Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17801) eventus válasza mrcrnl (#17800) üzenetére


eventus
veterán

Kéne egy kis BIS :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17802) axis08


axis08
csendes tag

Kerdes: A Facebook messenger valahogy hozzarendelheto a BBM.hez?
Vagy csak a nativ FB es/vagy Messenger app johet szoba?

(#17803) Polarstar válasza axis08 (#17802) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A kérdés értelmetlen, ha egymásmellé pakolod így.
A Facebook - az Facebook. A BBM meg BBM.

Ott tudsz átjárót létesíteni, hogy a fészen szépen beírod a BBM PIN-ed.
A BBM profilodban meg tudod kiírni a fész profilodat.
Ha csatornád van, akkor arra meg van egy opcionális hely.

Ennyi! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17804) axis08 válasza Polarstar (#17803) üzenetére


axis08
csendes tag

koszi szepen. A cel hogy ne kelljen ennyi appot hasznalni...

(#17805) Polarstar válasza axis08 (#17804) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Diszkréten megjegyzem, hogy a fészen publikált BBM PIN is maximálisan biztonságos tud lenni - nem úgy mint a .iber - ahol az is küld neked üzenetet, aki elmebeteg és ráér téged szekálni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17806) axis08 válasza Polarstar (#17805) üzenetére


axis08
csendes tag

Oke, koszi. Kerlek segits megerteni hogyan is mukodik ez. Nekem az lenne az eredeti celom, hogy BBM feluleten keresztul tudjam hasznalni a FB Messengert. Mukodhet ez whatsapp-al is?

Vagy nagy baromsagot kerdezek?

(#17807) sasa134 válasza axis08 (#17806) üzenetére


sasa134
addikt

Baromságot kérdezel. Mi az, hogy "BBM felületén keresztül" ? Nincs ilyen.

A BBM egy alkalmazás, meg a FB, Whatsapp stb is külön alkalmazás. Azt kérdezed kb, hogy Excelbe lehet-e integrálni a Winampot. Értelmetlen kérdésfelvetés, lehetetlen rá válaszolni.

Avanti Roma

(#17808) axis08 válasza sasa134 (#17807) üzenetére


axis08
csendes tag

megvettem, elengedtem:)
Valamiert abban a tudatdban voltam, hogy a BBM ossze tudja fogni az egyes chat progikat.

(#17809) sasa134 válasza axis08 (#17808) üzenetére


sasa134
addikt

Szerintem a HUB-bal kevered, ami egy "csatorna", a BB10 szerves része - ide be tudnak épülni appok (pl a Whatsapp is, facebook is - fiókként hozzá tudod adni őket, külön értesítést, led szint , hangjelzést tudsz beállítani hozzájuk). [link]

Avanti Roma

(#17810) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Pontosan!

Képzavarod volt. A Hub a közös pont. A többi csak egy alkalmazás.

Semmi baj, lapozzunk. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17811) axis08 válasza sasa134 (#17809) üzenetére


axis08
csendes tag

Igen, mostmar tiszta. Koszonom, mar jol be is allitottam. Tovabbra is, I loveit:)

(#17812) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Ma lettem gazdája egy BB z30-nak.

A kérdésem az lenne, hogy ha valaki hív akinek facebookon is meg van adva a tel. száma , akkor miért az FB-s nevét írja ki? Annak ellenére, hogy a névjegyzékben ki van kapcsolva az FB-s szinkronizálás (és nincsenek is ott a partnerek).

A másik kérdés, hogy a BBhub-ban azt be lehet-e állítani, hogy csak a facebook-os üzenetekről kapjak értesítést az esetleges posztokról stb ne?

[ Szerkesztve ]

(#17813) lugosi válasza bucihost (#17812) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annak idején, mikor Z10-em volt, sokáig kísérleteztem vele, hogy a FB hogy ne rontsa el a névjegyzékemet BB-n, de nem jött össze. Szomorúan látom, hogy még mindig ez a helyzet. Sajnos akkor is átírta a névjegyzéket, amikor ki volt kapcsolva a szinkronizálás. Szomorú ezt látni, hogy ennyi idő elteltével is így van. Sajnos nekem csak az az egy megoldás volt, hogy nem jelentkezek be (egyáltalán) a FB-on a telefonon. Mivel én személy szerint állandóan 2 telefonnal járok (céges - magán) ezért nem zavar a dolog, ha csak a BB lenne akkor a böngészőből FB-oznék, bár tény hogy ez sokaknak nem opció (pl messenger ugye így nem annyira használható).

(#17814) sasa134 válasza bucihost (#17812) üzenetére


sasa134
addikt

Lehet a névjegyzékben ki van kapcsolva a FB, de az csak azt jelenti, hogy nem annak a fióknak a kontaktjait aktívak éppen. Amikor a Fb fiókot hozzáadtad, legelőször, amikor a telefont beállítottad, akkor megkérdezte, hogy keressen-e facebook kontaktokat. Gondolom rányomtàl az igenre.. Ezért vannak a kontaktok közt.

Második kérdésre a válasz : beállítások / fiókok / facebook --> itt kapcsold ki az értesítéseket, csak az üzenet legyen bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#17815) bucihost válasza sasa134 (#17814) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi! az FB-s rész megvan.

Közbe nagy keresgélés után meglett a megoldás.:

Partnerek > beállítások > Partnerek automatikus összefűzése kikapcs > Meglévő partnerek összefűzésének visszaállítása. ezután telefont újraindítani. :R

(#17816) bucihost


bucihost
senior tag

Még lenne pár kérdésem:

- kinézet (theme) valahol állítható-e, telepíthető-e új?
- a kezdő képernyőn (és zárképernyőn) az óra / dátum színe állítható-e valahol?
- kezdő képernyőre rakhatok-e ki "widgetek", ha igen hogyan?

Valamint egy probléma:
Amikor PC-n be akarok lépni a bbworld-be, akkor az alábbi hibaüzenetet kapom:
Expired session
Your session has expired and you have been logged out.

Ez miért lehet?

Köszi előre is :R

(#17817) sasa134 válasza bucihost (#17816) üzenetére


sasa134
addikt

- alap OS-ben nem, de app biztos van csicsásításra
- nem
- csak appal tudom elképzelni, de abban sem vagyok biztos

Olvasd el a felhasználói kézikönyvet , a Blackberry oldalán magyaul megtalálod - sokat segít.

Miért akarsz PC-n belépni a BBW-be? Nincs ötletem, lehet vmi böngésző dolog - próbáld másikkal.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#17818) lugosi válasza bucihost (#17815) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak sajnos a kontaktokba mindenképpen beleír, ha be vagy jelentkezve, legalábbis régen még így volt. Majd írd meg, ha azt tapasztalod hogy teljesen békén hagyja.

(#17819) eventus válasza bucihost (#17816) üzenetére


eventus
veterán

Home screen plus - ezzel tudsz widgeteket kitenni.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17820) bucihost válasza eventus (#17819) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi. Más: Ssh és ftp klienst nem találok sehol. Lehet nincs is?

(#17821) eventus válasza bucihost (#17820) üzenetére


eventus
veterán

Playcloud

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17822) Polarstar válasza bucihost (#17820) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem van a boltban.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17823) válasza sasa134 (#17807) üzenetére



őstag

Oszt mé? Nálam a Whatsap ott figyel a Hub-ba. :D Gondolom erre gondolt.

(#17824) válasza axis08 (#17808) üzenetére



őstag

Ne aggódj, össze tudja. A Hub egy értesítési központ, még a rendszer információk is oda futnak be. Onnan irányít át az adott alkalmazásban, nem kell feleslegesen navigálni. .

(#17825) válasza bucihost (#17820) üzenetére



őstag

FTP van a Wordben, jól is működik. Viszont a Blend is tudja ami natív.

(#17826) bucihost válasza eventus (#17819) üzenetére


bucihost
senior tag

Megvettem ezt a Home screen plus-t. be is állítottam h pakolja ki a widgeteket. de semmit nem rak ki. Teló újraindítás is volt :(

(#17827) eventus válasza bucihost (#17826) üzenetére


eventus
veterán

10.3 van a telefonodon?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17828) bucihost válasza eventus (#17827) üzenetére


bucihost
senior tag

10.3.2.544. közben nagy nehezen kirakta a widgeteket, viszont lapozásnál is látszanak az ikonok alatt :(

Viszont valami nekem nem kerek. Több netes "hands-on" képen látom, hogy az ikonoknak van egy szürke "áttetsző" hátterük. Ellenben nekem nincs ilyen. Ez rendszer vagy beállítás függő? :W

(#17829) sasa134 válasza bucihost (#17828) üzenetére


sasa134
addikt

A "keretes" ikonok egészen a 10.2.x-ig voltak, 10.3-mal jelent meg ez a mostani flat design. Tehát nem beállításfüggő.

Avanti Roma

(#17830) bucihost válasza sasa134 (#17829) üzenetére


bucihost
senior tag

értem, köszi.

(#17831) totj80


totj80
tag

Valaki elmondaná nekem,hogy ha bb os7 es telot veszek akkor mivel leszek vele hátrányban a bb10 hez képest? Ha előfizetek a t-nél BIS re akkor mindenben ugyan azt tudja mint a 10 es? Egy p9981 et tervezek.

(#17832) Praetorianus válasza totj80 (#17831) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Jó rendszer a BBOS, de modernnek nem nevezném. Amolyan lassú dinoszaurusz a BB10 mellett. Megbízhatóságban szerintem - 4 év használat utáni tapasztalatom szerint - nagyon korrekt. Ha elkezded használni, szeretni fogod, de a mai rendszerek mellett már kiütköznek a hátrányai. Kis kijelzők, lassú boot-idő, kevés program. Én imádtam, ma is van kettő régi BB-m otthon, de visszaköltözni már csak nosztalgiából van értelme. Meg persze szükségből, ha úgy hozza a sors...

(#17833) lugosi válasza Praetorianus (#17832) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel nagyjából egyetértek, kiegészítve azzal, hogy igenis vannak használhatóságbeli problémák is ma már. Például egy gmail címhez tartozó több naptár szinkronizálása nem lehetséges OS 10 előtt (régen volt, ma már nem megy), illetve az email szinkron is inkább van, mint használható (tudom, elképzelhetetlennek tartják sokan egy BB-nél, de igenis az: több féle email cím esetén próbáltam, hiába van olvasva a szerveren az imap mappában az üzenet, a telefon vagy soha nem jelzi, hogy olvasott, netán megválaszolt, vagy esetleg napok múlva).
Szóval szerintem OS 10 alatt BB vonalon ma már minden felejtős, de nagyon. Esetleg nagymamának butatelefonnak, mert pl jól megoldható, hogy nyomja valamelyik betűt :) és közvetlen tárcsáz. Pl 'u' unoka. De másra ma már nem használnám, nem nagyon tudok olyat mondani, amiben pariban lenne bármelyik (3 különböző) BBOS telefonom bármelyik OS 10-essel.

(#17834) Praetorianus válasza lugosi (#17833) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

BIS gondjaim nekem is voltak az utolsó hónapokban, néha több órás késések is, amik plusz 2000 Ft-ért kicsit (nagyon) tudtak idegesíteni. De mégis nehezemre esett váltani felfelé. Ha az Evernote nem veszi ki a támogatást a BBOS alól, akkor még ma is a 9900-át használom.

(#17835) lugosi válasza Praetorianus (#17834) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy bis gond-e, de szerintem elég használhatatlanná teszi, hogy a nap közben megválaszolt emaileket utána kézzel össze kell nézni, hogy akkor most melyik van megválaszolva, melyik nem. Sajnos nem versenyképes ma már egyik oprendszerrel sem. :((

(#17836) Polarstar válasza totj80 (#17831) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A világ legfaszább mobilja a P9981!

Láttam kézben többet, de a titánszürke-arany (máááár megint. :D ) az mindenkit leültet legalább 5 perc nyálcsorgásra. És ahogy mondták, sok mindenre nem jó már, meg lassúcska is és az a hardver, mivel a 9900-hardvere - zabálja az akksit rendesen.
Ritka az egy napos készenlét pl.

Azért az árérét igen jó Q10 van... Nálam is pl, egy arany-fekete.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17837) lugosi válasza Polarstar (#17836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ritka csúnya egy darab az a P9981. El nem tudom képzelni, hogy van ember akinek tetszik.

(#17838) littledon


littledon
tag

Sziasztok!

Volt a családban egy BlackBerry Z10 LTE ami kicsit rakoncátlankodott, így bevittük a T-mobile-ba szervízbe. Szokásos dolog, új telefon... de Z10 helyett Leap... Valakivel történt már hasonló eset? Tehát azt mondta a szervizes, hogy Z10-et lehet, hogy egyáltalán nem vagy csak nagyon sok idő után fog tudni adni így Leapet ad, hogyha megfelelő. (hozzáteszem kérdeztük, hogy az árát visszakaphatjuk-e ebben az esetlben, a válasz nem volt... Biztos nem adhatja vissza az árát ?? )

Érdekelne a véleményetek + hogy kivel volt már hasonló...

Ezen kívül kíváncsi lennék, hogyha bevinném a Q10-em akkor mit kapnék helyette, mire számítsak? (hála eddig minden rendben vele, de hogyha véletlen valami baja lesz tudni szeretném, hogy mi a helyzet...)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#17839) lugosi válasza littledon (#17838) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hallgasd meg más véleményét is, de szerintem egy használt Z10 -> Leap csere nagyon jó üzlet! (Neked, nem a szolgáltatónak! :D)
Én a helyedben duzzogva elfogadnám :DDD

(#17840) Polarstar válasza lugosi (#17839) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Juuuujj!!!
Azért ez kemény volt! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17841) littledon válasza lugosi (#17839) üzenetére


littledon
tag

Persze, örülünk neki. + értékben sokkal jobban járunk, de nekem pl számít a méret és pl ha a Q10 helyett kapnék egy classicot vagy leapet, attól függetlenül, hogy többet ér nem biztos, hogy felhőtlen lenne az öröm mivel jóval nagyobbak a hardver meg ugyan az... Persze ez legyen életem legnagyobb problémája :DD

Mindenesetre ha valaki találkozott már ilyennel ne tartsa magában... :)

Ezen kiv érdekelne, hogy mik a tapasztalatok a classiccal. Minőségben van olyan mint a Q10 vagy jobb? bármi negatívum vele kapcsolatban? :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#17842) lugosi válasza littledon (#17841) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Persze a méret sokaknak számít, de ha megkapsz egy új Leap-et, akkor szerintem csere vagy eladás biztos, hogy sikeres lesz egy vadi új, garis Leap-et egy használt Q10-re irányban.

Amúgy meg, érdekes, tehát van a Telekomnál Leap... Csak árulni felejtették el, vagy mi van?!?

(#17843) eventus válasza littledon (#17838) üzenetére


eventus
veterán

Q10 mindörökké :) kinézetre is igényesebb a többinél. Cserélhető akksi, hdmi, jobb hangszóró + a leapnek a hátán van, ami szintén nem jó.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17844) jagertibi válasza littledon (#17841) üzenetére


jagertibi
aktív tag

A classic lényegesen jobb üzemidőben is, meg pont az a jó hogy nem kell kiékelni az akksiját hogy ne induljon újra véletlen sem. Napon jobban olvasható kijelző. Hívás fogadó gombok. Kamera is használhatobb. Írni rajta kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#17845) bigsee válasza lugosi (#17842) üzenetére


bigsee
addikt

A BB dönt, nem a Tkom. Egy bennfentes mesélte ezt, ha a BB úgy dönt, Passportot küld, ahhoz semmi köze a Tkomnak. Én örülnék a Leapnek Z10 helyett... :K

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#17846) lugosi válasza bigsee (#17845) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erről egészen mást olvastam a neten. Például mikor az amerikai Telekom úgy döntött, hogy nem forgalmazza tovább a BlackBerry-ket, sőt egy csereprogram keretében szifont ad helyette, az nem hiszem hogy a BlackBerry döntése lett volna. Ugyanígy nem hiszem, hogy a BlackBerry úgy döntött volna, hogy akkor Magyarországon nem akar szolgáltatón keresztül telefont eladni.

(#17847) littledon


littledon
tag

Majd beszámolok, hogy mi lett a vége. Egyébként engem picit bosszant, hogy a classicba is a Q10 hardvere ment, ha erősebb lenne cserélnék de így semmi értelme, bár elvagyok vele nem panaszkodom de akkor is haladni kellene a korral szerintem.
Mindenesetre nekem egy passport mini lenne a tökéletes :D de arra várhatok...

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#17848) eventus válasza littledon (#17847) üzenetére


eventus
veterán

A vas elég, de nem modern. Energia hatékonyság és az újítások hiányoznak a prociból. Ez a lényeg. Lehet a W7/8 és a 10 elfut gyenge és régi gépen, de millió új lehetőség van az új procikban, amitől mégis jobb.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#17849) Polarstar válasza littledon (#17847) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Még 15 év és a Blackberry múzeumban láthatod a Passport minit. :DDD
Telekom ügyben: láthatóan nem a Blackberry dönt, hanem a telekom szarja le itthon.
Ha szlovákoknál van Passport is, meg Leap is - akkor ez nem arról szól, hogy annyira ki akarunk szolgálni. Itt a telekom döntött - az almával szed ki több pénzt az ügyfelekből.
Kisstílű, nagyzoló, depressziós és feltünni vágyó nép a magyar.
(Most ez megy mellettem a villamoson: "ledarálunk minden román csecsemőt... csak a zöld-fehér...)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17850) bigsee válasza lugosi (#17846) üzenetére


bigsee
addikt

Én az eddig forgalmazott telókról beszéltem... azokat nem a T javítja és cseréli, hanem elküldve a BBnek a visszárut afja oda az ügyfélnek. Hogy a csomagban mi van, azt nem is tudják.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.