Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18551) Ijk válasza lugosi (#18549) üzenetére


Ijk
nagyúr

A Viennáról a régi Nokia 6300-am jutott eszembe.
Tetszik, kár hogy valószínűleg óriási lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18552) Polarstar válasza Ijk (#18551) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez az egész renderkép - képtelenség. Rettenetesen hosszú! A tetején mi az a 2 centis csík? Lehetne hosszúkás, pl volt az LG Chokolate - na, az kifejezetten hosszú volt, de ez rossz!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18553) lugosi válasza Polarstar (#18552) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem se végleges ez még.

(#18554) lovace


lovace
aktív tag

Nem szeretnék én semmit sehova festeni, de még szerencsére nem volt olyan, hogy megszűnt egy rendszer támogatottsága, amíg azt használtam, ezért laikusként kérdezném, hogy ebben az esetben mi a helyzet? BBW elérhető marad csak frissítések már nem fognak jönni semmire vagy azt is letiltják? A telefon alap funkcióit tudom majd használni, azzal nincs gond, frissítések gondolom már nem nagyon fognak jönni, maximum 1-2 biztonsági még utoljára.

(#18555) Polarstar válasza lovace (#18554) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Pedig erre volt már példa..

Palm, symbian...
De most ez nem fenyeget a BB10-nél egyelőre. (még mielőtt a kétkedők beszólnának: ennek bejelentése maradjon az azt kiadó cég és jogok tulajdonosának dolga. Köszönöm. )

Azok a rendszerek leálltak, bolt off, majd idővel a szerviz is kimerült.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18556) lovace válasza Polarstar (#18555) üzenetére


lovace
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy nem volt rá még példa, hanem azt, hogy az általam használt rendszerekkel nem volt még ilyen gond. Azt sem mondtam, hogy a BB10-nél ez fenyeget, tehát ez így nem volt válasz a kérdésemre...

(#18557) kekkola válasza lovace (#18554) üzenetére


kekkola
senior tag

Én úgy tudom: az áruház nem áll le, csak a frissítések nem fognak jönni, a fejlesztők leállnak. Pl. ez egy navi esetén lehet problémás, főleg ha fizettél érte.

(#18555) hagel: Leülhetsz, egyes! ;] :D

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#18558) Ijk válasza kekkola (#18557) üzenetére


Ijk
nagyúr

Olyan navit kell fizetni amelyik más platformon is megy, gondolom a térképfrissítések akkor is mennek.
Egyébként 2-3 évig biztos elhúzzák, addigra meg jóformán cserél mindenki. Én vagyok egy külön állatfajta aki 4-5 évente cserél telefont.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18559) lovace válasza Ijk (#18558) üzenetére


lovace
aktív tag

Én minimum 3 évig használok egy készüléket, ezért is tettem fel a kérdést.

kekkola értem, köszi!

(#18560) lugosi válasza Ijk (#18558) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pont olyan fizetős Navi járt úgy, hogy nem jött rá többet térkép, ami más platformra fejleszt tovább, de a bb verzió már nem frissít. Pár hete volt itt téma, vagy a Passport topikban.

(#18561) Polarstar válasza kekkola (#18557) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Direkt kerültem a BB10 témát, de persze muszály volt rákontráznod. Ugye?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18562) kekkola válasza Polarstar (#18561) üzenetére


kekkola
senior tag

A kolléga kérdezett valamit Te meg válaszoltál valamire, én úgy értelmeztem nem a kérdésre. Ha tévednék ezennel megkövetlek! Béke.

Én hittem a BB10ben de most kicsit becsapva érzem magam, haragszom a BB-re.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#18563) Polarstar válasza kekkola (#18562) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nyugalom!
A BB10 marad és nem lesz belöle okostévé, fittneskütyü, porszívó és mosogatógép szoftver még. :DDD
Természetesen megvan a lehetősége, mint ahogy sokan mondogatják. Én sajnálnám, ha így lenne.
Mindenesetre érdekes tény, a droid használó cégekből páran pont saját oprendszert terveznek. Így volna létjogusoltsága ennek is.
Csináljon a Blackberry egy kanyart ezzel a droidberryvel, hogy legyen pénze, majd folytassa az eredeti irányt. Én ezt kivánom!

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18564) lugosi válasza Polarstar (#18563) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyan már, ennek semmi realitása. Gondolj már bele, egy profitorientált cég, eddig csinál valamit, ami veszteséges, majd most áttér valamire, ami nyereséges (talán?). Utána szerinted visszatér pénzelni azt, ami veszteséges, csak mert "szeressük-a-renccceeeeert"? Ugyan már.
Szerintem ha az androidos telefon sikeres, az os10 hamar halott, ha nem sikeres, akkor lassabban.

(#18565) agyarka válasza lugosi (#18564) üzenetére


agyarka
aktív tag

Remélem, hogy nincs igazad.
A kanadaiak talán a dél-koreaiakhoz hasonlóan gondolkoznak. Szükségük van egy saját független operációs rendszerre, mint lenne minden államnak. Másokkal ellentétben ők azonban megtehetik azt, hogy a fejlesztési költségek jó részét egy népes felhasználói csoportra hárítsák, akik egyúttal önkéntesen, saját érdekükben hibajelzéseikkel támogatják a munkájukat.
Ebben az esetben a költségek egy részének áthárításával összességében olcsóbban érik el a céljukat.
Amit leírtam elmélet, de sok más kettős felhasználású terméknél így működik.

(#18566) Polarstar válasza lugosi (#18564) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A mai marketinget nem tartom feketének és fehérnek.
A Samsung miért nem dobta el a Tizent?
Pedig csak pár millió mobilt adtak el, és a Z1 nem is volt sikeres.
Lehetnek pl nemzeti érdekek is, vagy más olyan dolog, amiről nem tudunk.
A tegnapi napi történések biztos nem az ifon csodás funkcióit fogja népszerűsíteni. Ahogy említettem, ne kapkodjuk el a végkövetkeztetéseket.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18567) lugosi válasza agyarka (#18565) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"mint lenne minden államnak"

Szerintem félreértitek a helyzetet. Ez nem államokról szól, hanem cégekről, = részvényesekről, tulajdonosokról, profitérdekről. Egy esetlegesen sikeres termék lélegeztetőgépén nem fognak megtartani egy sikertelent. Egyáltalán a részvényeseket érdekli Kanada? Legfeljebb a kanadai részvényeseket, de a BB nem a kanadai államé, hanem akármilyen nemzetiségű részvényeseké.

"A Samsung miért nem dobta el a Tizent?"
Létezik még Tizen?
Amúgy szerintem ne hasonlítsunk össze egy akkora és annyira profitáló céget, mint a Samsung, egy akkora és annyira profitáló céggel, mint a BB. A Samsung egyszerűen megteheti szerintem, hogy különböző hobbiprojekteket támogat, a BB nem.

"Lehetnek pl nemzeti érdekek"
Ja, országoknak, de most cégekről van szó.

(#18568) Polarstar válasza lugosi (#18567) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ne feledd, mi "csak" az események után kullogunk.
Így bármilyen következtetés végsősoron - felesleges.
Akár az enyém, akár a tied.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18569) lugosi válasza Polarstar (#18568) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen ebben szerintem teljesen igazad van.

(#18570) agyarka válasza lugosi (#18567) üzenetére


agyarka
aktív tag

Az érdekazonosság kialakítása csak tálalás kérdése. Mindenki manipulálható, a cégvezetők, a részvényesek... .

[ Szerkesztve ]

(#18571) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!

Ez a BBLeap tényleg ilyen rakat kaki?

Most kaptam, de ez nagyon lassú, kínszenvedés mire megnyit egy programot. Lemegy a nap mire elindul.(S. Nothoz képest.)
Az egy dolog, hogy ami a többségen megfelelően működik, az ezen csak azért, hogy eltérjen ellenkezőleg, ezt meg lehet szokni. Ami a legtöbb készüléken vízszintes csúszka ezen függőleges, vagy fordítva és így kínjukba van ami kétkezes lett, mert nem tudták másképp megoldani, két ujjas képernyő lehúzások, elspórolt gombok stb.
A Youtube felbontás nem állítható, van amit normális minőségben lejátszik, van amit élvezhetetlen fosként, pedig HD a felvétel.
Asztali üzemmódban jó lesz, de azért meg állandóan panaszkodik.
Mivel új, ma frissített, még szarabb lett, ahány filmet megnyitok, mindig max hangerőn indul, a frissítés előtt ezt nem csinálta. A frissítés ami csak 450 MB volt, vagy három órát vett igénybe?? Mi van ebben 286-os CPU?
Eszibe jut valami és zajong, hülyeségekért, frissítés, beállítások véglegesítése stb. (a régi SIM nem megy bele, cseréltetnem kell) ezt hol lehet lelőni?
Nekem éjszaka is bekapcsolva kell tartanom, ez meg óránkét felfog trillázni?
Ezek nem láttak még okos telefont? Amerikai hülye gyerekeknek készített szemét.
Ékezetes billentyűzet van rá? (Még nem kerestem, most túlzottan megutáltam, ezt a kényszerházasságot.)
Flip telefontok létezik hozzá? Notomhoz az van nagyon jól védi a készüléket!
Használható ez vagy csak az e-mail gyors fogadása miatt kell majd vele szenvednem?
Így első nap nagy csalódás.
A térkép nevű izébe a gombok ellenkezőleg működnek, ha kikapcsolom az autópályát, meg a fizetős utakat akkor arra tervez, ha be, akkor közúton. :W

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#18572) XSiGma válasza Sztlaci (#18571) üzenetére


XSiGma
aktív tag

"Amerikai hülye gyerekeknek készített szemét" helyett vegyél inkább még egy koreai csodát és találj vissza valami droidos topikba,az lesz a legjobb mindenkinek..

(#18573) Sztlaci válasza XSiGma (#18572) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Sajnos céges kénytelen leszek használni, de ha már ilyen tuti vállalat környezetre gyártott eszköz, miért nincs alapból rajt egy víruskergető?
Ha lehetne használnám, még, ha a sajátomat is kellene használni.
Meg frankó az elején a legalább 30 A4-es oldalt kitevő szerződés, a lottó ötösöm lenne olyan biztos, mint az, hogy senki nem olvasta még végig, nem kellene hétfőn dolgozni mennem.
De le kell írni mint a mosógéphez, hogy a gyereket nem lehet kimosni, a macskát meg mikróba szárítani.

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#18574) kekkola válasza Sztlaci (#18571) üzenetére


kekkola
senior tag

Jesszus... :U micsoda stílus... házhoz jöttél a "pofonért"? Kár volt.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#18575) agyarka válasza Sztlaci (#18571) üzenetére


agyarka
aktív tag

A céged talán felnőtt a telefonhoz, Te még nem. Felesleges tovább ragozni, bár a céges policy is érdekes lehet nálatok.

(#18576) lugosi válasza Sztlaci (#18571) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Heló!

Éjszakára válts át arra a profilra, hogy "csak telefonhívások", olyankor csak a hívást jelzi, minden más néma.
Az ékezeteket úgy hozod elő, hogy lenyomva tartod a magánhangzót, de egyébként érdemes bekapcsolva hagyni a prediktív billentyűzetet, mert nagyon jól működik és használható.

(#18577) Polarstar válasza Sztlaci (#18571) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Használati utasítás megvan? Célszerű elolvasni. :DDD

Konfigurációk, ismertetők néven található.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18578) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Ne Bántsátok már, picit beivott a srác szombat este, valahol ki kellett írni magából mikor látta a hangokat... :D

(#18579) lovace


lovace
aktív tag

Nem tudom miért, de nekem egy mondás jutott eszembe a kacsáról és a vízről... :U

(#18580) Sztlaci válasza Polarstar (#18577) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Igen nagy nehezen, mert a dobozba csak egy hajtogatott sajtpapír volt, amelyen még a letölthetőségi cím sem volt feltüntetve. Sikerült elég bő lére engedni 331 oldal. nem egynapos lesz, bár egy része azért nem újdonság.

A 422 névjegyemből átvett 415-öt egész jó arány, de az egyesével történő összeolvasáson kívül van mód ellenőrizni, hogy mit hagyott ki?
Van valami használható free navi rá? A telepített térkép csak néma navit tud. A Google, meg valamiért nem navigál. Céges telefonra meg csak jogtiszta mehet.

Lehet tényleg innom kellet volna előtte, hogy ne bosszantson fel a sok apró kis hiba.
Ja és ahhoz, hogy le tudjak valamit tölteni miért kell hozzáférést engedélyezni a tartózkodási helyemhez, névjegyekhez, képekhez, dokumentumokhoz stb. addig nem enged be az áruházba akkor hol is az adatvédelem.
:((

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#18581) ludla válasza Sztlaci (#18571) üzenetére


ludla
őstag

Nekem BlackBerry Leap van és semmi sem úgy van ahogyan írtad :) nincs lagolás vagy lassulás, minden működik ;) A hangkezelést és értesítéseket testre lehet szabni csak kicsit utána kell olvasni. Androidos programokat nem mindegyiket szereti és ebben semmi meglepő mert ez BB10.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18582) kenguru99 válasza Sztlaci (#18580) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Van valami használható free navi rá? "

Navfree

(#18583) agyarka válasza Sztlaci (#18580) üzenetére


agyarka
aktív tag

Sok funkció = hosszú használati utasítás. Kinyomtatni pazarlás, ráadásul a készüléken az ismertetők ikonra kattintva mindent meg lehet róla tudni.

Fura, nálam nem kért engedélyt a BBW, nincs is a listán.

Névjegyzéket * . vfc ben tárolom, a beolvasása minden más rendszerhez hasonlóan 100%.

A sok gesztus furának tűnik, de egy idő múlva már hiányzik. Nekem a billentyűzetesek gyorsgombjai ma is hiányoznak, pedig elsőre nem tűnt egyszerűnek megtanulni.

[ Szerkesztve ]

(#18584) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

És bocs ha az első hozzá szólásommal kemény voltam, nem akartam a BB tulajokat megbántani, de az Android rugalmassága szoftver ellátottsága, nagyon hiányzik. :O

A gyári gyors tárcsázó csak az összesen nyolc személyt tud kezelni. Valami ikonos/képes gyors tárcsázót tudtok ajánlani ami több számot tud kezelni, akár görgethető, vagy mappa rendszerben, az sem baj ha fizetős csak jó legyen. A BB World-ben nem találtam.
Azért a saját többmagos készülékemhez a 2*1,5 Ghz különbség jól észrevehető. Igaz nem is annyiba kerül, de azért a két mag manapság belépőszint az alap kategóriáknál.

vfc.-be tud menteni, ha igen hol?

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#18585) lugosi válasza Sztlaci (#18584) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"az Android rugalmassága szoftver ellátottsága, nagyon hiányzik"

Ez sajnos fog is, és jobb nem lesz, csak rosszabb. Ez, akárhogy is nézzük, tény. Lehet lekicsinyelni a problémát, akkor is tény.

(#18586) Polarstar válasza Sztlaci (#18584) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem eszik olyan forrón azt a kását, mint ahogy látszik.
Ha elkezdesz beírni egy nevet a keresővel, akkor már listázza is a neveket is pl.
Onnan tudsz választani.
A tapp+hív funkcióra elegendő pár gomb, minden másra ott a kereső.
És ne felejtsük el, ez egy "másik" oprendszer, plusz optimalizálva is lett. Jól fut.
Céges mobilnál, ha van BES, akkor lehet nem is tudsz leszedni semmit, mert az admin korlátozhatja tevékenységedet.
Ezt célszerű megkérdezned.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18587) válasza Sztlaci (#18584) üzenetére



őstag

Két magot használnak az iPhonok, a mai napig is. Brutál erős magokat. Tehát nem a magok száma számít. MediaTec és társai 8-10 magjából sem működik 1-2-nél több mert nagyon nehéz rá fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#18588)



őstag

Valakinek már elindul az Opera Max. Nálam fut, csak nem akar csatlakozni a felhőhöz.

(#18589) agyarka válasza Sztlaci (#18584) üzenetére


agyarka
aktív tag

ContactsImEx ingyenes a BBW n.

(#18590) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Van egy Z10-em,ami nyáron szépen müködött,aztán sajnos alaplaphibás lett. Szervíz - ugy egy hónapja, kicserélték! De állandóan lefagyott! Ismét szervíz, de továbbra is... Olvastam hogy a régebbi rendszer jobb... és én is ezen az állásponton vagyok mert sosem fagyott le... Szeretnék egy régebbi rendszert feltenni, le is töltöttem, és ugy csináltam ahogy azt egy itteni blog bejegyzésben is leírják.. Viszont nekem megjelenik a dos ablak, elkezdi és mikor több sort kiír, abban a pillanatban kilép és a teló újraindul. Rendszer betölt, semmi változás! Van valami ötletetek mit próbáljak?
Z10 100-1es...
[link] - innen szedtem le ezt: Z10_10.3.01.2582_STL100-1

A blog bejegyzés: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18591) Orgi válasza metalstorm (#18590) üzenetére


Orgi
őstag

Annak vmi más baja lesz, nekem még az életben nem fagyott ki a z10-em, mindig a legutolsó hivatalos szoftverrel... Ilyen gyári visszaállítást próbáltál már esetleg?

(#18592) metalstorm


metalstorm
aktív tag

[link]
...még ezt a változatot próbálom, hátha a letöltött rendszer hibás....

(#18593) metalstorm válasza Orgi (#18591) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Igen próbáltam... és mondom vadi új készüléket vittem fagyással vissza... Pont a lefagyás teljes hiánya miatt lett Blackym... 100-1-es van neked is? Csak mert azt is olvastam hogy az "-1"nél gond csak a legújjabb rendszer!
Kétségbeesésembe már arra is gondoltam hogy esetleg a telenoros kártyámmal van valami, de nincs másik kártyám....

[ Szerkesztve ]

(#18594) Orgi válasza metalstorm (#18593) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem 100-2-es van... ha 2 évnél régebbi a simed, tudtommal simán kicseréli a Telenor, egy próbát megér, ingyen van...

(#18595) metalstorm válasza Orgi (#18594) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi! Végre lejárt telenos... elvileg upc-s leszek szerdától... remélem lehet sim is hibája....

(#18596) Polarstar válasza metalstorm (#18595) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Upc rendszeren buktad a BBM-et, arra figyelj!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18597) metalstorm válasza Polarstar (#18596) üzenetére


metalstorm
aktív tag

A BBM része nem igazán érdekel.... Csak nem fagyna! Nem akarom megint nélkülözni, mert még igy is imádom...bár kicsit nagy nekem, egy 4S-re talán cserélném :) (talán)

(#18598) a.gabriel


a.gabriel
tag

Egy egyszerű kérdésem lenne, tudom amatőr kérdés, de Z30-nál, hogyan tudom egyszerűen lenémítani a telefont?

1 napja van meg, még nem ismerek a BB rendszerből semmit. :F

A minőség az nem véletlen!

(#18599) kekkola válasza a.gabriel (#18598) üzenetére


kekkola
senior tag

Egy ujjal fentről swipe. Kis csengő megnyom.

O+8T

(#18600) Polarstar válasza a.gabriel (#18598) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Vagy fektében lefordítod.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.