Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) Winchester


Winchester
friss újonc

Hülye kérdés...De érdemben mennyivel tud többet a Galaxy S10+ mint egy note 8?
Megérne szerintetek 50-70 ezer ft difit a két telefon árban?
Kamerát szerintem nem lehet észrevenni manapság, gyorsaság ugyan ott van, amihez kevés lesz a 6gb ram oda a 8 is ugyan így a proci is.
Kijelzőnél sem veszek észre különbséget....

Max az akkuidő jobb.

(#13852) akooos válasza Winchester (#13851) üzenetére


akooos
veterán

Akkuidő és széles látószögű kamera. Másban nem látom előrelépésnek a Notehoz képest.
Cserébe rosszabb helyen van a power gomb, "lyukas" a kijelző és nincs ceruza.

Note 8-ról váltottam én is. Nem éri meg szerintem ezt a többletköltséget.

Ja a wireless powersharet szoktam használni a galaxy budshoz még ami a Noteban nincs.

(#13853) bandi0000 válasza Winchester (#13851) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én arról váltottam, és de, észre lehet venni a sebességet, majd 2-szer gyorsabb nyert tesztben a telefon, és érezhetően gyorsabban töltenek be az oldalak, nyilván ha note-nál is régebbi telóról váltasz, akkor neked az is előrelépés

Az akku nálam ugyan azzal a felhasználássaal majdnem 2-szer annyit bír, a bekapcsoló gombbal semmi bajom, mert ahány embernek kényelmetlen ez, legalább annyinak kényelmetlen volt a hátlapi ujjlenyomat olvasó, amivel nekem szintén nem volt bajom

Videó felvételnél sokkal gagyibb a note, ez ugye tudja a 4K HDR-t, ott asszem csak FullHd HDR volt

Ott van ugye normális értesítési led, itt meg sztereó hangszóró, és ez kisebb, könnyebb

Xbox One: bandymnc

(#13854) sgeza válasza MikeWazowski (#13847) üzenetére


sgeza
veterán

A dbt, xeh, aut, btu, stb. ugyanazok a romok. Nincs külön kódjuk. Tehát ezek közül mindegy melyik kóddal töltöd le a firmware-t, mehet rá, bármelyik is a csc kódod ezek közül. Ilyenkor nem kéne változnia a csc kódodnak, ha home csc-vel nyomod.
Ha tmh-ról jöttél (továbbra is mindegy melyik csc kóddal töltött) független rommal, akkor valamire beáll a csc-d. A tapasztalatok alapján ilyenkor - már nem emlékszem mely típusnál - btu-ra áll be, holott magyar kártya esetén normál esetben xeh-re kéne beállnia. Mikor lett neked dbt? Miről mire mentél olyankor és hogyan?
Fr akkor kell, ha régiót váltasz. Tehát tmh-ról függetlenre áttérve illik. Utána már nem kell, ha függetlenre függetlent teszel.

[ Szerkesztve ]

(#13855) GaS- válasza akooos (#13852) üzenetére


GaS-
aktív tag

rosszabb helyen van a power gomb

Duplakopp a kijelzőre és sokkal kényelmesebb mint a power gomb nyomogatása, így én pl alig használom a gombot :)
Azért az ujjlenyomat olvasó a kijelzőben is jó dolog, valamint sokkal szebb fotókat tud készíteni.

(#13856) balintka


balintka
addikt

Nektek a gyárilag felrakott kijelző fólia mennyit bírt?

Nekem kicsomagoláskor már magától feljött a kameránál, mostanra (kb. 2 hét után) annyira feljött a jobb felső saroknál, hogy az előbb kicseréltem a Samsung screen protector-ra. Ez annyiban különbözik az eredetitől, h a kamera köré nem nyúlik ki. Érdekes megoldás mindenesetre. Mintha picivel tisztább lenne ezzel a kijelző képe.

[ Szerkesztve ]

(#13857) akooos válasza GaS- (#13855) üzenetére


akooos
veterán

Persze, hogy jó dolog, de nekem jó volt hátul is, ezért az nekem se nem előny, se nem hátrány :) Viszont lezárni nem tudom a telefont duplakoppal, úgyhogy néha kell a power gomb (ami a noteon tökéletes helyre került :) )

(#13858) Taci válasza Winchester (#13851) üzenetére


Taci
addikt

Én is S10+-ra szeretnék váltani, a Note 8-at már vinnék, de még a megfelelő S10+-ot nem találtam meg (árban, állapotban és helyben). Nekem a széles látószögű kamera kell és a sztereó hangszóró, illetve a dupla alap tárhelyet is tudnám mire használni, nem beszélve a nagyobb akksiról.
Minden másban tökéletes nekem még mindig a 8 - a "másik két" kamerában is.

@akooos: a Note 8-as power gomb elhelyezése számomra is tökéletes. De majd megszokom itt is -valahogy-. :)

[ Szerkesztve ]

(#13859) akooos válasza balintka (#13856) üzenetére


akooos
veterán

2 hét után leszedtem, mert ocsmányul nézett már ki rajta.

(#13860) balintka válasza akooos (#13859) üzenetére


balintka
addikt

Kár, h ennyire gyatra minőségűt tesznek egy ilyen árkategóriás telefonra. Milyet tettél fel helyette?

(#13861) akooos válasza balintka (#13860) üzenetére


akooos
veterán

Nem tettem fel rá mást, szeretek veszélyesen élni :DDD

(#13862) balintka válasza akooos (#13861) üzenetére


balintka
addikt

Nem semmi :).

Többiek, valaki? Nálatok mennyit bírt?

(#13863) Erdei88 válasza balintka (#13862) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem 1 hónapja fent van elől-hátul

(#13864) kengyel válasza balintka (#13862) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam még fent van, jól bírja. Vannak rajta karcolások, esztétikailag még határeset.😁

kengyel

(#13865) balintka válasza kengyel (#13864) üzenetére


balintka
addikt

Köszi mindkettőtöknek a választ, akkor ezek szerint nekem nem volt szerencsém vele...

A hátsó fóliát is ma cseréltem ebay-en vásároltra, mert jobban kiér a szélek felé és a kameránál is kisebb a kivágás. A gyári jól bírta, nem jött fel.

[ Szerkesztve ]

(#13866) sgeza válasza balintka (#13856) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem hibátlan, hónapok óta megvan, és semmi baja. Sehol nem jött még fel. Jó, nyilván normál használati apró karcok látszódnak fény felé fordítva, de sima használatkor nem tűnik fel.

[ Szerkesztve ]

(#13867) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Munkahelyet váltok és az új helyen választhatok bármilyen telefont a Telekom kínálatából. Van egy Telenoros saját számom, amit megtartanék, mert nem akarok két telefonnal rohangálni. Kérdésem, hogy szolgáltató függők a dual simes (S10 / S10+ / Note10 / Note10+, még nem döntöttem) készülékek? :B Mert akkor cseszhetem, mindenképpen két telefon marad..

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#13868) akooos válasza xEon1337 (#13867) üzenetére


akooos
veterán

Elvileg az összes szolgáltatós dual simes samsung független.

(#13869) nagyj74 válasza xEon1337 (#13867) üzenetére


nagyj74
senior tag

Függetlenek.

(#13870) balintka válasza sgeza (#13866) üzenetére


balintka
addikt

Te is szerencsés voltál vele. :R

Sajnálom, h le kellett cserélnem... Jó, h a kamera köré is kiért.

(#13871) nagyj74 válasza balintka (#13856) üzenetére


nagyj74
senior tag

Április elején vettem a telót.
Azóta rajta van, semmi baja.

(#13872) sgeza válasza balintka (#13870) üzenetére


sgeza
veterán

Vagy jobban vigyázok rá. :DDD

(#13873) -Ben- válasza balintka (#13870) üzenetére


-Ben-
veterán

3 hónapos a telefon, tökéletes állapotban van a fólia... :K

(#13874) LoGeN90 válasza balintka (#13856) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Kb. 2 honapja vettem es tokeletes meg a gyari folia rajta.

(#13875) guriga1234 válasza balintka (#13862) üzenetére


guriga1234
addikt

Március 8-án elsőként vettem át a Pólusban (SES). Azóta is rajta van a kijelzőn a fólia és semmi baja. A hátlapon egy samus hátlap van, Clear Cover.
Én mindig is vigyáztam a cuccaimra, így a telefonjaimra is. Ha nem a kezemben van a telefon, akkor a zsebemben, vagy az asztalomon, nagy ritkán, ha éppen kevés benne a szufla, az autóban a vezeték nélküli gyorstöltőben. Máshova nem szoktam tenni.

(#13876) icemad válasza balintka (#13870) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Április óta az van a kijelzőn. Jól bírja. A többi részről leszedtem a tok miatt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#13877) balintka


balintka
addikt

Köszönöm a választ mindenkinek.

Nekem már kibontáskor azonnal feljött, lehet valami pici szösz bekerülhetett alá a csomagolás során. Az biztos, hogy még be se volt kapcsolva a telefon, de már feljött. Ez van... A mostaniban nem tetszik, hogy nem ér a kameralencse köré.

Amúgy én is nagyon vigyázok, minden telefonom full elő- és hátlapi fóliásan, karcmentesen adtam el. Erről nem tehettem, h azonnal feljött a gyári fólia...

[ Szerkesztve ]

(#13878) sgeza válasza balintka (#13877) üzenetére


sgeza
veterán

Van ilyen sajnos. Másnak is feljön úgy, hogy vigyáz rá.

[ Szerkesztve ]

(#13879) nkmedve válasza balintka (#13877) üzenetére


nkmedve
őstag

Nálam június közepe óta van használatban a telefon+fólia és néhány apró karcoláson kívül tökéletes, sehol sem pattant még fel a széle.
Lehet nálad valamiért gyárilag nem volt jól felrakva.

[ Szerkesztve ]

(#13880) dikan válasza balintka (#13877) üzenetére


dikan
tag

Nekem a fixen ragasztott Media Marktos is feljött, le is szedtem róla. Most egyelőre fólia nélkül használom, vigyázok rá, remélem nem lesz full karc két hónap múlva.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#13881) balintka válasza nkmedve (#13879) üzenetére


balintka
addikt

Biztos h nem volt jó, mert talán már az itthoni dobozból kivételkor felvált, azonnal alá ment por v szösz, amit semmilyen módon, öntapadós "szöszgyűjtővel" se sikerült kiszednem alóla.

Mindenesetre rendeltem ebay-ről is fóliát, mert zavar, hogy a kamera környékére "nem jut" a fóliából.

Köszönöm a többieknek is a választ.

(#13882) Staff0313


Staff0313
friss újonc

Sziasztok! Lenne hozzáértő emberekhez pár kérdésem, áprilisban vásároltam egy S10 készüléket, nagyon vigyáztam rá eddig de, sajnos tegnap le el ejtettem. Hála istennek 3 durvább karc (horzsolás) keletkezett rajta, az lenne a kérdésem hogy ezt javítani lehet e vagy, ilyen uv ragasztós üvegfolia esetleg halványítana e rajta, válaszokat köszönöm szép estét

(#13883) bandi0000 válasza Staff0313 (#13882) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Kétlem, hogy sokat segítene rajta
ha bevállalós vagy, akkor égesd be a kijelzőt, és küld el gariba hátha kicserélik

Xbox One: bandymnc

(#13884) Staff0313 válasza bandi0000 (#13883) üzenetére


Staff0313
friss újonc

Köszi! Én még tenném de tartok tőle hogy valamit ki találnánk, és nem cserélnék ki.

(#13885) sgeza válasza Staff0313 (#13884) üzenetére


sgeza
veterán

Nem biztos, hogy cserélik gariban, ha van rajta sérülés.

(#13886) EnterR válasza sgeza (#13878) üzenetére


EnterR
veterán

Én képtelen vagyok beáldozni a frissen oleofób-rétegezett Gorilla tapintást holmi fóliákért, így S6e óta nem rendelek a telefonok mellé. :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#13887) Markizmark válasza sgeza (#13885) üzenetére


Markizmark
addikt

Az eladónak kell bizonyítania, hogy a sérülés összefügg a garanciális problémával.
Ezt a szabályt tudni kell érvényesíteni, mert a Samsung és más gyártó/eladó is hajlamos megfeledkezni arról, hogy ők nem hatóság.
Persze ezt végig kell játszani velük pár szerv bevonásával.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13888) bandi0000 válasza Staff0313 (#13884) üzenetére


bandi0000
nagyúr

esetleg megpróbálhatsz egy UV üveg fóliát, persze ezt is csak saját felelősségre, pl ha kitöltené a ragasztó a rést, akkor az elés szépen eltüntethetné szerintem, de lehet hülyeség :D

Xbox One: bandymnc

(#13889) sgeza válasza Markizmark (#13887) üzenetére


sgeza
veterán

Logikusan valóban. Szerencsére a gyakorlatban nem kellett még ezt kipróbálnom.

(#13890) sgeza válasza EnterR (#13886) üzenetére


sgeza
veterán

Alapvetően én sem szeretem, de a gyárit rajta hagytam, egyelőre elvagyok vele. Mondjuk az S8-ra meg tettem uv-sat annakidején, azért nem árt védeni.

[ Szerkesztve ]

(#13891) Almonen válasza sgeza (#13890) üzenetére


Almonen
aktív tag

Körbejártam egy kicsit a témát a Samsung Experience boltokban, üvegfóliák közül egyedül a WhiteDome Glass-t forgalmazták S10+, és ha nem tőlük veszed fel se rakják neked.. hogy mikor lesz ilyen uvegfolia megint keszleten, nem tudják. Nekem remeg a kezem, esélytelen felraknom, de akkor is dühítő ilyen drága készülékekre nem adnak semmi ertelmes foliat hivatalos forrásból, minusz a gyari, amit egy uvegfoliaval nincs egy szinten. Megjegyzem távol vagyok attól hogy valaha is az életben újra iPhone-t vagy bármi más Mac terméket használjak... de hogy az uj Iphone-ra lesz üvegfólia az is 100.

[ Szerkesztve ]

(#13892) sgeza válasza Almonen (#13891) üzenetére


sgeza
veterán

Itt az ujjlenyomat olvasó kicsit bekavar most.

(#13893) dkovizoli válasza sgeza (#13890) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nekem s8+ és s10+ is uv tempered glass-os. :) ezeknek jó a tapintása, nem is igazán karcolódnak, meg védik is.
Más.
Ki a fene gondolta, hogy amit legutoljára kiadták, ASH6 augusztusi szoftvert, azt nem adják ki DBT-re?! Most beragadtam rajta és csak jövő héten tudok Odinozni. :(( katasztrófa :DD

(#13894) mihail38 válasza sgeza (#13892) üzenetére


mihail38
aktív tag

Igen, bekavar én is kettő üvegfóliát próbáltam már és egyiknél sem működött az ujjlenyomat olvasó

(#13895) dkovizoli válasza Almonen (#13891) üzenetére


dkovizoli
addikt

Annyira nem remeghet a kezed! :) amíg el nem kezded uv lámpázni, addig tudod ide-oda igazgatni az üvegfóliát rajta, hiszen addig a ragasztó folyékony alatta. Ez a lényege, hogy csak uv fényre szilárdul. Én Ali-ról rendeltem vagy 3-4 dollárért. Igaz kicsit várni kell míg ideér, de legalább nem rossz. Nem hiszem, hogy 15 ezerrel többet tud a Whitestone.

[ Szerkesztve ]

(#13896) sgeza válasza dkovizoli (#13893) üzenetére


sgeza
veterán

Hát van ilyen! :DDD

(#13897) dkovizoli válasza mihail38 (#13894) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nálam most kb 10-ből 8-szor ok az üveggel az olvasó. Igaz lassabb, mint nélküle.

(#13898) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Premierkor vettem a telót, a gyári fóliának semmi baja sincs azóta sem. Igaz hogy gyári flip tok van rajta, talán azért ilyen tartós.

(#13899) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Ez de király. :)
[link]

(#13900) MikeWazowski válasza sgeza (#13854) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen, akkor nincs gond.
Nem dbt lett, hanem btu. Tehát anno TMH-ról feltettem a német romot, lett btu, és arra tettem rá az AUT-ot. Home csc-vel.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.