Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) bandi0000 válasza HorviGabi (#14248) üzenetére


bandi0000
nagyúr

1, [samfirm] oldalról letöltöd a legfrisebb magyar
2, Letöltöd a legfrisebb odint [link]

A többi: [link]

Xbox One: bandymnc

(#14252) sgeza válasza HorviGabi (#14248) üzenetére


sgeza
veterán

Hagy javítsam/egészítsem ki Bandi kollégát:
- Ne a sammobile oldalt használd legfrissebb rom letöltéséhez, mert onnan irgalmatlanul lassú a letöltés. Ehelyett a samfirm vagy friya programok valamelyikét használd, sokkal jobbak!
- A legfrissebb odin emlékeim szerint nincs fent a kolléga által linkelt oldalon, az nem is jó az újabb romokhoz, nem fog velük működni! Mindenképp a 3.13.... Verzió kell!
- A linkelt leírás nem teljesen jó! Sokkal egyszerűbb annál, és felesleges lépés is van benne, ami inkább kockázatot, hibalehetőséget hordoz magában, pl. OEM feloldás! Ez semmiképp nem kell!

[ Szerkesztve ]

(#14253) MunezXBK válasza sgeza (#14252) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hagy = hadd. :B

(#14254) sgeza válasza MunezXBK (#14253) üzenetére


sgeza
veterán

👍

(#14255) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Köszönóm nektek!

(#14256) Markizmark válasza sgeza (#14252) üzenetére


Markizmark
addikt

Inkább megvárom bigsee leírását, amint túl lesz a sziesztán. 😀
Jól értem, hogy minden esetben gyalulva lesz a teló? Olyan CSC váltás nincs, hogy mindenem megmarad?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14257) sgeza válasza HorviGabi (#14255) üzenetére


sgeza
veterán

Az első kettőre megtalálod a választ itt a fórumon a címszavakra rákeresve.
A odin telepítés pedig annyi, hogy:
- Telefont download módba teszed. Ezt kétféleképpen oldhatod meg: recovery módba mész, ahova kikapcsolt állapotból hangerő fel+bixby+power on egyszerre nyomásával tudsz kerülni, majd onnan kiválasztod a download mód lehetőséget, vagy egyből downloadba mész kikapcsolt állapotból a hangerő le+bixby+power gombbal, viszont ide csak úgy megy be, ha már rá van dugva USB-n a gépre, és talán kicsit hosszabb ideig érdemes nyomva tartani, amíg meg nem jelenik a download mód. Amikor a gépre dugod, persze elkezdi tölteni, várd meg, míg végigmegy az animáció, utána kezdj el belépni download módba!
- PC-n elindítod az ODIN-t, és betallózod a megfelelő mezőkbe a megfelelő fájlokat: AP, BL, CSC és CP. A CSC-ből kettő van: a sima és a HOME_CSC. A sima gyári alaphelyzetet nyom, mindenképp azt kell használni, ha áttérsz más sorozatú ROM-ra. Adott sorozaton (például független) belül frissítéshez már használható a HOME_CSC is, ami nem csinál resetet, viszont csak azonos sorozaton belül maradva használható.
Miután betallóztad a megfelelő 4 fájlt, START! Lefut, és kész, ennyi.
Olvasd el még a 14121-től mondjuk az első 20 hozzászólást, ott még találsz egyéb információkat!

CSC váltásnál mindenképp gyalu van. Elméletileg le tud futni a flash home csc-vel is, ha jól tudom, de azt nem szerencsés eljátszani, mert később mindenféle probléma felmerülhet.
Még akkor is gyalu van, ha adott verzión, mondjuk a független OXM-en belül váltasz CSC-t. Ezek a romok azonosak ugyan, de CSC-t az adott régió kártyájával tudsz váltani SIM resettel, ami szintén gyalul automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#14258) MikeWazowski válasza jacis (#14232) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nofene, kijott tmh ra a szeptemberi frissítés? Neked is tmh-s a telod, nem?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#14259) dkovizoli válasza d.tiborz (#14222) üzenetére


dkovizoli
addikt

ILO-hoz nem kell ACR. Van saját, beépített rögzítő. Használd azt. Az natív.

[ Szerkesztve ]

(#14260) upbuvar


upbuvar
tag

Sziasztok!
Az S9 fórumból költöztem át ide a héten, egy márciusi TMH-s S10+ lett az új kedvenc.
Feltettem az új DBT romot, XEF/XEH, XEH/TMH eredménnyel.

(#14261) dkovizoli válasza Christian79 (#14224) üzenetére


dkovizoli
addikt

XEH lesz az is. Mindegy melyik magyar szolgáltatóét teszed bele. Ha pedig külföldit teszel akkor arra. Mint fentebb látod sikerült a topiktársnak izraelire állni a sim kártya segítségével.

(#14262) sgeza válasza dkovizoli (#14259) üzenetére


sgeza
veterán

Ja, én alapból a beépítettre gondoltam ACR alatt, de ezek szerint lehet, hogy a kolléga a külön alkalmazásra gondolt?

(#14263) dkovizoli válasza telefonmágus (#14230) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az még úgy sincs :DD . Postázod is? Kifizetem természetesen.

(#14264) d.tiborz válasza dkovizoli (#14259) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Köszi!
@14262 sgeza:
Igen, a külön ACR-re gondoltam. Anno (S8+, Oreo) megvettem a Pro licence-t, az tetszett. De megfelel a beépített, ha jól működik.

Köszi még1x.

[ Szerkesztve ]

(#14265) dkovizoli válasza bigsee (#14231) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ezt tárgyaljuk és próbáljuk megfejteni illetve kitalálni a megoldást. Akinek XEF-re áll, az tud régiót váltani. Akinek BTU-ra, az nem. TMH telefonokról van szó természetesen.

(#14266) d.tiborz válasza dkovizoli (#14265) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nekem TMH S10+ van, legfrissebb független ROM XEF-re állt.

(#14267) dkovizoli válasza Markizmark (#14235) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ha az emlékeim nem csalnak, pont ma reggel került szóba az s10e TMH -ról XEH-ra.

(#14268) dkovizoli válasza d.tiborz (#14266) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ez pedig a másik, hogy a fene tudja melyik miért és mire áll a Tmh-ról. Így még érdekesebb :D

(#14269) bigsee válasza Markizmark (#14256) üzenetére


bigsee
addikt

:D Vagyok! Első rész:
1 lépes: biztonági mentés. Ha ezt sz.gépen csinálod, akkor később már nem kell USB drivert telepítened,
2. lépés: leszeded a kellő FW-t ( [link] S10-em van nekem, neked nem tudom mi), itt leírták, honnan, én tegnap este leszenvedtem a Samfirmware.ről,
3. lépés: kell egy megbízható (gyak. laptop) windows-os gép. Arra leszeded az Odint ( [link] ), és kicsomagolod. Én a C:\Odin könyvtárba csomagoltam ki,

4. a lejött FW-t szintén kicsomagolod, én a C:\Odin\FW könyvtárba tettem,

5. lépés: a telót download módba teszed: lekapcsolod, majd bal kéz hüvelykkel lenyomod Bixby+VolDown gombokat és a másik kezeddel szépen ráUSB-zed a gépre (a teló addig nem kapcsol be, amíg rá nem dugod USB-n!),
6. lépés: a telón kapsz egy figyelmeztetést:

A VolUp gombra - ahogy írja is - indul el a DL mód (Continue). Ekkor ez jön:

Ez a DL mód! :K

Folytatjuk...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14270) dkovizoli válasza bigsee (#14269) üzenetére


dkovizoli
addikt

Az első három pontot máris helyesbítem. Az -Odin-ból minimum a 3.13.1 kell. A megfelelő rom-ot a leggyorsabban a samfirm vagy Frida nevű programmal tudod letölteni. :) de látom nálad is a 13-as van, csak a link a 3.12-re mutat.

[ Szerkesztve ]

(#14271) bigsee válasza bigsee (#14269) üzenetére


bigsee
addikt

Második rész:
7. lépés: elindítod Odint.

Fontos részek be vannak jelölve: bal oldalt felül kék színnel a Com port, ami a kapcsolatot jelzi a készülékkel. Alatta a log részben az Added! felirat ezt jelzi (itt látod a lépéseket egyébként). Az Options részt csak megtekinteni kell, itt elvileg, ami be van pipálva, az úgy jó (Auto Reboot és F. Reset Time). Más ne!
8. lépés: a római számokkal (I-II-III-IV) jelölt gombokkal kell beolvasni a 2. lépésben leszedett és a ZIP-ből kicsomagolt fileokat (ld. 4. lépés). Logikusan: BL-AP-CP-CSC.
9. lépés: CSC: ha hagyni akarod a dolgaidat rajta és nem akarod újra belakni, akkor a FW listában lévő HOME_CSC_... nevűt linkeled ide. Ha akarod, hogy gyaluljon, akkor a CSC_... nevűt linkeled be. CSC kell mindenképpen, csak az előbbiek alapján választhatsz: marad minden (no gyalu) vagy gyalu... ;)
megj: én gyalultam mindent, ergo beolvastattam vele a CSC_... nevűt! Az AP nevűvel sokat tököl, konkrétan az a legnagyobb.
Ha ez megvan, így néz ki:

Értelemszerűen a pirossal jelölt Start gombra indul a flash. Ha minden klafa, akkor az ODIN ablakában (7. lépés) a Com port feletti egy kockában látod, hogy mit csinál és a log részben is írkálja, addig kell rajtahagyni, amíg a Comport feletti kockában PASS feliratot nem látsz. Beavakozni amúgy sem kell, a teló magától újraindul. (képmentésem nincs innen, már nem sütögetek egy darabig...)
10. lépés: a teló nekem csak másodikra indult újra, egyszer elindult, de aztán újra elsötétedett, de utána rendben beindult. No para.
Ha nem húzod le fw sütés közben (userhiba), vagy nem megy el az áram (áramkimaradás - laptop!!!), akkor gond nem lehet.

Temészetesen a felelősséget nem vállalom, de veszélyes hulladékot gyűjtök, ha betéglázódna, nyugodtan küldd el nekem! :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14272) bigsee válasza dkovizoli (#14270) üzenetére


bigsee
addikt

A jóra mutat a link, 3.13.1 :) Azt, meg hogy miért onnan szedem le, leírtam.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14273) dkovizoli válasza bigsee (#14272) üzenetére


dkovizoli
addikt

Jó, csak a cikkben az van említve. Egyébként a többi jó. :C

(#14274) bigsee válasza dkovizoli (#14273) üzenetére


bigsee
addikt

Igen, a cikkben a DL mód is rosszul van, ott várhattam volna rá, míg megjelenik, merthogy gépre kell dugni...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14275) bigsee


bigsee
addikt

Kiegészítésként egy kép, amikor kész van, az ODIN így néz ki (PASS):

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14276) sgeza válasza dkovizoli (#14270) üzenetére


sgeza
veterán

Nem Frida, hanem Friya! :DDD

(#14277) nagyj74 válasza bigsee (#14275) üzenetére


nagyj74
senior tag

Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor jelenik meg ezek után az segítséget kérő kérdés, miszerint miként is kell romot flashelni... :D :DDD

(#14278) sgeza válasza bigsee (#14269) üzenetére


sgeza
veterán

A sammobile.com és a samfirm két külön dolog, sokszor (gondolom véletlenül) keveredik a kettő. A sammobile.com egy weboldal, ahonnan marha lassan lehet letölteni, de akár régebbi romokat is. A Samfirm vagy Friya PC-s programok amikkel rendes sebességgel lehet tölteni, ám csak a legfrissebb romot. Feltehetően a sammobile oldal is ezek valamelyikét (vagy egy saját gyártású hasonlót) használ a romok megszerzéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#14279) sgeza válasza nagyj74 (#14277) üzenetére


sgeza
veterán

:DD

(#14280) Mcsutka válasza nagyj74 (#14277) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Jó, h nem szolgáltatós " független" S10+ telót vettem. Ez a sok vacakolás....már bocsánat. Ezek a mókolások nem járnak garivesztéssel?

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 5

(#14281) sgeza válasza Mcsutka (#14280) üzenetére


sgeza
veterán

Csak látszólag vacakolás, semmi extra. És az is csak a T-nél. A Vodafone és a Telenor xeh verzióval adja már szerencsére.

(#14282) Christian79 válasza Mcsutka (#14280) üzenetére


Christian79
tag

Az enyém szolgáltatós /telekom/ "független" S10+. DBT szoftverrel átállt XEH,-re!:D

(#14283) Mcsutka válasza sgeza (#14281) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Garanciát, hogyan érinti?

Asus Zenfone 5

(#14284) bigsee válasza sgeza (#14278) üzenetére


bigsee
addikt

Közben rájöttem, a "samfirmware"-s google kérdésre automatice a sammobile.com jött be. Ezért ragadtam ott, ha már elkezdtem, hagytam leizzadni a zsinórón keresztül. :D (a többit nem is ismertem)

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14285) akooos válasza Mcsutka (#14283) üzenetére


akooos
veterán

Sehogy, miért érintené?

(#14286) bigsee válasza sgeza (#14278) üzenetére


bigsee
addikt

A Samfirm progival checkoltam a FW-ket. Hogy lehet mind a három ugyanaz??? Mi dönti el, hogy mi jön ki a gépből (DBT-BTU-XEH)? :F
DBT:
SM-G973F_1_20190919165727_6o4at3h31a_fac.zip.enc4
BTU:
SM-G973F_1_20190919165727_6o4at3h31a_fac.zip.enc4
XEH:
SM-G973F_1_20190919165727_6o4at3h31a_fac.zip.enc4

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14287) dkovizoli válasza sgeza (#14276) üzenetére


dkovizoli
addikt

Jogos. Csak az automata átjavította. Általában átnézem, de most nem vettem észre :R

(#14288) sgeza válasza bigsee (#14286) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt írtam le már vagy ezerszer (meg nyilván mások is), hogy nincs külön dbt, btu, xeu, xeh, stb rom, mert mind ugyanaz! Ezért tökmindegy, hogy melyikkel töltöd. Annyi különbség lehet, csak, hogy mondjuk a dbt régióban hamarabb jelenik meg az újabb verzió, ezért azzal a kóddal már hamarabb le tudod szedni és feltenni az újabb verziót, ami mondjuk a xeh régióban csak mondjuk 2 nap múlva jelenik meg. Hogy milyen kódra áll be a telefon, azt a SIM kártya régiója dönti el. Leszámítva a fentebb említett telekomos szituációt.

[ Szerkesztve ]

(#14289) bigsee válasza sgeza (#14288) üzenetére


bigsee
addikt

:O Sorry!!! :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14290) dkovizoli válasza nagyj74 (#14277) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mikor is jelent meg a készülék? Azóta én legalább háromszor , négyszer leírtam részletesen a menetét. Sgéza fórumtárs is leírta néhányszor. :N persze értem , hogy majd 15000 hozzászólást nem egyszerű végignézni. De az s8, s9 összefoglalójában is benne van. Csak a download mód lett más. A többi szinte teljesen egyezik. Kivéve a TMH készülékek problémája.

(#14291) sgeza válasza bigsee (#14289) üzenetére


sgeza
veterán

No problem! Nem személyesen neked szólt, hanem csak úgy tényként jegyeztem meg.

(#14292) dinnje


dinnje
aktív tag

TMH rommal megáldott s10+-om van, ha lesz időm megpakolom telenoros simkarival és rátolok egy független romot, ha megvagyok vele jelentkezem.

(#14293) dkovizoli válasza bigsee (#14289) üzenetére


dkovizoli
addikt

⁷Semmi gáz. :DD különböző csoportok vannak, amiken belül vannak az országonkénti régiók. A nálunk legelterjedtebb az OXM csoport, van benne vagy két tucat régió ( DBT, BTU, XEF, XEH, XEU, ILO... STB) nemcsak eu országok. Ezért is lehetnek bennük különbözö szolgáltatások tiltva vagy engedélyezve. Pl hívásrögzítés, ILO, THL. Vagy az spay. Sokszor ezek miatt megy a romcsere. Ellenben ezek a romok ugyanazok. Viszont nem mindenki kapja egyszerre, sőt lehet, hogy itt-ott kimarad egy-egy frissítés. Ezért pedig megy az Odinos frissítés, hogy fent legyen a legfrissebb havi, ezek ugyanis szabadon rakhatóak egymásra, adatvesztés nélkül.
Azután vannak a szolgáltatós romok, pl ODX csoport. Ezek a tmobil csoport romjai. Német DTM, magyar TMH stb. Ezek is simán pakolhatóak egymásra. De ha ezt leakarja valaki cs3rélni egy független romra, ajánlott erősen az OXM_CSC tallózása, ami fr-von maga után.
Vannak még a Voda romjai, amik OVF jelölésűek, de szerencsére itthon már ők sem használják, viszont külföldi készüléken már láttam voda romot, vagy a telenornak az elődöknél még PAN jelölésű saját romjuk volt.
Kb ennyit a csoportokról.
Visszarakni is lehet természetesen saját, amivel kijött szolgáltatós romot, az szintén CSC váltással jár és teljes gyaluval. Szerintem ennek max a tmobil esetén van értelme, ha tmobilos ponton adná le valaki szervízbe. Egyébként nem hiszem. Én az s8+-t a Váci úti szervízbe adtam anno, DBT rommal és eredetileg telenoros (PAN) rom volt rajta. Senki nem szólt miatta. Javították és ráadásul függetlenül kaptam vissza. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#14294) sgeza válasza dkovizoli (#14293) üzenetére


sgeza
veterán

Szerviz. :D

(#14295) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Mindenkinek köszönöm aki vette a fáradtságot és leirta a folyamatot és egyéb észrevételeket.

[ Szerkesztve ]

(#14296) dkovizoli válasza sgeza (#14294) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mondom, hogy autómat hibajavító bá van kapcsolva a telefonon. :DD az még csinál érdekes dolgokat időnként, de jól van na, ennél rosszabb sose legyen! :U most látom van mindjárt az elején egy pici 7-es. :Y fogalmam sincs mi az és hogyan került oda.

[ Szerkesztve ]

(#14297) nagyj74 válasza Mcsutka (#14280) üzenetére


nagyj74
senior tag

Eddig sohasem okozott garancia vesztést.

[ Szerkesztve ]

(#14298) sgeza válasza dkovizoli (#14296) üzenetére


sgeza
veterán

Épp ez az, hogy akkor ki kellett volna javítania rövid i-re! :DDD
De nem érdekes egyébként, csak ezt majdnem mindenki rosszul írja hosszú í-vel.
A 7-es nekem is feltűnt, nem nagyon értettem én sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#14299) jacis


jacis
nagyúr

A gyári videó vágót hol találom?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#14300) piocasember


piocasember
tag

Élőfókuszos videónál csak a legfelső "Képhiba" nevű effekt működik. Másnál is így van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.