Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) Polarstar válasza littledon (#18100) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egy szoftver update után a kijelző dolgai rendeződtek.
Már nekem sem volt vele gond.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18102) Peti78 válasza bigsee (#18095) üzenetére


Peti78
őstag

Úgy néz ki, hogy nincs a talefonon, bár a desktopon látja, a státusza "telepítve" és elérhető. de a telómkeresésre nem adja ki. Telepítsem újra?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18103) bigsee válasza Peti78 (#18102) üzenetére


bigsee
addikt

Ha van mentésed a tárolt jelszavakról, akkor nem árt újratelepíteni a progit. Újraindítás, akksi ki megvolt?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#18104) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Pénteken megvettem a Q10-et, és lenne néhány kérdésem felétek:

1) SIM-en tárolt kontaktokat hol lehet még tárolni? (gondolom a készüléken) és hogyan tudom áthelyezni őket?

2) Hogyan tudom számítógépen szerkeszteni a telefonkönyvbeli kontaktjaimat? (Letöltöttem a Blend-et és a Link-et is, de egyikkel sem tudok szerkeszteni)

3) Csengőhangból tényleg 2db van alapból a telóban? :)

4) Hozzáadtam egy email fiókot a telefonhoz, de nem szeretném, hogy a főképernyőn megjelenítse, hogy hány olvasatlan email-em van. Ezt be lehet valahogy állítani?

5) Hozzáadtam a facebook fiókomat is, és most a telefonkönyvem tele lett facebook ismerősökkel. Ezt szeretném eltüntetni valahogy. Nekem csak a sima kontaktjaim kellenek a telefonkönyvbe.

Köszönöm szépen előre is!

(#18105) andreas9109


andreas9109
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van valahol lehetőség megnézni élőben Magyarországon Berryket? Régóta foglalkoztat, hogy iPhoneról blekire váltsak, de nem adnék ki egy forintot sem úgy, hogy nem láttam előtte, amit megrendelek.

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#18106) kekkola válasza andreas9109 (#18105) üzenetére


kekkola
senior tag

http://www.szederbolt.hu/kapcsolat/

O+8T

(#18107) lugosi válasza default. (#18104) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak párra tudok válaszolni, de a többiek majd kiegészítenek.

1-2-re a legjobb megoldás, ha valamilyen felhőszolgáltatásban tárolod, illetve oda szinkronizálod a kontaktjaidat. Ez megoldja a 2-t is, mivel (pl egy gmail-es szinkron esetén) a gmail felületén szerkeszted a kontaktjaidat, és szépen magától le is szinkronizálja őket. Később egy telefoncserénél sincs más dolgod, mint beállítani a gmail fiókot, és pár percen belül leszinkronizálódnak a kontaktok (naptár is).

3: nem valószínű, de végső soron bármilyet feltehetsz, így ez nem probléma. Nekem passportom van, abban gyárilag 15 van, nem tudom hogy azonos-e ebből a szempontból a két telefon, de mindenképpen kevesellném a 2-t. Nem lehet, hogy az előző tulaj törölgetett dolgokat? Factory resetet csináltál, mielőtt elkezdted használni? Ez biztonsági szempontból is nagyon fontos lenne szerintem.

4: Beállítások / Értesítések / Képernyőzárolás beállításai: itt tudod beállítani, hogy egyáltalán ne tegyen ki értesítést a zárolt képernyőre.

5: sajnos erre nem tudok okosat mondani, ennyire képes a BB-s Facebook app. Valamilyen szinten összekuszálja a kontaktokat. Sasa-nak volt egy leírása vagy ebben a topikban, vagy a Passport topikban, hogy hogy lehet elkerülni. Nálam sajnos valamilyen szinten mindig belepiszkált a kontaktokba, így okosabbat nem tudok, mint azt, hogy a FB-t nem állítom be a BB-n (bár ez nekem nulla érvágás, alig használom, hetente 1-2x).

(#18108) Phülöp válasza default. (#18104) üzenetére


Phülöp
addikt

A Facebook-os névjegy problémára:
A rendes telefonkönyvedben lévő kontaktokat tedd be a kedvencekbe, majd a baloldali menüben válaszd ki, hogy csak a kedvenceket mutassa.

[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18109) Peti78 válasza bigsee (#18103) üzenetére


Peti78
őstag

Igen, minden megvolt. Desktopon töröltem, újraraktam, de semmi változás. Van esetleb alternatíva biztonságos jelszótárolásra? Másik programra gondolok.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18110) Phülöp válasza Peti78 (#18109) üzenetére


Phülöp
addikt

Password Keeper nekem bevált.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18111) jcage


jcage
tag

Vagy KeePass. Esetleg LastPass. Illetve EnPass is ok. :)

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#18112) Phülöp válasza jcage (#18111) üzenetére


Phülöp
addikt

Keepass fizetős, bár van ingyenes verziója is (gondolom, valami korlátozás van benne).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18113) default. válasza lugosi (#18107) üzenetére


default.
őstag

1-2)

Az a baj, hogy a fő gmail fiókomat hozzárendeltem a telefonhoz, mint email fiókot, és abban a címtár tele van kontaktokkal, de ezek email-es kontaktok. Ha ezt hozzárendelem a telefonhoz, akkor megint tele lesz nem oda illő email címekkel és egyebekkel.
Viszont most nézem, hogy gmail-ben lehet a névjegyeken belül csoportokat létrehozni.
Esetleg BB-ben be lehet állítani, hogy a telefonkönyvemben csak egy adott gmail csoport szerepeljen?

Erre gondolok:

(#18114) littledon válasza Polarstar (#18101) üzenetére


littledon
tag

És mennyire volt optimalizálva bármi dolog ami neked nem volt benne színpatikus? meg van olyan anyagminőségre mint a Q10? Te melyiket választanád?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#18115) jcage válasza Phülöp (#18112) üzenetére


jcage
tag

Igen, fizetős. Illetve a LastPass is. Egyik durvább áron megy, mint a másik... :DDD

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#18116) lugosi válasza default. (#18113) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valójában semmi gond nem lesz belőle, ha az emailes és a telefonszámos kontaktok is benne vannak a telefonkönyvedben, sőt. Például így ha emailt akarsz adni, ugye akkor beadja az email címet. A tárcsázóban pedig tudsz kedvenceket létrehozni, egy érintéssel tudsz így számokat tárcsázni. Illetve ugye nagyon gyakran van egy adott kontakthoz telefonszámod is és email címed is. Amikor valakit kikeresel a telefonkönyvből, akkor látod az összes adatát (én még a cégnevet is ki szoktam tölteni, ezt idáig csak a BB-n láttam, hogy ha bejövő hívás van, akkor kiírja a cégnevet is, ez nagyon sokat segít), és egy mozdulattal el tudod dönteni, hogy hívni akarod az illetőt, sms-t írsz, emailt írsz stb. Ez tényleg nagyon jól működik, szerintem érdemes kipróbálnod.

Illetve egy szintén nagyon hasznos lehetőség, hogy meg tudod nézni az egy adott személlyel folytatott kommunikációkat.

(#18117) Polarstar válasza littledon (#18114) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én kérlek egy rakat gombos mobil gazdája vagyok...
Van egy 9700, 8520, Q10 és Passport...
A Z30 lóg csak ki jelenleg, de a gazdája már várja.
Rá kellett jönnöm hogy a gombok jók! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18118) default.


default.
őstag

Hivatlaos, gyári beállítás a Facebook, Gmail és egyéb kontaktok "eltűntetésére" a telefonkönyvből:

* Contacts megnyitása
* Fentről lehúzod a képernyőt, majd Settings gomb
* Show Account in Contact List: kiválasztod, hogy mi legyen megjelenítve a telefonykönyvben

:) azért reméltem, hogy lesz erre gyári megoldás, és nem kell "hackelgetni"

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#18119) default. válasza default. (#18118) üzenetére


default.
őstag

Közben rájöttem, hogy ez csak a Contacts-ból tünteti el a cuccokat, ha telefont nyitom meg, akkor ott maradnak... ez viszont annyira idióta dolog.. :(((

(#18120) default.


default.
őstag

Még egy kérdés, srácok:

Van-e olyan lehetőség a tárcsázásnál, mint Androidban (Smart Dial, Speed Dial), hogy a szám-gombsoron elkezdem pötyögni valakinek a nevét (pl. Miki: 6-4-5-4) és így keresi meg a nevet?
Mert mikor ezt megpróbálom, akkor kiírja, hogy hány találat van az adott számsorra, de az a számokat veszi figyelembe, és nem a betűket :(

(#18121) Phülöp válasza default. (#18120) üzenetére


Phülöp
addikt

A betűket nyomkodd, ne a számokat!
:U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18122) lugosi válasza default. (#18118) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen sajnos ezen túl vagyok én is :((

(#18123) default.


default.
őstag

Még egy kérdés:

HUB-ban a gmail-t be lehet úgy állítani, hogy csak az Elsődleges mappában lévő cuccokat mutassa, és a Közösségi illetve a Promóciók mappába érkező cuccokat ne jelenítse meg?

köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#18124) Phülöp válasza default. (#18123) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha IMAP-pal szeded le a leveleket, akkor be tudod állítani, hogy mely mappákat szinkronizálja a telefon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18125) default. válasza Phülöp (#18124) üzenetére


default.
őstag

És akkor csak azt fogja megjeleníteni is?

(#18126) soldi3r


soldi3r
veterán

Esetleg van valakinek iGO skinje Classicra?

E30 (oo=[][]=oo)

(#18127) Phülöp válasza default. (#18125) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, mert csak azoknak a mappáknak a tartalmát tölti le a készülék, amiket kiválasztasz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18128) kekkola válasza Phülöp (#18127) üzenetére


kekkola
senior tag

Azok igazából nem mappák. A megoldás engem is érdekelne.

O+8T

(#18129) Phülöp válasza kekkola (#18128) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem használok gmail-t, nálam mappák vannak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18130) lugosi válasza kekkola (#18128) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak azzal lehet bármit is csinálni, amit külön imap mappaként jelenít meg a gmail. Ezek között nincsenek ezek a kategóriák, csak ezek a beérkező levelek, csillagozott, beszélgetések, összes levél, elküldött, kuka stb.
Megjegyzem a HUB úgyis ömlesztve fog megjeleníteni minden bejövőt, csak úgy lehet másik imap mappát nézni, ha csak a gmail fiókot jeleníti meg az ember, és ott a lefelé mutató nyilat kattintani a felső sorban, és ott kiválasztani a mappát, tehát szerintem ehhez amiről szó van, nem érdemes nagy reményeket fűzni.

(#18131)



őstag

Megjött a 10.3.2. Lehet frissíteni, 431 MB

[ Szerkesztve ]

(#18132) Polarstar válasza (#18131) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Bizony!
Csak úgy füstölnek a routerek! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18133) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

(Z30)

Szoftverkibocsájtás:
10.3.2.544
Operációs rendszer verziószáma:
10.8.2.840

Erre jött most:
Blackberry 10 OS frissítése
Verzió 10.3.2.2474 - Méret 1.4GB

Másnak is ez a frissítés jött?
Esetleg valami vélemény már róla?

:R

(#18134) Polarstar válasza bucihost (#18133) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mindenkinek az jön amit a rendszer és a mobil megkíván.
Nem kaphattad volna meg, ha nem jó.
Restart után kiderül mennyire jó.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18135) kekkola válasza lugosi (#18130) üzenetére


kekkola
senior tag

Tudom. :) de amit leírtál nem a megoldás, hanem a magyarázat. Valamiért a Gmail bizonyos emaileket rendez, de ezt a rendezési elvet nem tükrözik az imap beállítások. Legalábbis én eddig nem találtam.

O+8T

(#18136) eventus válasza kekkola (#18135) üzenetére


eventus
veterán

Ha még csak ez, de amikor 5-8x van egy név a telefonkönyvben az nagyon gáz :( google sync.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18137) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül közöttetek olyan aki 10.3.2-es rendszert használ (leginkább Z10 v Z30 készüléken) és szombathelyi?

A 10.3.1 anno elcseszte a karakterkódolást az autós kihangosítómon, így vissza kellett állnom 10.2-re és most már nem tudok vakon kísérletezni a 10.3.2-vel, hogy nem lehet downgradelni! :W Szóval ha valaki lenne oly kedves és egy kipróbálás erejéig rendelkezésre bocsájtaná a fenti paraméterekkel rendelkező Blackberry-jét, azért nagyon hálás lennék! :R :R

(#18138) kekkola válasza eventus (#18136) üzenetére


kekkola
senior tag

:) nekem csak dupláz. De azt minden esetben. :)

O+8T

(#18139) eventus válasza kekkola (#18138) üzenetére


eventus
veterán

Lehet, mert én jobban utàlom a guglit :) rendberakom és marad a backup program, semmi sync.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18140) Orgi válasza eventus (#18136) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem minden név a gmailbe van felszinkronizálva, egyszer rendbe raktam pár éve és azóta már ez talán a 3. telefonom, amin teljesen jól működik a névjegyes dolgok, még az FB kontaktok is (bár itt néha kézzel kell összekapcsolni telón őket, ha más a kontakt és az FB kontakt neve).

(#18141) eventus válasza Orgi (#18140) üzenetére


eventus
veterán

Volt már nekem is kipucolva. FB nincs, maradi vagyok :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18142) bucihost


bucihost
senior tag

BB Protectet használja valaki?

A készülék nincsen társítva a BlackBerry Protect alkalmazáshoz. Ha hozzá kívánja adni az eszközt a fiókhoz egy BlackBerry 10 operációs rendszert futtató eszközön, húzza végig az ujját a kezdő képernyő tetejétől lefelé. Érintse meg a Beállítások > Védelem lehetőséget. A BlackBerry Protect bekapcsolása.

A beállításokban be van kapcsolva a protect. Miért nem látja mégsem a készülékem? :W

(#18143) Praetorianus válasza bucihost (#18142) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Kapcsold ki, indítsd újra a telót, kapcsold vissza a Protectet. Első körben legalábbis :)

(#18144) bucihost válasza Praetorianus (#18143) üzenetére


bucihost
senior tag

Ez megtörtén, több soron is. mióta nálam van a készülék azóta be van kapcsolva a protect, gondoltam hátha idő kell neki.... De nem, azóta el is feledkeztem róla, ma rálestem és még mindig semmi. Ma is megvolt a kikapcs újraindít kombó

(#18145) default. válasza Orgi (#18140) üzenetére


default.
őstag

Akkor neked nincsenek gmail levelező kontaktjaid, hanem a telefonos telefonkönyv kontaktokat írtad be a gmail kontaktokba?

:C szépen leírtam, de remélem érted a kérdést..

(#18146) Polarstar válasza bucihost (#18142) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kell a BlackBerry id.
Használod?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18147) lugosi válasza Orgi (#18140) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam ugyanez, minusz FB. És jól működik.

(#18148) bucihost válasza Polarstar (#18146) üzenetére


bucihost
senior tag

Természetesen. Aktiválva is van.

(#18149) Polarstar válasza bucihost (#18148) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Passz!

Frissítsd fel a gép emlékezetét a neten keresztül.
Nekem évek óta nem volt gondom a protekttel.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18150) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Más!

Telekomos BIS-es emberkék figyelem!
Mindenkinek jól megy a net az új szoftver alatt?
Eddig vettem észre jeleket, de attól még van eldobás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.