Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) balinlin válasza sopruk (#26700) üzenetére


balinlin
senior tag

Csak automatikus leemelés esetén nem tudod szabályozni hogy ne essen hétvégére.
Én ezért szoktam mindig tartani annyi eurot amennyi elég lesz biztosan az előfizetésekre. Azután majdcsak eszembe jut vissza tölteni, illetve amit szétosztok, ott vissza is csurog egy jó része.

(#26702) K Norbi válasza JóGéza (#26679) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem nem...
Az nem biztonságos.

Alira meg ilyen olyan oldalakra, csináltam új e mailt címet.
Amit feltörhetnek :D
És eldobhatós kártyával fizetek. Amit ellophatnak. :D

Pay pal megint más e mail címmel van regisztrálva.
Éss nincs sehol semmilyen jelszó mentve a gépemen.

Pl Chrome se tárolja.

Pay pal topikba kitanítottak :o

[ Szerkesztve ]

(#26703) sopruk válasza balinlin (#26701) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ez igaz, köszi a kiegészítést!

(#26704) sopruk


sopruk
aktív tag

A nyitó oldalon mikor került a "Zsebek" menüpont a "Számlák" és "Junior" menüpontok közé?
Meg hol is volt az eddig? :)

(#26705) Caldera válasza sopruk (#26704) üzenetére


Caldera
aktív tag

Legutóbbi frissítéskor a napokban.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26706) g0dl


g0dl
addikt

A revolut kártya google pay-en keresztüli használata a mobillal való fizetésre jár valamilyen költséggel?

(#26707) Tuomas válasza g0dl (#26706) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem. :N

We were here

(#26708) g0dl válasza Tuomas (#26707) üzenetére


g0dl
addikt

Akkor mi a bolt abban, hogy még egy fél beszáll az üzletbe, hogy veszek egy kiló almát?

(#26709) vnorbi válasza g0dl (#26708) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Neked kényelmesebb lehet, a google meg jobban megismeri a vásárlási szokásaidat, és célzottabb reklámokkal megpróbál rávenni, hogy még többet költs. Ha pedig többet költesz, minden félnél kicsit több pénz csapódik le.

[ Szerkesztve ]

(#26710) Oliverda válasza vnorbi (#26709) üzenetére


Oliverda
félisten

The Financial Times reported in the run-up to launch that Apple takes a 0.15% cut on all Apple Pay transactions.

[Banks] are also paying hard cash for the privilege of being involved: 15 cents of a $100 purchase will go to the iPhone maker, according to two people familiar with the terms of the agreement, which are not public. That is an unprecedented deal, giving Apple a share of the payments’ economics that rivals such as Google do not get for their services.

Csak nem a vásárlóra terhelik, hanem a bankra és/vagy a kereskedőre. A Google szokás szerint az adatokat monetizálja, de végeredményben az is bevételt jelent.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26711) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék mi történik akkor, ha pl. ASOS, Aboutyou, vagy bárhol fizetek a Revolute kártyámmal, de a kapott terméket visszaküldöm és visszakérem az árát. Visszatudják téríteni simán, vagy esetleg nemzetközi utalásnak számít és szíváson vagyok?

Köszönöm! :)

• Honor Magic5 Pro •

(#26712) balinlin válasza fpatrik17 (#26711) üzenetére


balinlin
senior tag

nem vagy szíváson ha kártyás refund akkor az szépen visszatalál a Revolut (e nélkül) egyenlegedre.
A konkrét boltokat nem ismerem, de sok helyen számlaszámot kell megadni, ahova utalják az összeget, ilyenkor célszerű magyarországi bank számlaszámát megadni, de lehet nemzetközivel is el kell utalniuk, ezt nem tudom.

(#26713) zsola400 válasza fpatrik17 (#26711) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam Dechatlon visszatérítés volt, másnap a Revolut számlán volt az összeg.

(#26714) Caldera válasza fpatrik17 (#26711) üzenetére


Caldera
aktív tag

Visszajön, tapasztalat. Én Ali-n fizettem eldobható kártyával, visszatérítés volt és szépen meg is érkezett.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26715) moma


moma
őstag

Sziasztok. A revolut költési kategóriákhoz ugye nem lehet hozzá adni kézzel kiadást? tehát amit pl készpénzzel fizetek de szeretném ott látni az élelmiszerek között?
Ez elég nagy korlátja ennek ha így van mert teljesen nem lehet vele vezetni a kiadásokat kell még egy alkalmazás pluszba :(

we all deserve a bit of luck.

(#26716) SyMbioTe válasza moma (#26715) üzenetére

Erre egy egyszerű excel tökéletes. ;)
Nem arra van az app, hogy a kiadásaidat figyelje.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#26717) sopruk válasza moma (#26715) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én ezt használom hozzá. Egyszerű, nincs túlbonyolítva mint hasonló appok, nem kér mindenhez hozzáférést...
Easy Home Finance

(#26718) -Magic-


-Magic-
újonc

Sziasztok!

Az ingyenes fiókkal mióta lehet eldobható (disposable) kártyákat generálni?

(#26719) Divinity válasza -Magic- (#26718) üzenetére


Divinity
őstag

Már egy jó ideje

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#26720) -Magic- válasza Divinity (#26719) üzenetére


-Magic-
újonc

Van valami limit mennyit lehet havonta? Nem találtam faq között

[ Szerkesztve ]

(#26721) sopruk válasza -Magic- (#26720) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ha azóta nem változott, napi 5 kártyás fizetés lehetséges az eldobható kártyákkal...
#12131

[ Szerkesztve ]

(#26722) spe88


spe88
senior tag

Hi!

Akárhogy néztem csak ilyen revo communityn kaptam rá választ, hogy a hétvégi váltás az péntek 0.00 és vasárnap 23:59 közt érvényes.

Az összefoglalóban pedig szombat 0.00 van írva kezdetinek. Tuti az összefoglaló a helyes?

A másik kérdésem, hogy régen kiírta a Rev, hogy ha az egyik számlára a másikról lett átváltva pénz, most viszont csak a küldés/fogadás tranzakciókat látom. Benéztem valamit?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#26724) gzbotii válasza spe88 (#26722) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

"On the weekend (Sat-Sun London time) the provided rates are fixed to protect against fluctuations, this means there is a markup of +1% to all currencies"

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#26725) -Magic- válasza sopruk (#26721) üzenetére


-Magic-
újonc

Köszönöm sokat segítettél

(#26726) Tuomas válasza spe88 (#26722) üzenetére


Tuomas
addikt

Péntek 0.00 óra az szerintem még péntek, mert csütörtök 23.59-ről fordul át péntek 0.00-ra.
Péntek este 23.59 után következő 0.00 az szombat 0.00.
Bár aztán a fene se tudja. :DDD

We were here

(#26727) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok az mitől lehet hogy eddig gpayel töltöttem a revolut számlámra pénzt ugy hogy a gpayhez paypal volt beállitva na most ez nem müködik.Mi baj lehet?Köszi a válaszokat

(#26728) sopruk válasza Caldera (#26705) üzenetére


sopruk
aktív tag

Csak nálam tűnt el ma reggelre az új Zsebek menüpont, meg az árfolyamok is a felső sorból?
Frissítettem a legújabb verzióra, de továbbra is így néz ki...

(#26729) kp78 válasza sopruk (#26728) üzenetére


kp78
addikt

A zsebek nálam is eltűnt most, pedig nem volt frissítés. :U
Az árfolyam egy ideje a csillag alá költözött. :)

(#26730) sopruk válasza kp78 (#26729) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi, már azt hittem telepíthetem újra, mert tegnap fedeztem csak fel, mára meg hűlt helyét találtam...
Érdekes, már máskor is észrevettem, hogy frissítés nélkül is tudnak az appban változtatásokat végrehajtani...
Közben a csillag alatt már megtaláltam én is őket... Pedig emlékszem is erre a hozzászólásodra, de kiesett... :)

(#26731) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Az auto top-up funkciót merre találom?
Be volt állítva az app-ban, de kártyát cseréltem és azóta nem találom.
Kell bármi plusz beállítás hozzá? (Nem rémlik, hogy kellett volna ezelőtt.)

Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy a jelenlegi számlámról szeretnék pénzt áttenni az újra. Úgy gondoltam, hogy Revolutra feltölt, mint kártyás vásárlás, majd Revolutról átutal az új számlára. Ha jól olvastam ez így 2000 Ft lenne max, az OTP-s 6k helyett. Ez így mennyire járható út?

Köszi!
Üdv.,
almi

(#26732) Somatom válasza almi (#26731) üzenetére


Somatom
veterán

Most frissítettem az appot (Android). A pénz hozzáadása menüben ott van az automatizálás opció.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26733) zerodot válasza almi (#26731) üzenetére


zerodot
aktív tag

Volt valami olyasmi, hogy új kártyánál nincs auto-topup opció, kell néhány kézi feltöltés és csak aztán engedélyezi a Revolut az automatát.

[ Szerkesztve ]

(#26734) zerodot válasza spe88 (#26722) üzenetére


zerodot
aktív tag

Abban a thread nyitóban egy régi, hibás szövegrész van beidézve. Ha lejjebb lapozol, írják is (9 nappal később), hogy már kijavították a weben is "Friday 23:59 - Sunday 23:59" -ra.

Nyilván teljes hülyeség lenne péntek 0:00-tól számolni a hétvégét... :) (Kivéve persze munkábajárás szempontjából :D)

(#26735) kp78 válasza Somatom (#26732) üzenetére


kp78
addikt

Idén augusztus óta használom napi szintű, pár (tíz)ezer Ft-os bevásárlás(ok)ra, de (már) nincs ott nekem. Az elején ott volt, de volt jó pár frissítése az app-nak, és egyszer csak eltűnt.
Amúgy pár napja újratelepítettem az app-ot, de így sem került vissza. :U

(#26736) Mirol94


Mirol94
friss újonc

Üdv!
1hete van revolut számlám azért csináltam, hogy vonatjegyet, egyébb aprósagokat vásaroljak rajta keresztűl, de az utobbi pár napban nem engedi felvenni a MÁV alkalmazás a bankártyát, illetve az OTP sem hajlando elfogadni, kartyafelvételnél arra hivatkoznak, hogy valamit rosszul adtam meg vagy nincs fedezet a kártyán... ezek pedig stimmelnek.
Egyszer már sikerűlt felvegyem a máv alkalmazásban de mivel párszor sikertelen volt a fizetés gondoltam ujra regisztrálom hátha.. na azóta semmi. Esetleg tudna valaki segíteni?
Az otp ügyfélszolgálat azt irja, hogy keressem meg a revolutot, de mivel az angolom elég szegényes, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha valakinek volt már ilyen hasonló.
Köszii :)) :W

(#26737) moma válasza SyMbioTe (#26716) üzenetére


moma
őstag

hát pedig szerintem ez nagy előnye lehetne az appnak. excelben vagy másban kézzel egyesével vezetni jóval macerásabb.

sopruk: köszi kipróbálom!

we all deserve a bit of luck.

(#26738) almi válasza zerodot (#26733) üzenetére


almi
senior tag

Köszi, ez magyarázat lehet, mert egy idő után az OTP-s kártyáról való top-up-nál nem is kérte a biztonsági számot. Nem rémlik, hogy lett volna volna valami plusz trust folyamat, de akkor lehet ,hogy volt mégis, csak nem emlékszem már?:/

(#26739) Tuomas válasza moma (#26737) üzenetére


Tuomas
addikt

Persze, de ez nem az az app. :DDD
Rengeteg, kimondott költségvetés nyilvántartó alkalmazás van, ami erre a célra szolgál. Ezt is kézzel kellene vezetned, mert azt manuálisan kell hozzáadnod mennyi kp-t költesz.
A banki mobilappok is csak a banki tranzakciókat jelenítik meg, az egyéb költéseket nem kezeli.
Egyébként néhány költségnyilvántartó szinkronizálható a bankokkal, pl a Wallet nevű, ami összekapcsolható a Revoluttal, támogat hazai bankokat is. Igaz fizetős ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#26740) kanyi51 válasza Mirol94 (#26736) üzenetére


kanyi51
senior tag

Otp Simle appot tedd fel, abba be tudod tenni a Revolut kártyádat. majd a fizetésnél elindítod a Simplet és kiválasztod a Revot. Sajna ez nekem is sok helyen megy igy, PL. Telenor kártya töltés.

(#26741) Mirol94 válasza kanyi51 (#26740) üzenetére


Mirol94
friss újonc

Tortenetesen a simple alkalmazásban nem sikerul felvennem a kártyát /:

(#26742) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Megerkezett az igenyelt revolut kartya, de sajnos a nevet elirtak rajta egy betűvel. Hol vagy hogyan tudom ezt jelezni a revolut fele?

Köszi

(#26743) kp78 válasza gaben1117 (#26742) üzenetére


kp78
addikt

[link]
Valószínűleg az alkalmazáson belül chat-en a legegyszerűbb megkérdezni, h mit lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#26744) vmarci21 válasza gaben1117 (#26742) üzenetére


vmarci21
tag

Ha adtál meg speciális (ékezetes) karaktert névben, akkor azokat valamilyen szabály szerint átírják angol karakterekre.
Ez nem hiba, ez a Revolut működési módja.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#26745) Takuun


Takuun
aktív tag

Indítottam Revolut számláról Nov. 29.-én egy 500 HUF próba utalást magyar bankszámla számra (Gránit bank). Az összeg mai napig (12. napja) nem érkezett meg. Revolut megküldte a bizonylatot, miszerint az általam leadott megbízást 2 nappal később lekönyvelték és elutalták a pénzt. A fogadó bankba nem érkezett meg. A Revolut és a fogadó bank (Gránit) is vizsgálja, hogy hol lehet. SWIFT kód és az IBAN számlaszám stimmel.
A Befektetési részlegüket részvény kereskedésre használom, melyből szeretném hazautalni a nyereséget. A próba utalásnak az volt a célja, hogy lássam milyen adatok kellenek és mikor várható a pénz érkezése.
Olvastam, hogy többen jártatok így, mi a teendő a fentieken felül? Nagyobb összeget utalnék haza, de a próba utalásom sikertelensége elbizonytalanított. Egyenlőre megvárom mi lesz az 500 HUF sorsa, illetve milyen hibát tárnak fel. Mire érdemes figyelni, milyen tételekben érdemes utalást indítani, ami nem veri ki a Revolut algoritmusának biztosítékát?

(#26746) gaben1117 válasza vmarci21 (#26744) üzenetére


gaben1117
senior tag

Egy betű pluszban bekerült valahogyan.

(#26747) bigdady válasza Takuun (#26745) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ibanra utaltál?

[ Szerkesztve ]

(#26748) Takuun válasza bigdady (#26747) üzenetére


Takuun
aktív tag

Igen, miert? Annak max 3-5 nap az atfutasi ideje, amibol reg kifutottak az utalas ota.

(#26749) bigdady válasza Takuun (#26748) üzenetére


bigdady
nagyúr

Legtöbbször user hiba ez, nézd meg biztosan jó helyre utaltál-e vagy hogy inkább nem jött-e vissza már rég a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#26750) kanyi51 válasza Mirol94 (#26741) üzenetére


kanyi51
senior tag

Akkor nem tudok mit mondani, nálam így működik

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.