Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18951) ludla válasza l.sebestyen (#18949) üzenetére


ludla
őstag

Volt hozzá szerencsém :D Kicsit nehezen ment :D

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18952) válasza ludla (#18948) üzenetére



őstag

Nálam a portás, de szerencsére 5-nél leáll. :D

(#18953) Polarstar válasza l.sebestyen (#18949) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egy: részegség nálam nem fordulhat elő.
Kettő : kér kódot 5 után, azt ugyan tologathatod! :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18954) lugosi válasza agyarka (#18944) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A BB képes kódjával mi a probléma?"

Ez komoly? Irgalmatlan lassú, teljes odafigyelést igényel, elfelejthető, elrontható. Ezek egyike sem igaz az ujjlenyomatra.

(#18955) jacint78 válasza lugosi (#18954) üzenetére


jacint78
addikt

(#18956) lugosi válasza jacint78 (#18955) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem igazán értem, mit akarsz ezzel mondani.

(#18957) jacint78 válasza lugosi (#18956) üzenetére


jacint78
addikt

Levágják az ujjadat bakker. :DD

type your text here..

(#18958) lugosi válasza jacint78 (#18957) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerinted, akinek kell a telefon tartalma, és képes erre, az nem szedi ki belőled a képes jelszót?
Amúgy nincs is szükség erre, önként odaadom fenyegetett helyzet esetén, a testi épségem nem ér meg egy nyamvadt telefont. A mindennapokban, amikor rendeltetésszerűen használod és nem ilyen agyrémekről vizionálsz, akkor az ujjlenyomat összehasonlíthatatlanul használhatóbb.
De ne hidd el amit mondok, én használom napi szinten mind a kettőt, te is?

(#18959) jacint78 válasza lugosi (#18958) üzenetére


jacint78
addikt

De épp ez a lényeg, inkább a jelszó kelljen, mint az ujjam... ;]

type your text here..

(#18960) lugosi válasza jacint78 (#18959) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugye nem tudod, hogy
- az ujjlenyomat mellett is kell numerikus jelszó backupnak (amivel feloldható ujjlenyomat nélkül is a telefon)
- az ujjlenyomat kikapcsolható

Ergo a jelszó odaadható ujj nélkül. Tehát még mindig a szifonos megoldás a nyerő.

(#18961) szilos válasza lugosi (#18960) üzenetére


szilos
csendes tag

Ugye nem gondolod komolyan,hogy a BlackBerry képtelen lenne megoldani egy ujjkenyomatos olvasót. Annak,hogy nem használják, nyilván oka van,amit se Te, se én nem tudunk. Mellesleg amennyire én tudom a legbiztonsagosabb android telón( Blackphone) sincs, gondolom ott is okkal nincs. De ha szifonon van, akkor az a tuti....:) Vicc.

(#18962) lugosi válasza szilos (#18961) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ugye nem gondolod komolyan,hogy a BlackBerry képtelen lenne megoldani egy ujjkenyomatos olvasót"

Nem tudom, hogy képtelen lenne-e megoldani, valamilyen szinten lehet, hogy képesek lennének rá.
De ilyen módon működőképeset nem láttam még más telefonban, még olyanban sem, amelyik versenyképes a szifonnal (a BB egyik terméke sem az szerintem, pontosításképp - a Privről még kevés infóm van, azt most ebbe a gondolati összehasonlításba nem vettem bele). Tehát azt gondolom, hogy ilyen szinten jelenleg nem képesek megvalósítani. De egyébként valamennyire azt is kétségesnek tartom, hogy egyáltalán képesek lennének rá, de nem biztosan.

Nem tudom, hogy mennyire biztonságos, nem ismerem mélységeiben a technológiát, viszont a mindennapokban eszméletlen használható. Ezért nem is elsősorban a biztonságát hangsúlyoztam, hanem a használhatóságát, gyorsaságát. A biztonságával kapcsolatban egyébként vannak problémák?

[ Szerkesztve ]

(#18963) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

eléggé idegesít és nem találom a megoldást, ezért fordulnék hozzátok :) Szóval a gmailomba be vannak importálva a magyar névnapok és jelez is a teló mindig a névnapokról - viszont mindig egy nappal előtte, hogy másnap mi lesz. Ezt hol lehet beállítani? Szeretném ha aznap reggel jelezne az adott névnapról... előre is köszi!

(#18964) jacint78 válasza Orgi (#18963) üzenetére


jacint78
addikt

Öcsém micsoda problémák. :D

type your text here..

(#18965) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok.
Kis segítséget kérnék előző tulaj bb q10 telefonnál ügyesen bekapcsolta a protect szolgáltatást. sehogy nem tudom letakarítani beállítását?
szoftolni kellene gondolom, vagy akkor is megmarad a bekapcsolt protect és kéri mindíg???
köszi :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#18966) icezozo válasza ferke72 (#18965) üzenetére


icezozo
addikt

csak az elozo tulaj BBIDval torolheto. ha nem tudja a jelszot akkor kuka. :K

Orgi a gmail webes teruleten a naptar beallitasoknal tudod mikent es ,hogy jelezze a nevnapokat!

[ Szerkesztve ]

http://qwankido.hu/

(#18967) ferke72 válasza icezozo (#18966) üzenetére


ferke72
aktív tag

no az megvan :)
hogy tudom kitörölni róla?metódust leírnád?
köszi

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#18968) icezozo válasza ferke72 (#18967) üzenetére


icezozo
addikt

belepsz a telon a BBID + jelszoval es torlod. vagy a BB Protect oldalon lepsz be es ott torlod a keszuleket.

" a lopasgatlo aktivalva van "

http://qwankido.hu/

(#18969) ferke72 válasza icezozo (#18968) üzenetére


ferke72
aktív tag

innentől fel tudom a saját bb id regisztrálni?
nem engedi módosítani visszadobja az ő id hitelesítését..

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#18970) icezozo válasza ferke72 (#18969) üzenetére


icezozo
addikt

hitelesiteni kell es kikapcsolni a protectet

http://qwankido.hu/

(#18971) Peti78


Peti78
őstag

A biztonságával kapcsolatban egyébként vannak problémák? Vannak! Levágják az ujjad. :D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18972) ferke72 válasza icezozo (#18970) üzenetére


ferke72
aktív tag

egy szoftver újratöltés megoldott minden problémát :C

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#18973) lugosi válasza Peti78 (#18971) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Már volt ez a poén.

(#18974) Orgi válasza icezozo (#18966) üzenetére


Orgi
őstag

Nagyon szépen köszi, azt hiszem sikerült megtalálni!

(#18975) Peti78 válasza lugosi (#18973) üzenetére


Peti78
őstag

Tudom, de gondoltam most sikerül kicsit vidámabban reagálni. Tévedtem. ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18976) ferke72


ferke72
aktív tag

Bar file-nál mi lehet a gond snap telepítése után nem futnak az appok. letölti telepíti és kidob az alkalmazásból..?

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#18977) lugosi válasza Peti78 (#18975) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hm, ha elsőre se volt vicces, gondoltad másodikra beérett? 😉

(#18978) Renwick


Renwick
őstag

Ujjlenyomattal jelenleg az a legnagyobb biztonsági probléma, hogy ha egyszer kompromittálják, akkor egy életre feltörtek, mivel ujjlenyomatot viszonylag ritkán cserél az ember, ellenben a jelszóval. ;]

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18979) jacint78 válasza Renwick (#18978) üzenetére


jacint78
addikt

Ott a pont, ráadásul a megszerzett ujjlenyomattal elég komolyan vissza lehet élni, tetthelyen ott lehet hagyni, az utolsó lenne amit megadnák egy telefonnak, pláne ha áj.. :))

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#18980) lugosi válasza Renwick (#18978) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem az ujjlenyomatát könnyebb megszerezni valakinek (akár tudomása nélkül is), mint bármilyen jelszavát. Pl még a lakásába se kell hozzá bemenni, elég a kilincséig eljutni, vagy az autójáig, vagy a számítógépéig, telefonja képernyőjéig stb stb stb. Szóval annyira ezt nem érzem valós veszélynek. De tucatnyi hasonló példát lehetne mondani, hogy a mindennapi életben kézen forgó tárgyakról (akár egy fémpénz, bankjegy amit átadsz másnak) másokhoz kerül az ujjlenyomatod. Ellenben a jelszavaddal. És ez alapján "feltörtek" embereket?
Elég sok laptop van forgalomban ujjlenyomatos azonosítóval, nem hallottam még olyan híreket, hogy ezzel micsoda feltörések voltak. Egy életre, mi? Jaj de nagyon lehet dobálózni az ilyen hangzatos üres frázisokkal, aztán kiderül, hogy nincs mögötte semmi. Az a nevetséges valóban, hogy számtalan alkalommal és módon átadtad már az ujjlenyomataidat másoknak, és mégsem "törtek fel". De majd most, mert az épl ujjlenyomatot használ... Feltörés hegyek lesznek! Igaz, ott is már harmadik generáció óta használják, de a törések majd csak most jönnek! :DDD

Kicsit viccesnek érzem, hogy a biztonságra adó rendszerek még mindig jelszavakra bízzák a biztonságot. Ebben ugyanis nagyon rossz partner az user. Van egy szuperbiztonságos rendszered, és az user megad egy password123 jelszót. Érdemes megnézni jelszótesztelő oldalakon, hogy mennyire bírják a jelszavak. Én pl vannak helyek, ahol 59 karakteres jelszót használok (a hülyeség másik formája persze), de egy biometrikus azonosításnál azt tartom jónak, hogy nincs az user hülyeségére bízva a rendszer biztonsága.

Jacint
"Ott a pont, ráadásul a megszerzett ujjlenyomattal elég komolyan vissza lehet élni,"
Boltban kesztyűben fizetsz? Ha valahova elmész, kilincshez nem érsz? Tárgyakat nem érintesz? Mert ha mégis, akkor teljesen ismeretlen emberekre bízod az ujjlenyomatod, amivel bármit megtehetnek, a logikád szerint. Vigyázzál! ;)

[ Szerkesztve ]

(#18981) jacint78 válasza lugosi (#18980) üzenetére


jacint78
addikt

A kilincshez el kell jönni, a lenyomatolvasóhoz délamerika legdélibb sarkából is hozzá lehet férni, szerintem nem mindegy...

type your text here..

(#18982) lugosi válasza jacint78 (#18981) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hogyan lehet elérni távolról? Mivel nem lehet, csak azért kérdezem.
Szerintem mivel 2 éve használják már telefonok, azért ennyi idő alatt csak sikerült volna valakinek, ha erre lenne mód.
Egyedüli lehetőség talán (de hangsúlyozom, talán) az lenne, ha fizikailag megszereznék a telefont, amivel viszont természetesen mindenféle informatikai teendő nélkül megvan az ujjlenyomat, mivel a felszínén is megtalálható ugye.

(#18983) jacint78 válasza lugosi (#18982) üzenetére


jacint78
addikt

Mindent fel lehet törni, nagyon naív vagy hallod. :)

type your text here..

(#18984) lugosi válasza jacint78 (#18983) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Továbbra is arról van szó, hogy távolról, elektronikai eszközökkel megszerezni egy ujjlenyomatot (nem tudok róla, hogy az elmúlt 2 évben sikerült volna, de tegyük fel persze hogy van rá lehetőség) nem sok értelme van, mikor aránylag nulla konspirációval ugyanez megtehető helyben. Tehát arról beszélek, hogy olyasminek a körmönfont ellopásáról beszélünk, amit simán odaadunk nap mint nap bárkinek a környezetünkben. Érted már?

De a te logikádat követve, meglesz valakinek Argentínában az ujjlenyomatom. Mihez fog vele kezdeni? Nem lenne ez az "információ", ez a lehetőség sokkal értékesebb ott, ahol én lakok? Ott ahol egyébként kvázi befektetés nélkül könnyen egyébként is meg tudja szerezni bárki, aki akarja?

(#18985) Renwick válasza lugosi (#18980) üzenetére


Renwick
őstag

Hm, mondjuk amellett, hogy nem igazán értem az offenzívát, leszögezném, hogy viszonylag sok és elég biztonságkritikus kormányzati intézménynek és nagyvállalatnak szállítunk be, de biometrikus azonosítást valamiért egyik sem használ. De biztos amatőr mind, meg nem olvasnak Mobilaréna fórumot. :)

A jelszavak biztonságát amúgy sokféleképpen lehet erősíteni, menedzselt környezetben pl. kiváló eszköz erre a jelszóházirend. Azt aláírom, hogy a biometria használata kényelmesebb, és konzumer, vagy kevéssé biztonságkritikus felhasználásra ezért egyértelműen hatékonyabb, mint bármilyen jelszó, de az eredeti probléma ettől még fennáll, és az, hogy tömegesen nem komprimittálnak biometrikus azonosítókat, nem jelenti azt, hogy ez a veszély nem valós.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18986) jacint78 válasza lugosi (#18984) üzenetére


jacint78
addikt

Feladom. Neked mondhat bármit az ember, nyugodtan szolgáltasd a személyes adataidat, ha neked jól esik.

type your text here..

(#18987) ferke72


ferke72
aktív tag

Tudtok segíteni telepítésben amit írtam?bar telepítés

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#18988) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jelzem, az Apple ujlenyomatos megoldása elkülönítve kezeli az ujlenyomatot. Míg a droid nem!
A Marshmallowtól kezeli külön, de míg az Apple hardveresen is elkülönül, a droidnál kellene hardveres ficsör...
Olcsó kincsi telefonnál ez pl nem lesz meg, így kérdéses.
Blackberry azért sem erőltette ezt szerintem. Bár januárban már jön a Privre a mályvacukor...
Ezt a kérdést egyelőre hagyjuk.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18989) icezozo válasza ferke72 (#18987) üzenetére


icezozo
addikt

engedelyezve van a blekin a mashonnan telepitesi lehetoseg?

http://qwankido.hu/

(#18990) lugosi válasza Renwick (#18985) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

és Jacint:

Nem baj, de harmadszor is leírom, hogy ha visszaolvastok, akkor 3 dolgot írtam, hogy miért szeretem az apple-féle ujjlenyomatos dolgot, hogy gyors, oda se kell nézni (odafigyelést nem igényel), és mivel nem kell beírni semmit, ezáltal nem is látja senki hogy beírnál valamilyen kódot, így "megjegyezni" se lehet. Tehát a praktikusságát, gyorsaságát, használhatóságát hangsúlyoztam több alkalommal is, a biztonság kérdését meg se említettem, azt csak ti beszélitek el a mondanivalóm mellett.

De vitatkozzunk nyugodtan valami olyanon, hogy én azt mondom valamire hogy sárga, ti meg azt hogy nem, mert túl hangos.

Alapvetően onnan indult ki a dolog, hogy nem tartom praktikusnak és gyorsnak a bb-féle képes jelszót.
Emellett azt is gondolom, hogy az ilyen típusú beírós, feloldómintás, képes stb. jelszavak mellett így 2016 hajnalára el is ment a technika. Én azt gondolom, hogy előbb-utóbb a BB-nek is lépnie kellene valamit. Egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy bevezetnek pl. egy ujjlenyomat-azonosítós megoldást, például egy olyan modellben amiben van trackpad, adja magát a lehetőség, hogy abba be is építsék (ha rendelkezésre áll hozzá a technológia és a gyártási lehetőség).

Az ujjlenyomat-azonosítás androidos változatait nem ismerem, és nem használtam még, nem tudom, hogy az hogyan működik, illetve egyáltalán a mindennapi használatban mennyire működőképes. De mivel ott is ebbe az irányba megy a fejlődés, az MS pedig íriszazonosítást vezetett be, látható hogy a biometrikus azonosítást fejlesztik most a gyártók. Ezt jelenleg egy jó iránynak látom, a mindennapokban könnyen kezelhetővé teszik a technológiát. Nem feltétlenül azoknak, akiknek több tucat karakteres jelszavaik vannak, hanem azoknak, akik egyáltalán semmilyen feloldó jelszót nem használnak a mobiljukon - nekik egy ujjlenyomat-azonosítás a mindennapi használatban semmilyen plusz teendőt nem jelent, és mégis sokkal biztonságosabb, mint a jelszó nélküli használat a jelenlegi eszközeiken.

"leszögezném, hogy viszonylag sok és elég biztonságkritikus kormányzati intézménynek és nagyvállalatnak szállítunk be, de biometrikus azonosítást valamiért egyik sem használ"
Ennek persze lehet egy olyan oka is, hogy BB forgalmazóként nem is tudnátok biometrikus azonosítást használó BB terméket beszállítani, mivel nincs ilyen.
De mondok egy félig vicceset, mégis használnak ezek az intézmények biometrikus azonosítást. Nem más az, mint a biztonsági őr, aki megnézi a bejövő embert, az igazolványát, és az alapján azonosítja. Igaz, elég non-tech megoldás, de tulajdonképpen egy humán hardveren futó arcfelismerés az alapja ;)

Jacint: szerintem annak függvényében, hogy milyen módon oldom fel a telefont azonos rendszeren, nem szolgáltatok se több, se kevesebb személyes adatot magamról.

[ Szerkesztve ]

(#18991) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Az én módszerem sokkal hatékonyabb. Kiveszem vagy lenyitom a tokot felold a kijelző, becsukom vagy visszadugom lezár a kijelző. Na és ha valaki el akarná venni a telefonom kezét lábát töröm el.... ;] a legjobb védelem. :K ja és a leggyorsabb

(#18992) Renwick válasza lugosi (#18990) üzenetére


Renwick
őstag

Ok, lehet elbeszéltünk egymás mellett, én csak annak a véleményemnek adtam hangot a téma kapcsán, hogy a fingeprint scan alapvetően a látszat ellenére egy konzumer ficsőr, de akkor kussolok inkább. :)
Amúgy ki mondta, hogy csak BlackBerryket szállítunk? ;)

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18993) ferke72 válasza icezozo (#18989) üzenetére


ferke72
aktív tag

feltelepíti ellenőrzi és kidob. más appot feltesz de pl. messenger se megy rajta... :W

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#18994) jacint78 válasza lugosi (#18990) üzenetére


jacint78
addikt

Én már rég továbbléptem. :D

type your text here..

(#18995) szilos válasza lugosi (#18990) üzenetére


szilos
csendes tag

Az Apple és a gugli adatkezelési eljárásait ismerve nem vagyok benne biztos, hogy a központban nincsenek letárolva.A kasszánál lévő huszezresről meg állapítsd már meg, hogy melyik az én ujjlenyomatom a másik száz mellett.

(#18996) Polarstar válasza szilos (#18995) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Felvetésed jogos! :DDD
Ők azt állítják hogy nem kezelik ezeket, no persze volt már példa, hogy de! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18997) lugosi válasza Polarstar (#18996) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez új! Derült már ki, hogy az apple-nél tárolják központilag az ujjlenyomatot? Ez érdekelne.

Szilos: semmi problémát nem okoz kiválasztani, hogy melyik a tiéd.

Egyébként szerintem a gyártók úgy vannak (egyesek csak lesznek) ezzel, hogy eleinte megy a szövegelés, hogy nem kell, nem jó, nem fontos, aztán szépen lassan átveszik (mint más újításokat is korábban). Tehát az én tippem az, hogy előbb-utóbb bekerül a bb-kbe is. Esetleg a BB kijön egy olyan változattal, ami kap valamilyen magas szintű certifikációt a biztonságra nézve, és akkor az lesz az irányvonal, hogy az apple és az andoidos gyártók képviselik ennek a konzumer, mindennapi változatát, a BB pedig a bizonyos tekintetben esetleg korlátozottabbat, de a biztonságra kihegyezettebbet? Nem tudom (pl egyszerre két azonosítás egyidejűleg, mondjuk ujjlenyomat és hang, vagy két egyidejű ujjlenyomat, ujjlenyomat és írisz, csak hogy ötleteket említsek).

Én mindenképpen azt látom, hogy a fejlődés ebbe az irányba megy, és egyáltalán nem lennék meglepve, ha a BB éppen azon dolgozna, hogy implementálja a technológiát.

(#18998) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Megrendelnénk az asszonynak a BIS-t a telenornál. Szerintetek az itt megfogalmazottak alapján a forgalmi díj micsoda? Akkor kezdik számolni, ha túllépte a 150 mbyte havi forgalmat, vagy alapból plusz költségként jelentkezik a 2100 HUF-on felül?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18999) jacint78 válasza Peti78 (#18998) üzenetére


jacint78
addikt

Benne van már a 150mbit és felette kell fizetni 5Ft/10KB, elég érthetően le van írva..

type your text here..

(#19000) Peti78 válasza jacint78 (#18999) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, valóban érthető. Azonban általános manapság, hogy a szerződés bizonyos (fontos) részletei nem ugyanúgy értelmezik a szerződő felek. Lsd. apróbetűs részek. Ezért tartottam fontosnak megkérdezni azokat, akik gyakorlatból tudják, hogy ők is ugyanúgy értelmezik-e mint én. :)
Köszönöm!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.