Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Plazmacucci válasza PeL (#13000) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Te fordítottad a CS-t?:D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13002) rétisün válasza rétisün (#12998) üzenetére


rétisün
veterán

ugyanazt az .exét kaptam, ami eddig is megvolt, amiből telepítettem a snipert, és játszottam végig nemrég....aztán nekem mégis kell elem a detektorba, Aarpoknak meg nem :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13003) Physicist03 válasza Plazmacucci (#12999) üzenetére


Physicist03
senior tag

Csak úgy mellékesen az oroszban (ami a játék eredeti nyelve) is úgy köszönnek, hogy привет azaz szia :U Inkább örülni kéne, hogy valaki(k) beleöltek egy csomó időt, hogy magyarul játszhassuk és nem a kákán is csomót keresni...

(#13002) rétisün: ahhoz kell egy külön addon, hogy kikapcsolhasd az elemeket.

[ Szerkesztve ]

(#13004) Physicist03 válasza Physicist03 (#13003) üzenetére


Physicist03
senior tag

Konkrétan ezt kell felrakni, hogy ne kelljenek elemek. Ez sima 2.2-höz van, de szerintem a többihez is jónak kell lennie.

(#13005) rétisün válasza Physicist03 (#13003) üzenetére


rétisün
veterán

ja, olyanom nincsen :N (#13004) Physicist03 kösz!

de most amúgy is az sgm-et akarom befejezni (bár abban is merülnek az elemek :D )

illetve gondolkodom az alapjáték újbóli végigjátszásán (legfeljebb némi grafikai tuning, esetleg egy-két dolog kicsit feljavítva :B ), bár gyanítom elég fapadosnak tűnne az sgm/enot/sniper végigjátszása után.

most megint eszembe jutott, amikor először játszottam végig az alapjátékot....2 éve karácsony valamelyik napján, szépen nekikészülődtem hogy na most aztán jól végigjátszom vele az estét. betöltöttem az utolsó mentést (már a helikopterekhez kellett menni, de persze fogalmam sem volt még akkor a befejezésről) leadtam két lövést, azaz kb. még 10 másodpercet játszottam, és végeztem is. :DDD

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13006) Aarpok válasza rétisün (#13002) üzenetére


Aarpok
őstag

[link] Ez torrent de itt is említi,hogy el lett távolítva az elem használat.Состав сборки ezt kell lenyitni és a legutolsó sort nézni: Дополнение: Убраны АКБ для детекторов.

Аарпок

(#13007) Dhampir


Dhampir
félisten

FANTOM 5338888 Sniperjét futtatva ugyanúgy rendszergazdaként kellett indítani a játékot, mert különben kidobott, és nem véletlenül, mivel SGM 2.2-re épül.

Sokat jelent a könnyítés az elején, Iránytű képződménnyel feltunningolva, messzehordó mesterlövész szerszám, amire hangtompító is csavarható stb..

A menübe kilépve nem a Stalkerbe illőnek érzem a háttérgrafikát, de valakinek biztosan ez jön be, ez a mod fejlesztőjének a fantáziavilágába való.

Sajnos a baloldalon megjelelő PDA-üzenetek, közlemények mind idegennyelvűek.

[ Szerkesztve ]

(#13008) rétisün válasza Dhampir (#13007) üzenetére


rétisün
veterán

na igen, a csontvázak meg piros szemű koponyák tényleg nem túl stalkeresek, de ez legyen a mod legnagyobb hibája......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13009) Plazmacucci válasza Physicist03 (#13003) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hú nagyon örülök, de attól még tény, hogy mókás és szokatlan. :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13010) Thome válasza #90933760 (#12933) üzenetére


Thome
addikt

Köszönöm, kipróbálom! :R

(#13011) PeL válasza Plazmacucci (#13001) üzenetére


PeL
addikt

Nem én csináltam :N

(#13012) bunfi válasza rétisün (#13005) üzenetére


bunfi
őstag

Én is ugyanígy jártam vele. Végigszenvedtem a helikopterig, többször nekiugorva, hogy mindenki túlélje, majd másnap gondoltam játszom tovább és jött a kérdés, hogy maradsz vagy endgame videó.

Szerk: találtam egy valamivel gyorsabb módot az SGM Enot letöltésére itt

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13013) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

szereztem szerszámokat Kardánnak , de olyan mintha meg se kapta volna :F
ugyan úgy nem fejleszti a fegyókat :(

de azért így is klafa :K

WOT: kissio

(#13014) Dhampir válasza rétisün (#13008) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, inkább a Painkillerhez illik. :)

(#13015) dodopek válasza Dr.Én (#13013) üzenetére


dodopek
addikt

Nem lehet, hogy szomjas? Vagy asszem olyan is van, hogy hiába szerzed meg a finom/kalibráló készletet, amíg a durva nincs meg, addig nem használja....

(#13016) rétisün válasza Dr.Én (#13013) üzenetére


rétisün
veterán

ha fejlesztés ablakban rámész, amit fejleszteni akarsz (bal oldalon) ki kell írja pirossal, mi nincs meg a fejlesztéshez, durva-finom munkához való, kalibráló szerszám, netán vodka :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13017) Dr.Én válasza rétisün (#13016) üzenetére


Dr.Én
veterán

ezt próbáltam ki de ki fagy [link]
akkor folytatom az itatást, meg keresem a durva szerszámokat...
mert a kalibráló és egyszerü szerszámok oda adva neki :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#13018) Aarpok válasza Dr.Én (#13017) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor az már nem zatonban lesz :N Ezeken a területen (zaton,jupiter,) 2 db szerszámkészlet található.Pripyat kivétel ott 4 db van mert a katonai szerelőnek csak ott vannak.

Más : az új módban lassan szavazást kell kiírni a szerszámok helyére,mert szinte mindenki más helyet jelöl meg.Igaz most 3 - man a vaserdő környékére szavaztak.Kíváncsi leszek hogy hol akadok rájuk,ha egyátalán rájuk lelek.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#13019) Physicist03 válasza Dr.Én (#13017) üzenetére


Physicist03
senior tag

Valószinű azért fagy ki, mert rosszul irod be, hogy mit akarsz spawnolni.

(#13018) Aarpok: A Smaragdnál is nézz szét :K Ja és csak a durva munkához való szerszámok vannak a modban.

[ Szerkesztve ]

(#13020) Aarpok válasza Physicist03 (#13019) üzenetére


Aarpok
őstag

Értem és köszi :R Majd meglesem :K

Аарпок

(#13021) rétisün válasza Dr.Én (#13017) üzenetére


rétisün
veterán

én ezt a módszert többször is használtam, enotban is, sniperben is :B (szerszám, strelok levele, hiányzó dokumentumok) de sose fagyott, valószínűleg, ahogy Physicist03 is írja, rossszul írtad be, mi kellene.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13022) Dr.Én válasza Aarpok (#13018) üzenetére


Dr.Én
veterán

értem, akkor a megyek aztán viszek sk vodkát, na meg keresek fegyvereket alkatrésznek ,meg ruházatot....

Physicist03
(#13019
hát igen, lehet....most igy utólag kétszer kértem olyan szerszám készletet amit már oda adtam neki, lehet az volt a baj :B

rétisün
(#13021)
jó pár órát el lehet keresgélni, aztán nem biztos tényleg meg találja az ember amit keres.... :K

:R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#13023) rétisün válasza Dr.Én (#13022) üzenetére


rétisün
veterán

"kétszer kértem olyan szerszám készletet amit már oda adtam neki, lehet az volt a baj"

attól nem fog fagyni, max lesz egy szerszámkészleted, amit hurcolhatsz magaddal végig. a szerelőnek odaadni nem tudod, eldobni nem lehet....de ugyanez van akkor is, ha pripjatyban találsz olyan szerszámot, amit már odaadtál a szerelőknrk, a játék végéig cipeled magaddal.

valószínűbb, hogy rosszul írtad be, én a magyarítás fájljaiban szoktam megkeresni total commanderrel, mit kell beírni.

"jó pár órát el lehet keresgélni, aztán nem biztos tényleg meg találja az ember amit keres...."

igen, sokat lehet keresgélni, gyakran még a térképeken jelölt helyeken sincs meg, amit keresel. szerszámok esetében érdemes bagolytól infót venni, előtte quicksave, megveszed az infót, visszatöltöd a korábbi mentést.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13024) Aarpok válasza rétisün (#13023) üzenetére


Aarpok
őstag

Tényleg az a legjobb módszer ha az ember nem akarja átforgatni az egész zónát a szerszámokért. :D

Аарпок

(#13025) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Mindíg megkeveredek ebben a nem rövid küldetésben. Már beszéltem a hídon a taggal, kimentettem magam a klán vezéreknél, és most itt tartok:

Mit kellene csinálnom, mert a zsoldos vezér az alállomásnál semmi értelmeset nem mond, és hiába megyek a klán vezetőkhöz is...

Köszi!

(#13026) Dr.Én válasza rétisün (#13023) üzenetére


Dr.Én
veterán

oké, valószínű akkor rosszul írtam, be, majd hétvégén meg sasólom mit baxtam el :B

Bagoly, kapzsi egy madár, a sima COP-ban nem kért ennyit egy infóért mint itt :D

WOT: kissio

(#13027) McTuja válasza dodopek (#13025) üzenetére


McTuja
tag

Oda mentem hozzá és nyomtam mindegyikből az elsőt és semmi jutalom mends el és probálgasd angol tudás nélkül nemtom mi mitjelent de nemkapsz semmit szerintem

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#13028) dodopek válasza McTuja (#13027) üzenetére


dodopek
addikt

De nem ajánl fel olyat, amiből bármi párbeszéd alakul...

(#13029) rétisün válasza dodopek (#13028) üzenetére


rétisün
veterán

én megcsináltam ezt mindkét verzióban, itt van róla szó, itt meg FeketePok segítsége.

bár ha senkivel sem tudsz beszélni, akkor valami bug lehet a dologban :F mindenesetre ha valamikor is még elvállalnám azt küldit, tuti azt a verziót választom, amelyikben a szolgálattal beszélek először, abban (úgy tűnik) kevesebb a hibalehetőség.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13030) Dhampir


Dhampir
félisten

Egész hangulatos ez a SNIPER. Ami kevésbé tetszik, hogy a fejlesztője a mocsár ösvényeit is telerakta anomáliákkal, így nem lehet gyorsan futkosni a susnyásban.

Amikor felvettem, az aknakereső érzékelőjét a híd alatt, akkor a kerítésnél lévő átjáróban áthaladtomban valaki megszólalt, egy monológot hallottam. Ezután 2 vámpír vett üldözőbe, de inkább elszaladtam.

A Kordonnál lévő előörsön a kereskedő egy olyan ereklye megkeresésével bízott meg, ami a "mi területünkön" található, de még nem sikerült rábukkanni.

A Kordon és a Halászfalu kereskedőjétől ruhát nem, csak fegyvert lehet rendelni? :F

Tévézzetek. :)

(#13031) Dhampir


Dhampir
félisten

Még eszembe jutott valami. A mocsárból kimenni a Kordon felé csak egyetlen bejáraton át lehetséges? :F
Itt kísérő nincsen, és más kijáratot nem találtam, emiatt mindig végig kell menni az egész mocsáron.

A Gépház megközelítése aknakeresővel még csak ezután következik. A hídhoz is újból vissza kell mennem, mert a vagont nem vizsgáltam át, akkor majd elkaphatom a vérszívókat is.

Egy zsoldos ruhám van, amit a Kordonban lévő technikus már nem tud megjavítani, szerinte annyira rossz állapotban van.

(#13032) PeL válasza Dhampir (#13031) üzenetére


PeL
addikt

a javításra van valami okosság, majd Süni felvilágosít. Egy paramétert kell átírni valamelyik config fájlban ami nem szab limitet a ruhák/fegyverek javíthatóságára

(#13033) Dhampir válasza PeL (#13032) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, az hasznos lenne, mert nem minden ruhát lehet leszedni, illetve amelyik elvihető, az általában rossz állapotú. A hídnál volt egy exoba öltözött bandita, de sajnos levehetetlen volt a szerkója.

(#13034) rétisün válasza Dhampir (#13031) üzenetére


rétisün
veterán

keress rá itt a topikban a bad_cond kifejezésre, ott megtalálod mit kell átírni.melóból, telefonról konkrétabbat nem tudok segíteni. :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13035) LeoDelux válasza Dhampir (#13033) üzenetére


LeoDelux
csendes tag

Üdv!
A gamedata/ configs/misc/ trade/ -ben a trader fájlban kell átírni:
buy_item_condition_factor = 0.0

(#13036) LeoDelux válasza LeoDelux (#13035) üzenetére


LeoDelux
csendes tag

A javítás a sniper modban : A gamedata/ configs/misc/engineer/stalkers_upgrade_info.ltx

bad_cond = 0.0

(#13037) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

SGM 2.2-ben komolyan nincs hangja az ellenfelek lépteinek? Meg csak én vettem észre, hogy a semmiből termelődnek? Egyébként a mod jóindulattal is csak közepesnek nevezhető. Semmi más kihívás nincs benne mint egyedül lemészárolni átlag 15 fős ellenség kupacokat. Elég ergya így.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13038) Thome


Thome
addikt

Hali!

SGM 2.2 Enot verziót honnét tudnám letölteni? Nem találom sehol, valószínűleg nálam lesz a hiba.
(BTDigg-es megvan, de Magnet linket nem látja az utorrentem)

(#13039) Thome válasza Thome (#13038) üzenetére


Thome
addikt

Aucs, működik az csak én vagyok a béna... :U
Problem solved!

(#13040) Physicist03 válasza Plazmacucci (#13037) üzenetére


Physicist03
senior tag

A mod kiváló! Szerintem te valami mással játszol... vagy játszottál 1-2 órát és az alapján alkotsz véleményt :U

(#13041) Aarpok válasza Physicist03 (#13040) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem mindenkinek jön be az SGM mód nincs ezzel baj.Lehet más módokat is keresni. :K

Аарпок

(#13042) Dhampir válasza LeoDelux (#13036) üzenetére


Dhampir
félisten

Időközben visszaolvastam a keresővel, és átnyálazva a config-ról szóló hozzászólásokat végül megtaláltam, köszönöm! :R

Minden bad_cond-ot átírtam 0.0-ra.

gamedata/ configs/misc/engineer/stalkers_upgrade_info.ltx

bad_cond = 0.0

Arra van javítási lehetőség, hogy a mocsári ösvényeken ne legyen annyi anomália? :B
Szerintem ez már túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#13043) Physicist03 válasza Aarpok (#13041) üzenetére


Physicist03
senior tag

Oké, de eddig még itt mindenkinek tetszett... meg hát az sem igaz, hogy csak annyiból áll, hogy 15 fős csapatokat kell hentelni... Na midegy.

Hogy haladsz egyébként az új moddal?

(#13044) Plazmacucci válasza Physicist03 (#13043) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nehogy már sértse az önérzetedet :)) Már vagy 4 órát fektettem bele, de csak olyan feladat volt, hogy most nyírj ki egy csapat disznót, nyírd ki a banditákat, aztán nyírd ki a banditákat, és végül nyírd ki a banditákat akik ott tanyáznak ahova pont menned kell. Nyilván lesz más is, de idáig annyira béna shooter hangulatot áraszt... Az alapjátékban legalább nem mindenki akar megölni, és bárkivel lehet cuccokat barterezni. Az már csak hab a tortán, hogy a program előre felkészít a sok halálozásra mikor töltés közben kiírja, hogy mentsél rendszeresen, hogy elkerüld az sok ismétlést...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13045) Aarpok válasza Physicist03 (#13043) üzenetére


Aarpok
őstag

Nehezen :O Szinte beálltak a küldetések és alig mozdulnak jó irányba.Annyit sikerült feltalálnom,hogy abba az eszközbe cuccok kellenek (találtam 3 panelt).Az artik sem gyűlnek a dokinak,hogy megcsinálja a szuperartit.Kardánnak megtaláltam a szerszámot (szennyvíztisztítónál hevert).Van exom,jó fegyvereim.Meg közben Szakáll is nyaggat artikért mondjuk neki csak 4 kell és persze a legritkábbak.Szóval most annyira nem pörögnek az események,de talán csak beindul egyszer. :K

Аарпок

(#13046) Physicist03 válasza Plazmacucci (#13044) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nem sérti, de látod, hogy eltaláltam? Na nem 2 órát toltál hanem 4-et, nem sokkal több. Egy ilyen modnál véleményalkotásra a nullával egyenlő. A Kordon és Mocsár ilyen lesz, de ha átérsz Zatonba azután már kárpótol a játék hidd el :K Kordon és Mocsár nem sikerült olyan jól. A többi helyszinen már lehet majd rendesen kereskedni is. "Az már csak hab a tortán, hogy a program előre felkészít a sok halálozásra mikor töltés közben kiírja, hogy mentsél rendszeresen, hogy elkerüld az sok ismétlést" Ez az alapjátékos töltőképernyőknél van. PeL nyilván átemelte onnan a szövegeket, mert a modos töltőképernyők alatt viccek olvashatóak. Kár is lett volna leforditani, mert nagyon értelmetlen viccek, az oroszok nem a nagy viccek mesterei :DDD

(#13045) Aarpok: Lesz ez még jobb is remélhetőleg :C

[ Szerkesztve ]

(#13047) Plazmacucci válasza Physicist03 (#13046) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Angolul játszok. Szerintem hibátlan a fordítás, eddig nem találkoztam google translate mondatokkal. Az is érdekes, hogy kordonból átmentem a mocsárba, de a térkép szerint már a mocsár terült el köztem és a kordon között :D Adok neki egy esélyt de ha túl sok hajam hullik ki akkor nem folytatom.
Egyébként eddig minden mod amit kipróbáltam a végén adta be a kulcsot. OL 2010 Pripyat városában crashelt és nem tudtam továbbmenni, CS Complete moddal akkor crashelt amikor átértem a felvonóhídon, és nem ment tovább többet. Nincs szerencsém ezekkel. SGM csak egyszer dobott ki csak az asztalra :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13048) #90933760 válasza Plazmacucci (#13047) üzenetére


#90933760
törölt tag

SGM is meg tudja csinálni, hogy kihal az összes mentésed és kezdheted elölről. A végén a katonai raktárak vagy melyik terület volt az mikro 68 ezerszer kellett kinyírni ugyanott mindenkit. Na az is retek volt. De amúgy jó mod. Részletességben nincs jobb tudtommal (új küldik, új területek).

(#13049) Physicist03 válasza Plazmacucci (#13047) üzenetére


Physicist03
senior tag

Még egy tipp, kapcsold ki az automentést, mert attól is szeret fagyogatni.

(#13050) Plazmacucci válasza Physicist03 (#13049) üzenetére


Plazmacucci
félisten

rendben srácok megpróbálom! Majd írok, hogy meddig jutottam, vagy hogy mikor basztam földhöz a klaviatúrát és gyújtottam magamra a lakást :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.