Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) shield válasza ' Tzs , (#35500) üzenetére


shield
Topikgazda

Szia!
Neki kezdtem. A héten talán meg lesz a hiány pótlás.
Talán áttekinthetőbb is lesz.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#35502) ' Tzs , válasza shield (#35501) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Segítek, ha akarod.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35503) Csicska32


Csicska32
csendes tag

Sziasztok community! AMK 2.0 Devolutionnagyon nagy csalódás, az oké hogy vannak benne jó dolgok meg 1-2 fegyver, de az alföld az semmit nem ér , 2 küldetés azt kifujt. Meg a Doktornak is az oduja tök üres semmi küldi. Annyi jó hogy zsoldosokat ölni de másra nem. Ám, van két cucc egy leptop( jó lenne a tiszta égboltos tagoknak akik hol is vannak?) Meg valami kék váza ami legendás valami amit a zsoldosoktol szereztem azt kifujt :D Tudja valaki ez a két cucc mikor és kinek kelhet?

(#35504) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Azért majd ezt ki kell próbálnunk egyszer srácok! :D [link]

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35505) Dhampir válasza ' Tzs , (#35504) üzenetére


Dhampir
félisten

A Zóna halálos csapdái között, izgalmasnak tűnik. :)

(#35506) Antonius1978 válasza Csicska32 (#35503) üzenetére


Antonius1978
addikt

Azoknak kesobb lesz szerepuk, egy-egy kuldetes kapcsan. Meg lesz loszeres lada is. Semmit se vegyel fel, amig nem tiszta hogy epp azt kell felvedd, mert csak foloslegesen foglalja a helyet es addig nem tudsz megszabadulni toluk, amig a kuldetes el nem veszi toled. Csak epp jegyezd meg, hogy hol vannak, hogy amikor kell ne kelljen oket keresgelned.

(#35507) Csicska32 válasza Antonius1978 (#35506) üzenetére


Csicska32
csendes tag

Köszi, de már mindegy :D mindent felszedtem :D

(#35508) Antonius1978 válasza Csicska32 (#35507) üzenetére


Antonius1978
addikt

A guberalo sztalkerbetegseg engem is elkapott annak idejen, ugy jartam, mint te :DDD

(#35509) Okapi


Okapi
csendes tag

Sziasztok Stalkerek.

2 Móddal is probálkozok de sajnos mind a kettőben elakadtam.

1. A Chernobyl Chronicles elkezdetem, s mindjárt a leg elején fel kellene törni egy kódolt PDA. A térképem jelzi is a technikust , de hiába megyek oda hozzá nem kínálja fel a lehetőséget, hogy odaadjam nek. Próbáltam este, éjjel, nappal...Csak javítani akar..

2. Az AMK 2.0 modnál, amikor eljutok odáig, hogy a tudósoktól kell felvenni a szokásos küldiket egyből lefagy ha menteni akarom. Sajnos itt megállt a tudományom. Hiába akorok bármerre menni, akár pripjatba , akár vissza az alföld felé ha mentek azonnal kidob .

HA valakinek lenne ötlet hogyan tudnék ezen bugokon átvergődni nagy örömöt szerezne. Nagyon tetszenek .

Előre is köszi a segítséget :R :R :R

(#35510) Antonius1978 válasza Okapi (#35509) üzenetére


Antonius1978
addikt

A cserno-bili kronikakban en is emlekszem erre a jelensegre, de a megoldasra nem teljesen, valami olyasmi dereng, hogy nem kell vele beszelni, hanem arra a pontra kell menni, es ott megallni, ahol a faszi uldogel, marmint valamivel elotte, es akkor indul a szkript Csamborogd csak korul az iparost, es mukodnie kell.

(#35511) Papa Joe válasza Antonius1978 (#35510) üzenetére


Papa Joe
tag

Nem itt van az, amikor beszélni kell a "szellemmel" aki a falnak támaszkodik? Annál az épületnél álldogál, amelyikben a szerelő is van, a telep bejárata felőli falnál. De lehet, hogy nem pontosan emlékszem...

(#35512) Antonius1978 válasza Papa Joe (#35511) üzenetére


Antonius1978
addikt

De igen, jol emlekszel, ez az a mod, a szellemes tortenet viszont az egy kulon kuldetes

(#35513) Dhampir válasza Antonius1978 (#35508) üzenetére


Dhampir
félisten

A Stalker szoktatott rá a "felcsipegetésre". :DDD

A legrosszabb, amikor erre a legkegyetlenebb tűzharc vagy mutáns-támadás közepette kerül sor, mert félő, hogy az értékes, nehezen pótolható lőszerek stb. nyomtalanul eltűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#35514) Okapi válasza Antonius1978 (#35510) üzenetére


Okapi
csendes tag

HAli,
Köszia a választ próbálkozom vele eddig nem sikerült.
Ha közel megyek akkor beszélni akar velem, de csak annyit, hogy visz lát, ha neg nem akkor nem történik semmi.
Még próbálkozok... :R :R

(#35515) Okapi válasza Okapi (#35514) üzenetére


Okapi
csendes tag

:C :R

Hali- Sikerült. Elötte rontottam el a küldetést és azért nem reagálz rá. Egy régebbi mentéssel s kis szerencsével sikerült túljutnom. Köszi mindenki segítséget, :R

Ha esetleg valakinek lenne ötlete Az AMK 2.0 mentés közbeni fagyásával :Y :R

(#35516) Antonius1978 válasza Okapi (#35515) üzenetére


Antonius1978
addikt

Akkor jo ha osszejott...

Mifele gond van az AMK2 mentes-fagyassal? Ugy emlekszem, hogy ritkan, de nalam is elofordult.Foleg az alfold palyan asszem, a falu es a gyar kozotti dombokon, ahol valami zsoldosok is feszt boklasznak.

(#35517) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Azért ez nem néz ki rosszul:

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35518) Sensut válasza ' Tzs , (#35517) üzenetére


Sensut
őstag

Lassan már terminátor :D

(#35519) Dhampir válasza ' Tzs , (#35517) üzenetére


Dhampir
félisten

:D

(#35520) Csicska32


Csicska32
csendes tag

Üdv community! A The Way in Pripyat mennyire jó mód? SGM 2.2 volt eddig a legjobb az amk 2.0-át elengedtem mert játszhatattlan volt, mindentől kifagyott :/ Ám, a Dacolva a halállal 1-2 az jó mód még?

(#35521) Dhampir válasza Csicska32 (#35520) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerintem nagyon jó mod a The Way in Pripyat. Persze nem hibátlan, de útmutatóval a helyszínekről már megtalálhatóak a küldetések tárgyai. Sajnos a küldetési irányt nem mutatja ez a mod, emiatt néha jól jöhet a képi megerősítés.

Nézz még rá az OGSE modra is, baromi dolgok vannak benne, bővebben a S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl fórumtopikban olvashatsz róla.

Jó még a StalkerSoup is.

Ajánlom a Lost Alpha játékot is, a Fi csoport elkészült a magyarításával.

[ Szerkesztve ]

(#35522) Csicska32 válasza Dhampir (#35521) üzenetére


Csicska32
csendes tag

COP hoz már nincs másik normális mód mi? A Lost Alpha volt az első amit kitoltam, akkor marad a TWiP, Megint a simán elkezdeni :/ :D DE köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#35523) Dhampir válasza Csicska32 (#35522) üzenetére


Dhampir
félisten

Annyira nem ismerem a mostani felhozatalt, de érdemes szétnézni shield, tzs182, SaGa linkjein.
sensut fórumtárs is jó ajánlatokat szokott felhozni.

(#35524) rétisün válasza Csicska32 (#35522) üzenetére


rétisün
veterán

ha eddig kimaradt volna, a g.l.a.d.i.a.t.o.r. és annak 'bővített' változata, a szövetség ideje (szerintem) a legjobb CoP modok közé tarozik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#35525) ' Tzs , válasza rétisün (#35524) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Ja, meg a legnehezebbek közé is :)

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35526) sklopp


sklopp
őstag

Nálam mondjuk az AMK2.0 az egyik legstabilabb mod, szinte nem fordult elő fagyás.

(#35527) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Ez még akár jó is lehet: [S.T.A.L.K.E.R. - Dead River [CoC]]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35528) Csozi


Csozi
csendes tag

Jó napokat!

Érdeklődnék, hogy Ez a mű egy létező mod?
Esetleg fan made?

(Elkolbászolnék benne!!!)

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv!
Cs

[ Szerkesztve ]

(#35529) Csozi


Csozi
csendes tag

https://youtu.be/EF6aGhDoT90

[ Szerkesztve ]

(#35530) Sensut válasza Csozi (#35528) üzenetére


Sensut
őstag

Ez nem a Call Of Chernobyl? Mintha az új roncstelep lenne.

(#35531) Csozi válasza Sensut (#35530) üzenetére


Csozi
csendes tag

Sajnos nem tudom, semmit nem tudok róla az az igazság. Jó lenne, ha játszható lenne. ( :

(#35532) Timstrike


Timstrike
tag

Készül az online verzió a Call of Pripyat-hoz.
[link]

(#35533) Dhampir válasza Timstrike (#35532) üzenetére


Dhampir
félisten

Ennek aztán van beszélőkéje. :)

(#35534) Aarpok válasza Dhampir (#35533) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem kapkodta a levegőt a mondatok között :DDD

Аарпок

(#35535) Dhampir


Dhampir
félisten

Hangulat; Jan Frenkel énekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#35536) Csicska32


Csicska32
csendes tag

Sziasztok community! A the way in pripyat sikertelen inditásai után inkább rászánom magam a CHERNOBYL CHRONICLES :D kiváncsi vagyok mennyire jó mód. Valaki kitolta már? :)) :R Ha elindul, szívesen veszek pár instrukciót segítségként :D köszi!! :R

(#35537) Dhampir válasza Csicska32 (#35536) üzenetére


Dhampir
félisten

Például gyűjtögetni nem nagyon érdemes benne, de nem tudom, hogy ehhez mit szólnak a többiek. :)

Pár korábbi hozzászólás a játékról:

[link]

(#35538) Csicska32 válasza Dhampir (#35537) üzenetére


Csicska32
csendes tag

:R :R

(#35539) Rony949


Rony949
őstag

Sziasztok. A Call of Chernobyl-hoz még sosem volt szerencsém és olvastam hogy azóta jött két CoC-on alapuló mod, a Dead Air és az Anomaly is.

Kettő közül melyiket ajánljátok és miért? Emellett megéri vanilla CoC-al játszani ha már ez a két újabb mod jelen van?

(#35540) Sensut válasza Rony949 (#35539) üzenetére


Sensut
őstag

Ha valamelyiket kipróbálod, írd meg nekünk is. A szimpla COC dög unalom, csupa üres lógás a Zónában. A bővítményektől se esett seggre még senki, többen belefogtak de senki se vitte végig gondolom, mert senki se adott leírást róluk.

(#35541) Yutani válasza Sensut (#35540) üzenetére


Yutani
nagyúr

CoC nem dögunalom, ha megtaláltad a mocsári doktort és felveszed a küldetést tőle.

#tarcsad

(#35542) hajbel


hajbel
addikt

Valaki olvasott arról valamit, hogy a S.T.A.L.K.E.R. 2 a gamescomon lesz bejelentve? Állítólag azt pletykálják, hogy epic exkluzív lesz. Hír is van róla.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#35543) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#33748) üzenetére


Antonius1978
addikt

TZS, most vettem eszre Dhampir hozzaszolasa nyoman, hogy 2 evvel ezelott nem valaszoltam a kerdesedre, gondolom hosszabb ideig nem lattam a forumot akkor es atsiklottam folotte :D
A jo oreg Szakall is a metalt kedveli :D
Meg az osszes tobbit :D
Orvendek, hogy felismerted az Actiont, az egyik legjobb baratom osztalytarsa hozta 1995-ben be hozzank a varosba M.o.-rol, es a kazettat rongyosra hallgattuk, vegul az enyem lett, meg most is megvan valahol :)
Azok a gitarszolok csak akkor indulnak el, ha a menuben bejelolod, hogy legyen harci zene, mindegyik palyan mas-mas szol, azaz az 1-ik mind3 palyan ugyanaz, +2 uj mellettuk palyankent.Igy tudtam kialakitani, mert ennyi fasza gitarszolo volt, ami megfelelt nagyon harci zenenek.
A Hidegen fujnak a szelek
[link]
Egy masik uj zene a Tavaszi szel araszt=ot eloado zenekartol
[link]

Majd meg targyalunk a modrol, amikor kedved tartja, jo lenne azt is beiktatni az oldaladta, amint arrol mar parszor beszeltunk.

(#35544) Antonius1978 válasza Csicska32 (#35536) üzenetére


Antonius1978
addikt

A mod inkabb erdekes, mint izgalmas, sok lovoldozes nincs benne (kivetel ha meg kell vedd magad a mutansoktol), mivel inkabb nyomozol, mintsem harcolsz.Epp ezert nem kell a gyujtogetesre osszpontositani (hacsak ki nem akarod probalni hogy milyen kepzodmenyeket tudsz begyujteni, vagy a ruhakat, es fegyvereket), 1 jo soretes, 1 automata fegyver, es 1 pancel (vagy katonai kepzodmenyek nelkul, vagy egy kepzodmenytartos kepzodmenyekkel, te dontod el hogy melyik tetszetosebb szamodra), ennyire van szukseged, hogy vegigvidd a modot.Megmondom oszinten, ez igy nagyon tetszik, mert valosaghubbnek tunik.
Az elso palyan itt-ott elszorva rejtekhelyeken megtalalsz szinte mindent, ami kell, vagy legalabbis a felet, a kozseghaz retyojaban katonai pancelt, a templomban meg soretest talalsz (azert irom le neked, mert ezeket jutalmak, javadalmazasok formajaban egyes szereplok kellett volna megemlitsek szandekaim szerint, amit betettem volna a szovegekbe, de elmaradt, mert nem tudtam felallitani a sorrendet akkoriban, es utanna a forditas utan abbamaradt minden a reszemrol).
A keszitok betettek 4-5 uj kepzodmenyt, melyet anomaliaban lehet talalni (azokat emlekeim szerint beallitottam, hogy minden uj kepzodmeny benne legyen minden egyes anomaliaban, amit felkeresel, magyaran, amint talalsz 1 anomaliat, az egyik uj kepzodmeny lesz benne, ha azt kibanyaszod, akkor utanna visszaall az veletlen termelesre).Egy helyen barkacsolhatsz 2-3 kepzodmenybol uj kepzodmenyeket, ha ossze tudod hozzuk szedni a hozzavalo kepzodmenyeket.Ezzel is elbibelodhetsz 1 darabig ha akarsz. Alszol 1 hetet es ujra lesz kepzodmeny mindegyik anomaliaban.Akkor johet az izgalom, hogy mit talalsz, es a sok maszkalas.
Sajnos nem oldottak meg megfeleloen, azaz nem aknaztak ki ezt a lehetoseget, pedig jo lett volna orvendeni, ha sikerult volna 1-1 frappans kepzodmenyt barkacsolni annal a kepzodmenycsinalo anomalianal.
De vegulis, mint mondtam, sajnos ertelmetlen szinte, mert a katonai pancel is majdnem ugyanazt a hatast tudja adni, mint egy masik pancel a kepzodmenyekkel, azert irtam az elejen, hogy te dontod el.Mivel a mod viszonylag rovid, talan kiprobalhatoda gyujtogetest hogy kicsit meghosszabitsd a jatekidot.
Elso nekifutasra ennyi, majd irj ha valami kerdesed van.

(#35545) Csicska32 válasza Antonius1978 (#35544) üzenetére


Csicska32
csendes tag

Csak zsoldosokkal kapcsolatban van kérdésem, hogy minek vannak azok benne? Lehet velük valamit kezdeni a mészárláson kívűl? Találtam külön bázist de, semmi beszélgetés semmi.. :O

(#35546) ' Tzs , válasza Antonius1978 (#35543) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Haha, ez jó :D Már nem is emlékeztem erre a hsz-re. Ja a zenék igen jók, azt korábban is felfedeztem :D A gitárszólós beállítást kipróbálom majd.
Az az Action album ütött annak idején, bár már teljesen más zenéket hallgatok, néha még előveszem... azt tudod, hogy most jelent meg új albumuk? :D

Persze, bármikor, szívesen írok ajánlót róla, hozzunk össze valamit! :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#35547) Antonius1978 válasza Csicska32 (#35545) üzenetére


Antonius1978
addikt

A zsoldosok a tortenetben foglaltatnak benne, nincs kulon szerepuk, es kapcsolatba lepni sem tudsz veluk, a kozponti aruhaz - a legnagyobb epulet a falu kozepen - alatt levo barban levo zsoldosokkal annyit tudsz kezdeni, hogy ugy dereng, hogy a csaposnak tudsz eladni cuccokat, ennyi, mas szerepuk nincs, majd a tortenet kereten belul lesz szerepuk, nem lovom le a poent.
Ami a masik helyet illeti, ahol szinten zsoldosok tanyaznak, es el van akanasitva, az is a tortenetszalhoz tartozik, szigoruan.

(#35548) Antonius1978 válasza ' Tzs , (#35546) üzenetére


Antonius1978
addikt

Probald ki a harci zeneket, nem fogsz csalodni, azok a gitarszolok nagyon odabasznak, roppant hangulatosak, kar hogy olyan rovidek, es sehogy sem tudtam karaoke verziot talalni, hogy azt hasznaljam.
Gondolkoztam volt annak idejen azon, hogy a Legjobb mereg karaoke valtozatat tegyem be harci zenenek, de annyira reszelnek benne, hogy meg az en metalos fulemet is bantotta, 1 ido utan rohadt idegesito lett, igy maradt a palyankenti 3 rovid Action, nagyon hangulatos es nem idegesito.

Hat az ajanlas irasa inkabb ram kell haruljon, mert le fogom irni, hogy miert is keszult a dolog, ki keszitette, es mifele valtoztatasok vannak benne (azaz valtoztatas semmi, csak bovites).
Kar hogy xFreex kiszallt, jo lett volna, ha par aprobb hibat kijavitott volna meg, mert en nem ertek hozza.
De majd talan egyszer akad valaki, aki bele tud piszkalni, es akkor helyre lehet rakni a tesztelesi fazisbol adodo hibakat.
Az is lehet hogy holnap...de nem, nem igergetek, amikor lesz ra idom, osszehozom a beszamolot, aztan te majd megirod hozza az eloszot, es fellapatolod az oldaladra a modot :DDD

(#35549) Sensut válasza Yutani (#35541) üzenetére


Sensut
őstag

Igen, erről se beszélt még senki errefelé és egy kicsit trükkös megoldani ezt a feladatot, de legalább kapsz egy csomó laborátkutatási megbízást ezután. A lényeg az, hogy story módban kell elindítani a játékot és a Mistery of the Zone feladat nyomán (amiről egyébként semmiféle leírást nem kapsz), meg kell találni a Swamp Doctort (Mocsári Doki) a Clear Sky féle Great Swamp (Mocsár) pályán. Ezért a legjobb mindjárt a játékot ezen a pályán indítani, a doki pedig ott lesz vagy a CS bázison, vagy attól északra kóborol valahol a mocsárban. Könnyű megtalálni és ő majd tovább útba igazít. Nem sok amit ajánl, de legalább van értelme a kóborlásnak.

(#35550) Csicska32 válasza Antonius1978 (#35548) üzenetére


Csicska32
csendes tag

Elengedtem ezt a modót. Semmi küldit nem adot már a pda kodólás után, a csávó is eltünt, senkisem adott semmit, hiába aludtam heteket :D semmi az ég világon. Egyedül ami nagyon megfogott az a szellemes bosszúállás volt :D de különben nem jött be ez a mód. Ami talán jó lesz az a szabotőr vagy DIVERZÁNS vagy mittom én mi a neve, ez nem tűnik rosznak, esetleg ismered?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.