Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Mike


Mike
veterán

Sziasztok

Angularban osztott munkához (több fejlesztő dologozik egy projecten) tudtok ajánlani valami egyszerű és olcsó eszközt?

(#17052) emvy válasza Mike (#17051) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen eszkozt? Asztal? Kavegep? Verziokezelo?

while (!sleep) sheep++;

(#17053) Mike válasza emvy (#17052) üzenetére


Mike
veterán

valami egyszerű, de magasabb szint annál, hogy ezeket a file-okat te írod, aztán majd összemásoljuk :)
de ne hónapokban teljen megtanulni a használatát
meg összesen vagyunk hárman, szóval nem kéne túlméretezni sem.

[ Szerkesztve ]

(#17054) emvy válasza Mike (#17053) üzenetére


emvy
nagyúr

git/github, ingyenes

(de ha ez nem vilagos, akkor ugyis buko a projekt)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17055) Mike válasza emvy (#17054) üzenetére


Mike
veterán

saját cég, eddig elbazseváltunk, de előrébb kéne lépni

(#17056) bambano válasza emvy (#17054) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha találgatnom kellene, azt találgatnám, hogy a projekt már a mentés hiányán megbukott...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17057) martonx válasza bambano (#17056) üzenetére


martonx
veterán

Profi cég lehet... :C

Én kérek elnézést!

(#17058) JoinR válasza bambano (#17056) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem ma az ügyfél oldalán lévő head of devops azt mondta, hogy azért nincsenek ticketek a feladathoz, mert "highly inefficient way" és ha bármi kérdésdem van, írjak valakinek Slack-en. Szerencsére már tegnap felmondtam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17059) Mike


Mike
veterán

Azért hagy gratuláljak azoknak akiknek normális válasz helyett csak köcsögösködésre futotta.Sok mindent vártam volna tőletek, de ezt azért nem, főleg nem a prohardveren. Nem mindenki dolgozik nagy cégnél ahol csak egy csavar a gépezetben. Ennek a szegmensnek is megvan a maga szépsége, mert itt bizony nem tolnak alád semmit, mindent magandank kell megcsinálni, kialaíktani. És nem kell ágyuval lőni verébre.

[ Szerkesztve ]

(#17060) dabadab válasza Mike (#17059) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem itt nem igazán köcsögösködés ment, inkább nagyon mély meglepetés.
2022-ben nem egy, hanem három olyan fejlesztő, akik nem hagy nem használnak, hanem láthatóan még nem is hallottak a gitről (vagy legalább az SVN-ről vagy bármi verziókövető rendszerről), az nagyon meglepő.
(És mégmielőtt: én is nagyon kis cégnél dolgozok, saját kezűleg deployoltam a Jira containert :), és az otthoni hobbyprojektjeim (amikkel aztán tényleg csak én szöszölök) is git repoban vannak)

DRM is theft

(#17061) bambano válasza Mike (#17059) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szeretnél normális választ?
akkor ruházz be egy rendes szerverre, tegyél rá egy git repót, esetleg egy ci pipeline-t, oldd meg rendesen a mentését, áramellátását, alkatrész-utánpótlását, stb.
erre gondoltál, amikor azt írtad, hogy olcsón?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17062) Voy15 válasza Mike (#17053) üzenetére


Voy15
tag

Gitnek nézzetek utána, vannak a neten gyorstalpalók, nagyon gyorsan meglehet tanulni az alapokat, de ez mindenképpen kelleni fog nektek a továbbiakban, szóval ezt meg kell tanulni.

Tudjátok használni a githubot, vagy akár a bitbucketet is (mindkettő ingyenes azthiszem).
Ha kiválasztottátok, akkor az eddigi kódokat pusholjátok fel, (arra figyeljetek, hogy private repo-t csináljatok) és találjatok ki valamiféle workflowt. Általában feature branchezni szoktak, azaz külön létrehoztok az alap branchből másolatokat és egy-egy adott branchen csak egy-egy feature-t csináltok meg.
De ha csak hárman vagytok akkor akár azt csinálhatjátok, hogy mindenki létrehoz magának egy-egy branchet, és majd a végén ezeket összemergelitek. Ez hosszútávon nemtudom mennyire tud működni, de már ez is 100x hasznosabb lesz ahhoz képest ahol most vagytok.

(#17063) Mike válasza dabadab (#17060) üzenetére


Mike
veterán

hallottam már róla, de sosem használtam még. eddig nem volt rá szükségünk. mindenki elvolt a maga is berkein belül, max kapukon kommunikáltunk egymással. de most úgy adódott, jobban együtt kéne dolgozni
ok kisipari módszer, de ez a helyzte, ebből kell elindulni

[ Szerkesztve ]

(#17064) Mike válasza bambano (#17061) üzenetére


Mike
veterán

mennyi is ennek az éves költsége amit itt felvázoltál? szóval ez drága és teljesen felesleges. a jelenlegi iégnyeinknek egy vps bőven elég.

(#17065) Mike válasza Voy15 (#17062) üzenetére


Mike
veterán

köszi!

(#17066) emvy válasza Mike (#17064) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem kell VPS, csak egy Github/Gitlab/Sourcehut account.

while (!sleep) sheep++;

(#17067) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Vesződök 1 ideje ezzel a regex-szel, és nem bírok vele dűlőre jutni.
Annyira sikerült rájönnöm 1 napi vesződés után, hogy a regex101-en elfelejtettem átkapcsolni PCRE-ről JS-re, viszont már annyira a fától az erdőt van, hogy halvány lila fingom sincs, mi a fenéért nem megy ez nekem JS-ben?!?

PCRE:

JS:

A lényeg az overlapping lenne, hogy visszaadja a "zaz"-t meg a "zbz"-t is.
Tudnátok segíteni, hogy mit nézek be?

[ Szerkesztve ]

(#17068) dabadab válasza dudikpal (#17067) üzenetére


dabadab
titán

És mit szeretnél megtalálni?

Mert így tippre az lehet helyes megfejtés, hogy
(?=((\w)((?!\2)\w)\2))
de fogalmam sincs, hogy tényleg ezt akarod-e.

DRM is theft

(#17069) dudikpal válasza dabadab (#17068) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ahh franc...
Igen, természetesen elírtam ahogy kell, de a kódban helyesen pöcörészem, ahogy írtad:(?=((\w)((?!\2)\w)\2))
Viszont a három elemű tömböm mind három eleme üres string lesz ezzel, nem pedig ['zaz', 'zbz', 'bzb']
Már próbáltam matchAll()-lal is, meg persze simával is, de nem bírom kicibálni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#17070) K1nG HuNp válasza bambano (#17061) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

what? kell egy laptop meg egy internet (starbucks perfekto elég), csinálsz egy ingyenes github accountot nyitsz egy terminált meg egy vscodeot és tied a világ, ha angular app akkor 1 klikkel tolod vercelre és ennyi, nem kell azért tulspilázni, magyarországon pont hogy azokban a cégekben van 0 bizalmam akik itthoni vason tolják a szarjukat és nem cloudban.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#17071) bambano válasza K1nG HuNp (#17070) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, rakd csak publikus cloudba, majd hirtelen kapsz egy üzenetet, hogy mostantól minden, ami a cloudban van, az a cloud szolgáltatóé.

alapvető kérdés, amit a projekt indításakor el kell dönteni: fontos a projekt vagy nem. ha nem fontos, akkor mehet githubra, cloudba, stb. ha fontos, akkor saját vas, backuppal, stb.

az, hogy neked miben van bizalmad, max. azt mutatja, hogy mennyire vagy tájékozott. másrészt a fejlesztést támogató vas jó eséllyel semmit nem mond a futtatási környezetről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17072) martonx válasza bambano (#17071) üzenetére


martonx
veterán

Azért a valóságnak ne csak egy szeletét lássuk. Egészen nagy és egészen komoly projekteket is láttam már felhőben futni, github private repoban tárolva. Pl. 1000 db Aws ec2 instance egy időben komolynak számít-e?

Én kérek elnézést!

(#17073) bambano válasza martonx (#17072) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lássuk be: 1000 darab ec2 instance azért egy hangyányit túlzás lenne git szervernek meg ci-nek...
1000 darab prod gép meg csak nagy, nem biztos, hogy komoly is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17074) Ispy válasza bambano (#17071) üzenetére


Ispy
veterán

Pont azért mennek a kis cégek, mint mi is a felhőbe, mert semmi kedvünk saját vasat fenntartani, karbantartani, frissíteni, kezelni. mert nem rendszergazdák vagyunk, hanem fejlesztők. Ha meg a Microsoft bezárja a bazárt, akkor egyébként is a fél világ baszhatja.

Egyébként meg ami a felhőben van, az ott van mindenki gépén is...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17075) dabadab válasza bambano (#17071) üzenetére


dabadab
titán

jaja, rakd csak publikus cloudba, majd hirtelen kapsz egy üzenetet, hogy mostantól minden, ami a cloudban van, az a cloud szolgáltatóé.

Ennél röhelyesebb, átlátszóbb, nyilvánvalóan megvalósíthatatlanabb szcenárióval riogató FUD nem jött össze? :D

ha nem fontos, akkor mehet githubra, cloudba, stb. ha fontos, akkor saját vas, backuppal, stb.

Itt azért azt kellene valahogy demonstrálni, hogy mondjuk a Github az kevésbé megbízható, mint az, amit egy kis- vagy mikrovállalkozás saját erőből össze tud rakni. Sok szerencsét! :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17076) bambano válasza dabadab (#17075) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem emlékszel a google első felhasználói szerződésére?
abban is ez volt, míg el nem törölte a népharag. abban egyetértünk, hogy ez egy görény történet, csak a probléma, hogy történet és nem fud.

a megbízhatósághoz nálam a bizalmasság is hozzá tartozik. elhiszem neked, hogy a github rendelkezésre állása jobb, mint amit átlag wannabe linuxos összehoz, de az csak az egyik paraméter.

teljesen biztos, hogyha én egy olyan programot írnék, ami több, mint egy crud, esetleg lényegi érdeklődésre tarthatna számot, akkor biztos nem tenném cloudba. másrészt az én cuccaimnak a mért rendelkezésre állása jobb, mint a nagy cloud szolgáltatóké, de nem tőlem akarnak githubot rendelni... :)

szerk: ja, közben jutott eszembe: meltdown. spectre. hajrá mindenki a felhőbe!

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17077) Ispy


Ispy
veterán

Arról nem is beszélve, hogy egy azure skálázhatósága és tudása messze van attól, amit egy kis cég komplett IT osztály nélkül meg tudna valósítani ésszerű pénzből. Ha több kraft kell, akkor kb. 1 darab csúszkát kell odébb lökni 2 mp alatt és tied a világ. De ha kell akkor csinálsz virtuális gépet magadnak, azure AD-t, web szervert vagy éppen feltolod az API-kat, meg még egy csomó dolog, amiről nem is tudok. Mindezt egy weboldalon kattintgatva. Csak a pénztárcád mélysége szab határt a dolgoknak.

De a gépem mentése is úgy megy, hogy szinkronízálom a nasra, az meg automata küldi fel a felhőbe a fájlokat a blobba, puff, megvan a gép backupja is.

Próbálkoztunk külsös cégekkel is, de a tizedét nem tudják ennek sokkal többért nyújtani.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17078) bambano válasza Ispy (#17077) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

arról nem is beszélve, mert tényleg nem beszéltem róla, hogy a fejlesztői rendszerhez nem kell cloud szintű skálázódás, különös tekintettel arra, hogy a kérdező három felhasználóról beszélt.

azt hittem, ez a mondatom: "másrészt a fejlesztést támogató vas jó eséllyel semmit nem mond a futtatási környezetről." elég világosan jelzi, hogy nem a publikus futtató rendszerről beszélek. de nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17079) bambano válasza Ispy (#17077) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért megkérdezném: mennyi plusz programozási meló azúr barát skálázhatóvá tenni egy programot?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17080) Ispy válasza bambano (#17078) üzenetére


Ispy
veterán

Értem, tehát ha eladsz egy szolgáltatást az ügyfeleidnek, ami a felhőben fut, az ok, de a saját kódjaid nehogymár ott legyenek, mert bezár a felhő. Hát nem tudom, kettős mérce? ;] :D

Ha nem bíznék az MS-ben, akkor nem engedném az ügyfeleimnek, hogy komplett életüket tartalmazó adatbázisokat futtassanak ott, hanem megkérném őket, hogy vegyenek egy saját szervert.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17081) Ispy válasza bambano (#17079) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom mire gondolsz, kb semmi. Más az adatbázis linkje, ennyi. Ja meg a filestream kezelés más, mert felhőbe nincsen, de ott alapból valami 300 GB az alap csomag, ha valakinek ennél több kell, akkor meg fizessen érte. Lokálisan ugye az SQL-ben lehet konfigurálni a filestream adatok kezelését. Más különbség nincsen nálunk backend oldalon, frontenden meg semmi különbség.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17082) bambano válasza Ispy (#17080) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rosszul érted.
nálam más a mérce, ha a lefordított kódot tolod fel a felhőbe, és más, ha a forráskódot.

szerk: az én szolgáltatásaim az utolsó bitig saját rendszeren futnak.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17083) Ispy válasza bambano (#17082) üzenetére


Ispy
veterán

nincs ezzel semmi baj, mások vagyunk, másképp látjuk, ennyi

mindenki el tudja dönteni magának, én sem nézek hülyének senkit, aki nem felhőben csinálja, az ő dolga

mi sem felhőztünk sokáig, mert majd mi....de nem, inkább nem, köszi, inkább vállalom a kockázatot, hogy bármi szar beüt, de nem fog, ezért nem jóskapista it cégénél vagyunk

én nem fogok 0-24 órás 99.9%-os rendelkezésre állást vállani senki kedvéért, mert nem tudja megfizetni, a kódok meg...ott vannak mindenki gépén, a felhő csak a backup és szinkronizálás miatt van, az sem érdekel, ha valaki megszerzi, mert kb nem tudja használni semmi sem, csak pár millió sor valami számára

ráadásul ha odamegyek egy multihoz, ahol milliárdos éves árbevétel van, egész másképp veszi ki magát, hogy az MS szolgáltatását használjuk, mint az, hogy mi magunk adjuk a hátteret, és úgy értem ez előny, nem hátrány. De egyre több cég követeli meg a külsös szoftverektől is mondjuk az azure ad használatát, mert a világ ebbe az irányba megy, hát akkor mi is.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17084) bambano válasza Ispy (#17083) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a cloudos történetekből szinte mindig kimarad a távközlési költség és a privacy. ez egészen pontosan addig marad így, amíg az eu el nem kezdi rommá büntetni a cloudba települt szolgáltatások szolgáltatóit.

a rendelkezésre állás kérdésében annak ellenére elfogadom a véleményedet, hogy nemrég ment a sírás-rívás, mikor az ostobák kizárták magukat a facebook szerverteremből. akkor se kapcsolt be a vészcsengő senkiben? oké, egy fejlesztő cég tarthat 1-2 napos szünetet, ha lerohadt a cloud vagy a távközlés, nem publikus a szolgáltatása, nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17085) dabadab válasza bambano (#17076) üzenetére


dabadab
titán

nem emlékszel a google első felhasználói szerződésére?

Szerintem valamivel kevered, de most nem hoz elő semmit a google-fum, mindenesetre az az eset se tudná nagyon alátámasztani azt, amivel riogatsz.

szerk: ja, közben jutott eszembe: meltdown. spectre.

Ennek mi köze a githubhoz?

DRM is theft

(#17086) bambano válasza dabadab (#17085) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a google docsnak vagy minek volt az első eula-ja az, hogy amit a google docsba írtál, az a mienk.

a meltdownnak meg az a köze a githubhoz, hogy a githubon levő anyagot szerencsés esetben csak a github üzemeltetője tudja elolvasni, rosszabb esetben ha melléd költözött a szerverre valaki, akkor ő is. de megértettem, hogy nektek, programozótoknak nem fontos a forráskód titkossága.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17087) Ispy válasza bambano (#17086) üzenetére


Ispy
veterán

nem fontos a forráskód titkossága

nem, nekünk nem. backend nélkül semmit sem ér, de ha meg is van valakinek, kb. nem is tudja majd értelmezni a kód alapján mi miért van úgy, ahogy, mire megfejtené a sajátját is megírhatná

egyébként is az npm korában kód titkosságról beszéni vicces, vagy akkor az a tonnányi kód, amit minden fejlesztő használ 99%-ban ingyen az mi? vagy mindenki lefejleszt mindent 0-ról magának, mert mivan ha szar a kód vagy rosszindulatú? megnézed és ha a heti letöltés 2 millió, akkor install.

de mi meg rettegjünk, mert valaki meglátja a forrást? minek? kitől? vagy csak én nem értem

a munkák nem a kódtól lesz értékes, hanem mert megoldást nyújtunk problémákra, aminek semmi köze sem a kódhoz, sem a programozáshoz, ezek csak az eszközök

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17088) btraven válasza Ispy (#17087) üzenetére


btraven
őstag

Nekem nem tetszett egy játékprogram és gondoltam átírok benne valamit. De a program bináris adatfájlja plusz még le volt titkosítva.
Úgy hogy egy táblázat szerint 0x65->0x78 stb. összevissza ki voltak cserélve a bájtok.
Legnagyobb meglepetésemre valaki mégis feltörte és fenn volt a neten a megoldás.

(#17089) emvy


emvy
nagyúr

Hagyjatok mar szegenyt. Nyilvan o tudja a tutit, mig pl. az NHS kifejezetten eloirja, hogy a beszallitok publikus felhot hasznaljanak sajat megoldas helyett.

https://digital.nhs.uk/about-nhs-digital/our-work/nhs-digital-architecture/principles/public-cloud-first

while (!sleep) sheep++;

(#17090) Voy15 válasza emvy (#17089) üzenetére


Voy15
tag

Dolgoztam UK governmentes projekten, és kifejezetten ők kérték, hogy githubot használjunk, illetve a különböző environmentekhez ec2-kat.
A confot ránk bízták, de a finishben ők külön intézték a pen testeket.
Beszéltem az ottani sys adminnal és mondta, hogy szinte mindenhol awst használnak.
Hozzáteszem, hogy ezek azért nem ilyen mi6 titkosságú dolgok voltak :D

(#17091) emvy válasza Voy15 (#17090) üzenetére


emvy
nagyúr

NHS leginkabb Azure-t hasznal, mi peldaul Google Cloud-ot meg Githubot, de ja, van minden.

while (!sleep) sheep++;

(#17092) kid46


kid46
tag

Sziasztok. Elnézést ha rossz helyre írok, segítséget szeretnék kérni. Ios programozást szeretnék tanulni. [link] Ezt most találtam, ismeri valaki vagy inkább mást ajánlanátok és ha igen kit ? köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#17093) sisi22 válasza bambano (#17086) üzenetére


sisi22
tag

Gmail-ben ugy volt, ha torlod a levelet, akkor csak a fiokodbol torlod, naluk megmarad orokre, azert hagytam ott oket anno.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#17094) K1nG HuNp válasza sisi22 (#17093) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

es ezzel mi a baj? ha valaki olyan képeket küldene másoknak amit nem kéne de amint a másik megkapja és törli az üzenetet akkor ne legyen lekövethető?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#17095) btraven


btraven
őstag

Valamikor szerettem programozni. Szép nyugodtan leült az ember. Írt egy kis kódot. Kipróbálta. Javítgatta, tesztelgette, amíg jó nem lett. Szép nyugiban, koncentráltan.
Most is szeretek programozni. Elvileg. Most leülök és olyan érzésem van hogy nem leszek időben kész. Kapkodok, rengeteg kódot írok egyszerre, aztán futtatom, persze fele rossz. Ideges vagyok, óriási nyomást érzek.
Pedig csak egy hobbi projektet csinálok. Nincs határidő. Időm is van rá.

Mi történt? Megöregedtem? Vagy ennyire tönkretettek az utóbbi évek állandó nulla határidős munkái az utolsó cégemnél?

(#17096) sztanozs válasza btraven (#17095) üzenetére


sztanozs
veterán

Nincs határidő. <- itt a hiba

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#17097) Mike válasza btraven (#17095) üzenetére


Mike
veterán

az utolsó mondat szerintem

(#17098) btraven válasza sztanozs (#17096) üzenetére


btraven
őstag

Hmmm... Ezen elgondolkodtam. :R

(#17099) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

C#, windows app...

Olyan programot kellene írnunk, ami bizonyos feltételek nem teljesülése esetén (pl. Sándor nem lett kifizetve) 1 hónapban egyszer levelet küld egy beállított mail címre. Mondjuk egy adminnak, aki e levél hatására intézkedik...

Nyilván a program több funkciós, a többi az megoldható részemről... De ez a levél dolog... Hát, nem tudom...

Tudnátok valami példa programot linkelni, vagy esetleg hol keresgéljek, milyen funkció(k) után?

Eleve... A progi csak akkor küld levelet, ha el van indítva, gondolom én.. Ezzel már van is 1 hiba lehetőség.. Ha nem indítják el a progit akár adott napon (mikor ellenőrzi, hogy a feltételek rendben vannak-e), akkor ő bizony nem fog semmit csinálni... Vagy nem jól gondolom?

Köszi szépen. :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#17100) emvy válasza evko (#17099) üzenetére


emvy
nagyúr

Erre valok a CRM rendszerek, hasznaljatok olyat.

A kerdeseid alapjan _garantaltan_ nem kene nektek megirni ezt a programot.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.