Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Dhampir válasza rétisün (#34000) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon művészire manipulált képek, persze megvan így is a sajátos hangulatuk (sajnos).

(#34002) Aarpok válasza rétisün (#34000) üzenetére


Aarpok
őstag

Kár érte szép hely volt annak idején.Most már viszont az enyészet és a természet helyszíne lett.

Аарпок

(#34003) McTuja


McTuja
tag

Stalker cop dacolva a halállal a setup élindítása után kidob valami russian db file hiba telepítésnél rögtön.
Nem lehet valahogy ezt kikerülni ?

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#34004) McTuja válasza McTuja (#34003) üzenetére


McTuja
tag

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#34005) kekeeci válasza McTuja (#34004) üzenetére


kekeeci
senior tag

Dehogynem, mivel ez egy orosz nyelvű telepítő, egyszerűen csak csinálnod kell egy magyar nyelvű telepítőt és minden jó lesz. :Y :DD

Amúgy néhány hozzászólással ezelőtt már szó volt erről a problémáról.

(tzs182-nek ajánlanám, hogy az oldalán a letöltési link mellé tegyen egy telepítési útmutatót, illetve itt az összefoglalóban is meg lehetne említeni a problémát.)

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#34006) McTuja válasza kekeeci (#34005) üzenetére


McTuja
tag

Köszi valakinek nincs mentése sgm2.2 enot hogy átugorhassam a mocsarat meg a cordont ?
rögtön zatonba menni.

https://prohardver.hu/tema/s_t_a_l_k_e_r_call_of_pripyat/hsz_30126-30126.html

(#34007) rétisün válasza McTuja (#34006) üzenetére


rétisün
veterán

este meló után megnézem, talán van. De lehet csak holnap délelőtt tudok rá sort keríteni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34008) rétisün válasza McTuja (#34006) üzenetére


rétisün
veterán

nincs sajnos, csak a gamedata mappát mentettem el, mentéseket nem. amikor legutóbb egy kicsit játszottam vle, akkor meg nem jutottam el zatonig.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34009) Dhampir válasza McTuja (#34006) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez olyan kérés, mint hogyha bemennél egy szál vékonyan a konditerembe és egy óra múlva már indulhatnál is valamelyik testépítő versenyen. :D

A fenti gondolathoz kapcsolódóan, esetleg az alábbi segítséggel: :DD

(#34010) Aarpok válasza McTuja (#34006) üzenetére


Aarpok
őstag

[link] Ez talán működhet PeL kolléga osztotta meg hajdanán.

Аарпок

(#34011) shield válasza Dhampir (#34009) üzenetére


shield
Topikgazda

Első ránézésre, IQ hiányos kisebbségi.... :DD :DD :DD

Aarpok ez biztos működik, erre emlékszem, többen is használták.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34012) Aarpok válasza shield (#34011) üzenetére


Aarpok
őstag

Oké csak azért nem irtam biztosra, mert magam nem használtam sosem. ;)

Аарпок

(#34013) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

kekeeci: a javaslatot megfogadtam, átírtam az ajánlót az általatok korábban jelzett gondok alapján, megoldással. Megfelelő lesz? S.T.A.L.K.E.R. - Dacolva a Halállal 1

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#34014) kekeeci válasza ' Tzs , (#34013) üzenetére


kekeeci
senior tag

:K

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#34015) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Sziasztok! Feltenném újra a Stalkert. Egy olyan modot keresek ami rengeteg contentet, küldetést, fegyvert, armort és a craftrendszert formálja újra picit.

Olvastam erről a Last Day modról, amiben rengeteg minden van. Mi a véleményetek róla? Gondolom angol nyelvű, vagy is remélem.

(#34016) Balathruin válasza Mr_no_Name (#34015) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem lenne rossz, de annyi mindent próbál máshogy csinálni, hogy a végén nem úgy működik ahogy kell. Mivel Misery alapú, lehet jobb lenne először azt kipróbálnod.

(#34017) Mr_no_Name válasza Balathruin (#34016) üzenetére


Mr_no_Name
tag

A Miseryt régebben kipróbáltam, az annyira nem jött be :/

(#34018) Yutani válasza Antonius1978 (#33929) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szia! Érdeklődnék, hogy áll a Chernobyl Chronicles magyarítása?

#tarcsad

(#34019) rétisün válasza Mr_no_Name (#34017) üzenetére


rétisün
veterán

az összefoglalóban van említve pár mod, a legtöbbhöz magyarítás is van, azok ajánlottak.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#34020) TTomax


TTomax
nagyúr

Sziasztok,csak grafikai mod érdekelne mivel érdemes próbálkoznom?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34021) Balathruin válasza TTomax (#34020) üzenetére


Balathruin
veterán

AtmosFear, Absolute Nature
Fegyverekhez OWR3, de már nem emlékszem működik-e a másik kettővel.

(#34022) TTomax válasza Balathruin (#34021) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ezek a Remake-ben benne vannak igaz?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34023) Balathruin válasza TTomax (#34022) üzenetére


Balathruin
veterán

Azt inkább hanyagolnám, kivéve ha szereted a nem működő játékokat, vagy ami ok nélkül kifagy mindentől.

(#34024) TTomax válasza Balathruin (#34023) üzenetére


TTomax
nagyúr

Értem,és 2010óta nem készült újabb csak grafikai mod?Valami általános,esetleg skálázható?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34025) Balathruin válasza TTomax (#34024) üzenetére


Balathruin
veterán

Olyan ami el is készült nem igazán van. Minden egyes mod beleütközik a 32 bit memórialimitjébe, főleg hogy itt három viszonylag nagy pályán játszódik a játék.

(#34026) TTomax válasza Balathruin (#34025) üzenetére


TTomax
nagyúr

Értem,köszönöm! :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34027) TTomax válasza Balathruin (#34021) üzenetére


TTomax
nagyúr

Működik vele,de a bin foldert nem szabad bemásolni mert akkor crash. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34028) TTomax


TTomax
nagyúr

Zombimészárlás. :) Imádom még mindig ezt a játékot!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34029) Aarpok válasza TTomax (#34028) üzenetére


Aarpok
őstag

Vagyunk így egy páran ezzel ;)

Аарпок

(#34030) shield válasza TTomax (#34028) üzenetére


shield
Topikgazda

Szeretem én is a Fűrésztelepet.
Ha Zatonon kezdődik a mod, akkor irány a Fűrésztelep, rohanás fel a padlásra!
Kevés a lőszer, a pisztoly is jól dolgozik. :D

Aarpok jól mondod!

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34031) TTomax válasza shield (#34030) üzenetére


TTomax
nagyúr

Gránátozni is kellett serényen,mert ahogy kinéztem máris 6-8 zombi fordult rám.Szerencsére az is akadt egy pár darab a padláson. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#34032) shield válasza TTomax (#34031) üzenetére


shield
Topikgazda

Persze én is megszoktam kínálni őket gránáttal. Ha szerencséje van az embernek és nem tódul be az összes és a bentiek ki vannak lőve, akkor gyorsan le a létrán, némi muníció és fegyver begyűjtése után be lehet csalogatni a többit is. :D

Sajnos már legalább két hónapja nem játszottam. :O

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34033) Yutani válasza shield (#34032) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én a Chernobyl Chronicles modot kezdtem el. Üdítő volt nekilátni egy olyan modnak, ami nem az eredeti játékot csavargatja (pl. Stalkersoup), hanem új sztorija van (mint pl. a Wind of Time).

#tarcsad

(#34034) ' Tzs , válasza Yutani (#34033) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Én is nekiállnék, de jobb lenne magyarul :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#34035) Yutani válasza ' Tzs , (#34034) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, elég sok benne a szöveg, már az elején is.

#tarcsad

(#34036) Antonius1978 válasza Yutani (#34033) üzenetére


Antonius1978
addikt

Szia, leirnad reszletesen hogy te hogyan telepitetted fel ? Neked bedob egy hulye uzenetet, asszem a kepet fennebb betettem a forumba, es gozom sincs hogy miert nem indul el, mi baja...

(#34037) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Sztókerek, itt van annak a magyar srácnak az oldala, aki, amint ideje engedi, esetleg rajzolna magyar fegyvereket, de akár bármi más fegyvert is tudna, épp most irtam rá FB-n, hogy azért kb mennyi zsozsóért csinálná szívesen, várom a válaszát :)
[link]

(#34038) Balathruin válasza Antonius1978 (#34037) üzenetére


Balathruin
veterán

Hogy őszinte legyek én sosem fizetnék olyanért ami egy ingyenes mod része lesz. Az remélem megvan hogy nem csak modell és textúra kell, de a fegyver néhány része és az összes kiegészítő is és egy speciális "csontváz"-t igényel plusz animációk is kellenek hozzá. Mindezt olyan formátumú fájlokban amit a játék tud kezelni, vagy a játékhoz készült eszközökkel át lehet konvertálni.

(#34039) shield válasza Yutani (#34033) üzenetére


shield
Topikgazda

Én megvárom míg Antonius1978 végez a fordításával. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#34040) Antonius1978 válasza Yutani (#34033) üzenetére


Antonius1978
addikt

Tudjal rola, hogy kell hozza egy toldozas-foldozas, mert Pripjatyban maskepp az egyik kuldetesnel - amikor a hazteton kuksolsz - ossze fog omlani a jatek.

tzs182 ez rem egyszeru, csak kellene egy kis csapatmunka, hogy minden szarsaggal ne en foglalkozzak, es akkor hamarabb meglenne.

Balathruin hat ez igaz, hogy ingyenes lesz, de csak 1x kell megcsinaltatni, es azutan elterjedhet az egesz Sztalker univerzumban.Es ugyan miert ne szerepelhetnenek a magyar gyartmanyu AK klonok, pisztolyok, valamint mesterlovesz/anyagrombolo puskak ? M3 Elefant, M6 Hiuz, Szép Mesterlövész Puska - pont igy lenne a neve, ej de szep is volna :D
Az xFreex, es altalam keszitett Turul modban benne van egy AMD-65, es hidd el, allatira tetszik,imadok vele lovoldozni, csak azt hasznalom :K

UI : amugy Tamas megmondta az arat, 40.000-ert hajlando modelleket kesziteni.Mostmar csak arra varok hogy megirja, hogy kb hany honap alatt tud 1 modellt megcsinalni, hogy ugy huzzam en is a nadragszijat, hogy tudjak felretenni penzt erre a celra.Majd a tobbi forumba is beirom, hatha akad adakozo kedvu sztalker,akinek ez fontos volna.

shield ma pl hosszas kihagyas utan dolgoztam a forditason kb 5-6 orat, a meg leforditatlan szovegreszeket (volt jo par oldal meg) mind Google forditoztam, es bemasoltam az angol szoveg ele, talan ma is lesz idom kicsit forditgatni, naszoval, ezzel a modszerrel minden megvan, mar csak ossze kell nezzem a magyar gepi forditast az angollal, es atalakitsam, azonban meglesz az osszes parbeszed forditasa.Leforditottam az osszes kuldetes nevet,mind3 palyan, mar csak a hozzajuk tartozo szoveget kell gepi/sajat forditozzam.Beleneztem a kepzodmenyekbe is, azoknak is leforditottam a nevet, a magyarazatuk meg varat magara.Jo lenne, ha te, vagy valaki mas osszefesulne valahogy a loszerek es fegyverek leirasat tartalmazo allomanyokat a mar magyarra forditott modok es az alapjatek hasonlo allomanyaival.
A feliratozos allomanyt is leforditottam, ez a jatek vegen tunik fel, beteszem a KESZ mappaba.
Az information es gui allomanyt kell meg leforditsam, a PDA nevut rad biznam, abban csak 1-1 szo van.
Ha mindez megvan, akkor lezsirozom a neveket, es javitjuk ahol kell, az olyan neveket, amelyek mar 100%osan biztosak, azokat mar eleve a forditasban igy hasznaltam.
Esetleg ha Erdo raerne, akkor 3 allomanyt lefordithatna - ha olvasod, akkor kb annyi szoveg van mindegyikbe osszesen mint amit leforditottal a keresemre, a monolitos halandzsat - es 1, de legtobb 2 het alatt mar minden magyar lenne, lehetne magyarul nyomatni.

UI 2 : jah igen, barki barmit vallal be, ne felejtse el, hogy az angol szoveget is benne hagyja, hogy eldonthessem, hogy osszeillik-e az en forditasommal, marmint tortenet stb szempontjabol, ugyanis 3x vegigvittem a modot, utoljara 2-3 honappal ezelott, igy meg nagyjabol emlekszem, hogy mi kovetkezik, es akkor bele tudok magyarazni lenyeges infokat is stb.

[ Szerkesztve ]

(#34041) Balathruin válasza Antonius1978 (#34040) üzenetére


Balathruin
veterán

Az AMD modell honnan van amúgy? Ez az?
Radium-ban is van.

(#34042) Antonius1978 válasza Balathruin (#34041) üzenetére


Antonius1978
addikt

Igen, pontosan az a fegyver, es a The Armez Zone (TAZ)-t keszito modder (marokkoi ficko, a neve Mohamed) alakitotta at Sztalker fegyverre, a modelt en kuldtem neki - egy oldalon talaltam a neten, o is ismeri, tudott rola - es a keresemre megcsinalta az atalakitast, es tudott neki tenni animaciot is, de azon az aron, hogy az eredeti mellso markolatot le kellett szedje, mert nincs ilyenszeru fegyver az egesz Sztalker vilagban, azaz magyaran nem volt hozza olyan animacio ami talalt volna hozza (az egyeduli hasonlo fegyver az Eliminator, vagy mas modokbol a Steyr AUG ha jol emlekszem, de azok nem talaltak ehhez a modellhez), igy leszedte a mellso markolatot, es mint latod engedelyezve van tavcso, granatveto, es hangtompito.
De en ezekbol egyet sem hasznalok, csak a sima fegyvert, ugy ahogy van. Szerencsere maga a modell eleg nagy, nem ugy mint a Radiumban, ott kissebbnek tunik, azaz kicsit osszement a mosasban, de az is lehet, hogy az az eredeti meret es ez a modell nagyobb.
Amugy van egy teljesen uj modell is, ami kulonbozik a Turulostol es a Radiumostol is, ahogy elneztem [link] , de nekem a Turulos tetszik a legjobban, foleg, mert xFreex csinalt neki egy nagyon fasza texturat, sot, annak alapjan en is csinaltam egy sarga szinu markolatos valtozatot.

(#34043) Balathruin válasza Antonius1978 (#34042) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem hinném hogy kicsi, ha megnézed a videót akkor csak simán magas a FOV. Alap CoP olyan mintha kétszeres nagyításba néznéd a világot.

(#34044) Erdő válasza Antonius1978 (#34040) üzenetére


Erdő
tag

Küldd el azt a három állományt!

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#34045) #47205632


#47205632
törölt tag

Hali.

Felraktam az AMK-t. Hol érhető el hozzá a páncélzat full fejlesztés és a lőszer az új hulláknál patch? Az itteni linkek nem jók már.
Továbbá érdekelne az Atmosfear, az Absolute nature és az Absolute structure is, bár már nem emlékszem az utóbbi mire is kellett. Ezeknek a linkjei sem működnek.

(#34046) sklopp válasza #47205632 (#34045) üzenetére


sklopp
őstag

Itt keresd.

(#34047) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Nos, írnék egy kis összefoglalót a Stalker - Last Day c. modról.

Ahogy írja a mod deszkripsön, ez a mod a Misery és a Call of Chernobyl kevérékének továbbfejlesztett változata.

Véleményem szerint ezzel a moddal, így ahogy ez kinéz és megvalósult, személy szerint én így képzeltem el anno általános iskolásként a Stalker c. játékot akkor, mikor még csak mendemondák keringtek a ritka net és számítógépek idejében erről Csernobilos, zónás játékról.

Millió egy tárgy, fegyver és páncél amiket fejleszteni lehet, az összes frakcióhoz be lehet lépni, a PDA-n rendesen chatbeszélgetések vannak, ha megölsz valakit arra a többi stalker reagálni fog valamilyen üzivel, ha elsütöd a fegyvered és vannak a közelben akkor kiposztolják, hogy lövéseket hallottak és nem tudják ki volt az, de vigyázhat, stb. Hatalmas, szabadon bejárható területek, jó fegyveranimációk és életszerű összetűzések megspékelve gyönyörű grafikával.

Kb 4-5 órát tettem a modba és azt kell, hogy mondjam tökéletes! Ezt már csak csiszolni és bugmentesíteni kell. Nyilvánvalóan vannak benne bugok, és le is fagyott három alkalommal csak úgy, de ettől függetlenül én még mindig azt mondom, hogy ez a legjobb stalker program amit valaha kipróbáltam.

Viszont egy kérdésem van. A játék alapvetően (nem tudom szebben leírni) kurva nehéz. Egy falat kenyérnek, egy korty víznek is csillagászati ára van, és akkor ne beszéljünk arról, hogy egy normális 100%os alapfegyver kezdő ára 20 ezer rubel. 4-5 óra alatt körülbelül hétezer rubelt tudtam összegyűjteni, de egy adag kenyér ára kb 800 rubel. 15 db lőszer ára is 700 rubel a pisztolyomba. Sok teknikus és trader van lerakva szerte a területeken, de legutóbb mikor kiléptem a játékból már nagyon szédelgett az ember az éhségtől és a kis éhség jelző piktogram is piros színű volt már :D Ott tartok, hogy nincs mit ennem.

Esetleg aki játszik a moddal, vagy hasonló nehézségű moddal tudna adni pár tippet, hogy merre kéne elindulnom a játékban? Alapküldetés, hogy kapcsoljam ki az agyperzselőt (free stalkerként a kordonból kezdtem megszokásból), de minden olyan tág és baromi elveszettnek érzem magam, nem tudom, hogy merre induljak. A stalkerek adta side-questek pedig össze vissza el vannak szórva az egész zónában, de mire elérnék az egyikhez tuti meghalnék :/

[ Szerkesztve ]

(#34048) #47205632 válasza sklopp (#34046) üzenetére


#47205632
törölt tag

Ezek is 404-esek sajnos. De xfreex elküldte a jó linkeket is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#34049) #47205632


#47205632
törölt tag

Működik az AMK, de ha rárakom az Atmosfeart, az Absolute naturet és az Absolute structuret akkor el se indul a játék. Pedig ezek elvileg kompatibilis modok. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy rondán kell játszani?

Expression : fatal error
Function : CInifile::r_section
File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
Line : 502
Description : <no expression>
Arguments : Can't open section 'gradient_blow0'. Please attach [*.ini_log] file to your bug report

(#34050) Antonius1978 válasza Balathruin (#34043) üzenetére


Antonius1978
addikt

A Turulban is eleg magas a FOV, a Bin-t a Geonesis 2-bol loptam meg annak idejen :DD , de a magas FOV ellenere is normalisnak tunik a fegyver, se nem kicsi, se nem nagy, esetleg lehet hogy a Radiumban meg magasabb a FOV, azt nem tudom.

Dorothy Az Atmosfear es az Absolute Nature mukodik egymassal ??? En ugy tudtam/gondoltam, hogy nem.Ha esetleg nekem van igazam, akkor probald kulon.De szerintem folosleges, nem annyira szar a grafika...

Mr_no_Name Hidd el, ismerem az erzest, mert a Misery-t 3x telepitettem, es 3x le is toroltem, utoljara az a modder biztatott, aki a fegyvereket csinalja hozza, The Armed Zone neven.
De csak agybajt kaptam attol a modtol, tok hulyeseg, hogy az elejen egy szal bugyiban koszalunk sugarszennyezett teruleten.Hat kerdem en, ki az az epelmeju, aki ugyanezt megcsinalna, es egy hatizsakkal, rovidnadragban beallitana most az atomeromube ? Ugye hogy milyen hulyen hangzik ?
Sok dolgot jol csinaltak a keszitok, de bizonyos dolgokban nagyon elvetettek a sulykot.
Pl a fegyverek elhasznalodasa : minden 10 loves utan kapcaval kell suvickold a fegyvert, mert ha nem, elkopik.Ez is egetrengeto baromsag, hisz egy fegyver (es ezt egy magyar AK klonrol olvastam, az NGM-81-rol) legalabb 10 ezer lovest ki kell birjon, mielott elkopna.Aztan meg az AK-kat elastak, sarba martottak, stb, es megis mukodnek, szoval itt is nagyon mellefogtak.De ez a 2 dolog mar annyira felidegesitett, hogy toroltem a francba, nem fogok en orakat kinlodni, kimenni, leloni 3 vaddisznot, sugarfertozest kapni, a 3 vaddisznosonka meg eleg a gyogyitasra, es marad 5 rubeled.Na nem kosz, ezzel en nem vesztegetem az idomet.
Az viszont jol hangzik, hogyha pl nem akarsz ehen dogleni, akkor meg kell edd a radioaktiv allatokat, mert felejtsuk el a boldog mosolyu pekeket a Zonaban, honnan a rabok micsodajabol? A konzerv es a loszer a katonaktol van, nana hogy draga, ezt meg tudom erteni.Es a valosagban nem kell 2 tar loszer, hogy ki tudj nyirni egy vak kutyat...Eleg 1 loves elmeletileg, vagy legtobb 2.Igy ertheto, hogy nem olcso a loszer, mert nem vekaval hozzak a katonak. 10 tar loszerrel az egesz Zonat bebarangolnad, es meg maradna is meg belole :D

De vissza a te problemadra.Hat szerintem eloszor barangold be a kezdoteruletet, szedj ossze amit tudsz, a foloslegeset add el, ha tudsz, akkor szerezz az ellensegtol valami megfelelobb fegyvert, es javittasd meg.Aztan keress kepzodmenyeket, hogy kisse felturbozd magad, ha lehet.Addig maszkalj a palyan, amig ossze nem szedsz egy normalis fegyverre es ruhara valot, valamint kajat stb.A normalis fegyver lehet egy vadaszpuska, az elmeletileg jo, mert szinte egyszerre ki tudod loni mind a 2 csovet.Csak ha sok mutans jon rad, akkor szivas, igy jobb egy legalabb 7 loszeres soretes.Esetleg egy gyorstuzelo geppisztoly.Kozepes tavra meg egy AK + tavcso legalabb.Ezekkel mar atmehetsz a kovetkezo palyara, ott is mindent fedezz fel, es azutan indulj a kovetkezore, stb, de visszaterhetsz Kordonba is hogy eladd a szajret, vagy mas sztalkerekre is rasozhatod, ahogy a jatek engedi...

Dorothy mint mondtam, kulon probald,ha ugy sem megy akkor hagyd a francba, inkabb telepitsd fel ugy ahogy mukodik, es jatssz ugy, es kesz.

UI : epp most fejeztem be a COC osszes tarsalgasi allomanyanak forditasat.Hatra van meg, 3 allomany, amiben a kuldetesek leirasa, es a hozzajuk fuzodo szovegek vannak, osszesen kb sovany 12 oldal.
A tobbit Shield es Erdo intezi.Ezek utan mar csak a neveket kell teljesen lezsirozzam es atirjam a karakteres allomanyban, valamint johet az atalakitas Sztalker betukre.Es akkor azt hiszem kesz is van.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.