Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Csozi


Csozi
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy lenne valakinek eredeti S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat játék?
Ha el szeretné adni, érdekelne! ( :

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#35252) SaGa59 válasza Csozi (#35251) üzenetére


SaGa59
őstag

gog.com. Évente minimum kétszer van akció, amikor 3$ körüli áron meg lehet venni, de alapból is talán 12 körül van…

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#35253) ' Tzs , válasza Csozi (#35251) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Hali!

Pofátlanul olcsón láttam pont ma hajnalban, 929 Ft-ért :D [katt ide] :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35254) Csozi


Csozi
csendes tag

Hello!

Köszönöm a válaszokat Uraim!
Az ár valóban csábító! ( :

(#35255) borovi


borovi
aktív tag

Sziasztok!
Csak gondoltam, EZT itt hagyom.

(#35256) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
AMK 2.0-t játszom. Van ötletetek, hogy Noe hova a viharba tűnt el? Volt valami lövölde a bárka körül, kilőtték mellette Lessie-t, ez meg hanyatt homlok elrohant pufogtatni. nem is jött vissza a helyére... Nekem meg iránytű kellene... :(

(#35257) rétisün válasza dodopek (#35256) üzenetére


rétisün
veterán

elvállaltad a mutánsos küldit?

kár volt, úgy emlékszem ki lehet hagyni, és úgyis meg lehet szerezni az iránytűt.

legrosszabb esetben töltsd vissza a korábbi mentést, ha neo meghal a mutánstámadásban, az iránytűt akkor is el lehet venni tőle.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35258) Dhampir válasza dodopek (#35256) üzenetére


Dhampir
félisten

Örülök, hogy visszatértél és Stalker-t játszol. :)

Tart még a laptop buli?

(#35259) dodopek válasza rétisün (#35257) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem a David féle mutánsos küldetés az SGM-ben van, vagy legalábbis itt szó sem volt ilyesmiről. De nem igazán para, mert közben elhajtottam Szakállt a fenébe, hogy keresse meg magának a cuccot, és rögtön elkezdett mindenféle artit árulni. Nekem meg igazából ez volt a lényeg, mert sehol nem találtam iszap képződményt, amit a vadász bázison várakozó fickónak kell adnom. Miután elutasítottam, máris volt nála vagy ezer féle, közte szerencsére iszap is.

Egyre jobban éreztem, hogy valami hív... A zóna volt, én pedig csak tessék-lássék próbáltam ellenállni... :D

Igen, már ötödik éve a Fixdirectben. Nagyon szeretem csinálni, bár most iszonyatos a hajtás. Kilépett a kollégám, így most a két személyes csoport minden nyűgjét én, és egy padavan visszük.

(#35260) rétisün válasza dodopek (#35259) üzenetére


rétisün
veterán

igazad lehet, simán keverhetem ezeket a modokat 3-4 (vagy még több?) év távlatából.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35261) Dhampir válasza dodopek (#35259) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

Manapság milyen laptopot ajánlasz? :)

Persze gondolom semmilyet, inkább PC-t. :D

Nyilvánvaló persze, hogy szervizbe az elromlott gépek kerülnek, ha csak abból indulnánk ki. Inkább egy-egy típus esetében az arányszám mondhat valamit, de nem tudom.

(#35262) dodopek válasza Dhampir (#35261) üzenetére


dodopek
addikt

Általánosságban, vagy valami konkrét területre? Általánosságban inkább egy 3 éves üzleti szériás készüléket, mint egy új konzumert... Játékra meg pl Asus GL szériát.

Az arányszám azért nem mond semmit, mert nem tudom miből mennyit adnak el, így nem tudom hány % jön vissza javításra...

[ Szerkesztve ]

(#35263) Dhampir válasza dodopek (#35262) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyetértek az ajánlással, a GL viszont amolyan "műanyagosnak" tűnik egy kicsit. :)

No, de nem akarom teljesen szét offolni a Zónából ideszédelgő sztalkerek életterét.

Köszönöm szépen a véleményedet! :R

(#35264) sklopp válasza dodopek (#35259) üzenetére


sklopp
őstag

Az AMK2.0-ban is megvan a mutánsok támadása Noé bárkája ellen. Mikor elmész Noéhoz Iránytű artiért, szóba fog kerülni a Mutánsok Áradata. Ha bevállalod és David is életben marad, Noé sok szép ajándékkal lep meg. Az Iszap később mindenképp lesz Szakállnál.

(#35265) dodopek válasza sklopp (#35264) üzenetére


dodopek
addikt

De Noé eltűnt, így meg nehéz vele beszélgetni...

(#35266) Papa Joe


Papa Joe
tag

Namaszte!
Egy utolsó segítségkérés az SGM-ben. Elvileg a legvégén vagyok. Már csak az óvodai jeladót kell megkeresnem, dokit kiengedni, Strelok megjön a föld alatt, majd kivonási parancs, és vége ha jól tudom. Viszont az X18 labor után leadott doksikkal simán lelépett az összekötőm. Ötödik napja - zónaidő - csak bóklászom, keresgélem az SGM hátizsákokat unalmamban. Elvileg még el kellett volna mennem az Agroprom underground-ba, és Pripyatból sem nyíltak meg az átjárók a többi területre. Szerintem minden feladatot elvégeztem. Lehet ez valamelyik döntésem, tettem eredménye, vagy ez a szál mindenképpen kigömbölyödik a végén, csak kitartás? 🤔
Előre is köszönöm! ☺️

(#35267) Aarpok válasza Papa Joe (#35266) üzenetére


Aarpok
őstag

A kivonulás után még nincs vége a játéknak persze ha maradsz a zónában akkor rögvest kapsz 400 zombi likvidálására feladatot illetve Hermann prof is ad munkát illetve Garik is.Az átjárók a többi területre csak kivonulás után jelennek meg.Agropromba menetelről pedig értesítést kapsz.Nem hiszem hogy van olyan döntés a játékban ami befolyásolná a dolgok alakulását vagy is én ilyet nem vettem benne észre.

Аарпок

(#35268) rétisün válasza dodopek (#35265) üzenetére


rétisün
veterán

akkor maradt az ilyenkor 'általános' megoldás: régebbi mentéstől folytatni.

(#35266) Papa Joe: jó párszor végigjátszottam az SGM (és az enot, sniper) modokat, de mindig végig tudtam vinni, nincs benne olyan döntés, ami megakadályozná a befejezést.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35269) Papa Joe válasza Aarpok (#35267) üzenetére


Papa Joe
tag

Aarpok, Rétisün! Nagyon köszönöm a segítséget! :R Azt feltételeztem, hogy az eredeti játéknak megfelelően a kivonás után, feladatokat már nem igazán lehet felvenni, csak bolyongani. Mondjuk aki kitalálta, hogy a helik indulása után elveszi a tuningolt spéci szervómat, fegyvereimet, és ott hagy egy Sevában, egy MP5-el a zombik, és a Monolith között, annak egyszerre legyen hasmenése, és tüsszögési rohama egyszerre egy tömött plázában... :P Újra kellett kezdenem, és a mosodában a ládámba kellett hagynom mindent, amit meg akartam tartani. Mindenesetre már pusztítom a mutáns hullámot, szóval még egyszer respect a segítségért!

(#35270) rétisün válasza Papa Joe (#35269) üzenetére


rétisün
veterán

gondolom ez volt az első SGM játékod, hogy így meglepett, hogy a kivonuláskor elveszik a cuccod. a továbbiakra, ha még játszanál SGM, Enot, sniper modokkal, itt a megoldás, és megmarad a felszerelés.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35271) sklopp válasza Papa Joe (#35269) üzenetére


sklopp
őstag

Sőt, ha a bankárnál van pénzed kamatra betéve, az is elvész. Viszont ha a kivonulás megkezdése előtt kiveszed, majd berakod megőrzésre, megmarad az egész, bár nem kamatozik, ellenben bármikor kiveheted, nemcsak este. Egyébként ha előre spejzolsz magadnak ruhát (ingyen kapsz a fegyverjavító fickótól) meg egy fegyvert, a többi cuccokat a mosodai privát ládádban hagyod, mindened megmarad. Amint a helikopterek elindulnak, visszarohansz a mosodába és ott vár minden cuccod + pénzed.

(#35272) Papa Joe válasza rétisün (#35270) üzenetére


Papa Joe
tag

Jól látod, valóban nem játszottam még SGM moddal. Itt a fórum első rögzített bejegyzésében, valamint TZS oldalán fellelhető összes magyarított COP módot végigjátszottam, az SGM maradt a végére. A felszerelésemet megmentettem a ládámban, a pénz meg annyira nem hiányzik. Azért nagyon köszönöm még egyszer a felvilágosítást! :R

(#35273) Aarpok válasza Papa Joe (#35272) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem mindegyik verziójú SGM rabol ki kivonulás után, de ahogy Süni linkelte ez megoldható, hogy ne is tegye vagy ahogy csináltad pakolsz össze magadnak egy kis felszerelést.

Аарпок

(#35274) Sensut válasza Aarpok (#35273) üzenetére


Sensut
őstag

Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy a kivonulás előtt a Prométeusz szobornál levő rejteken hagyok egy jó fegyvert sok lőszerrel, páncélt meg mindent, amire szükség lesz egy kiadós bunyóhoz, és csak azután vonulunk ki. Amint kiraboltak, ezt a cuccok ott helyben felveszem és mehet tovább a menet. Az SGM-ben itt rengeteg zombit ki kell majd nyírni és nem csak ezen a pályán, hanem az összesen. Vagy úgy 400-at, ha jól emlékszem.

(#35275) Papa Joe válasza Sensut (#35274) üzenetére


Papa Joe
tag

Igen, egy csecsemőnek minden vicc új, mint nekem ez a fajta kirablás. Olyan volt már, hogy tarkón ba**tak, képződménnyel ütöttek ki, esetleg a ládámat ürítette ki valaki, de a placc közepén még nem találtam magam “csupaszon” egyik pillanatról a másikra. ☺️ Újabb lecke a Zónától. A maradék kb 300 zombit kerestem is eleinte, majd átugrottam Janovba a tudósokhoz, és megtaláltam őket. 😁 Egyébként ettől a kirablástól eltekintve, nekem nagyon tetszett ez a mod! Bár az tény, hogy nem a legnehezebb gyűjtögetés szempontjából. Általában igyekszem minden kő mögé benézni, így mire elértem Zatonba, szinte a teljes felszerelésem megvolt. Van most készülőben esetleg valakinél egy újabb COP mód magyarítás? Még mindíg érzem a Zóna hívását a belsőmben, nem ereszt...

(#35276) dodopek válasza Papa Joe (#35275) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem az AMK 2.0 nehezebb, mert nincs lőszer a hulláknál. A patch-et direkt nem tettem fel. Ennyi szenvedés kell. :-D

(#35277) Aarpok válasza Sensut (#35274) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen jól emlékszel 400-t kell kilőni a zónából.Pripyatban illetve Jupiteren vannak elég nagy számban szinte ezen a 2 területen jelentős részét a 400-nak ki lehet iktatni így Zatonra már kevesen maradnak.

Аарпок

(#35278) Yutani válasza Papa Joe (#35275) üzenetére


Yutani
nagyúr

SGM-et honnan szedted le? Tudom, összefoglaló, Yadisk, de máshonnan nem lehet? Nincs kedvem oda beregisztrálni.

#tarcsad

(#35279) dodopek válasza Yutani (#35278) üzenetére


dodopek
addikt

Tőlem is szedheted, van pár dolog...
Az english AIO-t javaslom.

Mega

[ Szerkesztve ]

(#35280) Yutani válasza dodopek (#35279) üzenetére


Yutani
nagyúr

Otthon megnézem, köszönöm! :R

#tarcsad

(#35281) Papa Joe válasza Yutani (#35278) üzenetére


Papa Joe
tag

Végül is bezárult a kör. :) Én is Dodopektől szedtem le, a "fullos" változatot egyben. Tökéletesen fut, csupán az Atmosphear3 volt valamiért sérült, talán nálam hibázott a kicsomagoláskor. Lerántottam egy másikat, rátettem.
Dodopeknek, - és persze a többieknek - ezúton is hála a sok tőle szedett játékélményért! :R

(#35282) Dhampir válasza dodopek (#35279) üzenetére


Dhampir
félisten

Hú, de jó, a linket elmentem. :R

Az AMK-hoz a Devolution patch is kell mindenképpen, igaz?

(#35283) dodopek válasza Dhampir (#35282) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, az feltétlen szükséges.
Használjátok egészséggel. :)

(#35284) dodopek


dodopek
addikt

AMK-ban találkoztatok már olyan hibával, hogy Jupiter üzemben, nem messze a rejtekhelytől, ahol Szellemnek volt a levél, egy pillanatra mintha lángok vennének körül, és minden esetben kifagy. Ha a konténeren megyek keresztül, vagy a két konténer közt, vagy csak elég közel a konténerekhez, ua helyzet. A log csak ennyi:

stack trace:

0023:066BB7D0 lua.JIT.1.1.4.dll, lua_yield()
0023:775F7FFE ole32.dll

[error][ 87] : A paraméter nem megfelelő.

Valami történne itt, csak belefagy a játék. Javítható?
Köszi!

(#35285) xFreex válasza dodopek (#35284) üzenetére


xFreex
aktív tag

Egyenlőre kerüld a helyet. Úgy emlékszem küldetés során kell idejönni valakivel. Akkor nem volt gond... valami csapda van itt ami az npc nélkül bugos asszem...

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#35286) ' Tzs , válasza dodopek (#35279) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Köszi. Én is átnézem és frissítem a linkeket az oldalamon, gondolom nem bánod, ha a tieidre is hivatkozni fogok :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35287) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Szevasztok Dodopek es xFreex, titeket is lehet latni? :P

(#35288) sklopp válasza dodopek (#35284) üzenetére


sklopp
őstag

A konténeres hiba nekem is jelentkezik, de csak akkor, ha átmegyek egy bizonyos konténeren, viszont lángok nélkül, csak simán megáll a kép és vége. Körülötte mászkálhatok bármerre, semmi hiba.

(#35289) dodopek válasza xFreex (#35285) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ, jobb híján kerülöm...

(#35287) Antonius1978

Néhanapján. :)

TZS!
Csak nyugodtan. :)

(#35290) shield


shield
Topikgazda

Üdv a megkerült Stalkereknek! :C

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35291) Antonius1978 válasza shield (#35290) üzenetére


Antonius1978
addikt

Valamerre olvastam egy foglalkozast, es annak a magyar megnevezeset.
A foglalkozas az valami olyasmit takar, hogy pl termofoldon aki kiszedi/felszedi a maradek termenyt.
A foglalkozas neve bengész (ugyanaz mint a böngésző, ugye abban a programban is kajtatunk valami utan, keresunk valamit)...Egyszoval a bengész = stalker :D , mert a stalkerek is a maradek cuccokat kutatjak, es teszik hasznossa.
Ugyhogy Saga59, keretik visszamenoleg minden Stalker regenyt atnevezni Bengész-re, az a jopofa dolog benne, hogy jol is hangzik :C :K :P

(#35292) dodopek válasza shield (#35290) üzenetére


dodopek
addikt

:R :))

(#35293) SaGa59 válasza Antonius1978 (#35291) üzenetére


SaGa59
őstag

A sztalker nem egészen ez. Igen, aki az aratók után visszamaradt, ott felejtett vagy elveszített terményt szedi össze, az böngész vagy tallóz.
A sztalker viszont megharcol azért, amit szerez. Az orosz sztalkivaty egyik jelentése: összeütközésbe kerülni valamivel, valakivel, ellenszegülni valaminek vagy valakinek. Az angol stalker is valami hasonlót jelent alapvetően. Pl valaki, aki úgy közeledik feléd (többnyire fizikai értelemben, de lelkileg is lehet), hogy az neked nem kívánatos.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#35294) Dhampir válasza SaGa59 (#35293) üzenetére


Dhampir
félisten

Érdekes magyarázat, köszönjük.

(#35295) ' Tzs , válasza dodopek (#35289) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Oké, de már az új oldalon nyomom majd. Közben elköltöztem egy gyorsabb, korszerűbb tárhelyre. Ideje volt...
Amúgy is tervezek új írásokat és linkeket megújítani is majd :) Addig is mostantól itt is eléritek a mod ajánlókat: [TzsWeb.Hu]

(Ha valaki a nézelődés közben nem működő/halott linket talál jelezze felém és javítom :) )

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35296) Dhampir válasza ' Tzs , (#35295) üzenetére


Dhampir
félisten

:R

(#35297) Antonius1978 válasza SaGa59 (#35293) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat a stalkert a fordito orvvadasznak forditja, de asszem van egy titokban megfigyelo, leselkedo, kukkolo ertelme is, leginkabb ez a dolog lehet rokonertelmu az orosz jelentessel, hogy valakit akarata ellenere megfigyelsz, kifigyelsz, leskelodsz utanna, es ha meg hozzaadjuk a harcot valamiert, akkor inkabb marakodoknak kellene tekintsuk a stalkert, most mas hangzatosabb fogalom nem jut az eszembe.
De nekem akkor is a bengesz felelne meg inkabb magyar szokent, inkabb mint az orv, vagy marakodo.

(#35298) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#35295) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hol sikerult uj tarhelyet talalnod? Es jo?, megbizhato?

(#35299) Yutani válasza Antonius1978 (#35297) üzenetére


Yutani
nagyúr

Van, amit nem kell feltétlenül magyarítani... :)

#tarcsad

(#35300) Antonius1978 válasza Yutani (#35299) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat de ha tudjuk, akkor meg miert ne?
Ahogy Stephanus-bol Istvan csinaltunk, meg Alexander-bol Sandort, akkor a Stalkerbol is lehet Bengesz, vagy egyeb, mondjuk a Witcher Vajakossa tetele nem lett kituno, az teny, jobb lett volna mas helyette.
Ha meg nem akarunk mindent magyaritani, akkor mi ertelme van reszben magyaritani dolgokat?
En igy latom.Vagy magyar teljesen, vagy egyaltalan nem, slussz.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.