Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) dinnje válasza sgeza (#14346) üzenetére


dinnje
aktív tag

XEH, XEH, XEF, TMH lett, majd betolom a másik slotba is a simet. Én anno online rendeltem a Telekomtól a telefont és csomagoltak hozzá egy új simet, azt is tettem bele, ha már újat adtak.

(#14350) MikeWazowski: nem mindenkinek lett BTU. Nem tudjuk mi az oka, én DBT romot tettem fel, amit többen írtak korábban.

[ Szerkesztve ]

(#14352) Luser2000


Luser2000
addikt

Mekkora jóság, hogy októberben (igaz még csak elsején) lefrissült a T-s S10+ augusztusi verzióra. Napokon belül már októberinek illene jönnie. :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#14353) MikeWazowski válasza dinnje (#14351) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az a német független. Egyébként akinek XEH lett az mind S10+? Vagy valakinek lett XEH sima s10-re is?

Ha kijön az októberi lehet én is a DBT-t rakom fel, bár BTU-ból lehet nem lesz XEH... :O

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14354) sgeza válasza MikeWazowski (#14353) üzenetére


sgeza
veterán

Nem német független, csak független! Mindegy, melyik kóddal töltöd le, ugyanaz mindegyik OXM csoportbeli.

[ Szerkesztve ]

(#14355) Vinczenzo


Vinczenzo
csendes tag

Telekomosok megkapták az augusztusi frissítést ami 170MB, ebben nem hiszem hogy benne lenne a júliusi éjszakai kamera mód, a Wi-Fi és a Bluetooth javítás ami akkor volt 380MB. Érdekes üzletpolitika lehet a magyar telekomnál, mert jön egy frissítés és ha az plusz jobb fejlesztést ad ehhez akkor azt mondják, hogy hibás a frissítés és nem engedélyezik, de kíváncsi leszek, hogy majd mit fognak írni a szeptemberi frissítésre, hogy azt miért nem engedik majd...

(#14356) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Most valami nagyon amatőrt fogok kérdezni, de már olyan régen csináltam, hogy szeretnék biztosra menni. Ha CSC váltást szeretnék eszközölni TMH -ról és ehhez letöltök egy multi CSC -s ROM -ot, valamint a HOME_CSC -t használom, akkor az korrekt, hogy resetelődik, és a belső tárhelyen levő adatok, pl. képek, zenék elvesznek, tehát le kell mentenem őket ?

(#14357) Almonen válasza Vinczenzo (#14355) üzenetére


Almonen
aktív tag

Legalább jött frissítés. Semmi értelme szidni őket. :DD

(#14358) telefonmágus válasza tothl (#14356) üzenetére


telefonmágus
senior tag

TMH-ra ne tegyél függetlent HOME variációval

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14359) sgeza válasza tothl (#14356) üzenetére


sgeza
veterán

A home_csc nem resetel, csak a sima, viszont neked épp ez utóbbit kellene használnod csc váltáshoz, vagyis gyári alaphelyzet lesz! Ments mindent! Egyébként a biztonsági mentés számomra egyébként is alap dolog, főként rom telepítéskor, hiába megyek biztosra. Bármikor, bármi történhet. Elveszhet, elromolhat, eltörhet a készülék, ellophatják, illetve flasheléskor bármi rendellenesség akár előfordulhat, bármilyen kicsi is ennek az esélye. Szóval a kérdés első felétől, illetve körülményektől függetlenül igen, ments minden adatot!

[ Szerkesztve ]

(#14360) MikeWazowski válasza sgeza (#14354) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Igaz:)

Egyébként ha kijön az októberi frissítés, van arra esélyem valamilyen módon, hogy a BTU-ból XEH-t csináljak?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14361) sgeza válasza MikeWazowski (#14360) üzenetére


sgeza
veterán

Reset nélkül nem hiszem. De elnézve, hogy az utóbbi időben többeknek is sikerült átállítani, az is felmerült bennem, hogy magát a firmware-t javították ilyen értelemben. Tehát kipróbálhatod, hogy egy gyári alaphelyzet után kér-e SIM resetet! Ha nem, akkor a teljes romot sima CSC-vel újratéve kér-e.

[ Szerkesztve ]

(#14362) MikeWazowski válasza sgeza (#14361) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Értem. :R
Akkor a lényeg, hogy ha jön az októberi frissítés akkor egy független romot tegyek fel sima csc-vel? Sim reset az micsoda? Valamint miért kell átrakni a sim-kártyákat?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14363) apollo12


apollo12
veterán

Heló készüléken hol lehet vissza allitani az emeltdíjas sms küldést , veletlen le tiltottam

(#14364) tothl válasza sgeza (#14359) üzenetére


tothl
addikt

Köszi a válaszokat !

Esetleg valami, kevésbé fapados módszer ami megbízható és a reset utáni időigényes pepecselést teljesen kiküszöböli, létezik már ?
Tehát amire gondoltam: Minden beállítást, alkalmazást, képet, mp3mat, bármit visszaállít értelmes módon ?

(#14365) dinnje válasza tothl (#14364) üzenetére


dinnje
aktív tag

Én google driveba és samsung cloudba is mentek, a képeket, videókat meg a google fotókba, de azt is lehet még kismillió helyre, v pc-re, ja visszaállításkor az alkalmazás beállítások is visszaállítahtó.

(#14363) apollo12
Szerintem azt csak szolgáltatói oldalon tudod visszakapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#14366) sgeza válasza MikeWazowski (#14362) üzenetére


sgeza
veterán

Nem kell megvárnod az októberit, hiszen a többieknek már a mostanival is átállt. SIM resetet újraindítás után kérdezi meg, ha nem egyezik a beállított régió a kártya régiójával. De hagyd benne nyugodtan, nem kell kivenni, lehet, hogy akkor meg sem kérdezi, hanem egyből XEH lesz.
Egyébként S10 vagy +?
A 2. helyre azért tették át a kártyát, hogy az a kód is XEH legyen. Ez inkább csak vizuálisan zavaró, hogy ne éktelenkedjen már ott egy XEF kód.

[ Szerkesztve ]

(#14367) MikeWazowski válasza sgeza (#14366) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Világos, de utána ha vissza rakja a simet marad xeh? Azért akarom megvarni mert akkor akarok majd FRt csinálni.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14368) sgeza válasza tothl (#14364) üzenetére


sgeza
veterán

A belső tárhely tartalmára én pc-t használok, mivel azonban az mtp kapcsolat nem viszi át a rejtett fájlokat, ezért utána még rányomok egy másolást a hiányzó tételekre ftp kapcsolattal.
Emellett a Google és a Samsung biztonsági mentését használom. A samsungét csak a híváslistára és az üzenetek mentésére/visszaállítására, a többire a Google mentését.

(#14369) sgeza válasza MikeWazowski (#14367) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt a kérdést nem értem. Mit raksz vissza?
Nincs jelentősége, hogy mikor csinálod, mert ha most, akkor majd az októberinél nem kell, az mehet fel simán odinnel vagy akár otán is.

[ Szerkesztve ]

(#14370) Almonen


Almonen
aktív tag

Sztem tkomnál új szerverek kellenek mert perpill le se lehet tölteni frissítést :D

(#14371) sgeza válasza Almonen (#14370) üzenetére


sgeza
veterán

Az inkább a digi miatt lesz szerintem.

(#14372) Almonen válasza sgeza (#14371) üzenetére


Almonen
aktív tag

Digi miatt? Hogy hogy? 🤔

Mobilneten rögtön leszedte amúgy

(#14373) MikeWazowski válasza sgeza (#14369) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Úgy értem hogy én két simmel használom és az egyesben van a telekomos. Na most akkor ha valamelyik xef re vált akkor oda kell rakni a Telekom simet es átirja xeh-re. De ha utána visszarakom az egyesbe akkor marad xeh? Lehet hogy hülye a kérdés? :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14374) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Ez az uj frissités tényleg sokat javitot az ujlenyomat olvason, foleg így hogy Whitestone Dome Glass-t használok

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#14375) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Valaki adna linket a legujabb odinhoz?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14376) sgeza válasza MikeWazowski (#14373) üzenetére


sgeza
veterán

Először várd meg az eredményt! A többieknek nem volt SIM kártya a 2. helyen, ezt ezért tették oda be a kártyát, hogy az a kód is XEH legyen. Ha neked eleve két kártya van benne, akkor remélhetőleg mindkét kód XEH-re fog váltani.

Írd be a gugliba, hogy download odin 3.13.3 (vagy 3.13.1)!
Egyébként odindownloader.com

[ Szerkesztve ]

(#14377) Almonen válasza mSchumi87 (#14374) üzenetére


Almonen
aktív tag

Honnan vetted?

(#14378) dkovizoli válasza Almonen (#14372) üzenetére


dkovizoli
addikt

Digi és invitel az elmúlt hetekben már többször vacakolt. Ahogy írod is , mobilon rögtön lejött.

(#14379) dkovizoli válasza MikeWazowski (#14373) üzenetére


dkovizoli
addikt

Elméletileg igen, de ha vissza is áll akkor sincs jelentősége.

(#14380) dkovizoli válasza mSchumi87 (#14374) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az jó lenne , ha javulna. Csak jussak haza!

(#14381) Markizmark


Markizmark
addikt

Samfirm már látja az ASH7 jelzésű buildet TMH-s S10e-re.
Ez még az augusztusban kiadott frissítés.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14382) MikeWazowski válasza sgeza (#14376) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14383) jacis válasza mSchumi87 (#14374) üzenetére


jacis
nagyúr

Én nem tapasztalok semmi változást.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#14384) mSchumi87 válasza Almonen (#14377) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Amazon-rol

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#14385) mSchumi87 válasza dkovizoli (#14380) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Eddig 10bol 10szer felold, ez a frissites elot sose volt. Mar emiat megerte ez a frissites, ez volt a legbosszantob dolog eddig a telefonon de vegre eloreleptek ebben is. Csak uveggel hasznalom foliaval persze jo volt elotte is, de most olyan uveggel is

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#14386) guriga1234 válasza Almonen (#14372) üzenetére


guriga1234
addikt

Mi a mobilnet szolgáltatód? Gyanítom, hogy nem a digi...
Egyébként bárhonnan jól lejön, csak épp a digiről nem.

(#14387) Almonen válasza guriga1234 (#14386) üzenetére


Almonen
aktív tag

Telekom 🙂 már vagy 17 éve 🤭

(#14388) Taci válasza Mcsutka (#14197) üzenetére


Taci
addikt

Nekem most írt a Samsung (még múlt héten írtam nekik, mielőtt még itt ide írtam volna), azt válaszolták, hogy az ajándék órára 12 hónap garancia van.

(#14389) guriga1234 válasza Almonen (#14387) üzenetére


guriga1234
addikt

Sejtettem, hogy semmi köze a digihez. De akkor nem értem, hogy mit nem értesz? Aki a digin keresztül akar frissíteni, az nem tud, mert nem éri el a szervert, ahol a fw frissítés lenne elérhető. Ugyanez vonatkozik a samu okosóráira is.
Volt már ilyen hiba nem olyan rég a diginél, és hiába hívtam az ügyfélszolgálatot, ott olyan végtelenül buta ember ült, hogy nem volt képes még a hibajelenséget sem megérteni, pedig magyarul mondtam. Állítása szerint rossz a telefon, rossz az óra, rossz a router, stb. Minden rossz, csak náluk tökéletes minden. Hiába magyaráztam annak az idiótának, hogy ha rossz lenne a telefon, akkor pl. a t-ről sem tudnám elérni, meg telenorról sem, képtelen volt felfogni. Az ilyen barmokat azonnal ki kéne rúgni onnan, talán utcát sepregetni, vagy kukásnak még megfelelne.
Egyébként a digiről minden elérhető, egyedül az a szerver nem, ahonnan a fw frissítéseket le lehet tölteni.
Nálam azért nem volt probléma a frissítés, mert itt van digi is és t is, és t-ről lejött a frissítés. De akinek kis adatcsomagja van mobilinternetre, az egyből vehet adatcsomagot, mert a szeptemberi fw frissítés nálam 1234 MB volt.

(#14390) Markizmark válasza guriga1234 (#14389) üzenetére


Markizmark
addikt

Próbáltad már nem a szolgáltatós DNS-t használni, hanem a google-ét vagy mondjuk az adguard-ét? Telefonban is át tudod állítani mobilnethez és routerben is. Onnantól kezdve nem a szolgáltatóét fogod használni, hanem amit te választasz.
Nálam pl csak a samsung tv-men nem volt net, minden máson igen, amíg az otthoni netszolgáltatóm saját DNS-ét használtam.

Google: 8.8.8.8 és 8.8.4.4
AdGuard: 176.103.130.130 és 176.103.130.131 illetve telóra dns.adguard.com

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14391) Nus


Nus
tag

Ha valakinek nem jön le a frissítés mert Digije van, wifi kikapcs, mobilnetröl rákeresel a frissítésre, megtalálja! Wifi bekapcs és már jön is a frissités wifin digivel! Nekem a vegén 100%-on újra megakadt, wifi ki be ismét!

Üdv...

The sky was pink...

(#14392) Greenm86


Greenm86
csendes újonc

Na én irtam a Telekomnak,hátha eljut az illetékesnek. Nem egy 20000ft os telefonról van szó. Minnél több a panasz annál valószínűbb hogy változik valami.
,,Szép napot. Panasszal szeretnék élni, vásaroltam egy galaxy s10+ készüléket és vannak hibái amiket a samsung által kiadott frissítések javítanak. Minden más szolgáltató kiadja ezeket időben, a Telekom valamiért visszatartja.
Panaszodat/jelzésedet rögzítem .Ehhez szükségem lenne egy elérhetőségi számra és email címre illetve egy névre''
Ezt kaptam válasznak! Meglátjuk mit írnak vissza! :Y

(#14393) guriga1234 válasza Nus (#14391) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem működik, próbáltam.

(#14394) guriga1234 válasza Markizmark (#14390) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem próbáltam, de 2 router van egymás mögött, mindkettőt át kéne állítanom, de félek tőle, hogy az az egyebekbe (nem részletezem) is bekavarna. Oldja meg a digi!
Egyébként meg a fw frissítéseket t-ről is le tudom tölteni, tehát igazából ez engem csak mellékesen érint, de mint hibát itt jeleztem.

Nálam a tévével nincs gond (van digis és t-s is, mindkettő okés).

(#14395) Nus válasza guriga1234 (#14393) üzenetére


Nus
tag

Nekem működött, ezért osztottam meg veletek!

Üdv...

The sky was pink...

(#14396) sgeza válasza guriga1234 (#14394) üzenetére


sgeza
veterán

Ha 2 router van egymás mögött, akkor is csak az elsőben állítasz DNS-t, nem? Vagy nálad meg van valami bonyolítva? Egyébként más DNS szolgáltatóra áttenni alapvetően semmi extrát nem jelent, ez egy normál opció. Persze megértem, ha nem akarod megtenni, nincs ebben semmi.

[ Szerkesztve ]

(#14397) Markizmark


Markizmark
addikt

Off:

Valaki jóval korábban emlegetett egy lossless zene stream "szolgáltatót".
Mire kell keresni? :D Mi a nevük?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14398) sgeza válasza Markizmark (#14397) üzenetére


sgeza
veterán

Tidal?

(#14399) Pufi9


Pufi9
csendes tag

Hali.
Olyan problémám volna adott egy Samsung Galaxy S10+ legújabb frissítéssel és fel van telepítve a Laptopra DeX program,össze kapcsolom a gyári kábellal és így is valamiért csak a keretet jeleníti meg. Próbáltam újra indítani mind a kettő készüléket és nem változik semmi.

(#14400) Markizmark válasza sgeza (#14398) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem kizárt. Köszi. :R

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.