Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Laris2 válasza Papa Joe (#35850) üzenetére


Laris2
aktív tag

Köszi, Sensut volt a segítségem, az elején a kicsomagolásban. A többit mondjuk úgy, hogy rutinból megoldottam némi hibával fűszerezve. (fordítás közben rájöttem, hogy nem passzolt volna a közös munka, bár jó hecc kerekedhetett volna ki belőle)

[ Szerkesztve ]

(#35852) Timstrike válasza Papa Joe (#35850) üzenetére


Timstrike
tag

Nem jó ötlet a vizesflaska spawnolás mert majd el fog akadni a játékcselekmény és akkor meg tiszta lappal kell újraindulni,de legalább tudod mi fog következni.Sajnos én is elkövettem ezt a hibát amikor megtaláltam a spawn menüt. Ha szomjazol vagy tartalékolni akarod a vizet akkor javasolom a Stalker üdítőt ami nem is olyan drága és jó sokat lehet cipelni mert nem is olyan nehéz.A megvásárlási ára majd lassan csökkeni fog ahogy előrehaladsz a játékban.A pénz meg nem lehet próbléma,hiszen bandita vagy. :D

(#35853) sklopp válasza Laris2 (#35843) üzenetére


sklopp
őstag

és (#35847) Timstrike:
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

(#35854) Dhampir


Dhampir
félisten

Jupiteren a magas épületben is van pár holmi, ami hátizsákokba rejtve hever a túlsó szélen lévő lépcsőházban és talán az egyik irodában is. Tehát azon a részen, ahol az alapjátékban a zsoldosokkal tűzpárbajt vívtunk.

A víz tényleg problémás, amikor Bubble-t kellett megtalálnom, akkor az egyik banditától sikerült venni, ám ha az üdítő ugyanolyan jó, akkor keresni fogom.

Ha még csak Kitörés lenne, de a radioaktív eső is megkeseríti a bandita életét.

Azt nem tudom, hogy a zombiktól (két zombi ácsorgott az elektromos anomália előtt, az anomáliás vasúti szerelvény felé) elszedett rossz állapotú fegyvereket érdemes-e megtartani?
Senki sem vette meg itt a játék elején, talán inkább dobjam el?

A mutánsok elől eddig még sikerült meglépnem.

Spawn-t még nem használtam, az eredeti játékélményre törekszem.

[ Szerkesztve ]

(#35855) sklopp válasza Dhampir (#35854) üzenetére


sklopp
őstag

Nekem úgy tűnik, a rossz állapotú fegyvereket általában jobb rögtön eldobni (az állapotjelzőben 2-nél több szegmens sötét), túl drága a javítás. Az FN-F2000 és az SVD javítása pláne nagyon drága.

(#35856) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Sikerült felrakni a 3-at, az a nyüves zsolodosruha merre van?

Az élet kegyetlen .

(#35857) Dhampir válasza lsc (#35856) üzenetére


Dhampir
félisten

Spoiler

A saját banditabázison felmész a Sherkan fölötti padlásra, az udvar sarkában.

(#35858) ' Tzs , válasza Laris2 (#35849) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Akkor most nálam romlott el valami vagy nem vágom mi van. Nem adtam az ősznek a lóvét ("pokolba a pénzzel" - akkor menj nézd meg mi lesz a sorsa a haverjaidnak) és az történt, hogy épp hogy kiléptem Janov-ból azonnal piros lett minden bentlévő és a semmiből sniperrel lelőnek :D Mit rontottam el?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35859) lsc válasza Dhampir (#35857) üzenetére


lsc
nagyúr

Pedig voltam fent, na mindegy vettem egyet.

Az élet kegyetlen .

(#35860) Timstrike válasza lsc (#35859) üzenetére


Timstrike
tag

Itt figyeld meg [link]

(#35861) Laris2 válasza ' Tzs , (#35858) üzenetére


Laris2
aktív tag

Én a konténertelepről egyből a bandita bázisra mentem, aludtam egyet, majd jött Serkhan, és megbeszéltük a dolgot. De a kölcsönkért pénzt le kell dolgozni. Hidd el, minden verziót végigvittem, egyébként meg sem említettem volna.

(#35862) Papa Joe válasza Timstrike (#35852) üzenetére


Papa Joe
tag

Neeeeee!!! :W Hol, mikor várható? Ezek szerint hagyjam a francba, és kezdjek egy teljesen új játékot, mert úgyis megy a kukába? :Y
A fegyvereket nem érdemes cipelni, de a zombiktól szoktam ellátmányt szerezni, arra jók.
A bárokban hallható hangos zenét nem lehet kikapcsolni valahogy? Ha leveszem a menüben a zene hangerőt, akkor az a kedves kis alap zene is eltűnik, amit annyira megszerettem, de a Scootertől a hajam is kihullott...

(#35863) rétisün


rétisün
veterán

basszus, nem bírok kikeveredni a szarkofágból :B :( (hullócsillag, tudom nem C.O.P., de itt nagyobb élet van...)
kinyírtam a szolgálat biztonsági embereit, visszakaptam a cuccaimat, és csak kóválygok, nem találok ki :W

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35864) Papa Joe válasza rétisün (#35863) üzenetére


Papa Joe
tag

Ahol az utolsó ellent kilőtted, ott a feljáró. Igaz le van szakadva, de elég odaállnod, és betölt az átjáró. Az eredeti játékban ott esel le, ha ez segít.

(#35865) rétisün válasza Papa Joe (#35864) üzenetére


rétisün
veterán

és tényleg! köszi! :R

magamtól eszembe nem jutott volna oda visszamenni át a labirintuson. :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35866) Papa Joe válasza rétisün (#35865) üzenetére


Papa Joe
tag

Igazán nincs mit, örülök ha végre én is segíthettem. Én sem találtam anno, nekem is úgy sugták meg.

(#35867) Timstrike válasza Papa Joe (#35862) üzenetére


Timstrike
tag

Nálam a túlvilági akcióban mikor csak egy terméket választhatsz a szétszórt termékekből és utána nyilnak a teleportok,akkor jelent meg.Egészen máshová teleportált mint ahogy kellet volna és ezért nem tudtam folytatni,tehát Új játék :K
A pozitiv oldala az egésznek az,hogy már tudtam mire számítani az események következésekor és hamar eljutottam ugyanarra a pontra ahol nem birta,hogy több a vízes flaska mint ahogy kellene :)
Mindenhol ahol zene szól kell,hogy legyen rádió(táska rádió,nagy régi készülék stb) .
Ha a közelükben érsz az F gombal ki lehet kapcsolni őket és kész nincs zenebona.

(#35868) Sensut válasza Timstrike (#35867) üzenetére


Sensut
őstag

Nem is csodálkozom, hogy ennyire hülyék a zsoldosok ha egész nap azt az egy Scootert hallgatják :D Az a zene úgy hiányzott onnan, mint malacról a rövidnadrág. Azt hiszem meg is keresem a csomagban és kicserélem valami Stalkeresebbre a hangfájlt.

(#35869) lsc válasza Timstrike (#35860) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, pedig jártam ott.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#35870) shield


shield
Topikgazda

Találtam hozzá egy pici javítást. [orosz oldal]
[fix letöltése]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35871) Dhampir válasza shield (#35870) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem okoz galibát?

Más:

A Szövetség ideje 3-ban a tudós ad egy teleportot, amivel majd a Hamukupac anomáliához kell menni.

Előtte még visszamentem a rablók bázisára és ott a doki adott egy vízzel kapcsolatos feladatot; meg kell keresni egy pilótaruhás sztalkert.

Elfogadtam ezt a feladatot is, de vajon nem fog összegabalyodni a két küldetés? :F

(#35872) Timstrike válasza shield (#35870) üzenetére


Timstrike
tag

Tudomásom szerint a repack tartalmazza mind a két Fix-et amit a játékhoz készítettek.

Dampir nem fognak , mert két külön küldetésről van szó.

(#35873) shield válasza Timstrike (#35872) üzenetére


shield
Topikgazda

Igazad van, most telepítem és láttam a leírásban.
Úgy látom tartalmazza az Atmos Fear 3-at is, ha minden igaz.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35874) Dhampir válasza Timstrike (#35872) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm! :R

Eszerint a Fix-et nem szükséges telepíteni.

(#35875) lsc


lsc
nagyúr

Nos megint megakadtam. Bubble küldetése hogy az egyik vevőjét inzultálták kopacsiban, rendezzem le. Érdekes hogy kopacsi helyett radarba visz a feladat, elrendeztem mindenkit, de nincs vége a feladatnak, akkor már lopacsiba kell mennem, de ha odamegyek akkor meg újra radarba kell mennem. Ez valami bug vagy hogy van?

Az élet kegyetlen .

(#35876) Dhampir válasza lsc (#35875) üzenetére


Dhampir
félisten

Kopacsiban kell lezajlania.

Radar hogy kerülhetett oda? :F

(#35877) lsc válasza Dhampir (#35876) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezt én sem értem, a sárga jel radarra mutatott. Kopacsiban a vasúti alagútban? Mert oda mutatott "ellent".

Az élet kegyetlen .

(#35878) Dhampir válasza lsc (#35877) üzenetére


Dhampir
félisten

A markológép melletti házikóban, aminek a padlásáról anno lődöztünk az alapjátékban..

(#35879) Dhampir


Dhampir
félisten

A bári szerelő "szerválja":

(#35880) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Van egy hiba havernál, egyszerűen nem akar feltelepülni a játék. "A setup exe nem megy, az száll el ezzel a hibával, miután meg van adva a mappa ahová akarom tenni". Találkozott már valaki ilyennel [link]?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35881) Dhampir válasza ' Tzs , (#35880) üzenetére


Dhampir
félisten

A mappanévben nem maradt "krikszkraksz"?

[ Szerkesztve ]

(#35882) Timstrike válasza ' Tzs , (#35880) üzenetére


Timstrike
tag

Lehet,hogy a letöltéskor nem sikerült mindent letölteni és nem teljes a telepítő.Próbálja meg újra letölteni,lehetöleg ne legyenek a háttérben fútó programok amelyek a nettet megterhelik.
Lehetséges,hogy a letöltött fájlt ki kell csomagolni egy új mappában és onnan telepíteni.

(#35883) Sensut válasza Dhampir (#35879) üzenetére


Sensut
őstag

Ez a hülye macska :D Az előző részben nem lelépett a szerszámokkal?:D

[ Szerkesztve ]

(#35884) Sensut válasza Timstrike (#35882) üzenetére


Sensut
őstag

Az "out of memory" utalhat helyhiányra is. Muszáj a C-re telepíteni? Ha Windows 10, akkor egyáltalán nem ajánlott rendszermeghajtóra játékot telepíteni.

(#35885) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Dhampir: Át lett írva :)
Timstrike: Próbáltuk, de mindig ez jön elő a setup.exe indítása után.
Köszi azért!

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35886) Okapi


Okapi
csendes tag

HAli

Sajnos nem tudok spoilerezni - de találtam még valakit akinél fel lehet a kulacsot tölteni vizzel amikor Bubble éppen fogoly Limanszkban keressétek...-ha kell leírom.. :Y

(#35887) Sensut válasza Okapi (#35886) üzenetére


Sensut
őstag

Vannak többen vizesek. Általában minden pályán kerül egy. A kereskedőknél mindig van utánpótlás.

(#35888) Okapi válasza Sensut (#35887) üzenetére


Okapi
csendes tag

Akkor ez csak nekem volt újdonság...... :R

(#35889) Dhampir válasza Okapi (#35886) üzenetére


Dhampir
félisten

Igyál energiaitalt. Szükség szerint 1-2 dobozzal bevágsz és még frissít is. :)

(#35890) Dhampir


Dhampir
félisten

Lepottyantam a Bár alá:

(#35891) Dhampir


Dhampir
félisten

A Bárban ügyelő bájos doktor néni:

(#35892) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#35880) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nekem egyszer 2012-ben fordult elo ilyesmi, amikor ugyancsak valami Stalker modot akartam kiprobalni, es kepzeld, a dual chanel-es memoriak egyike hibas volt, vagy meghibasodott, es azert nem ment, nem artana a haverodnal egy Memtest progit lefuttatni, hogy lam a memoria-e a ludas.

(#35893) Dhampir


Dhampir
félisten

A tudósok bunkerében egy hasmenéses klotyós terpeszkedik a deszkán. Ahányszor ott jártam, ő a világért el nem mozdulna onnan. Talán az O-tudat ártott meg a gyomrának. :D

[ Szerkesztve ]

(#35894) Timstrike válasza Sensut (#35868) üzenetére


Timstrike
tag

Ha megengeded,tudok ajánlani hasonlót [link] :DD :DD :DD

(#35895) Dhampir válasza Timstrike (#35894) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#35896) Sensut válasza Timstrike (#35894) üzenetére


Sensut
őstag

:D Lenne pofára esés amikor tökig fegyverben indulnál Yanov ellen, s azok így várnának odabent.

(#35897) Papa Joe válasza Dhampir (#35893) üzenetére


Papa Joe
tag

Dhampir, Timistrike!
Betegek vagytok!!! :C :R :C :R :C :R
Összeraktam a lényeget! Az egész O-tudat arra a MET laborra épül, aminek a tudósok bunkerében van az elosztó pontja. Buták, agresszívak mint egy szétszívott exbunyós kidobó. A labort még a német csapatok alakították ki, és itt tesztelték a Pervitin fejlesztését, persze "önkénteseken". A végén berobbantották a bejáratot, és a bent ragadtak csak ettek, butultak, mutálódtak. Majd egy szép napon a robbanás meggyengítette a torlaszt, amit az addigra pszi képességekkel rendelkező mutánsok - akiknek addigra elfogyott a cucc, ezért kiba.. agresszívek lettek, és nagyon keresik a betevőt - telekinetikusan tovább tisztítottak. Mutánsok ki, később valami zsoldos csapat be, recept, lábas, gyufa előszed, és megint rotyogott a víz, és az üzlet beindult... :DDD
Bocs srácok, ma teával ittam a dupla kávét. ;]
Azóta szól a Scooter, meg Satisfaction!!!

[ Szerkesztve ]

(#35898) Papa Joe válasza Timstrike (#35867) üzenetére


Papa Joe
tag

Hogy a szervál rúgja meg! :((
Nincs véletlen valakinek egy mentése a kritikus pont utánról?
Elég messze vagyok már, nem igazán van kedvem újrakezdeni ugyanezt a történetszálat, most jobban érdekelne a folytatás. :K

(#35899) Dhampir


Dhampir
félisten

Szövetség ideje 3

Ha valaki hasonló hibába futna bele Limanszkban.

A katonai járőrt keresvén a híd felé vezető alagút közelében már megpillantottam egy holttestet és a piros jelzés ellenséges mutánsra figyelmeztetett. Közeledve egy csapat agresszív ormányossal kellett megküzdeni. Mire a csata véget ért, már eltűnt a tetem, csak egy Abakan maradt maradt a helyén, sőt volt egy másik is kicsit távolabb onnan.

Emiatt újra kellett kezdeni Limanszkot és ismét átszaladni rajta.

Képek:

(#35900) Dhampir


Dhampir
félisten

A Szövetség ideje 3-ban is előfordul pár Stalker mod-ra jellemző túlkapás, például talán legszembetűnőbb Janovban a mutánsok szapora újratermelődése. A tudósok bunkere felé eső hídnál, ahol az elektromos anomáliák előtt ácsorognak a zombik, sokszor észrevehető, ahogy a levegőből érkezve újratermelődnek a mutánsok.

Folyton egymást marják és a bunkert is szinte állandóan támadják. Ami érdekes, hogy a játék elején még nem volt ennyi, de mostanra szinte alig tesz meg pár lépést az ember és máris ott morog, liheg, hörög a sereg a sínek környékén északtól délig.

A másik a zsoldosok szűnni nem akaró lövöldözése, amint kicsit is a látókörükbe kerül Paska. Nem tudom, hogy mit ártott nekik, de ha kell, ha nem, ki akarják őt irtani.

Nem tudom, hogy ezekre a túlzásokra, leginkább a mutánsok túlszaporítására van-e valamilyen létszámcsökkentést lehetővé tevő megoldás, mert a természetellenes zsúfoltság itt elsősorban nem is annyira ijesztő, hanem inkább kifigurázza a játékot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.