Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) xcsabo válasza FAQtyA (#27646) üzenetére


xcsabo
senior tag

Csak egy otlet: vivid.... Hátha.

(#27652) viktorhu válasza MrPeekaboo (#27648) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, meg tisztán otp kártyával is.

(#27653) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Vásároltam külföldről, és refundot kaptam USD-ben. Azt hol látom a revolut alkalmazásban?

(#27654) Peter.70 válasza Peter.70 (#27653) üzenetére


Peter.70
őstag

Meg találtam

(#27655) adamssss válasza bigdady (#27650) üzenetére


adamssss
veterán

Igen ezt tudom és próbálom de mindig elutasít ezzel a hibakóddal. Amúgy ugyanezt csinálja a Barion is (itt a PH-n akartam prémiumot vásárolni) de még a simple pay is ahol a digi szla-t fizetem...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27656) emeritus válasza viktorhu (#27641) üzenetére


emeritus
tag

Sajnos. Sajtóhírek szerint egyes bankok - nálunk a Budapest Bank Mobilbank(?) - ügyfelei kapnak (sms) értesítést a foglalás/zárolás feloldásról. Pont ilyen pluszt várnánk a Revoluttól.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#27657) bigdady válasza adamssss (#27655) üzenetére


bigdady
nagyúr

Otp-nél az sms kód már kevés kell a telekód is, azt kéri/tudod/adtál meg idén?

[ Szerkesztve ]

(#27658) adamssss válasza bigdady (#27657) üzenetére


adamssss
veterán

Persze már megadtam... Nem is egyszer. De tojik a fejemre a rendszer. Mondjuk érdekes mert tegnap az Nvidia le tudta emelni a havidíjat de más nem...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27659) 6030D


6030D
Ármester

Sziasztok!

Simple Pay-jel kapcsolatban hol érdemes kérdezni? Itt? :)
Adatok megadása után nem lép tovább, csak homokórázik. Sem Erste sem MKB kártyával, még fizetés engedélyezés után sem. Más fizetési felületen lehet használni a kártyákat, tehát nem saját banki tiltás.
Mi lehet a gond? Másnak is volt ma gondja Simple Pay-jel?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#27660) Tuomas válasza 6030D (#27659) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez OTP topik inkább.

We were here

(#27661) 6030D válasza Tuomas (#27660) üzenetére


6030D
Ármester

:R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#27662) pictigjis


pictigjis
senior tag

rengeteg a kártyám, szóval kicsit rendet vágtam a pin kódok között. 3 fizikai revolut kártyámon is cseréltem ma pint, de az appban még mindig a régiek látszanak. mennyi idő alatt szokott frissülni? curve és tw azonnal az újat mutatja

(#27663) balinlin válasza pictigjis (#27662) üzenetére


balinlin
senior tag

Én nem cseréltem még pint revolut kártyán, de egy itt szintre szokásos tippem van: cache töltés. Hátha segít.

(#27664) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Eladtam magánszemélyként valamit és utaltak 55e Ft-ot a számlámra. Ezt zárolták és (gondolom egy robot) megkérdezte, az utaló nevét, lakhelyét és az életkorát....
Az életkort minek kell megadni? Ezt nem is tudtam.
Most olvasgatom, hogy mindenféle papírt kérhetnek ezek után, de pl ebben az esetben mit mutassak nekik? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#27665) pictigjis válasza balinlin (#27663) üzenetére


pictigjis
senior tag

megprobaltam a delete/reinstallt (ios), a regi pint legalabb nem mutatja egyik kartyanal sem, csak ezt :)

(#27666) emeritus válasza Elar (#27664) üzenetére


emeritus
tag

Mindig mondj igazat. Ez legális adásvétel, ha tudod a vevő nevét és lakhelyét add meg, ha nem tudod az életkort, írd, hogy nem tudod. Szerintem beérik ennyivel.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#27667) Elar válasza emeritus (#27666) üzenetére


Elar
senior tag

Meg is oldódott :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#27668) spileraaa


spileraaa
senior tag

Revolut nálatok sem megy rendesen?

létre akartam hozni ilyet Kérés hivatkozással és hibát ír ki nem engedi most ezt írja ki : Sajnaljuk de valamilyen hiba tortent. Probalkoz kesobb

és hiába küldöm el a penzt a telefonszámára nem érkezik meg neki
ezert próbáltam volna a fentivel de az sem működik most

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#27669) zsola400 válasza spileraaa (#27668) üzenetére


zsola400
aktív tag

100e felett van az összeg, mert hivatkozással nem enged többet.

(#27670) spileraaa válasza zsola400 (#27669) üzenetére


spileraaa
senior tag

hat 5 leit akartam kuldeni az 367 ft

vagy also hatar is van probaltam nagyobb oszeget is irni 60 leit 4400 ft-ot akkor sem sikerult olyan linket letre hozak

update
kuldesi linket sikerult letra hozak 5 leire
de keresi linket most sem enged

update2
kozben rajotem mi a gond ki kell valasztani a nevet ugy enged kerest is
de eleve ha nem tudom a nevet hogy csinalok kerest?
fris regisztralt es hiaba kuldok a telefonszamara nem kapja meg es a baratokhoz sem rakta meg be vagy kell neki egy kis ido?

na de most a kuldesi linkel sikerult megoldjam a problemat

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#27671) balinlin válasza pictigjis (#27665) üzenetére


balinlin
senior tag

Zseniális
Végre valami, amiben jobban teljesített a curve.
Használtad azóta a kártyát pin kódot igénylő műveletnél? Az még lehet segít valamit, vagy support....

(#27672) pictigjis válasza balinlin (#27671) üzenetére


pictigjis
senior tag

irtam nekik tegnap, az egyetlen otletuk a reinstall volt... jo fej voltam, megprobaltam meg egyszer, attol csak a kriksz-kraksz karakterek valtoztak :) akkor device error, nezzem meg masik telefonon, irtak. ma reggelre sem mult el, a bedugos tranzakciokat meg megprobalom majd

(#27673) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Hol tudok Euro számlához virtuális kártyát beállítani az app-ban?
A Kártyát már létrehoztam, de a számlához rendelés lehetőségét sehol nem találom :(

(#27674) bigdady válasza almi (#27673) üzenetére


bigdady
nagyúr

Többdevizás minden kártya, onnan veszi le amiben fizetsz

(#27675) fil válasza almi (#27673) üzenetére


fil
őstag

Nem kell hozzárendelni. Ha euroban jön a terhelés és van elég eurod rajta, akkor abból vonja le.

(#27676) viktorhu válasza bigdady (#27674) üzenetére


viktorhu
veterán

El is bénáztam rendesen, jól elköltöttem apránként a maradék dolláromat az év során aldira meg ilyenekre, amikor nem vettem időben észre, hogy nincs elég forint a revoluton :)

(#27677) kmarci25 válasza viktorhu (#27676) üzenetére


kmarci25
veterán

Ezért szoktam széfbe rakni a megmaradt dollárt/eurót, hogy még véletlenül se abból vonjon.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27678) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Meghívóval történő regisztráció esetén jár most valami kedvezmény a meghívottnak?

(#27679) spileraaa


spileraaa
senior tag

jól latom most ujbol ingyenes a standard kártya szállítási díja vagy az a prémium kártyára vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#27680) Tuomas válasza spileraaa (#27679) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha csomagot váltasz (valamelyik fizetősre) akkor lesz ingyenes!

We were here

(#27682) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Kíváncsi vagyok erre a biztosításra, hogy minden bonyodalom nélkül működik -e a Plusnál. Ha igen, simán megér ennyit a nyugalom.

(#27683) #49155328 válasza adriankoooo (#27682) üzenetére


#49155328
törölt tag

Részletek jók lennének, de szerintem csak akkor ha azt a terméket a revoluttal fizetted.

[ Szerkesztve ]

(#27684) viktorhu válasza #49155328 (#27683) üzenetére


viktorhu
veterán

Régebben nézegettem, úgy emlékszem, hogy nem kell azzal fizetni, 3rd party biztosításokat árulnak, és nem is olcsó a készülékbiztosításuk. Nyilván a számla kellene kárigény esetén.

(#27685) #49155328 válasza viktorhu (#27684) üzenetére


#49155328
törölt tag

Számla az nem gond.

(#27686) viktorhu válasza #49155328 (#27685) üzenetére


viktorhu
veterán

Én éves utazási biztosítást vettem tőlük 11 ezerért (mikor máskor, mint 2020 elején), ott simán egy linket kaptam a kötvényhez, amin egy biztosító neve szerepelt, mintha velük szerződtem volna, és nem a revoluttal.

(#27687) pictigjis válasza viktorhu (#27684) üzenetére


pictigjis
senior tag

de, azzal kell fizetni

To be eligible for insurance you must be aged 18 or above and you must have made the relevant purchase in full with your Revolut Plus, Premium or Metal account.

(#27688) viktorhu válasza pictigjis (#27687) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor ez csak a prémiumok kedvezményes / ingyen biztosítására vonatkozik, nem? Mert nekem ilyet nem ír sehol, meg a felsorolásodban sincs alapcsomag.

(#27689) sajtos365 válasza adriankoooo (#27682) üzenetére


sajtos365
tag

Ez utasbiztosítás akar lenni? Van jó netes biztosító mindig a Cherrisknél kötöm meg, amikor gondba kerültem 2 óra mulva a számlámon volt a kártérítés, csak chaten írtam nekik meg pár fotó és egy telefonhívás volt már utalták is a pénzt.
Fizetés után azonnal emailben küldik a kötvényt és csak pár kattintás a kötés.
Nem akarlak rábeszélni semmire, de nekem ezek a tapasztalataim velük.

(#27690) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Kb. 30 perce szerettem volna 150k-t tölteni a Revolutomra.
Jóváhagytam Raiffeisen app-ban és azóta a Revoluton csak pending, Rafi számlámat nme is terhelte.

Ilyenkor érdemes még várni? Mennyi idő után történhet bármi?
Gondolom approve, vagy revert lesz a végeredmény.

(#27691) almi válasza almi (#27690) üzenetére


almi
senior tag

Megjött a revert..

(#27692) spileraaa


spileraaa
senior tag

Revolut ennyire bugos?

küldeni nem tudok penzt linkel sem igaz a másik 2 napja regisztrált lehet ez a gond?
éspedig ezzel: Szia! Küldtem neked 5 lei összeget, amelyet ezzel vehetsz át: https://pay.revolut.com/xyzzzzz

a másik probléma tegnap este 10 óra fele a internetes vásárlásra használt kártyánál kiírta hogy elfogyott a napi limit de holnap újra elérhető lesz
de eltelt bőven 24 óra és sehol semmi még mindig nem használható

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#27693) balinlin válasza spileraaa (#27692) üzenetére


balinlin
senior tag

Revolutosnak ne link segítségével küldj pénzt. Vagy telefonszámra vagy @azonosítóra. Ha engeded a kontaktokhoz való hozzáférést, akkor lehet ott is megtalálod.

A limites dologgal még soha nem találkoztam.

(#27694) emeritus válasza spileraaa (#27692) üzenetére


emeritus
tag

A Revolut megbízható, kevés hibával működik. Én magyar regisztrációval, hasonlóan magyar regisztráltak közötti forint összegek névjegyzék-alapú mozgatásánál még nem érzékeltem hibát. Bolti és netes vásárlások, átváltás zavartalanok.Topup, utalás problémamentes. Eltérő országok között eltérő alap-fizetőeszközökkel forgalmazva - biztonság kedvéért - legyenek megfelelő zsebek, állomány sem árt. Új és régi felhasználók érzékelhetnek kűlönbségeket.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#27695) Brandynew válasza spileraaa (#27692) üzenetére


Brandynew
őstag

Semmi baj nincs a Revoluttal, a funkciókorlátozások, limitek folyamatosan tűnnek el, ahogy egyre többet használod és idősödik a regisztrációd.

(#27696) zsola400 válasza spileraaa (#27692) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nálam hibátlan működik, többször is küldtem külföldi Revolut regisztrációra eurót telefonszám/@felhasználonévre, azonnal megérkezett az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#27697) pictigjis válasza pictigjis (#27672) üzenetére


pictigjis
senior tag

a kb. 12. kilépés és visszalépés után eltűntek a kriksz-krakszok. véletlen szerencse vagy ők állítottak valamit - sose fog kiderülni

a 14 napon belül lemondott plus csomag ellenére továbbra sem vonták le utólag a kártya postázási díját, egyelőre ingyen volt :) esetleg hónap végén várok még erre vonatkozó korrekciót

(#27698) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Revolut számlámról szeretnék USD-t utalni Random Capital számlámra.
Visszaolvasva itt a topic-ban láttam, hogy néhány esetben történtek levonások az utalás során.
Írtam az ügyfélszolgálatnak, ahol rákérdeztem milyen összeg felett, és mennyit vonnak, de azt írják hogy az utalás még ingyenes csomag esetén sem kerül semmibe.

Ez kicsit ellentmondásos az itt leírt tapasztalatokkal szemben.

Legutóbb kovisoft írta, hogy 400$-ig nem volt levonás.

Esetleg van valakinek frissebb tapasztalata? :R

(#27699) kovisoft válasza akom (#27698) üzenetére


kovisoft
őstag

Amiről én írtam, az a közvetítői bank által levont díj. Erről nem tud tájékoztatást adni sem a Revolut, sem a Random, mert nem ők vonják le, és a tapasztalat szerint nem is egységes, hogy milyen összegnél mennyi a díj (vagy csak még nem jöttünk rá az összefüggésre :) ). Alacsonyabb összegnél (500 USD alatt) nagyobb az esélye, hogy egyáltalán nem lesz levonás, magasabb összegnél (1000+ USD) esélyes, hogy levonnak 20+ USD körüli összeget.

(#27700) almi válasza spileraaa (#27692) üzenetére


almi
senior tag

A tegnapin kívül én sem tapasztaltam még hibát, minden működött elsőre. IBAN utalás, Revoluton belüli küldés, topup, váltás, minden.
Szerintem a tegnapi is user error volt, valahol nem figyeltem... Másodjára simán működött a topup.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.