Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) scavy


scavy
tag

Sziasztok!

Az előttem szólókhoz hasonlóan, a feleségemnek OTP-s VISA kártyája van, és eddig működött gond nélkül, viszont azóta hibaüzenetet ír, 3DS ellenőrzéssel kapcsolatban.
A fentebb leírt gyógyírt próbáltuk, sem az app újratelepítés, sem a kártya törlése és újbóli hozzáadása nem oldotta meg a problémát. (Sajnos a kártya szkennelése funkció sem működött.)

Valakinek esetleg lenne valami további ötlete, vagy marad az otp ügyfélszolgálat?

(#27802) scavy válasza scavy (#27801) üzenetére


scavy
tag

Megoldódott, tárgytalan a dolog!

(#27803) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Már 20£-ot adnak minden meghívott ügyfél után aki regisztrál hozzájuk. Az már nem kis pénz :)

(#27804) evrynet0


evrynet0
csendes tag

WOAH..láttátok már hogy már a magyar számlánkra alkalmazza a Revolut a bank licenszet? tehát OBA védett a pénz a számlákon, 100e€-ig csak úgy mint a magyar bankoknál.

Megnyitjátok forint egyenleget és jobb felül az egyenlegnél kék pajzsra katt.

Ez sztem egy nagyon jó hír! :DD

(#27805) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

Van friss tapasztalatotok arról, hogy Revo forint számláról történő forint kiutaláskor saját magyarországi forint számlára van-e valamilyen extra (köztes) banki költség, vagy még mindig díjmentes?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#27806) szabi__memo válasza evrynet0 (#27804) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha hivatalos lenne, az lenne

(#27807) evrynet0 válasza szabi__memo (#27806) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Pontosítok, nem OBA hanem a litván betétbiztosítási alap. Te nem látod az appban?

(#27808) Oliverda válasza evrynet0 (#27807) üzenetére


Oliverda
félisten

Már korábban kiderült, hogy vaklárma, téves kijelzés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27809) szabi__memo válasza evrynet0 (#27807) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De, egy hónapja

(#27810) emeritus válasza evrynet0 (#27804) üzenetére


emeritus
tag

Látni láttuk... Sajnos vannak kétségek: a betétbiztosítás nagyjelentőségű változás, az ilyeneket a Revolut külön is kommunikálni szokta...

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#27811) evrynet0 válasza Oliverda (#27808) üzenetére


evrynet0
csendes tag

hogy derült ki? most chattelek velük és egyenlőre visszaigazolták hogy igaz, tehát biztosítva van a pénz 100e euroig.

(#27812) pictigjis válasza evrynet0 (#27811) üzenetére


pictigjis
senior tag

a revolut es a live agentjei... arra ne alapozz, amit ok mondanak...

vegig lett veve, hogy nem valtozott semmi a cegnevek alapjan, mellesleg ios-en is hiaba bokogeted a pajzsot, semmit nem hoz fel

(#27813) Oliverda válasza evrynet0 (#27811) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha REVOLT21 a BIC kód, akkor nincs betétbiztosítás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27814) Sztivadar


Sztivadar
friss újonc

Sziasztok! Következő a problémám:munkabér átutaláshoz nem a revolutos Iban számlaszámomat adtam meg, hanem a belföldit, ami egy raiffeisen-es magyar számlaszám, de hozzáteszem nincs számlám ott. A mai napig nem érkezett meg a fizetésem a revolut számlámra. Felettem a kapcsolatot a revoluttal is, kértek utalási bizonylatot,megtörtént, de akkor se történt semmi.Most az van hogy multhét kedden abban maradtam velük hogy visszautalják az összeget a feladó banknak, és megadtam egy magyar bankszámlaszámot amire ha visszaérkezik a pénz a feladó banknak akkor erre utalja a munkáltatóm, de csak várok és várok, a revolut meg dolgozik az ügyön.Tudom hogy én rontottam el mert nem az ibant adtam meg, de mit lehetne csinálni?

(#27815) #49155328 válasza Sztivadar (#27814) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az másnak a számláján landolt akkor.

https://bankmonitor.hu/cikk/mit-tehetunk-ha-veletlenul-rossz-szamlaszamra-utaltunk-penzt/

1. Körben a Raiffeisennel kell felvenned a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

(#27816) emeritus válasza mrrr74 (#27805) üzenetére


emeritus
tag

A Revo forintszámláról hazai bankszámlákra történő forint utalásoknál elvileg továbbra sincs köztes költség, én rendszeresen utalok és nem számítanak fel ilyet a gyakorlatban sem.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#27817) Sztivadar válasza #49155328 (#27815) üzenetére


Sztivadar
friss újonc

A revolut alkalmazásban szereplő magyar sima bankszámlaszámot adtam meg, nem pedig az ibant, meg azt se értem hogy mi köze van a Raiffeisennek a revoluthoz?

[ Szerkesztve ]

(#27818) pictigjis válasza Sztivadar (#27817) üzenetére


pictigjis
senior tag

amugy bocs, de nem ertem az egeszet. ha az ibant adtad volna meg, az egy litvan szamlaszam lett volna - erre siman utalt volna a munkaltatod nemzetkozi utalassal?

nem lehet mast tenni, csak varni, amig visszakerul a feladohoz. egyeni belfoldi szamlaszam hianyaban ez a munkaberes utalas kezdettol fogva felejtos a revolutnal

(#27819) emeritus válasza Sztivadar (#27817) üzenetére


emeritus
tag

Szerintem az indító banknál a munkáltató jogosult eljárni, az aki banki ügyfélként a - hibás - megbízást adta. Ugyan valójában te hibáztál, de kérheted és elvárhatod a segítségét.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#27820) mrrr74 válasza emeritus (#27816) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm, akkor ki is próbálom.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#27821) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

sziasztok! lehet olyat, hogy revoluton csinalok egy szamlat, amihez hozzaferest adok egy masik felhasznalonak? nem olyanra gondolok, hogy csoportszámlát csinálok és megosztom a kifizetéseket, amit mondjuk felezunk.
Masik kerdes: miert nem tudom egy atmben sem megváltoztatni a pint, vagy penzt felvenni? Azt irja nem engedelyezett muvelet (valami ilyesmit). Az appban nincs tiltva semmi ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#27822) balinlin válasza Sztivadar (#27817) üzenetére


balinlin
senior tag

Jól sejtem, hogy a referenciaszámot meg se adtad?
A Raifassennel kötött szerződést, hogy kezelje a gyűjtőszámlát. Mivel gyűjtőszámla, így nem kötődik hozzád, nem véletlen van ott a referenciaszám is, ami azonosít téged. Nagyon sok munkáltatónál kötött, hogy mi mi van a közlemény rovatban, pont ezért is mondtuk ott többször, hogy nem célszerű ilyet játszani.

(#27823) Bogyi007 válasza Sztivadar (#27817) üzenetére


Bogyi007
veterán

A Közleménybe azt a számot amit az applikáció megadott beírtad? Ha nem akkor az elég nagy baj...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#27824) balinlin válasza Bogyi007 (#27823) üzenetére


balinlin
senior tag

Ő biztos nem, max a munkáltató, ha közölte ezt vele. De a jelek szerint nem írták bele, vagy nem jól.

[ Szerkesztve ]

(#27825) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne: adott egy revolut fizika kártya ami egy iphone-ban és egy apple watch-ban is be van téve a wallet & apple pay-be. Ma próbáltam egy budapest bank atm-ből érintésesen (NFC) felvenni pénzt egy apple watch-al. Sajnos azt írta ki hogy ez a kártya nem támogatja ezt a funkciót. Megpróbáltam magával a fizikai revolut kártyával is az érintéses pénz felvételt és ment. Ezután megpróbáltam az iphone-nal apple pay-el érintésesen felvenni pénzt és megdöbbenésemre ismét ment. Aztán ezen felbuzdulva ismét megpróbáltam az apple watchal pénzt felvenni, de azzal nem ment, ugyan úgy azt írta ki hogy nem támogatott. A kérdés hogy miért lehet ez? A telefonnal megy az órával meg nem, de miért? Esetleg valakinek van ötlete?
Köszi, és bocs a hosszú hsz-ért.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#27826) sopruk válasza Sztivadar (#27817) üzenetére


sopruk
aktív tag

A TransferWise-nál már saját magyar bankszámlaszámot kapsz, oda már érdemes lehet fizut utaltatni. Igényelsz egy bankkártyát és azzal ugyan úgy ingyen topup-olod a Revolutot, ha akarod...

(#27827) xcsabo válasza evrynet0 (#27804) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem UAB védett nem OBA. Friss béta appom van.

(#27828) emeritus válasza xcsabo (#27827) üzenetére


emeritus
tag

Talán nem mi vagyunk közvetlenül a Revolut Bank UAB ügyfelei, különösen betétesei nem. (Talán a Revolut Ltd. London UK ott tartja a pénzünket betétként, így az - feltehetően - védett.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#27829) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap óta nem tudok bejelentkezni Revolutra alkalmazásba, mert ezt a hibaüzenetet kapom: A beírt ellenőrző kód vagy telefonszám helytelen. De a web-es felületen betudok jelentkezni, mindenféle hiba nélkül. Találkozott már valaki ezzel a hibával?

(#27830) balinlin válasza Is-tee (#27829) üzenetére


balinlin
senior tag

App reinstall sem segített?

(#27831) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Nem segített. Próbáltam beta verzióval, régebbi verzióval, tableten, de ott se. Ahogy be kell írni a telefonszámot, majd tovább menni, akkor kapom a hiba üzenetet.

[ Szerkesztve ]

(#27832) balinlin válasza Is-tee (#27831) üzenetére


balinlin
senior tag

Nekem telefon váltás vagy reset (nem emlékszem már melyik, de mindegy is) után volt hasonló. Akkor vártam és megoldódott.

(#27833) Is-tee válasza balinlin (#27832) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Próbáltam másik telefonon és ugyan az a hiba, tableten is.

(#27834) bigdady válasza xcsabo (#27827) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen majd ha OBA oldalán fent lesz a revolut, mint tag (és fizeti a tagdíjat) akkor lesz ott védett, addig nem.

(#27835) zseko


zseko
veterán

Üdv, ismerősöm gondolkodik Revolut kártyában, leginkább kisebb külföldi vásárlásokhoz a rendes bankkártya adatai helyett (azzal ugyanis nemrég valahol az ukránok környékén 'ebédeltek meg'...). Eddig virtuális kártyát használt hozzá, de azt a bankja beszüntette, és ehelyett kellene valami alternatíva.
Meséltem neki nagyjából a Revolutról, meg hogy abban is van fagyasztható virtuális kártya, így tetszene neki, és hogy a gyerekének is igényelhet Junior kártyát, az viszont már 17 éves.
Ugyan nekem is van, de mivel rég foglalkoztam vele, és a fórumot sem követem aktívan, így nem tudom mostanában mi merre, mi változhatott. Próbálok persze visszaolvasni is közben a fórumban, csak a mobilos használat nem annyira a barátom, így kérdeznék is.
Régebben volt ez a ref kódos regisztrálás, ahol ingyen küldték a kártyát, vagy pénzt adtak(?), ilyesmi, ez működik még?
Lehet használni fizikai kártya igénylése nélkül is akár (lényegében a netes vásárlásokhoz kell, a valódi bankkártya helyett), és így is lehet mellé fizikai Junior kártyát igényelni? Ez a (Junior) kártya ingyenes amúgy? (Mármint nincs havidíj, ilyesmi, mint ahogy a sima Standard csomagnál sincs). Gondolom mivel már 17 éves, így maximum 1 évig használhatja. Mekkora összeget lehet a Juniorral használni? Olvastam itt valami 40 fontról, annyit használat maximum egy hónapban a gyerek a kártyáról?
Köszi!

HR24.hu

(#27836) Tocke


Tocke
csendes tag

Sziasztok! Angliából Revolut-tal történt egy téves utalás (magyar OTP-s számlának virtuális számlaszámára, amelyre nem teljesül az utalás). Ez 8 napja történt, azóta valahol kering a pénz. Mit javasoltok ilyenkor, mit lehet tenni? (OTP ügyfélszolgálata azt mondta, hogy a Revolut-tal kell ezt intézni.) Van visszahívásra lehetőség? Vagy esetleg más, ügymenetgyorsító megoldás? Köszi!

(#27837) viktorhu válasza Tocke (#27836) üzenetére


viktorhu
veterán

Az OTP visszautalja arra a számlaszámra, amiről érkezett, viszont ez referenciaszám híján nem fog téged megtalálni, így tényleg a revolutot tudod csak nyaggatni.

(#27838) emeritus válasza Tocke (#27836) üzenetére


emeritus
tag

Mindig a pénz útját kövesd! :N A kiindulási pontnál kell kezdeni annak, aki a megbízást adta.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#27839) Tocke válasza viktorhu (#27837) üzenetére


Tocke
csendes tag

Ezt milyen módon célszerű? Van abban tapasztalat, hogy mi a leghatékonyabb verzió? Chat? Email? Egyéb? (Az ismerősömnek van Revolut, de ő meg nem nagyon ért hozzá.)

(#27840) viktorhu válasza Tocke (#27839) üzenetére


viktorhu
veterán

Rá kellene keresni a topicban, mert járt már más is így korábban, esetleg meg lehetne kérdezni, hogy hogy végződött a történet.

(#27841) #49155328


#49155328
törölt tag

Nálatok is szarakodik a revolut Részvény részlege?
Csak tölt, tölt, tölt, aztán nem tudok megbízást adni.
Olyan ralik vannak hogy ihajj. :W

(#27842) Tuomas válasza #49155328 (#27841) üzenetére


Tuomas
addikt

[link]

We were here

(#27843) #49155328 válasza Tuomas (#27842) üzenetére


#49155328
törölt tag

Remek és ilyenkor mi van?
Amit bukok ki fizeti?
Még mázli hogy az Amc-t eladtam egy órája.

(#27844) tuzpenge


tuzpenge
őstag

(#27845) Ahorvathdan1


Ahorvathdan1
friss újonc

Sziasztok!
Bocs, ha off de csak ma készítettem Revolut accountot. A kérdésem az lenne, hogy készpénzt lehet-e befizetni bármilyen ATM-ről a Revolutomra? Köszi!

(#27846) Friczy válasza Ahorvathdan1 (#27845) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem.

(#27847) sopruk válasza Ahorvathdan1 (#27845) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Készpénzt sajnos nem lehet rá befizetni

(#27848) no01ricsi


no01ricsi
tag

Hali, 4 részvény vásárlása után 3 nappal miért csak 3-at listáz és ennek a háromnak az összeget írja. Míg a tranzakciók közt szerepel a negyedik is! Lehet hogy ennyit késik a jóváirás? Köszi

PSN ID: PRicsi83

(#27849) medvem


medvem
csendes tag

Hali,

Van valakinek tudomása, hogy egyes csomagokban miként alakul a day trade limit? Vagy az 5 naponta 3 az ettől független?

Nem találtam erről infót.

(#27850) medvem válasza medvem (#27849) üzenetére


medvem
csendes tag

Közben utána olvastam, ez egy szabály az usankaban.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pattern_day_trader

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.