Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18751) Renwick válasza kekkola (#18750) üzenetére


Renwick
őstag

Akad. :)
Hozzáteszem nem mindig típusazonos, de legalább BB10-es BlackBerry mind.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18752) lugosi válasza Renwick (#18749) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mondjuk ha már ennyi pénzt kiad valaki, akkor csak az utolsó variáció játszik szerintem.

Egyébként volt olyan pletyka, hogy itthon egy időben kifejezetten észrevehető mennyiségben volt forgalomban állítólag magából a gyárból kilopott telefon. Ha hinni lehet az internetes pletykáknak, ezek voltak azok a készülékek, amiken nem volt matrica az akksi alatt. Ez akkoriban lehetett, amikor még itthon gyártottak BB-ket.

(#18753) Peti78 válasza lugosi (#18752) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, és azokat állítólag nem is lehetett BIS/BES-re regisztrálni, mert alkatrészenként hozták ki őket, és nem mentek végig a hivatalos folyamaton.

Egyébként épp most olvastam, hogy nagy valószínűséggel jön még hibrid model a közeljövőben, lehet abban megtalálom ami ttetszik (a Classicon kívül). Mondjuk egy új Classic mai hardverrel jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18754) lugosi válasza Peti78 (#18753) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen azt kifelejtettem, én is úgy tudom hogy azok nem regisztrálhatók BIS-en.

A hibrid modell alatt mit értesz? Többször olvastam már ezt a kifejezést a fórumon, de nem értem pontosan hogy mit takar.

(#18755) Renwick válasza lugosi (#18752) üzenetére


Renwick
őstag

Így van, volt ilyen, bár lopkodni most is szoktak még, zömében gyári refurb darabokat, ezekből lesznek általában a doboz nélküli, vagy "whitebox" portékák az üzletekben. :)
Amúgy IMEI-t soha nem árt nézni, ami nem 35-tel kezdődik, alapból gyanús. Plusz a dobozok oldalán ott szokott lenni a célpiacot azonosító felirat, a régióban eladott telefonokon "Regional EU QWERTY" felirat a valid.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18756) Peti78 válasza lugosi (#18754) üzenetére


Peti78
őstag

itt bővebben :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18757) lugosi válasza Peti78 (#18756) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, full touch és billentyű, nem esett le hogy ezt értik hibrid alatt. Mindig arra asszociáltam, hogy régen voltak azok a pletykák, hogy HR esetén választható lesz az android és az OS10 az új telóknál, azt hittem hogy valami ilyen hibridről van szó.

(#18758) Polarstar válasza Peti78 (#18756) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Priv kelendő. A privát szféra divatos lett.
Szerintem a BB10-et sem hagyják fel, mert lehetnek olyan folyamatok, ami miatt tartalékból fel kell támasztani. A droid népszerűsége adhat okot meglepetésekre.
Nem fog a Blackberry leállni a mobil gyártatással.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18759) Praetorianus válasza Polarstar (#18758) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Te már megint előhúztad a jósgömböt?
Ugyan miért ne dobnák a BB10-et, ha a droid bejön? Végülis az azt jelentené, hogy a magánszektorból többet profitálnak, mint korábban a céges és kormányzati szektorból. És ha nekem választanom kéne a cég helyében, akkor valószínűleg annak a szektornak intenék be, ami korábban "cserbenhagyott". A korábbi, BB rendszert használók nagy része elszivárgott, átnyergelt másra. Szomorú, de nem fognak egy félmaréknyi fan miatt fenntartani és pofozgatni egy olyan rendszert, ami mögül már a fejlesztők nagy része is kihátrált...

(#18760) Polarstar válasza Praetorianus (#18759) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lehetnek továbbra is olyan események, amik miatt jelenleg takarékban van a BB10.
Ebben nem csak a fogyasztói piac felé közeledést értem.
Ha a biztonsági kockázatokat le tudják jól kezelni, akkor ...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18761) Renwick válasza Polarstar (#18760) üzenetére


Renwick
őstag

Szerintem nagyjából az lesz a forgatókönyv, hogy mihelyst a módosított, BlackBerry-féle droid megszerzi a szükséges FIPS certifikációkat, végleg annyi lesz a BB10-nek. Addig a kormányzati ügyfélkör vehet BB10-es telefont, meg a diehard fanok, ha akarnak (és tudnak). Valójában menedzselt környezetben már most is közel pariban van biztonsági szintben a két platform, a ráfordított fejlesztési költség/megtérülés arány viszont a BB10 esetében aránytalanul magas.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18762) Ijk válasza Renwick (#18761) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem az android alap megjelenésében sem tetszik, giccsparádé az egész. Persze nyilván lehet egy letisztult formára is alakítani.
Másik hogy ez egy mutimédiára kihegyezett rendszer, magas erőforrásigénnyel és az akksit is sokkal jobban zabálja. Nekem alapvető funkciók kellenek, mint a böngésző, szótár, navigáció, zenelejátszó, kamera a telefonos funkciók mellett, és ehhez tökéletesen megfelelt a symbian és most a BB10 is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18763) lugosi válasza Polarstar (#18760) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Lehetnek továbbra is olyan események, amik miatt jelenleg takarékban van a BB10."

Hát szerintem ez az 'esemény' a piaci kudarc. Már ha az esemény. Nem érzek mögötte semmi mélyebb okot.

(#18764) Polarstar válasza Ijk (#18762) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azért kiváncsi lennék mondjuk a Snapi 801-en hogy hasítana a symbi. :D

Sajnos egyet kell értenem, a droid felülete randa!

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18765) válasza Praetorianus (#18759) üzenetére



őstag

A droid felhasználóknak fontosabb a biztonságnál a rootlhatosag. Ezzel nem tudom hogy áll a Priv. BB10-et meg nem adhatják fel, a BES előfizetők miatt.
Szerintem a kis kínai csak fenyegetőzik. Mondta hogy ha nem lesz meg az 5 millió eladott Priv abba hagyják, következő héten meg a jövő évi modelleket szellőztették. Ha így állnak hozzá, miért nem adták el amikor volt rá vevő. Össze vissza beszél.

[ Szerkesztve ]

(#18766) lugosi válasza (#18765) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ma már az iphone, az android és a wp telefonok is beilleszthetők a BES rendszerbe, így ez nem olyan faktor, ami miatt mindenképpen maradnia kell az os10-es telefonoknak.

[ Szerkesztve ]

(#18767) válasza lugosi (#18766) üzenetére



őstag

Persze, de Kanadában, US. azért elég nagy BlackBerry populáció van még és a megmaradt bis bes előfizetőkkel nem tudnak mit kezdeni. Ráadásul én úgy értelmezem - mikor azt mondják, hogy - feladják a HW, és szoftverre gyúrnak, hogy multiplatfommá teszik a bist best, plusz szolgáltatásokat fejlesztenek rá, és biztonsági frissítéseket adnak ki os10-re. De igazából mindig változtatnak az üzleti modelljükön, úgy hogy senki nem mondja meg ma, hogy mit hoz a jövő. Minden hír csak találgatás. És amíg nem stabilizálják magukat addig nem tudják érdemben növelni az ügyfélkörüket. Ez a baj már évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#18768) lugosi válasza (#18767) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"bis bes előfizetőkkel nem tudnak mit kezdeni. Ráadásul én úgy értelmezem - mikor azt mondják, hogy - feladják a HW, és szoftverre gyúrnak, hogy multiplatfommá teszik a bist best"

Tehát azt mondtam az előző hsz-ben, hogy már multiplatform.

(#18769) szilos válasza lugosi (#18766) üzenetére


szilos
csendes tag

Azért mielőtt átvágnánk veszett nagy multiplatformozásba, jó ha tisztázzuk, hogy NATO approval-al egyetlen oprendszer rendelkezik: a BB10. A többi okoskodás...

(#18770) Galahed válasza szilos (#18769) üzenetére


Galahed
senior tag

Pontosítsunk: mobil op. rendszer esetén. Amit nagyjából megsüthetünk, mivel ott továbbra sem lehet használni olyan készüléket ami kép és hangrögzitésre alkalmas...Olyan készülék tudtommal meg nincs OS10 op rendszerrel.

(#18771) lugosi válasza szilos (#18769) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem értem, hogy érted, hogy mielőtt átvágnánk nagy multiplatformozásba. A bes multiplatform? Igen, a gyártó szerint is.

Erről volt szó, nem pedig a mindannyiunk számára totálisan érdektelen nato approval-ról. Nem is igazán értem, hogy hogy jön ez ahhoz, hogy multiplatform-e a megoldásuk.

(#18772) szilos válasza Galahed (#18770) üzenetére


szilos
csendes tag

Lehet használni, hidd el biztosan tudom :))))

(#18773) szilos válasza lugosi (#18771) üzenetére


szilos
csendes tag

A BB10 jövője nem BES függő. Jelenleg a BB-nek olyan ügyfelei vannak,hogy nem dobhatja ki a rendszert az ablakon,illetve ha mégis megtenné,azután nem azon kellene gondolkodnia melyik androidos telefon lesz a következő...A komplett német kormányzat áttért BB10-re, na most én nem szívesen szólnék nekik,hogy BlackBerry 10 roló...Ezek után ki venne BES megoldásokat?

(#18774) lugosi válasza szilos (#18773) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a BB10 jövője sokkal bizonytalanabb, mint hogy mi itt erről bármit is ki tudjunk jelenteni, hogy mitől függ vagy nem függ.
Én úgy gondolom, hogy nem túl hosszú távon a konzumer piacról való eltűnéssel kell az esetében számolni.

(#18775) Galahed válasza szilos (#18772) üzenetére


Galahed
senior tag

Akkor csak olyan helyen ami mehet a levesbe... Nahát... én is biztosan tudom. :)
Amúgy csak restriction szintig kapta meg, azt is még 2013 nyár végén.
Azon még az internetnet is fut... (vagy folytatjuk magánba mert innentől ugye nem publikus)

[ Szerkesztve ]

(#18776) válasza Galahed (#18775) üzenetére



őstag

Mindenesetre kompromitálodni már nem fog, olyan kicsi a populációja. :D

Amúgy konzum szintén még mehet a levesbe, legfeljebb kormány szinti támogatást kapnak a serverek arra a párezer kritikus készülékre.

[ Szerkesztve ]

(#18777) sasa134 válasza Galahed (#18770) üzenetére


sasa134
addikt

Van kamera nélküli Classic. Verizon is árul(ta/ja).

Avanti Roma

(#18778) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Tegnaptól boldog tulaja vagyok egy tökéletes állapotban lévő Classic-nak, máris imádom.
Jelentkezett viszont egy probléma, amivel nem tudok mit kezdeni. A net egy tplink wireless routerrel van biztosítva otthon. Csatlakozok a Classic-kal, és ezt kkövetően korlátozott internethasználatot jelez a telefonom, sőt, a menyasszonyom laptopja is. A router restart segít, de csak 1-2 percig, aztán ugyanez jelentkezik és a wifi kapcsolatnál pedig azt írja, hogy korlátozott-letiltva.
Van valami ötletetek mi lehet a bibi?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18779) Orgi válasza Peti78 (#18778) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem is volt ez a saját otthoni szintén TP-Linkkel, egyrészt elég gyakran adnak ki firmware frissítést a routereikhez, azt mindenképpen javaslom és talán a b/g/n módot kellett eggyel vissza állítani, hogy jó legyen... de este megnézhetem, nálam mivel is megy.

(#18780) Peti78 válasza Orgi (#18779) üzenetére


Peti78
őstag

Megköszönöm, ha utána nézel. Mi az a b/g/n mód? :D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18781) Galahed válasza sasa134 (#18777) üzenetére


Galahed
senior tag

Na ezt nem tudtam, köszi.
Bár valószinüleg lehet korlátozni (pórázon tartani) a hangfelvétel lehetőségét is, de ezt sem tudom biztosra mondani BB10 esetében.
Mindenesetre a NATO-ban (szűkebben a NATO központi szervezeteiben), az irodában, meetingen stb, le kell adni a telefonokat belépés elött. (kivételek a NCI Sec által bevizsgált felmatricázott "ősrégi hagyományos" telefonok)

(#18782) sasa134 válasza Galahed (#18781) üzenetére


sasa134
addikt

A legtöbb autógyár ahol járok, hasonlóan jár el - szóval ez teljesen alap eljárás. A VW pl még a laptop webkameráját is leragasztja egy matricával, de az Audiba be sem viszel kamerás laptopot vagy mobilt.

Avanti Roma

(#18783) Ijk válasza Polarstar (#18764) üzenetére


Ijk
nagyúr

Leírom a véleményem, azt nem mondom hogy igazam van.
Szerintem a BB az andoiddal megszűnt BB lenni, feladták azt ami egyedivé tette őket a piacon mégpedig a saját ergonomikus rendszerük. Azzal hogy léptek androidra nyilvánvalóvá tették hogy a piaci érdekek miatt feladták amit képviseltek, a megbízható, komoly üzleti készüléket. Ehelyett beálltak a sorba, a multimédiás kütyük tengerébe, ahol nem az egyszerűség, letisztultság, biztonság a fő szempont hanem az alkalmazások, játékok, közösségi média, szelfizős bohóckodás.
Igazi siker nem az amikor megfelelsz a piaci igényeknek, hanem amikor te diktálod azokat. Az Apple ebben mai napig az első, habár Jobs halála óta szerintem folyamatosan veszítenek ebből a lendületből.

Az én véleményem hogy a BB régen a telefonok apple-je volt és a Nokiával együtt elaludtak, elveszítették a lendületüket. Azt hitték hogy a név eladja az új készülékeket, pedig a marketing adja el. Igenis folyamatosan oda kell tolni az emberek képébe a reklámot, hogy különlegesek ha azt a készüléket veszik meg.
Még az is jobb ha egy szűkebb vásárlói réteget céloznak meg, üzleti felhasználókat akik minőségre, egyszerűeségre és megbízhatóságra vágynak. Viszont ütik úgy a vasat hogy egyetlen cégnél sem merüljön fel hogy nem BB-t használnak.
Ehelyett most jött egy ilyen góliát méretű öszvér készülék, amibe minden belezsúfoltak amit csak lehet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18784) Renwick válasza Ijk (#18783) üzenetére


Renwick
őstag

Szerintem az app-kérdés már távolról sem ilyen fekete-fehér. SAP, Salesforce, MS Office (plusz Lync), Cisco Anyconnect/Jabber, VMware Horizon, IBM Verse -- ez csak néhány azok közül az üzleti platformok, termékek közül, melyekhez nem férsz hozzá BB10-en. Egy üzleti célra tervezett mobilon. Miközben az általad lenézett multimédiás-kütyüs Androidon ott van mindegyik. Hm?

I see you blaming each other -- And I love you still

(#18785) Polarstar válasza Renwick (#18784) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már volt arról szó, hogy ezeket kellett volna megcsinálni... de nem lettek elkészítve. Ennyi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18786) lugosi válasza Ijk (#18783) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Az én véleményem hogy a BB régen a telefonok apple-je volt és a Nokiával együtt elaludtak, elveszítették a lendületüket. Azt hitték hogy a név eladja az új készülékeket"

Ezzel egy az egyben egyetértek. Sajnos nem, vagy csak nagyon lemaradva alkalmazkodtak a változó körülményekhez, és ez lett a vesztük.

(#18787) jagertibi


jagertibi
aktív tag

Éljen az androidos blackberry :C Már látom sanyarú sorsomat vehetek pár év múlva legalább kettő iPhonet a karácsonyfa alá, (úgy 2017 re saccolom). Míg bírja a passport meg a classic addig megúszom ,de ez lesz a vége. De ugye minden változik miért lenne ez kivétel.

(#18788) Ijk válasza Renwick (#18784) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez meg olyan dolog minthogy a tyúk volt előbb vagy a tojás? Nem írják meg BB10-re mert kevés a BB10-es készülék és kevés a BB10-es készülék mert nincsenek alkalmazások portolva. Valószínűleg meg lehetett volna oldani hogy fontos üzleti appokat portoljanak, kétlem hogy a rendszer vagy a telefon erőforrás kevés hozzá.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18789) Praetorianus válasza jagertibi (#18787) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Hasonlóképpen gondolkodok én is. Majdnem el is adtam a Classicot, de aztán úgy döntöttem, hogy amíg nem muszáj, addig nem váltok. Használom, amíg ki nem potyognak a gombjai, aztán majd lesz helyette valami. Konkrétan bármi, amin nem droid fut...

(#18790) lovace


lovace
aktív tag

(Nem használom, de) BBM frissítés 1 nappal később jött ki OS10-re, mint droidra. Úgy gondolom, ezt mindenféle üldözési mánia nélkül vehetjük jelzésnek...

(#18791) Peti78 válasza lovace (#18790) üzenetére


Peti78
őstag

ááá inkább annak vegyük, hogy a droidon tesztelték

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18792) Orgi


Orgi
őstag

Ismerősöm USA-ba jár és érdeklődnék, hogy most már Leap-ból és Classicból csak egy fajta van ugye, tehát beszerezhető onnan is akár, menni fog nálunk minden, 4g is? Előre is köszi!

(#18793) lugosi válasza Orgi (#18792) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, valószínűleg nem fog menni az usa modellel itthon a 4g. Nemrég volt róla szó egyébként, de itt van a kompatibilitási lista: [link]
A classicra vonatkozik a fenti link, és amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#18794) Orgi válasza lugosi (#18793) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a linket, akkor ez bukónak tűnik, kár :(

(#18795) válasza lugosi (#18793) üzenetére



őstag

De legalább lehet vezeték nélkül tölteni. Ha csak ennyi én lemondanák a 4G-ről.

[ Szerkesztve ]

(#18796) eventus


eventus
veterán

Panaszkodtam a T-nél, hogy a BIS igencsak harmatosan működik fizetős lévén. Vigyem be szervizbe ahol mondanak rá egy imát és attól már nem fog szakadozni a hálózat. Hm.. Javasolta, hogy kell factory reset (jó pár volt, nem segített) Legalább a BIS S csomag már a lezárz céges előfizetéshez is kérhető. Korábban + 4 GB adatcsomaggal aktiválták volna. Hát nem édes? :(((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18797) Polarstar válasza eventus (#18796) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Biztos, hogy nem akartál egy másik telefont venni?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18798) jcage


jcage
tag

Urak,

kapott a z30-am egy sic+autoloadert, újra belaktam, viszont a SNAP-es 3.9.7-es Waze nem akar elindulni. Van valakinek véletlenül otthon 3.9.6-os, vagy 3.9.5-ös apk-ja? Köszönöm.

Üdv,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#18799) lugosi válasza jcage (#18798) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg itt fenn van: [link]

(#18800) jcage válasza lugosi (#18799) üzenetére


jcage
tag

Thx.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.