Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18701) ludla


ludla
őstag

Esetleg ha valakinek van Leap telója és sikerült neki a névjegyzékben képeket hozzá rendelni leírhatná hogyan kell, nem akar összejönni :(
Facebook képeket berakja de akkor meg az összes ismerős benne akit meg nem is akarok az is :W

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18702) SzimiPeti83


SzimiPeti83
csendes tag

Sziasztok!

4 éve BlackBerry tulaj vagyok: 2 évig 9780, azóta Z10! Most tervezem egy Z30 vásárlását újonnan?
Őszinte vélemények érdekelnének, érdemes e most újonnan BB10 telefont venni, kitart e még 2évet, lesz e támogatás ,frissítés?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#18703) Polarstar válasza SzimiPeti83 (#18702) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem lesz. Nem rossz a Z30! Addig várhatóan lesz rá szoftver.
Gyártás után négy évig volt támogatva a Bold is. Szederfronton más a lépték.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18704) kekkola válasza SzimiPeti83 (#18702) üzenetére


kekkola
senior tag

Egyelőre egy 10.3.3ról van szó, ami elsősorban foltozva lesz, semmi újdonság. Szvsz halott a platform. Ha ezzel a gondolattal együtt tudsz élni akkor vedd meg.

O+8T

(#18705) lugosi válasza SzimiPeti83 (#18702) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"érdemes e most újonnan BB10 telefont venni"

Szerintem nem. Amit kekkola írt, halott platform, csak ha ez neked elfogadható, akkor.,,

Úgy tűnik a priv frissítései viszont jönnek: [link]

A helyükben én is erre tenném inkább az erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

(#18706) kekkola válasza lugosi (#18705) üzenetére


kekkola
senior tag

Nem félsz, hogy le leszel váltva? A dühödt tömeg elsodor... :)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#18707) lugosi válasza kekkola (#18706) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha így lesz, így lesz. A dolgok változnak.
Egyébként te is nagyon jól tudod, eddig se voltam szemellenzős. Lehet érzelmileg túlfűtött dolgokról álmodozni, de a srác úgy kérdezte, hogy "őszintén".
Mindemellett bárkinek lehet véleménye. TG-ség ide vagy oda, az én véleményem is csak egy vélemény, másoké ugyanúgy.

(#18708) ludla


ludla
őstag

Egy észrevételem van a Partner kezelője teljesen használhatatlan :(
Hiába állítok benne vagy törlök partnereket az ég adta világon semmi nem történik :((((
Remélem tavasszal orvosolják a frissítésel.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18709) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Kb. fél év múlva esedékes a telefoncsere, és a Classic-ot néztem ki magamnak. Most 9900 van, ez a forma tetszik, és tudom, hogy a Classic nem egy hardvererős telefon. A kérdésem az, hogy vajon érdemes-e megvenni, azaz a terméktámogatás vajon megmaradhat-e még pár évig. 3-4 évben gondolkodom.

Egyébként a Classic-on BIS nélkül is megy a BBM?
Más: 9900 on hol lehet kikapcsolni azt a funkciót, ami adott időközönként lehalkítja a hangerőt zenehallgatás közben?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18710) lugosi válasza Peti78 (#18709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Alapvetően 4-5 hsz-szel lejjebb korábban pont ezt tárgyaltuk.
Megoszlanak a vélemények, szerintem ma már nem érdemes, mások szerint igen.
Én azt mondanám, nézelődj másik platformon sajnos. :((

(#18711) Peti78 válasza lugosi (#18710) üzenetére


Peti78
őstag

igazad van, nem olvastam vissza. A fene se gondolta, hogy éppen erről volt szó. :) A többi kérdésre van válasz? :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18712) lugosi válasza Peti78 (#18711) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos ez elég sokszor téma mostanában. :((

(#18713) Orgi


Orgi
őstag

Egy másik vélemény:

Én lassan két éve használom a z10-et és igazából nézegettem más telókat, de nem győzött meg egyik sem annyira, hogy rászánnék egy fillért is a váltásra. 1-2 nem gyári appot használok csak, semmi extrára nincsen szükségem (az az 1-2 androidos app meg gond nélkül megy snappal). Ha kicsit leesne még a Leap ára, én még be fogok ruházni egyre valszeg, de a Classicot is nézegettem. Ezzel az utolsó hivatalos szoftverrel nekem nincsen semmi újraindulásom vagy igazi problémám a szoftveres oldallal, a HUB-ot meg annyira megszoktam, hogy nagyon hiányozna... A családban több alsó-középkategóriás újabb Androidos telefon van, a hajam kihullik néha tőlük, szóval szerintem lassan egész emberi ára van pl a Leap-Classic párosnak, én még beneveznék egyre, elvileg még talán lehet 10.3.3 is, de szerintem mostani állapotában is teljesen használható minden.

(#18714) Peti78 válasza lugosi (#18710) üzenetére


Peti78
őstag

Tegnap egy kicsit sietve dobtam be a kérdéseket. A helyzet az, hogy a Classic annyira pofás telefon, hogy csak arra cserélném le a 9900-at. Tudom, hogy nem egy erőmű, de a benchmarkok sosem érdekeltek igazán. Ami nekem fontos, az 10-es OS-sel járó ingyen BBM, zenehallgatás, egy-két kép lövése, netezés, és buszos filmnézés. Ja, meg az, hogy rettentő bosszantó, hogy reggel 6.kor lehúzom a töltőről a telefont, és örülök, ha délutánig kihúzza, pedig ez idő szinte nem is használom, max 10-15 perc telefonálásra. Leginkább ez az ami miatt a csere esedékes. A Priv is jó kis készüléknek néz ki, de anynit nem adok egy telefonért. (presze, ha anyni pénzem lenne, mint ami nincs, másképp gondolnám) Pláne, hogy a menyasszonyom 9900-as BB-jét is le szeretnénk cserélni Classicra. Mondjuk érdekes árkülönbségek vannak Classic téren is.

A berryboltban 130 ezer, a partnerogsm-ben pedig 95 ezer. Lehet ilyen árkülönbséget csapda nélkül realizálni?

Almán, vagy egyéb tömegtelefonon nem is gondolkodok.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18715) Polarstar válasza Peti78 (#18714) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ne mérjünk össze egy 9900 Bold és egy Klasszik akksi időt. :DDD :DDD
Vedd meg és ennyi. :D :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18716) Peti78 válasza Polarstar (#18715) üzenetére


Peti78
őstag

És hol érdemes venni? Még mindig kérdés, hogy mi a jelentős árkülönbség oka. A legtöbb helyen a q20 100 alatt van, a berryboltban meg 130.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18717) Orgi válasza Peti78 (#18716) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem nem szimpi bolt, de barátnőm q5-jét Partnero GSM-nél vettem, nem volt gond vele... gondolom a garancia érvényesítése már nem lenne ilyen sima ügy, de nincsen tapasztalatom vele e téren.

(#18718) ludla


ludla
őstag

Van Magyar support a BB-nek?
A telefonkönyvem teljesn kuka, ezzel kapcsolatban kellene infó mit csináljak vele.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18719) lugosi válasza Peti78 (#18714) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor ebben a témában nem igazán van mozgástér, úgy látom, hogy két alternatíva van, nevezetesen, vagy maradsz 9900-on, vagy Classic. Bár a 9900 szerintem egy nagyon jó telcsi, de kezd már azért elég régi lenni (pl. webböngészés a mai weblapokkal, már ha működik, akkor is egy katasztrófa rajta). Úgyhogy ez nem egy "melyiket", hanem egy nagyon egyszerű "igen-nem" kérdés, szerintem a 9900-ról érdemes Classicra váltani.

(#18720) Polarstar válasza Peti78 (#18716) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem egy nagy gond, ha veszel egy használtat. Soknak van gari.
Azt veszed, amelyiket akarod. Nincs nagy különbség.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18721) Orgi válasza ludla (#18718) üzenetére


Orgi
őstag

Hol tárolod különben a névjegyeket? Nekem gmailba vannak szinkronizálva és rendben működik minden... esetleg nem próbálod ki, hogy oda rakod őket és utána leszinkronizálódnak a telódra? Szerintem összességében véve ez a legjobb módszer a névjegyek kezelésére, főleg telóváltáskor könnyíti meg az életet.

(#18722) ludla válasza Orgi (#18721) üzenetére


ludla
őstag

Tárolnám én ott de ebben a Leap-ben nincs ilyen lehetőség :(

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18723) Orgi válasza ludla (#18722) üzenetére


Orgi
őstag

Beállítások/Fiókoknál szerintem nincsen gmail fiók hozzáadva...?

(#18724) Peti78 válasza lugosi (#18719) üzenetére


Peti78
őstag

Valóban így van, ez a kérdés, azaz nem kérdés. :) Köszönöm

(#18720) hagel Igen, vehetnék használtat, 60 ezer körül már lehet kapni. A menyasszonyom ajándékba kapja, nem akarok neki használtat adni, ez érthető. Ráadásul fehéret nem is nagyon láttam.

Nekem meg annyira tetszik ez a telefon, (és magamat is szeretem), hogy jó lenne egy olyat a kezemben tartani, amit nem fogdosott össze senki, nem ettek felette, nem okádtak mellé/rá, stb . :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18725) Peti78


Peti78
őstag

Viszont az egyik nagyon fontos kérdésem, még megválaszolatlan, Mi indokolja, hogy a berryboltban 130, a partnerogsmben pedig 95 ezer a Classic? Mit adnak a berryboltban, amit a másikban nem? Úgyértem minőségbeli, garancális különbségek, stb?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18726) ludla válasza Orgi (#18723) üzenetére


ludla
őstag

De van Gmail fiókom beállítva, azért nem értem miért nem jelenik meg itt :((

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18727) ludla


ludla
őstag

Meg van a hiba, csak az email fiók volt hozzá rendelve, újra felettem a gmailt és most már van partner és naptár szinkronizálás is :)
Köszi az infót!

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18728) l.sebestyen válasza Peti78 (#18725) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Mondjuk az olcsóság egyik hátránya, hogy mondjuk stl100-4 es classicot kapsz ami amerikai verzió, én is így jártam, az más kérdés, hogy kedden vissza vittem, es úgy néz ki cserélik magyar verzióra , de először elküldtek szervizbe, es ha az is azt mondja, hogy nem támogatja hogy nem tudja a 4G t akkor csere (ez pont a Partnero)

(#18729) Peti78 válasza l.sebestyen (#18728) üzenetére


Peti78
őstag

Na látod, ilyenekre vagyok kíváncsi. Debrecenből a f*szom se szeretne felcaplatni Budapestre, vagy postázgatni és asztalt borogatni. :Y

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18730) kenguru99 válasza Peti78 (#18725) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Az a különbség, hogy a sufni gsm bolt nem fizet áfát, mert kihasználja azt, hogy a jogszabály szerint a használt telefonokra nem kell forgalmi adót fizetni. Így ha ott vásárolsz akkor egy adásvételi szerződést fogsz kapni, számát nem. A telefon persze nem használt (jó esetben) de ezt a kiskaput kihasználva a bolt kikerüli az áfafizetést.

Én Q10-est akartam venni tőlük de csak arab billentyűzetest tudnak adni. Persze a hirdetésükbe ezt "elfelejtették" beírni.

[ Szerkesztve ]

(#18731) icezozo válasza l.sebestyen (#18728) üzenetére


icezozo
addikt

ellenben van benne vezeteknelkuli toltes funkcio :)

http://qwankido.hu/

(#18732) kekkola válasza Peti78 (#18725) üzenetére


kekkola
senior tag

Berrybolt:
- 27% áfa
- 2 év gyári hivatalos garancia

Partnero:
- 0% áfa (használt 0 perces)
- 1 év sufni garancia

Mobilkereskedés, b-tel: 27% áfa, jó ár

O+8T

(#18733) Peti78 válasza kekkola (#18732) üzenetére


Peti78
őstag

Ezt nem értemMobilkereskedés, b-tel: 27% áfa, jó ár

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18734) Renwick válasza kekkola (#18732) üzenetére


Renwick
őstag

Plusz a BerryBolt olyan importőrtől vásárol, amelyik kifizeti a telefon után az -- amúgy minden import után kötelező -- Artisjus jogdíjat is, ami egy Classic esetében olyan nettó 4000 HUF, Passportnál, PRIV-nél meg kb. 6-7 ezer. ;)

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18735) l.sebestyen válasza icezozo (#18731) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

Szerintem a 2g térerőm is ezért lehetett instabil, a 4g hiánya nélkül tudnék élni, de elég sokszor megszakadt a vonal telefonálás közben

(#18736) icezozo válasza l.sebestyen (#18735) üzenetére


icezozo
addikt

igen.ilyen formaban hasznalhatatlan

http://qwankido.hu/

(#18737) kekkola válasza Peti78 (#18733) üzenetére


kekkola
senior tag

Ezek kereskedések. Nézd meg a honlapjukat.

O+8T

(#18738) eventus válasza Renwick (#18734) üzenetére


eventus
veterán

Artisjus - :W

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18739) Polarstar válasza eventus (#18738) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A nagy rablók...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18740) lugosi válasza Polarstar (#18739) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem egy ilyen árú telefonnál 4-5-7 ezer Ft nem olyan halálos azért. Nem azt mondom, hogy de jó kifizetni, de nem attól van ez az árkülönbség szerintem.

(#18741) Peti78 válasza lugosi (#18740) üzenetére


Peti78
őstag

De még ha ezt belekalkuláljuk, a mobilkereskedésnél 101 ezer , a bb boltban meg 129. Áfát elvileg mindkettő fizet. Ha a 7 ezret (artisjus) levonjuk, az 101 és a 122 között még mindig nagy a különbség. ROhadt nagy. Mi ennek az oka? Vagy csak anyni, hogy aki a BB boltban akar venni, az fizesse meg, hogy onnan vette?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18742) kekkola válasza Peti78 (#18741) üzenetére


kekkola
senior tag

Gyári gari vs. Bolti gari

O+8T

(#18743) Peti78 válasza kekkola (#18742) üzenetére


Peti78
őstag

Jó, és ebben az esetben gyakorlatban mi a különbség a kettő között?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18744) Praetorianus válasza Peti78 (#18743) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

A gyári gari indokolt esetben vadiúj készüléket jelent, a boltgari meg azt, hogy egy hozzánemértő szaki kontár módon nekiesik egy csavarhúzóval. Nekem megérte a biztonság a kis felárat. Ha neked nem, akkor bátran vedd meg boltgarival. De azért azt ne felejtsd el, hogy bármilyen sufniboltban veszed is, a kedves szerelő nem fog érteni a BB-hez.

(#18745) Peti78 válasza Praetorianus (#18744) üzenetére


Peti78
őstag

igen, ezt sajnos megtapasztaltam, amikor a 9900-ban mikrofont kellett cserélni, Itt debrecenben, legalább 10 "szervízzel" beszéltem az ügyben. Ebből kb 6-7 azt mondta, inkább nem vállalják, 2 nem vállalt garanciát arra, hogy múködőképes lesz. 1 vállalta volna el. Na ekkor mondtam, hogy inkább felküldöm a bb szervízbe. Azóta is tökéletes. Igen, ezt meg kell rágni.Ha nem hibás a készülék, akkor nincs para. Az akkor kezdődik, amikor gond van. Abszolút hajlok a feláras megoldásra, de olyan jó lenne megspórolni azt a majd' 30 ezret készülékenként. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18746) lugosi válasza Peti78 (#18743) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem is a gari a különbség. A gyári garival nyilván előre kifizeted, hogy x %-ban meghibásodik valami a telefonokban, és a gyártó ezt bekalkulálja az árba.

De itt jön a boltigaris megoldással az én gondom. Hogy lehet az, hogy ha a gyártó a garit belekalkulálta az árba, akkor valaki úgy vegyen telefont (és adja el nagykereskedőnek, aki eladja a sufnigsm-nek), hogy ez az árba beépített gari végül nincs benne az árban? Feltételezve azt, hogy a gyár azonos áron adja el a készülékeket. Szóval nem álnaívság, de ez nekem valahogy nem jön össze. Mivel feltételezem azt, hogy mindenki a gyártótól veszi végső soron (hiszen egy gyártó gyártja), akkor mitől lehet 30% különbség? Nincs benne a hazai importőr, ez ekkora árrést jelentene? Szerintem nem.

(#18747) agyarka válasza lugosi (#18746) üzenetére


agyarka
aktív tag

Nagyon régen (talán HDD vel) jártam úgy, hogy a kereskedő önkényesen rövidítette a garit. A magyar importőr elhajtott ezért a gyártóhoz fordultam. A végén azért cserélték, de nagyon macerás volt.

(#18748) ludla


ludla
őstag

Sziasztok!
Még egy gondom lenne a telefonkönyvel a Helyi partnereket hogyan lehet törölni? Mert bárkire nyomok törlést semmi nem történik. A fiókkezelésnél ki kapcsoltam mindent hátha az a gond de nem. Egyszerre lehet törölni az összes névjegyet?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#18749) Renwick válasza lugosi (#18746) üzenetére


Renwick
őstag

A gyári jótállás és a beszerzési forrás a BlackBerrynél kéz a kézben jár.
Jelenleg háromféleképpen kerülhetnek be az országba telefonok a kereskedőkhöz:

-Van az, amikor a leleményes magyar vállalkozó kiutazik Ausztriába vagy Németországba, és vesz a saját cégének a helyi Media Marktben néhány telefont, ami után visszaigényli a helyi áfát, majd adott esetben itthon eladja használtként a kis boltjában, mert miért ne tehetné meg. Egy ilyen kis túrával egész jó pénzeket lehet keresni, bár azért aki igazán nagyban akar motorozni, annak ez nyilván nem pálya. Ha a telefon elromlik, akkor vállalkozónknak (vagy akinek eladta a mobilt) elvileg ugyanoda kell visszavinnie, ahol vette, ha hivatalos úton akarja érvényesíteni a jótállást.

-A másik közkedvelt módszer a külföldi mobilszolgáltatóktól kilopott telefonok értékesítésére szakosodott értékesítési hálózatok szolgálatainak igénybe vétele. Bár technikailag itt nem történik lopás, a trükk mindig ugyanaz: hamis okmányokkal megveszik egy angol, német, netán ázsiai szolgáltatótól hűségidőre a telefont fillérekért, majd az első havi díj befizetése előtt a telefonnal együtt felszívódnak. Erre annyira komoly iparág fejlődött az évek során, hogy képes Magyarországon több tucat "vállalkozást" fenntartani. A jótállás, mint olyan, ezeknél a cégeknél gyakorlatilag nem létezik, mivel a telefon hivatalosan nem is kerülhetett a tulajdonukba.

-Végül van a hivatalos importőrön keresztüli beszerzés, ebből egy van Magyarországon, és egy Szlovákiában (mindkettő ugyanannak az amerikai disztribútornak a leányvállalata), árkülönbség gyakorlatilag nincs a kettő között. Ezek a disztrik a BlackBerry által a helyi piacra megszabott árak alapján dolgoznak, többnyire 1-5%-os árrés mellett. Anélkül, hogy konkrét árakról beszélnék, az biztos, hogy ezen árak alapján egy Classic esetében sehogy sem jön ki a bruttó 100 ezres matek, max valamilyen áfatrükkel.
A jótállás érvényesítése során valamelyest megnyugtató lehet az ügyfél számára, hogy a kereskedő mögött ott a világ legnagyobb BlackBerry-disztribútora, aki közvetlen partnere a BlackBerrynek, e pedig szavatolja, hogy a vevő nem marad hoppon meghibásodás esetén. Más kérdés, hogy az RMA-folyamat átfutási ideje több hét, de az már a kereskedőn múlik, hogy tudja-e ezért kompenzálni bármivel a vevőt (például ad-e cserekészüléket).

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18750) kekkola válasza Renwick (#18749) üzenetére


kekkola
senior tag

A berryboltban van csere készülék?

O+8T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.