Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) hubai38 válasza borovi (#34750) üzenetére


hubai38
aktív tag

Igen az a legjobb ötlet jó játékot. :C

(#34752) Antonius1978 válasza hubai38 (#34749) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mire fel ez a tengermely tisztelet? :DDD

Hazajottem, majd osszerakom az asztali gepem, es ha mukodik, akkor beszallnek valami modok tesztelesebe, pl Fotograf.

(#34753) hubai38 válasza Antonius1978 (#34752) üzenetére


hubai38
aktív tag

Az évek alatt mindig segítetetek mindenbe,csak annyi.Még mindenki nincs is benne,azoknak is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#34754) Antonius1978 válasza hubai38 (#34753) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ertem.
Kinel mi a helyzet Stalker teren?
Mint mondtam, en a Fotografot szeretnem ujrajatszani, remelem Laris magyaritas mukodik vele, csak kerdes, hogy meg mukodik-e az asztali gepem, mert valami baja van, de lehet hogy csak a vinyo, es azt cserelni tudom azzal, amit Angliabol hoztam.

(#34755) Aarpok válasza hubai38 (#34749) üzenetére


Aarpok
őstag

Köszönöm a megemlítést kolléga Úr szívesen segítek (persze ha tudok és nem felejtettem el a dolgokat :DDD ) Elvileg ez ennek a fórumnak a célja, hogy segítsen. ;)

Аарпок

(#34756) Xorith


Xorith
tag

Kicsit újradolgozták azóta amióta próbáltam a Stalker Online-t
Ajánlom mindenkinek, hogy nézzen rá. :)
Stalker Online | Magyar Betekintő!

(#34757) Yutani válasza Yutani (#34748) üzenetére


Yutani
nagyúr

Visszamentem korábbi mentéshez, és úgy megoldódott a dolog. A 3. szerszámkészletet nem lehet megtalálni, azt adja a játék a kazettás küldetés megoldásakor.

#tarcsad

(#34758) Xorith


Xorith
tag

(#34759) ' Tzs , válasza Antonius1978 (#34754) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Ha működik szólj pls, azt én is tesztelném :)
HDD kell? Szólj, vagy egy 4 TB-os eladó :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#34760) Highground


Highground
aktív tag

Ezt most megint csak úgy itt hagynám! (Скат-2)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#34761) Dhampir válasza Highground (#34760) üzenetére


Dhampir
félisten

[ Szerkesztve ]

(#34762) Highground válasza Dhampir (#34761) üzenetére


Highground
aktív tag

:DDD

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#34763) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#34759) üzenetére


Antonius1978
addikt

Epp most irtam tulfelol, majd meglatjuk, hogy minden klappol-e, ha felteszem, most egyelore az alap ShoC tettem fel.
Vinyom az van, kosz :D

(#34764) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Sracok, veletlenul tevedtem erre az oldalra, van egy jopar mod, amirol meg nem is hallottam, jo lenne oket is kiprobalni...[link]

(#34765) Yutani válasza SaGa59 (#30006) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jó ez az összefoglaló! Azt esetleg meg tudod mondani, hogy a Dacolva a halállal első részében Kardánnak hol találok szerszámokat?

#tarcsad

(#34766) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Lemezes verzióm van a játékból és az utolsó térkép elejéről elrakott korábbi mentésem. Szeretném folytatni, de nem bánnám ha kicsit szebb köntösben tolhatnám a jelenlegi vason. Mit tudtok ajánlani? Mit kell tegyek, hogy a korábbi mentést használva, egy új élménnyel gazdagodjak? Jó lenne ha mindez magyarul menne.

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

Szerk:
144Hz-es G-Synces monitorom van. Nem bánnám ha minél nagyobb képfrissítéssel tudnám tolni, de persze hajlandó vagyok áldozni a látvány miatt. Anno Phenommal és 4850-nel játszottam... Ezzel arra célzok, hogy nem valami túltolt high-end grafikai modra vágyok, szépnek tartottam az eredeti dizájnt is.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34767) borovi


borovi
aktív tag

Sziasztok! Újból elővettem a Dacolva a halállal 1 modot. Meg tudná mondani valaki, hogy hol a rákba találom meg az alap szerszámkészletet Kardánnak? Sajnos nem emlékszem hol volt. Már mindenhol megnéztem (azt hiszem mindenhol), ahol a modokban és az alapjátékban emlékezetem szerint szerszámkészletet lehetett találni (Fűrésztelep, Vaserdő, Alállomás, Szennyvíztisztító stb.), de nincs. :F

[ Szerkesztve ]

(#34768) Aarpok válasza Redneck (#34766) üzenetére


Aarpok
őstag

Helló!

Az Absolute nature illetve Structures szerintem megfelelő lenne. Ezek látványban sokat adhatnak a játékhoz és a mentés is működni fog vele. Keress rájuk. A Nature 4-es a Structures1-es verziónál tart.

Аарпок

(#34769) Aarpok válasza borovi (#34767) üzenetére


Aarpok
őstag

AZ NPC-ket nem kérdezted? Lehet adnának tippet merre keresd. ;)

Аарпок

(#34770) Yutani válasza borovi (#34767) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kettővel feletted ugyanezt kérdeztem. Eddig nincs válasz, az NPC-k által adott tippeket végig kutattam, de eredmény nélkül.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#34771) borovi válasza Yutani (#34770) üzenetére


borovi
aktív tag

Aarpok

Az NPC-knek több tippje is van, de sehol semmi. Legkonkrétabban a Szennyvíztisztítóról és a Vaserdőről beszélt két tag (a többiek csak találhattak, hogy Szidorovics, meg valami gyár, meg a jó ég tudja mi), de nem találtam semmit.

Yutani
Hát igen, ez örök kérdés. Október elején például már Blaci1982 is feltette... :DD

[ Szerkesztve ]

(#34772) shield válasza Yutani (#34770) üzenetére


shield
Topikgazda

Szívesen segítenék, de már arra sem emlékszem melyik a Dacolva a halállal mod, sajnos.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34773) borovi válasza shield (#34772) üzenetére


borovi
aktív tag

:DDD Én is ezért vettem most megint elő! :DDD Az a klassz ezekben a modokban, hogy egy idő után az ember teljesen elfelejti, és egy ismételt végigjátszás során tök újnak tűnik.

(#34774) Aarpok válasza borovi (#34773) üzenetére


Aarpok
őstag

A vaserdőnél az anomália mellett.

Amennyiben itt már nézted akkor bocsi.

Аарпок

(#34775) Yutani válasza Aarpok (#34774) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi, megnézem!

#tarcsad

(#34776) Redneck válasza Aarpok (#34768) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi a tippet, lehet ránézek, bár most kicsit elbizonytalanodtam. :U
Nem biztos hogy felrakom, most ránézve és visszagondolva, nagyon nyomasztó a játék. Régen jobban bírtam az ilyesmit, és jobban vonzott ez az elpusztult világ koncepció.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34777) shield válasza Redneck (#34776) üzenetére


shield
Topikgazda

Pedig ez a sava-borsa a Stalkernek. Madarak énekeljenek, tücskök csiripeljenek, pillangók szálldogáljanak?
Nem hinném hogy az Stalker hangulat lenne. Nekem azok a modok jönnek be, amik a legborongósabbak, a legzordabbak ,a legsejtelmesebbek. :K

Azt hiszem hamarosan megint leülök a géphez és próbálok vissza zökkenni a Zóna világába.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34778) Redneck válasza shield (#34777) üzenetére


Redneck
veterán

Tudom, anno ezt nagyon szerettem de valahogy most mégsem vagyok biztos hogy szükségem van erre a hangulatra. Egyelőre elodázom a folytatást. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#34779) borovi válasza Aarpok (#34774) üzenetére


borovi
aktív tag

Köszi! Néztem már, de megnézem megint, Stalker modoknál, ugye, az ember sosem "tudhassa", egy-egy elkésett script, miegymás bármikor beleszólhatt... :) Egyébként azóta már átugrottam Janovba - szó szerint és átvitt értelemben is. Ez az a mod, ha emlékszel, ahol az Erdőgazdaság egyik épületének a tetejéről át lehet teleportálni a vasútállomásra, és onnan meg el lehet jutni egy másik teleporttal Pripyatba, noha ezek a pályák nem is részei a modnak. Most megyek át Pripyatba, megcsinálom ott az "ismeretlen fegyver" küldetést (Gauss puska), és akkor Zatonban be tudok majd menni Vaserdőn a földalatti laborba. :C

[ Szerkesztve ]

(#34780) Dhampir válasza shield (#34777) üzenetére


Dhampir
félisten

Plusz még hozzá a sejtelmes háttérzajok, zörejek is. :)

(#34781) Yutani válasza Aarpok (#34774) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi, ott volt! :R

#tarcsad

(#34782) Aarpok válasza borovi (#34779) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen rémlik hogy csak úgy lehetett átmenni Janovra mivel a mód csak Zatonra támaszkodik. Nem biztos, hogy jók az emlékeim de ezt a bugot elméletileg az alapjáték is tartalmazza [link] itt írnak is róla.

(#34781) Yutani Szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#34783) borovi válasza Aarpok (#34782) üzenetére


borovi
aktív tag

Na, ezt nem is tudtam, és a honlapot se ismertem! Itt mindig tanulhat az ember valamit. :K :R
A szerszámkészlet nekem nem volt továbbra sem Vaserdőnél. Visszakerestem, és már 2015 márciusában is ezzel szoptam, és kértem segítséget az itteniektől. Akkor Smaragdon, egy bokorban találtam meg a cuccot, lehet, hogy most is így lesz. :DDD

(#34784) sklopp válasza borovi (#34783) üzenetére


sklopp
őstag

Sőt, Smaragdon a híd felőli szélső házban (ahol az asztal alatt kaja + vodka van) a belső szobában is lehet.

(#34785) Aarpok válasza borovi (#34783) üzenetére


Aarpok
őstag

Az könnyen megeshet ahogy az SGM.ben is változó helyeken szoktak lenni a készletek úgy valószínűleg itt is sorsolja játék kezdésekor a mód. ;)

Аарпок

(#34786) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Na ez nem tűnik rossznak! 37 új küldetés, új karakterek, "new world map". Már csak inglisül kéne tudni hozzá :)
[Road to the North]
katt a Media linkre:
[Road to the North |Site]

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#34787) Sensut válasza ' Tzs , (#34786) üzenetére


Sensut
őstag

Igen, kiszúrtam én is pár napja, de mondom még várok vele, mert biztosan lesznek javítások is. Lettek is, de ma nekiállok. Rég nem volt valami új errefelé, ideje visszarázódni kicsit :)

(#34788) Yutani válasza ' Tzs , (#34786) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez már tölthető?

Szerk: Ja igen, már látom. Ha végzek a Dacolva 1-gyel, ki is próbálom.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#34789) Sensut válasza Yutani (#34788) üzenetére


Sensut
őstag

Hát, aki szereti a Miseryt, annak ajánlom, de ez nekem nem lesz a kedvencem. Azt még hagyám, hogy mindenféle kacattal össze vagy vegyülve a leltáradban és nem tudod mi mire való, vagy hogy mivel tudod egyáltalán meggyógyítani magad, ha eltaláltak, de az már túlzás, hogy kilométerekről egy lövéssel leszednek és tehetetlenül elvérzel, mint egy préda. És hogy miért szedik ki néhányan oly nagy előszeretettel a minimapot folyton a HUD-ból, azt máig se értem :W
Egyébként a mod stand-alone (letöltve 13 GB!), tartalmazza az alapjátékot is és van már hozza 3 javítás. Szépnek szép, de baromira nehéznek ígérkezik, és ez nekem egyelőre nem tetszik :(

[ Szerkesztve ]

(#34790) ' Tzs , válasza Sensut (#34789) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Amiket eddig írtál róla, én is visszafogottabban örülök akkor :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#34791) borovi válasza sklopp (#34784) üzenetére


borovi
aktív tag

sklopp, Aarpok

Végül a Szennyvíztisztítóban, az oszlopok között lett meg.

[ Szerkesztve ]

(#34792) Yutani válasza borovi (#34791) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi az infót.

Én elakadtam a Dacolva 1-gyel. Megcsináltam a teljesíthető feladatokat, most olyanok vannak, amelyek nem kötődnek helyszínhez: kétféle képződmény gyűjtő (Navigátor és Mocsári Doktor), meg a többi, pl. fogadtasd el magad a Szkadovszk lakóival. A Navigátorhoz az egyik megvan, de a másik...

#tarcsad

(#34793) SaGa59 válasza Yutani (#34792) üzenetére


SaGa59
őstag

Navigátor cuccai csak a legvégére lesznek meg, mikor már mindennel végeztél.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#34794) Aarpok válasza borovi (#34791) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor csak meg lett :C Ezek szerint az NPC-k csak jó tippet adtak merre kell keresni annyi bizonyos,hogy nem a szokott helyeken kell keresni őket mint pl az SGM-ben.

(#34792) Yutani Emlékeim szerint nekem a mocsári doktornak szánt artikból nem volt teljes a készletem pedig kerestem őket. Amennyiben van Svarog detektorod érdemes közbe-közbe elővenni ugyan is nem csak az anomáliákban lelsz képződményeket hanem egész furcsa helyeken is ahol nem is gondolnád.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#34795) borovi válasza Yutani (#34792) üzenetére


borovi
aktív tag

A képződmények gyűjtéséhez én átugrottam (szó szerint! :DDD ) Janovba, majd onnan Pripyatba, mert ezeken, bár nem pályái ennek a modnak, meg lehet találni olyan ritka képződményt mégis, ami a mocsári dokinak kell a különleges gyógyszerhez. Aarpok picit fentebbi linkje - (#34782) Aarpok válasza - megmutatja, hogyan lehet átlépni (Jó, tudom, picit csalás... ). Az már más kérdés, hogy nekem se sikerült a küldetést végig vinni, mert amikor meglett minden cucc, hiába mentem a mocsári dokihoz, már nem volt a párbeszédben semmi olyan, ami erre a küldire vonatkozott volna, és a feladatot adó tagot se találtam többé. Egyébként Zatonban is érdemes a detektort folyamatosan kézben tartva közlekedni, mert a legváratlanabb helyeken ugranak elő ritka képződmények.

[ Szerkesztve ]

(#34796) borovi


borovi
aktív tag

Segítséget kérek! :F

Szeretném újrajátszani a Spectrum project modot. A telepítéskor felpakoltam a SeregA-Lus verziót, a SaGa mappájában megtalálható utolsó pecset, weapon mappát és a magyarítást. Ment is minden, mint a karikacsapás, egészen a Gollamos küldetés befejezéséig. Amint ezzel végeztem, visszavittem Szidorovicsnak a pénzét tartalmazó ládikát, és amikor jöttem ki a bunkeréből, valami elbaszó... elromlott. A karakterem jobb oldalon függőlegesen tartja az utoljára elővett fegyverét, csak az alja látszik, és nem lehet semmit se csinálni vele. A fegyverváltás hangja megvan, de nincs mozdulat, és használni se tudom a csúzlikat. Itt állok a Zóna közepén, mint valami piroskabátos gárdista a Buckingham-palota előtt, tisztelgésre emelt fegyverrel, épp csak a medveszőrkucsma hiányzik a fejemről, miközben szétszednek a vadak. :W

Van esetleg megoldási javaslata valakinek?

(#34797) Sensut válasza Sensut (#34789) üzenetére


Sensut
őstag

... és továbbra sem tetszik ez a Road To The North. 2 pálya után feladom, mert ez emberkínzás. Átmentem a Szeméttelepre s legalább 50 bandita rontott rám a hangárnál. A zsákom korlátozva, 155 drb. tárgynál többet nem vihetek, ebbe beleértve a lőszert is darabonként ! Fogalmam sincs hogy kell fegyvert vagy ruhát javítani, holott szinte minden haszontalan tárgy arra való lenne. Nincs lőszerem, mert nem birja a zsák, és ugye a fegyvereim szarok mert nem tudom javítani őket. A banditák pedig úgy szórnak, mint a záporeső a pálya légvégéről is akár. Aki ezt összerakta (mert sokat nem kellett a történettel bajlódnia), az szerintem valami Quake-t akart kihozni a Stalkerből a legkevesebb sikerrel. Csupa mellékfeladat az egész és csak egy fő feladat van az elejétől fogva: juss el Zatonra, a hajóra Cordonról. Fogalmam sincs, hogy mi kezdődhet ott, mert feladom. Ez egy CoC + Misery - köszönöm, nagyot csalódtam benne, elég volt - delete...

(#34798) borovi válasza Sensut (#34797) üzenetére


borovi
aktív tag

Eh, nem szoktad te ilyen gyorsan feladni... :)

(#34799) Aarpok válasza borovi (#34798) üzenetére


Aarpok
őstag

Pedig ő a Solyankát is végigvitte :D Szerintem ha egy játék nem okoz örömet csak keserűséget azt nem érdemes erőltetni. Persze lehet majd újra megpróbálja majd valamikor.

Аарпок

(#34800) borovi válasza Aarpok (#34799) üzenetére


borovi
aktív tag

Hát ez az! Én is pont a Solyankára gondoltam! Annál nagyobb szopást és bughegyeket még nem láttam. Persze ezt az évekkel ezelőtti emlékeim alapján mondom, lehet, azóta már más a helyzet. Abban meg igazad van, hogy ha nem okoz örömet, akkor ne erőltessük. Én is csuklóból törlöm, ha az első 2-3 óra nem azt hozza, amit várok. De Sensut más. Ő akkor is végig küzdi magát a játékon, amikor már mindenki más feladta. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.