Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) Sensut válasza Laris2 (#35600) üzenetére


Sensut
őstag

Nem neveztem át semmire, a AXR Toolset-master UNPACKER mindent kibont.

(#35602) Laris2


Laris2
aktív tag

[link]
Itt a Szövetség ideje 3 angol szövege. Aki részt venne a fordításban, válasszon ki a text mappából egy, vagy több fájlt, és jelezze, hogy melyiket, így elkerüljük, hogy ugyanazt a fájlt többen fordítjuk. Mivel guglis a fordítás, feltettem az orosz szöveget is segítségképpen. Aki tud angolul az tesztelheti is a játékot, és segíthet a felmerülő problémákban. A fordítást mindig le kell ellenőrizni, ez abból áll, hogy elindul-e a játék. Jó szórakozást.

[ Szerkesztve ]

(#35603) Antonius1978 válasza Laris2 (#35602) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nos, en kiszemeltem magamnak a quest_dialogs_dark allomanyt, mivel, kisse ismerosnek tunik, amirol ott beszelgetnek, gondolom amiatt, hogy jatszodtam azokkal a modokkal, amelyhez tartozik, vagy amit folytat.

(#35604) Laris2 válasza Antonius1978 (#35603) üzenetére


Laris2
aktív tag

Oké, ha nehezen boldogulsz a guglis angollal, az orosz szöveget is feltettem. Könnyedén azonosíthatod a szöveget az oldal számok alapján. Vagy felkeresed a 15098-as hozzászólást és rákattintasz a translate. yandex.com linkre, ez jobban fordít.

(#35605) Antonius1978 válasza Laris2 (#35604) üzenetére


Antonius1978
addikt

Boldogulok valahogy, viszont a szoveget ti kell teszteljetek, mert nekem nincs fent a jatek.Valamikor hamar leforditom, szandekosan valasztottam rovidet, es olyat ami picitt ismeros.

(#35606) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

A beta tesztben segítek, ahogy mondtam korábban is. Ha van tesztelendő szöveg szóljatok, már teszem is fel a játékot és hajrá! ;)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35607) Dhampir


Dhampir
félisten

Anna Nyetrebko és Dmitrij Hvorosztovszkij éneklik a Moszkva-parti esték című dalt a Vörös téren:

"Подмосковные вечера" - А. Нетребко - Д. Хворостовский. Красная Площадь.

Hallgatott a kert, minden elnémult.
Megpihent a föld és az ég.
Nyár volt, alkonyat, lenn a Moszkva-part,
Ó de szép volt, de tündérszép.

Fodrozott a víz, s újra elsimult.
Színezüstöt szórt ránk a hold.
Dal kelt, s elpihent, szótlan hosszú csend...
De a szívünkben új dal szólt.

Mért borult el úgy kedves arcocskád?
Könny ült ki szemed szögletén.
El sem mondható, nincsen arra szó,
Hogy mit éreztem akkor én.

Elrepült az éj, látod virrad már.
Nálatok is kék lesz az ég.
Csak meg ne tagadd, őrizd ezt a dalt,
S ilyen nyár estünk sok lesz még.

(Kapuvári Béla műfordítása)

Magyar nyelven érdemes akár Radnai György vagy Boross István előadásában is meghallgatni.

(#35608) Laris2 válasza Antonius1978 (#35603) üzenetére


Laris2
aktív tag

Lefordítottam a quest_dialogs_pripyat fájlt, és hozzá fogok a quest_dialogs_jupiter fájlnak.
Yutani, ha beszálsz a fordításba, szerintem lefordíthatod az ui_ st_loadscreen fájlt, ez tippeket ad betöltéskor, nem gondolnám, hogy elsőre ez problémás lenne. Egyébként bárki beszállhat a fordításba, a csapat munka az egyéni ötletekkel színesebbé tenné a játékot. :)

(#35609) Yutani válasza Laris2 (#35608) üzenetére


Yutani
nagyúr

Oké, megnézem.

#tarcsad

(#35610) Antonius1978 válasza Laris2 (#35608) üzenetére


Antonius1978
addikt

En meg 1 budos sort sem forditottam le, elfelejtettem, de holnap delelott nekiugrok.
Mit ertesz az alatt, hogy a csapatmunka egyeni otletekkel?

(#35611) shield válasza Antonius1978 (#35610) üzenetére


shield
Topikgazda

Csak annyit, hogy simán fordítsd le, ne ötletelj. ;]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35612) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Nyitottam egy fórumot az Anomaly-nak...gondolom nem baj :D
Kell az átláthatóság, ahogy pár éve már mondogatom! :)

[S.T.A.L.K.E.R. Anomaly]

Akinek van kedve, ötleteljünk majd ott a játékról. Én nekiálltam a [SeragA-Lus] Anomaly 1.5.0 [BETA 3.0] tesztelésének, eddig igen ígéretesnek tűnik! Van angol és orosz változat is.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35613) Laris2 válasza Antonius1978 (#35610) üzenetére


Laris2
aktív tag

Szia Antonius, ne vedd ezt komolyan különben ez az egész játék nem ér semmit. Ellenben találtam a ShoC topikban egy 14474-es számú megsárgult régi írást, amely választ adhat ezekre a kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

(#35614) Yutani válasza Yutani (#35609) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na megnéztem a szöveget. Orosz. :) Yandexen elkezdtem angolra áttenni a szöveget, aztán majd azt fordítom magyarra. Így akár lehet angol és magyar verzió is külön-külön.

#tarcsad

(#35615) Okapi válasza ' Tzs , (#35612) üzenetére


Okapi
csendes tag

Hali.
Köszi, szerintem nagyon jó ötlet.
Amint lesz időm kipróbálom, :C :R :C :R

(#35616) ' Tzs , válasza Okapi (#35615) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Hajrá! Ku jó! :D

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35617) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Felhívás!

Olyan ember kerestetik, aki ért a particle editor-hoz! Egy új mod van készülőben a Lost Alpha-hoz, amihez segítség kéne!

"Egy olyan modon dolgozom, amely alapvetően a fotorealisztikus vegetációra épül, új modellekkel és 4K-s textúrákkal, amelyeket a saját növényfotóim alapján készítettem. A modnak fogok csinálni egy oldalt a moddb-n, de csak akkor, ha eléri a 90%-os készültségi szintet (jelenleg kb. 60%-on áll). Van egy ötletem, amit szeretnék megvalósítani, ám ehhez particle editort kellene használni, amihez viszont nem értek, mert nem használom az SDK-t, Blenderben fejlesztek. Ehhez kellene tehát segítség.
Jelenleg a Lost Alpha-hoz fejlesztem (főképpen az engine lehetőségei miatt) és eléggé lassú meló, mivel 24 pálya növényzetét kell teljesen újraalkotnom. De azért haladgatok... :)"

Aki tud segíteni jelezze itt [link]!

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35618) Dhampir


Dhampir
félisten

Korábban talán szó volt erről a filmről itt; végre megnéztem a Csernobil-sorozatot.
Leginkább az első három rész tetszett.

A negyedik részben az állatok lemészárlása borzasztó volt, még úgy is, hogy közvetlenül nem mutatták, de ahogy az anyakutya nézett az emberre... :O

Nagy csalódás volt, hogy csak a film végén árulták el, hogy a minszki atomtudósnő a valóságban nem létezett, hanem azon tudósok tiszteletére tették be fiktív szereplőként, akik kiálltak az igazság mellett.

Röviden ennyit írnék a filmről.

(#35619) FeketePok


FeketePok
tag

Sziasztok,reg jartam errefele, az lenne a kerdesem valaki fel tudna valahova tolteni a nano-exos modot mert az a rohadek Yandexes link nem mukodik nekem.
elore is koszonom

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#35620) Yutani válasza Dhampir (#35618) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én megtekintés előtt olvastam a fiktív tudósnőről, így nem volt semmi gondom vele. Furcsa, hogy a megjelenés után ennyivel nem olvastál róla semmit, mielőtt megnézted.

Egyébként érthető, egy karaktert mozgatni könnyebb, mint egy 10-20 főből álló csoportot, egyszerűen nincs elég játékidő ahhoz. Ezt kell megérteni.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#35621) Sensut válasza Yutani (#35620) üzenetére


Sensut
őstag

Semmi gond nincs azzal a fiktív tudósnővel, elvégre ez nem egy dokumentum film, hanem egy játékfilm, ami valós történéseken alapul. Egy csomó apró dolog hibázik még benne, de attól még oltári, mivel a nagy része a valóságot ábrázolja. Nekem a szőröm akkor állt fel igazán, amikor az ólomkoporsókat betonozták bele a földbe. Tudtátok hogy Marie Curie-t és a férjét is ólomkoporsóba temették el.

(#35622) Aarpok válasza FeketePok (#35619) üzenetére


Aarpok
őstag

Szia.Szerintem felejtsd el azt a módot.Nekem Prypiatig sikerült eljutni vele aztán megbolondult onnan sehova nem lehetett továbbmenni.

Аарпок

(#35623) FeketePok válasza Aarpok (#35622) üzenetére


FeketePok
tag

OK koszi az informaciot,csak azert akartam kiprobalni mert lassan semmi olyan mod nincs amit erdemes jatszani es ne probaltam volna ki.Most legutobb ujra elovettem az SGM 2.2 Sniper verziot de a franc tudja miert a Cyborgos kuldetesnel nem tudom felszedni az elet vizet ugyhogy lehet hagyom a francba vagy kiirtom a monolithos bandat azt meglatjuk tovabb bugzik-e.Talan a szovetseg ideje 3-at kellene kiprobalnom de ahoz nincs angol vagy magyar forditas oroszul meg nincs ertelme jatszanom semmit nem ertek meg belole.

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#35624) Dhampir válasza Yutani (#35620) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem furcsa, hanem szándékosan nem olvastam róla előzetesen, részletesen semmit, nehogy elrontsa a filmnézés élményét. "Spoiler" lett volna, ahogy híjják újmagyar nyelven. :)

Persze megértem, csak számomra így már kevésbé hiteles. Ennyi erővel akkor lehetett volna akár több szimbólumot is használni (valószínűleg meg is történt) és jobban egybegyúrni a "minisorozatot".

[ Szerkesztve ]

(#35625) Yutani válasza Dhampir (#35624) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ja értem, nem akartad, hogy elspoilerezzék a sztorit. ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#35626) Dhampir válasza Yutani (#35620) üzenetére


Dhampir
félisten

egyszerűen nincs elég játékidő ahhoz. Ezt kell megérteni.

Még így is elnyújtották, mint a rétestésztát öt epizódon át.

Éppen az fájt kicsit, hogy kedvenc szereplőmmé vált a hős atomtudósnő, erre kitaláció volt. Na, mindegy.

(#35625) Yutani

Pontyosan. :K

[ Szerkesztve ]

(#35627) Sensut válasza Dhampir (#35624) üzenetére


Sensut
őstag

Hát a hiteles verzió az "A Csernobili Csata Igaz Története", vagy Vlagyimir Sevcsenko "Nehéz Hetek Krónikája" című dokumentumfilmje - mindkettő fent van a Youtubeon.

(#35628) Dhampir válasza Sensut (#35627) üzenetére


Dhampir
félisten

Régebben láttam már néhányat Csernobilról. :K

Különösen az a dokumentumfilm ragadott meg, amelyben még élt az egyik magyar szemtanú, de sajnos végül (és a film eleje is a temetővel kezdődik, amikor az özvegy összetörten látogatja meg a síremléket, ha jól emlékszem) elhunyt.

Na, ezt a cikket most találtam, a netes kereső dobta ki:

Miben tévedtek a Csernobil alkotói?

Eszerint volt még a minisorozatban "kamu".

[ Szerkesztve ]

(#35629) Laris2 válasza FeketePok (#35619) üzenetére


Laris2
aktív tag

A Szövetség ideje 3-hoz van guglis angol szöveg, :Y 35602-nél megtalálod. működik, most néztem.

(#35630) Aarpok válasza Sensut (#35627) üzenetére


Aarpok
őstag

Ezt én is így gondolom az a 2 elég jól követi az eseményeket. ;) Bár Sevcsenkoé szerintem eléggé hiteles mivel azt abban az időben készítette amikor történtek az események.

Аарпок

(#35631) FeketePok válasza Dhampir (#35628) üzenetére


FeketePok
tag

Igen valoszinu hogy voltak csusztatasok a sorozatban de szerintem az amit a kedves Mandineresek irnak az konkretan egy nagy bullshit.Elsosorban az a bizonyosJim Smith nevu tudos emberke 1990-ben kezdett dolgozni mint nuklearis szennyezest kutato tudos tehat 1986-ban amikor a katasztrofa tortent meg nem igazan volt kepben.Okoskodni utolag lehet de mi erteleme.Peldaul a megjegyzesei miszerint a lezuhant helikopter esete a robbanas utan nehany hettel tortent amikor mar a szarkofagot epitettek netto marhasag ha megnezitek a videot akkor lathato hogy akkor akadt be a daruba amikor epp bor es olom kevereket szort a serult reaktorra,az hogy a lakossag 30 msV sugarzast kapott ujra nem igaz mert allitolag 100msV-t kaptak a Pripyat-i lakosok a hidon levo emberkekrol meg nem lehet konkretan tudni milyen dozist kaptak es milyen tipusu sugarzast alfa beta vagy gamma ugyanis mindharom tipusnak mas es mas a elolenyekre gyakorolt hatasa es vegul de nem utolso sorba a joember termonuklearis robbanas veszelyrol beszel haat nem tudom hogy hidrogenbomba lett volna a Csernobili atomeromube ugyanis ott ne fuzios robbans veszelye volt hanem ëgyszer"maghasadasos robbanase-kritikus tomeg letrjotte stb.Es meg lehetne sorolni a marhasagokat amiket ez a joember osszehord.

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#35632) Dhampir válasza FeketePok (#35631) üzenetére


Dhampir
félisten

Annyi bizonyos, hogy az Interneten sok félrevezető cikk kering. :K
Mindenesetre köszönöm az információidat. :R

(#35633) Sensut válasza FeketePok (#35631) üzenetére


Sensut
őstag

Így igaz, és még lehetne sorolni. Én csak azt nem értem, hogy ez a hirtelen előkerült sok okos hol kussolt 30 évig. Most, hogy valaki végre képernyőre vitte ezt a sztorit, annyi okos megjelent szerte a világban, mint a szarás és összehordanak mindenfélét, mintha értenének is hozza. Vannak csúsztatások is a filmben, az igaz, de ki f.szt érdekel, ha az jó? A teljes igazság sosem fog kiderülni az tuti, mert meg vagyok győződve, hogy azt senki se tudja. A nagy intézmények úgy bepánikoltak akkor, hogy egymás ellen kezdtek dolgozni és azt se tudták ki kivel van a végén. Ha csak rajtuk múlott volna, meg az ilyen nagyokosokon, akik ma pofáznak, mi mind halottak lennénk. Erről szól a film és ezt szépen körül is írja.

(#35634) Dhampir válasza Sensut (#35633) üzenetére


Dhampir
félisten

Legyünk pozitívabbak. :)
Nyilván a bemutatott minisorozat révén felkapott témává vált a csernobili tragédia egy időre. Sajnos "boldog-boldogtalan" irkálhat mindenfélét alaposabb utánajárás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#35635) hubai38 válasza Sensut (#35633) üzenetére


hubai38
aktív tag

Tökéletesen igazad van a film nagyon jó volt,egyépként az oroszok is készülnek a saját verziójukkal,na majd azt nézzétek meg boriszék lesznek a hősök.Jó estét mindenkinek erőt egészséget.Megyek fürdeni. :C :R

(#35637) Aarpok válasza hubai38 (#35635) üzenetére


Aarpok
őstag

Azért ebben a minisorozatban is igyekeztek bemutatni a hősőket gondolok itt elsősorban a tűzoltókra majd az ápolókra illetve munkásokra akik ott dolgoztak. ;)
Az igazság talán tényleg nem derül ki arról a KGB gondoskodott. :D

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#35638) hubai38


hubai38
aktív tag

Tökéletesen igazad van,az önfeláldozás ahogy a rendező és a szinészek előadták az példa értékű volt.A fiam kezdte el nézni,gondoltam valami eltulzott baromság,de mikor be-be nézegettem hozzá hogy gunyológyak vele,kicsit szívnia vérét azon vettem észre magam hogy már a harmadik rész következik és majd a többbi.Körülbelül egyszerre néztem a Trónok harcával,hogy mongyam hát a nyomába sem tudott lépni.

A kongatós palival mi történhetett,mai napig azjár a fejembe. :F

[ Szerkesztve ]

(#35639) hubai38


hubai38
aktív tag

Mondtam,mindenki hibás csak ők nem.
[link]

(#35640) Sensut válasza hubai38 (#35639) üzenetére


Sensut
őstag

Igen, valami olyasmit akarnak az oroszok összehozni, azt olvastam valahol, hogy az amerikaiak valami ügynököt küldtek Cserrnobilba és szabotálták a tesztet és-a-többi... Meg idegenek az űrből. Na az lesz aztán közeli a valósághoz :D

(#35641) Laris2


Laris2
aktív tag

Valahol olvastam arról, hogy miért is vezették be ezt a tesztet, de most hirtelen nem találtam meg. A lényeg Izraeli bombatámadás ért a 80-as évek elején egy Iráni RBMK erőművet, amit az Oroszok építettek. Tartottak attól az Oroszok, hogy az ő erőműveiket is elérhet egy ilyen támadás, és valahogy meg mensék a reaktoraikat, ha az elektromos vízhűtő rendszerük meghibásodna. A teszt abból állt volna, hogy egy egyenletes 70%-on működő reaktor generátorait lekapcsolják, és a lassuló generátorok még adnak annyi áramot a szivattyúk motorjainak, amíg a dízelmotorok be nem indulnak, és tudják keringtetni a hűtővizet ez kb 40 mp. Közben semmi babrálás a szabályzó rudakkal. De sajnos tudjuk hogy ez másképp történt.

(#35642) SaGa59 válasza Laris2 (#35641) üzenetére


SaGa59
őstag

Ez a teszt az üzembehelyezés feltétele volt. A másik három reaktornál meg is történt, itt elsumákolták, hogy „időben” át tudják adni a blokkot üzemeltetésre, meghamisították a jegyzőkönyveket. Viszont később tényleg el akarák végezni, többször is, csak sosem jött össze rendesen, de kár nem történt, csak a kezelők renoméjában. Amikor elszállt a blokk, az a teszt kiindulási állapota miatt történt, amiről a fő felelős egyszerűen nem vett tudomást…

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#35643) Laris2 válasza SaGa59 (#35642) üzenetére


Laris2
aktív tag

Ez így igaz, viszont a reaktor tesztrevaló felkészítésének munkafolyamatait egyszerűen átlépték, vagy felgyorsították. És olvastam, hogy a mérőműszereik az adott pillanatban nem a valós értékeket mutatták, mivel hirtelen nagy változások történtek a reaktorban, így még esélyük sem volt helyes döntéseket hozni. ( a műszakvezető a plecsniért tekert, a személyzet pedig nem akart hosszabb túrát Szibériába. )

(#35644) hubai38 válasza Sensut (#35640) üzenetére


hubai38
aktív tag

Igen talán 30-éve bevették volna a régi komcsi országok,mint propaganda,de most már esély sincs rá.Ugyebár amit a nagyvezér mond az szentírás.

(#35645) Sensut válasza hubai38 (#35635) üzenetére


Sensut
őstag

Na és ugye ahogy tarolt az Emmy-n a Chernobyl, az se semmi. Talán először megérdemelten egy sorozat [link]

(#35646) hubai38


hubai38
aktív tag

Bizony minimáli költségvetés,profi rendezés,jóformán ismeretlen szinészekke hozták össze,,nagyon megérdemelte azt a a díjat.

(#35647) hubai38


hubai38
aktív tag

Szijasztok az sgm2.2 elővettem,kaptam egy küldit hogy a hajnalos csapat felbérelt egy vezetőt,az pedig éjszaka kiakarta nyirni őket,valami szindikátus tagja,na a lényeg az hogy találkoztam a vezetőjükkel és egy csapat vérszívó támadt ránk,kinyírtam 2 három jött helyette.Meglehet csinálni a küldit sikeresre?Meghalt mindenki.

(#35648) sklopp válasza hubai38 (#35647) üzenetére


sklopp
őstag

Simán megoldható. Ha ügyes vagy, akár mindenki megúszhatja, de ha mindenki meghal (persze rajtad kívül), akkor sincs baj. A lényeg, ha minden vérszívó ki van iktatva, utána meg kell keresni és eliminálni a rossz fiú vezetőt. Ennyi.

(#35649) hubai38 válasza sklopp (#35648) üzenetére


hubai38
aktív tag

Köszi szépen.

(#35650) Dhampir


Dhampir
félisten

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.