Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) sklopp válasza ' Tzs , (#35048) üzenetére


sklopp
őstag

Elég sok helyen lehetnek még a doksik. Itt összeszedtem a legtöbb helyet, jó eséllyel megtalálod. Ha egy hiányozni fog, vissza kell tölteni korábbi mentést.

(#35052) rétisün válasza Aarpok (#35050) üzenetére


rétisün
veterán

alpha csapat: úgy emlékszem, működik, annak idején én próbálgattam. valaki (talán SaGa?) írt róla elgég részletesen:

"Vegyük Zatont például (minden mapon külön kellesz ezeket beállítgatni a kívánt értékekre!!!)
Zatonban az alfa csapatok 7 helyre spanolhatnak le és mindegyik helyen max 2 csapat lehet (egy csapat 6 tagból áll) így az jön ki, hogy Zatonban egy időben 84 alfa harcos lehet (ez elég durva).
A következő fájlokat kellesz módosítani: gamedata\configs\scripts\az adott map (esetünkben Zaton)\smart\ Itt találunk 7 fájlt aminek szám van a végén. A számok a spawnolási helyeket mutatják. Megnyitjuk rögtön az elsőt zat_sim_9.ltx
Ezeket látjuk rögtön az elején:
[smart_terrain];zat_sim_9
...
max_population = 2
...
max_population = 2 - ez azt jelenti, hogy egy spawnolási pontra 2 alfa csapat spawnolhat egyszerre. Érdemes átírni 1-re.

Tovább nézzük ezeket a sorokat:
[zat_alfa_force_novice]
spawn_squads = zat_alfa_squad_1_novice
spawn_num = {+opt_activate_alfa_force =check_actor_rank(0:100)} 1, 0

[zat_alfa_force_regular]
spawn_squads = zat_alfa_squad_1_regular
spawn_num = {+opt_activate_alfa_force =check_actor_rank(100:200)} 0, 0

[zat_alfa_force_experienced]
spawn_squads = zat_alfa_squad_1_experienced
spawn_num = {+opt_activate_alfa_force =check_actor_rank(200:350)} 1, 0

[zat_alfa_force_veteran]
spawn_squads = zat_alfa_squad_1_veteran
spawn_num = {+opt_activate_alfa_force =check_actor_rank(350:600)} 1, 0

[zat_alfa_force_master]
spawn_squads = zat_alfa_squad_1_master
spawn_num = {+opt_activate_alfa_force =check_actor_rank(600)} 1, 0

Most jön a fontos része! A fentebb leírt sorok mutatják, hogy hogyan spawnolnak az alfa csapatok a játékos rangjá-hoz mérten! A harmadik sorok végén az 1, 0 azt jelenti, hogy 100%, hogy lespanol az alfa csapat. Értelem szerüen a 0, 0 esetében egyáltalán nem spanol le az adott pontra. Szóval ugyanígy át kell írni a többi fájlban is zat_sim_ zat_sim_10 zat_sim_14 zat_sim_15 zat_sim_16 zat_sim_21 zat_sim_24a kivánt értékekre rangonként, aztán Jupiter és Pripyat területein is ugyanígy át kell írni minden spawnolási ponton az általad kívánt értékre. Kicsit hosszadalmas, de hát ez van. Arra figyeljünk, hogy a ranghoz mérten írjuk át mindig az értékeket, nehogy aztán amikor már jobb cuccaink vannak túl könnyű legyen az alfavadászat Ha valami nem érthető kérdezz nyugodtan Vagy ha más valamit szeretnél megváltoztatni a scriptekben/config fájlokban, valószínű az is megoldható."

igen, a doksiknál nálam is előfordult, hogy 4-5 alkalommal is újra kellett kezdeni a keresést, mert nem spawnolta be mindhármat. volt egy poszt régen, amiben benne voltak a lehetséges spawn helyek.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35053) Aarpok válasza rétisün (#35052) üzenetére


Aarpok
őstag

Köszi de nem Saga hanem Physicist03(remélem jól írtam) írt róla.Igen ha nincs meg a 3 dokumentum(nem spawnolt le) akkor az segíthet ha újra kezdjük az egész küldetést.

Аарпок

(#35054) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Mindenkinek köszi a választ!

Lucas küldetés: nem csak, hogy a maradék 2 doksi nincs meg de Lucas is eltűnt. Ott állt az északi előőrsnél, aztán az első doksi felszedése óta nincs sehol. Azt hiszem igaza volt skloppnak, lehet nekiállok Zatontól újra az egésznek (a mocsaras rész nagyon nem volt a kedvencem).

Aarpok, rétisün: köszi! Sejtettem amúgy hogy ez lesz az, de kellett a visszaigazolás. [Itt] már találtam infót erről, de nem volt minden világos, meg [ezt] is tanulmányozni akarom még.
A leírás alapján ki akarom majd próbálni, hogy kicsit hárdkórabb legyen az Alfák tevékenysége a Zónában :D

sklopp: köszi, ezt az infót már teszem is el a tesztfórumba!

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35055) sklopp válasza ' Tzs , (#35054) üzenetére


sklopp
őstag

Ha kell, vannak róluk képek mentve.

(#35056) ' Tzs , válasza sklopp (#35055) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Még jobb! Jöhet! :D Amúgy, újrakezdtem Zatontól. Volt egy kitörés, épp volt egy túlélő gyógyszer rá, beszedtem. Azóta megint ott a Title Doest sárga küldetés.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35057) sklopp válasza ' Tzs , (#35056) üzenetére


sklopp
őstag

Privátban küldöm a képeket.

(#35058) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Sziasztok, nagyon rég jártam a topikban. Jól látom hogy mindenki megint SGM-mel tolja? Bocs ha hülye kérdés, kijött belőle valami új verzió, vagy mi történt?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#35059) Erdő válasza Blizzardking (#35058) üzenetére


Erdő
tag

Nem tudok új verzióról. Szerintem csak visszatérünk a régebbi modokhoz ezekben az ínséges időkben.

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#35060) Aarpok válasza Blizzardking (#35058) üzenetére


Aarpok
őstag

Még valamikor lehetet hallani 3.0-ás verzióról, de hogy most mi lehet azzal azt nem tudom.

Аарпок

(#35061) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Jó látni. Végre egy mod amit én is imerek :DDD
:R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#35062) Yutani válasza Erdő (#35059) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én most a Lost Alpha legutolsó kiadásával játszom. Nagyon tetszik, hogy mennyire át van variálva minden pálya, Yantaron konkrétan csak a tudósok bunkere hasonlít az eredetire, a teljes map gyökeresen különbözik.

#tarcsad

(#35063) shield válasza Yutani (#35062) üzenetére


shield
Topikgazda

Én is nagyon kíváncsi vagyok már rá, de megvárom hozzá a fordítást. Remélem hamar elkészíti a Ficsoport.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35064) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Sziasztok! Szeretném megint elkezdeni az Sgm 2.2-t,valaki be tudná linkelni ezeket?

1 SGM 2.2
2 2.2 fix 19.03
3Guns addon
4 Guns addon patch
5 Absoluth nature 3 lite
6 Atmosfear 3
7 Athmosfear 3 skyfix
8 AF3 merge pack
SGM magyarítás

Köszi! :R

(#35065) Aarpok válasza Medvelászló (#35064) üzenetére


Aarpok
őstag

"Egy fullos SGM2.2: SGM 2.2+ fix, guns add on+ fix, Absolut sctructures pack, Absolut naure pack, Athmosfear 3.0 SGM 2.2+Merge pack, SGM 2.2 magyarítás by PeL& LeoDelux, + pár apróság Leotól. (Nano hud, több pénz a hulláknál, gyors pack, fény beállítás a fejlámpához, minimap, és még sok minden más. dodopek-től."

Ez az összefoglalóban van ;) Egyedül a skyfix hiányzik belőle.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#35066) rétisün válasza Medvelászló (#35064) üzenetére


rétisün
veterán

én egyszer azért kezdtem újra (már nem emlékszem hányadszor :DDD ) mert a gun addonnal túl könnyű volt. egyrészt túl jó fegyverekhez lehet jutni már az elején (alpha csapattól, pl.) másrészt ezekért a fegyverekért olyan sokat fizetnek a kereskedők, hogy nincs kihívás a játékban. nagyon gyorsan fullos exokat, fegyvereket vehetsz mert egyszerűen annyi pénzed lesz, hogy nem is tudod mire költeni.

viszont egy gun addonnal kezdett játékból már nem tudod utólag kivenni a gun addont.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35067) Blizzardking válasza rétisün (#35066) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem is, ebben az esetben az addon valahogy nem simul bele a játékba. Pedig lehetne jó, ha a tulajdonságok és az árak jól be lennének lőve. Az Enot-ban is vannak plusz fegyverek, de azok jól el vannak találva. Én könnyebbnek láttam az Enot baromságait kiszedni (minden kötszer után éhes lesz, folyton szédül, ilyesmik) és összességében nekem az jobban bejött mint a sima SGM.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#35068) Medvelászló válasza Aarpok (#35065) üzenetére


Medvelászló
senior tag

Az SGM 2.2 fájl-t nem lehet elérni a többit sikerült leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#35069) Aarpok válasza Medvelászló (#35068) üzenetére


Aarpok
őstag

[link] Talán innen elérheted itt is full pack van de gondolom maga a mód telepítője is benne van akárcsak dodopek-nél az összefoglalóban.

Аарпок

(#35070) Dhampir


Dhampir
félisten

(#35071) ' Tzs , válasza Medvelászló (#35064) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Amúgy innen is leszedheted, a skyfix is elérhető.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35072) Aarpok válasza ' Tzs , (#35071) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen de a moddb-n egy all-in-one verziót tölthet le amihez nincs szükség patch-re (fix 19.03; Add Fix 2.2).

"IMPORTANT: Add fix detailed below. S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat SGM 2.2, Atmosfear 3, Absolute Nature 3, Weapons addon, English Translation."

Аарпок

(#35073) Medvelászló


Medvelászló
senior tag

Köszi mindnekinek a segítséget! :R

(#35074) Dhampir


Dhampir
félisten

[ Szerkesztve ]

(#35075) Papa Joe


Papa Joe
tag

Namaszte!

Apró kis szakmai segítséget igényelnék harcos társak... Lerántottam a fullos SGM 2.2 ISO-t, de nem sikerült feltennem az Atmosphere3-at, és a többi grafikai packot, mert több fájl is sérült volt a kicsomagoláskor. Elkezdtem játszani vele, és ki tudja miért, de megtetszett. :)) Ha most felteszem egy másik forrásból lerántva, akkor a mentéseim még vajon megmaradnak?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35076) Dhampir válasza Papa Joe (#35075) üzenetére


Dhampir
félisten

C: /Felhasználók/Nyilvános/Dokumentumok/"A játék neve" mappa

Remélem jól írtam, hogy ott tárolódnak a mentések, amit nem árt valahová elmenteni, mielőtt felülíródnának.
Ha hülyeséget írtam, akkor a többiek majd kijavítanak.

(#35077) Sensut válasza Papa Joe (#35075) üzenetére


Sensut
őstag

A mentéseket előbb ki kell másolni, de vigyázz, hogy az új forrás ugyanaz legyen, mint az előző, hogy ugyanazokat tartalmazza, mert ha kicsit is eltér, a mentésekből csak crash lesz.

(#35078) Aarpok válasza Papa Joe (#35075) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem biztos,hogy jól emlékszem de a mod_parameters mappát is érdemes elmenteni,hogy a statisztikáid megmaradjanak.A heye: gamedata/configs/mod_parameters

Аарпок

(#35079) Rony949


Rony949
őstag

Tis is várjátok a Chernobylite-ot? :)

(#35080) ' Tzs , válasza Rony949 (#35079) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Hát erre kíváncsi leszek. "Talán" betölti az űrt a Stalker után és a Stalker 2 megjelenéséig :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35081) Rony949 válasza ' Tzs , (#35080) üzenetére


Rony949
őstag

Erre gondoltam én is, hogy végül is a Metro szérián kívül nem nagyon van még STALKER hangulatához hasonló játék. Úgyhogy engem is nagyon érdekel, még ha nagyobb hangsúly lesz a horroron, az se érdekel.

(#35082) Dhampir


Dhampir
félisten

Majd elhúzza a nótátokat, plusz "Annabelle" baba is rémiszteni fog?

(#35083) rétisün válasza Aarpok (#35078) üzenetére


rétisün
veterán

jól emlékszel, csak úgy működnek 'rendesen' a régi mentések, ha a ezt a mappát is elmentjük, ebben tárol a játék olyan dolgokat, mint pl. mennyi pénzed van, melyik rejtekhelyeket találtad már meg, talán még a végrhajtott fejlesztéseket is, meg még ki tudja miket.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35084) Papa Joe válasza rétisün (#35083) üzenetére


Papa Joe
tag

Dhampir, Sensut, Aarpok, Rétisün! Hálás köszönet!!! :R :R :R

(#35085) Aarpok válasza rétisün (#35083) üzenetére


Aarpok
őstag

Köszönöm a megerősítést süni sztalker :R :D

Аарпок

(#35086) shield válasza ' Tzs , (#35080) üzenetére


shield
Topikgazda

Miért, lesz Stalker 2?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35087) ' Tzs , válasza shield (#35086) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

[link] | [link] |
[link] | [ez pedig, hát... :)]

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35088) rétisün válasza ' Tzs , (#35087) üzenetére


rétisün
veterán

:C

lehet mégis muszáj lesz fejlesztenem a pc-t? :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35089) Aarpok válasza shield (#35086) üzenetére


Aarpok
őstag

2021-re ígérték talán lesz is belőle valami.

Аарпок

(#35090) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

rétisün: Hah lehet bizony :) (Én is most ruházok be egy még erősebbre, úgy alakult, hogy megveszik a jelenlegi konfigomat :D ) Nem csak a Stalker 2 miatt, hát jön itt egy Metro Exodus is 6 nap múlva :D

Aarpok: Nagyon remélem, hogy a S.T.A.L.K.E.R. 2 nem jut a Half-Life 2 - EP3 sorsára, nagyon nem örülnék! :((

Rony949: bízzunk a legjobbakban! :) Erre a Chernobylite-ra is kíváncsi leszek...

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35091) Dhampir válasza rétisün (#35088) üzenetére


Dhampir
félisten

Van időd a fejlesztésre. :D

(#35090) tzs182

Mik lesznek az új konfigurációd egységei? (például proci, vga)

[ Szerkesztve ]

(#35092) rétisün válasza ' Tzs , (#35090) üzenetére


rétisün
veterán

tényleg, Metro.... alighanem már annak se lesz elég a mostani konfigom. gondolom demo már nem divat, hogy ki lehetne próbálni, elmegy-e a gépen.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35093) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Dhampir: valami ilyenre gondoltam, a héten állítom össze, még kiderül: [link] ez még nem tuti [link] vagy van még ez [link] Érdekel a teljes konfig?

rétisün: javaslom, hogy a jelenlegi gépeden nyisd meg ezt: [link] ha benne van a listában az Exodus keress rá és teszt. :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35094) rétisün válasza ' Tzs , (#35093) üzenetére


rétisün
veterán

:R

a linkelt oldalon a listában nincs ugyan benne, de egy másik oldalon ezt találtam: " the minimum requirements will be similar to the recommended requirements of Metro: Last Light." azaz, ha jól értem kb. olyan gép kell neki, mint a Metro: Last Light-nak, amivel játszottam ezen a gépen. talán elmegy az Exodus is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35095) sklopp válasza ' Tzs , (#35093) üzenetére


sklopp
őstag

Ha javasolhatom, a két videokártyát inkább mellőzd. Helyette Asus GTX1060 3 vagy 6 GB pénztárcától függően. A GTX 1050-hez képest vagy kétszer erősebb. Az R9 390 már kifutott régi darab, nem is nagyon kapható már, jóval drágább is volt. És újat vegyél, az utóbbi években tapasztalat, 2-4 évet bír egy kártya, aztán behal.

(#35096) Dhampir válasza ' Tzs , (#35093) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, hogy megírtad. :R

Ennyi pillanatnyilag elegendő információt jelent, csupán érdekelt, hogy alapjaiban miként néz ki manapság egy jó konfiguráció. :)

[ Szerkesztve ]

(#35097) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Valami miatt nem indul a zölségboltos verzió. Melyik crack a jó hozzá? Találtam crackfixet is, de azzal nem megy. Megvan az eredeti az összes részből ha valakit érdekel, de már nincs optikai meghajtóm, úgyhogy maradt ez a megoldás :))

szerk.: ja és telepítésnél azt írta, amikor a rendszer csekkolása van, hogy az OS nem kompatibilis. (W10 64bit) Ilyenkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#35098) rétisün válasza galaktikus (#35097) üzenetére


rétisün
veterán

nekem is win10 64 bit van, megy rajta az összes stalker. nem a c: meghajtóra akarod telepíteni?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35099) galaktikus válasza rétisün (#35098) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Ja de. Az baj? :Y

Csak az a gond, hogy ssd van, és nem csináltam külön particiót, mert úgy gondoltam nem kell, mert így sem valami nagy. Ilyenkor mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#35100) rétisün válasza galaktikus (#35099) üzenetére


rétisün
veterán

én úgy emlékszem, a stalkerek valamiért nem szeretik, ha rendszerpartícióra vannak telepítve. ha csak az ssd van a gépben, akkor megérne egy próbát utólag csinálni egy másik partíciót (akár a lemezkezelővel is) és az új partícióra telepíteni, ha nagyon nics helyed, akkor passz.....egy külön vinyó, ami amúgy se árt, mert arra lehet pakolni mindent, és rendszerújratelepítésnél nem veszik el semmi.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.