Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) akooos válasza totika69 (#26200) üzenetére


akooos
veterán

:Y :Y :Y
Jézusom :DDD :DDD :DDD

(#26203) ittakary válasza totika69 (#26200) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha pedig állami korrupcióban részt vevő oligarcha lennél, aki mellett épp ott ül Gertrúd, akkor meg nyilvánvalóan pont a Revolut support, akinek bevallod :D

(#26204) Brandynew válasza totika69 (#26200) üzenetére


Brandynew
őstag

Amikor itthon megnyitottad az OTP számlát, akkor is hasonló nyilatkozatokat kellett aláírnod (max. nem olvastad el), annyi, hogy Revolutra a brit pénzmosási szabályok vonatkoznak, kicsit másként kezelik ezt. Megköveteli tőle a pénzügyi hatóság, hogy bizonyosodjon meg róla, hogy nem vagy bűnöző, és erre egy ilyen írásos nyilatkozatot mutat fel. Hitelfelvételnél is nyilatkoznom kellett, hogy nem vagyok bűnszervezet tagja :) USA-ba belépésnél pedig az volt a kérdés, hogy ismerek-e terrorszervezeti vezetőket, véradásnál pedig arról kellett nyilatkoznom, hogy használok-e intravénás drogokat. Ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#26205) totika69 válasza Brandynew (#26204) üzenetére


totika69
csendes tag

Amikor én nyitottam itthon OTP-s számlát, akko rmég az internet is csak olyan katonai izé volt. Kb a 90-es évek közepén. Szóval akkor biztos nem nyilatkoztam erről. Azóta a módosítások során persze valószínűleg. Csak erről sehol sem olvastam és ki a fene gondolt volna rá. Legyen ez tanulság másoknak.

[ Szerkesztve ]

(#26206) balinlin válasza Brandynew (#26204) üzenetére


balinlin
senior tag

Hát hogy engem nem kérdezett senki még arról, hogy kapcsolatban állok e ezzel a politikussal az biztos. ;]

(#26207) MárkeR válasza spider23 (#26179) üzenetére


MárkeR
lelkes újonc

Köszi, nekem is 9 óra után jött meg az összeg.
Kezdtem frászt kapni. :Y

(#26208) drmotto válasza vendingo (#26197) üzenetére


drmotto
őstag

Sajnos nem jó, az ő nevének (is) szerepelnie kell a tulajdonosoknál.

#26198sopruk
A gránitnál próbálkoztam először, mert ott van az én számlám is. 18 év alatt nem állnak szóba az emberrel. :(

(#26209) akooos válasza drmotto (#26208) üzenetére


akooos
veterán

OTP Junior marad akkor.

(#26210) balinlin válasza akooos (#26209) üzenetére


balinlin
senior tag

vagy más bank fiataloknak szóló számlája

(#26211) totika69 válasza drmotto (#26208) üzenetére


totika69
csendes tag

OTP Junior a legerterjedtebb fiókhálózat stabil háttér, jó netbank. Én mindsen gyerekemnek nyitottam kb 7 -éves korukba ot junior számlát. Most is az van nekik. Kivéve a legnagyobb mert ő már elmúlt 24 éves. Szóval OTP Junior szerintem.

(#26212) totika69 válasza balinlin (#26206) üzenetére


totika69
csendes tag

Rá kerestem azóta a neten. A Prágai Magyar Balassi intézet igazgatónője. OMG. :Y

[ Szerkesztve ]

(#26213) drmotto válasza totika69 (#26211) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, ott kezdtük. Szombaton megcsináltunk mindent ami kell online, majd közölték hogy 18 év alatt nem szerződhet csak személyesen, szülővel, fiókban. Ma 40 perc utcai sorban állás után közölték hogy anyakönyvi kivonat hiányában nem állnak szóba velünk, ráadásul miután a nevelt fiam, erről közjegyzői okirat is kell, vagy a vér szerinti apja. Ezen a ponton felálltam és otthagytam őket.

[ Szerkesztve ]

(#26214) balinlin válasza totika69 (#26212) üzenetére


balinlin
senior tag

Én is rákerestem. Nem tudom mit ártott a revolutnak :F

(#26215) Oliverda válasza balinlin (#26214) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmit. Diplomata/közszereplő. [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26216) totika69 válasza drmotto (#26213) üzenetére


totika69
csendes tag

OMG. :Y Erre nem emlékszem. Akkor passz. :W

(#26217) travix


travix
aktív tag

Biztos volt már ilyen kérdés, de usd utalása pénzbe kerül vagy ingyenes mint a sepa?

(#26218) travix válasza travix (#26217) üzenetére


travix
aktív tag

közben megtaláltam
https://www.revolut.com/hu-HU/legal/fees

(#26219) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Ha visszamondom a Revolut Prémiumot de már megjött a prémium kártyám, az érvényes marad a kártyán megjelölt ideig vagy érvényteleníti a cég? Nem találtam róla infót.

[ Szerkesztve ]

(#26220) Divinity válasza Brandynew (#26219) üzenetére


Divinity
őstag

Marad csak ki kell fizetni

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#26221) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok.

Nekem még mindig nem működik a pénz feltöltés bankkártyával. (UniCredit MasterCard)
~1,5 éve használok Revolutot, de sosem volt még feltöltési problémám.
Ugye miután a pénz hozzáadása gombra nyomok, kapok egy értesítést az UniCredit apptól, elfogadom a be terhelést, PIN kód beírás, vissza a revolut appba majd kétszer a Folytatás gombra klikkelek. Ezután 2-3 másodperc után egy full fehér oldalon 3 sor hibakód jelenik meg. Szerepel benne request ID, error type: request invaild

Nem értem mi a gondja. Innen nem lehet tovább lépni, csak megszakítani a feltöltést. :(

(#26222) kmarci25 válasza mAtThEw0319 (#26221) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez volt nálam is. 150 ezret nem engedett, 50-et szintén nem, 4 ezret már igen. Végül a nagyobb összegeket Curve mögé tett Unicredit kártyával oldottam meg.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26223) pictigjis


pictigjis
senior tag

fizettem valamit paypal+revolut kombóval, tegnap délben a 15 százalékát refundolták szintén paypalen keresztül. ma reggelre már meg is érkezett a pénz - nem tudom, hogy a revolut változtatott valamin vagy csak szerencsém volt, de ilyen rövid átfutásra nálam még soha nem volt példa :)

(#26224) goccer válasza mAtThEw0319 (#26221) üzenetére


goccer
aktív tag

Nekem se ment Unicredit MC kártyáról a topup, se ma se tegnap. Úgy tűnik, hogy a Revo app nem tud lekezelni valamit a hitelesítésnél. Remélem nem valami Unicredites trükk a Revo korlátozására :F

(#26225) kmarci25 válasza goccer (#26224) üzenetére


kmarci25
veterán

Mondom, hogy a 4 ezres feltöltés működött.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26226) tboy93 válasza goccer (#26224) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sógornőm járt valahogy így, neki OTP-ről nem ment. Végül kiderült, hogy a banknál kellett valamit elfogadni/engedélyezni.

(#26227) goccer válasza kmarci25 (#26225) üzenetére


goccer
aktív tag

én ezt értem, de nincs kedvem 100x4000-eket feltöltögetni...

tboy93: köszi, remélem 1-2 nap és megoldódik, ha nem akkor beszélek a bankkal.

(#26228) t72killer válasza Divinity (#26220) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor is, ha 3-4 hónap elteltével mondod vissza a premiumot?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26229) Divinity válasza t72killer (#26228) üzenetére


Divinity
őstag

Váltás alacsonyabb szintű csomagra

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#26230) atee_13


atee_13
őstag

Coinbase re lehet regelni a revolut kártyát?
Megadnám a kártyadatokat, de azt írja nem támogatott kártya.

Vagy egy Postal code mező is itt kicsit bizonytalan vagyok mi lenne a jó beírtam az irányítószámot. Ez lehet a gigsz?

(#26231) kmarci25 válasza goccer (#26227) üzenetére


kmarci25
veterán

"Remélem nem valami Unicredites trükk a Revo korlátozására :F"
Erre reagáltam. Nem gondolnám, hogy Unicredites "trükk", ha 4 ezret enged... :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26232) Oliverda válasza kmarci25 (#26231) üzenetére


Oliverda
félisten

Valószínűleg a 3DS-sel van valami. Vagy az ügyfél, vagy a bank oldalán.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26233) goccer válasza kmarci25 (#26231) üzenetére


goccer
aktív tag

Akkor félreértettem, bocs. Valóban kicsi rá az esély, de "trükk" nem csak a teljes blokkolás lehet, hanem akár egy ilyen korlátozás is. De ez egyelőre inkább scifi kategória el is engedem ezt a szálat, amíg nem derül ki a probléma oka.

(#26234) zerodot válasza atee_13 (#26230) üzenetére


zerodot
aktív tag

Kártyát nem tudom, de a SEPA utalás működik Revolutról, általában fél napon belül odaér az euró. És még jobban is jársz, mert a kártyás vásárlásokra valami 3-4% fee van emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#26235) Hovi válasza kmarci25 (#26231) üzenetére


Hovi
aktív tag

A Revolutot én használom IOS és android alatt is. IOS alatt a feltöltésnél a ApplePay-t választom (természetesen ki tudom választani melyik kártyát terhelje) s így nem kell 3D kód. Android alatt pedig Gpay-t. Itt meg persze a Curve játszik, s alatta valamelyik kártya. Így itt sincs 3D secure vagy egyéb korlátozás.

(#26236) kmarci25 válasza Hovi (#26235) üzenetére


kmarci25
veterán

Jaja, én is váltottam most curve-re, amíg meg nem oldódik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#26237) #49155328


#49155328
törölt tag

Mennyi a feltöltési ingerküszöb?
7nap alatt töltöttem fel 500k-t naponta, eddig működik minden.
Nem örülnék ha korlátoznánk.

(#26238) Brandynew válasza #49155328 (#26237) üzenetére


Brandynew
őstag

Nekem 8 millió volt a legtöbb egy nap alatt. Amúgy az ellenőrzésedet kezdeményezheted te magad is a chaten, én is megtettem már ezt. Ilyenkor be kell küldened ezt-azt (talán számlakivonatot kértek) és 1-2 napon belül írják, hogy minden oké.

[ Szerkesztve ]

(#26239) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok! Sajnos már nem tudom és nem is nagyon akarom követni ami a Revolutnál megy ezért titeket kérdezlek, ti jobban képben vagytok. Külföldön, Spanyolországban le lett véve 30 euro egy ATM-ből, soha ezelőtt a kártya nem lett használva, tehát semmiféle limit nem lett meghaladva. 2 eurót vont le a Revolut és/vagy az ATM kezelője. Létezhet? Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#26240) zerodot válasza spe88 (#26239) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nekem nem világos a megfogalmazás. Visszaéltek a kártyaadataiddal és pénzt nyúltak le? Vagy te vettél ki pénzt a saját kártyáddal és a 2 euró díj a baj?

Ha az előbbi, akkor értelemszerűen kártya tilt és supportnak ír.

Ha az utóbbi, akkor az ATM üzemeltetője vonta le, mert (gondolom) külföldi kártyának érzékelte. Viszont ezt előre ki kellett hogy írja az ATM használatakor. Megoldás: olyan ATM-et keresni, amelyik nem számol fel díjat. Nemtom mennyire aktuális ez a lista, de kiindulási pontnak jó lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26241) spe88 válasza zerodot (#26240) üzenetére


spe88
senior tag

Utóbbiról van szó. Értem, akkor ez lehetett a baj, sejtettem. Az ATM ezt ki is írta, hogy le fog vonni, más opció nem volt már. Van a Revolutnak valami listája akármi, ami mutatja, hogy melyik az az ATM a világokon amelyik nem rángatja le a usereket, kikkel van szerződve, milyen bankokkal? Hiszen, ha már ilyesmikkel váltja meg a világot a Revolut ne az legyen, hogy császkálok a random városokban kutatva olyan ATM-ért, ami nem számol fel semmit. Van ilyen lista? Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#26242) Tuomas válasza spe88 (#26241) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerinted mennyire reális egy globális ATM-eket tartalmazó lista, hogy melyik, mikor, mennyi díjat számol fel?
Gondolj bele: Csak Magyarországon hány féle ATM-el találkoztál?
Egy megoldás van: külföldre utazás előtt tájékozódsz az adott ország bankjainál.

We were here

(#26243) zerodot válasza spe88 (#26241) üzenetére


zerodot
aktív tag

Beraktam egy linket még az előző válaszomba, de lehet már azután, hogy olvastad. Ez a közösségi tapasztalatok alapján van összeállítva és (elvileg) frissítve. Ha nem is totál naprakész, minimum arra jó, hogy a piros bankokat rögtön kiszűrd és inkább azoknál próbálkozz, amelyek legalább a közelmúltban ingyenesek voltak.

A Revolutnak nincs hivatalos listája, ők nem szerződtek semmilyen bankkal, mindig az adott bank/üzemeltető dönti el saját maga, milyen díjat számol fel a külföldi kártya használatakor.

[ Szerkesztve ]

(#26244) spe88 válasza Tuomas (#26242) üzenetére


spe88
senior tag

Nyilvánvalóan nem az ATM-ekre gondoltam hanem az azokat működtető bankokra egyéb pénzintézetekre. Globálisan sem olyan marha nehéz egy ilyen lista összeállítása, van egy halom bank, ami ugyanazon a néven jelen van több országban. Igen kis hazánkban is van egy halom bank-, illetve tksz.-ATM, de ha teszem azt a Revolut le van szerződve itthon 5 bankkal Spanyolországban 10-zel stb stb, akkor az a globális lista az mondjuk 3000 sort tartalmaz (hasamra csaptam), azért nem olyan marha nagy az a lista, láttunk már ennél nagyobbat, meg fogunk is, szerintem a munkahelyünkön is. A tájékozódásom meg pont erre irányul, hogy megtudjam melyik az a bank, ami elfogadja, magyarán létezik-e olyan lista. Rámegyek a Revolut oldalára, kiírja hogy mittudomén contracted banks, legördülő lista Spain kiválaszt és kidobja a 10 találatot, ez olyan irreális? Vagy hogy gondoltad a tájékozódást, hogy elmegyek Spanyolországba, rákeresek a spanyol MNB-re még itthon, kilistázom a kereskedelmi bankokat és egyenként kikeresgélem, hogy melyikkel van leszerződve a Revolut, mert ha igen, akkor inkább benyelem a mindenkori költséget. Nyilvánvalóan a Revolutnak az oldalukon kell, hogy legyen egy lista, hogy kikkel van leszerződve. Ha nincs, akkor az nem túl userbarát dolog, értem én, hogy ha ingyen van mit rí az ember, dolgozzon meg érte, de ha 2 euróért napokat kell böngésznem, akkor megette a fene. Erre lettem volna kíváncsi, hogy létezik-e ilyen lista. Másrészről meg fuvarozóként nem hiszem, hogy kenni-vágni fogom, hol melyikkel van szerződve, és ezeket keresgélni, egy héten van hogy 10 különböző országban van az ember.

@zerodot Köszi, ilyenre gondoltam. Bár ahogy elnézem eléggé átláthatatlan az egész. Mindenféle fórumpostokat kell olvasgatnom hozzá. Hát szomorú, hogyha a Revolut itt tart, mert így a sok ingyenesség mit sem ér, ha egy szenvedés az egész. Azalatt az órák alatt míg megtalálsz valamit többszörösét megkeresed a kezelési költségnek. De azért köszi :)

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#26245) Tuomas válasza spe88 (#26244) üzenetére


Tuomas
addikt

Itt nincs olyan, hogy mivel van leszerződve a revolut, mert erre megadom a választ: senkivel.
Nem a revoluttól függ az, hogy az adott bank adott atm-je számít-e fel díjat, vagy sem, az a bank egyéni szuverén döntése, és ehhez a revolutnak semmi köze. Elmondom neked azt is, ha a magyar banknál használt bankkártyádat akartad volna használni, akkor is számított volna fel ilyen díjat. Ha transferwise kártyát, az is.
Persze, vannak olyan bankok, amik több országban jelen vannak, de ugye te sem gondolod azt, hogy minden országban egyforma díjszabásuk van?

"Hát szomorú, hogyha a Revolut itt tart, mert így a sok ingyenesség mit sem ér, ha egy szenvedés az egész."

LOL. :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#26246) emeritus válasza Tuomas (#26245) üzenetére


emeritus
tag

Természetesen megfelelő ismeretek híján nem vitathatom, hogy a Revolut készpénzfelvétel díjazása szuverén banki döntés, mindamellett az a következmény, miszerint az általam használt OTP automatánál a bank saját döntése alapján nem számol fel díjat egy Revolut kártyás pénzfelvételnél több mint meglepő.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#26247) spe88 válasza Tuomas (#26245) üzenetére


spe88
senior tag

Igen, közben megkaptam a választ, hogy ők senkivel nincsenek leszerződve, ennyire nem látok bele a dolgokba, ti ezekkel jobban képben vagytok, azért is vagyok itt. Természeteswn tudom, hogy a magyar kártyámmal is számolt volna fel díjat, ha nem számolna fel, akkor minek használnék Revolutot? Ez volna az egyik nagy előnye a devizaváltás mellett. A különböző bankok díjszabásai természetesen nem ugyanazok egyazon anyacég mellett sem, ilyet nem írtam. Ez félreértés. Arra gondoltam, hogy ha a Raiffeisennel le van szerződve a Rev, akkor gyanús, hogy ki fogja dobni a németet is, a magyart is, az osztrákot is. Erre gondoltam. Nem a díjszabásra. Más dolog hogy felvilágosítottatok, hogy semmi köze ennek a Revoluthoz. Így hát nem is várhatom el hogy legyen egy menüpont erre hivatkozólag. Bár azért egy jó nagy figyelmeztetéssel: "a Reovlut az alábbi adatokért felelősséget nem vállal" megoldható lenne akár egy ilyen menüpont is. Így sajnos most ugyanúgy, mint eddig mehet az ember váltogatni kp-t, mert még mindig rengeteg helyen nincs Európában 2020 ellenére kártyás fizetés,i opció illetve ahol van -- a tapasztalatok alapján -- sokszor nem fogadják el a Revo-kártyát, illetve elfogadják csak nem működik. Nyilván a spanyol Gizikének a pénztárban fogalma sincs a helyi ABC-ven hogy mi az a Revolut, tehát kiveszi az ember kezéből csak éppen hadonászik, hogy nono. Tehát egyelőre nekem úgy tűnik, hogy ez a Revolut inkább ilyen online vásárlásokra jó Ebayről, Aliról stb. Köszönöm a felvilágosítást

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#26248) zerodot válasza spe88 (#26244) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az indító posztban van egy link, az egy dropboxos táblázatra visz, amiben CTRL-F kikeresed az országot és voilà... 1 perc az egész és nem egy ördöngősség...
De berakom akkor ide is tessék:
http://bit.ly/thefreeATMlist

A Revolutnak ehhez semmi köze, ezt a felhasználók rakták össze önkéntes alapon, saját maguknak. Ha a táblázatban nem találsz valami konkrét bankot, akkor a keress rá a fórum threadben és ha ott sincs róla infó, akkor ha már ott vagy, próbáld ki az adott ATM-et majd írd be az eredményt abba a threadbe, aztán onnan majd bekerül a táblázatba és máris okosabb lett mindenki. Ez így működik.

(#26249) Tuomas válasza emeritus (#26246) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezen én is meglepődök, elgondolkozok, főleg, hogy van ez a 150 000 ft-os kp felvételi limit is. :F
Azért még ne örömködjünk, mert benne van a pakliban, hogy idővel raknak rá valami díjat.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#26250) Tuomas válasza spe88 (#26247) üzenetére


Tuomas
addikt

Igen, így érthető.
A revolut előnye az, hogy még az ilyen kezelési költségekkel együtt is esélyes, hogy jóval olcsóbban megúszod a dolgot.

[ Szerkesztve ]

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.