Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18651) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Q10 telefont merre éri meg vásárolni manapság, jó áron, megbízható forrásból, garanciával?

Szederboltban láttam 70k környékén 2 év garival ami elsőre elég borsosnak tűnik, de ezen felül csak zug gsm boltokban láttam olcsóbban, azokat meg nem komálom túlságosan. :D

Let the Zone take me if I am.

(#18652) lugosi válasza ludla (#18650) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor szerintem telefonmemóriába a képekkel, egy próbát megér.
A Google fiókot a fiókoknál tudod hozzáadni, ott ahol bármelyik másik email címet.

(#18653) ludla válasza lugosi (#18652) üzenetére


ludla
őstag

Igen a google fiókom ott van, az mitől lehet hogy valakinek a facebook profilképét használja valakinek meg semmit pedig van facebook kép neki is :F

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18654) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Black friday alkalmából bekukkantottam az amazonra, hogy mennyiért megy a Priv.

744 angol font, ami a jelen poszt írásának időpontjában 330.000 Ft, hát az első gondolatom az volt, hogy ebből bizony nem lesz meg az 5 millió db.

(#18655) sasa134 válasza lugosi (#18654) üzenetére


sasa134
addikt

Mivel hiány van belőle, néhány seller pofátlanul felstrófolja az árat. Amit láttál, az nem az amazon ára, hanem egy 'Kickmobiles' nevű üzleté - náluk van 4 raktáron, rámentek az extra haszonra.
Elérhető (előrendeléssel..) természetesen a hivatalos áron is: [link]
érdekes, hogy itt nálunk is folyton tologatják a megjelenést, a Saturn már 2 héttel ezelőtt ígérte, most dec 12 az időpont. A kisebb online boltok, mint pl a redcoon pedig már január közepi kiszállítást ír.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#18656) sasa134


sasa134
addikt

a hivatalos BB store viszont akciózik dec 1-ig: [link]

Avanti Roma

(#18657) lugosi válasza sasa134 (#18655) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Látod ezt nem is figyeltem.
Amúgy más boltok akcióit nézegettem, valahogy eddig elég harmatosnak tűnik a Black Friday.

(#18658) sasa134 válasza lugosi (#18657) üzenetére


sasa134
addikt

Én sem rendeltem semmit, nézegettem ezt-azt de annyira nem volt semmi csábító.

Avanti Roma

(#18659) laci1892


laci1892
senior tag

sziasztok. Itt is szeretnék tőletek tanácsot kérni hátha tudok segíteni. Édes öcsém a napokban vásárolt egy BB passportot használtan-sajnos-. Megakadt a biztonsági adattörlés ( konkrétan masszívan megállt 90%-on 7 órán keresztül ) Na most.. rá próbáltuk kötni linkre. Amihez nem sikerült csatlakoznia. Cserébe egy sárga felkiáltó jelt kaptunk cserébe főképernyőre a következővel (bb error 0015)
Lehet ezzel vajon mit csinálni?

Adott esetben ha loadert indiítok el.. sw újra rakására elvben azzal történhetne valami telefonjával?

(#18660) sasa134 válasza laci1892 (#18659) üzenetére


sasa134
addikt

Hát, nem kellett volna megszakítani a bizt adattörlést, megsérült a filerendszer...A bizt adattörlés nagyon sokáig tart ha a telefon tele van appokkal, fiókok rajtavannak stb. Ezeket érdemes előre letörölni, hogy a cuccnak kevesebb dolga maradjon.
Amúgy itt vannak a BB hibakódok: [link]

BB Linkben klikk a "készülékszoftver újratöltése" opcióra. [link]

Avanti Roma

(#18661) laci1892 válasza sasa134 (#18660) üzenetére


laci1892
senior tag

igen, probáltam újra tölteni az sw-t de nem tud csatlakozni készülékhez a link. Elviekben ha bedobom szervízbe ( állítólag ott nem linken keresztül töltenék újbol az sszoftvert) elviekben akkor működhetne nekik a dolog, vagy is tudnák javítani gondolom nem?

[ Szerkesztve ]

(#18662) lugosi válasza laci1892 (#18661) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolom még az adott pc-n a Passport sosem volt csatlakoztatva, így a szükséges driverek sincsenek fenn. Tippem szerint, de ez tényleg csak tipp, így az autoloaderes módszer se fog menni.

(#18663) becktfcbb


becktfcbb
újonc

Sziasztok!
Szeretnék venni egy BB Q10 telefont, de elég sokan mondták, hogy sok a hibájuk a BB-knek. Pl: az aksi töltöttségi szint ugrál 1 idő után és 40% kikapcsol, meg lefagy a telefon.

Esetleg van valaki aki régóta használ q10-et? Vélemények? :)

Köszi

(#18664) lugosi válasza becktfcbb (#18663) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ilyet a Z10-ek csináltak, abból is csak az egyik típus (100-1). Tudomásom szerint.

(#18665) becktfcbb válasza lugosi (#18664) üzenetére


becktfcbb
újonc

Én is arról hallottam, de egy másik fórumon q10-ről is irták.

(#18666) Tamy


Tamy
senior tag

9780-hoz keresek aktív tokot, de egyedül a szederboltnál írják, hogy aktív, viszont a 3500+pk-t kicsit nagyon sokallom. Tud valaki olcsóbb forrást, esetleg valami típusszámot? Vagy esetleg elfekvőben valakinek?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18667) viw válasza becktfcbb (#18663) üzenetére


viw
aktív tag

szia, gyere át a q10 fórumba...
kb 2 éve használom, semmi komolyabb hiba, csak a duplázós betűket említeném, de az új szoftverrel ez is megszűnt. akksi kimozdulás hiba volt egyeseknél, amit egy cetlivel ki lehet ékelni és kész is.

(#18668) lugosi válasza Tamy (#18666) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem az ebayen érdemes megnézni inkább.

(#18669) totron


totron
addikt

Lemerült akksiból kifolyólag kikapcsol a telefon: mennyi idő után kapcsol be töltésre dugás után? Egyáltalán miért van erre a várakozásra szükség? Más gyártók termékeinél ez nincs(?)

(#18670) Tamy válasza lugosi (#18668) üzenetére


Tamy
senior tag

Néztem ott is, de a "Blackberry 9780"-ra nem dob ki semmi használhatót (9700-ra se) :(

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18671) lugosi válasza Tamy (#18670) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ezeket találtam: [link]

(#18672) Galahed válasza lugosi (#18664) üzenetére


Galahed
senior tag

egy évig használtam Z10 Stl100-1-est a PP elött és nem produkált ilyent.... gondoltam szólok. :)

(#18673) Mókinc


Mókinc
újonc

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a telefonom (Blackberry 9900 Bold) nem tudja az sms-ben kapott linket a google maps-hoz társítani. Ez egyébként egy védelmi rendszer által küldött GPS pozíció, amit az előző telefonom (Blackberry Torch), ami menüjét tekintve szinte azonos a jelenlegivel, simán hozzá rendelt a gyári böngésző és az általam telepített Opera minivel is! Ha a párom androidos telefonjára átküldöm az sms-t, az is tudja társítani, tehát a link nem hibás! Meg tudná valaki mondani, hogy mi lehet a probléma??? :F

(#18674) Tamy válasza lugosi (#18671) üzenetére


Tamy
senior tag

Köszi, most nézem, hogy az ebay önállósította magát, nem a főkategóriában keresett :( Azért furcsálltam a kevés találatot. Hosszú volt a hét.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18675) lugosi válasza Galahed (#18672) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó neked, volt aki nem volt ilyen szerencsés. Nekem kettőt cseréltek gariban, de ha a kb 1-1.5 évvel ezelőtti Z10 topikba beleolvas az ember, akkor láthatja, hogy sajnos jópár embernek volt ezzel problémája. De persze mint minden, ez sem általános jelenség, csak vannak hibák amik ritkábban fordulnak elő, és vannak amelyek sűrűbben. Szerintem ez nem volt kifejezetten ritka.

Tamy: szívesen, amúgy a 9700-é (ha passzol rá) szerintem jobb kialakítású, mint a 9780-é.

[ Szerkesztve ]

(#18676) Polarstar válasza Tamy (#18666) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Tokok, stb, tartozék és szerviz: drmobil.hu :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18677) Tamy válasza Polarstar (#18676) üzenetére


Tamy
senior tag

Az valahogy kimaradt, de most már rendeltem ebayről. Egyébként úgy látom náluk sincs.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18678) Tamy válasza lugosi (#18675) üzenetére


Tamy
senior tag

Tudom, kerestem 9700-hoz is.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18679) Polarstar válasza Tamy (#18678) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Itt van nálam egy pl feleslegben...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18680) Tamy válasza Polarstar (#18679) üzenetére


Tamy
senior tag

Vettem ebayről, de azért köszi a felajánlást.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18681) Praetorianus válasza Polarstar (#18676) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Te jutalékot kapsz attól a sufniGSM-től, hogy mindenhol őket tolod?

(#18682) aquamist válasza Praetorianus (#18681) üzenetére


aquamist
tag

Ráadásul olyan sufnitól, ahol úgy veszi ki a simet a (gaz)ember a mobilból, hogy az olvasó sérüljön és cserelhesse 15e ft-ért... Igaz, kedves kontár mobil?

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#18683) eventus válasza aquamist (#18682) üzenetére


eventus
veterán

Nem a procimtól meleg a telefon, hanem ahogy a gonoszság süt rólatok :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18684) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Mindenki arra gondol amire akar.
Nekem semmi bajom vele, jutalékot nem kaptam.
De ha ti esetleg másként tudjátok, akkor azt privátban lesztek szivesek velem megosztani. Pacsi!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18685) Ijk


Ijk
nagyúr

Kéne egy q10 megint. Tavasszal berágtam a frissítés utáni meghülyülésére és eladtam. De néha hiányzik a kis mérete és a gombok. Szeretem a Z30-at, jobb mint a q10. De mégis hiányzik sokszor. Két telefont kellene tartani vagy nemtudom és azt felkapni amelyikhez kedvem van. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18686) l.sebestyen válasza Ijk (#18685) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

ez ismerős, :D nekem is amikor Z30 volt, vagy Z10 hiányzott a gombsor, meg a kompakt méret, egyébként a classicot merem ajánlani, nekem bevalt kijelző sem túl pici, illetve van gombsor és a méret se túl nagy még

(#18687) lezerpiramis válasza Ijk (#18685) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nekem ezert van egy Z3-asom, egy Z10-esem es egy Q10-esem is :D

(#18688) jagertibi válasza Ijk (#18685) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Pont erre talalltak ki a passportot telire mikor van zsebe eleg az embernek, rovidgatyahoz meg a classicot hasznalom...
:)

[ Szerkesztve ]

(#18689) Ijk válasza l.sebestyen (#18686) üzenetére


Ijk
nagyúr

Classic túl nagy, pont a méret volt a legjobb a Q10-ben, kényelmesen, biztosan lehetett tartani. Z30-nál is sokszor azt érzem hogy kipattan a kezemből.

jagertibi: Passport meg aztán tényleg hatalmas, semmiképp nem kellene olyan széles "telefon".

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18690) mrcrnl


mrcrnl
tag

Üdv!

Van egy 3G-s Z10-esem, amit cserélnék vagy egy Passport Silver-re vagy egy Z20-ra, mert nálunk nincs 3G, 2.5G után 4G-re fejlesztettek, és így lassú a net (,mert sokszor csak Edge van). Méretben ez a Z10 jó, de a Passport Silver Edition nagyon bejön design-ra és tudásra, csak senkit nem ismerek, akinek itt Szombathely környékén lenne, hogy kezembe vehessem és kipróbálhassam, mert egyetlen mobilon boltban sem tartanak. Melyik telefonra lenne érdemes átállnom? Az Androidtól és a Windows Mobiltól fel áll a szőr a hátamon, symbian-ról jöttem BB-hez. Az almás szerintem évek óta elvesztette a varázsát, már nem presztízs telefon.
Szóval milyen telefont vegyek?

(#18691) lugosi válasza mrcrnl (#18690) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

iPhone-t, abból is az aktuálisat. Nem azért mert presztízs, hanem mert használható, általában minimum egy évvel a konkurencia előtt jár, és mert arra minden megjelenik (app, szolgáltatás stb).
Én azt gondolom hogy aki jelenleg kompromisszummentes okostelefonhasználatot akar, az vagy az aktuális iPhone-t vagy egy aktuális csúcs-androidot vesz, innentől már előítéletek döntenek (melyiket "utálja" az ember). Esetleg wp, de azt csak a középkategóriában, és akkor máris sérül az a kitétel, hogy kompromisszummentes okostelefonhasználat.

(#18692) mrcrnl válasza lugosi (#18691) üzenetére


mrcrnl
tag

A BB-t akkor hagyom el, ha legalább olyan tudású "szolgáltatást" találok valamelyik másik OS-nél, mint a BB HUB. Részben ezért lettem BB-s. Bár az is igaz, hogy az IOS ilyen tudásáról nincs tapasztalatom, OSX-es gépet is csak hardveresen javítottam és tiszta telepítést csináltam, de ügyfélnek, így a rendszer használatában még csak minimális a tapasztalatom.

(#18693) Ijk válasza mrcrnl (#18690) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem a Z30 bejött, 50k körül megkapod használtan és ha mégsem tetszik eladod. Biztos nem adnék 100-150k-t egy telefonért.
Persze attól is függ hogy milyen az alkalmazásigényed, egyedül ebben gyenge a BB.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18694) lugosi válasza Ijk (#18693) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak sajnos az alkalmazások kérdése nagyon kardinális. Lévén a telefonáláson kívül alkalmazásokat használ az ember a telefonján.
Emellett tudok még mondani olyan területeket ahol gyenge a bb, pl fotó téren, tartozékok terén.
Ezt persze ellensúlyozzák bizonyos előnyök, pl a biztonság, gesztusvezérlés, üzenetkezelés.
Tehát szerintem azt kell eldönteni, hogy mi a fontosabb.

(#18695)



őstag

Kipróbáltam ez bevált. Snap V3 2.9.9 (február óta Béta :D) nem kér csak gmailt, és popecül fut gyönyörű screennel. A letöltött appok is - idáig - szépen futnak. Ez a legminőségibb droidos cucc BB10-en.

Lugosi

Még tesztelem, de ez úgy néz ki megoldja az app problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#18696) válasza lugosi (#18691) üzenetére



őstag

Ez nem egészen így van.
1. Droidon hamarabb megjelenik - már. Ott tesztelik. (?)
2. Az adott Y app nem minden funkciót kapp meg, ergo lebutitják.
3. Ritkább ami csak iOS-en jeleni meg.

Van egy iPhone 6-om is és mostanában ilyenekbe futok bele, mivel BlackBerry -n meg droidos appokra vadászok.

[ Szerkesztve ]

(#18697) lugosi válasza (#18696) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Összességében értettem, hogy a többiek előtt jár, nem kizárólag az appokra. Lehet, hogy félreérthető volt.

(#18698) eventus válasza mrcrnl (#18692) üzenetére


eventus
veterán

Így van! Amíg a többi rendszer nem mutat fel hasonló megoldásokat, addig én is BlackBerry. Alkalmazàsok milliói nem érdekelnek, ami a telefon alapból nyújt az a fontos. Ott a PC, laptop, tablet. Nem kell szifon, ne sàtorozz a bolt előtt :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18699) Polarstar válasza eventus (#18698) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sátoroznék én bolt előtt is szivesen.... ha lehetne olyant kapni, amiért megérné...
Csakhogy se bolt, se áru....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18700) lugosi válasza eventus (#18698) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért ma már a netes házhozszállítás korában vicces kicsit, mikor valaki sorbanáll a boltban ilyesmiért. Szerintem ebből kifolyólag sokan inkább ezt amolyan happening-ként fogják fel, más értelmes magyarázatát nem látom ennek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.