Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) TODI1111 válasza bigsee (#14198) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem ugrik a knox és igen a 3.13.1 odin verzió jó.

(#14202) bigsee válasza HorviGabi (#14199) üzenetére


bigsee
addikt

Hát én már túlvagyok rajta, megírtam a XEH-t a telóra, remegve várom az eredményt... :D

szerk: elindult :D

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14203) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

v3.13.3

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14204) bigsee válasza TODI1111 (#14201) üzenetére


bigsee
addikt

Kösz. BTU/BTU.BTU/TMH lett a vége. Ennek nem XEH-nek kellene lennie?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14205) TODI1111 válasza bigsee (#14204) üzenetére


TODI1111
addikt

Azért lett BTU mert abban a romban az az alapértelmezett csc.

(#14206) kazy76 válasza bigsee (#14170) üzenetére


kazy76
aktív tag

Szia! Gondolom a tiszta telepítés jó így érdemes a CSC-t is betallózni?

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#14207) Christian79 válasza bigsee (#14204) üzenetére


Christian79
tag

Első bekapcsolásnál megkérdezi a sim kártyával kapcsolatban, hogy átáljon-e, el kell fogadni, teló újraindul, utána XEH lesz.
TMH-s telóra tettem fel én a DBT-t, eredmény: XEH/XEH,XEF/TMH . A két utolsó arra vonatkozik, hogy milyen szolgáltatói sim van benne. Nekem egy TMH-s, így a másik kártyahely maradt XEF, gondolom ez van a szofverbe alapból beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#14208) HorviGabi válasza bigsee (#14202) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Örülök h sikerült :)

(#14209) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Van erről valahol leirás hogy mi a pontos folyamat? Odáig megvagyok hogy kell a legújabb Odin, a Samsung USB driver, meg persze a rom. Azt honnan érdemes letölteni? És persze telekomos teló esetén melyiket kell?

(#14210) telefonmágus válasza Christian79 (#14207) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Fúúú ezt rosszul gondolod

Dual SIMesnél a két középső a SIM kártya,ami csak saját csoportban tud váltani

Tehát az OXM csoportban a XEF tud XEH DBT XEO ETL XEU ITV stb lenni

Vagy pl. az ODX csoportban TMH tud TMS DTM lenni

Az utolsó kód a telefon eredete

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14211) Christian79 válasza telefonmágus (#14210) üzenetére


Christian79
tag

Akkor már lehet kicsit belekeveredtem én is. De mindegy, TMH-s telóba Telekomos kártyával DBT szoftver odinnal XEH/XEH,XEF/TMH lett a vége.

(#14212) telefonmágus válasza Christian79 (#14211) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Az teljesen mindegy milyen magyar kártyát teszel bele ha már OXM csoportos a telo,csak országok között tud váltani

OXM-független csoport
ODX-TMobile csoport

Tehát ha te egy ODX csoportosba raksz pannon vagy voda kártyát semmi nem fog történni,de ha egy kinti pl.szlovák TMS kártyát teszel,akkor át tudsz váltani TMH-ról TMS-re

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14213) Christian79 válasza telefonmágus (#14212) üzenetére


Christian79
tag

Ok, akkor elengedtem a témát, mert így kicsit bonyolultabb annál, mint amennyire engem érdekel.
Köszi a kiigazítást!

(#14214) dkovizoli válasza kazy76 (#14206) üzenetére


dkovizoli
addikt

Minden telepítésnél be KELL valamelyik CSC-t is tallózni! Ha tiszta telepítést akarsz, Akkor az OXM-CSC. Ha később csak romot akarsz felrakni, de az adatiadat megtartanád, akkor a HOME_CSC.
Így egyszerüen. De ha pl régiót akarsz váltani, pl szolgáltatós romról nem szolgáltatói rá, akkor is az OXM-CSC kell. Ha saját csoporton belül , pl OXM csoport, akkor elég az adott szolgáltató sim kártyája, amire váltani akarsz.

(#14215) dkovizoli válasza Christian79 (#14213) üzenetére


dkovizoli
addikt

Milyen telefonod van? Mert az nem derült ki. Ugyanis többeknél tapasztalták, hogy a tmobilos s10e simán átállt XEH kódra. Míg az s10 és s10+ legtöbb esetben BTU vagy XEF lett.
Az egész pedig azért nem annyira egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

(#14216) sgeza válasza bigsee (#14204) üzenetére


sgeza
veterán

Nyomtál SIM resetet? Egyébként ezt írtuk talán többen is korábban, hogy valamilyen érthetetlen okból a TMH verzióra függetlent téve, magyar kártyával, SIM resettel nem áll be XEH-re, mint ahogy normálisan elvileg kellene, hanem marad BTU.
Megvárnám a SIM resetet azért, hogy azután mi lesz, mert a második vagy a harmadik pozícióban mindenképp kellene látnod XEH kódot! Én még kipróbálnám azt, ha van rá lehetőséged, hogy mindkét helyre betennék magyar kártyát, sőt azt is, hogy nem telekomosat. Hátha így az első kód hajlandó lesz átváltani BTU-ról XEH-re. De ha nem, akkor sem kell megijedned, simán maradhat így is. Ez egyébként a brit független. Az lesz, hogy akkor fog jönni a frissítés OTÁ-n, amikor abban a régióban kiadják. De nem kell azt megvárnod, ha netán késnének, mert amint valamelyik régióban kijön az újabb független, ugyanígy ráteheted odinnel, csak home_csc-vel, amivel marad minden adatod!
Még egy: BTU csc-nél talán a spam szűrés nincs engedélyezve. Ha sikerülne átállítani XEH-re, akkor az is lenne. Egyébként nem kell foglalkozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#14217) sgeza válasza dkovizoli (#14215) üzenetére


sgeza
veterán

Tényleg, szerinted azt próbálta már valamelyik BTU-ra került kolléga, hogy nem telekomos kártyával nyom SIM resetet? Esetleg mindkét helyre betesz magyar SIM kártyát, ha van lehetőség, akkor két nem telekomosat?

[ Szerkesztve ]

(#14218) Christian79 válasza dkovizoli (#14215) üzenetére


Christian79
tag

Szia! S10+. Akkor a bonyolultabb típus...:K

(#14219) dkovizoli válasza sgeza (#14217) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ha jól emlékszem az elején próbálták többen is magyar simmel, de akinek BTU lett, az is maradt. Ráadásul az összes kód, kivéve az utolsót. Viszont azt nem tudom, hogy t-s volt a kártya avagy sem. Valaki aki épp régiót vált, kipróbálhatná.

(#14220) dkovizoli válasza Christian79 (#14218) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szia. Na az jó! :) akkor ezek szerint neked XEF lett alapból. Te a szerencsésebbek közé tartozol és mindjárt választ is kaptunk egy kérdésre. Akinek ezek szerint XEF lett a kódja, az tud XEH -ra állni sim resettel. Ugyanis ahogy látom nálad rom felrakása után megvolt a sim reset, ezért lett XEF-ből XEH. :DD

(#14221) sgeza válasza dkovizoli (#14219) üzenetére


sgeza
veterán

Én azt gondolnám, hogy ugyanazzal a T-s kártyával próbálta mindenki, ami addig is benne volt. Kíváncsiságból megnézném mindkét helyen egyszerre magyar, nem T-s kártyával!
Megmagyarázhatná a T-s kártyával történő SIM reset, hogy miért maradt BTU az első három.

[ Szerkesztve ]

(#14222) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Hosszas vívódás után megcsináltam :) Odinnal a telefont (TMH S10+). XEF lett, Izraeli kártyával SIM reset megvolt, felvétel opció megjelent a tárcsázóban. (ILO/XEH,XEF/TMH a szoftver) Most megy vissza a mentés, ezért nem néztem utána: lehet automatikusan indítani a felvételt? ILO régióval működik normálisan az ACR?

(#14223) sgeza válasza d.tiborz (#14222) üzenetére


sgeza
veterán

Azzal működik, igen! Mintha lenne benne automatikus felvétel, de erre úgyis hamar rájössz, hogy van-e.

[ Szerkesztve ]

(#14224) Christian79 válasza dkovizoli (#14220) üzenetére


Christian79
tag

Így van! Állítólag, ha a másik sim helyre is beteszek egy telekomos sim-et, akkor az is átáll! Bár, hogy mire, azt már el sem tudom képzelni....;]

(#14225) vg


vg
addikt

A mágneses tok káros a telóra?

(#14226) MunezXBK válasza vg (#14225) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Honnan jönnek ezek a kérdések?

Miért lenne káros?

(#14227) telefonmágus válasza Christian79 (#14224) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Teljesen mindegy milyen magyar SIMet teszel bele,

magyar független=XEH

Tehát ha magyar SIMet akkor XEH lesz,ha valami román kártyát akkor ROM lesz,ha osztrákot ATO lesz,ha németet DBT lesz és így tovább...

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14228) sgeza válasza telefonmágus (#14227) üzenetére


sgeza
veterán

Épp ezt beszéljük már régóta, hogy hiába a magyar kártya, TMH-ról függetlenre áttérve BTU-ra áll be, és nem XEH-re. Én a telekomos kártyára gyanakszom, hogy amiatt valamiért BTU-n marad. Ki kéne próbálni egy nem T-s magyar kártyával, hogy úgy mi történik SIM reset után.

(#14229) vg válasza MunezXBK (#14226) üzenetére


vg
addikt

Azt olvastam egy régi cikkben hogy tolt teret képez. [link]

(#14230) telefonmágus válasza sgeza (#14228) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Román bontatlan SIMet ha valakinek kell ingyen tudok adni ,3-4db van ,aki szeretne gyakorolni

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#14231) bigsee válasza sgeza (#14216) üzenetére


bigsee
addikt

Értem, köszönöm! Mi az a SIM RESET? :) Kártya nélkül flasheltem, már eleve BTU lett, a két kártya (Telekom mindettő - más nincs :N ) betétele után nem változott.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14232) jacis


jacis
nagyúr

Ezek az új előlapi kamera funkciók nagyon jók lettek. Sőt érzésre a képek minősége is javult sokat. Nagyon elégedett vagyok ezzel a telefonnal meg a Samsung fejlesztésekkel is. 👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#14233) EnterR válasza jacis (#14232) üzenetére


EnterR
veterán

Ezt már csak a 10 tetőzheti. :))

PSN ID: marquuard

(#14234) MrBazsi válasza sgeza (#14228) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Az én telóm is a t-től származik, rögtön vásárlás után még sim nélkül rátettem a független xeh-t és ugye btu lett, ezután tettem csak bele a 20as és a digis simeket, és semmi nem változott, ugyanúgy btu maradt, de kb semmi hátrányt nem érzek... annyira nem zavar h nem xeh, de azért kiváncsi lennék mitől btu...

[ Szerkesztve ]

(#14235) Markizmark


Markizmark
addikt

Na szóval, hogy játszam az értetlent:
Telekomos S10e 2db telekomos kártyával. Ha ráhúzom az XEH romot mi lesz belőle, újra be kell e laknom ha mindenképpen XEH-t akarok? Mit töltsek le és az odinnak hogy kell kinéznie mielőtt okét nyomok?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14236) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Van topic gazda? És mért nincs? Valaki vállalja már el és rakja már be az összefoglalóba az ismétlődő kérdéseket, mert 1000-szer le lett írva már minden

Xbox One: bandymnc

(#14237) -Ben- válasza bandi0000 (#14236) üzenetére


-Ben-
veterán

Voltam/vagyok topikgazda 2 topikban is. Egy idő után eléggé feleslegesnek éreztem az összefoglaló szerkesztését... 10 "újoncból" kb. 1 olvasta el az összefoglalót.... :N

[ Szerkesztve ]

(#14238) bandi0000 válasza -Ben- (#14237) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nyilván nem egy hálás feladat, de elég lenne 1-szer belerakni, aztán legalább max csak hivatkozni rájuk, mert pl a rom csere vagy az ismert "hibák" elég statikusak és nem kell velük sokat foglalkozni

Xbox One: bandymnc

(#14239) sgeza válasza -Ben- (#14237) üzenetére


sgeza
veterán

Abból a szempontból hasznos, hogy csak annyit írsz válaszként, hogy "Olvasd el az összefoglalót!".

(#14240) Markizmark válasza bandi0000 (#14236) üzenetére


Markizmark
addikt

Tudom nekem szól. :DDD
Egy lépésről lépésre leírás tényleg nem ártana a magamfajta terhelteknek.
Legkevésbé szeretném újra belakni, de lehet rászánom magamat...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14241) sgeza válasza telefonmágus (#14230) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi a felajánlást! Nekem szeméy szerint nincs rá szükségem. Nekem nem T-s, csak érdekel a téma.

(#14242) sgeza válasza bigsee (#14231) üzenetére


sgeza
veterán

SIM resetet indulás után akkor kérdez, amikor az aktuális CSC kódodtól eltérő kártyát teszel bele. Tehát ha BTU, és beteszel egy magyar kártyát, akkor elméletileg meg kellene kérdeznie, de valamiért nektek ezt nem teszi.

[ Szerkesztve ]

(#14243) sgeza válasza MrBazsi (#14234) üzenetére


sgeza
veterán

Ez fura. Akkor ezek szerint ez a terv is zsákutca. Bár elképzelhetőnek tartom, hogy eseteg újra nyomva gyári alaphelyzetet esetleg megkérdezné. Kollégámnak sem elsőre kérdezte azt hiszem meg az izraeli kártyával, de már nem emlékszem, hogy neki mi volt pontosan.
Egyébként valóban semmi hátránya, ha a spam szűrésre (ismeretlen hívó azonosítás) nincs szükséged.

(#14244) bandi0000 válasza Markizmark (#14240) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem feltétlen neked, de az elmúlt napokban tényleg sokszor le volt írva

Xbox One: bandymnc

(#14245) nagyj74 válasza sgeza (#14243) üzenetére


nagyj74
senior tag

Mi van azzal az ötleteddel, hogy egy másik szolgáltatós romot raknának fel T-s telóra?
Megcsinálta valaki?

(#14246) d.tiborz válasza sgeza (#14223) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Köszönöm! :R

(#14247) bigsee válasza Markizmark (#14240) üzenetére


bigsee
addikt

Délután összeírom, most pihennem kell (ebéd) :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14248) HorviGabi válasza bandi0000 (#14236) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Jó lenne mert legalább aki szív a telekom tmh-s telefonnal mindenki megcsinálná és kész. Csak egyszer lenne leirva hogy honnan miért hogy. Olvastam már utána, néztem a youtube-on de mégis csak jobb lenne ha itt valaki venné a fáradtságot és leirná. Én hálás lennék érte.

(#14249) sgeza válasza nagyj74 (#14245) üzenetére


sgeza
veterán

Nem tudok róla. Még az lehet járható út esetleg.
Pedig ehhez a nem T-s kártyás dologhoz is fűztem reményt, de így tűnik, hogy ez nem nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#14250) sgeza válasza HorviGabi (#14248) üzenetére


sgeza
veterán

Le lett már egy párszor részletesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.