Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) BigBlackDog válasza bigsee (#17650) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Bejelentkezel google naptárba pc-n, utána bal oldalon a naptárak listájában látnod kell a kérdéses naptárat. Ráviszed az egérmutatót, majd a jobb szélén feltűnő, lefelé mutató nyílra kattintasz és rányomsz a naptár elrejtése a listában elemre. Ha jól emlékszem, nálam így szokott működni a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#17652) bigsee válasza BigBlackDog (#17651) üzenetére


bigsee
addikt

Hát igen. Ez az én bajom, hogy nem...

Valahol mélyen benne van, de keményen! :D

Pont most a héten álltam neki, az összes bejegyzést egy naptárba zsúfolni, a jövő héten a névjegyek jönnek... Van kever-és-kavar rendesen, az évek alatt összegyűjtött dolgokban.

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17653) BigBlackDog válasza bigsee (#17652) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem az a Foci2014 az eltávolítandó naptár? Ahogy írtam, gépen kellene nézni, én még csak ott tudtam eddig eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

(#17654) lugosi válasza bigsee (#17652) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem pont nem jó ötlet mindent egy naptárba tenni munka, magán stb jó külön). Amúgy ha utálod a focit, akkor miért adtad hozzá a naptárat vb-kor? :DDD

(#17655) kutga válasza bigsee (#17652) üzenetére


kutga
nagyúr

PCn próbáld először.

Let the Zone take me if I am.

(#17656) bigsee válasza BigBlackDog (#17653) üzenetére


bigsee
addikt

De. Csak az a Live-on van, ott meg nem tudom törölni. Anno a Gmail naptárat húztam be a Live-hoz, és hozta a hoznivalókat. Most legalább eljutottam odáig, hogy a GCalendar nem küld emailt egy értesítésről... az agyamra ment az is. Még nyomkodom, köszi!

#17654 Lugosi: inkább munkanaptár van csak, maszek bejegyzés nagyon kevés. A papírnaptárat váltottam ki idén jan. 01-el, és próbálok odafigyelni, nem elcseszni, mert akkor veszik a BB tekintélye a cégnél... :K

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17657) lugosi válasza bigsee (#17656) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hű, hát akkor tulajdonképp elég egy naptár is.
Arra figyelj, hogy be lehet állítani egy adott eseménynél, hogy "foglalt" vagy "szabad". Ha foglaltat állítasz be, akkor ha olyan profilt hívsz be, az meg tudja csinálni, hogy amíg "foglalt" esemény van a naptárban, ne csörögjön ki a telefon (néma).
Meg van csomó hasznos infó, csak most lemelegedett az agyam, nem jut eszembe semmi, de ha tudok szívesen segítek bármiben ha kérdezel. Én ugyanezt csináltam meg 9 évvel ezelőtt, összesen 2x volt nagyobb gondom, azaz majdnem teljes adatvesztés, akkor éjjelig bent maradtam az irodában, csak meg legyen csinálva. Hozzáteszem egy se BB error volt, az egyikre biztosan emlékszem, hogy Outlook hiba volt asztali gépen, a másiknál még korábban az akkori PDA-m activesync progija kakkantott a pelusba ha jól emlékszem.
Backup mindig legyen! Mondjuk ha gmail akkor az van automatikusan, mert valami korábbi állapotot mindig ment automatikusan.

(#17658) bigsee válasza lugosi (#17657) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi!

Örök problémám, amire sztem a világban nincsen megoldás: adott egy határidő és előtte kellene szólnia a telefonnak, hogy készítsem el a dolgokat 10-12, illetve 22-25 nappal. Jó lenne ha pl. a hétvégét, ünnepnapot is belekalkulálná, tehát akkor előtte szóljon.
Most az van, hogy naptárban számolok vissza és írom be a tennivalót, a fenti napokkal kiszámolt dátumra. Próbáltam különféle "counter", "hátravanmég", "days to", "task" progikat, egyik sem ez. Erre nem tudsz valami okosat?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17659) Phülöp válasza bigsee (#17658) üzenetére


Phülöp
addikt

1 hét ill. 2 hét állítható be, ennyivel korábban csak ilyen nagy lépések vannak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17660) bigsee válasza Phülöp (#17659) üzenetére


bigsee
addikt

Ez okés. Régi WM-en volt az, hogy be tudtál állítani szinte akármennyi napot értesítéshez. Ez kevés, amit az alap naptár ad. Tulajdonképpen szabadon állítható értesítést keresek, mert változó, hogy melyik eseményhez melyik értesítés kell, mondjuk három-négy féle elég.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17661) lugosi válasza bigsee (#17658) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos ezt manuálisan csinálom én is. Azaz ha látok olyan napot, amikor még tudom csinálni az adott feladatot, akkor beírom hogy megcsinálni. Plusz beírom magát a határidőt is.
Erre jó pl ha különböző naptárakat használsz, különböző színekkel. Pl így a feladatokat külön naptárba teszem.

(#17662) válasza bigsee (#17660) üzenetére



őstag

Viszont, ha ránézel a napirendre, ott dátum szerint kilistázza az összes teendődet.

(#17663) IppY


IppY
tag

Sziasztok!

Egy olyan spéci kérdésem lenne, hogy BB 10-nél (konkrétan Classic) CalDAV-val beállított naptár (konkrétan EGroupware Community Version 1.8.004) nem tudom alapértelmezett naptárnak kiválasztani, csak a 'Helyi naptár'-t látom, csak azt tudom kiválasztani a naptár beállításoknál. Fiókként adtam hozzá, szinkronizálás működik, de jó lenne egyből oda tenni az új eseményt. Ha van ötlet, köszi előre is...

(#17664) bigsee


bigsee
addikt

Nem tudom, feltűnt-e nektek, hogy a szederbolt.hu oldala megváltozott? Legalábbis nekem új, de jó mobilos nézete lett.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17665) Polarstar válasza bigsee (#17664) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hetek óta ilyen... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17666) bigsee válasza Polarstar (#17665) üzenetére


bigsee
addikt

:B

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17667) 2o1i


2o1i
senior tag

Telekomos Bold 9900 készülékben hogyan tudom beállítani emailezni a gmailt?
Sajnos nincs olyan opció, ahol ki tudnám választani. Csak vállalati email van.

(#17668) bigsee válasza 2o1i (#17667) üzenetére


bigsee
addikt

BIS van? Akkor logicmail :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17669) axis08


axis08
csendes tag

Sziasztok,
Korábban már rámjött, hogy újra blackberry-s szeretnék lenni, de a cégnél lenyomtak, hogy visszamondják és kifuttatják a Blacki-ket. Szóval kérdésem az lenne, hogy ha nincs Blackerry service, akkor tudom-e használni a exchange levelezésre. A cég jelenleg McAffe EMM-et is használ. Nagyon fáj a fogam egy BB Classic-ra
Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#17670) lugosi válasza axis08 (#17669) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

OS 10 oprendszer alatt (mint a Classic is pl) már nem kell BIS/BES (azaz Blackberry szolgáltatás) a levelezéshez, netezéshez.

(#17671) sasa134 válasza axis08 (#17669) üzenetére


sasa134
addikt

Ahogy Lugosi írja: vedd nyugodtan, nem kell bis BB10 mellé. Menni fog minden, net,mail stb sima mobilnettel. BBM-hez kell BIS egyedül T-nél (wifin megy ott is). A Classicot imádni fogod.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#17672) axis08 válasza lugosi (#17670) üzenetére


axis08
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. És mi a helyzet a McAfee EMM-el?

(#17673) lugosi válasza axis08 (#17672) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azt nem tudom micsoda :B

(#17674) eventus válasza axis08 (#17672) üzenetére


eventus
veterán

Droid és Apple natív program van csak. BB10 ugye kezeli a droid programokat, de ilyen szintű alkalmazás próba szerencse.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17675) domel


domel
tag

Helló! Újra telepítettem a telefonom (Q5) és már megint nincs fényképező parancsikon a lezárt képernyőn. Utoljára a 10.3 frissítésekor tűnt el, akkor nem tudom hogyan de pár hét után rájöttem hogyan lehet visszakapcsolni. Szisztematikusan végig mentem a menükön, de nem találok ilyen beállítási lehetőséget. Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet visszakapcsolni?

Üdv: Domel

(#17676) sasa134 válasza domel (#17675) üzenetére


sasa134
addikt

Próbálj egy hardresetet: kb 30mp-ig nyomd a bekapcsolo gombot folyamatosan, ne törődj vele mi van a képernyőn, kikapcsol, újraindul, piros led, stb egészen addig nyomd amíg a kék BlackBerry logo fel nem tűnik (ahol fut körbe a csík) .

Avanti Roma

(#17677) domel


domel
tag

sajna nem lett jó

(#17678) bigsee válasza domel (#17675) üzenetére


bigsee
addikt

Ilyet még nem hallottam... (attól még lehet persze)... ha rányomsz a "helyére" akkor sem történik semmi?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17679) arturzeg


arturzeg
újonc

Sziasztok!
Most regisztráltam itt, bár már több, mint egy éve használok BB 10-es rendszert. Egy teszt Z10-es fertőzött meg a HUB-bal meg a remek akkuidővel, így aztán egy Z30, majd december óta egy Passport teszi a dolgát nálam. Összességében elégedett vagyok a rendszerrel (Nexusokat használtam, ill. tabletben most is azt) de van valami, amit nem igazán értek a BB10-es alkalmazásfejlesztés területén. Adva van egy alkalmazás, esetünkben egy chatprogram, pl. a Nemory-féle FB Messenger, vagy mondjuk a HG10 a Hangouts-hoz. Nyilván egyik sem natív, tehát annyira tudja megcsinálni a fejlesztő, amennyire az API engedi, lásd pl. a FB Messengert, ahol a Facebook nem engedi 3rd party alkalmazás esetén a csoportkezelést. Ezt nyilván meg kell érteni. Azt viszont nem igazán tudom feldolgozni, hogy egy nyamvadt fájl vagy fotó elküldése a progin keresztül miért megoldhatatlan feladat? Milyen eszement mókolás, hogy "via Dropbox"? Mi olyan borzasztó nehéz abban, hogy az alkalmazás hozzáférjen a készüléken vagy a memóriakártyán tárolt fájlokhoz? Nem enged valamit a BB biztonsági rendszere? Netán a BBM-et akarják vele helyzetbe hozni, amit én ugyan a legjobban szeretek, sok embert meg is fertőztem vele, már Androidon is ezt használtam, de lássuk be, a többségnek a chatprogram= Viber vagy "Fácse" Messenger, esetleg a Hangouts, stb! Sajnos...
Nos, ha valaki ebben az ügyben fel tudna világosítani, megköszönném!

(#17680) domel válasza bigsee (#17678) üzenetére


domel
tag

Erről van szó (a lezárt képernyő)

(#17681) kutga válasza arturzeg (#17679) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem tudsz vele mit csinálni. Én emiatt el is pártoltam a BB-ről. Úgy tudom a FB nem kötött megállapodást a BB-vel, vagy mi. Vibert passzolom, nem használtam sosem.

Let the Zone take me if I am.

(#17682) Polarstar válasza domel (#17680) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mik vannak!! :Y

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17683) sasa134 válasza domel (#17680) üzenetére


sasa134
addikt

Beállítások / biztonság és adatvédelem / szülői felügyelet menü alatt a fényképező nincs véletlenül kikapcsolva?

Másik ötlet : szedd le a camera bar file-t valahonnan ( crackberryn vannak komplett debrick OS-ek) és tedd fel újra Sachesivel.

Ha ez sem segít, tolj fel egy full autoloaderes OS-t. De vigyázz az mindent gyalul.

Avanti Roma

(#17684) válasza sasa134 (#17671) üzenetére



őstag

Hát én imádom. A fiókban most már lassan fél éve ott pihen egy iphone 6-os, valamelyik nap elővettem. Iszonyú szép a kijelzője, gyors, eltűnik a kezemben, és mégis a Q20-as számomra sokkal jobban használható. Miért, mert jobban testreszabható. (bt optikai egeret simán felismeri) Durva nyúzással is lazán kibír egy napot. Atom stabil, nem lassul be, nálam nagyon bejött a 10.3. Azért gondolkodom a Passpotron is. Ott a 3 sosros billentyűzet, ami nem tetszik, de az a szögletes fém keret nagyon elegáns. Kíváncsi leszek az igazi utódra.

(#17685) válasza arturzeg (#17679) üzenetére



őstag

Akkor most én fertőzlek meg :D WhatsApp. BlackBerryn nagyon szép, erre jött ki először. Itt küldhetsz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#17686) lugosi válasza (#17685) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valójában először szifonra jött ki, BB-re két hónappal később.

(#17687) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azért kemény a BB OS 7 és 6 a titkosítás választható módjai tekintetében. Van erős, erősebb és legerősebb :DDD

(#17688) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Sziasztok lenne valaki olyan kedves, hogy megnézi nekem, hogy fut e BB10.3-tól a Strava nevezetű Androidos app? Szeretnek BB-re váltani, de sporthoz elengedhetetlen számomra ez az app, eddig ez tartott vissza a rendszertől. Passport, vagy Classic-on érdekelne igazából. :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17689) sasa134 válasza Cyberpunk (#17688) üzenetére


sasa134
addikt

Snap-ben fenntvan, este meglesem Passporton. De futni nemfogok :D

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#17690) Cyberpunk válasza sasa134 (#17689) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz, nem kell futni, a lényeg, hogy funkcionáljon. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17691) Polarstar válasza Cyberpunk (#17690) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem üdv a Klubban! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17692) soldi3r


soldi3r
veterán

Van egalapesetben angol elofizetesem egy Classicon. Magyarorszagon viszont valamiert nem mukodik rajta az adatforgalom. APN hibat ir. Probaltam az internet.vodafone.net-et hasznalni, akkor sem mukodott. Mi lehet a gond?

E30 (oo=[][]=oo)

(#17693) Polarstar válasza soldi3r (#17692) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Voda adatroaming nem megy? Ez fura.
Magyar üszi mit mond?

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17694) lezerpiramis válasza soldi3r (#17692) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ez nem teljesen tiszta. Az APN szolgáltatóhoz kötött, az internet.vodafone.net APN-t akkor használhatod, ha magyar vodás SIM van a telefonban, és azon aktív valamilyen internetes opció.

Nincs véletlenül letiltva az angol szolgáltatónál az adatroamingod?

[ Szerkesztve ]

(#17695) sasa134 válasza Cyberpunk (#17690) üzenetére


sasa134
addikt

Feltettem, települ (1.0.0.379es verzió) de google play-t kér, nekem az meg nincs fent. Vki olyannak kéne kiprobàlnia aki felrakta a playt. Sorry.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#17696) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Blackberry 9320 telefonhoz akkuja kinek van kölcsönbe?
Kollégám készüléke megadta magát, akku lemerült, töltést nem veszi fel. Telefonszámok kimentéséhez kellene. Nem, nincs másik BB készüléke.

Ja igen, Budapest, Délegyháza, Ráckeve preferált.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17697) Cyberpunk válasza sasa134 (#17695) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A kedvemért nem rákod fel, vagy az túl sok kókányolást igényel? :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17698) sasa134 válasza Cyberpunk (#17697) üzenetére


sasa134
addikt

Megkérdeztem a Passport BBM csoportban, kipróbálták, de google play mellett sem megy.
Sajnálom..

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#17699) Cyberpunk válasza sasa134 (#17698) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz ez így akkor még mindig probléma. :(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17700) lugosi válasza macilaci78 (#17696) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha esetleg ugyanaz az akksi, mint a 9780-é, abból van 5 db, egyet szívesen odaadok.

Egy gyors keresés alapján egyik jm1, a másik js1.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.