)

(#4040) PeL válasza PeL (#4039) üzenetére


PeL
addikt

Amúgy nem kell annyira félni tőle, én is azt hittem gondot fog okozni hogy mindig lemerül majd, de alapból 3 féle akksi van, 60,90,120 secre elegendő. Most van nálam 6x120-as úgyhogy darabig elég lesz :DDD

(#4041) zuzu000 válasza PeL (#4039) üzenetére


zuzu000
őstag

Persze, ez is nagyon jó. Épp most végeztem a banditák kiírtásával a sztalkerek hajóján :)

(#4042) emre válasza PeL (#4032) üzenetére


emre
veterán

És ha végzel az első körrel, jön egy alpha osztag, majd még két kör a mutánsokkal, végül kapj el egy irányítót a daruknál. Én az elején a hajóról lődöztem, le nem mentem volna a talajra, de a végén már beálltam Noé mellé és az ajtón keresztül tüzeltem, mert ezek a mocskok a réseken is bediffundáltak.
Ugyanez volt az 1.7-ben is. :U
Ott meg tudtad csinálni? :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4043) PeL válasza emre (#4042) üzenetére


PeL
addikt

1.7-el nem játszottam annyit hogy eljussak eddig. Alpha osztagokat be sem kapcsoltam miután az 1.7-ben 3 fejestől sem hal meg egyik sem, ők meg kiszednek egy golyóval bárhonnan. Én amúgy akármit csinálok mindig meghal David, akinek túl kéne élnie különben bukó a küldetés. Ha beállok Noah mellé akkor a mutánsok megkerülik a roncsot és hátulról bemennek David-hez. Nem tudom hogy lehet ezt megcsinálni úgy hogy túléljük... :( , amúgy Master fokozaton játszok. A Chimera meg idegesít ahogy ugrabugrál mint a bakkecske, alig lehet eltalálni, meg a hajó tetejéről is leszed. 2. hullám végéig jutottam, ott a Sevchenkonál kell a controllert megölni, de persze a köd is akkor száll le mindig mikor a controller jönne úgyhogy oda kell mennem a hajóhoz, mire visszaérek addigra meg David halott...

[ Szerkesztve ]

(#4044) PeL válasza PeL (#4043) üzenetére


PeL
addikt

Lehet hogy hagyom inkább a fenébe ezt a küldetést, nem tudom mit ad az elvégzésért, lehet meg sem éri megszenvedni vele...

Vagy meghagyom a végére ha már nem lesz mit csinálni, feltéve ha addig az offline A-Life meg nem öli őket...

Ja és amúgy 1.7-ben azért sem jutottam el addig mert ott mire Noah-hoz mentem addigra halott volt valami oknál fogva, csak a shotgunját meg a kutyáját találtam meg a hajóban

[ Szerkesztve ]

(#4045) PeL


PeL
addikt

Oké, eddig kínlódtam ezzel :D Nem tudom hogy lehet ezt megcsinálni tényleg... a 2. hullám végére és miután megöltem a 2. controllert elfogynak az emberek akármit csinálok, megcsináltam valahogy nagy nehezen hogy a 2. hullám végéig csak 1 ember halt meg, de annyi mutáns jön meg olyan erősek hogy akármit csinálok mindig megölik az embereim. Jött a Chimera azt megölt kapásból 3 embert... És még a 3. hullámban is jön egy.

Hát végül meghalt Noah is meg David is, mission failed. Ki lootoltam őket aztán megyek a dolgomra, meguntam a kínlódást. :)

(#4046) bluyoo válasza PeL (#4045) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már alig várom hogy eljussak odáig ;]
Bírom a kihívásokat.Legfeljebb új monitor lesz ha nem sikerül. :D
Nálad működik az mp3 lejátszó?Nekem minden számnál 0.00 a zenehossz és nem szól.

Bazinga!

(#4047) emre válasza bluyoo (#4046) üzenetére


emre
veterán

Nekem sem működik :(

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4048) bluyoo válasza emre (#4047) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pedig jó poén lenne :D
A telepítési mappában azért végighallgattam miről maradunk le...
Ha netán működne vajon lehetne saját zenét is berakni?Ogg Vorbis Audio file mindegyik.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#4049) emre válasza bluyoo (#4048) üzenetére


emre
veterán

Ha át tudod konvertálni elképzelhető.
De amíg a fegyverek hangjait simán lehet cserélgetni az MP3 lejátszónál fogalmam sincs hogy és hol rendeli hozzá a hangfelvételeket.
Azért még vacakolok vele kicsit.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4050) PeL


PeL
addikt

2.0-ban találtam 1-2 CTD bugot amit sikerült kijavítani, 2 fegyver okozta ha úgy haltál meg hogy pont a kezedben volt valamelyik, majd átnézem a többi új fegyót is.

Van egy Saiga 12K nevű shotgun bent, az a fegyver szerintem cheat. A sörétes patront egy pontba lövi mintha sima fegyverrel lőnél, 0 a visszarúgása is. Nem hiszem el hogy az a fegyver ilyen a valóságban is :D

Meg találtam pénz cheatet is a játékban (ami inkább bug szerintem) -.-' amivel picit lassan de egy helyben állva lehet pénzt csinálni, ez így most kicsit le is lombozta a kedvem. Miért kellett nekem észrevenni :DDD ...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.