Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) KROK640


KROK640
veterán

Végül a mai velem megesett gyöngyszem :
Hirdettem itteni vonalon egy ASUS VW195D monitort, kemény 3000ft-ért. Rámírt (amúgy a korábbi gazdája), hogy neki ez kellene, és még ma jönne érte. Mondom ok, gyere.
Eljött (igaz késett 1,5 órát, de nem baj) majd monitor le, örülés, közli h most csak egy 1000-es van, de vinnié a monitort. (most hagyjuk, hogy 3 ezer ft-ot nem tud egybe elhozni mikor kell valami)
Mondom okés, látom itt a motoros kézikaszád, akkor vágd már le füvet nekem úgy a bizalom jelének. Szó nélkül levágta! :Y
Ha ezekután tényleg hozza a héten a másik 2 ezret, akkor jól jártam, ha nem, akkor ez volt az eddigi legdrágább fűnyírásom, ugyanis kb 15 négyzet métert kellett levágnia.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#64402) #89309696


#89309696
törölt tag

Én leszívom magam öcsém, ilyet még nem láttam, most rendeltem életemben először az Aqua-ról és se számlázási, se szállítási címnél nem lehet megadni egyedi címet, csak azt amit az oldal kilistáz és rákattintasz. Most hogy a vérbe adjam meg a helyrajzi számot meg a Töltés dűlőt neki? Mert olyat meg nem ismer.
Az agyam eldobom az olyan barmokon akik az ilyet leprogramozzák. :U
Megadtam címnek a Coop boltot, mert oda jár a GLS futár, aztán ha megjött a GLS értesítő a csomagszámmal írok nekik, hogy hova hozzák.

(#64403) hcl válasza KROK640 (#64397) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt sosem értettem, hogy ezeket vajon eladják-e, vagy egy "szarazegészinternet" felkiáltással kidobja-e a végén a kommunálisba :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#64404) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Egy újabb gyöngyszem.

(#64405) koby11h válasza hcl (#64403) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az értelmesebbje ideadja Nekem ;]
5 hónapja kaptam egy ilyen kupacot (két szatyor) ajándékba. Állítólag próbálta eladni lófogáson, de a kutyának sem kellett 3 hónap alatt.
kb. 3 óra munkám volt vele és 13350 Ft jött be, nem számolva azt a kb. 3000-et érő cuccot amit megtartottam magamnak...
Ezúton is szeretném megköszönni Cs. Csabinak, aki képtelen pár képet és 1-1 mondatos leírást csinálni arról amit el akar adni! Csak így tovább!!!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#64406) koby11h válasza Oposzumtoszó (#64404) üzenetére


koby11h
aktív tag

Gondolom a "karosszériával kitakart" rendszámos piros förmedvény :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#64407) Cs1csó válasza KROK640 (#64401) üzenetére


Cs1csó
félisten

Merre laksz, van fűkaszám 15nm/2 ezer forint alapon vállalok nálad más területet is.

(#64408) koby11h válasza KROK640 (#64401) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én tegnap vágtam 1450 m2-et, 2.5 óra, 2 liter keverék és 6 méter 2.7 damil.
Szóval én is jelentkeznék :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#64409) Cs1csó válasza koby11h (#64408) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na ezt akkor kettőnk közt le kell meccselni, sör virsli verseny?

(#64410) mpo


mpo
veterán

Sajnos 10 Ft/nm a mostani ár.
Nekem a 3000-ből 2000 nm-t kell nyírnom két részletben.

Ha érted, akkor már elavult.

(#64411) BiP válasza KROK640 (#64397) üzenetére


BiP
nagyúr

azta, már ilyen hosszú a lista?

Amúgy mikor jött divatba ez a pluszpénzért lefotózom dolog? Tiszta fapados repülő feeling.
(ha fel akarsz szállni a gépre, + lépcsőhasználati díj :) )

(#64401) KROK640: fura arcokkal hoz össze az élet.

(#64404) Oposzumtoszó: ez mintha már lett volna. Ismerős a verda :)

(#64405) koby11h: Van, aki nem akar ezzel vesződni. Úgy kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#64412) envagyok válasza BiP (#64411) üzenetére


envagyok
veterán

Mind2 fél érthető:

A vevő szeretne otthonról kényelmesen karosszékből vásárolni, még véletlenül se odamenni személyesen, hogy saját maga győződjön meg arról, minden okés. Persze ehhez kell millió szögből fénykép, videó, meg legalább 3 nap garancia, hogy az eladó bukja, ha posta közben valami félremegy...

Az eladó meghirdeti, tesz fel egy normális képet, leírja világosan, jó állapot, működik, erre jön a vevőtől a kényelmes karosszékes üzenet... képet mindenről alulról, felülről, oldalról, furmark videó fél órás legalább (a hülyéjének), elvetemültebb példányok még a csomagolásról is szeretnének videót, képet (volt rá példa), meg aztán a végén kinyögi, hogy ingyenposta, meg 3 nap gari..... Eleve a postaköltségért szállítás is már szerintem szép dolog az eladótól, mert nem mindenkinél áll hegyekben ingyen ragasztó, doboz, buborékos fólia, antisztatikus zacskó, meg a kocsi sem levegővel megy a postáig, hacsak valaki nem a szomszéd épületben lakik. Meg hát a postázás felelőssége is legyen már szerintem azé, aki nem képes elmenni a termékért, hiszen ő kéri.
Szóval ilyenkor szokott felmenni a pumpa, és szerintem jogosan modja azt az eladó, hogy jól van ecsém, félóra furmark videó kell, meg 39 darab fotó, jóvanb@meg, haver, fogd meg a sörömet, egy ötös lesz.
:C ;]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#64413) koko52


koko52
veterán

Valaki?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#64414) konikan válasza envagyok (#64412) üzenetére


konikan
aktív tag

"nem mindenkinél áll hegyekben ingyen ragasztó, doboz, buborékos fólia"

Múltkor épp egy játékot akartam feladni, és örültem mint majom a farkának mert volt boríték és maradék bubis fólia, így akkor nem kellett venni :DD

(#64413) koko52
Azt mondják az érett gyümölcs a legfinomabb. ;]
Mondjuk azt is hallottam már, hogy igazából csak egy férfi tudja és adhatja meg igazán azt, ami egy férfinak kell ;]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#64415) SyMbioTe válasza konikan (#64414) üzenetére

Dobozt ha nem akar venni az ember, akkor egy bevásárlás alkalmával boltokban általában adnak, cellux meg azért minden háztartásban akad.
Többi az már tényleg nem alap. :D (én az általam rendelt cuccokból a dobozok és kínai levegők egy részét megtartottam ilyen célokra.)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#64416) KROK640 válasza hcl (#64403) üzenetére


KROK640
veterán

Én meg azt, hogy ilyenkor mit kezdenek ha a vásárló a teszt vagy még több kép után eláll a vásárlástól és nem fizet? :D
A 30-40 tétel meg szerintem gyakran kerül a kommunálisba. Van olyan ismerősöm aki így "árukapcsolással" pl régi VHS kazettákat is, akart eladni pár aranyáron számolt alkatrész mellé, aztán fél év múlva ment minden a kukába mert 0 érdeklődő volt. Mondjuk kb 4× áron árulta a dolgait, és az sem tett jót az üzletnek, hogy árukapcsolással egy rakás szemetet ("kis" hibás hifitorony, VHS kazetták) is elkellett volna vinnie a vevőnek.

De láttam izttt is ilyet, amikor valaki feltesz 20-30-40 pl memóriamodult DDR1-2-3 vegyesen 256MB-tól 2GBis. Aztán ha valaki keres mondjuk 1GBos DDR2-es modulokat akkr vegye meg az egészet 40 ezerért ...
Ezt nem tudom, hogy hogy gondolják

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#64417) BiP válasza KROK640 (#64416) üzenetére


BiP
nagyúr

Van ott baj.
De ha lomizik, akkor tegye már bele az energiát...

(#64418) hcl válasza koby11h (#64405) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az ilyeneket én is szeretem :D

@envagyok : Aki rendel ebay-ről, annál van free boríték, dobozok a legtöbb boltból ingyen vihetők, ragasztó tekercse meg 300Ft körül, egyvalamit eladsz annyiért, és 10 cuccra van elég :D

postát melóba járással kötöm egybe, így csak a kiesett szabadidőm a "költség". De postára amúgy is járok csekket fizetni.

Képet amúgy is érdemes többet feltenni (ugyanúgy nem nézik meg, ahogy nem olvassák el :D )

@KROK640 : Én káromkodni szoktam, aztán majd viszi valaki :D A képek mennek a többihez a hirdetésbe.
S amit lehet úgy rakom ki, hogy egyben ennyi, de viheted darabját is (csak vigyed :D )

Volt ilyen csóka, hogy elvitte az 1GB DDR-t, nem ment vele apósa gépe. Jött az 512-esért, 1GB vissza, különbözetet visszaadtam, 512-vel ment. Paff.

VHS kazettákat meg tuti el lehet adni, csak ne abból akarjon meggazdagodni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#64419) Sethdobaloah válasza hcl (#64418) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Oszinten erdekelne, hogy miert jarsz postara csekket fizetni? Nem is tudom van -e olyan szolgaltato meg, akinel ne lehetne online bankkartyaval fizetni a szamlakat (ingyen, varakozas nelkul). Gondolom a csoportos beszedessel a kontrol elvesztese a bajod, vagy mert a szamladnal penzbe kerul.
Heten kellett levelet feladnom,50m sor a posta elott. Varnom nem kellett, mert kijott egy neni es elore hivta azokat akik levelet akartak feladni... hat nem sokan voltunk.

...csak én vagyok helikopter?

(#64420) hcl válasza Sethdobaloah (#64419) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ritkán kell csekket fizetnem, s amennyire eddig sikerült megismerkedni a magyar szolgáltatókkal, s az elektronikus ügyintézésük stabilitásával, inkább útba ejtem a postát melóba menet-melóból jövet.
Ebayről (normál esetben) is gyakran jön rendelésem, amiatt is kell járni (munkaidőben nem vagyok otthon), belföldi küldemények is jönnek-mennek.

Itt is rendszeresek az 50m-es sorok, de az ugye 10 ember :D

Amúgy eléggé bent lakunk a városban, elég könnyen tudok úgy mászkálni, hogy posta felé vigyen az utam :)

Soportos beszedésivel nem lenne bajom, csak eddig kb. több helyen rontották el, mint ahol sikerült megoldaniuk.
A házunk közös képviselete meg a 90-es évekbe tett időutazás, az a csoda, hogy van számítógépük, de különben ők csak csekket fogadnak el :D

ON :
"Számítógép eladó hibás
6,000 Ft
Eladó számítógép alaplap ddr2 és táp dvd író van benne nem ad kepet"
Ennyi információ alapján már rohanok is megvenni :D

@envagyok : Persze, ilyen esetben jobb elektronikusan fizetni.
Nem tudom, nekem Pécsett, Fehérváron is olyan forrásaim voltak, ahol a boltok mögött pakolták ki a teljesen tiszta dobozokat, van itt zöldséges, akitől egysze rkértem 1 nagyobb dobozt, azt mondja, hogy egyet nem ad, vigyem ezt a másik 2 szemetet is, akkor nem neki kell összetépni és kidobni... :D
Boltja válogatja, de nekem eddig a legtöbbször sikerült kérni. Pennyben simán a kasszánál ki lehet vinni üres dobozokat, ez több városból tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#64421) envagyok válasza Sethdobaloah (#64419) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem 15km oda-vissza a legközelebbi posta, plusz legalább 4-en állnak kint sorba. Kocsikázás sorbanállás kb 1 óra, plusz 500 benzin. És nem, nincs útban, nem járok arra, kb 2 hetente járok bevásárolni, annyit meg senki se tud várni.
@hcl 10km-en belül nincs bolt, pár cipőboltban ,élelmiszerboltban bepróbálkoztam de nincs doboz, nem adhatnak.antisztatikus zacskó, buborékos fólia meg főleg nincs.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#64422) patomi válasza koko52 (#64413) üzenetére


patomi
őstag

Bottal se.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#64423) BiP válasza Sethdobaloah (#64419) üzenetére


BiP
nagyúr

Én már nem is emlékszem, mikor voltam utoljára postán csekket befizetni.
A legtöbb díjnet, elmű évente van, de online, telenor,digi szintén online, a helyi adók csekken jönnek, de azt meg QR kódos, simple-lel befizetem mobilról. Összesen 1db. szolgáltató van (szemétdíj), ami csekk, és nincs QR kód sem, azt meg befizetem a mobilos netbank csekkbefizető részével. ~60Ft-omba fáj, annyit megér.
Korábban ha volt valami csekk, és nem mobilról fizettem, akkor van csekkbefizető automata, ami előtt soha senki nem áll, mindenki a postán ácsorog. Hát én nem fogok feleslegesen várni :)
Ja, anyámnak a közös költség volt legutóbb ilyen csekkes, kézzel írt. Azt ugye semmilyen alkalmazás nem olvassa be. Na, azt meg átutaltam.

[ Szerkesztve ]

(#64424) Cs1csó válasza BiP (#64423) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :R

Pont írni akartam ebben a témában, hogy van amit macerás befizetni de akkor még azt is meg lehet oldani. Sajnos a bankok számlavezetési költségei még mindig elég nagyok 10-20k évente ami egy nyugdíjasnak aki akár a postástól személyesen is felveheti a nyugdíját sok.
Ezt kellene levinni éves 6k-éra és akkor akár kötelezővé is lehetne tenni a bankkártya használatát.

(#64425) hcl válasza BiP (#64423) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezeknek azt mondanám, hogy átutalás, szerintem keresztet hánynának. :DDD

@csicso82 : Jó irány, konkrétan valami minimális kéne, annál kevesebb, minél több van a számládon. A bank azt a pénzt használja...

Mutogatni való hater díszpinty

(#64426) qnadam válasza hcl (#64425) üzenetére


qnadam
veterán

pedig a csekk is egy átutalás, rá is van írva

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64427) Cs1csó válasza qnadam (#64426) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen annak is kb. 300Ft a költsége. Ha a mostani 50 év felettiek kikopnak akkor lehet ezt meglépni szerintem, ami még vagy 30 év ;]

(#64428) hcl válasza qnadam (#64426) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Készpénzátutalási megbízás" :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#64429) koby11h válasza Cs1csó (#64427) üzenetére


koby11h
aktív tag

Csak semmi célozgatás a korunkra :) - az 50 közeliek nevében....
Amúgy húznám még vagy másik 50-ig!
Én még így is netbank + icsekk, az egész családét..

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#64430) mpo


mpo
veterán

Már csak az önkormányzat küld sárga csekket (súlyadó, kommunális adó) azt évente kétszer átutalom, (rajta van a számlaszámuk!), csak egyszer kell a netbankban a sablont megcsinálnom, nem kell többet gépelgetni.
A többi elektronikus számlát küld, amit a hitelkártyával fizetek online és visszajár 1% a banknál.
A postán régen rányomtak két pecsétet , letépték a nekem járó részt, bepötyögték a számológépbe és kész.
Ma bedugják egy készülékbe, megy a nyomtató is és ezzel sokkal tovább tart, mint régen.

Egyébként 63 éves vagyok, de nem ez az oka annak, hogy a mobilt fizetésre nem használom bankkártya helyett.

Ha érted, akkor már elavult.

(#64431) Cs1csó válasza koby11h (#64429) üzenetére


Cs1csó
félisten

Félreértesz, minél fiatalabb valaki annál biztosabban igazodik el a digitális térben. Most úgy érzem 50 éves kora alattiak mindegyikéne valamilyen szi8nte képben van az okostelefonok, Windows stb. témában legalább felhasználói szinten.

mpo

Amit írtam nem zárja ki, hogy vannak olyan 50 évnél idősebbek akik kiválóan ellubickolnak a digitális térben de jelenleg minél idősebb valaki annál valószínűbb, hogy még okostelefonja sincs nem hogy PC-je internettel. Legalábbis én ezt tapasztaltam több forrásból is.

Még aki "aktív korú" tehát dolgozik az a munkatársak stb. miatt nyitottabb lehet az újabb dolgokra de a nyugdíjasokban sokszor már ez a motiváció sincs max a családtagok.

(#64432) Sethdobaloah válasza mpo (#64430) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Van e-onkormanyzat is, ha szeretned az elott kifizetheted a gejarmuadot, hogy a papir meg a csekk megerkezne. Nekem iden 1 kocsira ki se vetettek... ott befizettem azert azt is.

...csak én vagyok helikopter?

(#64433) mpo válasza Sethdobaloah (#64432) üzenetére


mpo
veterán

Köszi, szeptemberben kihasználom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#64434) BiP válasza Cs1csó (#64431) üzenetére


BiP
nagyúr

" minél fiatalabb valaki annál biztosabban igazodik el a digitális térben. "
Ez sajnos nem igaz. A digitális oktatás rávilágított, hogy a fiatalok jól elnyomkodják a facebookot meg a youtube-ot, de ezeken kívül semmi.

Max. úgy igaz, hogy nagyobb eséllyel találkoznak a digitális cuccokkal, kevésbé zárkóznak el az új dolgoktól, meg könnyebben megtanulják, de alapból nem tudják ők sem.

(#64432)Sethdobaloah: Ez nem helyfüggő? Vagy minden önkormányzatnál bevezették egységesen?
Amúgy tényleg jó dolog ez is (bár nekem még nem sikerült így megoldani). Nálunk állandóan késnek a helyi csekkek, panaszkodik a nép a helyi facebook csoportban, hogy jaj mi lesz, az okosabbja meg próbálja informálni őket, hogy hányféleképpen tudja befizetni csekk nélkül (tavalyi alapján utalja el, e-önkormányzat), de panaszkodni egyszerűbb.

(amúgy a gépjárműadót annak kell megfizetni, akié a kocsi volt jan.1-jén, tehát ha esetleg idén vetted, amiatt is lehet, hogy nem vetették ki a nevedre).

[ Szerkesztve ]

(#64435) hcl válasza Cs1csó (#64431) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Most úgy érzem 50 éves kora alattiak mindegyikéne valamilyen szi8nte képben van az okostelefonok, Windows stb. témában legalább felhasználói szinten. "
Fúúúú, pedig de neeem :S

Idősebbek között azok igazodnak el, akik korábban is dolgoztak informatikai jellegű cuccokkal.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#64436) Sethdobaloah válasza BiP (#64434) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Én nevemen volt jan 1 is.
Ellenzéki önkormányzat, szerintem 0 energiát fektetnek abba, hogy másnak szedjenek be adót ;]

...csak én vagyok helikopter?

(#64437) BiP válasza Sethdobaloah (#64436) üzenetére


BiP
nagyúr

Tényleg, ez az új tény kiment a fejemből, hogy a feladat ittmaradt, a pénz meg megy felülre.
(btw. a miénk is az, és bár némi csúszással, de március végére megjöttek a csekkek.
A tavalyival elmaradtam, azt is most fizettem be utólag. Érdekes kérdés, hogy ilyenkor ez hol landol? Megy a nagy közösbe, mert mostani utalás, vagy marad az önkormányzatnál, mivel tavalyi követelés? költői a kérdés.)

[ Szerkesztve ]

(#64438) BiP válasza patomi (#64422) üzenetére


BiP
nagyúr

:O nincsen hányós smiley.
Valószínűleg nem véletlen a betonkeverős hasonlat, közvetlen utalás a valós méretekre...

(#64439) F.E.K.. válasza mpo (#64430) üzenetére


F.E.K..
senior tag

No most én fiatalabb vagyok, informatikában dolgozom, de én sem használom a mobilt fizetésre.

Nekem egyszerűen kényelmesebb elővenni a bankkártyát és azt odaérinteni az olvasóhoz mint a mobilt/órát használni. De ez csak egy lehetőség, akinek úgy jobb , használja azt természetesen. :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64440) mpo válasza BiP (#64438) üzenetére


mpo
veterán

nincsen hányós smiley.

Ha érted, akkor már elavult.

(#64441) mpo válasza F.E.K.. (#64439) üzenetére


mpo
veterán

A mobilon futó sok xar miatt nem akarom fizetésre használni.
Néha utólag kiderül, hogy a Google ellenőrzésen is sikeresen átment egy-két app, amit utána eltüntetnek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#64442) Syl válasza hcl (#64435) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan. Személyes tapasztalatom (50+ évvel), hogy akik a hőskorban (80-90-es években) kezdték a számítógép bökdösést, azok ma bármivel elboldogulnak. Merthogy megtanultak olvasni, értelmezni és megoldást keresni. A mai fiatalok hiába születtek okostelefonnal a kezükben, egész nap pörgetik a fosbúkot, de ha a gép kiír valamit, akkor az agyuk azonnal dobja a syntax errort. Csak pislognak ki a fejükből, mint hal a tesco szatyorban, mert képtelenek felfogni a kiírt üzenetet. (Tisztelet a kivételnek)

Csicso82 kolléga meg remélhetőleg megéli az 50+ évet és saját bőrén tapasztalja meg, milyen az amikor a környezete azt mondja, "remélem kikopsz végre"...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64443) mpo válasza Syl (#64442) üzenetére


mpo
veterán

a gép kiír valamit

Hányszor hallottam azt, hogy "a gép/mobil/tv kiírt valamit"?

Ha érted, akkor már elavult.

(#64444) BiP válasza F.E.K.. (#64439) üzenetére


BiP
nagyúr

nfc-s fizetésre én sem, én is bankkártyapárti vagyok.
Viszont mobilon keresztül intézem az utalást, fizetést. Szerintem ő is erre gondolt elsősorban, nem arra, hogy a pénztárnál mobillal érint.
Eddig én 2 féle embert láttam mobillal érinteni pénztárnál: fiatal, haladó arc, ill. már nem annyira fiatal, de fiatalos és/vagy már-már ciki módon fiatalnak látszani akaró késő 40-es, 50-es fickó, aki láthatóan nagyon menőnek érzi magát miatta. (szoktam nézni közben az arcukat, nem gonoszságból mondom)

(#64442) Syl: Én pont emiatt tök szerencsésnek érzem magam, hogy ebben a korban nőttem fel. Az IC megjelenéséről meg a ZX spectrum fénykoráról már lemaradtam, a C64-Plus4 korában voltam gyerek, így együtt nőttem az informatikai boommal. Megtanultam újságokból utánajárni a dolgoknak, meg magam kitapasztalni, megoldani a dolgokat.
Még megtanultam türelmesnek lenni, amikor minden lassan töltött be, láttam, ahogy az internet megjelent és az is ugyanúgy lassan töltött be :), majd örültem, amikor egyre gyorsabb lett.
De mivel nem ebbe születtem bele, még láttam az offline világot, és így felnőttként és apukaként tudom értékelni azt is, és felismerem a fontosságát.

(#64443) mpo: Jaja. Tízig elszámolni, és higgadt hangon visszakérdezni, hogy mit írt ki, majd a tiltakozásra, hogy "ehhez nem értek" újra elmondani, hogy csak simán olvassa fel, majd harmadszor, és negyedszer is megnyugtatni, hogy ezek ugyanolyan betűk, mint a könyvekben, olvassa el nyugodtan, az értelmezést hagyja rám :)

[ Szerkesztve ]

(#64445) mpo válasza BiP (#64444) üzenetére


mpo
veterán

Használom a mobilt a pénztárnál, csak nem fizetésre (Tesco, Shell kártya).
A múltkor 3 utalványt így váltottam be, pittyegett is a leolvasó, otthon vettem észre, hogy a blokkon semmi levonás (kedvezmény) nem volt. Ügyes!
Az e-mailre még nem válaszoltak.

(#64444) BiP
Sokszor beolvasták telefonon az angolt, úgy ahogy le volt írva. :)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#64446) BiP válasza mpo (#64445) üzenetére


BiP
nagyúr

Én Supershop-pal próbáltam egyszer mobil kupont érvényesíteni, nem sikerült, több boltban sem. Akkor döntöttem úgy, hogy az egész supershopot leépítem, mert csak időpazarlás. Lassú, egyre kevesebb helyen és egyre kevesebbet ad, és a valódi kedvezményt meg nem tudom érvényesíteni.
(Auchan kártyám is van, de persze tankolásnál, ahol sok pontot kaphatnék, sosincs nálam. De mindegy is, mert már nem nagyon vásárolok ott, úgysem tudom elhasználni :) )

hibaüzenet: Ha eljutunk oda, hogy túlteszi magát az első ijedtségen meg az elzárkózáson, és beolvasson bármit, az már fél siker.

[ Szerkesztve ]

(#64447) Syl válasza mpo (#64443) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha minden alkalommal félretettem volna egy százast, ... ma milliomos lennék :DDD

(#64444) BiP

Jómagam Spectrummal kezdtem. Kis faluban éltem, a legközelebbi kocka gyerek két utcával arrébb lakott, de ő csak játszott vele, sok segítségre nem számíthattam. Meg aztán, akkor még minden program angolul kommunikált és meg németes voltam a suliban. Ezért vettem egy Angol-Magyar kéziszótárat és akkor kezdtem ismerkedni az angollal. 6-8 évvel utána (meg Sinclair QL és Amiga után) jött a DOS. És abban az időben még nem volt internet, könyveket, magazinokat kellett bújni és persze a try&error&try again eljárást.
Win95-tel (osr2) már jött a 14400 baudos modem és a telefonos "szélessáv" :DDD

(#64445) mpo

Én csak telefonnal fizetek (kivéve a péknél, mert ott nincs terminál), a bankkártyát nem is hordom magammal. Rezsit online fizetem bankkártyás tranzakcióval, sok helyen van otp simple, így még kártyaadatot sem kell pötyögni. Telefonszámlát Telenor Wallettel, pályamatricát, parkolót VoxPay-jel stb.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64448) F.E.K.. válasza BiP (#64444) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ó, az utalások nálam is elsődlegesen a mobil appot használva történnek, a webes felszínt nagyon ritkán látom, bankfiókban meg nagyjából két alkalommal voltam összesen (szerződés kötés és egy adat módosítás).

Valóban a mobillal való nfc-s fizetésre gondoltam.

A felolvasásnál gyakran az a vége hogy hamar "vérig sértődik" az alany, HÁT NEM ÉRTI HOGY ÉN EHHEZ NEM ÉRTEK! stílusban olykor... Mondjuk ilyenkor azért sokáig el lehet számolni... ;)

Régen csináltunk olyat hogy minden elhangzott sürgős" szó/kifejezés +5 perc indulási időt vont maga után részünkről (jó nagy telephely volt, belefért ;] )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#64449) solena válasza F.E.K.. (#64448) üzenetére


solena
tag

Valószínűleg egyébként ahhoz lehet köze, hogy a "megboldogult" poroszos/szocialista oktatásban, ha egy szöveget nem értettél, addig olvastatták veled, míg nem sikerült (a felolvastató tanár/szülő feltételezte, hogy nem olvastad elég figyelmesen). És ez azért elég komoly védelmi reflexeket alakíthatott ki a későbbiekre, ami miatt a support szívni szokott. :U

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#64450) Cs1csó válasza BiP (#64434) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez sajnos nem igaz. A digitális oktatás rávilágított, hogy a fiatalok jól elnyomkodják a facebookot meg a youtube-ot, de ezeken kívül semmi.

Igaz, sajnos, láttam olyat aki a total Commander-rel nem boldogult, ijesztő, de ha van okostelefonja akkor arra tol egy bankos appot és már hasíthat is, az appok kezelése azért megy nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.