Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) Sensut válasza Laris2 (#35200) üzenetére


Sensut
őstag

Kíváncsiságból elindítottam. Simán megy bármiféle macera nélkül s így első látásra sok újdonságot nem hoz, viszont a sztori az érdekes. Egy katona vagy, aki azért megy Pripjátyba, hogy felkutassa a nagyapját, aki állítólag itt állomásozott és talán itt is esett el a háborúban. Ha nem élve, akkor legalább a sírját szeretné megtalálni.Aztán találkozik a sztalkerekkel a mosodában. Van ott doki, árus, javító stb. Jónak tűnik, szerintem minden benne van ami kell egy kis sztalker kalandhoz.

(#35202) Laris2 válasza Sensut (#35201) üzenetére


Laris2
aktív tag

Felraktam én is, működik de nekem valamiért nem lehet menteni benne, és az appdatát sem találom. Lemezes CoP-ra raktam, felülírtam a bin-t is, és rátettem a minimapot is. :F

(#35203) Yutani válasza Sensut (#35201) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sajnos nagyon magasak az árak ebben a modban. De egyébként tényleg pöcc-röff megy. Lejön Steamen a CoP, el kell indítani az alap játékot, majd utána rátenni a modot. Alap játék indítás nélkül nekem nem indult el a mod.

#tarcsad

(#35204) shield válasza Dhampir (#35196) üzenetére


shield
Topikgazda

Nekem nagyon bejött a L.E.G.E.N.D.A.R.Y.
Kordonon a zöldfülűek falujában felvettem egy exos jól felszerelt társat, Morcost, együtt vittük végig.
Már Kordonon is összefuthatsz veterán ellenséggel, szóval nem sétagalopp.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35205) Dhampir válasza shield (#35204) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a tippet! :R

(#35199) Sensut

Jól hangzik. :)

[ Szerkesztve ]

(#35206) Sensut válasza Laris2 (#35202) üzenetére


Sensut
őstag

Valszeg az fsgame.ltx-el van gond ilyenkor, mert ebben van leírva az _appdata_ elérési utja, illeteve hogy hol hozza az létre a játék első indításkor. Ha ez az út megváltozik, akkor történik ilyesmi. Nézd meg benne ezt a sort, így kell kinéznie:

$app_data_root$ = true| false| $fs_root$| _appdata_\

Ekkor az _appdata_ mappa a mentésekkel a játék könyvtárában lesz.

Yutani: az árak magasak, de 2-3 mellékfeladat után már nem nagyon lesz gondod a cuccokkal, mert jól fizetnek a megbízók és simán maximumra tudod fejleszteni a páncélodat, ami nem is annyira gyenge. És a javításokra is futja bőven. Egyelőre nincs is szükség semmi extrábbra, mert a játék nagyon alapszintű hozd el ezt, nyírd ki azt. Tényleg csak egy kezdő sztalkereknek való gyakorlómod ez így az elején.

[ Szerkesztve ]

(#35207) Okapi


Okapi
csendes tag

HAli.
Ne haragusj a zavarásért van egy kis - nekem nagy -- problémém.

Letöltöttem a : http://stalkermods-hun.atw.hu/ oldalró a

COP - A halál leple alatt 1.0

Verziószáma: 1.0 + Hotfix - 2013.09.01. + Shoker Weapons Mod 1.0 adaptáció Degradatoome által.
Próbáltam realisztikussá tenni a módot a fegyverarzenál terén, beletettem a M.E.H.U.D.-ot és a Dynamic Hud módot.

Feltelepítettem és csodálatosan működik is, csak nincs minitérképem és így nem tudok játszani vele.
Csak a : jobb oldalon a távcső,
bal oldalon két kis csíkban látszik a hud.

Próbálkoztam más Cop, játékból a Hud - ot belemásolni, de nem sikerült.

Nem tudom , hogy te tudsz e ebben segíteni.
Ha esetleg tudsz valakit aki segítene nekem.. :R :R

Segítségedet előre is köszönöm : Okapi

(#35208) Sensut válasza Okapi (#35207) üzenetére


Sensut
őstag

A minimapot a gamedata/configs/ui/zone_map.xml fájlban szokták eltüntetni. Próbáld meg kicserélni ezt az eredeti COP zone_map fájlal.

(#35209) Erdő


Erdő
tag

Ebben a Ghosts of the Past modban eljutott valaki odáig, hogy az óvodában el kell pusztítani a jeladót? Utána mit kell csinálni? Engem egyből lekaszálnak.

[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#35210) Sensut válasza Erdő (#35209) üzenetére


Sensut
őstag

Átteleportálódsz az alagútba, ott kinyírod a monolitosokat, majd fel a létrán. Használj gránátot, azzal egyből kinyírhatod az összeset. Onnan arrafelé mind ilyen hülye csapdák lesznek minden akciónál. Elég amatőr mod, nem kell sokat várni tőle :N

[ Szerkesztve ]

(#35211) Erdő válasza Sensut (#35210) üzenetére


Erdő
tag

Kösz, de mire felemelem a gránátot, lelőnek! Néztem egy végigjátszást, ott másodikra megcsinálta a fickó, nem halt meg, ahogy lőtték, én meg már vagy tízszer megpróbáltam, és mindig kampec, mire bármit csinálnék. Pedig a páncélom 100 százalékos. Lehet, hogy a "Mester" nehézségi szint miatt van?

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#35212) Sensut válasza Erdő (#35211) üzenetére


Sensut
őstag

Nekem is másodszorra sikerült, de sikerült. Csak közéjük ejtettem a gránátot és kész. Visszaveheted a nehézségi fokot menet közben is a játékbeállításokban.

(#35213) Erdő válasza Sensut (#35212) üzenetére


Erdő
tag

Köszönöm!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#35214) Okapi válasza Sensut (#35208) üzenetére


Okapi
csendes tag

Köszi Szépen, holnap kipróbálom :R : :C :R

(#35215) Papa Joe


Papa Joe
tag

Namaszte!

SGM 2.2 Pripyat-ban leadtam a Monolith csomagot, valóban semlegesek voltak, még a kereskedővel is sefteltem. Azonban az Ügyeletes Tiszt említette, hogy a vezető nem ér rá, mert "vendégei" vannak. Nos ezek a vendégek, 3 más klánból származó Monolithos, akik kicsit sem semlegesek. Amennyiben levadászom őket, - mert persze levadásztam, mentés után ;] - megváltoztatja a történetszálat? ...és a többi semleges Monolithnak lesz még szerepe? Csak ha esetleg durvulni szeretnék... :))

[ Szerkesztve ]

(#35216) Aarpok válasza Papa Joe (#35215) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem változik semmi az a 3 tag valamiért fújt rád (rám is szoktak)de kilőhetők egész nyugodtan.A vezető (Cyborg) ad majd küldetéseket és ezáltal csatlakozhatsz is hozzájuk.Amint végeztél a feladataikkal az ezredestől felveheted a vulkán hadművelet küldetést és akkor leszámolhatsz velük.

Аарпок

(#35217) Okapi válasza Sensut (#35208) üzenetére


Okapi
csendes tag

Hali,.
Kipróbáltam, áttettem és működik, Van minitérképem...
Nagyon - nagyon köszönöm a segítséget.

:Y :C :R :R :R

(#35218) Sensut válasza Okapi (#35217) üzenetére


Sensut
őstag

:C nincs mit.

Kivenni a minimapot a játékból nagyobb csalás, mint visszatenni :D

(#35219) Laris2 válasza Sensut (#35206) üzenetére


Laris2
aktív tag

Köszi. Nálam valamiért csak az eredeti fsgame.ltx-el menti a játékot, és a beállításokat. Más módoknál nem volt ilyen problémám. Mielőtt játszottam a játékkal, gondoltam lefordítom, de ez egy egyszerű rövid novella pár melléküldetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#35220) Sensut válasza Laris2 (#35219) üzenetére


Sensut
őstag

Nem érdemes fordítgatni. Két óra alatt letudtam az egészet és elég béna mulatság volt. Május 9.-e, a Győzelem Napja tiszteletére volt összedobva (szó szerint) ez mod, de... :N

(#35221) shield


shield
Topikgazda

Van egy ilyesmi mod a ShoC-hoz is.
Shadow Of Chernobyl - Phantoms of The past.
Elég jónak néz ki a grafikája.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35222) Dhampir válasza shield (#35221) üzenetére


Dhampir
félisten

A levegőben vannak a fák a fegyver körüli részen. :D

(#35223) Laris2 válasza shield (#35221) üzenetére


Laris2
aktív tag

A Fantom zóna. Jónak igérkezik. Ez a CoC játék módosítása. Felújították a játékmotorját, és így új funkciókat tudtak beletenni. PL fegyver, páncéllfrissítő rendszert, interaktív küldetéseket stb. Nagy textúra javulást értek el vele, pl dinamikus terepmélység, puha árnyékok, vezető karakterek árnyékai, megújult hangkörnyezet, stb. Új pályákat tettek bele, Generátorok Halott város, mocsarak. Újratervezték a Kordont , a Szemétlerakót, Agropomot, és a többit.és ezek teljesen játszhatók. Sok új küldetést tettek bele. Vagyis a fejlesztők úgy gondolták, hogy az alapjátékból kimaradt némi Stalkerérzést fokozzák. Állítólag Orosz 1.006-os alapjáték kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#35224) Csicska32


Csicska32
csendes tag

Nah csuma skacok! Valami jó CoP modot tud valaki ajánlani? Valami farnkó pörgőst, mint az SGM de, müködjön is :D :)) Lehetőleg hungáris nyelv is legyen hozzá :D ;] :R :R :R

(#35225) Dhampir válasza Csicska32 (#35224) üzenetére


Dhampir
félisten

Csernobili Krónikák, Chernobyl Chronicles

(#35226) FeketePok válasza Dhampir (#35225) üzenetére


FeketePok
tag

Hat ne haragudj de a Csernibili kronikak se nem franko se nem porgos,az egesz egy joszerivel egy palyas unalmas szar.En inkabb ajanlanam a kolleganak a Wind of time modot.

[ Szerkesztve ]

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#35227) Sensut válasza FeketePok (#35226) üzenetére


Sensut
őstag

Vagy a Gladiator II - A Szövetség Ideje. Ez lefoglal egy darabig ;)

(#35228) FeketePok válasza Sensut (#35227) üzenetére


FeketePok
tag

Na igen az is egy fasza mod de meg jobb lenne ha valaki leforditana ennek a modnak az felvezeto reszet meg az utana kovetkezo modot.En sajnos mar felforgattam az internetet hatha talalok angol forditast az emlitett modokhoz de sajnos semmi,igy mas hianyaban tegnap este rafanyalodtam a CoC-ra de egyaltalan nem nyugoz le tehat ugy nez ki nincs semmi jatszhato normalis STALKER mod amikhez van magyar vagy angol forditas azokat mar mind vegig toltam meg az ultra bugos Diverzanst is :-(

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#35229) Dhampir válasza FeketePok (#35226) üzenetére


Dhampir
félisten

Dehogy haragszom. :D

Viszont a véleményem az, hogy egy próbát megér, aztán majd közben kiderül, hogy tetszik-e másnak, vagy sem. :B

Egyébként szerencsére van miből válogatni. Egyedüli "szépséghibája" egyes modoknak az, hogy nincs hozzájuk magyarítás, de némi angol és orosz nyelvtanulással az is áthidalható lehet, ha van hozzá elegendő idő, nyelvérzék, akaraterő.

[ Szerkesztve ]

(#35230) Antonius1978 válasza Csicska32 (#35224) üzenetére


Antonius1978
addikt

Cso csumi, innet valogass :[link]
Wind of time, Spectrum Project (en ezt kezdenem el a helyedben, mert nem olyan hosszu, de porgos, ha forditva akarod, akkor Wind of time), Way in Pripjat (borongos stalker hangulat), a Chernobyl Chronicles az valoban nem annyira porgos, inkabb nyomozos de szinten tetszett a hangulata.
Az AMK devolution is nagyon jo, van rajta egy +palya.

(#35231) Dhampir válasza Antonius1978 (#35230) üzenetére


Dhampir
félisten

Lost Alpha? :D

Persze az nem CoP mod és a legutóbbi kiadáshoz még a magyarítás sem készült el.

[ Szerkesztve ]

(#35232) Antonius1978 válasza Dhampir (#35231) üzenetére


Antonius1978
addikt

En a Lost Alphat 2014 aprilisaban, a megjeleneskoz vegigjatszodtam, azzal is el lehet szorakozni :D
Az tenyleg nincs leforditva meg magyarra?

(#35233) Dhampir válasza Antonius1978 (#35232) üzenetére


Dhampir
félisten

The Sweet Little 16-bit írta 2019. március 28-án:

Jelenleg a játék az 1.4007-es változatnál tart, és a hírek szerint tovább már nem fejlesztik. A hozzá való magyarítást most készítjük, és amint elkészül, ezen az oldalon közzétesszük.

Lásd:

·f·i· csoport, S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha magyarítás

[ Szerkesztve ]

(#35234) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
AMK 2.0-t kezdtem játszani a régi gépen. Az új, jóval erősebb vas elbírni optikai modokkal tűzdelt játékot is.Mit tudtok ajánlani hozzá? Ha a játékot tisztán újra húzom+ új modok, a mentések menni fognak?
Köszönöm a segítséget!

(#35235) intensa_man válasza intensa_man (#35234) üzenetére


intensa_man
tag

Hát, az Absolute Nature Pack 4 nem kompatibilis. El sem indul a játék... :(

(#35236) Antonius1978 válasza intensa_man (#35235) üzenetére


Antonius1978
addikt

Annyit tudok, hogy az alapjatekkal kompatibilis, legalabbis a 2-es az volt, a tobbit nem probaltam, es azt sem, hogy melyik COP modokkal mukodik.De mivel a jatek grafikaja amugy sem kivalo, meg az absolut nature-el sem, szerintem hagyd a fenebe, es jatszodj ugy, ahogy van, osszpontosits a tortenetre :D
Nekem az egyik kedvenc modom, asszem vagy 3x vegigjatszodtam, foleg a mocsaras palyat elveztem, es Pripjatyot, de feludules volt latni a +palyat is, amit akkor lattam eloszor.
Annyi dereng belole, hogy 1 ponton kell egy bizonyos kepzodmeny, nagyritkan talalsz, es nagyritkan tudsz venni a kereskedonel, sajna nem emlekszem pontosan, de egy olyan kocsonyas feher 3szog szeruseg ha jol emlekszem, valamint, ha talalsz 1 targyat, pl loszeres lada, vagy elet vize stb, addig ne vedd fel oket, amig nincs meg hozzajuk a kuldi, mert maskepp letenni nem tudod, es futkoraszhatsz korbe kereken +10 kilos cuccal :)

(#35237) intensa_man válasza Antonius1978 (#35236) üzenetére


intensa_man
tag

Késő... :D Jó ideig cipeltem a második gáz tartályt, amit a menetoszlopban találtam... :D +10Kg.

(#35238) Antonius1978 válasza intensa_man (#35237) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nem baj, en is ugyanugy cipeltem :P :DDD

(#35239) Yutani válasza Sensut (#35220) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én azért több ideig játszottam, mert igyekeztem minden küldetést megcsinálni. Most a legvége tényleg az, hogy

S P O I L E R

...a rasztahajút lövöm és egyszer csak behúz, majd megjelenik a magyarázat a jelenségre, végül boldog május 9-et mindenkinek és vége?

#tarcsad

(#35240) Erdő


Erdő
tag

A Szövetség idejében valamitől elállítódott a hud meg a párbeszédablak mérete. Tudnátok segíteni, hogy vissza tudom-e varázsolni valahogy normálisra?


[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#35241) Antonius1978 válasza Erdő (#35240) üzenetére


Antonius1978
addikt

Sajnos en nem konyitok hozza...

(#35242) Erdő válasza Antonius1978 (#35241) üzenetére


Erdő
tag

Akkor a hud úgy marad, viszont a Vörös erdőnél elakadtam egy kicsit: az alfabiók holttesteinél kellene megkeresni a kódokat, de a játék, ugye, folyton eltüntet holttesteket, ami eddig nem volt annyira zavaró, itt viszont elég gáz. Két hellyel próbálkoztam, mindkettőnél eltűnt egy-két hulla, a megmaradtaknál meg nem volt kód.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#35243) Antonius1978 válasza Erdő (#35242) üzenetére


Antonius1978
addikt

Sajnos, nagyon halvany emlekeim vannak errol a modrol, annyi dereng -ha igaz- hogy Saga59 forditotta le, es hogy ezek a bionikus izek ismerosek a szamomra, de csak egyetlen kep maradt meg az egesz modrol, az a palya, ahol kijovunk az alagutbol a Wind of Time-ban.Egyelore semmi egyebet nem tudok felidezni, meg 1-2 kep, hogy a palya kozepen a hidnal levo epuletben kell valakiket kinyirni, de az is lehet hogy keveredik ez az emlek a Wind of time-al is.

(#35244) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Ez lett már linkelve? Érdekesnek tűnik. A másik gagyi turisták vagyunk filmnél biztos, hogy ezerszer jobb ami készült pár éve.

(#35245) Dhampir válasza #89309696 (#35244) üzenetére


Dhampir
félisten

Az HBO-nak készítenek igényes filmeket.

(#35246) sklopp válasza Erdő (#35242) üzenetére


sklopp
őstag

A Vörös erdőben nem a bióknál találod a kódokat a szöveggel ellentétben. Lőszeres rekesz-szerű ládákban lesz a négy helyen, úgy van variálva, a legtávolabbi helyen fogod megtalálni az első darabját a könyvnek és a következő láda kódját is (irányító barlangja). Itt némi nehézség lesz kijövet a barlangból, egy helikopter akar eltörölni a föld színéről, szerencsére találsz lent egy RPG-t. Ha sikerült, sorra haladva megtalálod a következő helyen az újabb könyv darabot és a kódot, de természetesen soha nem a következő helyen, hanem random a sorrend. Sok sikert.

(#35247) Erdő válasza sklopp (#35246) üzenetére


Erdő
tag

Köszönöm!!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#35248) miklos3391


miklos3391
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy az ltx fájlt hogyan kell átírni, hogy ne menjenek tönkre olyan gyorsan a páncélok?
Ja amúgy a Halál leple alatt modot használom.

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#35249) Sensut válasza miklos3391 (#35248) üzenetére


Sensut
őstag

A gamedata\config\misc\outfit.ltx-ben megkeresed az illető páncélt és módosítod az immunity szekcióban az értékeket. Minden külső hatásra külön kell megadni a paramétert (pld. égés, csapás, golyóállóság stb). Minél nagyobb ez az érték, annál tovább tart a páncél. Pld. a sima Stalker páncél:

[sect_stalker_outfit_immunities]
burn_immunity = 0.03
strike_immunity = 0.01
shock_immunity = 0.03
wound_immunity = 0.015
radiation_immunity = 0.00
telepatic_immunity = 0.00
chemical_burn_immunity = 0.03
explosion_immunity = 0.03
fire_wound_immunity = 0.01

[ Szerkesztve ]

(#35250) rétisün válasza miklos3391 (#35248) üzenetére


rétisün
veterán

"A fegyverek elhasználódását itt lehet állítani:

gamedata/configs/weapons/

itt kiválasztod a fegyverhez tartozó fájlt, amit módosítani akarsz, megnyitod, majd megkeresed ezeket a sorokat:
;?????????? ??????????? ??? ????????? ????????
condition_shot_dec = 0.0012
;?????????? ??????????? ??? ???????? ????????
condition_queue_shot_dec = 0.0014

ezt a két értéket kell átírni, minél kisebb annál kevesebbet sérül a fegyver, lövésenként.
egy trükk: ha pl. -0.5 -re írod át, akkor önjavító lesz a fegyvered.

Az öltözékek elhasználódását itt lehet állítani:
gamedata/ configs/ misc/ outfit.ltx
megkeresed a módosítandó ruhát, utána ezt a sort:
hit_fraction_actor = 0.75

itt is minél kisebb az érték, annál tovább bírja a ruhád az igénybevételt. Ha az érték nulla, akkor nem sérül."

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.