Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) Trailblazer válasza hcl (#56949) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nagyon észlény volt ez a genetikai vonulat...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#56952) Migráns válasza gban (#56947) üzenetére


Migráns
csendes tag

Nem! Csak és kizárólag anyagi okokból spóroltam a szóközökkel.

Tudod, én a karakterek száma után kapom a pénzemet.

Minden begépelt egymillió után bruttó 6 Ft 82 fillér üti a markomat, viszont a szóközökért nem fizetnek!

Most viszont az anyagi hátrányt nem nézve hagytam néhányat - csak hogy örömet okozzak - és hogy rohamléptekgban épüljön a mi kis közösségünk is!! :U
Egyébként beugrott, hogy az Érdeklődés kép ott van Tulajdon kép a Minden kép mellett....

(#56953) koko52 válasza Migráns (#56943) üzenetére


koko52
veterán

Válaszoltam :D [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56954) Migráns válasza koko52 (#56953) üzenetére


Migráns
csendes tag

Én is!

(#56955) koko52 válasza Migráns (#56954) üzenetére


koko52
veterán

Azért jól elvagyunk na. Kíváncsi vagyok mikor törli vagy kezd el anyázni :) .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56956) Migráns válasza koko52 (#56955) üzenetére


Migráns
csendes tag

Amikor majd megunja!

Vég kép.
:DDD

(#56957) KROK640 válasza hcl (#56933) üzenetére


KROK640
veterán

A telszámát nem tudom, csak azt h hol lakik. De hidd el nekem, nem kell neked a fájdalom. Nem egy jó fej ember.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#56958) koko52 válasza Migráns (#56956) üzenetére


koko52
veterán

Törölte :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56959) #31600896


#31600896
törölt tag

Láttam a J-vel kezdődő apróhirdetéses oldalon egy lepukkant állapotú, ősrégi műszaki cikket 3x-os áron meghirdetve, amit nagy eséllyel ugyanott vett emberünk korábban, alkudozva fillérekért. Privátban írtam neki, hogy áraztassa be, mert szerintem nem ér annyit. (nem akartam megvenni egyébként)
Jött a válasz: Ki vagyok én, hogy parancsolok neki? Az árát ő lövi be, mivel az ő tulajdona. Nem ad f.szfejek véleményére.

Biztos úgy gondolta, mivel az övé, így többet ér, mintha másé lenne. Lesz rá vevő biztos ettől függetlenül.

(#56960) hcl válasza Trailblazer (#56951) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hiányzik...

@KROK640 : Telszám nem is kéne. Utálok telefonálni, és pénzbe is kerül. Online nem hirdet?

Mutogatni való hater díszpinty

(#56961) KROK640 válasza hcl (#56960) üzenetére


KROK640
veterán

De, tele van vele a jófogás. De hogy melyek az övék azt nem tudom. Sosem futottam bele a hirdetéseibe, csak mesélte, hogy ebből él.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#56962) #31600896


#31600896
törölt tag

Az itt a baj, hogy a sok félrevezető, a netről lehalászott képekkel hirdető, közben meg lepukkant termékeket eladni akarók, akik sz.rért - h.gyért mástól alkudozva megveszik a műszaki cikkeket, ámde 2x-3x-os FIX áron újra meghirdetik, a jófogáson sosem ütik meg a bokájukat, pedig párnak kijárna egy kemény zakó. Bizniszelnek évek óta... Egyszer nagyjából megsaccoltam mennyit kaszálhatnak havonta így, ha pl. minden dologra rátesznek mondjuk 15 ezret és havi 5-7 hirdetése van, akkor a nyereségük körülbelül 100 ezer forint. Ha el is adja. De amíg sz.r van veréb is van. :U

Egyszer én is beleszaladtam egy ilyen majomba, a képeket teljesen újnak nézett ki a hifi, hazahozta a GLS, kibontottam és egy ép eleme sem volt a rendszernek. Kopott, koszos, rozsdás, ázott, lehasznált berendezés volt. Csalódott voltam, de írtam az ipsének, hogy nem ezt vártam. Válasz: Egyéb kifogás?
Aztán mint aki jól végezte dolgát szépen letiltott a jófogáson, nem tudtam neki többet írni. Ennek már több éve, azóta többször nicknevet váltott ahogy néztem, de még mindig csinálja egyre arcátlanabb árakon, ferdítő szöveggel ezt a bizniszt.

[ Szerkesztve ]

(#56963) hcl válasza KROK640 (#56961) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL
Elég gyász ürge.

@Tigerclaw : Elég nehéz megfogni, mert ugye megkapod a cuccot...
Én már többször vettem úgy hibás cumót, hogy jobban nézett ki a képen, mint élőben.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56964) koko52 válasza #31600896 (#56962) üzenetére


koko52
veterán

Megszoktam nézni az egyéb hirdetéseit a hirdetőknek. Ebből látszik ha lomis és akkor már nem is foglalkozok vele. Valamint a háttér is befolyásol. Ha ott virít a dzsukel bútor meg a versácci asztal vagy a retek akkor ugrott a biznisz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56965) #31600896 válasza koko52 (#56964) üzenetére


#31600896
törölt tag

Nagyon jól teszed, én is így szoktam egyébként, csak sajnos az emberek nagyobb része nem azt nézi, hanem a vakítós dumának hisz. Ezzel a "lomisok" önbizalmát, valamint a továbbiakban is hirdetni akarását is erősítik és segítik elő.

Régen csináltam olyan próbát, hogy megkérdeztem hány éves, kié volt egy műszaki cikk, amiről tudtam melyik évben gyártották, erre a válasz az volt, hogy 4-5 éves (közben 20), az egyik családtagé volt bla-bla-bla. Ja persze mind a 10 ugyanolyan termék is biztos...

Másik, hogy felraktam egy kb. 50 ezret érő dolgot 5 ezer forintért, az első 5 jelentkező között ott volt emberünk, hogy 5 ezerért szállítással vinné...Volt bőr.

(#56966) koby11h


koby11h
aktív tag

Köszönni már tud, de a hirdetést nem olvassa el:

Üdvözlöm!
Szeretnék érdeklődni, hogy ez meg van e még? Ha igen, holnap tudunk találkozni a megvétele miatt? Ára annyi amennyi fel van tüntetve a hirdetésnél?
Persze, ha önnek is jó lenne és bontatlan csomagolásban van. Előre is köszönöm a válaszát.
Tisztelettel

A hirdetés kb. ez volt:
Eladó, bontatlan gyári csomagolásában, 1000 forint, személyes átvétel előre egyeztetett időpontban nálam vagy posta vevő terhére.

Megírtam:
Igen, meg van még és igen tudunk találkozni, max. xxx pontig elé tudok menni. Igen az ára 1000 Ft ahogy írtam. Igen bontatlan ahogy írtam.

Azóta semmi válasz :) szerintem elvárta volna, hogy házhoz vigyem 1000 Ft-ért, belefér, nem?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#56967) koko52 válasza koby11h (#56966) üzenetére


koko52
veterán

Postázd el neki utánvéttel és te állod a költségeit! Ez a minimum amit megtehetsz egy fogyatékkal élőért.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56968) #31600896 válasza koko52 (#56967) üzenetére


#31600896
törölt tag

Pláne ha még át se veszi. Jó üzlet lenne.
Úgy is jártam, hogy 40 ezer forint értékű műszaki cikket megrendeltek háztól-háziggal, de Rikárdó mikor meglátta a dobozt a futárnál kicsinylette, és nem kellett neki. Visszajött, de úgy megdobálták, hogy meg is sérült. Kidobtam ezt követően.

[ Szerkesztve ]

(#56969) Trailblazer válasza #31600896 (#56968) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ilyen lehetett a bánásmód? ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#56970) koko52 válasza Trailblazer (#56969) üzenetére


koko52
veterán

Nemrég leírtam itt a GLS-es fiút, aki a törékenyes dobozokat lépcsőként használta a raktérben.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56971) Astroboy válasza koko52 (#56970) üzenetére


Astroboy
őstag

Az lófütty múltkor 40 fokos emelkedőn okos DHL-es nyitott hátsó ajtókkal indult, 20 méteren át dobozokat potyogtatva maga mögé.
Mikor kielőzve melléérve átüvöltök, hogy: héé nyitva vagy hátul! satut nyomott, és biztos ami ziher alapon visszagurult vagy egy métert, így ropogtatva a hátsó tengely alá került gémer laptopokat. :(

[ Szerkesztve ]

(#56972) Trailblazer válasza Astroboy (#56971) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezek ilyenkor mivel magyarázzák vajon ki a bénaságukat?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#56973) koko52 válasza Astroboy (#56971) üzenetére


koko52
veterán

Nekem azt mondta, hogy biztosítva vannak. (egy vállrántás közepette)

Trailblazer: emberi mulsztás, hiba. Minden munkahelyen van ilyen. És nem a legélesebb kések a fiókban ezek a futárok .

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56974) Papooo válasza koko52 (#56964) üzenetére


Papooo
senior tag

Nemrég egy ilyen lomisnak adtam el ismerős 1% sentineles, meghalófélben levő alaplapú laptopját a madárfogáson, az elvárható legoptimistább ár (10000ft) duplájért.
Csak annyi volt a hirdetés szövege hogy " Műgödő leptop.
Minden adat a képesen
30000 árú"

Jelentkezett pár normális ember, őket elhajtottam, majd az első lomis neppernek eladtam 20000+postáért.

Reklamált, de azt válaszoltam neki, hogy minden amit leírtam megfelel a valóságnak. ;]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#56975) Dr.NX válasza Papooo (#56974) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez zseniális! A saját fegyverükkel kell legyőzni őket! :C

Elfogadom a sütiket.

(#56976) koby11h válasza Papooo (#56974) üzenetére


koby11h
aktív tag

Meghajlok a nagyságod előtt! :R

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#56977) KROK640 válasza #31600896 (#56962) üzenetére


KROK640
veterán

"Az itt a baj, hogy a sok félrevezető, a netről lehalászott képekkel hirdető"
Ugyan amerikai autók kapcsán, de egy másik érdekes jelenségbe is belefutottam.
Mindenféle ismeretlen főleg amerikai hirdető oldal tele van ugyanazzal az autóval.
Jelen példa amivel legutóbb találkoztam : adott egy 1955-ös Ford, a vásárlónak tetszik, a sok plusz kép után is, megállapodtak. Pénz ment, autó a papírok alapján elindult Európába. Emberünk 1 hónap múlva rákeresett az autóra, és ugyan az említett oldalon ahol megvette (Ebay) már nem volt fent, viszont több más hirdetési oldalról hozza találatnak konkrétan azt az autót, ugyanazzal a leírással és képekkel.
Emberünk kétségbeesetten hívta az eladót, hogy akkor most mi van? 1 hónapja úton kéne lennie az autónak ő meg még mindig hirdeti, csak nem átverés történt? Az eladó közölte, hogy mikor eladta az autót levette a hirdetést és elküldte az autót (ami még nem érkezhetett meg) nem érti mi a probléma? Emberünk meg belinkelte neki h több hirdetési oldalon is ott van ugyanaz az autó ugyanazzal a leírással és képekkel. Az eladó pedig állította, hogy ezekre az oldalakra ő sosem tette fel az autót, belépni sem tud, és levenni sem tudja.

De én is jártam hasonlóan, sok-sok éve alkudoztam egy küllemben kissé harmatos, de elvileg működőképes 1958-as Lincolnra, majd egyszer írt az eladó, hogy onnan USA-n belül jött egy vevő és elvitte, tehát nincs meg az autó, a közös dolgunk végetért. Ok, hát így jártam, nem is foglakoztam vele egy darabig. Majd olyan 2-3 hónap múlva kerestem megint ugyanezt a tipust, és más oldalakról de ugyanaz az autó, ugyanazokkal ak épekkel. írtam az eladónak, hogy na mi van nem vitték el? Mondta h de még akkor mikor írta. Mondom neki h ez fura mert más oldalakon most is hirdeti a kocsit. Az eladó pedig szintén állította, hogy ezekre az oldalakra ő sosem tette fel az autót, belépni sem tud, és levenni sem tudja.

Na írom mi ebben az okosság, mert utána jártam, és kiderült h mások is jártak hasonlóan mint ez a két történet :
Néhány (főleg USAban) induló/kicsi hirdető oldal azt csinálja, hogy Ebayről, Craglistről stb. átmásolnak hirdetéseket a saját oldalukra, hogy az adott termékre való kereeséskor dobja az ő oldalukat is, és kattintanak oda is az emberek, és ott is megcsodálják. Általában az igazi eladó adatai vannak fent stb. Ez igazból nemhogy nem törvényellenes, de ha úgy vesszük az oldalnak és az eladónak is jó. (a vevőnek csak addig amíg felemeli a telefont).
Az egy más dolog, hogy állítólag volt olyan eset mikor ezen a kis/új oldalakon mondjuk az "eladó" az oldalon belüli megkeresésre is válaszolt (aki nyilván egy alkalmazott az oldalnál vagy egy csaló, de semmiképp sem az igazi eladó). Ezzel egyébként azt a látszatot is keltik, hogy forgalmas az oldal és valós személyek állnak a hirdetések mögött (holott ugye nem). Volt ahol ez ott bukott meg, hogy a vevő több képet kért, és mindenféle magyarázat ment válaszként, hogy miért nincsennek plusz képek.
Hogy miért nem szedik le ezek az oldalak a hirdetést miután elkelt a termék? Mert egyrészt senki sem ellenőrzi h ahonnan lemásolták a hirdetést elkelt-e vagy sem? másrészt hülye lenne törölni, hiszen neki ez potenciális találat.
Ezt egyébként tapasztalatom szerint főleg USAban és főleg autókkal szeretik megcsinálni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#56978) KROK640 válasza hcl (#56963) üzenetére


KROK640
veterán

Főleg, hogy most tudtam meg, hogy MEGINT elvonón van éppen ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#56979) Papooo válasza Dr.NX (#56975) üzenetére


Papooo
senior tag

Direkt ilyen célokra van egy "latínós" hangzású fiókom a fentebb említett oldalon.
Amikor valamely ismerősöm megkér, hogy adjam el valami űbergáz cuccát, ezt az accot használom.
Arra ügyelek, hogy csak valós adatokat és valós fényképeket adjak meg, és az "arra méltó" vevő kapja meg.

Volt már belőle sértődés, hogy az egyik kolléga kezembe nyomott egy szutykot, és nem voltam hajlandó odaadni a másiknak, aki már vette is elő a vételárat, hogy meg ne hirdessem, mert neki kell. :)

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#56980) TaaT válasza KROK640 (#56977) üzenetére


TaaT
veterán

Ilyen oldal van itthon is, már nem tudom mi a neve, a Jófogás-t tükrözik le, és természetesen a cucc már elkelt a Jófogáson, de ott még nagyban virít a cucc :) .

Give them hell Ukraine!

(#56981) KROK640 válasza TaaT (#56980) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor már itthon is van ilyen ... T_T

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#56982) hcl válasza TaaT (#56980) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor innen jöhetnek mindenféle idióták a sok ideje törölt hirdetésekre... :D

@koby11h : A hirdetés el nem olvasása alap.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56983) Mecy_Lacee


Mecy_Lacee
aktív tag

Egy kis ON:
"Fuji fényképezögép ujj állapotu elado."

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#56984) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Azért a tengerentúlon sem ritka a madárnak nézés...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#56985) koko52


koko52
veterán

Egy féreggel kevesebb. (átmenetileg) [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56986) galoslac válasza koko52 (#56985) üzenetére


galoslac
tag

Kettővel, bár már három hónapja "offline".

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#56987) koko52


koko52
veterán

Üres Lego doboz 2500-ért?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56988) Trailblazer válasza koko52 (#56987) üzenetére


Trailblazer
addikt

Menjen má', ennyi erővel a hardveres dobozokat is feldobhatnánk az apróra.

Némá', beaddiktolódtam... ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#56989) koko52 válasza Trailblazer (#56988) üzenetére


koko52
veterán

Mondjuk amilyen hitvány minőségű lett a lego, lehet a doboz többet ér.
A gyerek kb 20X használta és jó pár elem el van repedve. És nem szadizza.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56990) dugo_ válasza koko52 (#56987) üzenetére


dugo_
veterán

A ritkább szettek sértetlen dobozainak elég nagy piaca van.

Bricklinken egy 6211-es csillagromboló doboza 45ezer forinton tetőzik például.

(#56991) koko52 válasza dugo_ (#56990) üzenetére


koko52
veterán

Csak itt 12K az új (kockákkal). Ez nem gyűjtői/régi/limit stb...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56992) Trailblazer válasza koko52 (#56989) üzenetére


Trailblazer
addikt

Lehet, hogy a minőségromlásnak köze van ahhoz, hogy immár távolról sem a cégalapító országában folyik a gyártás? (Amúgy passz, nem volt a kezemben lego úgy 30 éve.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#56993) gban válasza galoslac (#56986) üzenetére


gban
Közösségépítő

És ha ugyanaz a kettő?

Postázást nem vállalok.

(#56994) koko52 válasza Trailblazer (#56992) üzenetére


koko52
veterán

Nem, spórolnak az alapanyagon. Rideg, kemények a kockák. A régiek nyúlósabbak voltak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56995) galoslac válasza gban (#56993) üzenetére


galoslac
tag

Robi nem 27 éves.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#56996) Migráns válasza Trailblazer (#56988) üzenetére


Migráns
csendes tag

Ez már megtörtént!
Nálunk is erőre kapott nemrég a hardveres dobozok leggyilkosabb természetes kártevője : a feleség!! Ez akkor következett be, mikor már az összes szekrény tetején, valamint minden egyéb szabad helyen is dobozok sorakoztak - és elkezdtem a nagyobb dobozokban tartani a kisebbeket!
Valamit ki kellett találni, mivel valami különös vonzalomból kifolyólag még egy 10-15 éves dobozt sincs lelkierőm kidobni!

[ Szerkesztve ]

(#56997) Trailblazer válasza Migráns (#56996) üzenetére


Trailblazer
addikt

A kalmárszellemű betyár úristenit neki! ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#56998) Migráns válasza Trailblazer (#56997) üzenetére


Migráns
csendes tag

Sajnos nem igazán ittam szénné magam a sok doboz/sör bizniszből kifolyólag....

Ifjabb koromban volt több hasonló "kalmárszellemű" piás akcióm is!

Sörért
Borért

(#56999) koby11h válasza Migráns (#56998) üzenetére


koby11h
aktív tag

És hogy hívnak?
"Ha ez nem ér meg 3 Lövenbraut,akkor holnaptól Terry Black legyen a nevem!!"

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#57000) Migráns válasza koby11h (#56999) üzenetére


Migráns
csendes tag

Terry White

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.