Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Antonius1978 válasza shield (#34299) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat megneztem a moddb-t, es valoban a fix mellett van valami grafikai tuning is, majd felteszem azt is hozza, ugy nez ki hogy ma elmarad a teszt, mert most meg akarok aludni, mikor folkelek, akkor fozes, abrakolas, meg esetleg 1 kis ejtozes, es aztan melo.

Nalam a screen le van forditva, nalad is le kell legyen, mert elmeletileg az is benne volt, amit neked elkuldtem.

Hogy erted, hogy kuldjem el a komplett forditast ? Mar mindent elkuldtem neked :F
Vagy esetleg dolgok hianyosak ? En abbol dolgoztam, amit anno te kuldtel nekem :DDD

Blizzardking hat sajnalom, hogy nem igazan segithettem, mivel nagyon reg jatszodtam vele, es mar nem emlekszem, es leirast sem vezettem a jatekmenetrol, hogy utolag tudni lehessen nalam mi es hogyan tortent/volt.Esetleg felul a keresobe ird be hogy ENOT, tuti hogy kidobja a regebbi osszes hozzaszolast, es ki tudja, valakinel szinten felmerulhetett akkor ez a problema, es lehet hogy a megoldas is le van irva hozza.

(#34302) shield válasza Antonius1978 (#34301) üzenetére


shield
Topikgazda

Légy szí' küldd el az összes fájlt, mert nálam pár fájl eltűnt.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34303) Sensut


Sensut
őstag

ABR MOD for COP.

Nagyon dicsérik.

(#34304) Antonius1978 válasza Sensut (#34303) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ugyanbiza megis miert ? Tiszta alapjatek csak ahogy olvasom, mi olyan kulonleges benne szerinted ? (komolyan kerdem - felteve ha mar probaltad)
En most nem tudom kiprobalni, mert epp a Chernobyl Chroniclest szedem le, hogy leellenorizzem, a forditast...

Shield - ha lejott a jatek, akkor majd megnezem, hogy milyen allomanyok hianyoznak nalad, azaz vegzek egy osszehasonlitast.

(#34305) Sensut válasza Antonius1978 (#34304) üzenetére


Sensut
őstag

Hogyhogy miért? Azért, mert ez a javítás a COP-ot a leghitelesebben emeli 2018-as szintre semmi túlzás vagy egyéb beavatkozás nélkül, a PC Gamer magazin szerint, ami azért nem semmi. Amiről ott írnak, azt érdemes fontolóra venni. Persze aki az eredeti játékkal akar játszani.

[ Szerkesztve ]

(#34306) Antonius1978 válasza Sensut (#34305) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat igen, valoban jol nez ki, olyan mint a Turul modunk, ra van dobva az Atmosfear 2, es tele van pumpalva uj, es jol kinezo fegyverekkel, majd aztan kiprobalom lam milyen fegyevrek vannak benne.

(#34307) Antonius1978 válasza shield (#34302) üzenetére


Antonius1978
addikt

Kuldom : [link]
Ebben benne van az osszes allomany, kiveve ketto, amivel gondok vannak, osszeomlik toluk a jatek kezdeskor.

Saga59, ha megkerlek, megnezned, hogy milyen bajuk van ezeknek az allomanyoknak ? Ha bongeszovel nyitom meg oket, akkor nem szepen mint egy oldalt tolti be oket, hanem mint szoveghalmazt, ez lehet az egyik ok, amiert osszeomlik. [link]
Pedig az egyiket en csinaltam a NP++-al, es megis, valami gubanc van vele.
Masik dolog, hogy hiaba magyarok a karakterek, meg a kodlap, a jatekban osmagyar kaoszrovaskent jelenik meg :D
Egy a baj, hogy nem ertem ezt a kodlap, meg az all_include-ban atirt dolgok kozott az osszefuggest, az istennek sem...meg hogy meg mi a budos bubanatot kell atirkalni...

[ Szerkesztve ]

(#34308) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

(#34309) Rony949 válasza wjbhbdux (#34308) üzenetére


Rony949
őstag

MENJ A PICSÁBA!!!! Ez nem lehet igaz, tuti kamu! Mondjátok hogy kamu, MONDJÁTOK!!!!! :'(

(#34310) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Pont most akartam linkelni én is. Mondjuk a GSC Game World fb oldalán jelent meg a hír...ez vajon komoly? :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#34311) Yutani válasza wjbhbdux (#34308) üzenetére


Yutani
nagyúr

2021, Unreal engine.

#tarcsad

(#34312) Rony949 válasza Yutani (#34311) üzenetére


Rony949
őstag

Az Unreal még csak pletyka, de igen, a legnagyobb valószínűséggel az lesz. :)

Jajj, gyerekek, olyan boldog vagyok. Ha van eszük, ezt is moddolhatóra csinálják meg. Bár ha tényleg Unreal engines-es lesz, akkor valszeg az lesz.

(#34313) SaGa59 válasza Rony949 (#34312) üzenetére


SaGa59
őstag

Az unreal engine azért egy csomó dolgot nem tesz lehetővé, amit az eredeti motor igen. Gondolok itt a gravitációra és a tárgyak fizikai egymásra hatására. A GSC ott követte el a hibát, hogy túl nagyot akart álmodni, de nem volt hozzá elegendő ideje és tőkéje, hogy megmaradjon, ki kellett herélniük az egészet és kapkodva összecsapni. Sokkal jobban örülnék, ha az eredeti motort fejlesztenék tovább… De meglátjuk…

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#34314) rétisün válasza wjbhbdux (#34308) üzenetére


rétisün
veterán

:C

igaz, mostanában (már jó ideje) alig játszom, de akkor is: :C

SaGa59: a következő stalker könyvről lehet tudni, mikor jelenik meg? amikor legutóbb írtál róla, aszerint már meg kellett volna jelennie, nem?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34315) Blizzardking válasza Rony949 (#34309) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ez csak kamu. Tuti kamu.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#34316) SaGa59 válasza rétisün (#34314) üzenetére


SaGa59
őstag

A Hemul trilógia utolsó része kb. három hete kapható, a Könyvfesztiválra jött ki, a címe Hadműveleti Zóna. A következő is elkészül lassan, a nyersfordítással vasárnap lettem kész, még át kell olvasnom legalább kétszer, egyenletessé tenni a stílusát és a nyáron megy a kiadónak. Ha az eddigi ütemben dolgoznak, szeptember elején már a boltban is lehet.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#34317) Antonius1978 válasza SaGa59 (#34316) üzenetére


Antonius1978
addikt

[link]

Talan elkerulte a figyelmed, mert nem reagaltal, meg tudnad nezni, legyszi ?
Ebben a percben fejeztem be a Csernobili Kronikat, de olyan idetlen irassal van, hogy borzalom...
Szerencsere mivel en forditottam, szinte mindent ki tudtam talalni :D
De jo lenne ha picit besegitenel, hogy pontrategyuk.Kosz.

(#34318) shield válasza Antonius1978 (#34317) üzenetére


shield
Topikgazda

Nincs semmi baja a 2 fájlnak, most ellenőriztem le.
A "cc_all_include.xml"-ben "hun" mappa van megadva, ezért a nyelvi fájlokat is hun mappába kell rakni. A localization.ltx-ben ennek kell szerepelnie.
language = hun
font_prefix = _cent ;_west ;_cent

Ha minden igaz, akkor így jónak kell lennie.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34319) rétisün válasza SaGa59 (#34316) üzenetére


rétisün
veterán

ja, hogy már meg is jelent? akkor ez valahogy elkerülte a figyelmemet :B bár, amilyen b****sz ez a libri könyvesbolt, ahová szoktunk menni, nem csodálom, jó párszor volt már, hogy nem találtam meg könyveket.

sebaj, megrendelem online, aztán csak átvenni megyek be, nem kell keresgetni....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34320) Antonius1978 válasza shield (#34318) üzenetére


Antonius1978
addikt

Najo, igy mar erthetobb ez a dolog, ha visszajottem vasarlasbol kiprobalom, kosz.Ha valami nem klappol, irok.

(#34321) SaGa59 válasza Antonius1978 (#34317) üzenetére


SaGa59
őstag

A hibák:
cc_all_incude.xml: a végén kétszer van a </string_table> záró tag.
Az egyiket töröld ki.

A cc_st_dialogs_station.xml 40. sorában a záró </text> elejéről leradiroztad a nyitó kacsacsőrt. Emiatt nem működnek a lezáró tag-ek és ebbe mindig beledöglik. Ez az egyik leggyakoribb hiba, amit én is el szoktam követni. Úgy lehet gyorsan megtalálni, hogy notepad++ -ban megnyitva lemész a legvégére, a </string_table> tag-hez, ráállsz a kurzorral, majd elkezdesz fölfelé görgetni, de a kurzort ott hagyod azon a tag-en. Ahol a sorok előtt, a blokkokat szimbolizáló függőleges vonalnál az alulról kezdve meginduló (nálam piros, nálad a színezéstől függően más is lehet) vonal véget ér, ott van valami baj a tag-ekkel. Ha nincsenek párban a nyitó és záró tag-ek, a notepad++ így meg tudja mutatni.
Csak lentről felfelé működik, fentről lefelé nem.

A kódlap problémádra pedig shield adta meg a jó választ.

Ha szabad egy megjegyzést: a mondatvégi pont után minden mondatnál kihagyod a szóközt. Néha a vessző utánit is, de az bizonyára elütés, ám a mondat vége és a következő mondat eleje közötti szóközt következetesen elhagyod. Ez hiba. A kérdőjelek elé viszont mindig beteszel egyet, ami szintén hiba.

Alapszabály: az írásjelek előtt soha nincs szóköz (kivéve a gondolatjel és a kezdő idézőjel), utánuk viszont mindig, kivéve, ha több írásjel követi egymást, pl ?! –, illetve a kezdő idézőjel után sem szabad.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#34322) frame>24 válasza wjbhbdux (#34308) üzenetére


frame>24
addikt

...mondjuk én nem írogatok ide naponta, de az elsők között töltöttem le :D 2007 tavaszán, még a gép is alig vitte.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#34323) shield válasza SaGa59 (#34321) üzenetére


shield
Topikgazda

Mind a két fájlt benéztem. :W

A cc_st_dialogs_station.xml-nél felülről néztem, így végig ment a piros vonal.
Nem is emlékeztem arra, hogy csak alulról működik, jó lesz ezt fejben tartani.

Most jut eszembe, hogy a hét elején is felülről néztem egy fájlnál és akkor megszakadt a hibánál a piros vonal. Igaz akkor egy egész tag volt kétszer.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34325) Antonius1978 válasza SaGa59 (#34321) üzenetére


Antonius1978
addikt

Koszi, utmutatasod alapjan megertettem hogy hogyan mukodik a NP++, nagyon hasznos cucc, belatom. :C
Rendben, akkor majd mikor lesz idom, atjavitom a helyesirasi hibakat, ezen kivul meg lattam vagy 3 aprosagot, ami nem helyes.

shield az uzenetedre valaszolva - el voltam foglalva a tesztelessel, de te egy szempillantas alatt megoldottad azt, amit en is megjegyeztem magamnak, azaz azt, hogy van meg vagy 15 allomany, ami nincs magyarra alakitva, el sem tudom kepzelni, hogy hogyan tudtad te azokat 2 uzenet kozott lerendezni :Y :C
Amugy mostmar minden klappol tokeletesen, meg par + dolgot kell osszeirjak, aminek meg be kell kerulnie a szovegekbe, gondolok itt olyasmire, hogy a tortenet folyaman otleteket kapjunk a jatekosoktol a felszerelesunkre, fegyvereinkre, kepzodmenyekrol, rejtekhelyekrol (talaltam 3 db-ot) stb, azert, hogy aki most jatszik vele eloszor, az ne kelljen a probalgatasokkal vacakoljon, hogy mi lenne jo, vagy mi nem lenne jo.

Nem tudom, emlekszel-e meg, hogy milyen neveket adtam a szereploknek, a tegnap esett le, hogy - egy orosz szo alapjan Barlonda=Brodyaga=Csavargo, de amikor meglattam Pripjatyban a szereplot, akkor esett le, hogy Csavargo egy olyan alak, akit mi mas, hasonlo neven mar ismerunk :Y

Dhampir mar be is szereztem a 2015-ost, majd vasarnap ha nem dolgozom, megnezem, kosz az infot.

[ Szerkesztve ]

(#34326) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Wind of Time ajánlott játék?

A moddb-n van három fájl (Standalone version, Wind of Time Patch , Wind of Time 1.3 Multi-Language Patch 1.1), a multi-language patch-et ugye nem muszáj letölteni (orosz nyelven szeretném)?

Magyarítás elérhető?

#34325) Antonius1978

Szívesen. Néztem, hogy a Téli háborúról készült egy finn film, a Talvisota (1989). Német előzetes

[ Szerkesztve ]

(#34327) Aarpok válasza Dhampir (#34326) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen egész jó kis mód nekem tetszett 2 -szer is kijátszottam. ;)
Magyarítás ügyében Erdő kolléga adhat felvilágosítást.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#34328) Blizzardking válasza Dhampir (#34326) üzenetére


Blizzardking
őstag

+1 a wind of time-ra, nekem s tetszett.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#34329) sklopp válasza Dhampir (#34326) üzenetére


sklopp
őstag

Hopp, ezt privátnak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#34330) Dhampir


Dhampir
félisten

Köszönöm a segítséget! :R

Az "Antonius screen" mit tartalmaz?

(#34331) Antonius1978 válasza Dhampir (#34330) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ezt mire erted ? nem ertem a kerdest, es hol az az Antonius screen ?

(#34332) sklopp válasza Antonius1978 (#34331) üzenetére


sklopp
őstag

(#34333) Dhampir


Dhampir
félisten

A WoT-ot letöltöttem a moddb-ről, de installert nem találtam, hanem portable-szerűen futott, amikor a rar-ból kibontás után a Stalker-COP alkalmazásra klikkeltem. :U

(#34334) Blackburn_


Blackburn_
újonc

Hali. Valakinek nincs meg esetleg a Call of Chernobyl 1.4.22 / 1.5 R6 verziójú magyaritás?

(#34335) shield válasza Antonius1978 (#34325) üzenetére


shield
Topikgazda

Az egyik fájlban találtam 9 orosz szöveget még.

Blackburn_ Ehhez a verzióhoz volt fordítás?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34336) Blackburn_ válasza shield (#34335) üzenetére


Blackburn_
újonc

Melyik a legfrissebb magyarítás akkor, mert igazából letöltöttem még a sima 1.4-es verziójú magyarítást viszont tele volt ilyen ui_pda_enemy1 meg ilyesmikkel és igazából kíváncsi vagyok, hogy valaki forditotta-e tovább a sima 1.4 után

(#34337) Antonius1978 válasza sklopp (#34332) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szia, mar halvany gozom nincs hogy mi volt ez az allomany, talan anno nekem csinalt valaki valami oktatast, es az lenne?! Majd megnezem hogy rajojjek.

Dhampir igen, en is ugy emlekszem, hogy egy kulon konyvtarba bontottam ki, es utanna onnan futott, az miert gond a te szempontodbol?

shield igen, azok azok a szovegek, amelyekben torteneteket, anekdotakot meselnek asszem.Nincs ra szukseg ahogy lattam, a parbeszedekben nincs ilyen valasztas, hogy azokat meghallgasd, elolvasd.

Blackburn_ hali, en errol semmit sem tudok, nem tudok hozzaszolni...

(#34338) Blackburn_


Blackburn_
újonc

Aki fordította a Call of Chernobylt nem fordította tovább 1.4 után?

(#34339) Dhampir válasza Antonius1978 (#34337) üzenetére


Dhampir
félisten

Valószínűleg csak nekem számít újdonságnak, mert még ilyen játékkal sohasem találkoztam, ami hasonlóan "portable" módon futott volna.

(#34340) shield válasza Blackburn_ (#34338) üzenetére


shield
Topikgazda

Én csak erről tudok, CoC_honositas_1.2.24.25. Szerintem nincs frissebb.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34341) Blackburn_ válasza shield (#34340) üzenetére


Blackburn_
újonc

Linket tudnál-e esetleg küldeni?

(#34342) shield válasza Blackburn_ (#34341) üzenetére


shield
Topikgazda

Tessék, felraktam IDE.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34343) Blackburn_ válasza shield (#34342) üzenetére


Blackburn_
újonc

Köszi :))

(#34344) shield válasza Antonius1978 (#34337) üzenetére


shield
Topikgazda

Nem tudom mi lett ezzel a fájllal, nem tudom visszaállítani cirill betűsre. Gondoltam, befejezem.
Hmm... kellene az orosz fájl.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34345) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Játszottam egy kicsit a WoT-al, a bányás küldetésig jutottam el. Eddig tetszik a játék, nem gondoltam, hogy ennyire profi.

Találtam egy, csak részben lefordított beszélgetés részletet a Vörös erdei javítónál:

(#34346) Antonius1978 válasza shield (#34344) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ugy erted, hogy azt az egy allomanyt oroszbol le akarod forditani? Mondtam hogy ertelmetlen, a mesek nem jelennek meg a parbeszed lehetosegek kozott.

Dhampir - ezek kulonbozo tortenetek csak, igy Erdo nem forditotta le oket, ha jol emlekszem, mert nincs rajuk semmi szukseg.

(#34347) Dhampir válasza Antonius1978 (#34346) üzenetére


Dhampir
félisten

Aham, vagyis a Javítónál is vannak ilyen "dumcsizós" párbeszédek. :U

(#34348) Antonius1978 válasza Dhampir (#34347) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ne edd magad, szepseghiba :)
Ha idegeskedsz, az csak a te szepsegednek art amugy is :D

Mellesleg, az ujonnan leforditodott Chernobyl Chroniclesbol kigyomlaltak ezt a folosleget, azaz a szkripteket eltavolitottak, igy az ilyen parbeszedek nem jelennek meg, habar az allomanyok tartalmazzak a Grimm meseket.

(#34349) Dhampir válasza Antonius1978 (#34348) üzenetére


Dhampir
félisten

Ó, szó sincs idegeskedésről, még véletlenül sem. :N

Korábbról emlékeztem arra (persze játéka válogatja), hogy szoktunk szólni, ha valamelyik párbeszédben nem teljes a móka, csak emiatt pedzettem meg, de azóta már felvilágosultam, hogy a WoT-ban ez a kevésbé fontos információt takarja.

Máskülönben, ha érdekes a történet, nyilván nem árthat a mese sem, csak ember legyen arra, akinek van képessége és ideje lefordítani minden sztorit. Viszont eddigi tapasztalatom alapján a WoT amúgy is az akcióra van kihegyezve. :D

(#34350) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Megtörtént első elakadásom a WoT-ban.

A Vörös erdőben lévő szerelőnek alkatrészeket kell vinni a bányából. Begyűjtöttem, amit csak tudtam, de egy helyen még mindig mutatja a feladatot, pedig ott sem fent, sem lent nem leltem semmit.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.