Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) ferke72 válasza hartyi (#17300) üzenetére


ferke72
aktív tag

nincs más hátra írj a cb fórumra hátha kitalálnak neked valamit a fejlesztők ;] nekem bármilyen kicsi a q5 nem mondom hogy élvezhető minden szempontból epub téren viszont ha világos háttérrel ha sötéttel olvasom akkor is lecsapja a villanyt billentyűzeten :P
ui: androidos ebook reader.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#17302) lovace válasza hartyi (#17300) üzenetére


lovace
aktív tag

Nem akarom szétoffolni e-olvasókkal ezt a fórumot, de ha esély van rá, hogy valakit rávegyek a vásárlásra felcsillan a szemem! Természetesen hiába erősködöm, ha te nem akarsz nyilvánvalóan nem is fogsz vásárolni, de azért had írjak le két dolgot! :)
Az egyik, hogy tényleg nem kényelmes két készüléket magunknál tartani, de nem is olyan nagyok azért ezek az olvasók. Az enyém - Amazon Kindle 5 - pl. 165.75 mm x 114.5 mm x 8.7 mm, a BB Passport pedig 128 mm x 90,3 mm x 9,3 mm.
A másik pedig, hogy az Amazon készített olvasó programot mindenféle-fajta platformra, így ha van wifi kapcsolatod (vagy 3g) az olvasódon ott folytathatod rajta az olvasást, ahol a telefonon abbahagytad, nem kell keresgélni! :)

(#17303) Phülöp válasza hartyi (#17300) üzenetére


Phülöp
addikt

Kényelmes a könyvolvasó is, mintha egy nagyjából 100 oldalas regény lenne a kezedben. Keresgélni nem kell, ott folytatod, ahol abbahagytad. Ha közben váltasz másik könyvre, akkor is.
Én 3 havonta tolok rá könyveket, mostanra 296db van a "Done" mappában. Meg legalább ugyanennyi vár még rám.
Elég 3hetente csöcsre dugni.
Tudom, nem ez a topik témája, de meggyőződésem, hogy aki sokat olvas, annak nagyon nagy érték egy ilyen kütyü, nem tablet meg telefon... kérj egyet kölcsön pár napra, akár csak egy könyv erejéig, és meglátod.
Ráadásul nem nagy tétel, az enyém is csak vmi 16e Ft volt (akkori aktuális Kindle). Ennek többszörösét költjük mobiltelefonra ebben a topikban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17304) enwazze


enwazze
tag

Q5-re főzött(?) OS-t telepítenék.Egy dolgot vennék ki, mégpedig a telepítés utáni tutorialt, amiben a lentről fel és fentről le csúsztatásos gesztusvezérlést tanítja meg nekünk a teleonról. (korábbi hozzászólásaimban olvasható, hogy miért is van erre szükségem)
Ehhez szeretnék segítséget kérni. Jelenleg egy Sachesi nevű programmal próbálkozom, amit itt ajánlottak.

SONY

(#17305) Polarstar válasza enwazze (#17304) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nyomsz egy továbbot, majd a végén kilépsz és letörlöd a gépről a bemutatót. Nem fog hisztizni, nem létfontosságú elem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17306) boxfan válasza Polarstar (#17305) üzenetére


boxfan
tag

max 1-2 nap.... :DD

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#17307) enwazze válasza Polarstar (#17305) üzenetére


enwazze
tag

Hol nyomok mit? És honnan kell törölni? Mert ilyen opciót nem nagyon találtam, de ha hazaértem még megnézem.

SONY

(#17308) ferke72 válasza enwazze (#17307) üzenetére


ferke72
aktív tag

Ismertetők ikonra rátapicskolsz míg ki nem dobja törlést és letörlöd :D

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#17309) Polarstar válasza ferke72 (#17308) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Köszönöm, pontosan! :R :R

(Mellesleg igen jóféle ez a ismertető, mert random elkezdi magától is az ismétlést. :D )

Még nem vagyok elég mobil. A Mobil holo-kivetítőket még nem szállította le a posta nekem. :D

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17310) enwazze


enwazze
tag

Nem nagyon tudok tovább jutni a tutorialon, így még csak törölni sem lehet ;)

SONY

(#17311) lovace válasza enwazze (#17310) üzenetére


lovace
aktív tag

Sachesiből nem sikerült kiszedni? Én nem használom, szóval nem tudom, hogy kell, csak kérdem.
Amúgy nem garanciás már a készülék? Mert 5 napja írtad először a hibát, két hét alatt meg is oldotta volna szerintem egy szerviz.

(#17312) enwazze válasza lovace (#17311) üzenetére


enwazze
tag

nem garanciális és a múlt héten írtam :) a szervíz meg jah, gondolom megoldotta volna, de nem bízom rájuk 15ezer ftért.

SONY

(#17313) hartyi válasza lovace (#17302) üzenetére


hartyi
tag

Na erre nekem is felcsillant a szemem: "A másik pedig, hogy az Amazon készített olvasó programot mindenféle-fajta platformra, így ha van wifi kapcsolatod (vagy 3g) az olvasódon ott folytathatod rajta az olvasást, ahol a telefonon abbahagytad, nem kell keresgélni!"

Igazából ez (volt) az egyik nagy érvem a könyvolvasó ellen. Utazáshoz nem nagyon alternatíva a reader, mert ha lehet táskát sem hordok magamnál, a telefonban pedig pont az a jó, hogy mindig nálam van és ha van 5 percem, akkor is elő tudom kapni, hogy haladjak a könyvvel.

Nem vagyok e-könyv olvasó ellenes, tényleg havonta rászánok egy 5-10 percet, hogy megnézzem milyenek vannak a piacon, de eddig valahogy mindig sikeresen lebeszéltem magam róla. Egyszer majd biztos nem sikerül. "Sajnos" már vagy 10 éve olvasok könyvet kisméretű kijelzőkön, kb amióta eldöntöttem, hogy nem használok külön pda-t, meg telefont, szeretnék minden kütyüt kiváltani egy valamivel. Azóta több száz könyvet olvastam ki telefonon, megszoktam és egyelőre még a szemem is bírja. :)

Az első készülék, amin tömegesen olvastam könyveket ez volt.

Gondolhatjátok :)

(#17314) hartyi válasza ferke72 (#17301) üzenetére


hartyi
tag

Ezt nem pont értem: "epub téren viszont ha világos háttérrel ha sötéttel olvasom akkor is lecsapja a villanyt billentyűzeten". Arra gondolsz, hogy nem night módban olvasol és akkor kevésbé zavaró a billentyűzet világítás?

(#17315) hartyi válasza Phülöp (#17303) üzenetére


hartyi
tag

Komoly érvek vannak a dedikált olvasó mellett, de azért a Passport tárhelyén (+16 GB memóriakártya) is elfér pár könyv :) Tölteni amúgy is minden nap töltöm, szóval...

(#17316) enwazze


enwazze
tag

Esetleg, ha találnék valakit aki csinál nekem egy backupot a tutorial nélkül, akkor azt fel lehetne tenni a telómra és működne számomra megfelelően?
(egy kis emlékeztető: az a hibajelenség, hogy a kijelző feletti érintő felület behalt, így nem tudok a frissen telepített rendszer tutoriálján túllépni, a fentről lefelé tapicskolós gesztusvezérlés miatt...BB Q5)

SONY

(#17317) ferke72 válasza hartyi (#17314) üzenetére


ferke72
aktív tag

nem így értem.. nálam ez a progi automatán kikapcsolja a billentyűzet világítását ;)

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#17318) kutga válasza enwazze (#17316) üzenetére


kutga
nagyúr

Honnan van az a telefon?

Let the Zone take me if I am.

(#17319) lovace válasza hartyi (#17313) üzenetére


lovace
aktív tag

Szóval Te fokozottan vallod azt az elvet, hogy a körülmények teljesen lényegtelenek, az olvasás élménye számít, amiben egyébként van igazság!

És hogy ne a levegőbe beszéljek:
Kindle for BlackBerry 10

"...Sync Your eBooks—The Kindle app lets you read the same book across devices and automatically syncs where you left off so you can start reading on one device and pick up where you left off on another device. The app syncs your furthest page read, bookmarks, notes, and highlights between Android, PC, Mac, iPad, iPhone, iPod touch, BlackBerry, Windows Phone 7/8, Kindle Cloud Reader, and any of our Kindle devices using our Whispersync technology...."

(#17320) enwazze válasza kutga (#17318) üzenetére


enwazze
tag

innen ph ról :D

SONY

(#17321) ferke72 válasza enwazze (#17320) üzenetére


ferke72
aktív tag

Nekem lentről nem igazán érzékelt kezdő beállításoknál. Skip és utána ha mindíg ordít letörlöd az ismertetőket. Más telefon is eljátszotta már ezt velem, z3 is pl. Szoftveresen nehezen léphető át viszont utána érdekes módon napi használatban fentről és lentről is hiba nélkül fut :K

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#17322) enwazze válasza ferke72 (#17321) üzenetére


enwazze
tag

Ha lenne olyan opció, hogy skip, nyilván nem írtam volna ide :)

SONY

(#17323) hartyi válasza ferke72 (#17317) üzenetére


hartyi
tag

Mit használsz? Ha az tudja ezt a funkciót, akkor boldogság van.

(#17324) consono válasza lovace (#17319) üzenetére


consono
nagyúr

Ez az ott folytatom dolog nem csak az Amazonról vásárolt könyvekkel működik? Mintha azt olvastam volna annó... Én mondjuk Nookos vagyok, bele lehet(ne) hegeszteni abba is a syncet megfelelő droidos olvasóprogival, de mióta megvan már nem olvasok máson :N

"In God we trust. All others must bring data"

(#17325) enwazze


enwazze
tag

Végül nem tudtam kiszedni az OS-ből amit szerettem volna, de orvosoltam másképp a problémát.

Most új probléma jelentkezett. Leszedtem a legújabb autoloadert(10.3.1), feltelepítettem, nagyon csilli villi. Viszont szoftverfrissítést ajánl fel, majd kiírja, hogy szüksége lenne még 400megabájtra és töröljek valamit. Ezzel csak annyi a gond, hogy szűz OS-ről van szó és van 3,8 giga szabad. Ilyenkor mi a teendő?

Hogy mindig van valami gond, fenomenális :W De egyszer mindenbe bele kell tanulni, rég volt BB-m.

SONY

(#17326) bigsee válasza enwazze (#17325) üzenetére


bigsee
addikt

Erről Q5 topikban oldalakat írtak, mintha valami megoldás is lenne, mármint a tárhely problémára.

Egyébként ott valami nem kerek annál a telónál...! :(

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17327) enwazze válasza bigsee (#17326) üzenetére


enwazze
tag

Van ami nem kerek ennél, speciel a digitizer probléma, de megoldottam úgy hogy egy bizonyos ponton izomból nyomom, majd lehúzom az ujjamat. Pár telepítést még kibír szerintem, 3 hét múlva meg itt a csere alkatrész, szóval az is mind1 :D

Viszont minden funkciója tökéletesen működik. Még ráerőszakolnék egy vibert és én meg is vagyok vele szerintem. Amúgy az sem zavar igazán, hogy 400 megát hiányol, csak nem értem hogy miért...

[ Szerkesztve ]

SONY

(#17328) sasa134 válasza enwazze (#17325) üzenetére


sasa134
addikt

Dugd Pc-re és BlackBerry linkkel frissítsd madzagról.

Avanti Roma

(#17329) lovace válasza consono (#17324) üzenetére


lovace
aktív tag

Na erről viszont fogalmam sincs, mivel - ahogy írtam is - hírportálokon kívül én sem olvasok telefonon. Könyvet csak papír alapon vagy a Kindle-n! :)

(#17330) hartyi válasza bigsee (#17326) üzenetére


hartyi
tag

sasa-nál a pont, én is csak így tudtam frissíteni a saját Q5-ömet.

(#17331) enwazze


enwazze
tag

Frissítettem BB Linkkel. A Link szerint a frissítés sikeresen megtörtént, a telefon azért felajánlja, hogy frissítsem mert van új, viszont már 1,2 gigát kér, hogy szabadítsak fel neki :D Szerintem ezzel a résszel inkább nem foglalkozom, mert csak bug.(?)

SONY

(#17332) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Erről az ODS Data Space-ről valaki tud mondani valami érdemlegeset?
Olyan befejezetlen az egész! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17333) soldi3r


soldi3r
veterán

Valakinek Passport? :)

A Playbook mennyire alkalmas filmnezesre?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#17334) sz.balazs.95 válasza soldi3r (#17333) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

bocsi, ez nekem túl olcsó. :o 1.500 alá nem megyek. :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17335) Phülöp válasza soldi3r (#17333) üzenetére


Phülöp
addikt

Srtmovieplayer használatával teljesen jó rajta filmet nézni.
Dual audio viszont nem megy rajta.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17336) soldi3r válasza Phülöp (#17335) üzenetére


soldi3r
veterán

Valtani nem tud a 2 sav kozott, vagy egyaltalan nincs hang?

E30 (oo=[][]=oo)

(#17337) Phülöp válasza soldi3r (#17336) üzenetére


Phülöp
addikt

Emlékeim szerint csak az alapértelmezett hangsáv szól. De most elbizonytalanodtam, régen néztem filmet PlayBook-on.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17338) l.sebestyen válasza enwazze (#17331) üzenetére


l.sebestyen
senior tag

nyomj egy wipe -ot, és próbáld meg úgy frissíteni

(#17339) ferke72 válasza l.sebestyen (#17338) üzenetére


ferke72
aktív tag

Alapból le kell wipe-ni, ha bug marad rajta nem szabad mentést visszatenni rá. Legutóbb én is úgy kezdtem el belakni frissítés után wipe és mehetnek vissza rá programok :)

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#17340) enwazze


enwazze
tag

Wipe :) Majd akkor karácsony hétfő után nekifutok még egyszer így is :R

SONY

(#17341) sz.balazs.95 válasza enwazze (#17340) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az 2017-ben lesz! :Y
Olyan sokat akarsz vele várni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#17342) Polarstar válasza sz.balazs.95 (#17341) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Biztos sokat kell törölnie... :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17343) enwazze


enwazze
tag

fél lábon simán ;) :DD

SONY

(#17344) soldi3r


soldi3r
veterán

Hasznalt keszulek eseten (Z30) kell valamire figyelni, mint a regi rendszernel a BIS/BES-re?

E30 (oo=[][]=oo)

(#17345) kutga válasza soldi3r (#17344) üzenetére


kutga
nagyúr

Gondolom csak abban az esetben, ha a későbbiekben regisztrálni kívánod. Alapból OS10-hez nem kell BIS/BES.

Let the Zone take me if I am.

(#17346) soldi3r válasza kutga (#17345) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor ezeket mar nem is kell regisztralni egyaltalan? A 9900-at nekem pl itt kellett.

E30 (oo=[][]=oo)

(#17347) kutga válasza soldi3r (#17346) üzenetére


kutga
nagyúr

Csak ha BIS/BES-t tervezel hozzá később. Akkor természetesen ugyanígy regelni kell. De enélkül is megy sima mobilnettel.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#17348) Polarstar válasza soldi3r (#17346) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az a OS7 mobilokig kellett.
A BB10 regisztrációt nem ott teszed meg. (mellesleg ott írja is, hogy ez nem a BB10-hez van)
A szolgáltató bekapcsol, BlackBerry ID bekapcs a mobilon keresztül és a mobil rendszer APN a blackberry.net lesz más helyett.
De vodkánál nem kell BIS.
Hacsak a csomagod nem teszi lehetővé a BIS használatát.
Ahogy látom ez nem hazai pálya. Így lehet, hogy neked ott van olyan (amúgy igen jó értékű) szolgáltatás. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17349) soldi3r válasza Polarstar (#17348) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom, akkor elmegyek, talan veszek egy Z30-at. :) Nem lesz rajta mobilnet sem, az marad a 9900-on. Telefonalas, WiFi, GPS, film egyelore.

E30 (oo=[][]=oo)

(#17350) sz.balazs.95 válasza soldi3r (#17349) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pedig én a mobilnetet pont fordítva csinálnám. :)

A 9900-ba minek mobilnet, mi olyat tud, amit a Z30 nem?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.