Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) cattus válasza martonx (#17648) üzenetére


cattus
őstag

Nem itoa, te, hanem atoi!!!!! De hogy is várhatnánk el egy nem igazi programozótól hogy az ilyen nüanszokra figyeljen. :(

Do the thing!

(#17652) sztanozs válasza Silεncε (#17646) üzenetére


sztanozs
veterán

Bocsánat, hogy megöltem a topicot...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17653) Ispy válasza cucka (#17650) üzenetére


Ispy
veterán

ja, hát ez valóban felcsigázott most nem kicsit, mindjárt rá is nézet a tostringre :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17654) martonx válasza Ispy (#17649) üzenetére


martonx
veterán

A csapatom az én vezetésemmel per pillanat Írországba készít egy új szerencsejáték rendszert (hja, ahol olyan liberalizmus van, hogy gyakorlatilag bárki bármikor beléphet a szerencsejáték piacra, ha van egy ötlete, és sok-sok pénze a megvalósításhoz), de én se vagyok igazi programozó, mert nem atoi-t optimalizálok.

Én kérek elnézést!

(#17655) Ispy válasza martonx (#17654) üzenetére


Ispy
veterán

Ha igazi programozó lennél a prog.hu-n válaszolnád meg az 5 perc alatt kiguglizható kérdéseket, így meg csak egy nick vagy, sorry. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17656) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Úgy látom a topkiban a sprint demók és határidők nem e-hét csütörtök péntekre estek...
:))

[ Szerkesztve ]

(#17657) sztanozs válasza joysefke (#17656) üzenetére


sztanozs
veterán

Én nem is dolgozom pénteken :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17658) Ispy válasza joysefke (#17656) üzenetére


Ispy
veterán

Már minden is készen van. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17659) axioma


axioma
veterán

unatkozoknak van epp meta (face) hackercup:)

(#17660) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Ismét belefutottam egy remek felaatba még az előzővel kapcsolatban:

pdf fájlokból kell kiszedni információt
Mutat egy példát:

Van erre bármi ötletetek?
Excelbe át tudom konvertálni, de minden oldalt külön sheet-re hoz létre, ami 200-as oldaszámok esetén megint elég nagy macera.

Köszi ha tudsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17661) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#17660) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocsi, az lemaradt,, hogy a "Material Order Identification" oszlopra lenne szükségem (még reggel van).
PDF-eket kell összehasonlítani, és ilyen formátumból ez nem egyszerű (beyond compare se jó, mert tudnom kellene, melyik cikkszám van meg másik fájlban is, és ami nincs azokat ki kellene gyűjtenem

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17662) JoinR válasza gordonfreemN (#17661) üzenetére


JoinR
senior tag

Ami "könnyen" megoldható, az még mindig az Exceles konvertálás szerintem.
Vagy machine learning, nem véletlenül van egy pár pdf-értelmező adaptáció, nem egyszerű feladat automatizálni.

(#17663) martonx válasza gordonfreemN (#17661) üzenetére


martonx
veterán

Én valami ilyet próbálnék meg használni: GitHub - UglyToad/PdfPig: Read and extract text and other content from PDFs in C# (port of PDFBox)

Nyelvet nem írtál, de gondolom kiindulásnak egy ilyen PDF feldolgozó is jó ötlet lehet, biztos, hogy bármilyen nyelvhez találsz hasonlót. Más kérdés, hogy szvsz még ezzel is elég izgi lehet egy pdf-ben lévő táblázatból kimazsolázni az adatot.

Én kérek elnézést!

(#17664) sztanozs válasza gordonfreemN (#17661) üzenetére


sztanozs
veterán

Az a gond, hogy ami pdf-ben táblázatnak látszik, az legtöbbször valójában csak formázás, azaz csak pozicionált szöveg (vagy szövegdoboz).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17665) gordonfreemN válasza sztanozs (#17664) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nos igen. Ami pont láthtó a belinkelt képen, hogy vannak sorok amik becsúsznak a következő szekció alá, ezért a táblázatba konvertálás sem működik most úgy, mint a múltkor.

Hát ez így eléggé lehetetlen feladatak tünik, kb 11db 230 oldalas pdf-et kellene összehasonlítani az előző pdf-kkel majd ha ott nincs akkor jöhet az árajánlatozás.
Hiába hogy csak a Material Order Identification oszlopokban található részek kellenének.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17666) sztanozs válasza gordonfreemN (#17665) üzenetére


sztanozs
veterán

Egy szkenner/képfelismerő vsz többet tudna ebből kihozni, mint egy PDF parser - persze ez a konkrét PDF struktúrától is függ...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17667) dqdb válasza gordonfreemN (#17665) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ahogyan a múltkor is írtam, ehhez logika kell, ami a puszta szöveg mellett a koordinátákból is dolgozik, mert egy PDF-ben tipikusan csak összevissza helyeken szereplő betűk vannak, amit heurisztika képes szavakká összefűzni, de ahhoz még több heurisztika kell, hogy ebből táblázatos adat legyen, amivel dolgozni tudsz.

A PDF-ek adattartalma nincsen véletlenül csatolmányként bedobva valami könnyen feldolgozható formátumban a dokumentumba? Vagy ha nincsen, akkor a PDF-et gyártó oldal nem tudja nektek más formátumban is átadni az adatokat?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17668) gordonfreemN válasza dqdb (#17667) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Úgy tudom nincs, de most próbálkozunk a Herreknél, hogy legalább akkor legyenek már jöfejek és küldjék el tételesen csak azt ami változott. Mert ez így elég nagy szívás.

Viszont ha nem adak akkor teszek egy próbát é is egy kérdést még majd megér. Én is arra sopánkodtam ma amúgy, hogy amiből dolgoznak vagy ami kimenti, meg kellene legyen ez más formátumban is.

Ebből a PDF-ből kb lehetetlen dolgozni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#17669) sztanozs válasza gordonfreemN (#17668) üzenetére


sztanozs
veterán

Próbálj meg ráereszteni egy OCR-t, hátha...

Vagy esetleg ilyesmi: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17670) Phobion


Phobion
őstag

sziasztok

Adatszerkezetekhez tudtok egy nagyon jól összeszedett guideot?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#17671) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Sry, C# kérdés, de itt nagyobb a forgalom :) Ilyen egyszerű bajom lenne, hogy a progi indulásakor lefuttatnék egy hosszabb adatbetöltést, ami szépen lemegy, csak fogja a fő UI szálat. Még csak nem is ez a gond, hanem hogy hiába teszem a form onShown eseményére, nem jelenik meg a legtöbb UI elem, és persze nem tudok az üzenet-textboxba írni, hogy türelem, mindjárt kész.
Van valami egyszerű (és működő) megoldás arra, hogy vagy egy háttérben futó szálat indítson, vagy megjelenjen a textbox, és tudjak bele írni a betöltést végző rutinból...? (Google már volt de valahogy egyik megoldás sem hozta az eredményt :O :( )

Köszi minden ötlet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17672) Ispy válasza hcl (#17671) üzenetére


Ispy
veterán

Gugli?

[link]

Én loadban indítanék egy új szálat, bár elég rég szálaztam már és igen, szopó tud lenni, egyszerű út nincs.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17673) hcl válasza Ispy (#17672) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" (Google már volt, de valahogy egyik megoldás sem hozta az eredményt :O :( )"
:DDD
(Tehát próbáltam már thread-et, background thread-et indítani kb. mindenhonnan, de az is blokkolta a main thread-et :D :W )

Akkor kénytelen leszek így... teljes agyhalál, mert amúgy kb. 10-20mp alatt megvan a dolog, csak szépészet lenne némi folyamatkijelzés (meg ha lassabb a háló, akkor ne pánikoljon a user).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17674) Ispy válasza hcl (#17673) üzenetére


Ispy
veterán

Én csináltam egy formot, amin van egy kis pörgentyű bizbasz (meg ki is írhatsz rá szöveget), ezt bevágtam egy classba, elindítod, közben fut a pörgentyű, amíg dolgozik, amikor végez meg vége a szálnak és bezárja az ablakot. Így a user tudja, hogy csill van, mert akciózik a program és közben nézheti a remek gifemet. :DDD

Egyébként meg igen, ha fő szál válaszra vár, mert mondjuk a háttérben futtat le egy tárolt eljárást, akkor amíg nem tér vissza a külső hívás az ui befosik és olyan, mintha megdöglött volna a program. Éljen a winforms. :DDD

De azt is csinálhatod, hogy a form opcityt 0-ra rakod, meghívod a loadban amit akarsz, előtte külön threadben kiírod a képernyőre mizu, majd mikor vége van, a shownba visszarakod a form opacityt 1-re, így a user nem a kifagyott képernyőt nézi.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17675) hcl válasza Ispy (#17674) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ezt a módszert is láttam, de az még több plusz kód :D Pedig ha lehetne olyat, hogy TÉNYLEG csak akkor induljon, amikor már mindent kirajzolt, akkor simán meg lehetne oldani, de ha a Shown végére teszem, akkor is a kirajzolás felénél megáll, amíg le nem fut a ciklus :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17676) emvy válasza hcl (#17671) üzenetére


emvy
nagyúr

Winforms?

async/await, jo esellyel egy sor valtoztatassal meg fogod tudni oldani

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17677) Ispy válasza hcl (#17675) üzenetére


Ispy
veterán

Figy, ez .net, sok kód nem kód, majd megszokod. ;]

Ezért kell az egészre ráhúzni egy classt, aminek egy példányát 1 sor meghívni, 1 sor módosítani a szöveget rajta és 1 sor bezárni.

De a .net nem add ingyen semmit, esetleg nézd meg van-e rá nuget, de tényleg nem egy nagy kaland, pár óra alat össze lehet rakni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17678) Ispy


Ispy
veterán

Egyébként a fő szálban lévő controlokat is lehet szerkeszteni, de nem úgy hogy textbox.text, hanem delegate utasítással.

Jó régi kód, már nem is nagyon emlékszem rá, ezzel tudsz játszani, igaz ez vb, de át lehet fordítani c#-ra.

Public Class SplashForm

#Region "DECLARE"
Implements IDisposable

Private _ParentForm As Form
Private t As Threading.Thread = Nothing
Private f As FP_SplashForm = Nothing
Private _Sleep As Integer

Private Delegate Sub SetMessageTextDelegate(MessageText As String)

#End Region

#Region "CLASS CONSTRUCTOR"

Public Sub New(ParentForm As Form)
_ParentForm = ParentForm
End Sub

Public Sub New(ParentForm As Form, MessageText As String, Optional Sleep As Integer = 1000)
_ParentForm = ParentForm

OpenSplashForm()
SetMessageText(MessageText, Sleep)
End Sub

#End Region

#Region "IDISPOSABLE SUPPORT"

Private disposedValue As Boolean

Protected Overridable Sub Dispose(disposing As Boolean)
If Not Me.disposedValue Then
If disposing Then
' TODO: dispose managed state (managed objects).
End If
End If
Me.disposedValue = True
End Sub

Public Sub Dispose() Implements IDisposable.Dispose
Dispose(True)
GC.SuppressFinalize(Me)
End Sub

#End Region

#Region "PRIVATE SUBS"

Private Sub _Close()
If f Is Nothing Then
Exit Sub
End If

f.Close()
f = Nothing
End Sub

Private Sub _ShowForm()
f = New FP_SplashForm
'f.TopMost = True
f.ShowDialog()
End Sub

#End Region

#Region "PUBLIC SUBS"

Public Sub CloseSplashForm()
If f Is Nothing Then
Exit Sub
End If

f.Invoke(New MethodInvoker(AddressOf _Close))

If t Is Nothing Then
Exit Sub
End If

t.Join()
End Sub

Public Sub SetMessageText(MessageText As String, Optional Sleep As Integer = 0)
System.Threading.Thread.Sleep(200) 'Azert kell ide, mert kulonben az InvokeRequired utasitas hibat general

If f.InvokeRequired Then
f.Invoke(New SetMessageTextDelegate(AddressOf SetMessageText), MessageText)

If Sleep > 0 Then
System.Threading.Thread.Sleep(Sleep)
End If
Else
f.MessageText_Label.Text = MessageText
End If
End Sub

Public Sub OpenSplashForm()
t = New Threading.Thread(AddressOf _ShowForm)
t.SetApartmentState(Threading.ApartmentState.STA)
t.Priority = Threading.ThreadPriority.Highest
t.Name = "SplashFormThread"

t.Start()
End Sub

#End Region

End Class

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17679) Ispy válasza Ispy (#17678) üzenetére


Ispy
veterán

Így hivod meg:

Dim SplashForm As New SplashForm(Frm)
SplashForm.OpenSplashForm()
SplashForm.SetMessageText("valami szöveg")
...
itt fut a kódod
...
SplashForm.CloseSplashForm()

Ehhez persze kell egy form is aminek a kódban FP_SplashForm a neve, ez jelenik meg. Én így tudtam megoldani annó (vagy 10 éve volt), lehet van egyszerűbb megoldás is, azt sajnos nem ismerem. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17680) Fire/SOUL/CD válasza hcl (#17675) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

C# Tutorial - Splash Screen | FoxLearn

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#17681) hcl válasza Ispy (#17677) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egy ideje szórakozok vele (kis alkalmazásokat rakosgattam össze), szóval ezt tudom, de végülis bármilyen objektumos nyelvre igaz, hogy rengeteg macera valami kis részt megcsinálni :D

Amúgy azért kérdeztem, hogy egyszerű van-e, mert hátha valamit nem tudok, és van :D

@emvy, FIRE/SOUL/CD : Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#17682) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, nem tudom, hogy regex-es kérdés belefér-e a topikba? Nem találtam neki dedikált általános témát, csak néhány konkrét problémát feszegető kérdést, de a legfrissebb is majd' 10 éves már.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17683) emvy válasza bLaCkDoGoNe (#17682) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze :)

while (!sleep) sheep++;

(#17684) bLaCkDoGoNe válasza emvy (#17683) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szuper, köszi. :)

A freeCodeCamp-en a Javascript blokkot csinálom, és az egyik projekt feladat az, hogy kell írni egy telefonszám formátum ellenőrző függvényt, ami a megadott számsorozatot adott szempontok szerint validálja, és visszaköp egy boolean-t eredményül.

Elsőre úgy gondoltam, hogy ezt regex-szel lenne a legegyszerűbb megoldani, úgy, hogy egy viszonylag komplex kifejezéssel ellenőrizném az összes szükséges szempontot, de két napja szuggerálom a megírt regex-emet, mert két teszteset elbukik rajta, és egyszerűen nem látom, hogy hol megy félre. A legvalószínűbb persze, hogy mivel most tanulom a dolgot, hülyeséget csináltam valahol, bár a regex101.com-on végigzavarva olyan nagy marhaságot elsőre nem találtam benne, lehet hogy egyszerűen valahol rosszul tagoltam valamit például, ami működik így is, csak nem a szándékaim szerint.

A regex, amit összeraktam, így néz ki:
/(^(1))?(\s)?((\([0-9]{3}\))*|\d{3})(\s|[-])?(\d{3})(\s|[-])?(\b\d{4})/
és szándékaim szerint az alábbiakat ellenőrizné:
- opcionálisan 1-essel kezdődik-e a szám
- az egyes után opcionálisan whitespace
- van egy három számot tartalmazó blokk zárójelek között VAGY zárójelek nélkül
- ezt követően opcionális whitespace vagy kötőjel
- ezt követően három számot tartalmazó blokk
- ezt követően opcionális whitespace vagy kötőjel
- végül egy négy számot tartalmazó blokk.

Ez a két testcase nem az elvárt eredményt adja vissza:
telephoneCheck("5555555555") should return true.
telephoneCheck("555-5555") should return false.

Tudnátok valami iránymutatást adni, hogy hol van a hiba abban, amit csináltam? Vagy eleve lehetetlen az összes teszt esetet egy regex-szel lekezelni, és egy többszintű, elágazó szűrést kellene csinálnom több kifejezéssel?

Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17685) emvy válasza bLaCkDoGoNe (#17684) üzenetére


emvy
nagyúr

/^1?\ ?(\(\d{3}\)|\d{3})[\ -]?\d{3}[\ -]?\d{4}$/

1. feleslegesen hasznalsz capturing groupokat (zarojeleket)
2. nem ellenorzod, hogy vege-e a sztringnek ($ a vegen)
3. word boundary a vegen minek? (\b) - ezert nem matchelsz a 5555555555-re
4. amikor az elso tripletre akarsz matchelni (a tiedben ez a resz: ((\([0-9]{3}\))*)|\d{3}, az 0 karakterre is matchel, ezert matchelsz a 555-5555-re, pedig nem kene (nezd meg az enyemet, az matchel a (123)-ra, vagy a 123-ra is, de a semmire nem matchel).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17686) dabadab válasza bLaCkDoGoNe (#17684) üzenetére


dabadab
titán

Egy kicsit beleszerelmesedtél a zárójelekbe :)

Az elején a ^ az mehet a legelejére, mivel mindenképpen a string elejétől akarod checkelni.

Az nem volt világos, hogy az elején az opcionális whitespace csak az egyes után lehet-e vagy mindenképpen: ha az előbbi (és szerintem erről van szó), akkor az a rész inkább úgy nézzen ki, hogy

^(1\s?)?...

Ez így már megjavít egy csomó esetet.

Ha már mindenhol máshol használod a \d-t, akkor itt is, szóval:

^(1\s?)?(\(\d{3}\)|\d{3})...

A (\s|[-])? az feleslegesen barokkos, a sima [\s-]? pont ugyanazt csinálja

Mivel mindenképpen tesztelni akarod a komplett stringet, a végére menjen egy $.

És ezzel működőre is kalapáltuk:

^(1\s?)?(\(\d{3}\)|\d{3})[-\s]?\d{3}[-\s]?\d{4}$

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17687) bLaCkDoGoNe válasza emvy (#17685) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszönöm! :R
Megnyugtat, hogy úgy látom alapvetően jó volt az elképzelésem, csak szokás szerint kicsit túlbonyolítottam a dolgot (pl. azzal, hogy mindent csoportokba rendeztem) – ez meg gondolom majd idővel meg a megszerzett rutinnal változik majd.

1. Jogos, látom én is. Azt hittem, hogy jobban át tudom majd tekinteni, hogy mi hova tartozik, de leginkább csak jól összezavartam magam vele.
2. + 3. A \b-vel szerettem volna a string végét ellenőrizni, de valami érthetetlen okból nem a végére raktam. (Persze lehet, hogy ott sem lett volna jó helyen. Szerk.: ott sincs jó helyen, nem jól értelmeztem, hogy mit csinál a \b.)
4. Ó basszus, valóban! *homlokra csapós szmájli* Erre magamtól biztosan nem jövök rá. Itt is a saját dugámba dőltem, mert itt pont azért használtam tartományt \d helyett, hogy akkor majd jobban szembetűnik, hogy ott két opció közül kell egyet megtalálni.

#17686 dabadab: Neked is hálás köszönetem! :R Sikerült magamnak egy amúgy is nehezen átlátható kérdéskört egészen túlbonyolítanom olyan dolgokkal, amikről azt hittem, hogy majd segítenek (például a capturing group-okkal).

Külön hálás vagyok mindkettőtöknek a hozzáfűzött magyarázatokért, sokat tanultam belőlük. :) Leginkább arról, hogy bőven van itt még gyakorolni való...

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17688) emvy válasza bLaCkDoGoNe (#17687) üzenetére


emvy
nagyúr

Kiegeszitettem magyarazattal.

while (!sleep) sheep++;

(#17689) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

helló, így az msc szakom első heteiben, újra az egyetem berkeiben egy félév kihagyás és lassan 3-4 évnyi js/ts-ben való munka után kivan a f*szom a webbel és a lehető legtávolabb érzem magam egy valódi computer scientisttől, inkább tartom magam code monkey++nak.

ezen már régóta változtatni szeretnék, néhány havonta beleütöm az orrom egy új nyelvbe, irok benne pár apró cuccost majd utána otthagyom mert melóban ugye nem használom (igy jart a go, a rust). a webbel kapcsolatban egyedül az architektúrális tervezés, a cloud nativ dolgok és a néhai backendes adatbázis modellezés (főleg ha nosql) tudott lekötni. ezeken a területeken viszont már úgy érzem eleget láttam, kevés olyan problémát tud hozni az élet amihez ne tudnék hozzászolni.

szoval most ugy erzem hogy ideje teljesen resetelni az eddig tanult dolgokat, es belevetni magam a modern c vilagaba, algoritmusokat implementalni, memorian gondolkodni és kicsit leszalni a foldre es hasznalni valamire azt a sok fost amit a bmen letolnak a torkomon.

célom az lenne, hogy irok egy apró key-value adatbazist, es utana arra egy wrappert mondjuk node.jshez hogy tudjam hasznalni onnan is.

esetleg van valami ellenvetésetek, hogy nem ez a legjobb ötlet? mostanában sok george hotzt nézek és elképedek azon, hogy mennyire síkhülye vagyok ehhez az egészhez, pedig már jópár éve pofátlanul sokat fizetnek nekem cégek fullstack JSért ahol kb gondolkodnom sem kell melóban és csak autopilot módon fosom ki magamból a figma design->frontend->rest api dolgokat..

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#17690) dabadab válasza K1nG HuNp (#17689) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ez így tök jó ötlet.
C helyett mondjuk Rust hipszterebb lenne :D (de igazából az utóbbit nem ismerem, fogalmam sincs, hogy tényleg annyival jobb lenne-e).

DRM is theft

(#17691) ValGerald válasza K1nG HuNp (#17689) üzenetére


ValGerald
csendes újonc

Szia, esetleg privátba beszélhetünk?

(#17692) pmonitor válasza Ispy (#17678) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Na végre vkitől egy kódot is lehet látni egy programozás topic-ban. Ilyenekért koptattam a lepénylesőm... ;]

Egy megjegyzésem azért lenne: Sztem. a delegate-et nem erre találták ki, hanem pont az ellenkező esetre(sztem. az OOP guru-k kiakadnának egy publikus control láttán). Tehát pl. egy objektum eseményénél. Pl. ilyesmire. Ebben ugyan nincs IDisposable, de azt köré lehet tenni. itt már C#-ban valósítottam meg. Itt már megvalósítja az "IComponent" interface-t is, de ez már csak hab a tortán.
De azért kösz, hogy megosztottad.

[ Szerkesztve ]

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17693) cucka válasza pmonitor (#17692) üzenetére


cucka
addikt

A delegate-eket arra találták ki, hogy ne csak adatot tudj átadni paraméterként, de viselkedést is.

Praktikusan erre találták ki a függvény pointereket, jobb/modernebb nyelvekben meg alapból használhatsz függvény paramétereket. Ahol egyik se volt (pl. régebbi java), ott lett ez a rettenetes gányolás a delegate-ekkel.

(#17694) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok! YT-on a CS50 jó kezdési alap lehet?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#17695) K1nG HuNp válasza Phobion (#17694) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

inkább https://infopy.eet.bme.hu/

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#17696) Phobion válasza K1nG HuNp (#17695) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#17698) cattus válasza pmonitor (#17697) üzenetére


cattus
őstag

A hozzászólásom egy erős túlzás volt arra hogy teljesen felesleges vagdalkoznod a valódi névvel / egyéb személyes adattal, mert egy anonim fórumon semmivel sem leszel tőle hitelesebb. Olyat meg nem láttam még hogy valaki saját magát doxxolja csak hogy látszólag megnyerjen egy vitát egy internetes fórumon, de láss csodát ilyen butus emberek is vannak.

A saját érdekedben meg szerintem jobban jársz ha megkérsz egy moderátort, hogy szedje ki az érzékeny adataidat a hsz-edből. Senki sem kíváncsi rá, senki szemében nem leszel hitelesebb, de neked csak árthat, ha ezek szabadon hozzáférhetőek az interneten.

Do the thing!

(#17699) pmonitor válasza cattus (#17698) üzenetére


pmonitor
aktív tag

Kaptam egy figyelmeztetést, amit nem pontosan értek. De a kapcsolat oldalon a TAJ számom kivételével publikussá tettem az adataimat erre a hsz-edre. Remélem ez nem baj(bízom benne, hogy ezért nem kapok sem figyelmeztetést, sem kitiltást, mert sztem. nem tilos). Azért mások is követhetnék a példámat...

http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

(#17700) cattus válasza pmonitor (#17699) üzenetére


cattus
őstag

Látom semennyire sem sikerült felfognod a hozzászólásomat, innentől ez a te problémád, ha tényleg olyan hülye vagy hogy ezeket nyilvánosságra hozod, lelked rajta.

Do the thing!

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.