Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35751) Francia91 válasza Elims (#35749) üzenetére


Francia91
veterán

A biztosan jo Phoenix van feltelepitve nalam, ugyanis 2 db N8-asra is ezzel tettem fel a V9-est, mindketto telefon Belle Refresh rendszerrol lett flashelve.
Akkor marad a 3 gombos hardreset, vagy a downgrade.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35752) Elims válasza Francia91 (#35751) üzenetére


Elims
veterán

"Akkor marad a 3 gombos hardreset, vagy a downgrade."

Ez így sajnos nem lesz jó. A "vagy" helyett és kell.
A 3 gombos reset -vagy a *#7370#- kell.

(#35753) simongab válasza Elims (#35752) üzenetére


simongab
senior tag

Sziasztok gyerekek! Meséljétek már el hogy mért kell basztatni - hackelni a telót, tényleg nem vagyok vele tisztában...

Üdv
Gábor

(#35754) Francia91 válasza simongab (#35753) üzenetére


Francia91
veterán

Ez nem basztatas. Ha Te is hasznalsz pl Taylor V9-et a gyari szoft utan, eszre fogod venni a kulonbseget. Minimum nincs tele szemettel a rendszer, amiket torolni sem enged, meg sok, teljesen felesleges cucc ki van dobalva belole. Egyaltalan nem basztatas, csupan egy jo rendszer optimalizalt verzioja :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35755) Freeman007 válasza Francia91 (#35754) üzenetére


Freeman007
aktív tag

+1 ez így van, ha kell valami fel lehet telepíteni, ninvs tele fölösleges szeméttel.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35756) Francia91 válasza Freeman007 (#35755) üzenetére


Francia91
veterán

Most őszintén... Én nem láttam még senkit, aki használja az Origo, Duna, TV2 meg több száz gyári alkalmazást az N8-asán...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35757) Francia91 válasza Elims (#35752) üzenetére


Francia91
veterán

Downgrade ugyanúgy megy, mint aflashelés? Tehát Phoenix, Refurbish...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35758) Freeman007 válasza Francia91 (#35756) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Jaja, tök fölös dolgok... Downgrade ugyanúgy mint a v9 csak azt a mappát tallózd be amiben a downgrade file van.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35759) Francia91 válasza Freeman007 (#35758) üzenetére


Francia91
veterán

A skandináv szoft sem akar elindulni a telefonon....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35760) Freeman007 válasza Francia91 (#35759) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Hajaj... Sajnos ötletem sincs rá, hogy akkor mi lehet. Nekem is fel kellett tenni mert nem stimmelt valami, próbaképpen bekapcsoltam a skandinávval a telefont, működött. Eddig még csak egyszer raktam fel a v9-et, nincs sok tapaszalatom telepítés terén.

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35761) Francia91 válasza Freeman007 (#35760) üzenetére


Francia91
veterán

Bejön a Taylor ROM a telefonon, de egy pici idő után újraindul, vagy megfagy... F@sza...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35762) Francia91 válasza Francia91 (#35761) üzenetére


Francia91
veterán

Sokadik ujrainditasra jo lett a telefon... Mar azt hittem, hogy dobhatom kifele :D

Koszonom a turelmeteket! :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35763) Freeman007 válasza Francia91 (#35762) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Azért érdekes, hogy mitől produkálta ezeket az újraindulásokat... A telefon pillanatnyi elmezavarra hivatkozva újraindult...

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35764) Francia91 válasza Freeman007 (#35763) üzenetére


Francia91
veterán

Most tettem fel negyedik N8-asra a V9-et, de most talalkoztam eloszor ilyennel....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35765) edima10


edima10
tag

Sziasztok!

Sajnos ugy nez ki, 4 ev utan megadta magat a telefonom. Dark Grey N8. Olvastam hogy ezzel kulonosen sok problema volt az elso idokben, de azt hittem ha nem jott elo a problema az elejen, akkor talan pont egy jot fogtam ki es meguszom. Hat nem. Valoszinu az alaplap adta be az unalmast.
Valakinek van infoja arrol, mennyi lehet egy alaplap csere?

(#35766) imi290 válasza edima10 (#35765) üzenetére


imi290
aktív tag

Alaplapot nem hinném hogy cserélnek csak úgy,csak akkor ha be sem kapcsol a telefon.Mármint ha működik,csak te azt hiszed hogy az alaplap a rossz,akkor nem cserélik.
Szerintem egy törött kijelzős,vagy leélt telefonból egyszerűbb kimenteni a lapot.

Más.

Létezik-e olyan widget,amivel tudom állítani a fényerőt ?Elég lenne az is,hogy ha csak a kijelző fényt 0 vagy 100%-ra teszi.Ha nem létezik,akkor jó lenne csinálni egyet,csak nem értek hozzá :D

Köszi előre is

(#35767) TommyX_ válasza imi290 (#35766) üzenetére


TommyX_
őstag

Ezek közül valamelyik szerintem jó lesz:
Lancet Brightness, Brightness Control, vagy a Force Control Widget

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#35768) Elims válasza simongab (#35753) üzenetére


Elims
veterán

Szevasz pajtás!

Tedd fel,próbáld ki és rájössz,hogy miért kókányoljuk a telefont.
Apró,de jó különbségek vannak a gyárihoz képest.

(#35769) Elims válasza edima10 (#35765) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Ahogy Imi is írja,nézz egy betört kijelzős telefont.Azokból meg lehet venni 7-8e Ft. körül az alaplapot.

(#35770) lbence válasza Francia91 (#35734) üzenetére


lbence
aktív tag

Szia!

Megkérdezhetem, hogy hogy kell engedélyezni a Gmail-ben? :)

Köszi,
Bence

(#35771) Francia91 válasza lbence (#35770) üzenetére


Francia91
veterán

Helló!
Itt kell engedélyezni Gmail-ben a hozzáférést, aztán az N8 gyári E-mail alkalmazása a főképernyőn szépen frissíti a bejövő üzeneteket a megadott időközönként, nekem így már működik gyönyörűen :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35772) lbence


lbence
aktív tag

na, ezt egy darabig kereshettem volna. :D

(#35773) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Sziasztok!
Van-e valami beállítási lehetőség, ha DLNA-n keresztül szeretnék videót nézni? Nem igazán vágom a dolgot, a fileszerverünk elvileg tudja ezt a funkciót, be is állítottam, hogy melyik meghajtót oszthatja meg, de a telefon nem talál semmilyen eszközt a wifin keresztül :(
Tudja valaki, mi ilyenkor a teendő?
Előre is köszi!

(#35774) edima10 válasza imi290 (#35766) üzenetére


edima10
tag

Ez bizony be sem kapcsol. Ha a radugom a laptopra az USB kabellel, villog kb 20-at a kis led a csatlakozo mellett, majd annyi. A Nokia felirat sem jon be es a laptop sem latja. Probaltam ujrarakni a Taylor v9 rendszert (az volt rajta az elmult kozel masfel evben) dead modban sikertelenul. Tokeletesen mukodott, azt leszamitva hogy nagyon ritkan ( kb 4-szer, kozel 4 ev alatt) egyszeruen kikapcsolt.
De az utolso alkalommal ugy is maradt :)

Nagyon alaplaposnak tunik. Csak kivancsi lettem volna, ha valaki mar csereltetett benne alaplapot, mennyibe kerult.

Egyebkent koszi neked es Elimsnek is az otletet, most epp azon vagyok hogy talaljak egyet olcson, hatha itthon is meg lehetne oldani a szervizelest :)

Azt meg tudja valaki mondani, miert irja a szervizkony szinte az osszes csavarra hogy nem hasznalhato ujra ha mar egyszer kicsavartam ( az aksi fedel csavarjait leszamitva) ? Honnan lehetne szerezni par torx csavart?

(#35775) simongab


simongab
senior tag

Nekem is csinált egyszer ilyet 2 éven belül, garanciálisan software t frissítettek: Azóta tökéletes...

(#35776) imi290 válasza edima10 (#35774) üzenetére


imi290
aktív tag

Újra lehet használni.Ez egy szöveg ,de nem csak mobilokban,hanem autóknál,biciklinél,bárminél,ahol csavar van.Az az ideális,hogy mindenhova új csavart,alátétet,anyát teszünk.
Nyugodtan visszateheted,csak ne tedd tönkre a fejét,mert akkor nehéz lesz kicserélni :D

(#35777) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Öööö, csak nálam probléma, hogy pár napja nem elérhető a Nokia fiókom? Konkrétan nem tudok bejelentkezni, mondjuk offline még szinkronizál a telóm :))

(#35778) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Megangolosodott az adatforgalom számlálóm, pár hete még magyar volt, azóta csak a Situations-t tettem fel. Nem különösebben zavar, csak érdekes...

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35779) Francia91 válasza gyulavezir (#35777) üzenetére


Francia91
veterán

A Nokia Suite sem tud bejelentkezni nálam a PC-n.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35780) TommyX_


TommyX_
őstag

Igaz én a store.ovi.com oldalon próbáltam, ott be tudtam jelentkezni.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#35781) edima10 válasza imi290 (#35776) üzenetére


edima10
tag

Szuper, koszi az infot!

(#35782) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Ahoi!
A hétvégén felhúztak agyilag és ránéztem a google-playre és azt találtam, hogy az általam nagyra értékelt N8 szolgáltatás (FM transzmitter) az áruházban gombokért elérhető szolgáltatás... :(((
Tehát akkor marad a jó a fényképező, amit az N8 javára írhatok.
Továbbra sem találtam méltó utódot neki, pedig nézelődök. Nem sürgős lecserélni, csak kíváncsiságból nyúlok rá erre-arra.
Ma például a Lumia 735-öt néztem meg, de nagyon műanyag...
Lehet mégis BB Passport lesz?
Fogott/látott már olyant közületek valaki?

(#35783) Freeman007 válasza gyulavezir (#35782) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Ezt a fm transmitter - gombok (wtf?) nem értem. Az n8-ban hardveresen, szoftveresen benne van, ha tetszik, ha nem :) Az új "nokiákban" meg hardveresen biztos nincs benne, így nem értem a szoftveres elérhetőséget.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35784) karldergroße válasza Freeman007 (#35783) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem a Nokiákról írta, hanem az androidról. (Google Play)
De hogy ott hardveresen megvan-e, én nem tudom.

(#35785) Freeman007 válasza karldergroße (#35784) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Ezesetben elnézést. Az meg érdekes húzás lenne a gugli részéről, hogy hardveresen beleteszik, aztán a szoftver részéért meg csengess.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35786) gyulavezir válasza karldergroße (#35784) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Hátezaz! Én sem vagyok ennek tudója, de nálam okosabbak (wtf???) aszonták, amelyik készülék bluetoothtal kapcsolódni tud, az tud FM transzmitterként is sugározni.
Ha van itt, aki ehhez ért (deklaráltan műszaki végzettségű, nem pedig hallotta a szomszéd unokaöccsétől!), az ne tartsa magában kérem és világosítson fel, tényleg így van-e, mert a google play is ebben a dologban erősített meg egyelőre!

Köszönöm szépen!

:R :R :R :R

(#35787) Kobak77 válasza gyulavezir (#35786) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Hadd éljek egy hasonlattal, hátha úgy könnyebb megérteni.

A városból B városba mehetsz közúton, vonattal, repülővel. Csak a te döntésed, hogy melyiket választod. Viszont ha B városban nincs vasútvonal, akkor khm. b***tod :), ha vonattal akarsz menni.

Jelen esetre lefordítva:
A város: Nokia N8
B város: a vevőegység, leggyakrabban autórádió
közút: FM rádiófrekvencia
vasút: bluetooth

Magyarázat: olyan autórádióra, ami nem bluetooth-os, nem tudsz bluetoothon zenét küldeni. Mert nem tudja. Viszont minden rádióra tudsz FM rádiófrekvenciás jelet küldeni, hiszen ez a fő funkciójuk, hogy FM rádióadást fogjanak. Egyedül arra kell figyelni, hogy ne már használt csatornát állíts be. Persze, ha az autórádiót bluetoothos, akkor lényegtelen ez a kérdés, hiszen csak ízlés kérdése, hogy melyik kapcsolódási módot választod.

És még egy kis magyarázat: az FM transmitter az egy kis teljesítményű FM rádióadó. Ha nincs fizikailag benne a készülékben, akkor nem fogod tudni használni, akár telepítesz szoftvert hozzá, akár nem. Pl. tudsz scannelni számítógépen ha van rajta scannerszoftver? Akkor is, ha nincs scanner csatlakoztatva? Pedig a szoftver fel van rakva, nem? :)

(#35788) gyulavezir válasza Kobak77 (#35787) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Na, hát ezért kértem, hogy olyan szóljon hozzá, aki szakavatott a témában.
Hadd mondjam el mégegyszer, hátha akkor világosabb lesz a dolog:
-van az N8-nak egy funkciója, amit FM transzmitternek hívunk, ez rádiójeleket sugároz (emulál), amit egy arra alkalmas eszköz, itt az autórádió befog.
-van egy ilyen Bluetooth-szabvány, ami magas frekvenciájú RÁDIÓJELEKKEL való adat kommunikálást jelent
Ezért bátorkodtam azt gondolni, hogy mivel hardveresen adva vagyon a rádiójel-sugárzó-eszköz, hiszen a bluetooth chip egy küldő-fogadó eszköz tulajdonképpen, ezért "csupán" szoftveresen lesz szükség egy kis támogatásra, hogy megfelelő jeleket küldjön ez a chip.

Így már érted, mit is akartam kérdezni????

Nem scannelni akarok egy bluetoothos rádióval a vonaton...

(#35789) Freeman007 válasza gyulavezir (#35788) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Mostmár értem. Kérdés az hogy az a bluetooth chip képes-e olyan alacsony frekvencián sugározni amit be lehet fogni rádión.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35790) simongab


simongab
senior tag

A BT a Wifi hez hasonlóan 2.4 GHz es frekvencián működik, a Transmitter 88-108 MHz en. Az egyik digitális jelcsomag a másik egy analog jel. Még a téma felvetése is ciki :D

(#35791) Kobak77 válasza gyulavezir (#35788) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Értettem a kérdést.
Tisztában vagyok a kérdésed technikai hátterével is.
Saját bevallásod szerint nem értesz hozzá eléggé technikailag (és tényleg, ebben nem tévedsz).
Igyekeztem a kérdést hasonlattal - GHz-ek, MHz-ek, protokollok - több bekezdéses, szájbarágós részletezése nélkül megvilágítani.

Sajnálom, hogy a szövegértelmezés szempontjából túl magasra céloztam (mondjuk az ált. isk. 4-es fiam értette...)

Nekifutok újra.
aszonták, amelyik készülék bluetoothtal kapcsolódni tud, az tud FM transzmitterként is sugározni.: NEM, NEM FOG
miért?: CSAK
technikai akadálya? úgy sem érted, és nem tűnsz elég nyitottnak rá, hogy megértsd, amit írnak.

"Egyebet nem tudok mondani. Kérem kapcsolja ki."

(#35792) Elims válasza Kobak77 (#35791) üzenetére


Elims
veterán

Na hát én most szartam be. :-DDD

(#35793) T. I. válasza gyulavezir (#35788) üzenetére


T. I.
senior tag

Még csak annyit, hogy a google play trashware kínálatából a röntgen átvilágító és az ujjlenyomat olvasó app sem hiányzik :)

(#35794) gyulavezir válasza Kobak77 (#35791) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Köszönöm.

(#35795) akos3 válasza T. I. (#35793) üzenetére


akos3
addikt

oh röntgen progi már a 6600-ámra is volt :D :C

(#35796) edima10


edima10
tag

e

[ Szerkesztve ]

(#35797) Francia91


Francia91
veterán

Bespájzoltam az N8-asomhoz: eredeti új akku, kemény tokok, GPS szélvédős konzol 3 féle ebay-ről (2 autós, egy a motorra megy majd).
Amíg meg nem pusztul, használom :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35798) Elims válasza Francia91 (#35797) üzenetére


Elims
veterán

Az akksit honnan vetted?

(#35799) Francia91 válasza Elims (#35798) üzenetére


Francia91
veterán

Innen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35800) Elims válasza Francia91 (#35799) üzenetére


Elims
veterán

Ezzel jól jártál.. Ami benne van már betegeskedik vagy ezt csak tartalékba vetted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.