Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) Cs1csó válasza Saccco (#44900) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam hobbi a Windows cakpakk újratelepítése.

(#44902) Trailblazer válasza Cs1csó (#44899) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nálam a 801 napot ment 840 EVO-ra 24,20 TB-ot ír.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#44903) Cs1csó válasza Trailblazer (#44902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha úgy toltad volna mint a kedvencünk az SSD-jét akkor - kapaszkodj meg - 237TB-nál járnál.

(#44904) Trailblazer válasza Cs1csó (#44903) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nagyobb gond, hogy 757 napra becsüli a további élettartamot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#44905) kenwood válasza Cs1csó (#44901) üzenetére


kenwood
veterán

erdekes hobbi.
xpn elkerulhetetlen volt par havonta,kulonben 10 perc volt mire a power gombtol eljutottal a kezdolapod teljes betolteseig.
win 7 mar egy evet is kibirt hddn ,ha nem hanytad tele a registryt minden szemettel.

ssdvel szinte muveszet ugy szetkurni a wint, hogy reinstallt igenyljen.
nekem volt olyan win8 telepitesem,amivel 13 kulonbozo alaplapon bootoltam be par honap alatt,es egy rossz szava nem volt hozza.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44906) F.E.K.. válasza kenwood (#44905) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az xp nálam ~6 év után lett újratelepítve, akkor is azért mert szétesett alatta a raid tömb. Nem feltétlenül kellett az sem minduntalan telepítgetni...

De a win7 stabilabb volt az igaz.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#44907) shteer válasza Cs1csó (#44899) üzenetére


shteer
titán

Az írt adatmennyiség nem lineárisan korrelál a működési idővel

1-2 win telepítés nagyon meg tudja tolni ezt az értéket, teljesen rendben van amúgy - leszámítva hogy ez a Z400 a legajja ssd

..szerintem jónak tűnik

(#44908) Cs1csó válasza shteer (#44907) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Ez is igaz kínzom is rendesen, mint írtam meg is van az eredménye: 89%-on áll, bár már a megvásárlás után nem sokkal 96%-on állt az AIDA64 szerint a CrystalDisk 100%-ra hozza még most is.

[ Szerkesztve ]

(#44909) kenwood válasza F.E.K.. (#44906) üzenetére


kenwood
veterán

En is ismerek olyat,aki 5 evig hordott egy azsia centerben vasarolt cipot :DDD

Nem magatol romlott el az xp,csak ha telepitgettel ra.
A kulonbseg abban van, hogy a Win 7-8 ota,foleg ssdn, ez mar nem problema.
Felraksz 100 progit,85-ot leszedsz,es minden ugyanolyan gyors marad.
Ezt xpn+ hdd-n BIZTOSAN nem lehetett megcsinalni.

Nyilvan nem csak a win fejlodott,de a tobbi szoftver fejlesztoje is normalisabb uninstallert csinal,10 ev plusz tapasztalat gyult ossze az egymast kiakaszto, registryt teleszemetelo programokkal.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44910) shteer válasza Cs1csó (#44908) üzenetére


shteer
titán

a 850 EVO-t? nekem 98% volt mikor legutóbb néztem (250GB M.2), most meg az iponban van gariban :O

..szerintem jónak tűnik

(#44911) kenwood válasza shteer (#44907) üzenetére


kenwood
veterán

3600 gigahoz jo sok 20-40 gigas wint kell telepiteni :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44912) oriic válasza shteer (#44907) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

3,56 TB azert nem keves ennyi ido alatt szerintem :D

Live-Die-Respawn

(#44913) Cs1csó válasza shteer (#44910) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen de SATA-s. Fontos hogy AIDA64-el nézd, mert a többi jobb "színben" tünteti fel.

(#44914) shteer válasza Cs1csó (#44913) üzenetére


shteer
titán

az enyém is SATA, csak M.2 formátum. én SSD Life-nak hiszek

..szerintem jónak tűnik

(#44915) shteer válasza oriic (#44912) üzenetére


shteer
titán

szerinted nem kevés, én meg annak hiszek amit tapasztaltam ;)

..szerintem jónak tűnik

(#44916) Cs1csó válasza shteer (#44914) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem azt mondtam, hogy más nem jó, hanem konzekvensen 1 program adatait kell követni és a legcudarabb képet az AIDA64 adott eddig, lehet ugyanazokból a SMART értékekből dolgoznak de más az eredmény.

Amúgy no para, közel 30 ezerért vettem a 120-ast most meg 12 ezerért lehet 240-est venni.

(#44917) Smiley válasza Cs1csó (#44908) üzenetére


Smiley
őstag

Ez a százalékos előrejelzés egy baromság, mivel gyártó és firmware függő. Csak egy egyszerű példa. Ha mondjuk Samsung úgy állítja be a wearing level-t, hogy 0-2000 üzemóra között 90%-os akkor 1 óra használat után ez a disk a hdsentinel és társai szerint 90%-os lesz. Ellenben pl egy kinai kingfast firmware-ben, ez meg úgy van meghatározva, hogy 10000 óra felett esik csak át 90%-ba, akkor az 9000 óra után is 100%-os. Van pár lényeges érték a smart-ban, ezeket kell nezni és mindig az adott firmware adott határértékeit kell figyelni, mivel erre nincs rá általános szabály.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#44918) Cs1csó válasza Smiley (#44917) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi az ifót, amúgy szinte biztos voltam valami ilyesmi van a háttérben. Használni kell és kész, plusz rendszeres mentés, ha beüt a krach.

(#44919) shteer válasza Cs1csó (#44916) üzenetére


shteer
titán

:K
én meg arra leszek kíváncsi, hogy mi lesz a rendezés, mert cserélni már nem tudják, kifutott

..szerintem jónak tűnik

(#44920) Cs1csó válasza shteer (#44919) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor vissza kell adni az árát, világos mint a nap. Te pedig annak a pénznek a feléért veszel a egy 2x akkorát. :DDD

(#44921) Erdei88 válasza shteer (#44910) üzenetére


Erdei88
veterán

Hány százalékosan küldted el gariba?

Nekem 97%-os, 25TB írással, 3 évesen

(#44922) CJ4567 válasza Smiley (#44917) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem a HyperX Fury SSD-m volt már 92%-os is, most épp 94%-os. :F

No Sana No Life

(#44923) kenwood válasza CJ4567 (#44922) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem 98 es 100 kozott ugral.honapok ota az adata.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44924) Smiley válasza CJ4567 (#44922) üzenetére


Smiley
őstag

Probalja mindenfele szar algoritmus alapjan meghatarozni. Szerintem SSD-nel azt kell, nezni hogy van-e cserelt szektor, es ha van es ez az ertek jo nagy akkor erdemes uj SSD-t keriteni, amugy meg hasznalni kell.

Ezen a gepen amin irok, egy 850 EVO, ami 3000 ora es 2,5TB irt adat utan 98%-os, mellette van egy Hyperx ami 7500 ora es 5 TB utan 100%-os. Szoval ennyire nem lehet osszehasonlitani.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#44925) Cs1csó válasza Smiley (#44924) üzenetére


Cs1csó
félisten

- a működési idő
- az írott adatmennyiség
- használat módja

Ez a három tényező határozza meg egy SSD élettartamát és a te adataid is mutatják hogy ezek fontossága felülről lefelé hatványozottan nő tehát a működési idő önmagában nem jelent semmi az írott adatmennyiség már fontosabb de amivel igazán ki lehet nyírni az SSD-t az a használat módja. Ahogy mondjuk én csinálom a Windows telepítésekkel de engem ez pont nem érdekel, 2020 március 25-én jár le a garancia az SSD-n, ha még a gari előtt megfekszik akkor visszakapom az árát amiből lehet vehetek egy 500 vagy 1000GB-osat. DE ha kapok egy ugyanilyet az is jó mert a garancia újra indul és még 5 év múlva ki tudja mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44926) Faterkam válasza shteer (#44914) üzenetére


Faterkam
addikt

Na tiszta SSD topik lett :)

HDS szerint 83%
SSD Life szerint 100%. Most akkor mi van? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44927) SyMbioTe válasza shteer (#44919) üzenetére

Nekem 250-es 850 pro ment gariba, edigitalnál.
1 hónap után írtak, hogy menjek be, mondták, hogy levásárolhatom vagy visszakapom a pénzt. Így lett egy 500+128Gb tárhelyem a 250-ből. :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#44928) shteer válasza Erdei88 (#44921) üzenetére


shteer
titán

megdöglött, nem látta a lap se, azért ment gariba

..szerintem jónak tűnik

(#44929) Wesder válasza Faterkam (#44926) üzenetére


Wesder
félisten

101%-nàl élőhalott lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#44930) Faterkam válasza Wesder (#44929) üzenetére


Faterkam
addikt

:DDD

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44931) Ciccuka válasza Cs1csó (#44925) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek ölik a legjobban:
- sok ki-meg bekapcsolás
- rossz minőségű tápegység (túláram, túlfeszültség, instabil, stb.)
- kábelek, csatlakozók rossz kontaktja
- intenzív írás (hirtelen felmelegszik)
- párás, hideg hely
- statikusan feltöltődve tapogatás

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#44932) Cs1csó válasza Ciccuka (#44931) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Faterkam

Erről van itt NAGYBASZÓ, használni kell és kész.

(#44933) Cs1csó


Cs1csó
félisten

CSAK

(#44934) oriic válasza Cs1csó (#44933) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem horror áron. Ezek azt hiszik, hogy ilyen 5-6 ezer Ft-ért lesz majd valaki aki kijelzőt cserél? :D

Live-Die-Respawn

(#44935) kenwood válasza Cs1csó (#44933) üzenetére


kenwood
veterán

Nem vagod a kulonbseget az 5-6000 ftos touch es a 30-40 ezres kijelzo kozott ?
Ha nem serult az lcd ,akkor fillerekbol javithato lenne, csak ez nem tetszik a gyartoknak, ezert jofejsegbol osszeragasztjak. Leteznek eszkozok, amikel meg igy is lehet touchot cserelni, de aki nem takol-ganyol, az 10k feletti munkadijat ker, es erre jon meg a touch ara.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44936) opr válasza kenwood (#44935) üzenetére


opr
veterán

Szerk: Latom, kozben beleszerkesztetted Te is, hogy osszeragasztjak. Mindegy, mostmar igy hagyom. :DDD

Az utobbi ~5 evben a telefonok 90%-nal ez konkretan egy alkatresz.
Nincs, vagy legalabbis nagyon ritka ma mar a kulon digitizer meg a kijelzo, altalaban egyban van, vagy minimum ragasztva, szetszedni extra szopas, es kb soha nem lesz ugyanolyan minoseg, mint a gyari. Erre is azert volt szukseg, hogy 0,01mm-el vekonyabb lehessen a telefon, hiszen mint tudjuk, a vekonysag ezerszer fontosabb, mint a funkcionalitas, javithatosag, gazdasagossag, cserelheto akkumulator, vagy akar az uzemido lenne. :(

De amugy gyors megneztem, J3 2017-hez nem tul draga az alkatresz, bar ez valszeg a gagyi utangyartott fostaliga minoseg, de annal jobb, mintha ki kene dobni. Kell meg hozza par alkatresz (pl "ragasztoszalag"), de ha nem remalom a J3 szerelese, akkor munkadijjal egyutt is max 15k-bol ki kellene jonnie a dolognak.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44937) zoltanz válasza Cs1csó (#44901) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Nálam hobbi a Windows cakpakk újratelepítése."

Akkor értem már mit jelenet a Microsoft szerint a "felhasználó barát" a Windows. ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44938) opr válasza zoltanz (#44937) üzenetére


opr
veterán

A "felhasználó barát" az a csuhás lyúzer? :DDD

;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44939) Cs1csó válasza kenwood (#44935) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értettem miről van szó de én is úgy tudom, hogy RAGASZTJÁK vagy legalábbis az egészet csak egyben lehet cserélni úgy van kitalálva.

opr

+1 erre: szetszedni extra szopas, es kb soha nem lesz ugyanolyan minoseg, mint a gyari.

"felhasználó barát" ineternum amen :R

[ Szerkesztve ]

(#44940) F.E.K.. válasza kenwood (#44909) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ja, hát nem kell "összevissza mindenfélét" telepítgetni, az is igaz ;)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#44941) oriic válasza opr (#44938) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na neee:D

Live-Die-Respawn

(#44942) SUPREME7


SUPREME7
őstag

De most komolyan, mire gondol akkor az a paraszt, akinek elviszem a cuccot oda ahol neki jó, késik fél órát, majd nyamvadt 500ft-ot le akar minden áron alkudni? Fhaszkivanazemberekkel. :U

(#44943) Vakegérke válasza SUPREME7 (#44942) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van, aki ennyiért eladja a becsületét, pedig abból csak egy van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44944) Dr.NX válasza SUPREME7 (#44942) üzenetére


Dr.NX
addikt

Teljesen igazad van.
Helyszínen nincs alku, nálam ez a szabály.
A megbeszélés során kicsit alkudhat, hogy örüljön, de ha olyan hangulatban vagyok, akkor indoklást is kérek hozzá. :)
A fél óra késés sincs rendben.

Elfogadom a sütiket.

(#44945) aprokaroka87 válasza SUPREME7 (#44942) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

buszjegyre kell neki :D

(#44946) Astroboy válasza aprokaroka87 (#44945) üzenetére


Astroboy
őstag

Inkább órát venne belőle...
Biztos nem bőrre kell az öccá, kolléga szavaiból azt veszem ki, hogy van bőven. :D

(#44947) Papooo válasza SUPREME7 (#44942) üzenetére


Papooo
senior tag

Hasonló helyzetben, azzal kezdtem, hogy a fixen lebeszélt összegű cucc ára minden helyszíni alku kísérletnél emelkedik.
Adtam így el 30000-ért hirdetetett cuccot 35000-ért, 5000-eset 6000-ért. ;]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#44948) Chaser válasza SUPREME7 (#44942) üzenetére


Chaser
titán

Arra, h nem en vagyok ott, es nagy esellyel te nem fogod pofan verni ( :

Szerk:
Ma erdeklodott egy neni egy kad irant, neki kell, megteszem h masnak nem adom oda? Mikor tetszik erte jonni? Meg decemberben ... ((( : Mondom neki, maga ismeretlennek odaigerne igy, mikozben lehet 2 nap mulva jon mas aki egybol vinne? Azt mondja nem, na mondom, en sem:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44949) SUPREME7 válasza Chaser (#44948) üzenetére


SUPREME7
őstag

Háát már kezdett felmenni a pumpa, főleg, hogy egy hangszóróról volt szó amiről leírtam, hogy nem fogja szétszedni a házat, telefonon is elmondtam neki, hogy jól gondolja meg, hallgasson meg hasonló méretűeket ha nem ért hozzá, hogy biztos elég-e neki, mert bár méretéhez képest szerintem rohadt jól szól, de nekem is van egy komolyabb hangszóróm, és nyilván nem ahhoz kell viszonyítani, de ezek után kipróbálta, de még azon is elkezdett morfondírozni, hogy egyáltalán kell-e neki a cucc, mert "hangosabbra számított" (hozzáteszem bontatlan cuccról van szó, tehát ha meggondolja magát, azt már annyiért se adom el, mert a kutya nem hiszi el, hogy nem használt), szóval közel állt ahhoz, hogy úgy küldjem el a p-csába, hogy alig várja, hogy mehessen. Végül a felesége győzte meg, hogy ne legyen már hülye, ennyiért ez rohadt jó, szerintem magától simán beszopatott volna.

(#44950) Trailblazer válasza aprokaroka87 (#44945) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jártam már így egy videokártya esetében egy itteni fórumtárssal...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.