Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35651) simongab válasza Elims (#35650) üzenetére


simongab
senior tag

Az ifon nem Ferrari, hanem egy divatszarság, ami jött és megy...majd figyeljetek hogy fog kipukkadni a lufi, ami máris ereszt...

(#35652) Elims válasza simongab (#35651) üzenetére


Elims
veterán

Te így gondolod,de nem így van. :-)
A pukkanás majd az eladásain jelentkezik és nem lefelé.

De azt javaslom,hogy egy N8 topikot ne off-oljunk ezzel a meddő vitaval. ;-)

(#35653) simongab válasza Elims (#35652) üzenetére


simongab
senior tag

Steve is hitt benne, azt gondolta ez elég, jó hogy az N8 at nem fetisizáltuk, meg a nokiát, és a MS t sem...

(#35654) Elims válasza simongab (#35653) üzenetére


Elims
veterán

Amit te írsz,azt leginkább azok szokták,akik nem tehetik meg anyagilag,egy nagy iPhone megvételét.
Sajnos ez így került be a köztudatba,de nem így van.Ma már nagyon olcsón is lehet venni ilyen telefonokat.
Ha egyszer nyomkodnál ilyet,tudnád,hogy nem csak sznob telefon.Ez tényleg jó telefon.
Nem annyira mint egy symbian,de a többitől tényleg jobb.
Egyszer nevezz be egy ilyen "drága divatszarra".

Ne légy trabant-os.

(#35655) simongab válasza Elims (#35654) üzenetére


simongab
senior tag

Hidd el én már rengeteg dolgot nyomkodtam életemben, ifont is meg mac et a régi időkben is, soha nem értettem hogy mitől lett vallás, aztán elolvastam ennek a szerencsétlennek az életrajzát, és megértettem. Sajnálom Őt is, mint ahogy a többi szerencsétlent aki fetisizál egy csoport tárgyat, ami se több se kevesebb mint egy tucat túlárazott telefon- számítógép- stb... Ráadásul mindezt egy Nokia topicban, ahol legtöbben egyetértünk abban hogy az N8 4 éve sokkal nagyobb dobás volt, mint az általad favorizált márka, és legtöbb dologban jóval túlhaladta azt. Ha azt gondolod, hogy egy használati tárgytól -eszköztől a Te értéked több lesz (Trabant-Ferrari hasonlat) akkor sajnáljalak kell...

(#35656) Ijk válasza simongab (#35655) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az iphone reformalta meg az egész mobil piacot. Más kérdés hogy akkoriban a Nokia még tudott telefont gyártani, és az elnyűhetetlen, robusztus felépítést és kényelmes funkciókat beletette ebbe az okostelefon vonalba az n8 személyében. Persze már akkor sem volt az n8 tökéletes, de mint telefon jobb volt a konkurenciával.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35657) Elims válasza simongab (#35655) üzenetére


Elims
veterán

"fetisizál egy csoport tárgyat"

Az a baj,hogy nem látod a fától az erdőt.
Ezt csak te csinálod.Aki megvan elégedve a márkával az erre rászarik és szimplán használja.
Aztán vannak azok akkik azt hiszik...amit te is és ezért nyomják rá a fikát.

Dehogy nyomkodtál te iphone-t,ha így lenne nem írnál ilyet..

"Ráadásul mindezt egy Nokia topicban,"

De te nyomod a legjobban.

Mit nem adnék ha látnád te nálam ezt használat közben,nap mint nap.... A körülményeket,stb.
Én nem egy divatmajom vagyok aki csak telefonnal tud kitünni.Ebből a szutyok almából ti csináltok hatalmasan magasztalt márkát.
Akinek ilyen van az meg csak mosolyog ezen/ezeken.

De tényleg meddő vita.
Zárjuk le.Egyikünknek se hiányzik hol-mi moderálás.
Látod,én próbálok fékezni....

(#35658) simongab válasza Elims (#35657) üzenetére


simongab
senior tag

Divatmajom vagy, kész, trollkodj és személyeskedj egyedül, és nyomasd a szar apple-t , engem nem fogsz meggyőzni!

(#35659) Rushbácsi válasza Cilinder001 (#35648) üzenetére


Rushbácsi
tag

Üdv!

Szárnyas anya és nem szárnyas csavar.
Ez Freeman007-nek is szól :DDD, abban viszont igaza van, hogy tehetett volna alá alátétet :K
Egy laposat és arra meg egy rugósat hogy biztos biztosítva legyen.
Amúgy nagyon komoly

Noooormális vagyok... Azok a hangok is megmondták...

(#35660) Elims válasza simongab (#35658) üzenetére


Elims
veterán

Szépen beszélj velem! Nem a játszópajtásod vagyok!!
Kettőnk közül nem én trollkodok hanem te.
Az a tipikus magyar vagy aki megmarad ezen szinten.
Ha csak egy kicsit éltél volna a "nagy" nyugaton -amit majmolunk ugye-,tudnád,hogy csak a csóróbb nép gondolja így,ahogy..
Kint nagyon sok embernek van iphone,még egy földtúró paraszt is ezzel szaladgál és nem azért,hogy más irigy legyen rá vagy jampizzon vagy divatmajom legyen -ahogy azt a megrekedtek gondolják-,hanem azért mert ez egy olcsó!!! (igen!),elérhető,stabil telefon.
Fillérekért adják.

De nem akarlak én téged meggyőzni.Talán majd idővel változol. (ha nem,sajnáld.)

És mégegyszer,Nem a pajtásod vagyok!!!!
Ha hozzám írsz vmit,tartsd azt amit én.
Tartalak annyira értelmesnek,hogy megérted az írásom.Remélem nem tévedek..

[ Szerkesztve ]

(#35661) Freeman007 válasza Rushbácsi (#35659) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Jogos :R

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35662) Cilinder001 válasza Rushbácsi (#35659) üzenetére


Cilinder001
tag

Igazad van!! Már letelt a szerk. idő, mikor észrevettem. :R

Mindenkinek: Nem gondoltam, hogy ilyen indulatokat gerjeszt ez a poénnak szánt videó. Én követtem el a hibát, ezért elnézéseteket kérem. Ez a fórum soha nem a vitatkozásokról szólt, ne mi kezdjük már el, főleg ne, ilyen gyerekes dolog miatt. Bocsánat!!

[ Szerkesztve ]

(#35663) Rushbácsi válasza Cilinder001 (#35662) üzenetére


Rushbácsi
tag

Üdv!

Először is köszönöm egyetértéseteket.

Másrészt: Olvasom mekkora indulatokat gerjesztett itt az IPhone téma.
Az igaz, hogy a videó amiből indul az üzengetés fricskának készült. Az is igaz hogy nagyon jó oprendszere van az iphone-nak. Más kérdés hogy én nem venném meg magamnak. Nem azért mert nem tehetném meg, hanem mert egyszerűen nem jön be. Nincs szervízhálózat, nincs memória bővítési lehetőség, nem tud dual sim-et, akku cseréről nem is lehet álmodni stb. Az is igaz hogy amelyik nem gyári hibás nagyon is jól bírja a kiképzést, és ha valami garis problem van akkor kicserélik az egész készüléket és voálá van egy zsír újad, de ha jól tudom ezért valamennyit perkálni kell.
A dolog másik része hogy: én is nyomkodtam már iphone-t üzletben itt-ott, valóban nagyon gyors telefon. Vannak hibái de úgy veszem észre ezeket igyekeznek orvosolni.
Külföldön tényleg szinte fillérekért hozzá lehet jutni 4-es 5-ös sorozatú iphone-okhoz 40-50 ezer forintért, amiért itthon ilyen telefont lehetetlenség megkapni. mert függetlenül igen húzós az áruk még mindig, függőként is jóval nagyobb áron adják mint amennyit ér. De ez az én véleményem.
A lényeg hogy itt ma Magyarországon az Iphone-t tényleg azért adják annyiért amennyiért, mert vannak emberek akik csak és kizárólag villogás céljából veszik meg és mindent megadnak azért hogy nekik legyen és legyen mit mutogatni. Tehát van fizetőképes kereslet és divatcuccot csináltak belőle.
Az megint egy másik dolog hogy külföldön a traktoros is iphone-nal szaladgál.
Talán azért mert megteheti egyrészt, másrészt talán jobban megfizetik a megtermelt terményét mint itthon.
Más kérdés hogy ha már ennyibe kerül akkor lehetne hozzá normális szervízhálózat támogatás stb.
Mint egy pár régebben szép kort megélt telefonnak pl: Nokia.

Ez az én személyes véleményem. Remélem nem baj hogy közzé tettem.
Minden jog fenntartva. KOPIRÁJT MEG TRÉDMÁRK MEG STB.
További jó fórumozást:)

Noooormális vagyok... Azok a hangok is megmondták...

(#35664) Elims válasza Cilinder001 (#35662) üzenetére


Elims
veterán

"Bocsánat!!"

Dehogy. :-)
Ne írj ilyet. Legkevésbé te vagy a bűnös.
Én fújtam rajta egy kicsit,SimonGab meg ugrott rá.

Rushbácsi: "Ez az én személyes véleményem."
Így van. :-)
Én már most a részletekbe nem megyek bele.

"Remélem nem baj hogy közzé tettem."

Köszönjük!

(#35665) Wolfi88


Wolfi88
csendes tag

Sziasztok.

Megpróbáltam felrakni Taylor V9 romját a honlapján linkelt phonixel sima win xp sp3-mal.
A telefon E meghajtóját formáztam, majd nyomtam a telfonon egy gyáribeállítás visszaállítást amellyel töröltem mindent.
Memória kártyám nincsen csak sim kártya volt. Teló souit módban.
Próbáltam sima módban flhasselni.
Próbáltam deadth módban.
Póráltam mind két fájl kitörlésével .
RM596_ape_only_eno_11w36_v0.161.fpsx
RM-596_Moo5.50.emmc.fpsx
Vagy csak
RM-596_Moo5.50.emmc.fpsx kitörlésével.
A flhesselés közben fojamatosan Unable to flash phone 0x8401F173 hibaüzenettel leál a fojamat.
Akkor mit kéne tennem,hogy feltelepítsem a romot?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Wolfi

(#35666) Elims válasza Wolfi88 (#35665) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Milyen verziószámú phoenix-szel próbáltad?
Próbáld meg úgy,hogy ami most fent van a gépeden (phoenix),teljesen letörlöd,újraindítod a géped és feltelepíted a 798-as végű phoenix-et.
Próbáld meg azzal is.Ha nem sikerül nem gond.
Nem törlöd le a phoenix-et(!!) hanem rátelepítesz egy Phoenix Service Software 2012.50.001.49220 számút.
Nekem így van és jól működött.

Ez Attila8006-nak is szól!
Remélem olvassa ezt.

(#35667) Wolfi88 válasza Elims (#35666) üzenetére


Wolfi88
csendes tag

Szia!

Köszi a gyors választ!
Szigorúan Taylor altal javasolt verzió van. Phoenix Service Software 2012.50.001.49220.
Telefon rom telepítés elött kapott egy hardresetet, majd biztonság kedvéért csináltam még egy E meghajtó formázást.És hogy tutira menjek a telón egy gyáribeállítás visszaállítást.
Egy dolog még nem tiszta viszont, hogy mind a két
RM596_ape_only_eno_11w36_v0.161.fpsx
RM-596_Moo5.50.emmc.fpsx
fájlt törölni kell a fonixben csagy csak RM-596_Moo5.50.emmc.fpsx.
Mert nekem csak egyet jelölt pirossal.
Azt nem is említettem, hogy direkt hard resettel kezdtem a telepítés előtt, nehogy valami töredék mappa zavarjon be és ezek után még az E meghajtót is formáztam.
Nem tudom, hogy hol lehet a hiba.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: Wolfi

(#35668) Elims válasza Wolfi88 (#35667) üzenetére


Elims
veterán

Csak azt töröld,ami pirossal van.
Azt a phoenix-et használd és úgy ahogy írtam.
Az a probléma.

(#35669) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. QuasarMX zenelejátszót használ-e valaki? Nekem mostanság egyre gyakrabban produkál olyat, hogy befagy fél-egy percre. Nem lépteti tovább a számot, bill.zárat kioldva fekete a kijelző, ha kihúzom a fülest zene megy tovább. Az újratelepítést még nem próbáltam. Új zeneszámok, lejátszási listák nem lettek létrehozva jó ideje.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35670) karldergroße válasza Freeman007 (#35669) üzenetére


karldergroße
senior tag

Ez a lejátszó egy elvetélt kísérlet volt a symbianra. Én is letöltöttem, de igazán sohasem használtam, mert minden tekintetben nehézkesebb volt, mint a gyári. Szerintem a symbian halálával remény sincs arra , hogy bármilyen változás bekövetkezik.

(#35671) Freeman007 válasza karldergroße (#35670) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Lehet, hogy elvetélt, de kezeli a mappákat és lejátsza a flac formátumot. A kezelését meg megszoktam, igaz az elején én is belezavarodtam. Másik lejátszót használok momentán, folderplay a neve. Ebből két dolgot hiányolok, az egyik a zene szüneteltetése füles kihúzására, a másik a véletlen sorrendű lejátszás. A quasarMX-el az elmúlt egy évben nem sűrűn volt bajom. Sokunk nagy bánatára teljesen leírták a symbiant, de nekem ez a telefon még jó sokáig meglesz, nem szokásom évente cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35672) karldergroße válasza Freeman007 (#35671) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nekem is megvan még a C7-em, pontosan csak zenelejátszásra használom és videónézésre. Sajnos a teló napi használatra már nem igízán alkalmas, a Google-naptárral való szinkronizálás elég körülményes és baromi rossz a billentyűzete, ezért kín vele e-mailt írni. Ettől függetlenül nagyon szeret(t)em.
A Quasar már az aranykorszakban is csak bétaverzió volt, sohase jött ki belőle egy hibátlan verzió. Flacot már zenelejátszóval is lehet hallgatni. A minőségével sem voltam megelégedve.

(#35673) Francia91 válasza Freeman007 (#35671) üzenetére


Francia91
veterán

Az a baj, hogy hiába kezeli a FLAC-et, a telefon hang hardvere nem tud olyan minőséget kiadni (jel - zaj viszony, torzítás), hogy legyen értelme a FLAC-nek, ezért sosem foglalkoztam telefonra ilyennel. A notim mellé van egy Musiland Monitor US 01 külső hangkártyám és egy ModeCom SHF-120U hangfalam. Itt kezdődik az a szint, hogy hallod a FLAC és 320 Kbps mp3 közti külünbséget :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35674) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Igazából csak toppogok itt, mint kezdő b*zi a gőzben.
Jó is ez a telefon, az már biztos, Taylor óta (majdnem) hibátlanul teszi a dolgát.
Telefonálni lehet vele (néha a közelségérzékelő nem kapcsol idejében és akkor akaratomon kívül lerakja az arcom a telefont :)) ), SMS,email megy, navigáció egész korrekt (fck MS!), kiválóan tudom rendezni a teendőimet (kivéve, amit elfelejtek beleírni), zenét hallgatni (transzmitter RULZ!!), és még a budin is tudok mondjuk MA-t olvasni (ez volt a kiindulási feltételek egyike).
VISZONT
Látom, hogy nagyon fejlődik ez az egész mobiltelefónia-dolog (előre és visszafelé is egyaránt), illetve itt is sokan írjátok, hogy második (sokadik) telefonnak használjátok, ünnepnapokon, zenét hallgatni stb. A kérdésem lényege, hogy HA váltani akarnék, vajon milyen telefon lehetne esetleg alternatívája ennek a telefonnak, ha esetleg a felsorolásból BÁRKINEK lenne tapasztalata, ne habozzon megosztani!
Szóval:
Lumia 730
BB Z10

:R :R :R

(#35675) Freeman007 válasza Francia91 (#35673) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Fejhallgatóval egyik másik szám között hallani vélek valami különbséget (nem ugyanarról a számról van szó).
Asztali DAC/AMP vagy (inkább) ennek hordozható megfelelője van érdeklődési szinten, most hogy van rá keret.
Egyébként sajnálattal veszem tudomásul, hogy ebben a telefonban nincs olyan hűdejó hardveres hangkeltő.

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35676) karldergroße válasza Freeman007 (#35675) üzenetére


karldergroße
senior tag

Az N8 hangkeltője nem olyan rossz. [link]
De igazából a C7-ben sem hallom a különbséget a FLAC és egy jó MP3 között. Viszont egy HTC One M8 esetén valószínűleg érdemes FLAC-olni. De a régi Nokiák zenei minősége sem volt rossz.
Viszont a Lumiák hangminősége a gsmarena szerint nem jó. Ez is visszatart attól, hogy windows-os Nokiára váltsak.

(#35677) Francia91 válasza karldergroße (#35676) üzenetére


Francia91
veterán

Persze, a többi telefonhoz képest tényleg jó, de egy jó mp3 és FLAC közti különbség észrevételéhez egy jó hangkártya + hangfal kell, ahhoz hogy tényleg észrevedd a különbséget, minimum ez a kettő együtt 50-60k

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35678) Freeman007 válasza karldergroße (#35676) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Ez azért megnyugtató, hogy mégsem olyan rossz a hangkeltője, köszönöm a linket :)

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35679) Elims válasza gyulavezir (#35674) üzenetére


Elims
veterán

Ha a két telefon közül kell választani akkor egyértelmű,hogy blackberry.
Q10-et szoktam nyomkodni,lumia-ból 730-at konkrétan nem,de egy pár testvérét igen.
Blackberry.
De ha lenne +1 lehetőség is akkor egy iphone-t oda tennék. :-)

(#35680) Ijk válasza gyulavezir (#35674) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs egyetlen alternatívája sem a piacon. Persze attól függ milyen funkciók kellenek.
Az N8 erőssége a lezárt képernyős óra+jelzések, remek anyagminőség (fémház), átlag kézben kényelmesen elfér, symbianon jóformán alapból megkapsz mindent amire szükséged van (diktafon, offline navigáció, szótár, stb) és a kiemelkedő minőségű fényképező. Jelenleg ehhez hasonló modern készülék nincs.
Magam részéről egy BB Q10-re cseréltem múlt héten, a képernyő, sebesség, böngésző fényévekkel jobb, a szoftver a BB hub miatt nekem máris jobban bejön, ellenben építési minősége, ergonómiája (kicsit széles), kamerája elmarad az N8-tól, és a zárolt képernyős dolgok is nagyon hiányoznak. Viszont a fizikai QWERTY nagyon jó dolog.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35681) karldergroße válasza Ijk (#35680) üzenetére


karldergroße
senior tag

Kicsit attól is függ, mi fontos az embernek és mit hogyan tud "megoldani". Nekem két és fél évig volt c7-em és nagyon szerettem, gyakorlatilag sok mindenben az N8 kistestvére volt (de pl. a kijelzője jobb). A számomra fontos funkciókat megtalálom egy jobb androidban is, (hangsúlyozom: csak a jobbakban, a középkategóriás androidok hulladékok.) És hát az androidra könnyen ráhegeszthető egy sygic, ami jobb útvonaltervező, mint amilyen a Nokiának volt. Az fm transmittert nem használtam. Viszont az androidon működnek olyan dolgok, amelyek a symbianon már nem túl megbízhatóan: pl. az állandó szinkronizálások a névjegyekkel, naptárral, olyan applikációk, amelyek megkönnyítik a napi életet (bank, futballeredmények, sportfogadás, stb.) De a legnagyobb ok, hogy nem használom már a Nokiát, hogy baromi rossz rajta gépelni, álló helyzetben pedig lehetetlen.
Ettől függetlenül 10-11 évig volt Nokiám és mindig szívesen fogok emlékezni rájuk.

(#35682) Francia91 válasza karldergroße (#35681) üzenetére


Francia91
veterán

Foleg, hogy a szinkronizalas is megszunik nemsoka, igy csak geppel lehet szinkronizalni ezutan...

Mas:
Sem az N8-asom, sem az N82-esem nem hajlando bejelentkezni Skype-ra... Nyilvanvaloan vegleg lottek ennek a dolognak. Csak ez az egy huzasa erint a Microsoft-nak a Symbian kapcsan, de nekem meg mindig elsodleges telefon az N8, masodlagos pedig a legenda N82 :). GPS-nek meg veszek egy Androidos GPS-es tabletet, Sygic mehet ra, es van frissites a terkepekhez.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35683) mrgold válasza gyulavezir (#35674) üzenetére


mrgold
tag

Én a Lumia 930-al kacérkodom.

(#35684) Freeman007 válasza Francia91 (#35682) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Gyorsan kipróbáltam én is, bejelentkezett de 5 mp múlva kidobott és nem is engedett bejelentkezni. Mehet a törlés. Még jó, hogy a viber megy.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35685) Freeman007


Freeman007
aktív tag

A minap odajött hozzám a munkatársam, hogy segítsek már megcsinálni a telefonján (sony xperia z1 compact) azt, hogy csörgés közben bemondja a hívó nevét. Ilyen-olyan program letölt, egyikkel sem működött, max angolul. Az N8 meg alapból tudja magyarul :DD

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35686) karldergroße válasza Freeman007 (#35685) üzenetére


karldergroße
senior tag

Hangtárcsázás dettó. A Nokiával egy álom volt. Már a 3510-es is tudta...

(#35687) kpal válasza mrgold (#35683) üzenetére


kpal
veterán

Ha Galace hiány . bővítés hiány, kisebb aksi ezekben kevesebbet tud a 930 mint a 1520, jó figyelni ilyenekre ha hosszzabtávra tervezel és a kicsit nagyobb méret nem gond. ;)

(#35688) simongab válasza karldergroße (#35686) üzenetére


simongab
senior tag

Gyülnek a dolgok, a hangbemondáson csak most gondolkodom...ezt is be kell írni a milyen egy majdnem tökéletes telefon kategóriába. Oldalán a kis lezáró kallantyú? Meg az energiatakarékos módban lassan vagy gyorsan villogó gomb? Kinek hiányozna? Nekem igen. Remélem az e mail kilienst meg a Sky drive szinkront nem bontják el, erről kinek mi a meglátása? A közösségi rész már figyelmeztet a közelgő dátumra, bár én a FB saját alkalmazását használom

(#35689) simongab


simongab
senior tag

Nekem még az 1020 ami izgalmas a fotós képességei miatt, de úgy látom elég hamar kifuttatták...

(#35690) T. I. válasza kpal (#35687) üzenetére


T. I.
senior tag

Köszi az infót! Nem is tudtam, hogy az IPS-LCD panellal szerelt 1520 tudja a glance screent. Elképesztő! Az amoledes 930-ból meg kimaradt. Ez már meghaladja az én felszínes műszaki műveltségemet.
Viszont a jolla-ra is készítettek egy hasonló programot LPM néven. Youtube szerint jól mutat, pedig az is ips kijelzős kütyü.

(A 1020-as kamerája sem fenékig tejfel,itt a fórumon többen homályos szélekre panaszkodtak.)

(#35691) Francia91 válasza T. I. (#35690) üzenetére


Francia91
veterán

Ja, a 808-as kamerája jobb, mint az 1020-asé, de az még Symbian-os... Ami nekem tökéletes lenne, de leépítik...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35692) simongab válasza Francia91 (#35691) üzenetére


simongab
senior tag

Ahogy én tdom ez ugyanaz a kamera modul, a baj inkább az hogy a 1020 at kifuttatták

(#35693) Francia91 válasza simongab (#35692) üzenetére


Francia91
veterán

A 808-ban nagyobb a szenzor felulete, ergo tobb informacio fer ugyanakkora felbontasu szenzorra

Nokia 808 PureView: 1/1,2" FSI-CMOS

Nokia Lumia 1020: 1/1,5" BSI-CMOS

Fotos osszehasonlitas is kimutatta, hogy a 808 jobb kepeket keszit az 1020-asnal, bar alig eszreveheto a kulonbseg, csak szorszalhasogatassal

De amint latod, nem ugyanaz a szenzor dolgozik a 2 telefonban, csak a felbontas egyezik meg.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#35694) simongab


simongab
senior tag

Jó pap is holtig tanul :D Ezt nem nagyon kommunikálták a Nokiások. Köszi az infót akkor kell szerezzek egy 808 ast :D Vagy marad az N8 :D

Ma ünnepélyesen leszedem a Skype t és a közösségeket...

(#35695) kpal válasza T. I. (#35690) üzenetére


kpal
veterán

Szívesen :R Én is itt-ott találkoztam ezekkel a telefonokkal , de követem a "Nokia" teszteket.
1020 jó csak az se bővíthető és aksiban nem nagyon acélos, a 808 perfekt ám a Symbian ki lett csinálva nem ér annyit amennyiért árulják max egy jó N8 ára +10k lenne reális .

#35694) simongab: Közösséget már régóte nem használom Fb-re az Opera Mini/Mobilt használom , de az üdítőleg hat SymbianTorrent működik :DD Skype-ot én is törlöm , Viber-re jött frissítés a minap befigyeltem :Y

[ Szerkesztve ]

(#35696) Elims válasza kpal (#35695) üzenetére


Elims
veterán

"perfekt ám a Symbian ki lett csinálva nem ér annyit amennyiért árulják max egy jó N8 ára +10k lenne reális ."

Így van! :-)
Ehelyett mit csinálnak a kedves hírdetők? (nem eladók..) Adják 49.900Ft-ért. :-)
Tiszta nevetséges.
Ami meg nagyobb vicc,hogy hirdetik hónapok óta és nem viszi lejjebb.Pedig nagyon eladná..

(#35697) kpal válasza Elims (#35696) üzenetére


kpal
veterán

És ebből jön a további vesztesége, hogy ennyiért relális áron megvette volna valaki később már azta reális árat se kapná meg mert irtósokat akar érte. De idővel a vevő jár jól ha megakar szabadulni tőle ;) Én ha valamit elakarok adni akkor lehetőleg olyan árat adok meg ami a piaci helyzetnek megfelelő. kirakathirdetésnek semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#35698) deka10 válasza Freeman007 (#35685) üzenetére


deka10
senior tag

Igen android még nem tud magyar nyelven, de egy egyszerű program telpítésével (nuance) megszólal magyar nyelven is és bemondja a hívó nevét is, plusz fel is olvas üzeneteket stb.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#35699) Freeman007 válasza deka10 (#35698) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Jaja, ez a progi is ezt tudta volna... valami Mariska próbaverzió volt fent, az teljesen korrektül működött állítása szerint. Csakhát nem akaródzik fizetni...főleg bankkártyaszám megadásával. Erre jött az, hogy valami más úton-módon megoldani, de nem sikerült. Személy szerint nem is értek az androidhoz.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#35700) TommyX_ válasza kpal (#35695) üzenetére


TommyX_
őstag

A 808-hoz hozzászólva:
Ami garanciás még, az megér 40-50k-t (véleményem szerint).
De persze érthető, hogy nem ad ki ennyit az ember egy olyan telefonért, aminek a rendszere csak "nyomokban" tartalmaz már támogatottságot. :U

De ott van a másik oldala, hogy N8-ról nekem csak 808-ra érte meg váltani. Akkor a 1020 még nem volt a megérje nekem kategóriába, a többi telefonról, meg annyit, hogy nem is foglalkoztam velük, mert kamerába nem akartam downgradelni.
Meg ezzel volt lehetőség arra, hogy olyan telefont használjak, ami nem "sűrűn jön velem szembe".
(Bár ehhez egy N-Gage olcsóbb lett volna. :DDD )

De ettől függetlenül, még mindig azt tartom, hogy az N8 formailag sokkal jobb a 808-nál. ;)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.