Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) gyuri81


gyuri81
veterán

Aki használja a sima Dex-et...
Hogyan lehet FHD felbontásnál fentebb vinni a beállításokat? Valamiért szürke nálam a WQHD, csak kijelző tükrözésnél lesz 4k a felbontás.

(#14102) Timyyy


Timyyy
őstag

Olvastam itt feljebb hogy másnak is van gondja a gmail app-pal. Nos, hát nekem is, mert nem kapom az értesítéseket. Csakis akkor látom, hogy jött mail-em, ha feloldom a telefont, és ez nekem rohadtul nem jó!!! A megoldásként ajánlott akku kímélő beállítást kikapcsoltam nála, de továbbra sem működik.
Mit csináljak még, hogy AZONNAL visítson, ha üzenetem van? :W

(#14103) Taci válasza Timyyy (#14102) üzenetére


Taci
addikt

Én még azt csináltam (és azóta is így van), hogy a Samsung Email-hez is beállítottam azt a fiókot. Így legtöbbször duplán kapom meg az értesítést az üzenetről, de legrosszabb esetben is megérkezik valamelyikre egyből.
Plusz azóta mintha a Gmail app is érezné a konkurenciát, és megemberelte magát. :D

(#14104) norti válasza Taci (#14040) üzenetére


norti
addikt

Szerver oldali rollout van, független ettől, ez meg tegnap kiadott build (más kérdés, hogy már 2 hetes)

(#14105) icemad válasza bombibmw (#14100) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyi erővel otthon is meglehet csinálni...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#14106) Valkűr válasza Timyyy (#14097) üzenetére


Valkűr
őstag

Rámegy a frissitesek elemre, ott van a legutobbi. Kiirja a méretét.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#14107) bombibmw válasza icemad (#14105) üzenetére


bombibmw
veterán

XEH-re nem nagyon, én úgy tudom.
Csak azért kérdeztem, mert így a T-nek elég lenne a gyári rommal foglalkozni és nem állandóan ködösíteni.
Nem is értem a szolgáltatói romot még mindig. :U
Én is váltottam, de ha tudnám, hogy raknak rá független romot, bemennék én is.
Na majd rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#14108) #75655680


#75655680
törölt tag

Az lehet hogy a legújabb frissítés óta sokkal gyorsabb lett az ujjlenyomat olvasó, es mintha a rendszer is még fürgébb lenne?

(#14109) guriga1234 válasza #75655680 (#14108) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem lehet, hanem valóban gyorsabb és fürgébb.

(#14110) mihail38 válasza Timyyy (#14097) üzenetére


mihail38
aktív tag

S10+,Telenor,XEH és 588MB :K

(#14111) Timyyy válasza Taci (#14103) üzenetére


Timyyy
őstag

Beállítottam ezt is, de ott is a minimum frissítési intervallum 15 perc. :(

(#14112) vg válasza Timyyy (#14097) üzenetére


vg
addikt

Dualsimes lehet nem XEH?

(#14113) guriga1234 válasza mihail38 (#14110) üzenetére


guriga1234
addikt

Tökmindegy a szolgáltató, nem azon múlik a méret, hanem azon, hogy S10 vagy S10+.

(#14114) guriga1234 válasza vg (#14112) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerinted csak nálunk van dual simes?

(#14115) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Van visszajelzése akár rezgéssel az ujjlenyomat olvasónak?

(#14116) kengyel válasza Timyyy (#14102) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem volt gondom az email appal. Fentebb linkelte a kolléga az apk.t, felraktam és azóta rendben van.

kengyel

(#14117) Laki


Laki
tag

Hol találom a dex módot?Álitólag benne volt ebbe a frissitésbe

(#14118) vg válasza guriga1234 (#14113) üzenetére


vg
addikt

Ezt most nem értem, a s10+ az mindig XEH?

(#14119) Timyyy válasza kengyel (#14116) üzenetére


Timyyy
őstag

Pontosan mi a teendő? A linket megtaláltam de most tanulgatom újra az androidot 6 év kihagyás után. :B (és amúgy ez az egyik dolog ami az ios-ben jobb volt, hogy azonnal, de tényleg minden értesítés üzenet stb azonnal megjött... mókolás nélkül)

vg: csak azért írtam be az én verzióm mert vannak akik itt statisztikát vezetnek. :D De pontosítanék rajta: S10+ , kb 2 hete vettem, vodafonnál, XEH van rajta, és 588 mb volt a mai frissítés, amit wifin nem tudtam megkerestetni vele csak mobilneten. Remélem nem hagytam ki semmit. :DDD

(#14120) sgeza válasza Timyyy (#14119) üzenetére


sgeza
veterán

Itt is megjön mókolás nélkül. Ez most eseti hiba.

(#14121) sgeza válasza vg (#14118) üzenetére


sgeza
veterán

Miért lenne mindig xeh? Illetve melyik kódra gondolsz? Mért három pozícióban is szerepelhet a xeh jelzés.

[ Szerkesztve ]

(#14122) guriga1234 válasza vg (#14118) üzenetére


guriga1234
addikt

Mit nem értesz? A XEH Magyarországra utal, S10+ meg sok országban kapható, azoknál nem XEH van, és ennek semmi köze a dual simhez.

(#14123) Taci válasza Timyyy (#14111) üzenetére


Taci
addikt

Az a 15 perc más. Az új üzeneteknek push-értesítéssel kell(ene) megérkeznie, nagyjából azonnal.

(#14124) vg válasza guriga1234 (#14122) üzenetére


vg
addikt

Ok, köszi, azt hittem a xeh a szolgáltatófüggetlen jele.

(#14125) tombike


tombike
aktív tag

DEX macen nem döcög

(#14126) sgeza válasza vg (#14124) üzenetére


sgeza
veterán

Ebből nem következik, hogy független a teló az nem ezen múlik. Valamint az sem mindegy, hogy melyik pozícióban látod. Eltekintve a dual sim-től, nézzünk egy példát:
BTU/XEH/TMH
BTU: aktuális CSC régió, e szerint fog frissíteni, illetve az adott régióhoz kapcsolódó szolgáltatásokat tartalmazza csak (például az EU-n belül nem engedélyezett a hívás rögzítés, ezért váltanak néhányan izraeli CSC kódra, amihez kell egy izraeli kártya). Jelen esetben ez angol független.
XEH: éppen egy magyar SIM van benne. Szolgáltatói rom esetén ez talán a szolgáltató kódját fogja mutatni, például TMH.
TMH: a származása, vagyis a példában eredetileg egy telekomos készülék.
Remélem jól írtam, ha nem, javítsatok ki!
XEH/XEH/XEH esetén minden tekintetben magyar független.
Dual simes esetén négy pozíció van, a középső kettő mutatja a két kártyát.
Amit változtatni lehet, az az az első kód, ez dönti el, hogy mikor jön a frissítés.
Tehát egy minden tekintetben magyar telekomos, vagyis TMH/TMH/TMH-ból lehet XEH/XEH/TMH annyi kiegészítéssel, hogy valamiért magyar kártya használatának ellenére majdnem minden esetben az első kód valamiért BTU-ra, vagyis az angol függetlenre áll be.

[ Szerkesztve ]

(#14127) vg válasza sgeza (#14126) üzenetére


vg
addikt

Köszi a korrekt leírást! :R

(#14128) dinnje válasza sgeza (#14126) üzenetére


dinnje
aktív tag

Ezt jól összefoglaltad, be kéne tenni az összefoglalóba.

(#14129) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Jövőhéten tervezek venni egy S10-et. Az előző telefonjaim mind feketék voltak, és már unom, szóval szerintetek a prizma fehér nem nőies? Mert ugye az nem tisztán fehér, hanem más árnyalatok is vannak benne...

Galaxy S23 256GB Cream

(#14130) Mcsutka


Mcsutka
junior tag

Üdvözlök mindenkit! Csatlakozom az S10+ klubhoz. Ma este vettem át a Ferenciek terei SES- ben. Ajándék clear wiew tokot kaptam ajándékba, és szintén ajándékba watch active órát. ( Akciós áron vettem, 233 ért. Egy Kedves Fórumtárs velem jött, és megvette az órát. Így 199 ezer volt a telefon. Még Sim- et nem tettem bele. 4db XEH -es. Bravophone KFT.

Asus Zenfone 5

(#14131) SeatZola válasza Simivok (#14129) üzenetére


SeatZola
őstag

Én is fehér S10+-t vettem. Most is azt venném. Gyönyörű. Pedig 49 éves férfi vagyok.

Más: most milyen UV ragasztós üveget érdemes venni és honnan, ami jó is és nem tizenezer forint. Ja meg Pitaka tokra is ajánlhatnátok helyet. Nem baj, ha külföld.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#14132) bostone válasza Simivok (#14129) üzenetére


bostone
addikt

Szerintem kékben a legszebb, mert az én példányom is kék. :)

Nyugodtan válaszd amelyik neked tetszik.

@Mcsutka:
Gratulálok, nagyon jó áron jutottál egy kiváló készülékhez.

(#14133) telefonmágus válasza sgeza (#14126) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Még annyi,hogy csoportok vannak,amik több csc kódot tartalmaznak

Tehát ha valakinek pl. ODX TMH (TMH TMH TMH TMH) ,de bele tesz
másik ODX csoportos kártyákat,pl német tmobileosat,akkor lehet belőle ODX DTM(DTM DTM DTM TMH)

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14134) sgeza válasza dinnje (#14128) üzenetére


sgeza
veterán

Részemről nyugodtan.

(#14135) dkovizoli válasza telefonmágus (#14133) üzenetére


dkovizoli
addikt

Igen. De ahhoz, hogy az első kód változzon, fr-t fog csinálni a készülék. Az említett esetben nincs értelme, hiszen így is tmobilos rom marad rajta. Esetleg annyi értelme van, ha a német tmobil adott már ki frissítést, akkor azt letölthető rá OTA. De egyszerűbb akkor azt a romot, olOdinnal felrakni, home csc-vel, mindenféle törlés nélkül. Fr nélkül csak kártya cserével TMH/DTM,DTM/TMH lesz csak, ha két német kártyát raksz bele.
Nekem most pl DBT/XEH,XEH/XEH. De volt már DBT/DBT,DBT/XEH és DBT/XEH,BTU/XEH is. :)

[ Szerkesztve ]

(#14136) sgeza válasza telefonmágus (#14133) üzenetére


sgeza
veterán

Igen. Ahogy mindegyik telekomos rom ugyanaz, úgy mindegyik független rom is ugyanaz. Tehát mindegy, melyik kóddal töltjük le. Annyi eltérés lehet csak, hogy az egyikkel már hamarabb tölthető a legújabb változat, míg a másikkal mondjuk néhány nappal később. Illetve ahogy fentebb írtam, az engedélyezett szolgáltatásokban lehet eltérés a különböző csc-régiók esetén. Maga a rom ugyanaz, de az egyik régióban lehet, hogy tiltva vagy engedélyezve van valami a másikhoz képest.
Tehát ha már eleve független, mondjuk magyar XEH kódos a készülék, akkor ILO-ra (izraeli független) régióra váltáshoz nem kell új romot feltenni. Vagyis nemhogy nem kell, de nem is fog történni semmi. Hiába töltjük le ILO kóddal, az ugyanaz a független, amit XEH kóddal töltenénk. CSC kód váltáshoz az adott régió SIM kártyájára van szükség, annak behelyezése és a készülék elindítása után SIM resetet fog kérni. Ennek engedélyezésével a SIM kártya szerinti régióra áll be a CSC (első) kód, nem engedélyezése esetén marad az előző.
Remélem így már mindenkinek világos.

Ja, dkovizoli kolléga írása alapján még annyi, hogy azonos típuson belül maradva Odines frissítés esetén elég a home csc fájl, így megmarad minden adat, míg váltáskor (pl. szolgáltató verzióról függetlenre váltással) sima CSC fájl használata célszerű, ami gyári alaphelyzettel jár együtt, akárcsak a SIM resettel történő CSC váltás, ami szintén gyári alaphelyzettel jár.

[ Szerkesztve ]

(#14137) Mcsutka válasza bostone (#14132) üzenetére


Mcsutka
junior tag

Köszönöm!

Asus Zenfone 5

(#14138) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

S10 vs iPhone 11 vs OnePlus 7T kamera teszt

[link]

(#14139) Gara68 válasza sgeza (#14126) üzenetére


Gara68
tag

Na akkor én most itt vesztettem el a fonalat.
Mint fentebb is írtam, szeptember 17-én előfizetés hosszabbítással az alábbi szolgáltatói szoftveres S10+-t a Telekomtól.
Itt csak XEH-t mutat.

Evolucio: symbian -> android -> maemo -> wp -> BlackBerry Z10 ->BlackBerry Z30 -> BlackBerry Passport (BlackBestia)-> Huawei P9 Plus -> Huawei Mate10 Pro -> Huawei Mate20 Pro -> Samsung Galaxy S10+ -> Huawei P30 Pro -> iPhone 11 Pro 

(#14140) dkovizoli válasza Gara68 (#14139) üzenetére


dkovizoli
addikt

Honnan veszed, hogy szolgáltatói szoftveres? Ez pont nem az. Ez egy szolgáltatófüggetlen szoftverrel ellátott készülék. Ha nem az lenne, akkor TMH lenne. Az a szolg. szoftver. A többi magyar szolgáltató csak XEH-t árul. Szerencséd volt. :DD tehát nem attól lesz szolg szoftveres, hogy a szolgáltatótól veszed. Illetve t moboinál kifoghatsz olyat is. De csak náluk.

[ Szerkesztve ]

(#14141) kengyel válasza Timyyy (#14119) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az apk.t felmásolod a telefonra, és simán telepíted. Ha fent van a gmail app, a beállításokat, nézd át.

kengyel

(#14142) Mcsutka


Mcsutka
junior tag

Volt S9+ telóm. Lehet, h a szemem rossz, de annak a kijelzője élénkebb volt. Itt az S10+nál a termeszétes mód nálam nem nyerő. Az élénk az lehetne, de a fehér egyensúlyt nem változtatják a csúszkák. Jól látom, h alapban jóval kevésbé szaturált a kijelző? Szívesen veszek segítséget.( Még az előlapi fóliát is leszedtem. ) Én a túl szaturáltságot kedvelem.

Asus Zenfone 5

(#14143) LoGeN90 válasza Simivok (#14129) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Nekem is prizma feher van, szerintem baromi jol nez ki, epp a heten dicsertek meg a munkahelyemen. Egyebkent 1 tokkal vagy egy skinnel barmikor varialhatod.

(#14144) vg válasza LoGeN90 (#14143) üzenetére


vg
addikt

Melyik tokkot érdemes venni 10+-hez?

(#14145) tombike


tombike
aktív tag

Uj softtal, cache resettel, tel aplikaciok hatterfajlainak torlesevel megjavult a kozelsegerzekelom:)

(#14146) LoGeN90 válasza vg (#14144) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

(#14147) #75655680 válasza Valkűr (#14028) üzenetére


#75655680
törölt tag

Én szeretem a Dex-et. Azért (is) váltottam iphone-ról Samsung-ra, mert tönkrement a számítógépem és nem volt kedvem telefont és gépet is venni, ezt óriási dolognak tartom. Nekem tökéletesen megfelel mindkét célra.
Hozzateszem, a számítogépes igényem kimerül a dokumentumok, ppt-k összeállítasában, netezésben stb.
Mondjuk 1-2 apróbb hiba van benne, de összeségében ha nincsenek speckó igényei az embernek bőven kivált egy pc-t. Es egy helyen van minden.

(#14148) Markizmark válasza dkovizoli (#14140) üzenetére


Markizmark
addikt

Oda van írva amúgy h "szolgáltató szoftverver." :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14149) balintka válasza vg (#14144) üzenetére


balintka
addikt

Nekem Ringke Fusion tokom van, jó darab, megerősített sarkokkal, elvileg MIL-STD szabványnak is megfelel.

(#14150) Taci


Taci
addikt

Használ közületek valaki ilyen üvegfóliát?

Prémium üvegfólia Optishield Lux Samsung Galaxy S10 Plus készülékekhez és UV lámpa
[link]

A leírásban nincs szó róla, hogy működne-e az ujjlenyomatolvasó a fóliával is, viszont a képeken egyértelműen ez szerepel.

Van esetleg tapasztalatotok vele?

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.