Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:18:28

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) coco2 válasza Tapsi (#18499) üzenetére


coco2
őstag

Céges logisztikát illetően olyasmin gondolkodtam, mint emberek legalább 45%-a hamarabb megy el, mint medior szintig betanulhatna, senior előtt még 45% elmegy, senior idővel öregszik ki, kell az utánpótlás, meg a munkák egy része különben sem igényel juniornál több képzettséget, és ha legyen olcsóbb a munkaerő, nosza legalább 6* annyi junior legyen, mint amennyi a jövőre vonatkozó senior igény. Vagy valami hasonló. Egészen biztos vagy benne, hogy nagyobb csapatokban nincsenek hasonló megfontolások? (Vagy csak te vagy naív feltételezni, hogy mennyire számító a team lead-ek élete?)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18503) dabadab válasza arcoskönyv (#18502) üzenetére


dabadab
titán

Az, hogy az rrdtool 0.1-es verzión van, igazán ne zavarjon, tizenegy éve folyamatosan karbantartott, productionben használt cuccról van szó (a collectd is azt használja).

DRM is theft

(#18505) dabadab válasza arcoskönyv (#18504) üzenetére


dabadab
titán

Igen, erről.

DRM is theft

(#18507) coco2


coco2
őstag

Windows Subsystem for Linux version 2 - mennyire valósághű másolat ? A network stack-je például egy windows stack fölé épített burkoló, vagy hardver fölé épített eredeti bsd stack? Mászott már bele valaki a WSL lélektanába?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18508) emvy válasza coco2 (#18507) üzenetére


emvy
nagyúr

A WSL2 az egy full Linux VM. Semennyire nincs a Windows alatt - ha be van kapcsolva, onnantól a Windows és a Linux párhuzamosan fut (a Windows is virtualizált). Meg van oldva, hogy Windows alól lehessen menedzselni, de nem azalatt fut.

Tehát nincs teljesítményveszteség, stb.

while (!sleep) sheep++;

(#18509) emvy válasza emvy (#18508) üzenetére


emvy
nagyúr

Szóval pl. a network stack a virtualizált hardverek fölé rakott rendes Linux stack, a virtualizált hardvert a Hyper-V intézi, a Windows kernelen nem megy át a forgalom. Azt hiszem, mostmár CUDA támogatás is van.

Kicsit hasonló ehhez (bár nem teljesen):


(Ez az én desktopom, ugyanazon a fizikai gépen megy két OS, mindkettőnek saját GPU-ja van, a "virtualizált" Windowson is lehet full sebességgel játszani, etc.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18510) dqdb válasza emvy (#18508) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tehát nincs teljesítményveszteség, stb.
Ahol teljesítményvesztés van, az az eset, amikor WSL alól a Windows fájlrendszerét éred el. Gyorsítottak rajta valamennyit az idők során, de még mindig nem az igazi. WSL-ben érdemes a virtualizált Linux ext4 fájlrendszerét használni, és a /mnt/c típusú eléréseket minimalizálni (vagyis egy Windows alatt checkoutolt repót ne akarj lefordítani /mnt-n keresztül bemappelve, mert tetű lassú lesz, helyette checkoutold ki ext4-re is és gyors lesz, de a végeredmény átmásolására már tökéletes).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18511) emvy válasza dqdb (#18510) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, hiszen az vegulis ket gep kozotti halozaton keresztuli megosztas. De ez vegulis pont azert van, mert a Linux nem valami magikus beepitett feature, hanem egy rendes Linux install + nemi tooling.

Csomo eszkoz mar tamogatja a remote developmentet, tehat pl. egy Windowson futo Visual Studio Code (vagy akar egy vim + LSP) tud dolgozni a WSL2-re kicsekkolt koddal.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18512) coco2


coco2
őstag

Köszönöm a tippeket mindkettőtöknek. Gondolkodtam rajta, hogy vmware + az alá linuxot telepíteni, vagy elég lesz a wsl? Kényelmesebb. Összesen a c fordító kell meg a network stack console only cucchoz. Adok egy esélyet a wsl-nek.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18513) dqdb válasza coco2 (#18512) üzenetére


dqdb
nagyúr

A WSL kényelmesebb, és bőven elegendő, ha nincsen szükséged hardveres dolgokra. VSCode + remote development, vagy ha multiplatform dologról van szó és CMake alapú a build folyamat, akkor annak VS-ben eléggé jó a támogatása.

A WSLg jóvoltából már nem vagy konzolra sem korlátozva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18514) emvy válasza coco2 (#18512) üzenetére


emvy
nagyúr

WSL2.

while (!sleep) sheep++;

(#18515) coco2 válasza emvy (#18514) üzenetére


coco2
őstag

igen, wsl2, köszönöm a kiigazítást :)

@dqdb
Konzolon ansi c appot fejleszteni, aminek a libc-ből összesen a time funkciók, meg udp socket kell. Minden más natív. Cmake, VSCode, ezekből semmi. Windows alatt a notepad :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18516) mobal válasza emvy (#18509) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Amúgy mire használod?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18517) emvy válasza mobal (#18516) üzenetére


emvy
nagyúr

Civ 4, email, Prohardver.
Azt hiszed, hogy viccelek.

while (!sleep) sheep++;

(#18518) mobal válasza emvy (#18517) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:N

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#18519) coco2


coco2
őstag

Kaptam ezt a linket másik topic-on, és nagyon rápislogtam. Mi a fene zajlik Windows-éknál, hogy ARM-ra kezdenek gyúrni? Intel / AMD üzletvédelme mit szól mindahhoz? Tud nekem valaki dióhéjban felvilágosítást adni, mennyire komoly az a fejlesztés? Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18520) emvy válasza coco2 (#18519) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi a kerdes? Mi az, hogy 'komoly'?

> Intel / AMD üzletvédelme mit szól mindahhoz?

Az valami fegyveres alakulat?

Hany eve van full Windows ARM-on? Leglabb 5?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18521) pelyib válasza coco2 (#18519) üzenetére


pelyib
tag

Kb ugy ennyire, meg Surface is volt ARM chippel

(#18522) martonx válasza coco2 (#18519) üzenetére


martonx
veterán

Szvsz Apple M1 megjelenéséig inkább csak félkomolyan próbálkoztak. M1, M2 viszont megmutatta, hogy x86-on túl is van élet, de még milyen.

Én kérek elnézést!

(#18523) coco2 válasza emvy (#18520) üzenetére


coco2
őstag

>Hany eve van full Windows ARM-on? Leglabb 5?

Vannak hosszú ideje olyasmik, mint az ARMbian és társai, de amíg még egy normális LAMP-ot sem lehet felépíteni rá, a roseb sem veszi komolyan. A magam részéről úgy számoltam, hogy előbb egy Linux-ot fognak kicsiszolni, mielőtt a Windows komolyan sorra kerülne. Hanem az a cucc, amit @pelyib linkelt, na az kezd tényleg "vicces" lenni.

>Az valami fegyveres alakulat?

Van egy film, Night Train. Rövid részlet belőle (film idő 6. perc környékén):

"- See, our friend is pissing off some really scary people now."
"- Who's scarier than the Mexican cartel?"
"- American big Pharma."
"- Oh."

Nevess nyugodtan :)

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18524) Marky18 válasza coco2 (#18519) üzenetére


Marky18
aktív tag

Hasonlo teljesitmeny, toredeke fogyasztasert? Az X86-ot csak a legacy tartja el, amint lesz eleg ARM port, megy a levesbe.
A Microsoft szemszogebol pedig olcsobb Surfacek gyartasa, tobb eladas.

(#18525) dabadab válasza coco2 (#18523) üzenetére


dabadab
titán

ARMbian és társai, de amíg még egy normális LAMP-ot sem lehet felépíteni rá

Te egyébként mit szívsz?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18526) emvy válasza dabadab (#18525) üzenetére


emvy
nagyúr

Tenyleg fura, amikor az AWS-en a workloadok 5%-a (ami egy baromi nagy szam) mar ARM-on megy.

while (!sleep) sheep++;

(#18527) coco2 válasza dabadab (#18525) üzenetére


coco2
őstag

>Te egyébként mit szívsz?
Mindenféle linux boardokkal. Sokat. Mondjuk pár éve már elvonón vagyok. Most kezdek utána kotorászni, mi változott meg azóta. Egyenlőre maradok pogánynak.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18528) dabadab válasza coco2 (#18527) üzenetére


dabadab
titán

Csak azért, mert már pl. a legelső Raspin teljesen jól ment egy LAMP, meg úgy általában bármi ARM-on.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18529) coco2 válasza dabadab (#18528) üzenetére


coco2
őstag

>Csak azért, mert már pl. a legelső Raspin teljesen jól ment egy LAMP...

Én mást láttam.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18530) dabadab válasza coco2 (#18529) üzenetére


dabadab
titán

Mit?

DRM is theft

(#18531) coco2 válasza dabadab (#18530) üzenetére


coco2
őstag

Folyton lefagyott raspokat, amikről nem tudom biztosan, hogy mitől purcantak meg. Talán cpu binary-k, talán kernel bug, talán a flash file system, talán app level probléma a lamp-al, tényleg nem tudom. Utólagos kotorászás gyanánt egyszerre került a kezembe 5 darab rasp v2-es, és néztem rajtuk a processzor típusokat. Nem találtam két egyformát. A gyártó cég sem volt ugyan az, nem csak típus számbeli eltérés volt. És ott feladtam anno. Amíg még a hardver sem stabil, hogy a rosebbe lehetne hibát keresni? Más hardver nem lévén, részemről az egész arm linuxot "lista aljára" raktam. Ez volt 2017-ben. Egy eltévedt link gyanánt kotorni kezdtem a témát újra. Ha valaki céges szinten használja, és stabil üzemeltetési gyakorlatot lát, az esetleg érdekel. A marketing dumákban a magam részéről nem szeretek megbízni. Azok mindig csak pénzt lopni vannak.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18532) repvez


repvez
addikt

tudna nekem valaki segiteni, hogy mit honnan hogyan kellene letölteni telepiteni vagy beálitani ahhoz, hogy c++ és directX11 es kodok leforduljanak visual studio 2019 alatt?
Feltelepitettem az uj project résznél kiválasztottam a c++ és game opciokat, de valamiért még egy egyszerü kodnál is már hibát dob amikor le akarom forditatni.
Egy hello wordnél is az első sorban az include ra is hibát dob.
A kodra amit használni akarok meg egy como idntified hibát,
windows.h, d3d11.h és lib fájlok is vannak a code-ban.
De nem igazán tudom, hogy még mi hiányzik neki, vagy mit kell beállitnai, hogy müködjön és felismerje ezeket.

(#18533) dabadab válasza coco2 (#18531) üzenetére


dabadab
titán

Tényleg nem tudom, hogy te melyik univerzumban élsz, de hogy nem ebben, az biztos.

DRM is theft

(#18534) fatal` válasza coco2 (#18531) üzenetére


fatal`
titán

Te valamit nagyon benézel, vagy azok nem raspok voltak, ugyanis annak az a lényege, hogy jó a support és fix a hardver.

(#18535) martonx válasza dabadab (#18533) üzenetére


martonx
veterán

Nem vettétek még észre, hogy össze-vissza beszél, és rajta kívül mindenki helikopter? :B

Én kérek elnézést!

(#18536) dabadab válasza martonx (#18535) üzenetére


dabadab
titán

De, csak ez most annyira konkrét volt, hogy érdekelt a dolog, de aztán amikor a többféle SoC-ot használó RPi2-höz ért, akkor aztán megint kiderült, hogy hát nem igazán lehet a szavait összeegyeztetni a valósággal.

DRM is theft

(#18537) coco2


coco2
őstag

Csak a tényeket kérem, a majomparádét nem.

Akinél van most kéznél néhány rasp2, fotózzon rá a cpu-ra jó felbontással, jó fényviszonyok mellett, és küldje fel ide azokat a fotókat.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18538) dabadab válasza coco2 (#18537) üzenetére


dabadab
titán

Elég lenne megnézni csak a wikit, az RPi hardware meg annak a mindenféle apró revíziói elég alaposan dokumentálva vannak: [link]

DRM is theft

(#18539) coco2 válasza dabadab (#18538) üzenetére


coco2
őstag

Igen, nos, az az, amiben tévedsz te is, meg a többiek is. Ami rasp2-k valaha a kezembe kerültek, egyiken sem a Broadcom chip volt. Soha egyetlen egyen sem. Sehol neve nincs gyártók típusaira csodálkoztam rá anno. És fene kíváncsi leszek rá, ha akárkinél elő tud kerülni olyan példány, amin tényleg Broadcom chip van. Van rá egy tábla csoki fogadásom, hogy szerintem nem.

Be fogom ám hajtani rajtad :D

Így hirtelen utána kotortam, de már nincsenek meg egykori fotók, amiket csináltam. Elkallódtak a múltban. Ha meglennének, most feltölteném őket.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18540) fatal` válasza coco2 (#18537) üzenetére


fatal`
titán

A majomparádét itt te tolod, a RPi-nek fix hardvere és revíziói vannak.

Minden raspberry pi 2-ben broadcom van. Amiket te néztél azok akkor nem raspberry pi 2-k voltak, maximum valami kínai hulladék, raspberry kompatibilisnak hívott klón.

[ Szerkesztve ]

(#18541) dabadab válasza coco2 (#18539) üzenetére


dabadab
titán

Most hirtelen egy rpi4 van csak nálam, tessék:

DRM is theft

(#18542) coco2 válasza fatal` (#18540) üzenetére


coco2
őstag

"Raspberry 2" gyanánt eladott boardok itt Magyarország területén. Akár átcimkézettek voltak, akár nem, mit tehet arról a vásárló? Berendelni volt a MálnaPC, és slusz.

@dabadab:
Milyen forrásból szerezted azt a 4-es boardot, és helyileg hol?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18543) fatal` válasza coco2 (#18542) üzenetére


fatal`
titán

Pl. megnézi a vásárló, hogy mit vett és visszaküldi, ha nem azt kapta.

De én még nem láttam magyar boltot, ahol tényleg Raspberry Pi-nek árultak volna mást.

(#18544) btraven


btraven
őstag

[link]
"Programming isn't an activity that I'd recommend be done in 24-hour marathons. Sure, it can be fun. But you don't learn much out of it, except maybe that programming with little sleep makes unreadable code."

Még itt is tudják ezt a szabályt. Magyar főnökök/szakértők vajon miért nem?

(#18546) Ispy válasza btraven (#18544) üzenetére


Ispy
veterán

Az én főnököm tudja.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18547) coco2 válasza Ispy (#18546) üzenetére


coco2
őstag

Hmm, és magyar a főnököd? :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18548) Ispy válasza coco2 (#18547) üzenetére


Ispy
veterán

Tudtommal csak egy van és elég magyar

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18549) coco2 válasza Ispy (#18548) üzenetére


coco2
őstag

Csak játék gyanánt: egy nagyobb cég fiókcége vagytok mondjuk max 25 fő létszámig, és az anyacég saját piacára dolgoztok?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18550) Ispy válasza coco2 (#18549) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, kkv vagyunk 100% magyar tulajdonba és alapvetően magyar piacra dolgozunk, igaz van néha külföldi projekt is, de nem keressük ezeket direktbe.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Programozás topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.