Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18851) lugosi válasza zombinyul (#18846) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem garanciaban cserelt telefon."
Félreértetted. Én arra utaltam, hogy valakié volt, használta, bevitte hogy gariban javítsák és kapott helyette egy újat. Amit meg leadott, az lett a tied, mert azt értékesítette használt készülékként a T.
Én is 2x vittem be Z10-et javítani, mind a 2x újat kaptam helyette.

(#18852) zombinyul válasza lugosi (#18851) üzenetére


zombinyul
addikt

Ujkent raktarkeszletrol hozta ki a srac novere, legalabbis ezt mondtak. Meg most van megegy dolog, ami alapjan nem volt javitva:
Egyebkent nezem a kepeket rola. Az egyik csavaron van egy "takaroelem", amit hasznalt Z10-eknel nem latok, mintha mar lettek volna javitva (olyan takaro elem, ami arra szolgal hogy szervizbe latszodjon ha szetszedtek. Fedi az egyik csavart, annak az eltavolitasa nelkul nem szedheto ki a csavar). Csak a vadonatujakon van meg az a takaro elem, meg 10-bol egy hasznalton. Na most az az enyemen megvan, tokeletesen sertetlenul. Ugyhogy ez a telefon szerintem nem volt szetszedve (a hasznaltakon gondolom azert nincs meg, mert a szervizbe nem tesznek ujat a regi helyett. De ezen megvan).
Szerintem utanajarok ennek a garancia kerdesnek (ha bemegyek T-hez, ott imei alapjan meg tudjak mondani vajon, hogy garis-e?), es annyi, nem rugozok tovabb a dolgokon. Vagy ha BB-hez beviszem? Nokiaknal pl. nem kell garipapir, ott gepre kotve nezik meg, garis-e a telefon - itt van ilyen lehetoseg?
Ha megoldhato, szerintem rakerdek javithato-e a kamera vedo elem (lattam hogy cserelheto). Ha a gari is osszehozhato, szavam se lesz (tudom, bilibe log a kezem :D).

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18853) soldi3r


soldi3r
veterán

OS10-nel ha a google account jelszavat megvaltoztattam, hogyan lehet elfogadtatni?
A telefon csak annyit ir, hogy ez a fiok mar letezik a telefonon, de a jelszavat nem fogadja el.

E30 (oo=[][]=oo)

(#18854) Orgi válasza soldi3r (#18853) üzenetére


Orgi
őstag

Nem lehet, hogy le kéne törölni a mostani fiókot és újra hozzáadni az új jelszóval?

(#18855) Peti78 válasza sasa134 (#18849) üzenetére


Peti78
őstag

Hát nem tudom, vagy én csinálok valamit rosszul, vagy más nem klappol. Eljártam a leírásod szerint, de a szinkronizálás ismét sikertelen. ismét 5211 hibakód Kikapcsoltam a vírusírtót, tűzfalat. Most pl a linkben a szinkronizált médiatartalomnál pörög a jel.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18856) lugosi válasza zombinyul (#18852) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem: van amid van. Működjön rendben, ez a lényeg, a többi nem fontos. Saját megnyugtatásodra járj utána legfeljebb.

(#18857) zombinyul válasza lugosi (#18856) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem szamit. Utanajarok hol es mennyiert cserelnek kameraplexit, ma kapott egy szilikon tokot a meloba (meg rendeltem egy gyari kemeny tokot), holnap kap egy kis 8GB-os kartyat, es hasznalom. Szerintem a leirtak alapjan meg fuggetlen is (T-s telefonnal elkepzelheto, hogy fuggetlen?). Szepen belakom, aztan hasznalom amig csak lehet, mert nagyon tetszik. Hiszek a sracnak hogy fel eves sincs a telefon (a tokeletes mukodes ezt ala is tamasztja, ahogy az ujszeru akksi, meg az allapot is - hazudni meg semmi oka nem lett volna 25ezerert. Most kinalta Parja Z10-eset, annal is korrektul elmondta hogy 2 eves, ennel miert ne tette volna?), elkezdek ra kolteni kicsit, es elvezem a BB feelinget. :D Aztan ha betolti a G4 a 2 evet, meglesem az akkori BB palettat, es ha lesz BB10-es rendszerrel telefonjuk, akkor az lesz a fo telefon. :D
Koszonom mindenkinek a segitseget! :K

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18858) Peti78


Peti78
őstag

Srácok, ez a BBM meddig állítja helyre az információkat?újrapakoltam az OS-t és most vagy 20 perce et is csak pörög és pörög.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18859) Polarstar válasza Peti78 (#18858) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha van sok csoport, csatorna, akkor lehet egy óra is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18860) Peti78 válasza Polarstar (#18859) üzenetére


Peti78
őstag

Összesen két partnerem volt, csatornák a crackberry, berrybolt, és még kettő. Az is érdekes, hogy az alkalmazáskezelőben az alapértemlezett alkalmazások között nem is szerepel a bbm. A bbw-ben viszont nincs letöltés, csak megnyitás. Wifi-n próbálom, hogy ne menjen az adat, de amúgy a szolgáltatón keresztül is ugyanez van.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18861) lugosi válasza zombinyul (#18857) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem költenék a helyedben a kameraplexire túl sokat, nem csinál a telefon olyan jó képeket, hogy megérné rákölteni. Esetleg egy polírozás nem lenne elég neki?

(#18862) zombinyul válasza lugosi (#18861) üzenetére


zombinyul
addikt

A kepek minosegen nem latszik hogy karcos, se nappal, se kicsit sotetebben. Csak azert szeretnem megcsinaltatni, mert zavarnak a karcok, nem neznek ki tul jol... Fenykepezni ugyis a G4-et hasznalom. Lehet eleg lenne egy polir is, nem tudom, de azt hazilag nem csinalnam meg (mondjuk ha a kameraplexit javittatnam, illene a kijelzot is (bar azon csak 1-2 karc van, szinte ujszeru), meg a haz kijelzo folotti reszet is).

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18863) soldi3r válasza Orgi (#18854) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezt is szerettem volna, csak a torlesre nem volt opcio. :) De most torlok, aztan majd ujra felteszem, ha kell. Mivel nem hasznalok androidos programot, igy annyira nem letkerdes, csak az a figyelmeztetes idegesit.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#18864) soldi3r válasza zombinyul (#18852) üzenetére


soldi3r
veterán

Mar a gyartas alatt nyomon kovetik a telefont. Szoval IMEI alapjan meg azt is megmondjak mikor es hol keszult, a kerdes, hogy mennyire kozlekenyek :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#18865) zombinyul válasza soldi3r (#18864) üzenetére


zombinyul
addikt

Nos, ha lenne T-s ismeros, mar biztos leinformaltam volna a cuccot. Igy viszont szerintem nem sok eselyem volna. :) Nem baj, hasznalom, es elvezem a rendszeet. Ha meg egyszer neadjisten' megadja magat (amire remenyeim szerint soka kerul sor), tuti BB lesz helyette. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18866) Peti78


Peti78
őstag

Na most keltem, sikerült összeszednie magát a BBM-nek.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18867) Polarstar válasza Peti78 (#18866) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez most rettenetesen lassú volt..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18868) zombinyul


zombinyul
addikt

Egyebkent meg 2 eszrevetel: az egyik, hogy az normalis hogy a kozelsegerzekelom pirosan villog hivas kozben? Lattam mar ilyet, a G4-emen a lezeres fokusznal, de kozelsegerzekelonel meg soha. A masik: az termeszetes hogy baromi nehez megszakitani egy hivast? Vagy 2x-3x ra kell tapicskolnom a letevo "gombra" mire megszakad a beszelgetes.

Plusz meg egy kerdes: Telekom appot szerintetek hogyan tudok letolteni, hogy nyomon kovethessem az elofizetesem?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18869) XSiGma válasza zombinyul (#18868) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Van a típusnak külön topikja,nem lehetne ezeket oda?

(#18870) zombinyul válasza XSiGma (#18869) üzenetére


zombinyul
addikt

Ott is feltettem a kerdeseim, de ez jobban porog.
Egyebkent meg a Z10 nem BlackBerry? Mindenki feltehet adott tipusokrol kerdest csak en nem? Vagy hogy van ez? Ez egy BB topic, gondolom nagyjabol azonos a mukodesuk. Telekom app se csak Z10-re letezik.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18871) lugosi válasza zombinyul (#18868) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, a közelségérzékelő fényét ha látod villogni, az nem probléma (bár inkább sötétebb környezetben látszik ha jól emlékszem). Nem is villog, inkább vibrál, nagyon gyorsan ugye? Ha az az, akkor az teljesen normális.

A hívásletevés nehézsége az nem normális egyértelműen.

Szerintem nem probléma ha itt teszed fel a kérdéseket, sokaknak volt itt Z10-e, de mivel már nincs meg, ezért annak a topikját nem követik, így szerintem itt könnyebben célba ér a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#18872) zombinyul válasza lugosi (#18871) üzenetére


zombinyul
addikt

Nagyon gyorsan villog, vibral, valahogy ugy igen.

Lehet akkor valami SW bug. Majd utanajarok akkor a dolognak, koszonom a valaszt!

Egyebkent igen, es koszonom a megertest, ugy latszik nem mindenkit zavar egy BB topicba, ha BB-vel kapcsolatban kerdest teszek fel. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18873) lugosi válasza zombinyul (#18872) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyébként ki is tudod próbálni, ha hívás közben eltartod a fejedtől, és az ujjaddal csak ott az érzékelőnél takarod le, hogy akkor lekapcsolja a kijelzőt.
Szerintem is SW bug, nézd meg hogy nincs-e frissebb szoftver a Z10-re. Ez nem feltétlenül csak akkor lehet, ha a telefon jelzi a frissítést, nem tudom a Sachesi nevű progit próbáltad-e már. Azzal fel tudsz tenni olyan szoftververziót is a telefonodra, ami Magyarországon nem jött ki rá, de pl. Németországban igen, és frissebb. Természetesen magyar nyelv ugyanúgy lesz benne. Érdemes vele szétnézni, hogy melyik a legfrissebb és azt feltenni.
Csak arra ügyelj, hogy 100-1-esre csak 100-1-es szoftot szabad feltenni, 2-3-4-est nem!

(#18874) sasa134


sasa134
addikt

Festive Giveaway a BlackBerry Worldben dec 20 és 26 között - korábban fizetős appok most ingyen, érdemes meglesni.

Avanti Roma

(#18875) zombinyul válasza lugosi (#18873) üzenetére


zombinyul
addikt

Most kiprobaltam ujra, kicsit turelmesebben. Elso erintesre is leteszi a hivast, csak van egy fel-1 masodperces kesleltetes. Eddig turelmetlen voltam, nem teszteltem le ilyen pontosan.
Az SW verziora ralesek, bar ez nagyon stabil es gyors, ha nem muszaj nem cserelek. Ezzel nagyon elegedett vagyok.
Tokeletesen mukodik a kozelsegerzekelo, nem is firtatom tovabb. :) Biztos nincs baja ha Te is tapasztaltad ezt a vibralast.
A Telekom appra Neked nincs valami tipped?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18876) sasa134 válasza zombinyul (#18872) üzenetére


sasa134
addikt

Teljesen normális, hogy vibrál a közelségérzékelő kis vörös fénye.

Avanti Roma

(#18877) Orgi válasza zombinyul (#18875) üzenetére


Orgi
őstag

Tedd fel Snappal pl, ha lenyitod az összefoglalót ott van hogy azt hogyan kell telepíteni.

(#18878) zombinyul válasza sasa134 (#18876) üzenetére


zombinyul
addikt

Koszonom a valaszt, akkor ez valami BlackBerry sajatossag.

Orgi: koszonom Neked is, utanaolvasok! :R

Arrol esetleg van valakinek otlete, hol es mennyiert javithato a kameraplexi? Masnak is karcolodott mar meg, konnyen karcolodos a dolog? Mert ha konnyen karcolodik, nem is foglalkozok vele, akkor felesleges.

Bocsi a sok idiota kerdesert mindenkitol, most kezdem "kialakitani" hosszutavra a kicsiket. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18879) XSiGma válasza XSiGma (#18869) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Ha nem tűnt volna fel,ez nem Z10 hanem általános topik,amit teleszórsz az idióta kérdéseiddel.

(#18880) zombinyul válasza XSiGma (#18879) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem lehetne hogy atsiklasz a kerdeseim folott, es leakadsz rolam a francba? Mint mar beszeltuk massal (akit erdekes mod nem zavarnak a kerdeseim), hogy a Z10 forum nem porog, itt meg eleve sok Z10 / ex Z10 tulaj van. Ha nem tetszik, ne olvasd. Koszonom. :R
Egyebkent igy van, altalanos topic. Altalanos kerdesekkel.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18881) Peti78 válasza Polarstar (#18867) üzenetére


Peti78
őstag

Nem tudom az éjszaka mikor sikerült összeszednie az infokat, de reggelre megvolt. Egyébként nem értem mi kerül ennyi időbe, főleg az alacsony partnerszámot figyelembe véve.

XSiGma Nem értem a felháborodásodat.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#18882) Polarstar válasza Peti78 (#18881) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Fura, felettébb fura.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18883) lugosi válasza zombinyul (#18875) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos nem használom a Telekom appot BB-n. Nem tudom, hogy snap-pal működne-e, de egy próbát megér. Elképzelhetőnek tartom, hogy a funkciók egy része nem megy majd, de nézd meg.

(#18884) válasza XSiGma (#18879) üzenetére



őstag

Ha nem tűnt volna fel nem vagy modi.

[ Szerkesztve ]

(#18885) jacint78


jacint78
addikt

Egy BlackBerry Bold 9000-el szotyizok éppen. A wifi talál hálózatot csatlakozni is tud, de nem kap IC címet és nincs net sem, pedig a router szerint ki is osztott neki IP-ét? Ilyenkor mi az ábra? Amit lehet neten találni, azt megpróbáltam, de eredménytelenül. Van egy Bold 9700-am is, azzal egyszer elsőre sikerült csatlakozni, ment is rendesen, majd utőána azon is se kép, se hang wifi szempontjából.... Több routerrel is próbáltam és mindegyikkel ugyanaz az eredmény. Ha van Blackberry-s topik az odairányítást is megköszönném, mert nem találtam.

type your text here..

(#18886) lugosi válasza jacint78 (#18885) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mire van állítva a router? Nem lehet hogy pl csak N-re, amit a telefon nem ismer?

(#18887) jacint78 válasza lugosi (#18886) üzenetére


jacint78
addikt

Nem, bármire van álítva amit tud, de több routerre is ugyanúgy reagál. Az az érdekes, hogy csaktlakozik is, jelerősség is van, de nem kap IP címet, ha manuálisan adom meg akkor sem mutat IP címet a telefon. Elég rédekes baki, ráadásul a 9700-as ment is elsőre, majd utána az sem, viszont az jutott most eszembe, hogy amikor azt próbáltam először nem volt benne SIM kártya, ennyi összefüggés van talán. Amúgy neten keresgélve is megtaláltam ezt a bakit, de megoldást nem.

type your text here..

(#18888) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok.

Hozzájutottam egy BB 9930-hoz (ami igazából egy 9900, annyi hogy üzemel CDMA hálózaton is), és egy kis segítséget kérnék net beállításra.
BES/BIS-sel nem rendelkezem, viszont szeretnék rajta netezni, ami abban merülne ki, hogy PH mobilos nézet, meg egy kis gmail, és csókolom. Megoldható a beállítás manuálisan? Vagy másképp?
Sajnos el vagyok akadva, mert angol nyelvű a telefon. :(

Ha csatlakozni szeretnék webhelyre, akkor ezt írja ki:

Browsing over the cellular network is not included as part of your current service plan. To browse the web, you must use Wifi or contact your service provider to change your service plan.

:D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18889) sasa134 válasza MurdR (#18888) üzenetére


sasa134
addikt

BIS nélkül nem fog menni.

Avanti Roma

(#18890) MurdR válasza sasa134 (#18889) üzenetére


MurdR
veterán

Még a sima net sem? :(

Mert olvasgattam, hogy megy a böngésző sima mobilnettel is, de az email csak külső appal.

szerk.: Mert elvileg Opera Minivel megy a net, nem?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18891) kenguru99 válasza MurdR (#18890) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Telenoros kártyával nekem ment a net simán a 9900-on.

(#18892) MurdR válasza kenguru99 (#18891) üzenetére


MurdR
veterán

Vodás kártya van benne most.

Az APN-t meg ilyeneket merre kellene beállítanom?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18893) kenguru99 válasza MurdR (#18892) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Időkozben már Q10-re váltottam a 9900 már nincs meg de igazábol nem emlékszem, hogy bármit is kellett volna beállítanom. Amikor berakod a vodafonos kártyát nem ajánlja fel a beállítások letöltését a szolgáltatótól?

(#18894) MurdR válasza kenguru99 (#18893) üzenetére


MurdR
veterán

nem

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18895) Polarstar válasza kenguru99 (#18893) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sajnos a voda kivezette őket...
Illetve a regi mobilok támogatása vége lett most dec végétől...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18896) XSiGma válasza MurdR (#18892) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Apn beállítása: link

Emlékeim szerint magyar nyelvet is lehet rá hegeszteni Desktop Software-el.

(#18897) lugosi válasza MurdR (#18892) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én telekom alatt próbáltam, és ott nekem BIS kellett a 9900-on.

Itt egy lépésről lépésre help hogy hol állítsd be az APN-t. [link]

(#18898) aquamist válasza Polarstar (#18895) üzenetére


aquamist
tag

Nálam van BIS, Voda...

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#18899) Polarstar válasza aquamist (#18898) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Új bis civilnek nem elérhető..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18900) MurdR


MurdR
veterán

Koszi mindenkinek. Sajnos Operaval sem csatlakozik netre,igy csak az eredeti funkciojat fogja betolteni: telefonalni fogok rola. :D
Mondjuk nagyon kellemes a hangja, ami nekem eleg fontos, mert amikor melozok 80-100 hivast tuti eleresztek naponta.

Jah, a voda ugyfelszolgalat azt mondta, hogy van naluk BIS havi 2k-ert. Most akkor megis van naluk BB szolgaltatas?

ha pedig megunom ezt a kis gyongyszemet, akkor megy a tobbi qwertys telo melle a gyujtemenybe, es nyugdijas eveit a tobbi qwertys nokia/bb/htc mellett fogja tolteni. :))

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.