Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18401) littledon válasza kekkola (#18397) üzenetére


littledon
tag

Akkor úgy írom, hogy a 10.3 óta... legalábbis az enyémek azóta csinálnak érdekességeket...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#18402) Gombair


Gombair
csendes tag

http://www.findyogi.com/mobiles/blackberry/blackberry-q30-b96d07/price

Erről a telefonról tud valaki valamit, vagy ez egy spekuláció?
Most készülök lecserélni a 9360-asomat, Passporttal szemezek, de ha egy ilyet tényleg kiadnának közeljövőben, lehet várnék egy kicsit (persze csak ha ez is touch-enabled keyboarddal jönne)

(#18403) Polarstar válasza Gombair (#18402) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez valami egyéni kivánság, mert a cég ilyen telefont nem tervezett, nem forgalmaz és ki nem adott soha.

ennyi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18404) Gombair válasza Polarstar (#18403) üzenetére


Gombair
csendes tag

Köszi, kár érte, pedig vevő lettem volna rá.

(#18405) eventus válasza Gombair (#18404) üzenetére


eventus
veterán

;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18406) wharfedale1


wharfedale1
újonc

Sziasztok.

Blackberry 9380, nem tudom bekapcsolni a térkép funkciót, pedig a készülék alkalmazásai között ott van a Blackberry Maps 6.2. 0.22 Segítséget szeretnék kérni, hogy az alkalmazást hogy tudom aktiválni?

(#18407) Polarstar válasza wharfedale1 (#18406) üzenetére


Polarstar
nagyúr

BIS kellene a regi mobilokhoz.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18408) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg BB Z30-at használok, viszont kaptam egy nagyon jó (80k) ajánlatot egy garis BB PP-re.

Elgondolkoztam a váltáson, viszont kézben még nem tartottam a PP-t így nem tudom eldönteni megérné e a váltás.

Tudnátok pár pro-kontrát írni a PP vs Z30-cal kapcsolatban?

pl PP mennyire "zseb" barát?

:R

(#18409) sasa134 válasza bucihost (#18408) üzenetére


sasa134
addikt

rövid leszek: mindenben jobb a PP

Átlagos farmerben simán elfér, ülni is le lehet vele. Annyi , hogy szokást igényel (kb 2 hét volt nekem) a széles kijelző és abszolút kétkezes teló, írni nem lehet vele 1 kézzel. Mérete egyben az előnye is, álom rajta böngészni, minden elfér, a kijelző gyönyörű. vedd meg :K

Avanti Roma

(#18410) sasa134


sasa134
addikt

napi Priv [link]

Avanti Roma

(#18411) lugosi válasza bucihost (#18408) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"pl PP mennyire "zseb" barát?"

Egy másik vélemény. Szerintem nem zseb-barát.

Én a kezdeti eufórikus időszakban azt gondoltam, igen, abszolút rendben van, semmi gond a mérettel. Mára, amikor már tárgyilagosabban látom, azért előjönnek a nehézségek. Nyáron, amikor nem hordok zakót, akkor az ing zsebében vagy elfér, vagy nem. Inkább nem. Azt mondanám, hogy az ingeim kb. 40%-ában fér el. Ha el is fér, rettentő hülyén mutat ott. Tehát inkább táska. Onnan előbányászni plusz idő és vacakolás.
A nadrág zsebébe nem teszem, kezdetben ott volt, de látványnak elég bumfordi, azon kívül az alakja miatt rosszabb elővenni, mint egy inkább téglalap alakú telefont. Tehát ennek a telefonnak nálam az év 12 hónapjából olyan 7 hónapjában nincs méretproblémája, mert kb ez az az idő az évben, amikor zakót tudok hordani utcán is. Ha íróasztalon, táskában stb. tárolod amíg nem használod, addig nem gond a méret.

Persze a méretnek számos pozitív oldala is van, egyrészt ugye a jól eltalált kijelző, másrészt pedig hogy a nagyobb hely nagyobb akkut tesz lehetővé, és a PP nagyon jól bírja akkuidővel. Más fórumozók tapasztalatából kiindulva én azt mondanám, hogy rendelés előtt azért próbáld ki, nehogy utána legyen kellemetlen meglepetés.

(#18412) hartyi


hartyi
tag

Egyetértek, nem nadrágos készülék a Passport. Én mondjuk évek óta övtáskát használok (nem, nem hasitasi). Azzal teljesen vállalható.
Egyébként meg a felhasználás módja legyen szerintem a döntő. Én például nagy mennyiségben levelezek, használok Word- és Excel fájlokat és sokszor böngészek is a telefonon, nekem emiatt makulátlan. De az egy kezes használat tényleg felejtős.
Mindenképpen próbáld előbb ki mielőtt beleugrasz a cserébe.

(#18413) Polarstar válasza hartyi (#18412) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért hozzátenném, hogy a Passport kétkezes működéséből adódóan a felesleges kommentezésről, állandó lesegetésről és súlyos irásmániáról leszoktat.
Ez pedig kifejezetten jó hatással van az üzemidőre.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18414) lugosi válasza Polarstar (#18413) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Engem ugyan nem. Szerintem a legtöbbet azon fórumozok. Ehhez hozzájárul a nagyon jó böngészője is.

(#18415) eventus válasza hartyi (#18412) üzenetére


eventus
veterán

Próbáltam a zsebemben, mustang farmer. Lötyögött benne, kényelmesen elfér. Olyan nadrágot kell venni, ami praktikus, nem divatos :)) Nem egy nadrágot látok, telefon mintával kikopva. Ma még a hátlapi kamera is látszott.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18416) kekkola válasza eventus (#18415) üzenetére


kekkola
senior tag

Én is a telefonjaimhoz veszem a nadrágokat :DDD

O+8T

(#18417) eventus válasza kekkola (#18416) üzenetére


eventus
veterán

Nem kell viccelődni. Normális rongyot kell venni.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18418) sasa134 válasza lugosi (#18414) üzenetére


sasa134
addikt

Rám is negatív hatással van, laptop meg Pc sokat pihen, mióta megvan a PP :)

Avanti Roma

(#18419) Laurh


Laurh
aktív tag

Hali,

Ma egy pillanatra besztreccseltem, mert a PP-n elindítottam a zene appot erre újraindult a telefon, eddig még ilyet nem csinált amióta nálam van. (1 hete)

A kérdésem az, ha ùjraindul este és van beállítva ébresztés akkor vajon ébreszt?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#18420) Polarstar válasza Laurh (#18419) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem nem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18421) eventus válasza Laurh (#18419) üzenetére


eventus
veterán

Beallitod az ebresztot x időre és ujrainditod a telot, de persze nem adod meg a pint/ jelszót. De nyakamat rá, hogy ébreszteni fog.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18422) kekkola válasza eventus (#18417) üzenetére


kekkola
senior tag

Ez nem vicc volt. :D ha nem tudom zsebre rakni a telefont akkor nem kell a gatya.

O+8T

(#18423) lugosi válasza Laurh (#18419) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem. Az appok úgy néznek ki, mintha újra megnyíltak volna, de egy egyen kinézetű, üres keret van körülöttük, és nem mennek. Sajnos volt pár újraindulásom, láttam már a jelenséget.

(#18424) kekkola


kekkola
senior tag

Sziasztok? Szerintetek z30 vagy leap? Akinek volt mindkettő, írna pár szót róla? Kijelző, sebesség? Köszi előre is!

O+8T

(#18425) eventus válasza kekkola (#18424) üzenetére


eventus
veterán

Leap gyorsabb :( asszontak a tulajok, akiknek z30 is volt. De én mindenképp z30at vennék, mar csak a hagszorok miatt is. Lipnek hátul van és könnyen letakarhato. Lipnek LCD kijelzoje van, ez elony.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18426) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ez most komoly, hogy a BlackBerry-s skype egy android port?

(#18427) eventus válasza lugosi (#18426) üzenetére


eventus
veterán

..... mindig is az volt és mindig is panaszkodtak miatta ...

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18428) lugosi válasza eventus (#18427) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Eddig nem használtam, csak fent volt a telefonon.
Milyen szépen meríti a telefont!

(#18429) kekkola válasza eventus (#18425) üzenetére


kekkola
senior tag

A leap gyorsabb? :Y és szebb a kijelzője? :U ez komoly? Kettő között agyalok.

O+8T

(#18430) eventus válasza kekkola (#18429) üzenetére


eventus
veterán

LCD napsütésben előnyösebb, de a 10.3.1-2 rommal sokat javult a z30 is.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18431) ludla válasza kekkola (#18424) üzenetére


ludla
őstag

Nekem Leap van én is a Leap és Z30 között vacilláltam, de végül a Leap lett amit nem bántam meg!
LCD 50% fényerő mellett használom és napsütésben is tökéletesen olvasható :K
Kollégáim rá is csodálkoztak milyen jó a kijelzője, akku idő is kitűnő reggel 6-tól este 21-ig megy a wifi, adat 4G-n és estig simán kihúzza szuflával, közben HUBban Whatsapp, három emailfiók, facebook, twitter fut.
Napi 20-40perc telefonálással.
Kínából már rendeltem hozzá üvegfóliát és Imak víztiszta tokot mind a kettő tökéletes rá :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18432) agyarka válasza kekkola (#18424) üzenetére


agyarka
aktív tag

OTG és NFC nálam alap, ezért a Leap kiesett. Ráadásul az akkuja is kisebb egy picit ami energia igényesebb kijelzővel párosult.
A navigációt nem használom, de mintha a Leapból a Glossnas t is kispórolták volna.

(#18433) eventus válasza lugosi (#18428) üzenetére


eventus
veterán

Szifonon natív :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18434) Polarstar válasza agyarka (#18432) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igy van.
A Leap az nem a Z30 utódja, hanem a Q5/Z3 utódja.
Ez egy olcsó flottamobil.
A Z30 meg kicsivel magasabb értékű. Nem csodálom, hogy a Z30 jobban el van terjedve.
A kijelzője a szoftver update során lett javítva.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18435) viw


viw
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok valamit arról,h. androidos telón mikor lehet majd BBM videóhívni?!

(#18436) kekkola válasza viw (#18435) üzenetére


kekkola
senior tag

Most nem lehet? :Y

O+8T

(#18437) lugosi válasza kekkola (#18436) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem, én se találtam a webes google play-ben a leírásában.
Szerintem, de ez csak tipp, ha kijönnek az androidos Priv-vel, akkor szerintem akkoriban vagy hamarosan beleteszik ezt a feature-t.

(#18438) viw válasza lugosi (#18437) üzenetére


viw
aktív tag

Jó gondolat! Remélem így lesz.

(#18439) hartyi


hartyi
tag

Passport tulajok: A frissítés óta (eddig azt hittem, hogy user error, de most már úgy látom, hogy nem) mintha nem működne a közelség érzékelő és hívás közben nem kapcsolja ki a kijelzőt. Tapasztal más ilyet?

(#18440) lugosi válasza hartyi (#18439) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen. Nálam úgy van, hogy híváskor megjelenik egy kis felugró szöveg, hogy figyelem, aktív hívásátirányítás aktív vagy valami ilyesmi. Ha ez alatt az idő alatt emeled a füledhez a telefont, akkor nem tűnik el a kijelző, de ha megvárod míg eltűnik, és utána emelet a füledhez, akkor igen. Beállítási lehetőséget nem találtam a dologra.

(#18441) hartyi válasza lugosi (#18440) üzenetére


hartyi
tag

Basszus és tényleg! Köszi, akkor nem kapkodom olyan gyorsan a fülemhez a telefont.

(#18442) hartyi válasza lugosi (#18440) üzenetére


hartyi
tag

Akkor annyit én is visszasegítek, hogy ezt beírva sosem fogja többet kiirni azt az üzenetet (T-nél működik):

##002# hívás

Bár ahogy nézem így sem tanácsos azonnal a fülhöz kapni, de pár tizedmásodperccel hamarabb megteheted :D

(#18443) lugosi válasza hartyi (#18442) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper, köszi!

(#18444) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom volt-e már róla szó, de a swipe gesztusok a Priv billentyűzetén is működnek. Van róla egy rövid videó:

http://crackberry.com/blackberry-shows-hub-and-more-its-own-priv-hands-video

(#18445) Polarstar válasza lugosi (#18444) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez új és nagyon klassz! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18446) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Úgy látom, hogy november 6-ára vállalják a Priv szállítását az előrendelőknek. Az már nincs olyan soká.

Egy itthoni korlátlan csomag áráért (33-34 font, kb 14-15000 Ft) a készülék 79 fontért hozható el operátori kínálatban (kb. 34.000 Ft).

Ez így szolgáltatói kínálatban, itthoni árakhoz szokott szemmel kimagaslóan jó ajánlat szerintem. Nem tudom, hogy kinti mércével mennyire jó, de itthonival szerintem nagyon is.

[ Szerkesztve ]

(#18447) ludla


ludla
őstag

Ha valaki esetleg Youtube appot keres a FastTube megéri meg venni. 1.79 usd
Teljesen jól használható.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18448) Ijk


Ijk
nagyúr

Ti hogy gépeltek a telefonon? Z30-asom van, az ékezetes betűk behívása elég hosszadalmas, a szótár pedig elég szegényes, sokszor teljesen másra változtatja a szóközzel. Rosszabb esetben észre sem veszem csak miután átolvasom, jobb esetben visszalépek és ékezet nélkül beírva hagyom, de így borzasztó.
Van esetleg valami magyar ékezetes kiosztásos megoldás? Nokia N8-on volt ' és " gomb, azokat majd a betűt lenyomva volt ékezetes gépelés, amivel sokkal gyorsabban haladtam.
A predektív bevitel sem igazán megy, nagyon ritkán tudom behúzni a felajánlott szavakat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18449) eduba válasza Ijk (#18448) üzenetére


eduba
aktív tag

Ha a körülmények engedik, akkor használd a diktálást. Szinte tökéletesen működik.

Vagy folyamatosan bővitsd a saját szótáradat, minden helyesen begépelt szót adj hozzá a saját szótáradhoz.
Eleinte kicsit nehézkes, de ha az általad gyakran használt szavak bekerülnek a szótáradba, akkor utána azokat fogja majd felajánlani a prediktív bevitelnél.

(#18450) lugosi válasza Ijk (#18448) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ékezetes szavakat 90%-ban szótárral, a maradék esetben lenyomva tartom a magánhangzót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.