Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18051) default.


default.
őstag

Köszönöm mindenkinek az infókat!

Nos, a helyzet az, hogy igazából akkor tudnék dönteni a kettő közt, ha kézbe vehetném őket.
Viszont már 2 napja járom a gsm boltokat, és sehol nincs megtekinthető példány.
Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy van-e olyan köztetek, aki rendelkezik Q10 vagy Z10 telefonnal (esetleg mindkettővel), és hajlandó lenne egy rövid személyes találkozó erejéig megmutatni őket nekem.
Szívesen meghívnám egy sajtburger menüre vagy egy jó sörre, és egy negyed órát rabolnék az életéből :)
Ha esetleg van köztetek ilyen, kérem írjon egy pm-et.
Előre is nagyon köszönöm.

üdv!
def.

[ Szerkesztve ]

(#18052) Polarstar válasza default. (#18051) üzenetére


Polarstar
nagyúr

itt egy Q nálam...

Most ép ráérek, mert betegállományban vagyok.

keress meg priviben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18053) olahdave


olahdave
tag

Sziasztok!
Térnék vissza Blackberryre, de nem tudom milyen androidos programok mennek OS10 alatt.
Amit szeretnék tudni, hogy az OTP SmartBank, SZÉP kártya és az iCsekk működik-e rajta?
Köszi!

(#18054) eventus válasza Johny0701 (#18040) üzenetére


eventus
veterán

Nevem alatti blogban van a megoldás.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18055) lugosi válasza Polarstar (#18050) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem értek egyet azzal, hogy a Z10 kamera jól sikerült. Szerintem gyászos képeket csinált. Akkoriban i4s volt a másik használós telefonom, nagy volt a különbség kettejük között, a szifon javára. Fehéregyensúly, élesség, részletgazdagság, tömörítés, ezek voltak így hirtelen azok a területek, ahol a Z10 gyengén teljesített nálam. Egyedül a kameraszoftver használhatósága volt jó, de a végeredmény sajnos nem. Csak a korábbi BB-khez képest volt jó, amik között még 2011-ben is akadt fixfókuszos.

(#18056) Johny0701 válasza eventus (#18054) üzenetére


Johny0701
csendes tag

Azzal kapcsolatban pár kérdésem lenne:

Miféle kockázatról van szó?
A nyelvezet maradna magyar, illetve be tudom állítani rajta?
Ha az nem sikerül vagy nem jön be, akkor az eredeti verziót is. vissza tudom állítani?

(Mert ha ilyen lassú marad, akkor a 3-4 App nem éri meg, pláne nem úgy, hogy folyton be akarja zárni.)

(#18057) eventus válasza Johny0701 (#18056) üzenetére


eventus
veterán

A magyar nyelv a rendszer része, de már ezer éve.

Érdekesség: ez olyan sokszor eljön, hogy van-e magyar nyelv. Miből gondoljátok, hogy nincs? Nem iphone ez vagy droid :) ősrégi BlackBerry is tudott magyarul.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18058) Polarstar válasza Johny0701 (#18056) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Volt itthon anno gyártóbázis. Megy a magyar.
Az újban nem kellett ezen sokat reszelni.
Ki kell választani és kész.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18059) lugosi válasza eventus (#18057) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem iphone ez vagy droid"

Mind a kettőben van magyar nyelv már elég régóta. Valójában nem is emlékszem olyanra, hogy ne lett volna.
Olyanra viszont igen, hogy BB-re a magyar nyelvi csomagot úgy kellett feltenni, PC-n keresztül (9700). Szóval csak óvatosan a nagy szavakkal.

(#18060) eventus válasza lugosi (#18059) üzenetére


eventus
veterán

Iphone sem volt mindig hazai nyelvvel, ahogy pl a moto sem. BlackBerry: lehetett ratenni, volt hozzá? Igen! Akkor?:) anno BlackBerry tulajkent csak ment az inglis az embereknek. De mindenki más iphone/ droid tulajok meg sírtak, nem tudták használni.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18061) lugosi válasza eventus (#18060) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem volt a legelső itthon forgalmazott iphone (3G), volt benne magyar nyelv.

"BlackBerry: lehetett ratenni, volt hozzá? Igen! Akkor?"
Az általad leírtak nem ezt sugallták, hanem abból sokkal inkább arra lehetett következtetni, hogy gyárilag tudta ("tudott magyarul"). És ez nem igaz. Az általad leszólt konkurensekre viszont igaz volt.

(#18062) eventus válasza lugosi (#18061) üzenetére


eventus
veterán

3g igen már tudta, de előtte nem. BlackBerry más kategória volt, nem hétköznapi/ divatos emberek vették. Ott nem gond az angol vagy német. Iphone-t tonna számra vették, hozták be és csak pislogtak. Itthon kaptál szolgaltatonal olyat, amiben nem volt magyar?

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18063) Polarstar válasza eventus (#18060) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:D :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18064) lezerpiramis válasza lugosi (#18061) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Az elso dolgom volt angolra allitani minden BB-met. Tobb gyorsgomb mukodott (foleg OS 6-7-nel), emellett egy csomo hely felszabadult a nyelvek torlesevel (9000, 9500, OS6-os 9300, 9720, 9320 eseteben ez igen jol jott).

(#18065) lugosi válasza eventus (#18062) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, szolgáltatónál vettem a 9700-at és nem volt benne magyar nyelv (Telenor egyébként, ha számít). Egy kézikönyv, egy pc, és lett rajta. Nem kell a BB-t túlmisztifikálni. Szvsz ha olyan nagy all star gála lenne a BB akkor nem itt tartanának. Ezen is érdemes lenne elgondolkozni.
Az első itthon hivatalosan szolgáltatónál forgalmazott szifon a 3G volt.

(#18066) eventus válasza lugosi (#18065) üzenetére


eventus
veterán

Hogy jön ide a BlackBerry helyzete? Közelről sem arról van szó. Telenor, nem lepődök meg. Figyelmeztetés volt benne a magyar karakterek miatti kisebb sms meretrol?

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18067) lugosi válasza eventus (#18066) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hogy jön ide a helyzete? Talán összefüggésben van az userekhez való hozzáállással, közelebbről azzal, hogy mennyire sikerült nekik ráérezni arra, hogy mi kell az embereknek. Van egy rossz hírem: a piac nem úgy működik, hogy ülök az elefántcsonttoronyban, és majd én megmondom, hogy mi kell nektek (azaz vannak cégek, akiknek így működik, de azok nagyon a csúcson vannak, mert már túl vannak az első fázison, ami az, hogy elégítsük ki a piac igényeit, diktálni csak akkor tudjuk, ha mi vagyunk a legjobbak).
Hát így jön ez ide. Nincs mit szépíteni, volt sok rossz megoldásuk, volt egy hatalmas nagy rátartiságuk és rugalmatlanságuk, aminek meg is lett az eredménye, piaci dobogósokból futottak még lettek. Sőt talán már az sem, kerekítési hibaszázalék a piac egészét tekintve.

Félreértések elkerülése végett, én ennek nem örülök, és nem a vesztükért drukkolok. Csak reálisan látom a helyzetet. Az ilyen és ehhez hasonló megoldásaik mind-mind hozzájárultak a jelenlegi helyzetükhöz. És az a baj, hogy sok hasonló példát lehetne még mondani a megoldásaikra. De a szomorú az, hogy nem kell példálózni, a tények közismertek és magukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#18068) eventus válasza lugosi (#18067) üzenetére


eventus
veterán

Na mindegy

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18069) lugosi válasza eventus (#18068) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Reméljük, még nem...

(#18070) eventus válasza lugosi (#18069) üzenetére


eventus
veterán

Nem a BlackBerry helyzetére gondoltam.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18071) default.


default.
őstag

Akkor ezúton is köszönöm hagel kollégának segítőkészségét, és a türelmét egy laikus kérdéseihez, és hogy megmutatta nekem a Q10-et, és segített a döntésben.

:)

/ Gyerekek, ez az egész BB cseszett jó! / :Y

[ Szerkesztve ]

(#18072) Polarstar válasza default. (#18071) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:R :R

Hatalmas UP minden leendő felhasználónak! ;)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18073) Galahed


Galahed
senior tag

Az aktiv tok be/ki tudja kapcsolni az akku kímélő üzemmódot? :F

(#18074) Polarstar válasza Galahed (#18073) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én ilyen opciót nem látok.
Gondolom megtaláltad volna régen.
Mellesleg jó ötlet!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18075) Galahed válasza Polarstar (#18074) üzenetére


Galahed
senior tag

sajnos én sem, pedig kézenfekvő lett volna... :(

(#18076) eventus válasza Galahed (#18075) üzenetére


eventus
veterán

Csak olyan van, ha kijelzovel lefelé teszed le, akkor bekapcsol. Most éppen erre figyelni mindig. Kérdés, ha tokban van és úgy forditod le. Csak akkor nem látható a BlackBerry logo :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18077) kekkola


kekkola
senior tag

Sziasztok!

Itt is felteszem, aki használ data usage counter appot: miért számolja kimenő hívásnak a bbm-en keresztül indított hívásokat, illetve be lehet-e állítani hogy ezt ne tegye? A whatsapp-on kimenő hívásokat nem számolja...

Már beraktam a számot blacklistbe, de úgy is számolja.

Köszi előre is!

O+8T

(#18078) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Olvastam itt erről a BIS szolgáltatásról. Ez még működik? Jól értem, hogy külön elő kell fizetnem valami marhaságra, ha email-ezni szeretnék a telefonról? :U

(#18079) Galahed válasza default. (#18078) üzenetére


Galahed
senior tag

Ha régi BB rendszerű telefont választasz akkor kell.
Az új OS esetén (OS10) már csak a Telekomnál van szükség rá, ha mobilról (nem WIFIről) akarod elérni a BB specifikus dolgokat, pl BBM. A másik két szolgáltatónál nincs rá szükség. WIFIről minden működik.

Amúgy asszem nem rossz a Telekom BB-s csomagja 3 GB van benne, kb 2100Ft brutto...

(#18080) default. válasza Galahed (#18079) üzenetére


default.
őstag

Köszi!

Még egy kérdés: Amazon Appstore-ban hol találom a BB-s alkalmazásokat?

üdv!

(#18081) Galahed válasza default. (#18080) üzenetére


Galahed
senior tag

Szerintem sehol. Az Androidos shop. Bár én nem használom, Én feltettem a Google playt onnan van néhány android alkalmazás.

(#18082) lugosi válasza default. (#18080) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha amazon appstore-od van, akkor OS10-es telefonod van, így nem kell neked BIS.

Az amazon appstore-on belül nincsenek BB alkalmazások, lévén hogy abban androidos alkalmazások vannak.
A BB-s alkalmazások a Blackberry World nevű appon keresztül érhetőek el.

(#18083) default. válasza lugosi (#18082) üzenetére


default.
őstag

Értem, köszi!
Csak mert a BBWorld mellett az amazon-t is szokták emlegetni itt a kollégák.
Abszolút ismeretlen még nekem az egész BB rendszer.
Amúgy még nincs, de holnap elvileg lesz egy Q10-esem :) szóval lesz még itt kérdés bőven :Y

Galahed: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18084) Phülöp válasza default. (#18083) üzenetére


Phülöp
addikt

BB10-es rendszerrel elérhető app-ból az Amazon Store. Semmi speciális dolog nem kell hozzá.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18085) lugosi válasza default. (#18083) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kérdezz nyugodtan. Ha bb-t veszel, akkor elsősorban ne mint androidos appokat futtató telefonban gondolkozz, mert az csalódás lesz. Ez elsősorban egy bb, az android kiegészítő lehetőség. Nem fog minden futni, és ami fut, nem lesz sebességben olyan, mint egy natív app.

(#18086) kekkola válasza lugosi (#18085) üzenetére


kekkola
senior tag

Pl. a Booking.com android alkalmazása playből letöltve sokkal gyorsabb és jobb mint a BB-s natív. Meglepő, de így van.

O+8T

(#18087) default.


default.
őstag

Smart City, BP Menetrend, hasonló alkalmazás van BB-re? Vagy marad az android app?
Ti mit használtok?

(#18088) Phülöp válasza default. (#18087) üzenetére


Phülöp
addikt

1400 km-re Budapesttől kevés okom van kipróbálni ezeket. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18089) Polarstar válasza lugosi (#18085) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Még egy darabig tart ez a droid hiszti, aztán ki lesz az is pipálva. :DDD
No persze hazai QNX alapokkal. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18090) kekkola válasza default. (#18087) üzenetére


kekkola
senior tag

nincs, marad a droid, de ezek jól működnek.
Amit én a playről használok: earth, szótár, netpincér, mozi24, tv24, vonatdroid, Budapesti Menetrend, Menetrend-szeged, ebay, jófogás, booking.com, valuta centrum, Telekom app, Osmand
Ezek jól működnek. (Passport)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#18091) eventus válasza default. (#18087) üzenetére


eventus
veterán

Kimegyek a megállóba, aztán gyün valamikor :) bkv vagy bkk vagy kalandtúra, mi a neve.. utalás előtt mindig megnézem hova megyek és mit kell használnom. Mellesleg nagyobb megállókban, metrónál van szép budapest térkép és azon rajta vannak az útvonalak.

Jó dolog egy megtömött okostelefon, de hol marad a gondolkodás, felfedezés öröme?:)
Bármilyen nagy tepsi egy telefon, mai napig jobban szeretek laptop/ pc előtt ülni a nagy képernyő miatt.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18092) Polarstar válasza eventus (#18091) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mellesleg tojnak a pontos menetrendre.
Így meg aztán minek az egész.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18093) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Adott egy 9900, amiről hirtelen eltűnt a jelszóőrző a kijelzőről. Nem emlékszem, hogy mikoretól, most kellene és nem találom. Az alkalmazások között szerepel, (ott lehetne törölni, de indításra nincs lehetőség). Hogy nyerhetem vissza?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18094) kekkola válasza eventus (#18091) üzenetére


kekkola
senior tag

Minek egyáltalán telefon?! Csak zaklat rajta a sok idióta. Vannak füstjelek is a világon.... ;]

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#18095) bigsee válasza Peti78 (#18093) üzenetére


bigsee
addikt

Appworldben nèzd meg, hogy telepítve van-e. Ha telepíttetni akarja, akkor gáz van, elszállt a telóról. Ha telepített a státusza, akkor főképernyőn kezdd el beírni: password. Ekkor meg kellene találnia, ha a telón van.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#18096) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kedves ismerősünk elkészített egy kellemes magyarázó videót mi is a különbség. A végén pedig egy időközben leleplezett infó is becsöppen.
https://m.youtube.com/watch?v=uI4LxqyA1Ow
Itt kommentáljatok:
C003EE6F4‎

Hello, Nordic! Cikk....

A videót NAGYON ajánlom mindenkinek. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18097) lugosi válasza kekkola (#18094) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mai nap majdnem én is így voltam vele :D Valahogy ma mindenkinek fogni kellett a kezét (virtuálisan, telefonon). Valahogy ma nem bírtam úgy, mint máskor.

(#18098) eventus válasza Polarstar (#18096) üzenetére


eventus
veterán

Elég altató. Szakmaiság jó, de az előadás..

Csak a nordicon lehet kommentálni?

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18099) Polarstar válasza eventus (#18098) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem. Thony Stark csatornáját is belinkeltem.
Ugrott is a nézettség.
Lesz még folytatás is, de abban én is részt veszek már. Lesz jobb kamera munka, új helyszín és több program. Lehet, hogy ezt is újra forgatjuk majd.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18100) littledon


littledon
tag

Szerintetek Z30 vagy Leap? Végigolvastam a topicocat de annyi az ellentmondás, hogy nem tudom kinek van igaza...

Összeszerelés érdekel, anyaghasználat, optimalizáltság, sebesség...

Nekem jó lenne a Leap de túl szögletesnek találtam ezáltal kicsit kényelmetlennek, kifogásolták a Z30 kijelzőjének fényerejét, az gondolom olyan mint a Q10-é... az optimalizáltságát is álítólag smoothabb a Leap az új szoftverrel, holott a Z30 erősebb...

Árat meg hdmi-t ne vegyük figyelembe. Segítsetek... :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.