Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) eventus válasza littledon (#17898) üzenetére


eventus
veterán

Az a rom nálam is gondokat okozott. Tegyél fel 10.3.2-t

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17902) axis08 válasza eventus (#17901) üzenetére


axis08
csendes tag

Es azt hogyan? Frissitesre csak a 1779-est dobja fel.

(#17903) eventus


eventus
veterán

Mást már biztos szifonom lesz: [link] :C :C "Ha irritálóan gyenge is volt a wifi jele, az iPhone akkor se váltott magától mobilnetre. Ennek azonban nemsokára vége." Ez jobb: "A Wi-Fi Assistnek keresztelt segítő ki-és bekapcsolható, így nem kell attól félnünk, hogy véletlenül elhasználjuk az adatkeretünket a rossz wifikapcsolat miatt." szifon van és egy 50 megás mobilnek hozzá? Jellemző.... Wifingyenélők.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17904) littledon válasza eventus (#17901) üzenetére


littledon
tag

Ez stabil? Ha kell inkább régebbit teszek fel csak ne legyen vele gond... Régen volt, hogy 1-2 hónapig sem volt újraindítva, most meg hetente...

Tapasztalataid szerinte melyik a "legstabilabb" az újabbak romok közül?

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#17905) eventus válasza littledon (#17904) üzenetére


eventus
veterán

10.3.2.2252 van fent nekem és a Telekom hibáján kívűl semmi bajom vele

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17906) bigsee válasza eventus (#17903) üzenetére


bigsee
addikt

Most van a Ténél úgyis raktársöprés, i4-eket dobolják újra kifele... Fektess be egybe...!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17907) Polarstar válasza bigsee (#17906) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17908) littledon válasza eventus (#17905) üzenetére


littledon
tag

Telekom hiba alatt mit értesz? A 4g problémára gondolsz?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#17909) lugosi válasza bigsee (#17906) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vicces, de ha belegondolsz, hogy egy 2010-ben kiadott, azaz 5 éves okostelefont, a szifon 4-et még mindig árulják, és még a mai napig teljes értékű okostelefonként használható - ami nem mondható el a Blackberrys kortársairól. Mi is jött ki akkor? 9780? Mennyire használható ma teljes értékű okostelefonként? Háááát... Van egy, szerintem semennyire. Csak nagyon sok kompromisszummal, nagyon nagy lelkesedéssel.
Ez alapján bármennyire is eretnek gondolat, időtállóbb vételnek tűnik egy szifon, mint egy BB.

[ Szerkesztve ]

(#17910) eventus válasza lugosi (#17909) üzenetére


eventus
veterán

BB10 két és fél éves. Plusz ennyi idő után is jó lesz.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17911) lugosi válasza eventus (#17910) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az i4 5 éves. Ezért vettem hasonlatot a saját korából. Nem arról volt szó, hogy mi lesz talán 2.5 év múlva.
Mindenféle trollkodás nélkül, szerintem BB-nél 2.5 évre aki előre tud jósolni, azt felvennék alelnöknek!

(#17912) Pokolka93


Pokolka93
újonc

Sziasztok! Új felhasználó vagyok. Lenne egy kérdésem, remélem tudtok nekem segíteni. Vettem kb. két hónapja egy BB Z30-as telefont. Régebben is volt már egy BB 9360-am, nagyon szerettem, ezért is döntöttem ismét a BlackBerry mellett. Leginkább maga a telefon rendszere, menüje, annak grafikája fogott meg, szerintem baromi egyedi, nekem rohadtul bejön. Meg önmagában a BlackBerry szerintem a legmegbízhatóbb telefonok egyike, a 9360-am egyszer nem fagyott le például.
Na a problémám a következő. Mikor megvettem a telefont, azon gyárilag a 10.2-es szoftver futott, amivel teljesen meg voltam elégedve, szerintem gyönyörű. De én barom állat frissítettem a 10.3.1.1767-esre, amitől a hányinger kerülget, számomra full android beütésű az egész, pedig nem véletlenül cseréltem le a Samsungomat BlackBerry-re. Nagyon nem tetszik így, teljesen elveszett az az élmény, amiért megvettem. Tudja valaki, hogy hogyan tudnám ezt az egészet visszafordítani? Van erre lehetőség, hogy a gyári 10.2-es szoftvert visszatelepítsem rá?
Kérlek segítsetek, nem vagyok egy műszaki zseni, nem igazán értek az ilyen dolgokhoz, de nagyon szerettem a telefonomat ez a hiba előtt, úgyhogy nagyon szükségem van a segítségetekre. Köszönöm előre is!
Ráhel

[ Szerkesztve ]

(#17913) eventus válasza lugosi (#17911) üzenetére


eventus
veterán

Nem érted... a bb10 rendszerű telefonok is jók lesznek 5 évesen is. De egy BBOS már nem annyira jó 5 évesen.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17914) Pokolka93


Pokolka93
újonc

Sziasztok! Új felhasználó vagyok. Lenne egy kérdésem, remélem tudtok nekem segíteni. Vettem kb. két hónapja egy BB Z30-as telefont. Régebben is volt már egy BB 9360-am, nagyon szerettem, ezért is döntöttem ismét a BlackBerry mellett. Leginkább maga a telefon rendszere, menüje, annak grafikája fogott meg, szerintem baromi egyedi, nekem rohadtul bejön. Meg önmagában a BlackBerry szerintem a legmegbízhatóbb telefonok egyike, a 9360-am egyszer nem fagyott le például.
Na a problémám a következő. Mikor megvettem a telefont, azon gyárilag a 10.2-es szoftver futott, amivel teljesen meg voltam elégedve, szerintem gyönyörű. De én barom állat :W frissítettem a 10.3.1.1767-esre, amitől a hányinger kerülget, számomra full android beütésű az egész, pedig nem véletlenül cseréltem le a Samsungomat BlackBerry-re. Nagyon nem tetszik így, teljesen elveszett az az élmény, amiért megvettem. Tudja valaki, hogy hogyan tudnám ezt az egészet visszafordítani? Van erre lehetőség, hogy a gyári 10.2-es szoftvert visszatelepítsem rá?
Kérlek segítsetek, nem vagyok egy műszaki zseni, nem igazán értek az ilyen dolgokhoz, de nagyon szerettem a telefonomat ez a hiba előtt, úgyhogy nagyon szükségem van a segítségetekre. Köszönöm előre is!
Ráhel
:R

(#17915) lugosi válasza eventus (#17913) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem te nem érted. 5 éves telefonokról van szó. Azaz, amik most 5 évesek. Nem arról, hogy mi lesz x év múlva.
Honnan tudod, hogy jó lesz? A BB is ezt gondolhatta 5 évvel ezelőtt. Látjuk, hova vezetett. Ebben az iparban egyszerűen nem lehet 5 évre előre látni. Szerintem pont ez a gondolkodás volt a BB egyik sírásója.
Ha elmúlt az az 5 év, akkor megítélhető a dolog. Ezen a "teszten" az i4 átment, a 9780 és az akkori oprendszere nem. Azt, hogy 5 év múlva jó lesz a mostani BBOS, ugyanúgy nem jelentheted ki biztosan.

(#17916) bigsee válasza lugosi (#17915) üzenetére


bigsee
addikt

Ööööö...miért ment át az i4/IOS a teszten? Pont a 4-es szifon volt, ami csak az alját kapta a frissítésnek (nemtom hányas verzió, nem követem)!

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17917) druzil válasza bigsee (#17916) üzenetére


druzil
tag

A 7-est megkapta, most 8 a hivatalos, ősszel jön a 9.

(#17918) lugosi válasza bigsee (#17916) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ennek mennyiben van köze ahhoz, amit írtam? Valójában milyen tesztről beszélsz? Nem értem az egészet.

(#17919) Pokolka93


Pokolka93
újonc

Légyszi valaki reagáljon a reggeli hozzászólásomra! Hogyan tudok régebbi romot tenni a telomra? 10.2est a 10.3as helyett. Kérlek Titeket, nagyon fontos lenne! :Y

(#17920) jcage válasza Pokolka93 (#17919) üzenetére


jcage
tag

megfelelő verzió kiválaszt, letölt, feltelepít.

Nagyon fontos pedig az önállóság gyakorlása, illetve a fórum a helpsdesk-től való megkülönböztetése lenne...

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#17921) lugosi válasza Pokolka93 (#17919) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mintha valami olyasmit olvastam volna, hogy 2-ről 1-re nem lehet visszaváltani, de nem vagyok benne biztos, hátha valaki kijavít.

(#17922) Pokolka93 válasza jcage (#17920) üzenetére


Pokolka93
újonc

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Olvastam itt korábbi hozzászólásokban segítségkéréseket, ezért merészkedtem ezt én is megtenni, de akkor elnézést kérek, ha ennek itt nincs helye. Köszönöm szépen még egyszer!!

(#17923) jcage válasza Pokolka93 (#17922) üzenetére


jcage
tag

Semmi gond. Csak 10-ből 9 kérdésre ott a válasz az első hozzászólásban, amibe itt néhány fórumos kolléga nem kevés időt fektetett.
Kis help autoloader-hez: link

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#17924) bigsee válasza lugosi (#17918) üzenetére


bigsee
addikt

Te írtad, hogy átment az ötéves teszten. Sztem nem. Haver i4-e elhagyta a wifi modult, a 2. év végén, újra kellett forrasztatnia, 17.000 Ft-ért. Egy BB - pl. 9900 - sztem tartósabb. Szerintem. Az, hogy az OS /7/ nem időtálló, az meg hááát...

#17917 Druzil: ahogy hallottam, csak töredékét kapta meg az újdonságoknak, nem az egészet/összeset. Persze nem vagyok otthon almáéknál, nem tudhatom.

;] Amúgy meg mindegy, holnap elmegyek, veszek egy i4-et. Nem tudjátok, jó bele a nanosim? ;]

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17925) thomasirock


thomasirock
csendes tag

Helo mindenkinek, hasznalt blackberry/BB Z30 vagy Leap telefont keresek Budapesten.
koszi
Thom

-

(#17926) Praetorianus válasza thomasirock (#17925) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Az jó, előre is gratulálunk hozzá. De valószínűleg nagyobb sikereket érnél el, ha az aprón próbálkoznál a fórum helyett...

(#17927) kutga válasza thomasirock (#17925) üzenetére


kutga
nagyúr

Z30

Leap

Let the Zone take me if I am.

(#17928) lugosi válasza bigsee (#17924) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyéni meghibásodások vannak. Pl van egy mikrofonhibás BB-m.

Egy i4 ma még teljes értékű okostelefonként használható. Egy 9900 csak komoly kompromisszumokkal, hunyorítva (van).

(#17929) bigsee válasza lugosi (#17928) üzenetére


bigsee
addikt

Agreed! :K

Nem adod el 9900-t? :D

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17930) Phülöp válasza lugosi (#17928) üzenetére


Phülöp
addikt

Fene tudja, asszony eléggé köpköd már az övére, be van lassulva rajta az élet.
Most azt várjuk, hogy a következő iPhone kisebb lesz, a mostani meg kibírja addig. Ha valamelyik feltétel nem teljesül, akkor iPhone 4S, esetleg iPhone5 lesz az utód.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17931) jcage válasza Phülöp (#17930) üzenetére


jcage
tag

Az i4s éppúgy lassú fosch ios8al, szóval arra ne várjon...
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#17932) Phülöp válasza jcage (#17931) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor viszont hogy lehet, hogy az az előtti verzióról ezt olvasom:

a szifon 4-et még mindig árulják, és még a mai napig teljes értékű okostelefonként használható

Valaki hülyeséget beszél vastagon. Szerintem nem te.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17933) jcage válasza Phülöp (#17932) üzenetére


jcage
tag

Sima i4-et nem ismerem, de még i4s ellenében is inkább választanám a 9900-at. Asszonyt nem zavarja, de z30 után használva az i4s-t destruktív gondolataim támadnak...

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#17934) Polarstar válasza jcage (#17933) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD, :DDD

Megjegyzem: volt egy ifonra áttért ismerősöm, majd megvette a Z30-am, mert el kellett a "csillogást" adni. Azóta nem fikázza a blackberryt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17935) ALS_hungary


ALS_hungary
újonc

Sziasztok!

Használt BB vásárlásnál (q10 vagy attól frissebb) meglehet állapítani a valós korát?
Hogyan szűrhetem ki azt hogy valaki árul egy 1 éves készüléket ami olyan mintha most bontották volna ki, pedig csak átépítették egy karcmentes/ne adj isten utánagyártott házba?
Nincs valami ,,coftveres" trükk ami elárulja mikori gyártás pl?

Előre is köszönöm! :)

(#17936) Polarstar válasza ALS_hungary (#17935) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha át van építve, akkor megette a fene.
Ha meg másfél évig állt, akkor azt is megette a fene.
Megbízható embertől kell venni, vagy megbízható cégtől. Ennyi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17937) lugosi válasza Phülöp (#17932) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Valaki hülyeséget beszél vastagon. Szerintem nem te."

Ennél ezért többre tartottalak. Amúgy látom véleményed van olyasmiről, amit nem használsz, kvázi nem sok fogalmad van róla. Hiteles vagy. Ügyes vagy, jár a keksz.

Jcage: érzelmi alapon ne érvelj. Valójában kapásból eszembe jut néhány olyan dolog, ami i4/i4s-en nevetségesen egyszerű, míg pl 9900-on nem működik. Például a naaaagy-naaaagy levelezésmester bbn simán megvan egy munkanap a webes felületen megválaszolt email visszaszinkronizálása a telefonra? Ha egyáltalán megtörténik.
Több Gmail naptár szinkronja ugyanazzal az accounttal? Pár napig gépészkedtem vele, mire kiderült hogy ezt a korábbi lehetőséget már lelőtték. Ennyit erről szerintem.

Egyszer vennétek le a szemellenzőt... De úgyse fogjátok.

[ Szerkesztve ]

(#17938) lezerpiramis válasza lugosi (#17937) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Szerintem az i4 inkabb ertekallobbnak nevezheto, nem feltetlenul mondanam mindenben jobban hasznalhatonak egy 9800-asnal vagy egy 9900-asnal - ugyanez igaz akkor is, ha egy 4-5 eves droiddal vetjuk ossze. Lehet sorolni a 9800/9900 benasagait (BIS hianyossagai, keves app, gyengebb multimedia stb.), ahogy az i4-et is (lassusag a legutobbi OS-ekkel, gyenge radios kepessegek, koszolodo home gomb stb.). Kinek mi fontos.

[ Szerkesztve ]

(#17939) jagertibi válasza lugosi (#17937) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Igunak az asszonya sima 4 es szifont használ a mai napig. Mint ahogy ezt írta is a 17930 as hozzászólásában. Söt nekem is van egy amit a gyerek használ minyonozásra. Az lehet hogy teljes értékű, meg okos is. És ha nem lenne más akár még használnám is, viszont az Igunak igaza van hogy tetű lassú. Én is a 9900 ba költöznék bele hiába merül le fél nap alatt. De ugye ez a gond nem fenyeget hisz van egy Q10 em is :D viszont a 9780 at nagyon szerettem. :))

(#17940) lezerpiramis válasza jagertibi (#17939) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Volt nalam is i4 huzamosabb ideig - pont a 9900-asom idejen, illetve kesobb is volt szerencsem hozza. Anyagot kellett rola osszeallitani, szoval nyomkodtam rendesen, de azert jobb volt a "bekesseg" :D (9900) Tobb Apple-eszkoz van a csaladban (MacBook, iPod stb.), de a telefonjaik nalam elvagjak magukat nehany megoldassal.

(#17941) lugosi válasza jagertibi (#17939) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És ha mondjuk valakinek a feleségének vannak tapasztalatai intimbetétek terén, ugye érezhető hogy mennyire nem jelenti azt, hogy neki magának vannak vele tapasztalatai :DDD

De mondjuk úgy, hogy ÉN (! Nem az ezem-azom, én E/1) használom mind a kettőt, ÉN tudom, tapasztalom mi a különbség.

(#17942) jagertibi válasza lugosi (#17941) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Akkor tudod mit. vedd úgy hogy nem Igu írta hanem ÉN. Egyes szám első személy. Mert én használtam huzamosabb ideig a sima négyest a blackberry mellett. És a mai napig használom itthon wifin a budin mikor kitörlöm róla az Emiljeim, frissítem az appokat. És az 5 éves fiam kiabál közbe velem hogy ne nyomkodjam a telefonját. Sőt a születésnapi iGó-t is letöltöttem rá :D soroljam még, szerintem akkor is szar ...

(#17943) Madveh válasza Polarstar (#17936) üzenetére


Madveh
csendes tag

Bocs, ha hülye a kérdés, de én is éppen egy régebben vett, de használatlan BB z10 vásárlása előtt állok és fontos lenne. Az, hogy ha sokáig állt, akkor megette a fene: Milyen "fene" eheti meg ha sokáig áll használatlanul? Milyen problémára lehet ilyen esetben számítani? Előre is köszi a választ/válaszokat!

(#17944) lugosi válasza jagertibi (#17942) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor mi a véleményed azokról a konkrétumokról, amik az egyiken megoldhatók, a másikon nem?

(#17945) jagertibi válasza lugosi (#17944) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Nem lehet hogy mindenkinek mások az igényei? Nekem semmi pluszt nem ad az IOS sem az android a BB10 helyett. Alaphangon mindenhol van egy működő számítógép a környezetemben, tehát nekem elég ha egy telefon hangatvitelre és csevegesre használható. De nem gond hogy más mást szeretne. Viszont az se legyen gond hogy nekem ez a véleményem. Sem naptárat nem akarok szinkronizálni sem mást. És az Emil kezelés is maximálisan kieligit a BB-n, mindenkinek megfelelő választ tudtam adni a levelire az évek alatt.

(#17946) lezerpiramis válasza lugosi (#17944) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Melyekrol van szo? Itunes nelkul zenet (vagy barmi mast) rakni ra, otthon akksit cserelni, microSD-vel boviteni, normalis multitaskot csinalni, 2G/3G-re lockolni, menubol felteteles atiranyitast/kezbesitesi uzenetet beallitani (talan utobbiakra mar van mod)? :)

Es igen, legalabb ekkora listat lehet irni egy 9900-as hatranyairol. Nem ez a lenyeg, hanem hogy kinek mi fontos ezekbol, ezert parttalan a vita.

(#17947) lugosi válasza jagertibi (#17945) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mindkettőtöknek:
Vicces, hogy általában jelenség a bbket üzleti telefonnak kategorizálni. Ezért én két üzleti funkciót hoztam fel.
Szerintem már 2010-ben is bőven kevés volt egy okostelefonnál az sms/telefonálás mint funkció.
Tudom, hogy cinikus érv, de ezt a piac is beárazta...

(#17948) Phülöp válasza lugosi (#17941) üzenetére


Phülöp
addikt

Legközelebb befogom a fülem, ha panaszkodik az asszony a tetű lassú telefonjára. És befogom a pofámat is egyúttal.
Köszönöm, hogy helyretetted bennem a dolgokat, sokkal jobb ez így mindenkinek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17949) jcage válasza lugosi (#17937) üzenetére


jcage
tag

Érzelmi alapon? Sok éven keresztül használtam bbos-t a 4.6-tol kezdve, igaz kizárólag BES támogatással. I4s-t a mai napig nyomkodom. Régi BlackBerry bes nélkül valóban kínszenvedés és csak annak hiányában lehet reális opció a régi alma. A szemellenzős részre már nem is reagálok. Sajnálom, hogy te nem boldogultál egy sima levelezés / naptár beállítással, de hidd el, gyönyörűen működött megfelelő környezetben.

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#17950) lugosi válasza jcage (#17949) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valamikor megfelelően működött. A kulcs a múlt idő. BIS-sel minden hiba nélkül ment a naptár (gmail) szinkronja több naptárra is. Aztán pár éve a gmail megszüntette azt a (m.google.com/sync oldalról letölthető) kerülő utas alkalmazást, amivel kiválaszthatók voltak, hogy melyik naptár kerüljön szinkronizálásra. Hozzáteszem, amíg működött, addig is csak kemény időbeli limittel (talán vissza 30 nap, előre 90?), de legalább volt valami. Mondanom sem kell, hogy ez a hihetetlen feature akkor is és most is működik i4-en, minden külön varázslat nélkül. A levelek visszaszinkronizálása szintén. Sima IMAP.

A BES szerintem totál nem mérvadó. Vajon hány magánszemélynek van BES szervere? Nyilván nekem sincs és nem is volt. A cégek közül is kevésnek. Azon megoldható egy olyan feature, amit ma is és akkor is egy 20k-s telefon is tudott? Szuper.

És akkor szerintem nem kell megmagyarázni a BB-nek, hogy milyen hozzáállása vezetett oda, hogy talán ma a legutolsó szereplő a piacon. Ezen a hozzáállásán kéne viharsebesen változtatni, de ahogy némelyik bugra reagálnak, az OS10-zel, úgy érzem, hogy nagyon sok szakember ott van még, aki a régi hozzáállás idején szocializálódott... :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.